در سال 2019، کشور کانادا بیش از 400 هزار دانشجوی بین المللی از کشورهای مختلف پذیرفته است. تعداد دانشجویان بین المللی در کانادا هر ساله بیشتر می‌شود. دولت کانادا نیز برای جذب دانشجویان بین‌المللی 9/147 میلیون دلار برای 5 سال آینده در نظر گرفته است تا دانشجویان بین‌المللی به راحتی در این کشور درس بخوانند.

کانادا یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت است. دلیل این محبوبیت شرایط ایده‌آل زندگی، از هر نظر، در این کشور است. ویزای تحصیلی کانادا امکان مهاجرت موقت برای افرادی که قصد تحصیل در کانادا را دارند را فراهم می‌کند. افرادی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا می‌شوند، علاوه بر امکان تحصیل در کانادا، می‌توانند به صورت پاره وقت مشغول به کار بشوند و بعد از پایان تحصیلات خود، برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. اما گرفتن ویزای تحصیلی کانادا کار آسانی نیست. افسران سفارت کانادا که وظیفه بررسی و تایید مجوز تحصیل در کانادا را دارند، بسیار سختگیر هستند. پس باید قبل از هر اقدامی به خوبی با قوانین و شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آشنا شوید.

دراین صفحه درباره ویزای تحصیلی کانادا و مراحل و شرایط اخذ این ویزا اطلاعات کاملی در اختیارتان قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.

آیا می‌خواهید بورسیه تحصیلی کانادا دریافت کنید؟
همین حالا اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید و مشاوره بگیرید. درخواست مشاوره رایگان

ویزای تحصیلی کانادا چیست و چه مزایایی دارد؟

ویزای تحصیلی کانادا مدرکی است که به شما برای مدتی محدود اجازه حضور قانونی در کانادا برای ادامه تحصیل را می‌دهد. اخذ ویزای تحصیلی کانادا مزایای زیادی دارد که به طور خلاصه ذکر می‌کنیم.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی یا دانشجویی کانادا

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید شرایط لازم را داشته باشید. برای مثال اولین شرط مهم این است که بتوانید از یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا پذیرش بگیرید. در ادامه شرایط اخذ ویزای کانادا را بررسی می‌کنیم.

تمکن مالی

پس از اخذ پذیرش باید تمکن مالی خود را ثابت کنید. برای اثبات تمکن مالی باید علاوه بر پرداخت شهریه دانشگاه هزینه یک سال زندگی خود و همراهانتان در حسابتان موجود باشد.

محدودیت سنی

محدویت سنی برای اخذ پذیرش از دانشگاه یا اخذ ویزای تحصیلی وجود ندارد. با این حال ممکن است افسر سفارت با توجه به سن و سایر شرایط شما، شک کند بعد از اتمام تحصیلات قصد ترک کانادا را ندارید و درخواست ویزا را رد کند.

 

داشتن مدرک زبان

زبان یکی از شرایط مهمی است که هم در اخذ پذیرش تحصیلی و هم در اخذ ویزا تاثیر مثبتی دارد. هرچقدر نمره آزمون زبان شما ( آیلتس یا تافل بسته به دانشگاه) بالاتر باشد شانس پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی شما بیشتر خواهد بود.


البته برای برخی افراد امکان اخذ ویزا بدون مدرک زبان و گذراندن دوره زبان در کانادا قبل از شرکت در کلاس‌های دانشگاه وجود دارد.

وقفه تحصیلی

گپ تحصیلی اگر دلیل منطقی نداشته باشد تاثیر منفی در پذیرش شما خواهد داشت. اما اگر به دلیل کار در مشاغل مرتبط، دوره‌های مرتبط، خواندن زبان یا … باشد تاثیر مثبت هم خواهد داشت.

سایر شرایط

اگر  بیماری‌ خاص یا سوء پیشینه داشته باشید، می‌تواند تاثیر منفی در روند اخذ ویزای تحصیلی کانادا بگذارد.

 

بیشتر بخوانید:

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقاطع مختلف

برای اخذ ویزای کانادا در هر مقطعی شرایط خاصی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. در ادامه به صورت خلاصه شرایط اخذ ویزای تحصیلی در هر مقطع را بررسی می‌کنیم.

