تحصیل زیر 18 سال در کانادا : ثبت نام، بورسیه،هزینه

کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین کشورهایی است که بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر جهان، برای ادامه تحصیل آن را انتخاب می‌کنند. سطح آموزشی، زندگی و رفاهی در این کشور بالاست. اگر تصمیم به ادامه تحصیل در کشور کانادا دارید، باید بگوییم که بهترین زمان برای اخذ پذیرش دوره‌های پیش از دانشگاه هستند. با ادامه تحصیلات از مقطع ابتدایی، دبیرستان یا کالج در کشور کانادا می‌توانید علاوه بر آشنایی بیشتر با محیط و فرهنگ این کشور، به راحتی در معتبرترین دانشگاه‌های کانادا پذیرش شوید.

اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که شرایط تحصیل در کانادا زیر 18 سال چگونه است؟ شرایط تحصیل در کانادا زیر 18 سال چه مزایایی می‌تواند برای دانش‌آموز به همراه داشته باشد؟
اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

بیشتر بخوانید:

بررسی سیستم آموزشی کانادا

آموزش و پرورش در کشور کانادا زیر نظر دولت فدرال و استانی اداره می‌شود. به همین دلیل ساختار و قوانین مدارس در استان‌های مختلف کمی با یکدیگر متفاوت هستند. معمولا دانش آموزان باید روزهای دوشنبه تا جمعه، از ساعت 8 صبح تا 3 بعدازظهر را در مدرسه سپری کنند. ساعت حضور در مدرسه با توجه به دولتی یا خصوصی بودن آن متغیر خواهد بود.
در ادامه با سیستم آموزشی و مقاطع مختلف تحصیلی، در مدارس کشورهای کانادا بیشتر آشنا خواهید شد:

پیش دبستان

معمولا اولین مرحله آموزش کودکان در سیستم آموزشی کانادا، دوره پیش دبستانی است. اکنون پیش‌دبستانی‌های خصوصی، دولتی، مشارکتی، غیرانتفاعی و… در این کشور مشغول به فعالیت هستند. این دوره می‌تواند نقش بسیار مهمی در آینده تحصیلی دانش‌آموز داشته باشد. معمولا کودکان در سن پنج سالگی باید وارد مقطع پیش‌دبستانی شوند. در این مقطع نحوه ارتباط با اطرافیان، پیدا کردن دوست، یادگیری حروف الفبا، نقاشی، موسیقی، شمارش اعداد و … را می‌آموزند.
اکنون در بسیاری از استان‌های کشور کانادا، تحصیل در مقطع پیش‌دبستانی برای دانش‌آموزان اجباری است.

دبستان

دانش‌آموزان از سن 6 سالگی تا پایان 14 سالگی در مقطع ابتدایی(دبستان) قرار دارند. در این مقطع دانش‌آموزان دروسی چون ریاضی، تاریخ، علوم، جغرافیا، موسیقی و.. را می‌آموزند. برای ورود به دوره‌ی بعدی، باید دانش‌آموز دروس دوره‌ی قبل خود را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد. مقطع دبستان در هر یک از استان‌های کشور کانادا با توجه به نوع ساختار آن‌ها متفاوت است. در برخی از استان‌ها دوره‌ی تحصیلی دبستان حدود 6 سال و در برخی از استان‌ها حدود 8 سال طول می‌کشد.

دبیرستان

در بیشتر استان‌های کشور کانادا غیر از کبک، دوره تحصیلی دبیرستان از پایه نهم آغاز می‌شود و تا پایه دوازدهم ادامه دارد. اما در کبک مقطع تحصیلی دبیرستان از پایه هفتم آغاز می‌شود و تا پایه یازدهم هم ادامه پیدا می‌کند. به همین دلیل است که بسیاری از دانش‌آموزان در کانادا مقطع تحصیلی دبیرستان را در 17 یا 18 سالگی به پایان می‌رسانند. دبیرستان‌های کانادا همانند سایر مقاطع تحصیلی به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم شده‌اند. تنها تفاوت آن‌ها در میزان شهریه دریافتی و خدمات و امکاناتی است که به دانش‌آموزان ارائه می‌کنند. بعد از اتمام این دوره دانش‌آموز مدرک دیپلم خود را دریافت می‌کند و به این ترتیب می‌تواند به تحصیل در کالج های کانادا یا داشنگاه‌ها بپردازد.

