با انواع مدرسه در کانادا آشنا شوید

کیفیت بالا سیستم آموزشی، رفاه اقتصادی، امکانات آموزشی جدید و مدرن و… همگی از عواملی هستند که باعث شده دانش‌آموزان بسیاری در سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در مدارس این کشور باشند. بسیاری از دانش‌آموزان تمایل دارند که در مدارس این کشور تحصیل کنند، اما با انواع مدرسه در کانادا آشنایی لازم و کافی ندارند. بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با شرایط آموزش و انواع مدرسه در کانادا آشنا شوید تا بتوانید با آگاهی بیشتری تصمیم بگیرید.

بیشتر بخوانید:

بررسی نظام تحصیلی در کانادا قبل از دانشگاه

اگر شما هم قصد ادامه تحصیل و زندگی در کشور کانادا را دارید لازم است قبل از سفر اطلاعات کاملی از سیستم آموزشی این کشور داشته باشید. شاید به صورت گذرا در صفحات مجازی یا از دوست و آشنا درباره ادامه تحصیل در مدارس کانادا و انواع مدارس کانادا شنیده باشید، اما به طور کامل از قوانین و چهارچوب‌های آن‌ها آگاه نیستید.

کشور کانادا یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در سطح جهان را دارد، به همین دلیل است که هرساله تعداد بسیاری از دانشجوها و دانش‌آموزان برای ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های این کشور درخواست پذیرش می‌دهند. اگرچه هرکدام از استان‌های کانادا، قانون خاص خود را دارند اما نهایتا همگی تحت اداره دولت فدرال کانادا هستند. در نظام آموزشی کشور کانادا هم آموزش خصوصی و هم آموزش دولتی وجود دارد که همگی تحت اختیار دولت فدرال هستند. دولت کانادا به آموزش و سیستم آموزشی خود اهمیت بسیار زیادی می‌دهد تا

کشور کانادا یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در سطح جهان را دارد، به همین دلیل است که هرساله تعداد بسیاری از دانشجوها و دانش‌آموزان برای ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های این کشور درخواست پذیرش می‌دهند. اگرچه هرکدام از استان‌های کانادا، قانون خاص خود را دارند اما نهایتا همگی تحت اداره دولت فدرال کانادا هستند. در نظام آموزشی کشور کانادا هم آموزش خصوصی و هم آموزش دولتی وجود دارد که همگی تحت اختیار دولت فدرال هستند. دولت کانادا به آموزش و سیستم آموزشی خود اهمیت بسیار زیادی می‌دهد تا جایی که حدود هفت درصد تولید ناخالص خود را به بحث آموزش اختصاص داده است. اما شاید از خودتان بپرسید نظام تحصیلی کانادا تا قبل از دانشگاه چگونه خواهد بود؟

مقطع ابتدایی و متوسطه

باید بگوییم که مقطع ابتدایی در این نظام، همانند ایران 6 سال بوده و افراد باید از پنج سالگی آموزش خود را در مدارس آغاز کنند. در مدارس ابتدایی آموزش از سطح یک که همان پیش دبستانی است آغاز خواهد شد و تا سطح 6 ادامه دارد. دانش‌آموزان پس از اتمام دوره دبستان خود وارد مقطع دبیرستان می‌شوند، این مقطع از سال هفتم آغاز می‌شود و تا سال 12 هم ادامه خواهد داشت. البته در بعضی از استان‌ها چون کبک این سیستم آموزشی کمی تغییر می‌کند، دوره ابتدایی و متوسطه در این استان حدود 11 سال طول می‌کشد.
ادامه تحصیل در کانادا در مدارس دولتی برای دانش‌آموزان بومی و مقیم، رایگان است اما دانش آموزان بین‌المللی به طور میانگین باید 10 تا 14 هزار دلار در سال بپردازند.  

