نمونه پروپوزال انگلیسی برای اپلای مستر +آموزش نگارش

آیا تا به حال اسم پروپوزال را شنیده‌اید؟ دانشجویانی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند قطعا با این نام آشنایی دارند. هر دانشجویی در زمان مواجهه با پروپوزال با این سوالات روبه رو خواهد بود که چگونه باید یک پروپوزال خوب بنویسیم؟ چند درصد می‌تواند در اپلای تحصیلی تاثیرگذار باشد؟ هدف از نوشتن پروپوزال چیست؟
برای پاسخ به این سوالات تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید یک پروپوزال انگلیسی برای اپلای داشته باشید.  

بیشتر بخوانید:

پذیرش دانشگاه کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا رشته حقوق

روش های مهاجرت به کانادا

پروپوزال چیست؟

پروپوزال یا propose  در واقع به معنی پیشنهاد دادن است که می‌توان معادل آن را پیشنهاد پژوهشی عنوان کرد. پروپوزال طرحی است که در ذهن دارید و می‌خواهید آن را عملی کنید. لازمه عملی کردن این طرح آن است که بتوانید طرح را به صورت استاندارد و در چهارچوب قوانینی که دارد تهیه کنید تا عملی شود.

هدف از نوشتن پروپوزال انگلیسی برای اپلای مستر این است که دانشجو بتواند استاد راهنما را متقاعد کند که طرح ارائه شده مناسب و قابل مدیریت است. برای این کار باید پروپوزال ایده تحقیقاتی خوبی داشته باشد، در غیر اینصورت نمی‌تواند موثر عمل کند. معمولا در کارهای تحقیقاتی مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش، تهیه پروپوزال می‌باشد. بهتر است معنی و مفهوم پروپوزال را با یک مثال ساده بیان کنیم:

فرض کنید شما آرشیتکت یک ساختمان هستید، قطعا قبل از ساخت و هرگونه اقدامی باید ماکت ساختمان را بر اساس اصول و قواعد اولیه آن بسازید تا هر معمار و آرشیتکت دیگری با دیدن آن بتواند ساختمان را بر اساس شکلی که دارد تصور کند.
ارائه پروپوزال هم مانند یک ماکت ساختمان است، پژوهشگر باید ابتدا اصول و قواعد معین شده را پیشنهاد دهد. در صورتی که استاد راهنما آن را پذیرفت و قبول کرد، پژوهشگر می‌تواند نسبت به عملی کردن آن اقدام کند.

استانداردهای یک پروپوزال خوب چیست؟

برای نوشتن یک پروپوزال خوب باید با استانداردهای آن آشنایی داشته باشید. اما استانداردهای یک پروپوزال خوب چه می‌تواند باشد؟

مخاطبان خود را بشناسید: قبل از نوشتن هرچیزی ابتدا به مخاطبین خود فکر کنید، کدام دسته از افراد می‌توانند مخاطب طرح شما قرار بگیرند؟ چه کسی پروپوزال شما را می‌خواند؟ تا چه اندازه با پروپوزال شما آشنایی دارند؟

موضوع خود را تعریف کنید: در این بخش باید موضوع پروپوزال خود را مشخص کنید. برای شما مشخص است که در رابطه با چه موضوعی صحبت می‌کنید، اما تمام مخاطبین شما با موضوع آشنایی ندارند. بدین ترتیب بهتر است در رابطه با موضوع اطلاعات کاملی در اختیار خواننده قرار دهید.

یک طرح کلی بنویسید: همیشه باید طرح اصلی که در رابطه با آن پروپوزال مطرح می‌شود مشخص باشد. بدون مشخص کردن طرح اصلی نمی‌تواند یک پروپوزال خوب ارائه کرد. یکی از مهم‌ترین استانداردهای پروپوزال انگلیسی برای اپلای مستر مشخص کردن موضوع اصلی است. .

به علائم نگارشی توجه داشه باشید: تنها نباید از لحاظ محتوا پروپوزال خود را بررسی کنید، بلکه نحوه نگارش آن هم حائز اهمیت است.

