درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا چقدر است؟

بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا با اخذ اقامت تحصیلی به دیگر کشورهای جهان سفر کنند و تحصیلات خود را در دانشگاه‌های معتبر آن به اتمام برسانند. کشور کانادا هم یکی از بهترین کشورهایی است که مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. دانشگاه‌های معتبر این کشور به همراه سیستم آموزشی که دارند، توانسته‌اند به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌ها معرفی شوند. در ادامه این مطلب قصد داریم تا در رابطه با رشته مهندسی کامپیوتر و درآمد مهندس کامپیوتر و تحصیل در کانادا در این رشته بیشتر صحبت کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.  

بیشتر بخوانید:

درباره رشته مهندسی کامپیوتر و گرایش های آن 

رشته مهندسی کامپیوتر یا Computer Engineering یکی از رشته‌های پرطرفدار در دانشگاه‌های کشور کاناداست. در این رشته مبحث الکترونیک با برق و علوم کامپیوتر ترکیب شده است. رشته مهندسی کامپیوتر علاوه نرم افزار با بخش سخت افزاری و مهندسی الکترونیک هم در ارتباط است. در واقع مهندس کامپیوتر سعی می‌کند تا در این رشته با استفاده از مباحث ریاضی نرم افزار، توسعه و ارزیابی سخت افزارهای کامپیوتر و… تجهیزات مورد نیاز این رشته را طراحی کند. اگر می‌خواهید به یک مهندس کامپیوتر موفق در کشور کانادا تبدیل شوید باید علاوه بر اینکه زبان‌های مختلف را برای برنامه‌نویسی یاد بگیرید، بتوانید دروس مهمی چون سیستم‌های دیجیتالی، معماری کامپیوتر، تصویربرداری دیجیتال، مخابرات رایانه‌ای و… را با موفقیت پشت سر بگذارید. 

با توجه به محتوای منتشر شده در وب‌سایت ca.talent رشته مهندسی کامپیوتر گرایشات مختلفی دارد و برای ادامه تحصیل در این رشته بهتر است ابتدا نسبت به گرایشات آن یک شناخت نسبی به دست آورید، سپس با توجه به علایق خود یکی از بهترین‌ها را انتخاب کنید. از میان این گرایشات مختلفی که وجود دارد، تنها چند مورد از آن‌ها در دانشگاه‌های کشور کانادا از رتبه بالایی برخوردار هستند. ازجمله این گرایشات عبارتنداز: 

 • واقعیت مجازی 
 • هوش مصنوعی
 • رباتیک 
 • گرافیک کامپیوتری 
 • امنیت سایبری 
 • بازاریابی دیجیتال 
 • مهندسی شبکه 
 • مهندسی نرم افزار 
 • مهندسی سخت افزار 

این گرایشات در دانشگاه‌های کشور کانادا متقاضی بسیار زیادی دارند. همین امر موجب شده تا بازار کار این رشته‌ها در کشور کانادا در مقایسه با دیگر رشته‌ها بهتر باشد. 

پیشنهاد می‌کنیم مقاله لیست دانشگاه های مهندسی کانادا  از سایت کن اپلای را نیز مطالعه کنید.

الزامات تحصیلی مهندسی کامپیوتر برای ورود به بازار کار

برای اینکه بتوانید در این رشته فعالیت کنید و مشغول به کار شوید، باید به چند نکته توجه داشته باشید. برای اشتغال در هر رشته و در هر جایگاهی لازم است که از جانب کشور کانادا مدارک معتبری اخذ کنید که نشان دهد شما مهارت لازم را برای کار در جایگاه مورد نظر را دارید یا خیر؟

 • برای استخدام در رشته مهندسی به مدرک کارشناسی مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، فیزیک مهندسی، علوم کامپیوتر و… نیاز دارید.
 • بعد از اتمام تحصیلات خود در این رشته باید برای مدت سه تا چهار سال تجربه کاری به دست آورید و کارآموز باشید. سپس با یک آزمون عملی و تئوری می‌توانید مشخص کنید که آیا آمادگی کار در بازار واقعی را دارید یا خیر؟ 
 • در برخی از سمت‌های شغلی، از دانشجویان معمولا مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا می‌خواهند. 
 • حتما برای کار کردن و تایید طرح‌های خود باید مجوزهای لازم از انجمن‌های استانی را کسب کنید. 