بررسی شرایط تحصیل در کانادا برای افراد زیر 18 سال

به طور کلی سیستم آموزشی کشور کانادا دارای دو بخش خصوصی و دولتی است. دانش‌آموزان در این سیستم باید در مقاطع ابتدایی، دبیرستان، کالج و دانشگاه ادامه تحصیل بدهند. تمامی دروس در ایالت‌های کشور کانادا به زبان انگلیسی یا فرانسوی تدریس می‌شوند. انتخاب مدرسه و استان به عهده دانش‌آموز و والدین آن است.
شرایط تحصیل در کانادا زیر 18 سال تقریبا همانند سایر کشورهای جهان است. اگر به دنبال اخذ پذیرش برای فرزند خود هستید، در سن 10 سالگی برای ادامه تحصیل فرزندتان در کشور کانادا اقدام کنید. در این سن دولت کانادا به راحتی ویزای تحصیلی می‌دهد.
شرایط تحصیل در کانادا برای افراد زیر 18 سال بسیار متفاوت است. افراد زیر 18 سال باید با یکی از والدین خود برای ادامه تحصیل به کشور کانادا سفر کنند یا می‌توانند یک قیم که سن آن بالای 18 سال است را به عنوان سرپرست خود در کشور کانادا معرفی کنند. به طور کلی دانش‌آموزان برای ادامه تحصیل در مدارس کانادا با سه گزینه روبه‌رو هستند:

 • در کشور کانادا دارای یک سرپرست باشند.
 • در homestay سکونت کنند.
 • در مدارس شبانه‌روزی ادامه تحصیل دهند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی افراد زیر 18 سال

 • پاسپورت و شناسنامه به همراه دو قطعه عکس
 • اختیارنامه‌ای به زبان انگلیسی یا فرانسوی که به امضای قانونی والدین یا سرپرست قانونی دانش‌آموز رسیده باشد.
 • آدرس، شماره تلفن و مشخصات کامل والدین و سرپرست قانونی
 • اسناد قانونی امضا شده والدین دانش‌آموز در کشور مبدا
 • اسناد قانونی امضا شده از طرف فرد سرپرست در کشور کانادا
 • مدارک تحصیلی ترجمه شده دو سال گذشته

مراحل اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا برای افراد زیر 18 سال

 • درخواست پذیرش از مدرسه مورد نظر
 • ارائه‌ی مدارک در رابطه با تمکن مالی دانش‌آموز
 • داشتن معدل بالای 16 در سه سال تحصیلی اخیر
 • ارائه مدارک مورد نیاز بدون هیچ کم و کاستی
 • واریز شهریه و ثبت نام دانش‌آموز در مدرسه مورد نظر
 • تکمیل کردن فرم قیم(سرپرست)قانونی
 • آماده‌سازی مدارک جهت دریافت ویزا
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به ویزا به صورت آنلاین
 • انگشت نگاری بیومتریک
 • اخذ ویزا برای والدین دانش‌آموز

هزینه تحصیل در دبستان و دبیرستان‌های کانادا

هزینه تحصیل در دبستان‌های کانادا با توجه به دولتی یا خصوصی بودن آن‌ها و امکاناتی که ارائه می‌دهند متفاوت است. به طور میانگین هزینه تحصیل دانش‌آموزان در پایه ابتدایی(دبستان) سالانه 8 هزار تا 16 هزار دلار کانادا است.
از طرفی دبیرستان‌های این کشور هم با توجه به امکانات و خدمات ارائه شده شهریه‌های متفاوتی دارند. معمولا هزینه تحصیل دبیرستان‌های دولتی به طور میانگین سالانه 14 تا 18 هزار دلار است. هزینه تحصیل در دبیرستان‌های خصوصی هم به طور میانگین سالانه 28 تا 50 هزار دلار است. 

