ویزای تحصیلی کانادا

در سال ۲۰۱۹ کشور کانادا بیش از 400 هزار دانشجوی بین المللی از کشورهای مختلف پذیرفته است. تعداد دانشجویان بین المللی در کانادا هر ساله بیشتر می‌شود. دولت کانادا نیز برا.

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن. رزرو وقت مشاوره رایگان

 

 

در سال ۲۰۱۹ کشور کانادا بیش از 400 هزار دانشجوی بین المللی از کشورهای مختلف پذیرفته است. تعداد دانشجویان بین المللی در کانادا هر ساله بیشتر می‌شود. دولت کانادا نیز برای جذب دانشجویان بین‌المللی 9/147 میلیون دلار برای 5 سال آینده در نظر گرفته است تا دانشجویان بین‌المللی به راحتی در این کشور درس بخوانند.

کانادا یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت است. دلیل این محبوبیت شرایط ایده‌آل زندگی از هر نظر در این کشور است. ویزای تحصیلی کانادا امکان مهاجرت موقت برای افرادی که قصد تحصیل در کانادا را دارند را فراهم می‌کند. افرادی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا می‌شوند علاوه بر امکان تحصیل در کانادا می‌توانند به صورت پاره وقت مشغول به کار بشوند و بعد از پایان تحصیلات خود برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. اما گرفتن ویزای تحصیلی کانادا کار آسانی نیست. افسران سفارت کانادا که وظیفه بررسی و تایید مجوز تحصیل در کانادا را دارند، بسیار سختگیر هستند. پس باید قبل از هر اقدامی به خوبی با قوانین و شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آشنا شوید.

دراین صفحه درباره ویزای تحصیلی کانادا و مراحل و شرایط اخذ این ویزا اطلاعات کاملی در اختیارتان قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.

آیا می‌خواهید بورسیه تحصیلی کانادا دریافت کنید؟
همین حالا اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید و مشاوره بگیرید. درخواست مشاوره رایگان

ویزای تحصیلی کانادا چیست و چه مزایایی دارد؟

ویزای تحصیلی کانادا مدرکی است که به شما برای مدتی محدود اجازه حضور قانونی در کانادا برای ادامه تحصیل را می‌دهد. اخذ ویزای تحصیلی کانادا مزایای زیادی دارد که به طورخلاصه ذکر می‌کنیم.

 • شما در کانادا که یک کشور با سیستم آموزشی عالی است تحصیل می‌کنید.
 • هزینه‌های آموزشی و شهریه‌های دانشگاه در کانادا معقول است.
 • با مدرک زبان انگلیسی می‌توانید از اکثر دانشگاه‌های کانادا پذیرش بگیرید و نیاز به یادگیری زبان سوم نخواهید داشت.
 • همسر و فرزندان وابسته شما می‌توانند همراهتان به کانادا سفر کنند.
 • در زمان تحصیل امکان کار پاره وقت برای خود و کار تمام وقت برای همراهانتان وجود دارد.
 • در انتها مدرک تحصیلی ارزشمندی دریافت کرده و آینده شغلی تضمین شده‌ای خواهید داشت.
 • به عنوان فردی که در کانادا تحصیل و کار کرده است؛ شانس شما برای دریافت اقامت دائم و تابعیت کانادا افزایش می‌یابد.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی یا دانشجویی کانادا

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید شرایط لازم را داشته باشید. برای مثال اولین شرط مهم این است که بتوانید از یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا پذیرش بگیرید. در ادامه شرایط اخذ ویزای کانادا را بررسی می‌کنیم.

تمکن مالی

پس از اخذ پذیرش باید تمکن مالی خود را ثابت کنید. برای اثبات تمکن مالی باید علاوه بر پرداخت شهریه دانشگاه هزینه یک سال زندگی خود و همراهانتان در حسابتان موجود باشد.