تفاوت مهندسی کامپیوتر با علوم کامپیوتر 

دوره‌های آموزشی و دروس مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر در دانشگاه‌های سراسر جهان شباهت بسیاری به یکدیگر دارند. یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین تفاوت‌های این دو رشته در تخصص آنهاست. مهندسی کامپیوتر با مشکلات موجود در سخت افزار، نرم افزار کامپیوتر و سیستم عامل در ارتباط است در حالیکه، علوم کامپیوتر با برنامه نویسی و سیستم عامل کامپیوتر سر و کار خواهد داشت.  

مهندسان کامپیوتر چه میکنند؟

هر رشته تحصیلی در لیست مشاغل کشور کانادا، کد مجزایی دارد. کد رشته مهندسی کامپیوتر هم 2147 است. در کشور کانادا مهندسان کامپیوتر با توجه به گرایشی که انتخاب کرده‌اند، شغل متفاوتی خواهند داشت. در واقع مهندسان کامپیوتر در صورتی که به شکل تیمی کار کنند، می‌توانند با مهندسان برق و متخصصان همکاری کنند و در بخش نصب قطعات، بازبینی، عملکرد آن‌ها و…. نظارت داشته باشند.
دانشجویانی که مدرک مهندسی کامپیوتر دارند می‌توانند از مهارت و دانش خود برای مطالعه بیشتر در زمینه سیستم‌های کامپیوتری استفاده کنند. از مدرک مهندسی کامپیوتر برای توسعه و پیشرفت دستگاه‌های بیوپزشکی استفاده می‌کنند. بسیاری از دانشجویان قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتری را دارند. این افراد با ادامه تحصیل و شرکت در فعالیت‌های تحقیقاتی می‌توانند در نهایت عضو نظام مهندسی کانادا شوند. سپس بعدها می‌توانند از این مدرک برای کسب عنوان مهندسی پزشکی استفاده کنند.  

حقوق مهندسان کامپیوتر در کانادا چقدر است؟

با توجه به محتوای موجود در وب‌سایت ca.indeed مهندسان کامپیوتر در کشور کانادا از حقوق مزایای بسیار خوبی برخوردار هستند. حقوق افراد شاغل در این حوزه به طور میانگین ساعتی 37 دلار کاناداست. از این رو می‌توان گفت که حقوق این دسته از افراد سالانه حدود 73 هزار دلار است. اما این میزان حقوق برای افراد با تجربه و حرفه‌ای است، افراد مبتدی و تازه‌کار سالانه حدود 37 هزار دلار درآمد دارند.
اگر افراد بتوانند در این حوزه خوب عمل کنند و حرفه خود را گسترش دهند، میزان درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا به 120000 هزار دلار در سال خواهد رسید. 

البته علاوه بر تخصص فرد، نوع رشته و گرایش هم می‌تواند به روی میزان حقوق و درآمد تاثیر بگذارد. درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا با نوع تخصص افراد رابطه مستقیمی دارد. 

میانگین حقوق مهندسان کامپیوتر در دنیا چقدر است؟

اگر شما هم یک دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر، برنامه نویس و… باشید شاید این سوال برایتان مطرح شده باشد که در کدام کشورها این رشته می‌تواند حقوق و مزایای بالایی داشته باشد؟ باید بگوییم که میزان حقوق دستمزد افراد در این رشته با توجه به تجربه کاری، نوع تخصص و.. متغیر خواهد بود. در حال حاضر کشورهای سوئیس، کانادا، استرالیا و آمریکا در رتبه‌های بالا قرار گرفته‌اند. در این کشورها میزان حقوق و دستمزد مهندسین کامپیوتر در سطح مطلوبی قرار دارد.
میزان حقوق مهندسان کامپیوتر در کشورهای جهان به شرح زیر است:

نام کشور

حقوق سالانه مهندسین کامپیوتر

استرالیا

73 هزار دلار

سوئیس

90 هزار دلار

نروژ

71 هزار دلار

برزیل

30 هزار دلار

چین

38 هزار دلار

ایتالیا

62 هزار دلار

ژاپن

99 هزار دلار

فنلاند

77 هزار دلار

امارات متحده

79 هزار دلار

اوکراین

21 هزار دلار

نیوزیلند

76 هزار دلار

کلام آخر

اگر شما هم جزو کسانی هستید که قصد دارید در رشته مهندسی کامپیوتر ادامه تحصیل دهید، اکنون با مطالعه این مقاله قطعا از میزان درآمد و بازار کار این رشته آگاه هستید. اگر می‌خواهید از یکی از دانشگاه‌های معتبر جهان فارغ‌التحصیل شوید، دانشگاه‌های کشور کانادا می‌توانند گزینه مناسبی باشند. دولت کانادا همواره سعی کرده است تا با زیرساخت‌های لازم، یک بستر مناسب برای فارغ‌التحصیلان این رشته مهیا کند. 

پیشنهاد می‌کنیم مقاله رشته های هنری پردرآمد در کانادا از سایت کن اپلای را نیز مطالعه کنید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
8 شهریور 1400

معرفی ارزانترین کالج های کانادا برای دانشجویان بین المللی

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کالج‌ها یا دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند، می‌دانند که ادامه تحصیل در یک کشور دیگر می‌تواند با هزینه‌‌های بالایی همراه باشد. این هزینه‌ها علاوه بر هزینه‌ی زندگی، شامل هزینه‌ی دانشگاه و کالج است. هزینه دانشگاه و کالج به عوامل مختلفی چون نوع دانشگاه، نوع رشته مورد نظر و…

10 دقیقه
بهنام فارسی
3 شهریور 1401

نمونه پروپوزال انگلیسی برای اپلای مستر +آموزش نگارش

آیا تا به حال اسم پروپوزال را شنیده‌اید؟ دانشجویانی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند قطعا با این نام آشنایی دارند. هر دانشجویی در زمان مواجهه با پروپوزال با این سوالات روبه رو خواهد بود که چگونه باید یک پروپوزال خوب بنویسیم؟ چند درصد می‌تواند در اپلای تحصیلی تاثیرگذار باشد؟ هدف از نوشتن

بهنام فارسی
16 اردیبهشت 1401

تفاوت فاند و بورسیه چیست؟ معرفی انواع کمک هزینه تحصیلی

بیشتر دانشجویان به دنبال آن هستند تا بتوانند در دانشگاه‌های معتبر ادامه تحصیل دهند، به دنبال آن می‌توانند آینده شغلی خوبی داشته باشند. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چگونه می‌توان از فاند تحصیلی یا بورسیه تحصیلی استفاده کرد؟ همانطور که می‌دانید هزینه تحصیل و زندگی در کشورهای دیگر با توجه به

بهنام فارسی
13 آذر 1400

معرفی رشته های هنری پردرآمد در کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل و ادامه زندگی است. دانشگاه‌های معتبر، سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالا، رفاه اقتصادی و… همگی دلیل بر آن شده تا بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان ادامه تحصیل در کانادا  را انتخاب کنند. رشته هنر هم یکی از رشته‌های پرطرفداری است که هرسال متقاضی

بهنام فارسی
1 تیر 1400

کار دانشجویی در کانادا

تحصیل در کشور کانادا به دلیل داشتن سیستم آموزشی معتبر و سطح بالای دانشگاه‌هایش، آرزوی بسیاری از دانشجویان است. تنها در سال 2019 حدود 400 هزار دانشجو از سراسر کشور برای ادامه تحصیل وارد کشور کانادا شدند، بیشتر این دانشجویان از کشورهایی چون نیجریه، ایران، فرانسه، کره جنوبی، ژاپن، برزیل، هند و آمریکا بودند. دانشجویان