تحصیل زیر 18 سال در مدارس خصوصی کانادا

برای تحصیل در مدارس خصوصی باید شهریه پرداخت کرد و گاهی این شهریه با توجه به مدرسه می‌تواند مبلغ قابل توجهی باشد. مدارس خصوصی در کانادا اصولا دانش‌آموزان کمتری دارند و حتی کوچکتر هستند ولی برنامه‌های گوناگون تفریحی و تحصیلی که برای دانش‌آموزان در نظر گرفته می‌شود باعث ارتقا سطح علمی و رفتاری دانش‌آموزان خواهد شد. مدارس شبانه‌روزی و بسیاری از مدارس مذهبی در دسته مدارس خصوصی قرار می‌گیرند.

تحصیل زیر 18 سال در مدارس دولتی کانادا

انتخاب بیشتر دانش‌آموزان بین‌المللی مدارس دولتی کاناداست زیرا تحصیل در مدارس دولتی کانادا رایگان است یا شهریه پرداختی هزینه معقول و کمی خواهد بود. افراد زیر 18 سال که پدر و مادر آنها با ویزای کار یا تحصیل وارد کانادا شده‌اند اجازه تحصیل رایگان در کانادا را دارند.

مزایای تحصیل در کانادا برای افراد زیر 18 سال در کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهای محبوب در میان دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌المللی است. مزایای تحصیل در این کشور باعث شده تا بسیاری از افراد شیفته ادامه تحصیل در کانادا باشند. ازجمله مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تحصیل باکیفیت بالا

سیستم آموزشی کشور کانادا از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار است. به طوری که دانش‌آموزان دبیرستانی این کشور، بار علمی و اطلاعات بیشتری در مقایسه با دانش‌آموزان کشورهای دیگر جهان دارند. سطح بالای سیستم آموزشی در تمامی مقاطع تحصیلی کشور کانادا باعث شده تا بسیاری از افراد از سراسر جهان، این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند.

امکان همراهی والدین

شرایط تحصیل در کانادا زیر 18 سال این امکان را فراهم کرده است تا والدین هم بتوانند در طول دوران تحصیل در کنار دانش‌آموز باشند. 

زندگی در یک محیط دو زبانه

مردم کشور کانادا در بیشتر شهرهای آن به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند. زندگی در این محیط می‌تواند به دانش‌آموز در یادگیری زبان جدید کمک بسیاری کند. معمولا قرار گرفتن در این محیط می‌تواند تاثیرگذارتر از دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی و فرانسوی باشد.

کیفیت بالای زندگی در کانادا

کشور کانادا ازجمله کشورهایی است که ثبات اقتصادی بسیار خوبی دارد، از طرفی تورم در این کشور بسیار پایین است. همانطور که سطح علمی و سیستم آموزشی این کشور بالاست، کیفیت زندگی افراد هم بسیار بالا بوده و از رفاه بالایی برخوردار هستند.

بورسیه تحصیل در کانادا برای افراد زیر 18 سال

متاسفانه شرایط اخذ بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان زیر 18 سال در کانادا وجود ندارد و تمامی هزینه ها را والدین باید بپردازند. اگر دانش آموز در دوران تحصیل خود تلاش کند و جزو دانش آموزان ممتاز باشد امکان گرفتن تخفیف در شهریه وجود دارد و شانس اخذ بورسیه در دوران کارشناسی نیز بسیار بیشتر خواهد شد.

شرایط اخذ اقامت پس از پایان تحصیل در کانادا برای افراد زیر 18 سال

برای تحصیل افراد زیر 18 سال در کانادا نیاز به اخذ ویزای تحصیلی وجود دارد. پس از پایان تحصیلات  دانش آموز باید خود را برای ورود به دانشگاه آماده کند. در نهایت پس از اتمام تحصیلات آکادمیک متقاضی با اخذ ویزای کار یا از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا می‌تواند اقامت دائم کانادا را اخذ کند.

