شانس اخذ ویزای کاندیشنال کانادا یا پذیرش مشروط چقدر است؟

هر ساله بسیاری از دانشجویان بین‌المللی موفق به اخذ پذیرش مشروط در کالج ها و دانشگاه های کانادا می‌شوند. اما پذیرش مشروط دقیقاً چیست؟ این نوع پذیرش چه مزایایی دارد؟ در این مقاله نحوه دریافت پذیرش مشروط برای دانشجویان بین المللی را توضیح می دهیم. همچنین تمام نکات مهم درباره شانس اخذ ویزای کاندیشنال و … را بررسی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

پذیرش مشروط یا کاندیشنال یعنی چه؟

پذیرش مشروط (conditional acceptance/admission)  که به آن پذیرش موقت یا کاندیشنال نیز می‌گویند که متقاضی بر اساس شروط خاصی موفق به دریافت پذیرش می‌شود.

این نوع پذیرش برای دانشجویان بین‌المللی زمانی اتفاق می‌افتد که دانشجو تمامی شرایط مالی و تحصیلی را داراست ولی نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی پایینی دارد. در این صورت دانشگاه شرایط متقاضی را بررسی می‌کند. اگر فرد رزومه تحصیلی خوبی داشته و فقط نمره آزمون زبان او در حد تعیین شده دانشگاه نباشد، پذیرش کاندیشنال خواهد بود. یعنی دانشجو مشروط به گذراندن دروه‌های زبان در کانادا موفق به دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا می‌شود.

البته نوع دیگری از پذیرش کاندیشنال نیز وجود دارد. برای مثال شما دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید و شرایط مناسبی برای ادامه تحصیل در یک دانشگاه را دارید، در این صورت دانشگاه به شرط اخذ حداقل نمراتی پذیرش را به صورت مشروط به شما می‌دهد و با اخذ نمرات تعیین شده پس از پایان دبیرستان می‌توانید وارد دانشگاه شوید. همین شرایط برای مقاطع دانشگاهی نیز صادق است. برای مثال اخذ پذیرش کاندیشنال برای دوره کارشناسی ارشد وقتی در حال تحصیل در دوره کارشناسی هستید.

شانس اخذ پذیریش مشروط و ویزای کاندیشنال چقدر است؟

قطعا شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا با پذیرش مشروط کاهش می‌یابد. سفارت کانادا نسبت به پذیرش مشروط بسیار سخت‌گیر است زیرا ضعف در زبان یک امتیاز منفی برای متقاضی است. با این حال اگر فردی موفق به اخذ پذیرش موقت شود. بعد از گذارندن دوره و کسب نمره قابل قبول در دوره به راحتی می‌تواند ویزای تحصیلی کانادا را بگیرد.

معایب و مزایای اخذ ویزای تحصیلی کاندیشنال کانادا چیست؟

پذیرش کاندیشنال هم مزایایی دارد هم معایبی! از معایب پذیرش کاندیشنال، نشان دادن ضعف متقاضی در یک زمینه مثل زبان است. به علاوه اگر دانشجو نتواند شرط پذیرش را انجام دهد ویزای تحصیلی رد خواهد شد.

با این حال برای افرادی که به هر دلیلی دچار محدودیت هستند این نوع پذیرش بسیار کمک کننده است. برای مثال فردی ممکن است به زبان مسلط نباشد ولی با قرارگیری در محیط انگلیسی زبان همراه با گذراندن یک دوره زبان به خوبی آزمون‌های زبان را پشت سر بگذارد.

ویزای کاندیشنال برای چه افرادی مناسب است؟

تمام افرادی که به هر دلیلی شرایط کافی برای تحصیل در دانشگاه موردنظر را ندارند می‌توانند از این نوع پذیرش استفاده کنند.

  • افرادی که نمره زبان پایینی دارند.
  • افرادی که مدرک تحصیلی آنها هنوز آماده نشده است.
  • در صورتی که به هر دلیلی مدارک متقاضی ناقص است و نیاز به زمان برای کامل کردن آنها دارد.

برای اخذ ویزای کاندیشنال چه مدارکی لازم است؟

برای اخذ ویزای کاندیشنال باید مدارک زیر را فراهم کنید:

  • مدارک تحصیلی شامل معدل و ریزنمرات
  • کپی از صفحه اول پاسپورت
  • فرم تمکن مالی همراه با اسناد مرتبط با تمکن مالی
  • تکمیل فرم درخواست و پرداخت هزینه اپلیکیشن فی

توجه داشته باشید مدارک مورد نیاز با توجه به هر دانشگاه متفاوت است پس باید به سایت دانشگاه مورد نظر رفته و لیست مدارک موردنیاز را مطالعه کنید.