مقطع دبیرستان

معمولا سال‌های 10، 11 و 12 تحصیلی را دانش‌آموزان در دبیرستان‌های کشور کانادا ادامه می‌دهند. در این دوره سه ساله دانش‌آموزان باید80 واحد درسی را با موفقیت پاس کنند و این واحدها را می‌توانند از میان دروس اختیاری و اجباری انتخاب کنند. در این مقطع دانش‌آموزان علاوه بر اینکه سطح بالایی در مباحث درسی پیدا می‌کنند. در بخش موسیقی، ورزش، ارتباطات و… هم دانش و مهارت لازم را کسب خواهند کرد. بی شک می‌توان گفت این کشور یکی از بهترین دبیرستان‌ها در سراسر جهان را دارد.

مقطع کالج

پس از اتمام دبیرستان، متقاضیان می‌توانند وارد کالج‌های کانادا شوند. این کالج‌ها تمرکز بیشتر خود را روی دروس عملی و مهارتی قرار داده‌اند و تمرکز کمتری روی تئوری دارند. در واقع افراد در کالج برای ورود به بازار کار مهارت لازم را کسب می‌کنند. ادامه تحصیل در کالج‌های کانادا به مراتب بسیار راحت‌تر از دانشگاه‌های آن است معمولا فرد باید یک دوره 2 تا 4 ساله را بگذراند. کالج‌ها خود به دو نوع خصوصی و دولتی تقسیم می‌شوند.

بررسی انواع مدرسه در کانادا

بسیاری از والدین که وضعیت مالی خوبی دارند، تمایل دارند تا فرزند خود را در یکی از مدارس این کشور ثبت نام کنند. سیستم آموزشی سطح بالا و رفاه در کشور کانادا ازجمله عواملی است که باعث مهاجرت تحصیلی عده بسیاری می‌شود. اگر به دنبال پذیرش در مدارس این کشور هستید، در ادامه با مدارس کشور کانادا بیشتر آشنا خواهید شد.

مدارس دولتی

مدرسه دولتی همانطور که از نامش پیداست، دولتی بوده و برای ادامه تحصیل در آن به هیچ عنوان وجهی پرداخت نمی‌شود. اما این موضوع تنها برای افرادی صدق می‌کند که یا بومی کشور کانادا باشند یا اقامت دائم این کشور را داشته باشند. در غیر اینصورت فرد دانش‌آموز به عنوان دانش آموز بین‌المللی معرفی خواهد شد، به این ترتیب باید حتی برای حضور در مدارس دولتی هم شهریه پرداخت کند.
مدارس دولتی در کشور کانادا دارای رتبه و درجه هستند که معمولا انجمن‌های استانی مدارس وظیفه دارد تا با توجه به امکاناتی که مدرسه در اختیار دانش‌آموزان خود قرار می‌دهد، آن‌ها را رتبه‌بندی و درجه‌بندی کند. مدارس دولتی در این کشور بر اساس قوانین استانی و دولت فدرال اداره می‌شوند. این مدارس در کانادا به قدری مهم و با ارزش هستند که محله‌هایی که مدارس دولتی معتبری دارد از قیمت بالاتری هم برخوردار هستند.

مدارس خصوصی

مدارس خصوصی در این کشور امکانات و خدمات بیشتری را در اختیار دانش‌آموزان قرار داده است. معمولا موسیقی، ورزش، اردوهای تفریحی، اسکی و… از امکانات همیشگی این مدارس هستند. همین امکانات را می‌توان به عنوان وجه تمایز مدارس دولتی و خصوصی کانادا دانست. کلاس‌های مدارس خصوصی با تعداد جمعیت کمتری برگزار می‌شوند، در حالی که در مدارس دولتی عموما جمعیت دو برابر آن خواهد بود. فضای مدارس خصوصی هم با توجه به جمعیتی که دارد در مقایسه با سایر مدارس کمی کوچکتر است.
کادر مدیریت این مدرسه همواره سعی می‌کند تا از بهترین اساتید برای تدریس دانش‌آموزان استفاده شود. به این ترتیب دانش‌آموزان با ادامه تحصیل در این مدارس می‌توانند از بهترین آموزش‌ها بهره‌مند شوند.