 

مدارس

در کانادا دانش آموزان قبل از ورود به دانشگاه باید 12 سال درس بخوانند این دوره 12 ساله به دو دوره دبستان و دبیرستان تقسیم می‌شود. دوره دبستان از 6 سالگی آغاز شده و تا کلاس ششم ادامه می‌یابد و دوره دبیرستان از کلاس هفتم تا دوازدهم است. مدارس کانادا به سه دسته دولتی، خصوصی و بین‌المللی تقسیم می‌شوند. دانش آموزان خارجی که والدین آنها در کانادا اقامت ندارند باید در مدارس بین‌المللی تحصیل کرده و شهریه بپردازند.

کالج

متقاضیان که با دیپلم ایرانی قصد ورود به کالج‌های کانادا را دارند، باید بدانند که طول دوره کالج 2 تا 3 سال است. از طرفی برای ورود به کالج‌ها هم باید حداقل نمره 6 یا 6.5 را کسب کنند.

کارشناسی

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند باید برای تحصیل در این مقطع دیپلم و مدرک زبان آیلتس(حداقل نمره 6) خود را ارائه دهند. نمره آیلتس با توجه به نوع رشته و نوع دانشگاه متفاوت است. برای دانشجویان بین‌المللی نیز باید مدارک و ریز نمرات 4 سال آخر تحصیلی، مدرک تحصیلی را ارائه دهیند. همچنین باید تمکن مالی، عدم سوء پیشینه و … اثبات شود تا روند پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی بدون مشکل انجام شود.

دوره کارشناسی در کانادا در اکثر رشته‌ها بین 3 تا 4 سال طول می‌کشد.  دانشجو در این مدت در هفته می‌تواند 20 ساعت کار پاره وقت داشته باشد تا مخارج خود را تامین کند.

کارشناسی ارشد

در اکثر دانشگاه‌های کانادا برای قبولی در دوره کارشناسی ارشد متقاضی باید در دوره کارشناسی موفق به کسب حداقل معدل 14 شده باشد. برای قبولی در این دوره حداقل نمره آیلتس 6.5  نیاز است. دوره کارشناسی در اکثر دانشگاه‌ها حدود 2 سال طول می‌کشد. امکان انجام کار پاره وقت به صورت 20 ساعت در هفته نیز برای دانشجو وجود دارد.

دکتری

برای قبولی و اخذ ویزا در دوره دکترا باید معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد شما بالای 14 باشد. همچنین موفق به کسب حداقل نمره آیلتس 6.5 تا 7 شوید. این دوره 3 تا 5 ساله بوده و کاملا تحقیقاتی است. به همین دلیل در هزینه تحقیقات به دانشجو کمک شده و در واقع در اکثر مواقع به دانشجویان بورسیه تحصیلی داده می‌شود.

برای اخذ پذیرش در دوره دکتری باید پذیرش خود را مستقیما از استاد مربوطه گرفته و با خود استاد مکاتبه کنید. اگر توانستید استاد را قانع کنید شما یک دانشجوی قوی و فعال هستید ( با نمرات بالای مدرک زبان، معدل بالا، مقالات مختلف و …) می‌توانید پذیرش دوره دکتری را بگیرید.

بیشتر بخوانید:

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای اخذ پذیرش در مقاطع مختلف و اخذ ویزای تحصیلی باید مدارکی که در فهرست زیر نام برده‌ایم را آماده کنید.

بیشتر بخوانید:

هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا

هزینه تحصیل در کشور کانادا برای هر فردی متفاوت است. معمولا هزینه تحصیل با توجه به نوع دانشگاه، نوع رشته تحصیلی، شهر محل سکونت، تعداد واحدهای درسی و… متغیر خواهد بود.

هزینه دبستان و دبیرستان

هزینه‌های تحصیل در دبستان و دبیرستان‌های کانادا شامل تمکن مالی برای یک سال، شهریه موسسه تحصیلی، بلیط هواپیما، هزینه انگشت نگاری و دوره‌های زبان دانش‌آموز خواهد شد که به طور میانگین در جدول زیر آمده است.