مراحل اخذ تحصیلی کاندیشنال در کانادا چگونه است؟

مراحل اخذ پذیرش کاندیشنال دقیقا مانند پروسه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی است. البته دانشجو باید به یک سری نکات توجه کند که در ادامه توضیح می‌دهیم.

انتخاب دانشگاه

تمامی موسسه‌های آموزشی و دانشگاه‌های کانادا پذیرش کاندیشنال را ارائه نمی‌کنند. پس متقاضی باید در مراحل انتخاب دانشگاه به این موضوع دقت کند و فقط دانشگاه‌هایی با ویژگی پذیرش مشروط را انتخاب کند.

ارسال درخواست به دانشگاه

پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر، متقاضی باید درخواست کاندیشنال خود را ارسال کند که شامل ارسال مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا به صورت کامل برای دانشگاه و پرداخت مبلغ اپلیکیشن فی است.

سپس دانشگاه مدارک و رزومه دانشجو را بررسی کرده و در صورت تایید نامه پذیرش مشروط برای متقاضی ارسال می‌شود.

اخذ ویزای تحصیلی

سپس متقاضی باید انگیزه نامه یا استادی پرمیت را با توجه به اصول نوشتن انگیزه نامه آماده کرده و با نامه پذیرش و تمامی مدارک لازم جهت بررسی به سفارت کانادا ارسال کند. افسر سفارت پس از بررسی همه مدارک در صورتی که با پذیرش تحصیلی دانشجو موافقت کند؛ نامه استادی پرمیت را که گواهی تحصیل در کانادا است برای دانشجو ارسال خواهد کرد.

گذراندن دوره های فشرده مشروط

پس از اخذ پذیرش دانشجو باید در دروه‌های زبان انگلیسی یا فرانسوی موسسه مورد نظر شرکت کند. در این دوره دانشجو باید سعی کند نمره زبان قابل قبول را دریافت کند تا موفق به اخذ ویزا شود. در غیر اینصورت بدون هیچ شرطی ویزای تحصیلی متقاضی رد می‌شود.

تبدیل پذیرش کاندیشنال به پذیرش قطعی

پس از پایان دوره و کسب نمره قبولی ویزای تحصیلی متقاضی به دانشگاه ارسال می‌شود. پس از بررسی سایر شرایط مثل تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا و … پذیرش کاندیشنال به پذیرش قطعی تبدیل شده و دانشجو می‌تواند در کلاس‌های دانشگاه حاظر شود.

قانون جدید اخذ ویزای تحصیلی کانادا با پذیرش مشروط

در سال 2016 اداره مهاجرت کانادا روند اخذ ویزای دانشجویان مشروط را تغییر داد. بر اساس این قانون افسر اداره مهاجرت باید ویزا را به اندازه دوره مشروط صادر کند. بعد از اتمام دوره مشروط و موفقیت دانشجو در آن ویزای تحصیلی کانادا صادر می‌شود.

طول دوره پذیرش کاندیشنال چقدر است؟

همه چیز بستگی به موسسه یا دانشگاه انتخابی شما دارد. ممکن است طول دوره کاندیشنال از 3 ماه تا 2 سال متغییر باشد.

کلام آخر

پذیرش کاندیشنال یک فرصت عالی برای کسانی است که قصد اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان دارند زیرا مدارک زبانشان کامل نیست. این نوع پذیرش مشروط به گذراندن دوره‌های خاص یا کامل کردن مدارک است. اگر متقاضی بعد از مدتی مدارک را کامل نکند یا نتواند دوره‌ها را بگذراند، ویزای تحصیلی رد خواهد شد.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
9 آبان 1400

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا چیست؟

یکی از کشورهای پیشرفته جهان که در همسایگی کشور آمریکا قرار دارد، کاناداست. این کشور به دلیل داشتن شرایط اقتصادی با ثبات، زیرساخت‌های مناسب، سیستم آموزشی با کیفیت و… به عنوان یکی از بهترین و ثروتمندترین کشورهای جهان شناخته شده است. همین امر باعث شده تا دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای ادامه تحصیل دانشگاه‌های

12 دقیقه
بهنام فارسی
18 دی 1400

درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا چقدر است؟

بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا با اخذ اقامت تحصیلی به دیگر کشورهای جهان سفر کنند و تحصیلات خود را در دانشگاه‌های معتبر آن به اتمام برسانند. کشور کانادا هم یکی از بهترین کشورهایی است که مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. دانشگاه‌های معتبر این کشور به همراه سیستم آموزشی که دارند، توانسته‌اند