مدارس تیزهوشان

در این نوع مدارس که به عنوان مدارس نمونه هم شناخته شده‌اند، تنها دانش‌آموزان نمونه و باهوش می‌توانند ادامه تحصیل دهند. ظرفیت پذیرش در آن‌ها کم است و تنها دانش‌آموزان باهوش و نخبه می‌توانند در این مدارس ثبت نام کنند. بسیاری از دانش‌آموزان هستند که با انجام تست هوش و از جانب معلم، مدیر یا مشاور تحصیلی خود به این مدارس معرفی خواهند شد. افرادی که دارای سهمیه باشند چون فرزندان معلمان، فرزند کادر آموزش و پرورش و.. می‌توانند برای حضور در این مدارس شانس بیشتری داشته باشند.

مدارس شبانه روزی

مدارس شبانه‌روزی کانادا به نحوی است که دانش آموز در طول سال در مدرسه اقامت دارد. معمولا در طول روز دانش آموزان سر کلاس هستند و برای استراحت و خواب به خوابگاه‌های مدارس می‌روند که از سطح کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این دانش‌آموزان تنها برای آخر هفته و تعطیلات می‌توانند از خوابگاه خارج شوند. دانش‌آموزانی که در این مدارس تحصیل می‌‌کنند به سرعت می‌توانند به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی مسلط شوند، البته تمام مدارس شبانه‌روزی کانادا دو زبانه نیستند. مدارسی که دو زبانه باشند یا چهار زبان بین‌المللی را به دانش‌آموزان تدریس کنند، از شهریه بالاتری هم برخوردارند. یک سال تحصیلی این مدارس دارای سه ترم است.

مدارس کاتولیک

این مدارس هم به صورت عمومی هستند هم به صورت خصوصی. مدارس عمومی کاتولیک تنها در سه استان آلبرتا، ساسکاچوان و انتاریو قرار دارند. به غیر از این سه استان هر مدرسه کاتولیک دیگری که خارج از آن باشد به صورت خصوصی اداره می‌شوند و در ازای تحصیل در آنجا هزینه دریافت می‌کنند. البته تنها افرادی مجاز به تحصیل در آن‌ها هستند که کاتولیک باشند، اما برخی از مدارس کاتولیک هم کودکان غیرکاتولیک را ثبت نام می‌کنند.

مدارس به زبان فارسی

در برخی از استان‌های کانادا مدارسی تاسیس شده‌ است تا ایرانی‌های مقیم کانادا بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. در این مدارس علاوه بر اینکه به زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می‌شود، ساعت‌های مشخصی را برای آموزش زبان فارسی اختصاص داده‌اند. علاوه بر استان تورنتو در حال حاضر دو مدرسه در استان مونترال قرار دارد.

چگونه بهترین مدرسه برای تحصیل را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب یک مدرسه خوب باید معیارها و شاخص‌های مهمی را مد نظر قرار دهید:

 • مدرسه باید تیم آموزشی و کادر مدیریت خوبی داشته باشد.
 • محیط و جو مدرسه معیار بسیار مهمی است که می‌تواند روی انتخاب مدرسه تاثیر بسیاری داشته باشد.
 • تایع نظر دیگران نباشید و سعی کنید با توجه به بودجه‌ای که دارید و علایق فرزندتان مدرسه را انتخاب کنید.
 • امکانات و خدمات ارائه شده توسط مدرسه برای دانش‌آموزان از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • مراحل اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی مدارس کانادا چگونه است؟

  برای پذیرش در یک مدرسه و دریافت ویزای تحصیلی کانادا، ابتدا باید یکی از مدارس معتبر این کشور را انتخاب کنید. بعد از آن درخواست پذیرش خود را ارسال می‌کنید، سپس درصورتی که پذیرش شما مورد قبول واقع شود باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی و ثبت نام در مدارس کانادا را آماده کنید.
  این مدارک عبارتنداز:

  • تکمیل فرم ارزیابی تحصیلی
  • ارائه مدارک دانش‌آموز و ترجمه آن‌ها
  • ارائه مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی دانش‌آموز به همراه سرپرست خود(پاسپورت+عکس)
  • نامه پذیرش مدرسه
  • ارائه تمکن مالی
  • انگیزه نامه تحصیلی

  کلام آخر

  کیفیت بالای سیستم آموزشی کشور کانادا بسیاری از والدین را تشویق می‌کند تا فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به مدارس این کشور بفرستند. مدارس کشور کانادا همانطور که در این مقاله عنوان شد، بهترین امکانات و خدمات را دارند. همین موضوع باعث شده تا سالانه افراد بسیاری از سراسر جهان برای پذیرش در مدارس این کشور درخواست خود را ارسال ‌کنند.

  سوالات متداول

تا زمانی که دانش‌آموز به سن 18 سالگی نرسیده است والدین آن، می‌توانند با استفاده از ویزای همراه در کنار دانش آموز باشند.

در کشور کانادا معمولا با توجه به محل سکونت و منطقه‌ی سکونت فرد، مدرسه آن مشخص می‌شود.

بله، استان کبک معمولا قوانین خاص خود را دارد. اما در نهایت تحت پوشش دولت فدرال کانادا است.

هر سال تحصیلی در کشور کانادا حدود 10 ماه طول می‌کشد.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
17 خرداد 1401

پذیرش دانشگاه کانادا از صفر تا صد

خوشبختانه برای ایرانی ها شرایط ویزای تحصیلی کانادا اخیرا در مقایسه با بقیه کشورها مطلوب بوده است. مدرسه ها و دانشگاه های کانادا با در نظر گرفتن  مقطع تحصیلی منتخب محصل شرایط مختلفی را برای او لحاظ می کنند.  بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا مهاجرت تحصیلی به کانادا اپلای کانادا ویزای تحصیلی کانادا مراحل کلی

11 دقیقه
بهنام فارسی
30 خرداد 1400

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

هرساله بیش از 200 هزار نفر از سراسر جهان، دانشگاه‌های کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. بسیاری از افرادی که برای ادامه تحصیل به این کشور سفر کرده‌اند، به دلیل وجود شرایط اقتصادی مطلوب ترجیح می‌دهند که بعد از اتمام تحصیلات خود، اقامت دائم بگیرند. بر اساس آخرین آمار منتشر شده، حدود 95 درصد

بهنام فارسی
8 شهریور 1400

معرفی ارزانترین کالج های کانادا برای دانشجویان بین المللی

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کالج‌ها یا دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند، می‌دانند که ادامه تحصیل در یک کشور دیگر می‌تواند با هزینه‌‌های بالایی همراه باشد. این هزینه‌ها علاوه بر هزینه‌ی زندگی، شامل هزینه‌ی دانشگاه و کالج است. هزینه دانشگاه و کالج به عوامل مختلفی چون نوع دانشگاه، نوع رشته مورد نظر و…

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 بهمن 1400

انواع ویزای کانادا : شرایط ، مدارک لازم و هزینه ها

یکی از کشورهای پهناور و مهاجرپذیر آمریکای شمالی، کشور کاناداست. این کشور به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالایی که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جلب کند. در حال حاضر بسیاری از دانشجویان بین‌المللی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا را دارند. برای ادامه تحصیل

10 دقیقه
بهنام فارسی
24 اردیبهشت 1401

تحصیل فیزیوتراپی در کانادا : بررسی شرایط و هزینه ها

کانادا شامل استانداردهای بالای آموزشی بوده و این کشور دارای پنج دانشگاه معتبر جهانی است. اما شغل فیزیوتراپی با کد شغلی NOC 3142 در کشور کانادا شامل برنامه ریزی و ارزیابی بیمارها و اجرای برنامه‌های درمانی مختص هر شخص جهت مراقبت، بهبود یا باز یافتن عملکرد اولیه و حرکات بدنی شخص، التیام درد و پیش