مقطع دبستان و دبیرستان هزینه
شهریه 12000 تا 20000 دلار کانادا
تمکن مالی برای یک سال 14000 دلار
هزینه هواپیما متغییر حدود 1000 دلار برای اکونومی
هزینه انگشت نگاری و استادی پرمیت 235 دلار

هزینه کارشناسی

هزینه اخذ ویزای کارشناسی شامل پرداخت مبلغ اپلیکیشن فی دانشگاه، مبلغ تمکن مالی، شهریه دانشگاه، بلیط هواپیما، هزینه انگشت نگاری و پرداخت هزینه گواهی تحصیل (Study Permit) می‌شود که به طور میانگین در جدول زیر آمده است.

مقطع کارشناسی هزینه
شهریه 32000 دلار کانادا
تمکن مالی برای یک سال 14000 دلار
هزینه هواپیما متغییر حدود 1000 دلار برای اکونومی
هزینه انگشت نگاری و استادی پرمیت 235 دلار

هزینه کارشناسی ارشد

هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد که شامل هزینه پرواز به کانادا، هزینه یک سال زندگی در این کشور که شامل هزینه مسکن و خورد و خوراک و… هم می‌شود در جدول زیر عنوان شده است:

مقطع کارشناسی ارشد هزینه
شهریه 19000 دلار کانادا
تمکن مالی برای یک سال 14000 دلار
هزینه هواپیما متغییر حدود 1000 دلار برای اکونومی
هزینه انگشت نگاری و استادی پرمیت 235 دلار

هزینه دکتری

هزینه اخذ ویزای دکتری شامل پرداخت مبلغ اپلیکیشن فی دانشگاه، شرکت در آزمون‌ها و اخذ مدارک مورد نیاز، مبلغ تمکن مالی، شهریه دانشگاه، بلیط هواپیما، هزینه انگشت نگاری و پرداخت هزینه استادی پریمیت می‌شود که به طور میانگین در جدول زیر آمده است.

دانشجویان مقطع دکتری معمولا به دنبال اخذ فاند تحصیلی هستند. فاند تحصیلی می‌تواند تمام هزینه‌های مربوط به تحصیل و زندگی دانشجو را بپردازد، از طرفی مقدار فاند تحصیلی به استاد، نوع رشته دانشجو و… بستگی دارد. دانشجویان مقطع دکتری سالانه 15 هزار دلار تا 30 هزار دلار فاند تحصیلی دریافت می‌کنند.

مقطع دکتری هزینه
شهریه 20000 دلار کانادا
تمکن مالی برای یک سال 14000 دلار
هزینه هواپیما متغییر حدود 1000 دلار برای اکونومی
هزینه انگشت نگاری و استادی پرمیت 235 دلار

هزینه های کلی در حالت ها و مقطع های مختلف

هزینه‌های زندگی و شهریه دانشگاه علاوه بر  مقطع تحصیلی به شهر زندگی نیز بستگی دارد. هزینه زندگی در شهرهای کوچک کانادا کمتر از شهرهای بزرگ است. در جدول زیر یک دید کلی نسبت به هزینه‌های مقاطع مختلف در شهرهای کوچک و بزرگ کانادا به دست خواهید آورد.

و هزینه‌های شهریه مراکز آموزشی در کانادا در مقاطع مختلف به طور میانگین به صورت زیر است.

مقطع هزینه سالیانه به صورت میانگین
دبستان 8000 تا 16000 دلار کانادا
دبیرستان 12000 تا 16000 دلار کانادا
مدارس شبانه روزی 30000 تا 80000 دلار کانادا
کارشناسی 32000 دلار کانادا
کارشناسی ارشد و دکتری 19000 دلار کانادا

بیشتر بخوانید:

گام به گام مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای اخذ ویزای تحصیلی باید مدارک خود را به صورت کامل آماده کرده و مراحل اخذ ویزا را به ترتیب طی کنید. در ادامه مراحل اخذ پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی را بررسی می‌کنیم.