محدودیت سنی

محدودیت سنی برای اخذ پذیرش از دانشگاه یا اخذ ویزای تحصیلی وجود ندارد. با این حال ممکن است افسر سفارت با توجه به سن و سایر شرایط شما، شک کند بعد از اتمام تحصیلات قصد ترک کانادا را ندارید و درخواست ویزا را رد کند.

 

داشتن مدرک زبان

زبان یکی از شرایط مهمی است که هم در اخذ پذیرش تحصیلی و هم در اخذ ویزا تاثیر مثبتی دارد. هرچقدر نمره آزمون زبان شما ( آیلتس یا تافل بسته به دانشگاه) بالاتر باشد شانس پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی شما بیشتر خواهد بود.

 

البته امکان اخذ ویزا بدون مدرک زبان و گذراندن دوره زبان در کانادا قبل از شرکت در کلاس‌های دانشگاه وجود دارد.

وقفه تحصیلی

گپ تحصیلی اگر دلیل منطقی نداشته باشد تاثیر منفی در پذیرش شما خواهد داشت. اما اگر به دلیل کار در مشاغل مرتبط، دوره‌های مرتبط، خواندن زبان یا … باشد تاثیر مثبت هم خواهد داشت.

سایر شرایط

اگر بیماری‌ خاص یا سوء پیشینه داشته باشید، می‌تواند تاثیر منفی در روند اخذ ویزای تحصیلی کانادا بگذارد.

 

بیشتر بخوانید:

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقاطع مختلف

برای اخذ ویزای کانادا در هر مقطعی شرایط خاصی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. در ادامه به صورت خلاصه شرایط اخذ ویزای تحصیلی در هر مقطع را بررسی می‌کنیم.

 

مدارس

در کانادا دانش آموزان قبل از ورود به دانشگاه باید 12 سال درس بخوانند این دوره 12 ساله به دو دوره دبستان و دبیرستان تقسیم می‌شود. دوره دبستان از 6 سالگی آغاز شده و تا کلاس ششم ادامه می‌یابد و دوره دبیرستان از کلاس هفتم تا دوازدهم است. مدارس کانادا به سه دسته دولتی، خصوصی و بین‌المللی تقسیم می‌شوند. دانش آموزان خارجی که والدین آنها در کانادا اقامت ندارند باید در مدارس بین‌المللی تحصیل کرده و شهریه بپردازند.

کارشناسی

پس از گذراندن دوره 12 ساله در کانادابا کسب معدل مناسب و کسب آیلتس حداقل 6 می‌توان وارد دانشگاه‌های کانادا شد. برای دانشجویان بین‌المللی نیز باید مدارک و ریز نمرات 4 سال آخر تحصیلی، مدرک تحصیلی را ارائه دهند. همچنین باید تمکن مالی، عدم سوء پیشینه و … اثبات شود تا روند پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی بدون مشکل انجام شود.

دوره کارشناسی در کانادا در اکثر رشته‌ها بین 3 تا 4 سال طول می‌کشد. دانشجو در این مدت در هفته می‌تواند 20 ساعت کار پاره وقت داشته باشد تا مخارج خود را تامین کند.

کارشناسی ارشد

در اکثر دانشگاه‌های کانادا برای قبولی در دوره کارشناسی ارشد متقاضی باید در دوره کارشناسی موفق به کسب حداقل معدل 13 شده باشد. برای قبولی در این دوره حداقل نمره آیلتس 6 نیاز است. دوره کارشناسی ارشد در اکثر دانشگاه‌ها حدود 2 سال طول می‌کشد. امکان انجام کار پاره وقت به صورت 20 ساعت در هفته نیز برای دانشجو وجود دارد.

دکتری

برای قبولی و اخذ ویزا در دوره دکترا باید معدل کارشناسی و .کارشناسی ارشد شما بالای 13 باشد. همچنین موفق به کسب حداقل نمره آیلتس 6.5 شوید. این دوره 3 تا 5 ساله بوده و کاملا تحقیقاتی است. به همین دلیل در هزینه تحقیقات به دانشجو کمک شده و در واقع در اکثر مواقع به دانشجویان بورسیه تحصیلی داده می‌شود.