نکات مهم درباره شرایط تحصیل در کانادا زیر 18 سال که باید بدانید

 • هزینه تحصیل در مدارس کانادا متفاوت از یکدیگرند پس بهتر است به خوبی بررسی کنید و مدرسه‌ای مناسب با بودجه‌ای که دارید انتخاب کنید.
 • اگر بتوانید کودک را در مدارس بهتری ثبت نام کنید شانس اخذ ویزا نیز بیشتر است و در نهایت فرزندتان در محیط بهتر و امن‌تری درس خواهد خواند.
 • بهتر است دانش آموز به زبان انگلیسی یا فرانسوی (متناسب با مدرسه) مسلط باشد تا بتواند به راحتی دروس را یاد بگیرید و با موفقیت سپری کند.
 • اگر نمی‌توانید خودتان همراه با فرزندتان به کانادا سفر کنید و می‌خواهید از روش home stay استفاده کنید حتما با وکیل مشورت کنید و از تمام حق و حقوق ها خود و فرزندتان و مشکلاتی که ممکن است پیش آید آگاه شوید.
 • درست است که تحصیل زیر 18 سال در کانادا نیازی به مدرک زبان دارد اما اکثر مدرسه‌ها یک آزمون ورودی دارند پس بهتر است دانش آموز برای آزمون آماده باشد.
 • خوشبختانه حجم دروس در کانادا کمتر از ایران است. پس دانش آموز می‌تواند از روش‌های جالب و هیجان انگیز برای یادگیری دروس هم استفاده کند و همچنین زمان بیشتری برای فعالیتهای خارج از مدرسه خواهد داشت.
 • یکی از واحدهای درسی در مدارس کانادا انجام کارهای داوطلبانه و گروهی است که به دانش آموزان کمک می‌کند کار تیمی و مسئولیت پذیری را یاد بگیرند.
 • اگر دانش آموز حس کرد از رشته انتخابی خود راضی نیست، می‌تواند دروس رشته موردعلاقه خود را بخواند و سپس وارد دانشگاه شود. حتی امکان یک سال تحصیل بیشتر در دبیرستان برای افرادی که درباره مسیر تحصیلی خود مردد هستند وجود دارد.
 • اگر دانش آموزی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را ندارد و می‌خواهد مستقیما وارد بازار کار شود باید یک دوره 2 ساله در کالج بگذراند.
 • شانس پذیرش در مدارسی که دانشآموزان بین‌المللی بیشتری دارند بسیار بالاتر است.
 • تحصیل زیر 18 سال در کانادا منجر به اخذ اقامت والدین نمی‌شود اما می‌تواند مزایای بسیاری برای دانش آموز و حتی والدین داشته باشد.
 • امکان تبدیل ویزای توریستی به دانش آموزی درون خاک کانادا وجود دارد.

کلام آخر

سیستم آموزشی و سطح علمی مراکز آموزشی کشور کانادا، باید الگوی سایر کشورهای جهان قرار بگیرد. شرایط تحصیل در کانادا زیر 18 سال برای افراد مقیم کانادا و بومیان آن کاملا رایگان است. در واقع در این سیستم هر فرد تحت آموزش درست و اصولی قرار می‌گیرد، به این ترتیب می‌تواند در آینده شغلی مناسب داشته باشد. در این مقاله سعی کردیم تا شرایط تحصیل در کانادا زیر 18 سال را مورد بررسی قرار دهیم، به این ترتیب اگر به دنبال تحصیل فرزندتان در مدارس معتبر خارج از کشور هستید، بی شک مدارس کشور کانادا می‌تواند یک گزینه مناسب برای فرزندتان باشد.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم را نیز مطالعه کنید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
27 شهریور 1401

معرفی کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal

سیستم آموزشی کشور کانادا سطح بسیار بالایی دارد، به طوری که دانشجویان بسیاری از سراسر جهان به دنبال تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور هستند. یکی از کالج‌هایی که بیش از 30 درصد دانشجویان آن را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده، کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal نام دارد. این کالج در استان کبک(استان فرانسوی

بهنام فارسی
19 مهر 1400

بررسی هزینه تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا

کشور کانادا از آن دسته کشورهایی است که هر ساله توجه عده بسیاری از توریست‌ها، گردشگران، دانشجویان، دانش آموزان، سرمایه گذاران و.. را به سمت خود جلب می‌کند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به دلیل داشتن سیستم آموزشی سطح بالا و با کیفیت، قصد دارید برای ادامه تحصیل به کانادا