بهنام فارسی
11 مرداد 1401

روش های مهاجرت به کانادا : بررسی شرایط و هزینه ها

کانادا مقصد خوبی برای مهاجران است؛ زیرا علاوه بر فرهنگ پذیرای مهاجر، برنامه‌های مهاجرتی متنوعی دارد. بسته به اینکه در چه سنی هستید، چه مدرک تحصیلی و سوابق شغلی دارید، از نظر مهارت‌های زبانی در چه سطحی هستید و میزان سرمایۀ شما چه‌قدر است انتخاب روش مهاجرت متفاوت خواهد بود. در این مطلب دربارۀ روش

18 دقیقه
بهنام فارسی
21 آبان 1400

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی کانادا را بشناسید

همانطور که آگاه هستید ادامه تحصیل در کشور کانادا با توجه به سیستم آموزشی پیشرفته‌ای که دارد می‌تواند آرزوی بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان باشد. معمولا والدینی که از لحاظ اقتصادی وضعیت و شرایط مساعدی دارند برای داشتن آینده‌ای درخشان‌تر، فرزند خود را از دوران تحصیلات متوسطه به این کشور می‌فرستند. در اینصورت شانس

10 دقیقه
بهنام فارسی
14 فروردین 1401

لیست بهترین دانشگاه های کانادا رشته حسابداری

رشته حسابداری به عنوان یکی از زیر شاخه های رشته ریاضی، یکی از کاربردی ترین بخش های مالی است. این رشته در کنترل دارایی ها، برنامه ریزی بودجه، مدیریت مالی و… فوق العاده مهم است. توانایی تصمیم گیری در مورد امور مالی، تحلیل و تجزیه، حل مسئله، نظارت بر حوزه های حسابداری از اهداف تحصیل

بهنام فارسی
21 مرداد 1400

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

زندگی در یک کشور دیگر با شرایط اقتصادی و فرهنگی جدید در ابتدا برای هر فردی کمی سخت است. کشور کانادا هم جزو یکی از بهترین مقاصد دانشجویان برای ادامه تحصیل است. این کشور به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی که دارد، هرساله عده بسیاری از دانشجویان از کشورهای مختلف جهان را جذب خود می‌کند.

10 دقیقه
بهنام فارسی
14 اسفند 1400

بهترین دانشگاه های کانادا رشته مدیریت کدامند؟

همواره یکی از پولسازترین و بهترین رشته‌های تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا، رشته مدیریت است. درآمد افراد شاغل در این حوزه در کشورهای پیشرفته در مقایسه با دیگر کشورها کمی بالاتر است. دانشگاه‌های کشور کانادا توانسته‌اند خود را به بالاترین نقطه در موفقیت و آموزش عالی رشته‌های مدیریتی برسانند. در ادامه این مطلب قصد

بهنام فارسی
19 مهر 1400

بررسی هزینه تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا

کشور کانادا از آن دسته کشورهایی است که هر ساله توجه عده بسیاری از توریست‌ها، گردشگران، دانشجویان، دانش آموزان، سرمایه گذاران و.. را به سمت خود جلب می‌کند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به دلیل داشتن سیستم آموزشی سطح بالا و با کیفیت، قصد دارید برای ادامه تحصیل به کانادا

بهنام فارسی
9 آذر 1400

معرفی بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته معماری

یکی از رشته‌های پرطرفدار کشور کانادا، رشته معماری است. ادامه تحصیل در این رشته می‌تواند آینده شغلی بسیار خوبی را برای فرد دانشجو رقم زند. در واقع رشته معماری یک نقطه مشترک بین رشته هنر و مهندسی است. بهترین دانشگاه های کانادا در حال حاضر با بهترین اساتید و سیستم آموزشی در حال ارائه دروس

بهنام فارسی
11 خرداد 1400

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

هر ساله حدود 350 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل به کانادا می‌روند. کیفیت بالای سیستم آموزشی کانادا باعث شده تا بسیاری از دانشجوها، دانشگاه‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. کشور ما هم از این قاعده مستثنی نبوده و در بین 10 کشوری است که بیشترین ویزای تحصیلی کانادا برای آن صادر می‌شود.

