شانس اخذ ویزای کاندیشنال کانادا یا پذیرش مشروط چقدر است؟

هر ساله بسیاری از دانشجویان بین‌المللی موفق به اخذ پذیرش مشروط در کالج ها و دانشگاه های کانادا می‌شوند. اما پذیرش مشروط دقیقاً چیست؟ این نوع پذیرش چه مزایایی دارد؟ در این مقاله نحوه دریافت پذیرش مشروط برای دانشجویان بین المللی را توضیح می دهیم. همچنین تمام نکات مهم درباره شانس اخذ ویزای کاندیشنال و … را بررسی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

پذیرش مشروط یا کاندیشنال یعنی چه؟

پذیرش مشروط (conditional acceptance/admission)  که به آن پذیرش موقت یا کاندیشنال نیز می‌گویند که متقاضی بر اساس شروط خاصی موفق به دریافت پذیرش می‌شود.

این نوع پذیرش برای دانشجویان بین‌المللی زمانی اتفاق می‌افتد که دانشجو تمامی شرایط مالی و تحصیلی را داراست ولی نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی پایینی دارد. در این صورت دانشگاه شرایط متقاضی را بررسی می‌کند. اگر فرد رزومه تحصیلی خوبی داشته و فقط نمره آزمون زبان او در حد تعیین شده دانشگاه نباشد، پذیرش کاندیشنال خواهد بود. یعنی دانشجو مشروط به گذراندن دروه‌های زبان در کانادا موفق به دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا می‌شود.

البته نوع دیگری از پذیرش کاندیشنال نیز وجود دارد. برای مثال شما دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید و شرایط مناسبی برای ادامه تحصیل در یک دانشگاه را دارید، در این صورت دانشگاه به شرط اخذ حداقل نمراتی پذیرش را به صورت مشروط به شما می‌دهد و با اخذ نمرات تعیین شده پس از پایان دبیرستان می‌توانید وارد دانشگاه شوید. همین شرایط برای مقاطع دانشگاهی نیز صادق است. برای مثال اخذ پذیرش کاندیشنال برای دوره کارشناسی ارشد وقتی در حال تحصیل در دوره کارشناسی هستید.

شانس اخذ پذیریش مشروط و ویزای کاندیشنال چقدر است؟

قطعا شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا با پذیرش مشروط کاهش می‌یابد. سفارت کانادا نسبت به پذیرش مشروط بسیار سخت‌گیر است زیرا ضعف در زبان یک امتیاز منفی برای متقاضی است. با این حال اگر فردی موفق به اخذ پذیرش موقت شود. بعد از گذارندن دوره و کسب نمره قابل قبول در دوره به راحتی می‌تواند ویزای تحصیلی کانادا را بگیرد.

معایب و مزایای اخذ ویزای تحصیلی کاندیشنال کانادا چیست؟

پذیرش کاندیشنال هم مزایایی دارد هم معایبی! از معایب پذیرش کاندیشنال، نشان دادن ضعف متقاضی در یک زمینه مثل زبان است. به علاوه اگر دانشجو نتواند شرط پذیرش را انجام دهد ویزای تحصیلی رد خواهد شد.

با این حال برای افرادی که به هر دلیلی دچار محدودیت هستند این نوع پذیرش بسیار کمک کننده است. برای مثال فردی ممکن است به زبان مسلط نباشد ولی با قرارگیری در محیط انگلیسی زبان همراه با گذراندن یک دوره زبان به خوبی آزمون‌های زبان را پشت سر بگذارد.

ویزای کاندیشنال برای چه افرادی مناسب است؟

تمام افرادی که به هر دلیلی شرایط کافی برای تحصیل در دانشگاه موردنظر را ندارند می‌توانند از این نوع پذیرش استفاده کنند.

  • افرادی که نمره زبان پایینی دارند.
  • افرادی که مدرک تحصیلی آنها هنوز آماده نشده است.
  • در صورتی که به هر دلیلی مدارک متقاضی ناقص است و نیاز به زمان برای کامل کردن آنها دارد.

برای اخذ ویزای کاندیشنال چه مدارکی لازم است؟

برای اخذ ویزای کاندیشنال باید مدارک زیر را فراهم کنید:

  • مدارک تحصیلی شامل معدل و ریزنمرات
  • کپی از صفحه اول پاسپورت
  • فرم تمکن مالی همراه با اسناد مرتبط با تمکن مالی
  • تکمیل فرم درخواست و پرداخت هزینه اپلیکیشن فی

توجه داشته باشید مدارک مورد نیاز با توجه به هر دانشگاه متفاوت است پس باید به سایت دانشگاه مورد نظر رفته و لیست مدارک موردنیاز را مطالعه کنید.