پروپوزال انگلیسی برای اپلای مستر

چطور پروپوزال انگلیسی برای اپلای مستر بنویسیم؟

برای نوشتن یک پروپوزال انگلیسی برای اپلای مستر باید با نحوه نوشتن آشنا باشید. اگر بتوانید از یک شیوه واضح، مختصر و جذاب برای طرح خود استفاده کنید قطعا پروپوزال قانع کننده و جذابی خواهید داشت. اما برای نوشتن یک پروپوزال خوب باید به چند نکته توجه داشته باشید:

از یک مقدمه جذاب و واضح شروع کنید

یکی از بخش‌های مهم در هر نوشته‌ای که می‌تواند شوک بزرگی در خواننده ایجاد کند تا ترغیب به خواندن ادامه مطلب شود، مقدمه است. در واقع نوشتن یک مقدمه جذاب، خلاصه و واضح می‌تواند نقش بسیار بزرگی در خوانده شدن و دیده شدن طرح شما داشته باشد. بهتر است در نوشتن مقدمه از برخی از اطلاعات پس زمینه‌ای استفاده کنید تا در ذهن خواننده سوال ایجاد کند و برای پاسخ به آن سوال پروپوزال را مطالعه کند.

مسئله را بیان کنید

بعد از مقدمه وارد ساختار اصلی پروپوزال خواهید شد. در این بخش باید مسئله اصلی را بیان کنید. در این بخش باید مشکل را بازگو کنید. مشکل چیست؟ آیا حل این مشکل می‌تواند تاثیرگذار باشد؟چه چیزی باعث مشکل شده است؟

یک راه حل پیشنهاد کنید

یکی از مهم‌ترین بخش‌های پروپوزال ارائه یک راه حل است. در واقع باید بیان کنید که چرا این کار را انجام می‌دهید و نتایج و فواید انجام آن در نهایت منجر به چه خواهد شد. ایده‌هایی که در طرح به آن اشاره کردید را باز کنید و برای خواننده توضیح دهید که آیا این ایده کاربرد محدودی دارد یا می‌توان از آن در بخش‌های مختلف استفاده کرد. باید به خواننده این اطمینان خاطر را بدهید که می‌توانید با ایده‌هایی که در این طرح عنوان کردید مشکل را حل کنید.

برنامه و بودجه خود را مطرح کنید

پاسخ به سوالاتی از قبیل اینکه چه زمانی پروژه شروع می‌شود؟ با چه سرعتی پیشرفت می‌کند؟ آیا می‌توان کارها را با یکدیگر انجام داد؟ و…. باید در این بخش مطرح شوند. برای شفاف سازی بیشتر میزان بودجه پیشنهادی برای این طرح را مشخص کنید. در واقع باید بتوانید برنامه خود را به صورت واضح مطرح کنید و در رابطه با آن اطلاعات کاملی در اختیار خواننده قرار دهید. بودجه‌ای که برای این کار تعیین کردید باید بتواند هزینه ناشی از اجرایی شدن طرح را تقبل کند.

نتیجه گیری کنید

نتیجه گیری یا همان جمع‌بندی پایان مطلب می‌تواند خلاصه‌ و منعکس‌کننده از مقدمه مطلب باشد. در این بخش باید از مخاطبین خود برای وقتی که به شما اختصاص داده‌اند تشکر کنید و اگر پیشنهادی در رابطه با طرحتان دارید در این بخش باید آن را مطرح کنید.

چطور پروپوزال انگلیسی بنویسیم

کارتان را ویرایش و اصلاح کنید

هر اشتباهی از جانب شما می‌تواند تحصیلات، علم و آگاهی شما را زیر سوال ببرد. از این رو بهتر است در تهیه پروپوزال خود نهایت دقت و توجه را به خرج دهید. بدین ترتیب می‌توانید وقت کمتری برای ویرایش و اصلاح کارتان اختصاص دهید.
اما برای ویرایش و اصلاح کار باید به چه موضوعاتی توجه داشته باشیم:

  • استفاده از فعل‌های زمان آینده
  • استفاده از پاراگرافت‌ با حداکثر 10 سطر
  • پرهیز از اشتباه در نگارش کلمات
  • استفاده از فونت و اندازه قلم مناسب
  • استفاده از اعداد و ارقام انگلیسی و فارسی بر اساس مطالب نوشته شده
  • کدگذاری مطالب برای نظم بیشتر

منابع و ماخذ

یک پروپوزال زمانی ارزش دارد که مستند باشد و با ذکر منبع آن را ارائه دهند.