بهنام فارسی
27 شهریور 1400

شرایط کار دندانپزشکی در کانادا

رشته دندانپزشکی(Dentistry)یکی از شاخه‌های علم پزشکی است که به بررسی بهداشت دهان و دندان، سلامت بافت لثه، تشخیص و درمان بیماری‌های مربوط به این بخش می‌پردازد. البته این رشته تنها محدود به دندان نمی‌شود، افرادی که در این رشته مشغول به تحصیل هستند اطلاعات و علم لازم در زمینه ناحیه گیجگاهی، سر، صورت، فک، سلامت

بهنام فارسی
4 شهریور 1401

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2022

گاهی داشتن تخصص و مهارت شما را از سایرین متمایز می‌کند. تخصصی که در تمام دنیا کارآمد باشد، می‌تواند برای‌تان زندگی خوب و بدون دغدغه در کشوری مدرن و با امکانات رفاهی و خدمات اجتماعی عالی بسازد. کانادا کشوری با اقتصاد پویا و فرصت‌های شغلی فراوان است؛ که سالانه متخصصان بین‌ المللی حرفه‌ای را به

12 دقیقه
بهنام فارسی
21 مهر 1400

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند چه شرایطی دارد؟

یکی از مرفه‌ترین کشورهایی که ادامه تحصیل در آن آرزوی بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان است، کشور کاناداست. این کشور سیستم آموزشی با کیفیتی دارد و توانسته با دانشگاه‌ها و مدارس معتبر خود در سراسر جهان، سالانه تعداد بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان را به سمت خود جذب کند. امروزه بسیاری از خانواده‌ها

بهنام فارسی
17 اردیبهشت 1401

رشته های ارزان در کانادا برای دانشجویان ایرانی

اگر شما هم قصد مهاجرت به کشور دیگری دارید لازم است، ابتدا در رابطه با کشور مقصد اطلاعات لازم را به دست آورید. از این رو راحت‌تر می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا کشور مناسبی برای مهاجرت است یا نه. در این مقاله قصد داریم تا علاوه بر آشنایی مختصری با کانادا، با رشته های ارزان

10 دقیقه
بهنام فارسی
4 مرداد 1400

تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی ممکن است؟

در سال گذشته(2020) دانشگاه‌های کانادا، نزدیک به دو میلیون دانشجو از سراسر جهان در رشته‌های مختلف پذیرش کردند. این آمار نشان داد که پذیرش دانشجوهای بین‌المللی در مقایسه با سال2019، حدود 20 درصد افزایش داشته است. بالا بودن سطح کیفیت و سیستم آموزشی این کشور باعث شده تا، 21 دانشگاه کشور کانادا در بین 50

بهنام فارسی
7 خرداد 1401

بهترین دانشگاه های کانادا رشته حقوق کدامند؟

برای دانشجویان و دانش‌پژوهان علاقمند به تحصیل در رشته حقوق در  کانادا، پیدا کردن دانشگاهی مناسب یکی از مراحل ابتدایی و اساسی است. در این مقاله با معرفی ده مورد از بهترین دانشگاه های حقوق کانادا به شما کمک می‌کنیم تا دید بهتری برای انتخاب داشته باشید. کانادا دانشگاه‌های معتبر و با قدمتی چندین ساله

بهنام فارسی
27 آذر 1400

دانشگاه های گرافیک کانادا : معرفی و بررسی شرایط تحصیل

یکی از بزرگترین و وسیع‌ترین کشورهای جهان که هر سال مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی بوده، کشور کاناداست. این کشور با سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالای خود توانسته در رقابت با کشورهای پیشرفته‌ای چون انگلیس، آمریکا، استرالیا و.. قرار بگیرد. دانشگاه‌های معتبر این کشور تقریبا توانسته‌اند امکان تحصیل در رشته‌های مختلف را در