مراحل اخذ تحصیلی کاندیشنال در کانادا چگونه است؟

مراحل اخذ پذیرش کاندیشنال دقیقا مانند پروسه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی است. البته دانشجو باید به یک سری نکات توجه کند که در ادامه توضیح می‌دهیم.

انتخاب دانشگاه

تمامی موسسه‌های آموزشی و دانشگاه‌های کانادا پذیرش کاندیشنال را ارائه نمی‌کنند. پس متقاضی باید در مراحل انتخاب دانشگاه به این موضوع دقت کند و فقط دانشگاه‌هایی با ویژگی پذیرش مشروط را انتخاب کند.

ارسال درخواست به دانشگاه

پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر، متقاضی باید درخواست کاندیشنال خود را ارسال کند که شامل ارسال مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا به صورت کامل برای دانشگاه و پرداخت مبلغ اپلیکیشن فی است.

سپس دانشگاه مدارک و رزومه دانشجو را بررسی کرده و در صورت تایید نامه پذیرش مشروط برای متقاضی ارسال می‌شود.

اخذ ویزای تحصیلی

سپس متقاضی باید انگیزه نامه یا استادی پرمیت را با توجه به اصول نوشتن انگیزه نامه آماده کرده و با نامه پذیرش و تمامی مدارک لازم جهت بررسی به سفارت کانادا ارسال کند. افسر سفارت پس از بررسی همه مدارک در صورتی که با پذیرش تحصیلی دانشجو موافقت کند؛ نامه استادی پرمیت را که گواهی تحصیل در کانادا است برای دانشجو ارسال خواهد کرد.

گذراندن دوره های فشرده مشروط

پس از اخذ پذیرش دانشجو باید در دروه‌های زبان انگلیسی یا فرانسوی موسسه مورد نظر شرکت کند. در این دوره دانشجو باید سعی کند نمره زبان قابل قبول را دریافت کند تا موفق به اخذ ویزا شود. در غیر اینصورت بدون هیچ شرطی ویزای تحصیلی متقاضی رد می‌شود.

تبدیل پذیرش کاندیشنال به پذیرش قطعی

پس از پایان دوره و کسب نمره قبولی ویزای تحصیلی متقاضی به دانشگاه ارسال می‌شود. پس از بررسی سایر شرایط مثل تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا و … پذیرش کاندیشنال به پذیرش قطعی تبدیل شده و دانشجو می‌تواند در کلاس‌های دانشگاه حاظر شود.

قانون جدید اخذ ویزای تحصیلی کانادا با پذیرش مشروط

در سال 2016 اداره مهاجرت کانادا روند اخذ ویزای دانشجویان مشروط را تغییر داد. بر اساس این قانون افسر اداره مهاجرت باید ویزا را به اندازه دوره مشروط صادر کند. بعد از اتمام دوره مشروط و موفقیت دانشجو در آن ویزای تحصیلی کانادا صادر می‌شود.

طول دوره پذیرش کاندیشنال چقدر است؟

همه چیز بستگی به موسسه یا دانشگاه انتخابی شما دارد. ممکن است طول دوره کاندیشنال از 3 ماه تا 2 سال متغییر باشد.

کلام آخر

پذیرش کاندیشنال یک فرصت عالی برای کسانی است که قصد اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان دارند زیرا مدارک زبانشان کامل نیست. این نوع پذیرش مشروط به گذراندن دوره‌های خاص یا کامل کردن مدارک است. اگر متقاضی بعد از مدتی مدارک را کامل نکند یا نتواند دوره‌ها را بگذراند، ویزای تحصیلی رد خواهد شد.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
21 آبان 1400

لیست دانشگاه های مهندسی کانادا : معرفی برترین ها

کانادا یکی از کشورهای پرطرفداری است که در قاره آمریکای شمالی قرار گرفته و با توجه به وسعت بالا جمعیت بسیاری کمی دارد. این کشور همواره به عنوان یکی از کشورهای مهاجرپذیر و موفق در زمینه جذب دانشجو در جهان شناخته شده است. از طرفی کشور کانادا در برخی از رشته‌های تحصیلی چون پزشکی، مهندسی

بهنام فارسی
4 شهریور 1401

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2022

گاهی داشتن تخصص و مهارت شما را از سایرین متمایز می‌کند. تخصصی که در تمام دنیا کارآمد باشد، می‌تواند برای‌تان زندگی خوب و بدون دغدغه در کشوری مدرن و با امکانات رفاهی و خدمات اجتماعی عالی بسازد. کانادا کشوری با اقتصاد پویا و فرصت‌های شغلی فراوان است؛ که سالانه متخصصان بین‌ المللی حرفه‌ای را به