برای اخذ پذیرش در دوره دکتری باید پذیرش خود را مستقیما از استاد مربوطه گرفته و با خود استاد مکاتبه کنید. اگر توانستید استاد را قانع کنید شما یک دانشجوی قوی و فعال هستید ( با نمرات بالای مدرک زبان، معدل بالا، مقالات مختلف و …) می‌توانید پذیرش دوره دکتری را بگیرید.

بیشتر بخوانید:

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای اخذ پذیرش در مقاطع مختلف و اخذ ویزای تحصیلی باید مدارکی که در فهرست زیر نام برده‌ایم را آماده کنید.

 • اسکن شناسنامه همراه با ترجمه
 • اسکن شناسنامه ترجمه شده همسر و همراهان
 • ترجمه رسمی مدارک مالی مانند گواهی صورت حساب بانکی و تعهد نامه مالی
 • اصل و اسکن پاسپورت معتبر
 • یک قطعه عکس 5×3 پشت نویسی شده
 • رزومه کاری و تحصیلی
 • بیمه نامه معتبر
 • نامه تمکن مالی
 • استادی پلن
 • پذیرش از دانشگاه
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی همراه ریز نمرات
 • مدرک زبان و مدرک آزمون آیلتس، تافل و سایر آزمون‌ها در فرمت Pdf
 • گواهی صورت حساب بانکی 4 ماه اخیر قبل از تقاضا
 • اصل و ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی

بیشتر بخوانید:

هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا

هزینه‌های زندگی برای یک سال در کانادا در مقاطع مختلف حدودا یکسان است. یعنی شما اگر در مدارس یا دانشگاه‌های کانادا در هر مقطعی درس بخوانید، هزینه اجاره منزل، خوراک، درمان، حمل و نقل و تفریح تقریبا یکسان خواهد بود. اما هزینه‌ها در خرید کتاب‌ها و جزوات و شهریه در مقاطع مختلف متفاوت است.

هزینه دبستان و دبیرستان

هزینه‌های تحصیل در دبستان و دبیرستان‌های کانادا شامل تمکن مالی برای یک سال، شهریه موسسه تحصیلی، بلیط هواپیما، هزینه انگشت نگاری و دوره‌های زبان دانش‌آموز خواهد شد که به طور میانگین در جدول زیر آمده است.

مقطع دبستان و دبیرستان هزینه
شهریه 8000 تا 16000 دلار کانادا
تمکن مالی برای یک سال 12000 دلار
هزینه هواپیما متغییر بین 750 تا 2001 دلار برای اکونومی
هزینه انگشت نگاری و استادی پرمیت 185 دلار

هزینه کارشناسی

هزینه اخذ ویزای کارشناسی شامل پرداخت مبلغ اپلیکیشن فی دانشگاه، مبلغ تمکن مالی، شهریه دانشگاه، بلیط هواپیما، هزینه انگشت نگاری و پرداخت هزینه گواهی تحصیل (Study Permit) می‌شود که به طور میانگین در جدول زیر آمده است.

مقطع کارشناسی هزینه
شهریه 32000 دلار کانادا
تمکن مالی برای یک سال 12000 دلار
هزینه هواپیما متغییر بین 750 تا 2001 دلار برای اکونومی
هزینه انگشت نگاری و استادی پرمیت 185 دلار

هزینه کارشناسی ارشد

هزینه اخذ ویزای کارشناسی ارشد شامل پرداخت مبلغ اپلیکیشن فی دانشگاه، مبلغ تمکن مالی، شهریه دانشگاه، بلیط هواپیما، هزینه انگشت نگاری و پرداخت هزینه استادی پریمیت می‌شود که به طور میانگین در جدول زیر آمده است.