 

مدارک مورد نیاز و پیش نیازها

گام 1

ابتدا باید به دنبال دانشگاه‌های معتبری باشید که در مقطع مورد نظر شما رشته‌های مورد علاقه‌تان را تدریس می‌کنند. سپس شرایط دانشگاه‌ها را بررسی کنید که کدام دانشگاه، از نظر شرایط موجود، مناسب شما هست و یا شانس اخذ پذیرش از کدام دانشگاه برای شما بیشتر است.

گام 2

در مرحله دوم باید هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه انتخابی را پرداخت کرده و تمام مدارک و مندرجاتی که دانشگاه اعلام کرده را ارسال کنید و منتظر پاسخ از دانشگاه باشید.

گام 3

بعد از اخذ پذیرش قطعی از دانشگاه مورد نظر، می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی درخواست خود را ارسال کنید. یکی از شروط مهم اخذ ویزای تحصیلی، داشتن نامه پذیرش است. برای این کار باید به سایت اداره مهاجرت کانادا IRCC اکانتی به نام خود بسازید و تمام مدارک را مطابق با آنچه در سایت عنوان شده است آماده کرده و در اکانت خود آپلود کنید.
برای اخذ ویزای تحصیلی علاوه بر آماده سازی مدارک به یک استادی پلن هم نیاز است. برای نوشتن استادی پلن بهتر است از یک فرد حرفه‌ای کمک بگیرید. در استادی پلن باید توضیح دهید هدف شما از تحصیل در کانادا چیست؟ چرا در کشور خود به تحصیل ادامه نمی‌دهید؟ برنامه شما برای آینده کاری و حرفه‌ای چیست؟

 

آیا با اصول نوشتن استادی پلن آشنا هستید؟
برای مشاوره جهت نوشتن استادی پلن اصولی همین حالا کلیک کنید. درخواست مشاوره رایگان

گام 4

در صورتی که بتوانید با استادی پلن آفیسر را قانع کنید که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارید و بعد از اتمام تحصیلات خود به کشورتان بازمی‌گردید، ویزای تحصیلی شما صادر می‌شود. مدت اعتبار ویزا برابر با طول مقطع تحصیلی شما است.
بدین ترتیب بعد از صدور ویزا و سفر به کشور کانادا، استادی پرمیت در فرودگاه برای شما صادر می‌شود. تاریخ اعتبار آن به طول دوران تحصیلتان بستگی دارد. در کنار تحصیل می‌توانید به صورت پاره وقت یا تمام وقت مشغول به کار شوید.

 

چک لیست نهایی

در این بخش یک چک لیست نهایی ساده و بسیار خلاصه از مراحل اخذ ویزای تحصیلی را برای شما آورده‌ایم.

بیشتر بخوانید:

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

برای کسانی که قصد اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی کانادا را دارند، زبان و نمره خوب در آزمون آیلتس یا تافل یک فاکتور مهم و تاثیرگذار است. در دوره کارشناسی حداقل نمره آیلتس برای کسب پذیرش 6 و در دوره کارشناسی ارشد و دکتری 6.5 است. با این حال روش‌هایی وجود دارد تا بدون مدرک زبان بتوان ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کرد.

برای مثال برخی از دانشگاه‌ها نمراتی پایینتر از نمره 6 آیلتس را هم قبول می‌کنند، یا حتی دانشجو بدون مدرک زبان را پذیرش می‌کنند؛ اما این پذیرش مشروط به گذراندن و قبول شدن در دروه‌های زبان پیش از شرکت در کلاس‌های دانشگاه است.

یکی دیگر از راه‌های اخذ ویزای تحصیلی برای کسانی که مدرک زبان ندارند، اخذ ویزای توریستی یا ویزیتوری است. این دست از افراد بعد از ورود به کانادا و در صورتی که شرایط تحصیل را داشته باشند می‌توانند نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند.
برای این کار باید یک پذیرش کاندیشنال از دانشگاه یا کالج بگیرید. سپس باید دوره زبان مورد تایید دانشگاه یا کالج را با موفقیت بگذرانید، با ارائه مدرک زبان به دانشگاه کاندیشنال رفع می‌شود. سپس با درخواست استادی پرمیت وضعیت دانشجو از ویزیتور به دانشجو تبدیل می‌شود.