12 دقیقه
بهنام فارسی
17 مرداد 1400

شرایط تحصیل در کانادا چیست؟

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها، مدارس و کالج‌های کشور کانادا را دارید، باید قبل از اقدام به اخذ پذیرش در رابطه با قوانین پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی اطلاعات کاملی داشته باشید. کشور کانادا، کشوری بسیار قانون‌مندی است، همانطور که سطح کیفت آموزش در این کشور بسیار بالاست. این کشور در مورد رعایت قوانین

بهنام فارسی
1 تیر 1400

کار دانشجویی در کانادا

تحصیل در کشور کانادا به دلیل داشتن سیستم آموزشی معتبر و سطح بالای دانشگاه‌هایش، آرزوی بسیاری از دانشجویان است. تنها در سال 2019 حدود 400 هزار دانشجو از سراسر کشور برای ادامه تحصیل وارد کشور کانادا شدند، بیشتر این دانشجویان از کشورهایی چون نیجریه، ایران، فرانسه، کره جنوبی، ژاپن، برزیل، هند و آمریکا بودند. دانشجویان

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 بهمن 1400

کالج زبان کانادا | بهترین کالج های زبان کانادا + هزینه

برای مهاجرت به هرکشوری راه و روش های مختلفی وجود دارد اما برخی از این راه‌ها بخاطر محاسن شان بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند و اصطلاحا راه های طلایی نامیده می‌شوند. یکی از این راه‌ها برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل در رشته‌ی زبان بوده که این حجم از استقبال بدلیل امکانات بالایی

بهنام فارسی
25 تیر 1401

آموزش نگارش استادی پلن کانادا + نمونه Study Plan

نمونه استادی پلن کانادا یکی از نیازها و دغدغۀ بیشتر افرادی است که به دنبال اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستند. چرا که مهم‌ترین مدرک برای دریافت ویزای تحصیلی از سوی سفارت کانادا استادی پلن است. پس شما باید متنی حرفه‌ای، جذاب و متقاعدکننده بنویسید که شانس پذیرش‌تان را افزایش دهد. اما استادی پلن چیست؟ در

14 دقیقه
بهنام فارسی
30 آبان 1400

مدارس برتر کانادا برای مهاجرت تحصیلی کدامند؟

کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان و دانش‌آموزان بین المللی است. بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌های برتر جهان در این کشور قرار دارند. علاوه براین، هزینه زندگی و تحصیل در کانادا معقول است. از طرفی تحصیل در کشوری با دانشجویان از کشورهای مختلف فارغ از ملیت، رنگ و نژاد در فضایی دوستانه باعث

بهنام فارسی
10 مهر 1400

مهمترین دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

اگر شما قصد دارید برای ادامه تحصیل به کشور کانادا سفر کنید، باید ابتدا درخواست پذیرش خود را برای یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور ارسال کنید. در صورت پذیرش درخواست می‌توانید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی خود اقدام کنید. همه‌ی افرادی که برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام می‌کنند، نمی‌توانند از جانب سفارت کانادا ویزا

بهنام فارسی
9 آبان 1400

معرفی بهترین مدارس آنلاین کانادا

اگر قصد مهاجرت به یک کشور دیگر را دارید، بی شک کشور کانادا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. سیستم آموزشی این کشور در مقاطع تحصیلی مختلف پیشرفت بسیاری داشته است، از این رو بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان در سراسر جهان خواهان اپلای کانادا و ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های کانادا هستند.

بهنام فارسی
14 فروردین 1401

تحصیل در کانادا با سن بالا ممکن است؟

کسانی که خواهان تحصیل کردن در کانادا می باشند، می بایست این مسئله را مورد توجه قرار دهند که بعضی از کالج های این کشور در مقایسه با دانشگاه های دایر در کشور کانادا شرایط پذیرش تحصیلی کم درد سرتر و ساده تری داشته و در برابر سن شخص متقاضی حساسیت زیادی بروز نمی دهند

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

همه چیز درباره تحصیل در کالج های کانادا از مراحل پذیرش تا هزینه ها

کشور کانادا تا سال گذشته(2020) هر ماه میزبان 25 تا 35 هزار مهاجر از کشورهای مختلف جهان بوده، اما از ماه مارس سال 2020 این آمار کاهش چشمگیری پیدا کرده است. از طرفی سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالای کشور کانادا باعث شده تا بسیاری از دانشگاه‌ها، کالج‌ها و مدارس این کشور گزینه انتخابی

بهنام فارسی
3 شهریور 1401

نمونه پروپوزال انگلیسی برای اپلای مستر +آموزش نگارش

آیا تا به حال اسم پروپوزال را شنیده‌اید؟ دانشجویانی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند قطعا با این نام آشنایی دارند. هر دانشجویی در زمان مواجهه با پروپوزال با این سوالات روبه رو خواهد بود که چگونه باید یک پروپوزال خوب بنویسیم؟ چند درصد می‌تواند در اپلای تحصیلی تاثیرگذار باشد؟ هدف از نوشتن