مقطع کارشناسی ارشد هزینه
شهریه 19000 دلار کانادا
تمکن مالی برای یک سال 12000 دلار
هزینه هواپیما متغییر بین 750 تا 2001 دلار برای اکونومی
هزینه انگشت نگاری و استادی پرمیت 185 دلار

هزینه دکتری

هزینه اخذ ویزای دکتری شامل پرداخت مبلغ اپلیکیشن فی دانشگاه، شرکت در آزمون‌ها و اخذ مدارک مورد نیاز، مبلغ تمکن مالی، شهریه دانشگاه، بلیط هواپیما، هزینه انگشت نگاری و پرداخت هزینه استادی پریمیت می‌شود که به طور میانگین در جدول زیر آمده است.

مقطع دکتری هزینه
شهریه 19000 دلار کانادا
تمکن مالی برای یک سال 12000 دلار
هزینه هواپیما متغییر بین 750 تا 1200 دلار برای اکونومی
هزینه انگشت نگاری و استادی پرمیت 185 دلار

هزینه های کلی در حالت ها و مقطع های مختلف

هزینه‌های زندگی و شهریه دانشگاه علاوه بر مقطع تحصیلی به شهر زندگی نیز بستگی دارد. هزینه زندگی در شهرهای کوچک کانادا کمتر از شهرهای بزرگ است.

و هزینه‌های شهریه مراکز آموزشی در کانادا در مقاطع مختلف به طور میانگین به صورت زیر است.

مقطع هزینه سالیانه به صورت میانگین
دبستان 8000 تا 16000 دلار کانادا
دبیرستان 12000 تا 16000 دلار کانادا
مدارس شبانه روزی 30000 تا 80000 دلار کانادا
کارشناسی 32000 دلار کانادا
کارشناسی ارشد و دکتری 19000 دلار کانادا

بیشتر بخوانید:

گام به گام مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای اخذ ویزای تحصیلی باید مدارک خود را به صورت کامل آماده کرده و مراحل اخذ ویزا را به ترتیب طی کنید. در ادامه مراحل اخذ پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی را بررسی می‌کنیم.

 

مدارک مورد نیاز و پیش نیازها

گام 1

ابتدا باید به دنبال دانشگاه‌های معتبری باشید که در مقطع مورد نظر شما رشته‌های مورد علاقه‌تان را تدریس می‌کنند. سپس شرایط دانشگاه‌ها را بررسی کنید و ببینید از نظر شرایط کدام دانشگاه مناسب شماست یا شانس اخذ پذیرش از کدام دانشگاه برای شما بیشتر است.

گام 2

در مرحله دوم باید هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه انتخابی را پرداخت کرده و تمام مدارک و مندرجاتی که دانشگاه اعلام کرده را ارسال کنید و منتظر پاسخ از دانشگاه باشید.

گام 3

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه شما باید توصیه نامه یا استادی پلن بنویسید تا به افسر سفارت کانادا توضیح دهید از تحصیل در کانادا چه هدفی دارید. چرا در کشور خود به ادامه تحصیل نمی پردازید؟ به علاوه باید در توصیه نامه تاکید کنید پس از اتمام تحصیل کانادا را ترک می‌کنید.

 

آیا با اصول نوشتن استادی پلن آشنا هستید؟
برای مشاوره جهت نوشتن استادی پلن اصولی همین حالا کلیک کنید. درخواست مشاوره رایگان

گام 4

پس از تایید استادی پلن، شما استادی پرمیت یا اجازه تحصیل در کانادا را دریافت می‌کنید. در این زمان شما باید با تمامی مدارک خود از جمله تمکن مالی، سوء پیشینه، مدارک درمانی، مدارک تحصیلی و … ویزای بازدید کننده یا eAT کانادا را دریافت کرده و وارد خاک کانادا شوید.

 

گام 5

در مرحله پنجم با ثبت نام آنلاین و تعیین وقت سفارت، پرداخت هزینه انگشت نگاری و استادی پرمیت باید اقدام به دریافت ویزای تحصیلی و SIN Number کانادا کنید.