اخذ ویزای تحصیلی به همراه بورسیه

هزینه‌های تحصیل در کانادا مناسب و معقول است. با این حال برای دانشجویان توانمند بین‌المللی که رزومه قوی داشته ولی توان پرداخت شهریه دانشگاه‌های کاندا را ندارند، بورسیه‌های مختلفی در نظر گرفته شده تا این دانشجویان بتوانند با آرامش و به دور از دغدغه‌های مالی به تحصیل ادامه دهند. اما انواع بورسیه در کانادا چیست و چطور می‌توان همراه با اخذ ویزای تحصیلی بورسیه گرفت؟

بورسیه اسکالرشیپ

این بورسیه تحصیلی برای تشویق افراد به ادامه تحصیل است و برای کسانی در نظر گرفته می‌شود که نمرات آنها بالا باشد. ( هر ترم باید نمرات بالاتر از 3 که از 4 نمره است باشد).

این بورس تحصیلی برای تمام مقاطع دانشگاهی و تمامی رشته‌ها در نظر گرفته شده ولی تعداد و مقدار آن برای کارشناسی کم است.

تعداد بورسیه اسکولارشیپ برای مقطع ارشد زیاد است ولی بورسیه کامل نیست و فقط بخشی از هزینه‌های دانشجو پرداخت می‌شود. در دوره دکتری تعداد بورسیه اسکولارشیپ متوسط ولی با پرداخت کامل هزینه‌هاست.

 


تعداد بورسیه اسکولارشیپ برای مقطع ارشد زیاد است ولی بورسیه کامل نیست و فقط بخشی از هزینه‌های دانشجو پرداخت می‌شود. در دوره دکتری تعداد بورسیه اسکولارشیپ متوسط ولی با پرداخت کامل هزینه‌هاست.

بورسیه جایزه یا Awards

این جایزه‌ها در ازای تحقیقات یا موفقیت علمی به یک فرد و تنها یک بار تعلق می‌گیرد. این جایزه به صورت نقدی بوده و به حساب خود فرد واریز می‌شود البته در اکثر مواقع مبلغ این جایزه آنقدر زیاد نیست که بتواند هزینه‌های دانشگاه را به طور کامل پوشش دهد اما می‌تواند کمک خوبی برای دانشجویان موفق باشد.

 


به صورت میانگین مبلغ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد 14 هزار دلار است.

وام تحصیلی

دولت کانادا برای دانشجویانی که توان پرداخت شهریه را ندارند امکان دریافت وام از بانک‌ها را فراهم کرده است. البته مبلغ وام به حساب دانشگاه واریز خواهد شد و دانشجو باید اقساط را به بانک بازگرداند. برای گرفتن چنین وامی دانشجو نیاز به یک ضامن مقیم کانادا خواهد داشت.

حذف شهریه

در برخی مواقع بورسیه دانشجو به صورتی است که دانشجو از پرداخت کامل یا 50 درصدی هزینه‌های دانشگاه معاف می‌شود. البته این تخفیف روی کل شهریه نخواهد بود بلکه روی واحدهای درسی یا هزینه خوابگاه یا بخشی از هزینه‌های دانشگاه است.

بیشتر بخوانید:

دلایل رد شدن (ریجکت) ویزای تحصیلی کانادا

در صورتی که تمامی مراحل را با دقت طی کنید، امکان ریجکت شدن ویزای شما بسیار کم است. با این  حال دلایل زیادی برای رد ویزای تحصیلی وجود دارد. توجه داشته باشید افسرهای سفارت با دقت و حساسیت بسیاری پرونده مربوط به ویزای تحصیلی شما را چک می‌کنند و برخی اوقات ممکن است یک مسئله کوچک باعث ریجکت شدن ویزای شما شود. در ادامه مهمترین دلایل رد ویزای تحصیلی را بررسی می‌کنیم:

 

کار در کانادا با ویزای تحصیلی

دانشجویان در کانادا برای تامین هزینه‌های زندگی خود اجازه کار دارند. البته افرادی که ویزای تحصیلی دارند اجازه کار پاره وقت تنها برای 20 ساعت در هفته را دارند.

دانش آموزان دوران دبیرستان در صورت داشتن استادی پرمیت اجازه کار به صورت پاره وقت را خواهند داشت.