10 دقیقه
بهنام فارسی
16 اردیبهشت 1401

تفاوت فاند و بورسیه چیست؟ معرفی انواع کمک هزینه تحصیلی

بیشتر دانشجویان به دنبال آن هستند تا بتوانند در دانشگاه‌های معتبر ادامه تحصیل دهند، به دنبال آن می‌توانند آینده شغلی خوبی داشته باشند. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چگونه می‌توان از فاند تحصیلی یا بورسیه تحصیلی استفاده کرد؟ همانطور که می‌دانید هزینه تحصیل و زندگی در کشورهای دیگر با توجه به

بهنام فارسی
17 مهر 1401

دانشگاه کنکوردیا کانادا Concordia University

کانادا سرزمین فرصت‌هاست. بسیاری از دانشجویان آرزوی تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را در سر دارند. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای توسعه یافته و پیشرفته کمتر می‌باشد. از طرفی مدارک این دانشگاه‌ها هم از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند، از این رو رقابت بر سر پذیرش در دانشگاه‌های کشور

بهنام فارسی
13 دی 1400

تحصیل داروسازی در کانادا : شرایط و هزینه ها

بسیاری از دانشجویان به دنبال آن هستند تا در رشته‌های پزشکی دانشگاه‌های خارج از کشور ادامه تحصیل دهند. کشور کانادا یکی از مقاصد تحصیلی برای دانشجویان است. دانشگاه‌های این کشور به دلیل سطح بالایی که در سیستم آموزشی دارند، توانسته‌اند در رنکینگ‌های جهانی رتبه‌های بالایی را کسب کنند. به همین دلیل تحصیل پزشکی در کانادا

12 دقیقه
بهنام فارسی
10 مهر 1400

مهمترین دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

اگر شما قصد دارید برای ادامه تحصیل به کشور کانادا سفر کنید، باید ابتدا درخواست پذیرش خود را برای یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور ارسال کنید. در صورت پذیرش درخواست می‌توانید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی خود اقدام کنید. همه‌ی افرادی که برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام می‌کنند، نمی‌توانند از جانب سفارت کانادا ویزا

بهنام فارسی
27 آذر 1400

تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر در جهان است. سطح آموزش بالا در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور، رفاه اقتصادی و… همه باعث شده‌اند تا دانشجویان بسیاری از سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باشند. این کشور با طبیعت زیبا، دانشگاه‌ها، پارک، بناهای تاریخی و دریاچه‌های خود توانسته سالانه حدود 400 هزار

بهنام فارسی
13 دی 1400

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان : شرایط و هزینه ها

کشور کانادا در شمالی‌ترین نقطه آمریکا قرار گرفته است. این کشور با وسعت زیادی که دارد، جمعیت بسیار کمی را در خود گنجانده است. کشور کانادا دارای 10 استان است که هرکدام از این استان‌ها با چهارچوب و قوانین خاص خود اداره می‌شوند. سیستم آموزشی قوی و سطح بالای این کشور باعث شده تا دانش‌آموزان

11 دقیقه
بهنام فارسی
17 خرداد 1401

پذیرش دانشگاه کانادا از صفر تا صد

خوشبختانه برای ایرانی ها شرایط ویزای تحصیلی کانادا اخیرا در مقایسه با بقیه کشورها مطلوب بوده است. مدرسه ها و دانشگاه های کانادا با در نظر گرفتن  مقطع تحصیلی منتخب محصل شرایط مختلفی را برای او لحاظ می کنند.  بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا مهاجرت تحصیلی به کانادا اپلای کانادا ویزای تحصیلی کانادا مراحل کلی

11 دقیقه
بهنام فارسی
21 مرداد 1400

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

زندگی در یک کشور دیگر با شرایط اقتصادی و فرهنگی جدید در ابتدا برای هر فردی کمی سخت است. کشور کانادا هم جزو یکی از بهترین مقاصد دانشجویان برای ادامه تحصیل است. این کشور به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی که دارد، هرساله عده بسیاری از دانشجویان از کشورهای مختلف جهان را جذب خود می‌کند.