چک لیست نهایی

در این بخش یک چک لیست نهایی ساده و بسیار خلاصه از مراحل اخذ ویزای تحصیلی را برای شما آورده‌ایم

 • تحقیق و انتخاب دانشگاه‌
 • بررسی شرایط دانشگاه‌های معتبر
 • انتخاب یک دانشگاه مناسب با شرایط خود
 • تکمیل شرایط و مدارک مورد نیاز دانشگاه و ارسال آنها به دانشگاه
 • پرداخت هزینه اپلیکیشن فی
 • اخذ پذیرش از دانشگاه
 • نوشتن استادی پلن
 • دریافت استادی پرمیت
 • تکمیل تمام مدارک لازم (اثبات تمکن مالی، سوئ پیشینه و …)
 • دریافت ویزای بازدید کننده یا eAT
 • سفر به کانادا
 • وقت سفارت و انگشت نگاری
 • دریافت ویزای تحصیلی

بیشتر بخوانید:

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

برای کسانی که قصد اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی کانادا را دارند زبان و نمره خوب در آزمون آیلتس یا تافل یک فاکتور مهم و تاثیرگذار است. در دوره کارشناسی حداقل نمره آیلتس برای کسب پذیرش 6 و در دوره کارشناسی ارشد 6.5 است. با این حال روش‌هایی وجود دارد تا بدون مدرک زبان بتوان ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کرد.

برای مثال برخی از دانشگاه‌ها نمراتی پایینتر از نمره 6 آیلتس را هم قبول می‌کنند، یا حتی دانشجو بدون مدرک زبان را پذیرش می‌کنند؛ اما این پذیرش مشروط به گذراندن و قبول شدن در دروه‌های زبان پیش از شرکت در کلاس‌های دانشگاه است.

اخذ ویزای تحصیلی به همراه بورسیه

هزینه‌های تحصیل در کانادا مناسب و معقول است. با این حال برای دانشجویان توانمند بین‌المللی که رزومه قوی داشته ولی توان پرداخت شهریه دانشگاه‌های کانادا را ندارند، بورسیه‌های مختلفی در نظر گرفته شده تا این دانشجویان بتوانند با آرامش و به دور از دغدغه‌های مالی به تحصیل ادامه دهند. اما انواع بورسیه در کانادا چیست و چطور می‌توان همراه با اخذ ویزای تحصیلی بورسیه گرفت؟

بورسیه اسکالرشیپ

این بورسیه تحصیلی برای تشویق افراد به ادامه تحصیل است و برای کسانی در نظر گرفته می‌شود که نمرات آنها بالا باشد. ( هر ترم باید نمرات بالاتر از 3 که از 4 نمره است باشد).

این بورس تحصیلی برای تمام مقاطع دانشگاهی و تمامی رشته‌ها در نظر گرفته شده ولی تعداد و مقدار آن برای کارشناسی کم است.

 


تعداد بورسیه اسکولارشیپ برای مقطع ارشد زیاد است ولی بورسیه کامل نیست و فقط بخشی از هزینه‌های دانشجو پرداخت می‌شود. در دوره دکتری تعداد بورسیه اسکولارشیپ متوسط ولی با پرداخت کامل هزینه‌هاست.

بورسیه جایزه یا Awards

این جایزه‌ها در ازای تحقیقات یا موفقیت علمی به یک فرد و تنها یک بار تعلق می‌گیرد. این جایزه به صورت نقدی بوده و به حساب خود فرد واریز می‌شود البته در اکثر مواقع مبلغ این جایزه آنقدر زیاد نیست که بتواند هزینه‌های دانشگاه را به طور کامل پوشش دهد اما می‌تواند کمک خوبی برای دانشجویان موفق باشد.

 


به صورت میانگین مبلغ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد 14 هزار دلار است.

وام تحصیلی

دولت کانادا برای دانشجویانی که توان پرداخت شهریه را ندارند امکان دریافت وام از بانک‌ها را فراهم کرده است. البته مبلغ وام به حساب دانشگاه واریز خواهد شد و دانشجو باید اقساط را به بانک بازگرداند. برای گرفتن چنین وامی دانشجو نیاز به یک ضامن مقیم کانادا خواهد داشت.