دانشجویان دوره دکتری هم در صورت کار روی پروژه تحقیقاتی در شرکت‌ها اجازه کار پاره وقت نخواهند داشت.

همراهان فرد متقاضی با دریافت ویزای کار کانادا امکان کار تمام وقت و نامحدود در کانادا را دارند.

بیشتر بخوانید:

ویزای همراه تحصیلی کانادا

فردی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی می‌شود می‌تواند همسر و فرزندان وابسته به خود را نیز به کانادا ببرد. فرزندان وابسته شامل فرزندان زیر 22 سال و فرزندان بالای 22 سال که مشکلات جسمی و ذهنی دارند می‌شوند.

فرد متقاصی باید به ازای هر همراه برای یک سال تمکن مالی داشته باشد. فرزندان متقاضی نیز می‌توانند در مدارس ابتدایی و دبیرستان کانادا به طور رایگان تحصیل کنند.

نکات تکمیلی درباره زندگی دانشجویی در کانادا

در ادامه با اطلاعات تکمیلی و مختصر درباره زندگی در کانادا و وضعیت متقاضیان پس از پایان تحصیل با شما هستیم.

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی

هزینه زندگی دانشجویان در کشور کانادا با توجه به شهر محل سکونت آن‌ها متفاوت است.  البته هزینه زندگی هر فردی به شیوه و سبک زندگی آن بستگی دارد. در جدول زیر میانگین هزینه زندگی در این کشور عنوان شده است:

میانگین هزینه ماهیانه زندگی در کانادا

نوع هزینه میانگین هزینه در شهرهای بزرگ میانگین هزینه در شهرهای کوچک
محل اقامت 1130 دلار کانادا 700 دلار کانادا
خوراک 320 دلار کانادا 240 دلار کانادا
حمل و نقل 98 دلار کانادا 78 دلار کانادا
درمان 40 دلار کانادا 40 دلار کانادا
خرید کتاب و … 40 دلار کانادا 35 دلار کانادا
تفریحات 80 دلار کانادا 70 دلار کانادا

هزینه های تحصیلی

هزینه‌های تحصیلی در کانادا بالا نیست. در واقع کانادا جزو کشورهایی است که هزینه‌های بسیار پایینی برای تحصیل در نظر گرفته است. اما به علت بالا بودن قیمت دلار ممکن است شهریه‌ها برای دانشجویان ایرانی بالا باشد.

موقعیت کار پس از تحصیل

دانشجویانی که در کانادا تحصیل کرده‌اند پس از پایان دوره تحصیل می‌توانند اقدام به اخذ ویزای کار کانادا کنند. با اخذ ویزای کار و کسب تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی در کانادا فرد می‌تواند راحت‌تر اقدام به دریافت اقامت دائم کند.

اعتبار ویزای کاری برابر با طول تحصیل دانشجو در این کشور است. به عنوان مثال دانشجویانی که سه سال تحصیل کرده‌اند برای مدت سه سال ویزای کاری به آن‌ها تعلق می‌گیرد. برای دریافت ویزای کار نیازی به داشتن درخواست کاری از کارفرما نیست. اگر ویزای تحصیلی شما به پایان رسیده است بهتر است سریعا برای اخذ ویزای کاری اقدام کنید. برنامه اخذ ویزای کار در هر استانی با تجه به قوانینی که دارند کمی متفاوت است. به همین دلیل اخذ ویزای کاری به نوع استان بستگی دارد.

امکان کسب اقامت پس از تحصیل

با اینکه شما در توصیه نامه ثابت کردید پس از پایان تحصیل کانادا را ترک خواهید کرد، ولی به عنوان فردی که چندین سال تنها یا با خانواده در کانادا زندگی ، تحصیل و کار کرده است امکان کسب اقامت دائم و پس از آن کسب تابعیت کانادا را دارید.

دریافت اقامت کانادا بعد از تحصیل از طریق دریافت ویزای کاری، سرمایه گذاری در کانادا، پناهندگی در کانادا، ازدواج با یک کانادایی ممکن است.

آیا قصد اخذ اقامت دائم کانادا پس از پایان تحصیلات را دارید؟
برای دریافت مشاوره رایگان همین حالا کلیک کنید. درخواست مشاوره رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.