نمونه پروپوزال انگلیسی برای اپلای

کلام آخر

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با اصولی اولیه و استانداردهای لازم برای نوشتن پروپوزال آشنا کنیم. نمونه پروپوزال انگلیسی برای اپلای می‌تواند نقش بسیار مهمی در اپلای تحصیلی فرد داشته باشد، از این رو بهتر است در پروپوزال هدف اصلی خود را مشخص کنید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
27 شهریور 1401

هزینه ویزای تحصیلی کانادا به تفکیک مراحل

گاهی یک تصمیم مسیر زندگی فرد یا حتی یک خانواده را به‌کلی تغییر می‌دهد. تحصیل در کانادا چنین فرصت بزرگ و فوق‌العاده‌ای است. اما این تغییر چه مقدار هزینه دارد؟ برای تحصیل در کانادا چه‌قدر سرمایه لازم است؟ برای پاسخ این پرسش‌‌هل باید جزئیات مالی تحصیل دانشجویان بین المللی، از جمله هزینۀ تهیه مدارک لازم

بهنام فارسی
2 آذر 1401

تفاوت کالج با دانشگاه در کانادا و نحوه پذیرش آنها چیست؟

احتمالا شما هم افراد زیادی را می‌شناسید که برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرده‌اند؛ یا همین حالا به فکر مهاجرت تحصیلی به این کشور امریکای شمالی هستند. سفری برای ساختن آینده‌ای موفق و پیمودن مسیر رشد تحصیلی و شغلی. اگر شما هم ابتدای این سفر هیجان‌انگیز هستید و هنوز انتخاب نکرده‌اید برای چه رشته‌ای و

10 دقیقه
بهنام فارسی
13 دی 1400

تحصیل داروسازی در کانادا : شرایط و هزینه ها

بسیاری از دانشجویان به دنبال آن هستند تا در رشته‌های پزشکی دانشگاه‌های خارج از کشور ادامه تحصیل دهند. کشور کانادا یکی از مقاصد تحصیلی برای دانشجویان است. دانشگاه‌های این کشور به دلیل سطح بالایی که در سیستم آموزشی دارند، توانسته‌اند در رنکینگ‌های جهانی رتبه‌های بالایی را کسب کنند. به همین دلیل تحصیل پزشکی در کانادا

12 دقیقه
بهنام فارسی
9 آبان 1400

هزینه زندگی در تورنتو چقدر است؟

یکی از شلوغ‌ترین استان‌های کشور کانادا، استان انتاریو نام دارد. پایتخت این استان شلوغ و پر رفت و آمد شهری به نام تورنتو است یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی است . این شهر که در قسمت جنوب شرقی کانادا قرار گرفته به دلیل جمعیت بالایی که دارد(بالغ بر سه میلیون نفر) به عنوان

بهنام فارسی
30 آبان 1401

تحصیل زیر 18 سال در کانادا : ثبت نام، بورسیه،هزینه

کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین کشورهایی است که بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر جهان، برای ادامه تحصیل آن را انتخاب می‌کنند. سطح آموزشی، زندگی و رفاهی در این کشور بالاست. اگر تصمیم به ادامه تحصیل در کشور کانادا دارید، باید بگوییم که بهترین زمان برای اخذ پذیرش دوره‌های پیش از دانشگاه هستند.