حذف شهریه

در برخی مواقع بورسیه دانشجو به صورتی است که دانشجو از پرداخت کامل یا 50 درصدی هزینه‌های دانشگاه معاف می‌شود. البته این تخفیف روی کل شهریه نخواهد بود بلکه روی واحدهای درسی یا هزینه خوابگاه یا بخشی از هزینه‌های دانشگاه است.

بیشتر بخوانید:

دلایل رد شدن (ریجکت) ویزای تحصیلی کانادا

در صورتی که تمامی مراحل را با دقت طی کنید، امکان ریجکت شدن ویزای شما بسیار کم است. با این حال دلایل زیادی برای رد ویزای تحصیلی وجود دارد. توجه داشته باشید افسرهای سفارت با دقت و حساسیت بسیاری پرونده مربوط به ویزای تحصیلی شما را چک می‌کنند و برخی اوقات ممکن است یک مسئله کوچک باعث ریجکت شدن ویزای شما شود. در ادامه مهمترین دلایل رد ویزای تحصیلی را بررسی می‌کنیم:

 • تکمیل نبودن مدارک تحصیلی
 • عدم تمکن مالی و ضعیف بودن شرایط مالی متقاضی
 • نداشتن بودجه کافی برای سفر
 • پیوندهایی که ممکن است با کشور مبدا داشته باشید.
 • ممکن است توصیه نامه خوبی ننوشته باشید و هدف شما از ادامه تحصیل در کانادا برای افسر سفارت مشخص نباشد.
 • و …

 

کار در کانادا با ویزای تحصیلی

دانشجویان در کانادا برای تامین هزینه‌های زندگی خود اجازه کار دارند. البته افرادی که ویزای تحصیلی دارند اجازه کار پاره وقت تنها برای 20 ساعت در هفته را دارند.

دانش آموزان دوران دبیرستان در صورت داشتن استادی پرمیت اجازه کار به صورت پاره وقت را خواهند داشت.

دانشجویان دوره دکتری هم در صورت کار روی پروژه تحقیقاتی در شرکت‌ها اجازه کار پاره وقت نخواهند داشت.

همراهان فرد متقاضی با دریافت ویزای کار کانادا امکان کار تمام وقت و نامحدود در کانادا را دارند.

بیشتر بخوانید:

ویزای همراه تحصیلی

فردی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی می‌شود می‌تواند همسر و فرزندان وابسته به خود را نیز به کانادا ببرد. فرزندان وابسته شامل فرزندان زیر 22 سال و فرزندان بالای 22 سال که مشکلات جسمی و ذهنی دارند می‌شوند.

فرد متقاضی باید به ازای هر همراه برای یک سال تمکن مالی داشته باشد. همراهان با ویزای بازدید کننده یا eAT می‌توانند وارد کانادا شده و سپس با اخذ ویزای کار مشغول به کار دائم شوند. فرزندان متقاضی می‌توانند در مدارس ابتدایی و دبیرستان کانادا تحصیل کنند.

نکات تکمیلی درباره زندگی دانشجویی در کانادا

در ادامه با اطلاعات تکمیلی و مختصر درباره زندگی در کانادا و وضعیت متقاضیان پس از پایان تحصیل با شما هستیم.

هزینه های زندگی

هزینه‌های زندگی در کانادا نسبت به درآمدها و کیفیت زندگی مناسب است. یک دانشجو با درآمد پاره وقت و مدیریت مناسب می‌تواند بخش بزرگی از هزینه‌های زندگی خود را تامین کند.

هزینه های تحصیلی

هزینه‌های تحصیلی در کانادا بالا نیست. در واقع کانادا جزو کشورهایی است که هزینه‌های بسیار پایینی برای تحصیل در نظر گرفته است. اما به علت بالا بودن قیمت دلار ممکن است شهریه‌ها برای دانشجویان ایرانی بالا باشد.

موقعیت کار پس از تحصیل

دانشجویانی که در کانادا تحصیل کرده‌اند پس از پایان دوره تحصیل می‌توانند اقدام به اخذ ویزای کار کانادا کنند. با اخذ ویزای کار و کسب تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی در کانادا فرد می‌تواند راحتتر اقدام به دریافت اقامت دائم کند.