10 دقیقه
بهنام فارسی
8 شهریور 1400

بهترین شهر کانادا برای زندگی و مهاجرت کدام است؟

بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان، دانشگاه‌های کشور کانادا را به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالا برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. در حال حاضر 6 شهر این کشور مهاجرپذیر، در بین 100 شهر برتر جهان قرار دارد. شاید از خودتان بپرسید کدام شهر کانادا برای زندگی بهتر است؟ 6 شهر برتر

بهنام فارسی
16 اردیبهشت 1401

بهترین رشته های تحصیلی در کانادا در سال 2022

اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا را دارید، شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که بهترین رشته های تحصیلی در کانادا کدام رشته‌ها هستند؟ دانشگاه‌های کشور کانادا از رتبه علمی بسیار بالایی برخودار هستند، از این رو می‌توانند بهترین‌ رشته‌های تحصیلی را ارائه دهند. این کشور توانست در سال 2019

بهنام فارسی
25 تیر 1401

آموزش نگارش استادی پلن کانادا + نمونه Study Plan

نمونه استادی پلن کانادا یکی از نیازها و دغدغۀ بیشتر افرادی است که به دنبال اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستند. چرا که مهم‌ترین مدرک برای دریافت ویزای تحصیلی از سوی سفارت کانادا استادی پلن است. پس شما باید متنی حرفه‌ای، جذاب و متقاعدکننده بنویسید که شانس پذیرش‌تان را افزایش دهد. اما استادی پلن چیست؟ در

14 دقیقه
بهنام فارسی
21 مهر 1400

راهنمای اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا

کانادا کشوری است که به اتحاد خانواده اهمیت زیادی می‌دهد. به این معنی که به دانشجو این فرصت را می‌دهد که خانواده خود را نیز به عنوان همراه به کانادا بیاورد. این کار به میزان زیادی به کم شدن استرس دانشجو کمک می‌کند و از نظر روحی تاثیر مثبتی نیز در فرد می‌گذارد. اگر هم

بهنام فارسی
7 دی 1401

بهترین دانشگاه های مونترال کانادا (شرایط و هزینه پذیرش)

تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا، آرزوی بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است. این کشور با سیستم آموزشی سطح بالا و با کیفیتی که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را در سراسر جهان به خود جلب کند. البته وجود دانشگاه‌های معتبر هم در این امر بی تاثیر نخواهد بود. در این مطلب قصد داریم تا در

12 دقیقه
بهنام فارسی
13 آذر 1400

بهترین دانشگاه های کانادا برای پزشکی کدامند؟

افراد بسیاری از سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در کانادا هستند. کشور کانادا یکی از بهترین کشورهایی است که می‌تواند به عنوان مقصد تحصیلی بسیاری از دانشجویان انتخاب شود. این کشور در رشته‌های پزشکی دارای بهترین دانشگاه‌ها می‌باشد، بهترین امکانات و تجهیزات آموزشی در رشته پزشکی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. از این رو

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

قوانین کار دانشجویی در کانادا چگونه است؟

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که برای دانشجویان بین‌المللی در کشور کانادا مطرح می‌شود کار دانشجویی است. تحصیل در یک کشور خارجی علاوه بر هزینه تحصیلات می‌تواند هزینه‌های دیگری را هم در برداشته باشد. بیشتر دانشجویان برای آشنایی با محیط زندگی، آداب و رسوم مردم کانادا و کسب درآمد تصمیم می‌گیرند که در حین تحصیل به

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

شانس ویزای تحصیلی کانادا را افزایش دهید

برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر، ویزای دانشجویی کانادا نیازی به مصاحبه اجباری ندارد. با این حال اخذ ویزای تحصیلی کانادا آسان نیست و ممکن است به هر دلیلی، هر چند کوچک، ریجکت شوید. صادقانه بگوییم اولویت شما باید اخذ پذیرش از یک دانشگاه خوب و معتبر کانادایی باشد زیرا اخذ ویزای هرچقدر هم سخت باشد