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 دی 1401

لیست دانشگاه های کانادا بر اساس استان و رنکینگ برای اپلای

شاید مدت ها است که فکر شما درگیر ادامه تحصیل در یک کشور دیگر است. امروز ما قصد داریم یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل را به شما معرفی کنیم. دانشگاه های خوب، تحصیلات عالی، موقعیت شغلی مناسب، سطح فرهنگ بالا و … همه از عواملی است که بسیاری از افراد را در سراسر

14 دقیقه
سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
بهترین زمان برای ادامه تحصیل به زمانی است؟

بهترین زمان سن 10 سالگی بوده، هم برای دانش‌آموز به راحتی ویزا صادر می‌شود و هم به راحتی می‌تواند وارد دانشگاه‌های کشور کانادا شود.

بهترین مدارس کانادا کدام مدارس هستند؟

در کشور کانادا مدارس بسیاری هستند که خدمات و امکانات ارائه شده از جانب آن‌ها در سطح بالایی قرار دارند. ازجمله مدرسه سنت جورج، مدرسه برکنسوم هال، مدرسه بیشاپ و… جزو بهترین‌ها هستند.

آیا در همه مدارس کانادا به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند؟

خیر، تنها در برخی از استان ها مردم به زبان فرانسه صحبت می‌کنند. دروس هم در مدارس این استان ها به زبان فرانسوی تدریس می‌شوند.

آیا دبیرستان‌های کانادا دوره‌ی اول و دوره‌ی دوم دارند؟

بله، در برخی از ایالات با توجه به ساختار و قوانین، مقطع دبیرستان به دو بخش دوره‌ی اول و دوره‌ی دوم تقسیم شده است.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

دیدگاه فتحعلی امیری:

با سلام
آیا همراه دانش آموز مثلا پدر یا مادر اجازه کار در کانادا رو دارند؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه مهرشاد جلالی:

سلام من دو تا دختر 9 و 12 ساله دارم و میخوام جفتشون رو در مدارس کانادا ثبت نام کنم. آیا میشه من و مادرشون هر دو همراهشون باشیم؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه مژگان:

هزینه تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا به طور کلی چقدر میشه؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه فریبا احمدی:

شرایط تمدید ویزای دانش آموزی چطوره؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه فریبا امینی:

لطفا یکبار روند اخذ ویزا رو خلاصه میگید؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه برزو:

اگر والدین دانش آموز ویزای کاری در کانادا داشته باشن هم باید ویزای تحصیلی برای فرزندشون بگیرن؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه فریده خالقی:

منظور از مدارس DLI چیه؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه رامین فشکی:

چه تفاوتی بین مدارس خصوصی و دولتی در کانادا وجود داره وقتی جفتشون شهریه میخوان؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه متینه مرتضوی:

با این حساب مدرسه خصوصی از دولتی در کانادا بهتره؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه mahdi:

حالا چرا اینقدر همه دوست دارند بچه‌هاشون تو کانادا درس بخونه اونم دوره دبستان و دبیرستان؟ چه فرقی با کشورهای دیگه داره؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه مهدیس آبادانی:

چند تا از بهترین مدرسه های ابتدایی کانادا رو معرفی میکنید لطفا؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه صالح:

آیا اجازه تحصیل در کانادا نیاز به تمدید داره؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه ذوالفقاری:

چطور باید برای یه مدرسه کانادایی درخواست پذیرش بفرستیم؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه نوید شمسایی:

چه افرادی به جای دانش آموز میتونن درخواست پذیرش و اخذ اجازه نامه تحصیل ارسال کنن؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه مهلا جابری:

آیا میشه با ویزای توریستی کانادا تحصیل کرد؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه shadi:

دانش آموز بین المللی اجازه کار حین تحصیل داره؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه کیانی:

دانش آموز زیر 18 سال میتونه اقامت کانادا بگیره؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه محمد گرجی:

زبان برای پذیرش در دوره ابتدایی و دبیرستان کانادا در چه سطحی باید باشه؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه mahdavi:

دانش آموز چه مدارکی مرتبط به قیم رو باید به افسر مرزی نشون بده؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه نیما الیاسی:

بهترین دبیرستان های کانادا برای اخذ پذیرش رو لطف میکنید معرفی کنید؟

پاسخ به این دیدگاه
ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.