بهنام فارسی
2 بهمن 1400

بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر

همواره انتخاب مقصد برای دانشجویان بین‌المللی با توجه به نوع رشته، یکی از سخت‌ترین تصمیمات است. برای انتخاب کشور و دانشگاه مورد نظر بهتر است با تحقیقات و آگاهی کامل پیش بروید. در این مقاله شما را با بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر آشنا خواهیم کرد، پس تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
19 مهر 1400

مزایای تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی چیست؟

امروزه ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان به یکی از هدف‌های مهم دانشجویان تبدیل شده است. دانشگاه‌های کانادا هم از این قاعده مستثنی نیستند کشور کانادا از سیستم آموزشی سطح بالایی برخوردار است، به همین دلیل بیش از 67 درصد دانشجویان بین‌المللی ترجیح می‌دهند در دانشگاه‌های این کشور به تحصیلات خود ادامه دهند. در این

بهنام فارسی
30 آبان 1401

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا کدامند؟

کشور کانادا یکی از بزرگترین کشورهای مقصد(بعد از آمریکا و استرالیا) برای دانشجویان بین‌المللی است. جمعیت دانشجویان بین‌المللی در این کشور در مقایسه با دهه میلادی گذشته حدود سه برابر بیشتر شده است. کانادا توانست در سال 2019 نزدیک به 400 هزار ویزای دانشجویی صادر کند، این میزان برای کشور کانادا یک رکوردشکنی بزرگ محسوب

بهنام فارسی
10 شهریور 1400

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در کالج کانادا چیست؟

کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی که دارد، در بین 10 کشور برتر جهان قرار گرفته است. بیشتر دانشجویان بین‌المللی پس از اتمام تحصیلات خود، تصمیم می‌گیرند برای ادامه زندگی اقامت دائم آن را اخذ کنند. اگر شما هم به دنبال اقامت پس از تحصیل در کانادا هستید، بهتر است تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
21 مهر 1400

راهنمای اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا

کانادا کشوری است که به اتحاد خانواده اهمیت زیادی می‌دهد. به این معنی که به دانشجو این فرصت را می‌دهد که خانواده خود را نیز به عنوان همراه به کانادا بیاورد. این کار به میزان زیادی به کم شدن استرس دانشجو کمک می‌کند و از نظر روحی تاثیر مثبتی نیز در فرد می‌گذارد. اگر هم

بهنام فارسی
10 شهریور 1400

زمان شروع کالج های کانادا برای مهاجرت تحصیلی

کالج‌های کشور کانادا هم همانند دانشگاه‌های این کشور از سیستم آموزشی بسیار با کیفیتی برخوردار هستند. در واقع تحصیل در کالج‌های کانادا افراد را برای ورود به بازار کار آماده می‌کنند. در پایان هر دوره مدرک و گواهینامه معتبری به دانشجو داده می‌شود که می‌تواند با استفاده از آن وارد بازار کار شود. کالج‌ها با

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
دروه‌های پذیرش کاندیشنال چقدر زمان می‌برد؟

بستگی به نوع دوره بین 3 ماه تا 2 سال ممکن است این دوره‌ها طول بکشد.

برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری کانادا اخذ پذیرش کاندیشنال ممکن است؟

بسیاری از دانشگاه‌های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیرش کاندیشنال ندارند. برای دوره کارشناسی ارشد تز محور و دکتری مدرک زبان الزامی است پس امکان اخذ ویزای کاندیشنال در این دوره بسیار کم است.

آیا با پذیرش کاندیشنال می‌توان ویزای تحصیلی کانادا گرفت؟

بله پس از پایان دوره‌های مشروط می‌توان ویزای تحصیلی کانادا را گرفت و این نوع پذیرش هیچ خللی در اخذ ویزای تحصیلی ایجاد نمی‌کند.

بهترین زمان برای درخواست پذیرش کاندیشنال چه زمانی است؟

بررسی و تایید درخواست پذیرش توسط دانشگاه‌ها بین 3 تا 6 ماه زمان می‌برد. پس بهتر است 6 ماه قبل از ترم مورد نظر درخواست خود را به دانشگاه ارسال کنید.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

دیدگاه آیت محبوبی:

چطور باید پذیرش کاندیشنال کانادا را بگیرم؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه سحر برومند:

برای دوره کارشناسی ارشد هم میشه پذیرش کاندیشنال از دانشگاه های کانادا گرفت؟

پاسخ به این دیدگاه
ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.