بهنام فارسی
10 شهریور 1400

زمان شروع کالج های کانادا برای مهاجرت تحصیلی

کالج‌های کشور کانادا هم همانند دانشگاه‌های این کشور از سیستم آموزشی بسیار با کیفیتی برخوردار هستند. در واقع تحصیل در کالج‌های کانادا افراد را برای ورود به بازار کار آماده می‌کنند. در پایان هر دوره مدرک و گواهینامه معتبری به دانشجو داده می‌شود که می‌تواند با استفاده از آن وارد بازار کار شود. کالج‌ها با

بهنام فارسی
30 آبان 1401

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا کدامند؟

کشور کانادا یکی از بزرگترین کشورهای مقصد(بعد از آمریکا و استرالیا) برای دانشجویان بین‌المللی است. جمعیت دانشجویان بین‌المللی در این کشور در مقایسه با دهه میلادی گذشته حدود سه برابر بیشتر شده است. کانادا توانست در سال 2019 نزدیک به 400 هزار ویزای دانشجویی صادر کند، این میزان برای کشور کانادا یک رکوردشکنی بزرگ محسوب

بهنام فارسی
14 اسفند 1400

بهترین دانشگاه های کانادا رشته زبان انگلیسی

کشور کانادا همواره در زمره کشورهایی قرار گرفته است که هر ساله دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل در کانادا ، درخواست پذیرش خود را به دانشگاه‌های آن ارسال می‌کنند. در واقع رفاه اقتصادی، کیفیت سیستم آموزشی، دانشگاه‌های معتبر و… همه باعث شده‌اند که دانشگاه‌های این کشور انتخاب دانشجویان بین‌المللی باشد. در حال حاضر شرایط اخذ

بهنام فارسی
16 اردیبهشت 1401

تفاوت فاند و بورسیه چیست؟ معرفی انواع کمک هزینه تحصیلی

بیشتر دانشجویان به دنبال آن هستند تا بتوانند در دانشگاه‌های معتبر ادامه تحصیل دهند، به دنبال آن می‌توانند آینده شغلی خوبی داشته باشند. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چگونه می‌توان از فاند تحصیلی یا بورسیه تحصیلی استفاده کرد؟ همانطور که می‌دانید هزینه تحصیل و زندگی در کشورهای دیگر با توجه به

بهنام فارسی
7 دی 1400

دانشگاه های هنر کانادا : لیستی از برترین ها

کشور کانادا می‌تواند یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل دانشجویان رشته هنر باشد. در این کشور برای رشته هنر ارزش بسیاری قائل شده‌اند و زیرساخت‌های لازم برای اشتغال فارغ‌التحصیلان را هم فراهم کرده‌اند. در حال حاضر بیش از 300 رشته هنری در دانشگاه‌های این کشور تدریس می‌شود. اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در

15 دقیقه
سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
آیا والدین می‌توانند همراه فرزندان خود باشند؟

تا زمانی که دانش‌آموز به سن 18 سالگی نرسیده است والدین آن، می‌توانند با استفاده از ویزای همراه در کنار دانش آموز باشند.

آیا انتخاب مدرسه به عهده والدین است؟

در کشور کانادا معمولا با توجه به محل سکونت و منطقه‌ی سکونت فرد، مدرسه آن مشخص می‌شود.

آیا قوانین استان کبک با دیگر استان‌ها فرق دارد؟

بله، استان کبک معمولا قوانین خاص خود را دارد. اما در نهایت تحت پوشش دولت فدرال کانادا است.

هر سال تحصیلی در این کشور برابر با چند ماه است؟

هر سال تحصیلی در کشور کانادا حدود 10 ماه طول می‌کشد.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.