ویزای کاری حدود 3 سال اعتبار دارد. دانشجو بعد از پایان تحصیلات بلافاصله باید برای دریافت این ویزا درخواست دهد. برای دریافت ویزای کار نیازی به داشتن درخواست کاری از کارفرما نیست.

اگر ویزای تحصیلی شما به پایان رسیده است بهتر است سریعا برای اخذ ویزای کاری اقدام کنید.

امکان کسب اقامت پس از تحصیل

با اینکه شما در توصیه نامه ثابت کردید پس از پایان تحصیل کانادا را ترک خواهید کرد، ولی به عنوان فردی که چندین سال تنها یا با خانواده در کانادا زندگی ، تحصیل و کار کرده است امکان کسب اقامت دائم و پس از آن کسب تابعیت کانادا را دارید.

دریافت اقامت کانادا بعد از تحصیل از طریق دریافت ویزای کاری، سرمایه گذاری در کانادا، پناهندگی در کانادا، ازدواج با یک کانادایی یا به دنیا آوردن فرزند در کانادا ممکن است.

آیا قصد اخذ اقامت دائم کانادا پس از پایان تحصیلات را دارید؟
برای دریافت مشاوره رایگان همین حالا کلیک کنید. درخواست مشاوره رایگان

سوالات کاربران

سلام وقت بخیر اگر یک بار ویزای تحصیلیمون ریجکت بشه باز هم امکان درخواست هست؟بله! ولی بهتر است بررسی کنید تا دلایل ریجکت شدن را متوجه شده و رفع کنید.سلام من الان در حال تحصیل آنلاین کانادا هستم. یعنی هنوز تو ایرانم. آیا الان میتونم برای همسرم ویزای کاری همراه بگیریم؟سلام بهتر است فعلا برای همسر خود ویزای توریستی بگیرید. وقتی وارد خاک کانادا شدید اقدام به گرفتن ویزای کاری برای همسرتان کنید.سلام من 14 ساله هستم و میخوام برای تحصیل به کانادا برم میشه پدر و مادر همراهم باشن؟با سلام بله یکی از والدین پدر یا مادر می‌توانند به عنوان همراه شما ویزای کاری کانادا بگیرند.اگه گپ تحصیلی به علت مریضی باشه مشکلی در گرفتن ویزا ایجاد میشه؟با سلام گپ تحصیلی به دلیل بیماری تاثیر منفی در روند پذیرش و اخذ ویزا نخواهد داشت.آیا خواهر یا برادر هم میشه به عنوان همراه به کانادا بیان؟با سلام خیر ولی بعد از گرفتن ویزای تحصیلی و رفتن به کانادا می‌توانید برای خواهر یا برادر خود دعوتنامه بفر

بهنام فارسی
بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
مدت زمان صدور ویزای تحصیلی چقدر است؟

برای دریافت ویزای کانادا از زمان اقدام تا زمان دریافت در بهترین حالت 2 تا 4 ماه زمان نیاز است.

گپ تحصیلی چه تاثیری روی فرایند ویزای تحصیلی می‌گذارد؟

وقفه تحصیلی اگر به دلیل تفریح و استراحت باشد در روند پذیرش و اخذ ویزا تاثیر منفی دارد ولی اگر فرد مشغول به کار مرتبط به رشته تحصیلی، مطالعه زبان، شرکت در دوره‌ها و ... باشد تاثیر منفی نخواهد داشت.

برای ویزای تحصیلی بهتر است همراه همسر اقدام کنیم یا جداگانه؟

بهتر است ابتدا متقاضی، ویزای تحصیلی خود را دریافت کرده و در کانادا مستقر شود. سپس خانواده متقاضی اقدامات لازم را انجام دهند. اقدام همزمان متقاضی و همراهان می‌تواند باعث ریجکت ویزای تحصیلی شود.

آیا مدرک زبان برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اجباری است؟

test

تغییر دانشگاه یا کالج پس از اخذ ویزای کانادا ممکن است؟‌

test

همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.