بهنام فارسی
19 مهر 1400

چطور دیپلم آنلاین کانادا بگیریم؟

در حال حاضر بسیاری از خانواده‌ها که از لحاظ اقتصادی در شرایط مناسبی قرار دارند، خواهان آن هستند تا فرزندشان در مدارس معتبر کشورهای دیگر ازجمله کانادا تحصیل کنند. کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی سطح بسیار بالایی دارد. از این رو بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که این کشور را برای ادامه تحصیل در هر

بهنام فارسی
14 اسفند 1400

بهترین دانشگاه های کانادا رشته مدیریت کدامند؟

همواره یکی از پولسازترین و بهترین رشته‌های تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا، رشته مدیریت است. درآمد افراد شاغل در این حوزه در کشورهای پیشرفته در مقایسه با دیگر کشورها کمی بالاتر است. دانشگاه‌های کشور کانادا توانسته‌اند خود را به بالاترین نقطه در موفقیت و آموزش عالی رشته‌های مدیریتی برسانند. در ادامه این مطلب قصد

بهنام فارسی
4 مرداد 1400

تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی ممکن است؟

در سال گذشته(2020) دانشگاه‌های کانادا، نزدیک به دو میلیون دانشجو از سراسر جهان در رشته‌های مختلف پذیرش کردند. این آمار نشان داد که پذیرش دانشجوهای بین‌المللی در مقایسه با سال2019، حدود 20 درصد افزایش داشته است. بالا بودن سطح کیفیت و سیستم آموزشی این کشور باعث شده تا، 21 دانشگاه کشور کانادا در بین 50

بهنام فارسی
4 مرداد 1400

چطور برای اساتید خارجی ایمیل رسمی بنویسیم؟

بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند، باید با پروسه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ها آشنایی داشته باشند. یکی از مراحل این پروسه، دریافت ایمیل با پاسخ مثبت از اساتید خارجی است. یکی از موارد مهم در اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های خارج از کشور ایمیل به اساتید خارجی

بهنام فارسی
4 شهریور 1401

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2022

گاهی داشتن تخصص و مهارت شما را از سایرین متمایز می‌کند. تخصصی که در تمام دنیا کارآمد باشد، می‌تواند برای‌تان زندگی خوب و بدون دغدغه در کشوری مدرن و با امکانات رفاهی و خدمات اجتماعی عالی بسازد. کانادا کشوری با اقتصاد پویا و فرصت‌های شغلی فراوان است؛ که سالانه متخصصان بین‌ المللی حرفه‌ای را به

12 دقیقه
بهنام فارسی
1 تیر 1400

کار دانشجویی در کانادا

تحصیل در کشور کانادا به دلیل داشتن سیستم آموزشی معتبر و سطح بالای دانشگاه‌هایش، آرزوی بسیاری از دانشجویان است. تنها در سال 2019 حدود 400 هزار دانشجو از سراسر کشور برای ادامه تحصیل وارد کشور کانادا شدند، بیشتر این دانشجویان از کشورهایی چون نیجریه، ایران، فرانسه، کره جنوبی، ژاپن، برزیل، هند و آمریکا بودند. دانشجویان

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 مرداد 1400

بهترین شهر های کانادا برای تحصیل کدامند؟

بیشتر افراد برای ادامه تحصیل در کانادا ، دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا را انتخاب می‌کنند  که از مهم ترین دلایل آن، می توان از سطح بالای سیستم آموزشی و دانشگاه‌های این کشور در رنکینگ جهانی نام برد. کشور کانادا بیش از 80 دانشگاه و 240 کالج دارد و هر ساله حدود 150 هزار دانشجوی بین‌المللی

بهنام فارسی
16 اردیبهشت 1401

بهترین رشته های تحصیلی در کانادا در سال 2022

اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا را دارید، شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که بهترین رشته های تحصیلی در کانادا کدام رشته‌ها هستند؟ دانشگاه‌های کشور کانادا از رتبه علمی بسیار بالایی برخودار هستند، از این رو می‌توانند بهترین‌ رشته‌های تحصیلی را ارائه دهند. این کشور توانست در سال 2019

بهنام فارسی
18 مهر 1400

بررسی شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

به دلیل وجود دانشگاه‌های معتبر در کشور کانادا، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تحصیل در این کشور را به ادامه تحصیل در سایر کشورهای جهان ترجیح می‌دهند. همواره ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کانادا به عنوان یکی از پرطرفدارترین دوره‌ها شناخته شده است. ازجمله دلایل آن هم می‌توان به امکان دریافت فاند تحصیلی کانادا

بهنام فارسی
17 مهر 1401

معرفی کالج سنتنیال کانادا Centennial college Toronto

کانادا یکی از کشورهای پیشرفته است که توانسته از نظر جایگاه علمی رتبه بالایی را کسب کند. همچنین این کشور در بین دیگر کشورهای جهان در بخش آموزش و پرورش جایگاه بالایی دارد. بسیاری از دانشجویان به دلیل سیستم آموزشی قوی و سطح بالایی که دارند این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب

بهنام فارسی
31 اردیبهشت 1401

دانشگاه های ارزان کانادا : معرفی دانشگاه ارزان 2023

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در تلاش هستند تا برای ادامه تحصیل، پذیرش یکی از دانشگاه‌های کشور کانادا را دریافت کنند. با ورود به دانشگاه‌های این کشور، فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه و اشتغال به کار در کشور کانادا می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. بدیهی است که اگر به فکر مهاجرت هستید، انتخاب رشته

بهنام فارسی
21 آبان 1400

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی کانادا را بشناسید

همانطور که آگاه هستید ادامه تحصیل در کشور کانادا با توجه به سیستم آموزشی پیشرفته‌ای که دارد می‌تواند آرزوی بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان باشد. معمولا والدینی که از لحاظ اقتصادی وضعیت و شرایط مساعدی دارند برای داشتن آینده‌ای درخشان‌تر، فرزند خود را از دوران تحصیلات متوسطه به این کشور می‌فرستند. در اینصورت شانس

10 دقیقه
بهنام فارسی
21 آبان 1400

رشته حقوق در کانادا : شرایط ، هزینه و آینده شغلی

کانادا کشوری است که همه ساله تعداد بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان را به سمت خود جذب می‌کند. برخورداری از بهترین سیستم آموزشی، بهترین دانشگاه‌ها و اساتید، اقتصاد با ثبات و پایدار و… ازجمله مواردی است که باعث شده تا دانشگاه‌های این کشور انتخاب بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان باشد. کشور کانادا در

10 دقیقه
بهنام فارسی
13 دی 1400

درصد قبولی ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

در اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا عوامل بسیار مهمی می‌توانند تاثیرگذار باشند. در ادامه این مطلب با این عوامل بیشتر آشنا خواهید شد.  بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا مهاجرت تحصیلی به کانادا اپلای کانادا ویزای تحصیلی کانادا سابقه سفرهای خاجی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که مورد توجه افسران اداره مهاجرت کانادا قرار دارد، سابقه سفرهای

بهنام فارسی
17 دی 1401

دانشگاه Nyit کانادا ونکوور + شرایط اپلای

تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان و داشتن مدرک معتبر از دانشگاه‌های امریکایی رویای بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور است. دانشگاه NYIT یا موسسه فناوری نیویورک یکی از مشهورترین و پرافتخارترین دانشگاه‌های جهان است؛ که چندین شعبه در ایالات متحده و کشورهای دیگر دارد. یکی از پردیس‌های NYIT در شهر زیبای ونکوور قرار

12 دقیقه
بهنام فارسی
11 خرداد 1400

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

هر ساله حدود 350 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل به کانادا می‌روند. کیفیت بالای سیستم آموزشی کانادا باعث شده تا بسیاری از دانشجوها، دانشگاه‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. کشور ما هم از این قاعده مستثنی نبوده و در بین 10 کشوری است که بیشترین ویزای تحصیلی کانادا برای آن صادر می‌شود.

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
دروه‌های پذیرش کاندیشنال چقدر زمان می‌برد؟

بستگی به نوع دوره بین 3 ماه تا 2 سال ممکن است این دوره‌ها طول بکشد.

برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری کانادا اخذ پذیرش کاندیشنال ممکن است؟

بسیاری از دانشگاه‌های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیرش کاندیشنال ندارند. برای دوره کارشناسی ارشد تز محور و دکتری مدرک زبان الزامی است پس امکان اخذ ویزای کاندیشنال در این دوره بسیار کم است.

آیا با پذیرش کاندیشنال می‌توان ویزای تحصیلی کانادا گرفت؟

بله پس از پایان دوره‌های مشروط می‌توان ویزای تحصیلی کانادا را گرفت و این نوع پذیرش هیچ خللی در اخذ ویزای تحصیلی ایجاد نمی‌کند.

بهترین زمان برای درخواست پذیرش کاندیشنال چه زمانی است؟

بررسی و تایید درخواست پذیرش توسط دانشگاه‌ها بین 3 تا 6 ماه زمان می‌برد. پس بهتر است 6 ماه قبل از ترم مورد نظر درخواست خود را به دانشگاه ارسال کنید.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

دیدگاه آیت محبوبی:

چطور باید پذیرش کاندیشنال کانادا را بگیرم؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه سحر برومند:

برای دوره کارشناسی ارشد هم میشه پذیرش کاندیشنال از دانشگاه های کانادا گرفت؟

پاسخ به این دیدگاه
ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.