10 دقیقه
بهنام فارسی
22 مهر 1400

بررسی تحصیل در رشته معماری در کانادا و آینده کاری

یکی از رشته‌های پرطرفدار و پرمتقاضی در دانشگاه‌های کشور کانادا، رشته معماری است. این رشته در بین رشته‌های مهندسی جایگاه و رتبه خود را پیدا کرده و از لحاظ کسب درآمد هم می‌تواند یک شغل پربازده و ایده‌آل باشد. کشور کانادا از آن دسته کشورهایی است که به این رشته بها و جایگاه بالایی داده

10 دقیقه
بهنام فارسی
4 شهریور 1401

ویزای استارتاپ کانادا : بررسی کامل شرایط و هزینه ها

یکی از روش‌های منحصربه‌فرد برای مهاجرت به کانادا ویزای استارتاپی است. گرچه راه‌اندازی استارتاپ در کشور خارجی، با قوانین بین المللی ناآشنا، می‌تواند کمی دلهره‌آور باشد، اما اگر برای هدف‌تان جدی باشید می‌توانید با این روش اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. زندگی در کشور خوش‌آب‌وهوا با طبیعتی چشم‌نواز و فرهنگ مدرن ‌حتما ارزش این

13 دقیقه
بهنام فارسی
1 دی 1401

مشاوره تحصیلی در کانادا از صفر تا صد

هنگام شروع هر سفر مهم‌ترین مسئله یافتن بهترین مسیر است؛ به‌ویژه اگر سفرتان به قصد ساختن آینده‌ای درخشان باشد. تحصیل در کانادا تصمیم ارزشمند و سرنوشت‌سازی است. چه کسی بهتر از مشاوری باتجربه، کارآزموده و آشنا با قوانین مهاجرتی می‌تواند شما را در مسیر درست هدایت کند؟! اما پیش از مشاوره تحصیلی در کانادا نکاتی

بهنام فارسی
18 دی 1400

درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا چقدر است؟

بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا با اخذ اقامت تحصیلی به دیگر کشورهای جهان سفر کنند و تحصیلات خود را در دانشگاه‌های معتبر آن به اتمام برسانند. کشور کانادا هم یکی از بهترین کشورهایی است که مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. دانشگاه‌های معتبر این کشور به همراه سیستم آموزشی که دارند، توانسته‌اند

بهنام فارسی
4 مرداد 1400

تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی ممکن است؟

در سال گذشته(2020) دانشگاه‌های کانادا، نزدیک به دو میلیون دانشجو از سراسر جهان در رشته‌های مختلف پذیرش کردند. این آمار نشان داد که پذیرش دانشجوهای بین‌المللی در مقایسه با سال2019، حدود 20 درصد افزایش داشته است. بالا بودن سطح کیفیت و سیستم آموزشی این کشور باعث شده تا، 21 دانشگاه کشور کانادا در بین 50

بهنام فارسی
17 اردیبهشت 1401

بهترین دانشگاه های کانادا رشته روانشناسی کدامند؟

همه ما به واسطه حالت روحی و روانی که در شرایط مختلف داشته‌ایم با روانشناس آشنا هستیم. در واقع روانشناس به واسطه علم و دانشی که دارد به دنبال درمان روحی و روانی فرد است. روانشناس سعی می‌کند تا با استفاده از تکنیک‌های مختلف با صحبت کردن و مشاوره، مشکلات را برطرف کند. یک روانشناس

11 دقیقه
بهنام فارسی
13 آذر 1400

بهترین دانشگاه های کانادا برای پزشکی کدامند؟

افراد بسیاری از سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در کانادا هستند. کشور کانادا یکی از بهترین کشورهایی است که می‌تواند به عنوان مقصد تحصیلی بسیاری از دانشجویان انتخاب شود. این کشور در رشته‌های پزشکی دارای بهترین دانشگاه‌ها می‌باشد، بهترین امکانات و تجهیزات آموزشی در رشته پزشکی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. از این رو