بهنام فارسی
17 اردیبهشت 1401

بهترین دانشگاه های کانادا رشته روانشناسی کدامند؟

همه ما به واسطه حالت روحی و روانی که در شرایط مختلف داشته‌ایم با روانشناس آشنا هستیم. در واقع روانشناس به واسطه علم و دانشی که دارد به دنبال درمان روحی و روانی فرد است. روانشناس سعی می‌کند تا با استفاده از تکنیک‌های مختلف با صحبت کردن و مشاوره، مشکلات را برطرف کند. یک روانشناس

11 دقیقه
بهنام فارسی
17 بهمن 1400

کالج زبان کانادا | بهترین کالج های زبان کانادا + هزینه

برای مهاجرت به هرکشوری راه و روش های مختلفی وجود دارد اما برخی از این راه‌ها بخاطر محاسن شان بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند و اصطلاحا راه های طلایی نامیده می‌شوند. یکی از این راه‌ها برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل در رشته‌ی زبان بوده که این حجم از استقبال بدلیل امکانات بالایی

بهنام فارسی
10 شهریور 1400

زمان شروع کالج های کانادا برای مهاجرت تحصیلی

کالج‌های کشور کانادا هم همانند دانشگاه‌های این کشور از سیستم آموزشی بسیار با کیفیتی برخوردار هستند. در واقع تحصیل در کالج‌های کانادا افراد را برای ورود به بازار کار آماده می‌کنند. در پایان هر دوره مدرک و گواهینامه معتبری به دانشجو داده می‌شود که می‌تواند با استفاده از آن وارد بازار کار شود. کالج‌ها با

بهنام فارسی
2 بهمن 1400

بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر

همواره انتخاب مقصد برای دانشجویان بین‌المللی با توجه به نوع رشته، یکی از سخت‌ترین تصمیمات است. برای انتخاب کشور و دانشگاه مورد نظر بهتر است با تحقیقات و آگاهی کامل پیش بروید. در این مقاله شما را با بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر آشنا خواهیم کرد، پس تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
4 مرداد 1400

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا چقدر است؟

سالانه بیش از 190 هزار دانشجو بین‌المللی کشور کانادا را به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. با توجه به بالا بودن سطح علمی دانشگاه‌های کانادا هر سال به تعداد دانشجویان اضافه خواهد شد. اما برای ادامه تحصیل در  کانادا، دانشجو با هزینه‌های بسیاری روبه‌رو است. دانشجویان باید علاوه بر هزینه‌ زندگی در کانادا،

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
در حال حاضر بهترین جایگاه برای مهندسی کامپیوتر کجاست؟

اکنون توسعه دهنده، مهندسی بلاکچین، مدیر پایگاه داده‌ها، تحلیلگر سیستم‌های کامپیوتری، تحلیلگر امنیت اطلاعات و… از بهترین جایگاه‌های شغلی برای این رشته می‌باشند.

آیا پیدا کردن شغل برای رشته مهندسی کامپیوتر در کشور کانادا کار دشواری است؟

بازار کار کشور کانادا یک بازار کار رقابتی است. این کشور سعی کرده تا بستر لازم برای کار در این حوزه را فراهم کند. اما مهندسین کامپیوتر برای کار در این رشته باید دارای مجوز کار باشند. اخذ مجوز کار در هر استان کانادا با توجه به قوانینی که دارند متفاوت است.

بهترین دانشگاه‌های مهندسی کامپیوتر در کشور کانادا، کدام دانشگاه‌ها هستند؟

دانشگاه‌های تورنتو، واترلو، بریتیش کلمبیا، مونترال، آلبرتا، مک گیل و… از بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا هستند.

در میان دروس مهندسی کامپیوتر، کدام دروس سخت‌تر هستند؟

دروس حساب، ریاضی گسسته، تئوری اتوماتا، ساختار و الگوریتم‌های داده از سخت‌ترین دروس مهندسی کامپیوتر هستند.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.