بهنام فارسی
17 مرداد 1400

بهترین شهر های کانادا برای تحصیل کدامند؟

بیشتر افراد برای ادامه تحصیل در کانادا ، دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا را انتخاب می‌کنند  که از مهم ترین دلایل آن، می توان از سطح بالای سیستم آموزشی و دانشگاه‌های این کشور در رنکینگ جهانی نام برد. کشور کانادا بیش از 80 دانشگاه و 240 کالج دارد و هر ساله حدود 150 هزار دانشجوی بین‌المللی

بهنام فارسی
9 آبان 1400

بررسی رشته دستیار دندانپزشکی در کانادا از تحصیل تا اشتغال

کشور کانادا یکی از معدود کشورهای جهان بوده که همواره به دنبال جذب نیروی متخصص در بخش پزشکی و پیراپزشکی است. جمعیت سالمند در این کشور رو به افزایش است و همین موضوع می‌تواند امنیت شغلی در حوزه پزشکی را برای افراد فراهم آورد. یکی از رشته‌هایی که تقاضا برای آن در کشور کانادا به

بهنام فارسی
17 دی 1401

لیست دانشگاه های کانادا بر اساس استان و رنکینگ برای اپلای

شاید مدت ها است که فکر شما درگیر ادامه تحصیل در یک کشور دیگر است. امروز ما قصد داریم یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل را به شما معرفی کنیم. دانشگاه های خوب، تحصیلات عالی، موقعیت شغلی مناسب، سطح فرهنگ بالا و … همه از عواملی است که بسیاری از افراد را در سراسر

14 دقیقه
بهنام فارسی
13 آذر 1400

معرفی رشته های هنری پردرآمد در کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل و ادامه زندگی است. دانشگاه‌های معتبر، سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالا، رفاه اقتصادی و… همگی دلیل بر آن شده تا بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان ادامه تحصیل در کانادا  را انتخاب کنند. رشته هنر هم یکی از رشته‌های پرطرفداری است که هرسال متقاضی

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

همه چیز درباره تحصیل در کالج های کانادا از مراحل پذیرش تا هزینه ها

کشور کانادا تا سال گذشته(2020) هر ماه میزبان 25 تا 35 هزار مهاجر از کشورهای مختلف جهان بوده، اما از ماه مارس سال 2020 این آمار کاهش چشمگیری پیدا کرده است. از طرفی سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالای کشور کانادا باعث شده تا بسیاری از دانشگاه‌ها، کالج‌ها و مدارس این کشور گزینه انتخابی

بهنام فارسی
11 خرداد 1400

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

هر ساله حدود 350 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل به کانادا می‌روند. کیفیت بالای سیستم آموزشی کانادا باعث شده تا بسیاری از دانشجوها، دانشگاه‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. کشور ما هم از این قاعده مستثنی نبوده و در بین 10 کشوری است که بیشترین ویزای تحصیلی کانادا برای آن صادر می‌شود.

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
آیا پایان نامه با پروپوزال تفاوتی دارد؟

بله، تفاوت پایان نامه و پروپوزال همانند تفاوت ماکت و ساختمان است. پروپوزال در واقع طرح پیشنهادی است که شما قصد انجام آن را دارید در حالی که پایان نامه با عنوان ساختمانی که ساخته شده است شناخته می‌شود.

ویژگی یک پروپوزال خوب چیست؟

یک پروپوزال خوب باید اعتبار علمی داشته باشد و از منبع موثق معرفی شود. از طرفی با آخرین روش‌ها و پیشرفت‌های علمی نوشته شود و تمام بخش‌های آن باید واضح و شفاف عنوان شوند.

یک پروپوزال از چند بخش تشکیل شده است؟

یک پروپوزال از هفت بخش ساخته شده است که در این مطلب به آن اشاره کردیم.

آیا انتخاب یک موضوع گسترده و بزرگ می‌تواند با عنوان اشتباهات رایج شناخته شود؟

بله، همیشه گستردگی موضوع نشان دهنده کامل بودن موضوع نمی‌تواند باشد. از دیگر اشتباهات رایج در پروپوزال می‌توان به داشتن زیربنا ضعیف، توجیه نشدن در رابطه با موضوع تحقیق و.... اشاره کرد.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.