مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند چه شرایطی دارد؟

یکی از مرفه‌ترین کشورهایی که ادامه تحصیل در آن آرزوی بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان است، کشور کاناداست. این کشور سیستم آموزشی با کیفیتی دارد و توانسته با دانشگاه‌ها و مدارس معتبر خود در سراسر جهان، سالانه تعداد بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان را به سمت خود جذب کند. امروزه بسیاری از خانواده‌ها برای اخذ اقامت این کشور، روش مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند را پیگیری می‌کنند. در این مقاله قصد داریم تا شما را علاوه بر آشنایی بیشتر با مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند با شرایط و مزایای آن هم آشنا کنیم، پس تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

بیشتر بخوانید:

مزایای اقامت و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند چیست؟

سیستم آموزشی سطح بالای این کشور از مزایای بسیاری برخوردار است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • تحصیل در مدارس کشور کانادا، امکان استفاده از بهترین و جدیدترین ابزارهای آموزشی را در اختیار دانش آموز قرار می‌دهد.
 • دانش آموز با ادامه تحصیل در مدارس این کشور به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تسلط پیدا می‌کند.
 • امکان ورود به دانشگاه‌های معتبر کانادا برای این دسته از افراد، بسیار بیشتر از دانشجویان بین‌المللی خواهد بود.
 • برای ورود به مدارس کشور کانادا به مدرک زبان(آیلتس، تافل) نیازی نیست.
 • اگر تنها سه سال در مدارس این کشور تحصیل کرده باشید، برای ورود به دانشگاه‌های این کشور به مدرک زبان نیاز ندارید.
 • هزینه‌ها و شهریه تحصیل در مدارس این کشور در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته چون استرالیا، انگلیس و… بسیار کمتر است.
 • امکان اخذ ویزا برای خانواده دانش آموز(والدین) وجود دارد.
 • این کشور یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است، از این رو با خیال راحت می‌توانید به کانادا سفر کنید.

شرایط تحصیل فرزندان در کانادا چیست؟

والدین برای ثبت نام فرزندان خود در مدارس این کشور، باید از تمام شرایط و قوانین تحصیل در کانادا آگاه باشند، به این ترتیب می‌توانند با یک انتخاب درست آینده خوبی را برای فرزند خود رقم بزنند. در این کشور سن قانونی برای نوجوانان در هر استان متفاوت است. به عنوان مثال در استان‌های مانیتوبا، آنتاریو، ساسکاچوان، کبک، آلبرتا و پرنس ادوارد سن قانونی نوجوانان 18 سال است. در دیگر استان‌ها چون لابرادور، نیوفانلند، بریتیش کلمبیا، نوا اسکوشیا، نوناووت و… سن قانونی برای نوجوانان حدود 19 سال است.

هر کودکی برای ادامه تحصیل در مدارس این کشور باید ابتدا بتواند از جانب مدرسه مورد نظر نامه پذیرش دریافت کند.
درصورتی که والدین دانش آموز اقامت دائم کانادا را داشته باشند، نیازی به اخذ پذیرش از مدارس این کشور نیست.

ادامه تحصیل در مدارس این کشور به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم شده است. بخش دولتی مربوط به افرادی است که مقیم این کشور هستند و برای ادامه تحصیل در آن هزینه و شهریه‌ای پرداخت نمی‌کنند. اما بخش خصوصی بیشتر مربوط به دانش‌آموزان بین‌المللی و دانش‌آموزانی با وسع اقتصادی بالا است. در بیشتر مدارس کشور کانادا دروس را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند، اما در برخی از استان‌های کانادا علاوه بر زبان انگلیسی به زبان فرانسوی هم تدریس می‌شود.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند 

برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق ادامه تحصیل فرزند، باید مراحل اخذ اقامت را با موفقیت بگذرانید. در ادامه با این مراحل بیشتر آشنا خواهید شد:

انتخاب مدرسه

یکی از مهم‌ترین بخش‌های مهاجرت تحصیلی انتخاب یک مدرسه درست و استاندارد است. مدارس کشور کانادا به انواع مختلفی تقسیم شده‌اند و هرکدام از آن‌ها ویژگی‌ها و امکانات خاص خود را دارند.

مدارس دولتی

 این مدارس با بودجه فدرال کشور کانادا و با توجه به قوانین هر استانی اداره می‌شوند. ادامه تحصیل برای دانش آموزان بومی و مقیم کشور کانادا رایگان است و نیازی به پرداخت شهریه ندارند. اما دانش آموزان بین‌المللی باید برای ادامه تحصیل در این مدارس شهریه مورد نظر را بپردازند. در کشور کانادا مدارس دولتی معتبر و معروفی وجود دارد که معمولا در بهترین مناطق استان‌های کانادا قرار گرفته‌اند.  

مدارس خصوصی

این دسته از مدارس شکل متفاوتی از مدارس دولتی دارند. معمولا میزان شهریه و نوع برنامه‌ها و فوق برنامه‌های مدارس خصوصی در کشور کانادا، با مدارس دولتی این کشور متفاوت است. برای ادامه تحصیل در این نوع مدرسه هیچ فرقی ندارد که شما مقیم کانادا باشید یا دانش آموز بین‌المللی، میزان شهریه پرداختی به یک اندازه خواهد بود. میزان شهریه این مدارس با توجه به نوع امکانات و خدماتی که به فرد دانش آموز ارائه می‌کنند، بسیار متغیر است.

مدارس شبانه روزی

 دانش آموزانی که در این نوع مدارس مشغول به تحصیل هستند باید تمام طول سال تحصیلی خود را در خوابگاه مدرسه باشند. تنها در دوران تعطیل و آخر هفته‌ها اجازه دارند که به خارج از خوابگاه بروند، خوابگاه‌های این مدارس استانداردهای بسیار بالایی دارند.
در حال حاضر بیشتر مدارس خصوصی کشور کانادا از نوع شبانه روزی هستند، در این مدارس دانش آموزان با خیال راحت و اطمینان خاطر به تحصیلات خود ادامه خواهند داد. معمولا دانش آموزانی که در این مدارس ادامه تحصیل دهند از روحیه بسیار بالایی برخوردار هستند. ورود به یک جمع دوستانه و برقراری ارتباط با آن‌ها می‌تواند موجب پیشرفت فرد در زمینه یادگیری زبان هم شود.

مدارس کاتولیک

 برای ورود و ثبت نام در این مدارس باید یکی از والدین دانش آموز کاتولیک باشند. مدارس کاتولیک اکنون در استان آنتاریو، آلبرتا و ساسکاچوان وجود دارند. البته خارج از این سه استان هم مدارس کاتولیک خصوصی قرار گرفته‌اند که برای ورود دانش آموز و ادامه تحصیل در آن شهریه مشخصی دریافت می‌کنند.

کامل کردن مدارک

قبل از اینکه نسبت به درخواست پذیرش خود اقدام کنید، سعی کنید مدارک لازم و مورد نیاز را برای پذیرش و اخذ ویزا آماده داشته باشید. در صورت هرگونه کم و کاستی در مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا، درخواست ویزای فرد متقاضی با تاخیر مواجه می‌شود. بهتر است قبل از هرگونه اقدامی از کامل بودن مدارک خود اطمینان خاطر داشته باشید.  

اخذ پذیرش مدرسه

برای مهاجرت از طریق ادامه تحصیل فرزند شما به کشور کانادا، باید ابتدا پذیرش دانش آموز را از جانب مدرسه معتبری در کانادا اخذ کنید. سپس با در دست داشتن نامه پذیرش می‌توانید نسبت به دریافت اقامت تحصیلی اقدام کنید. داشتن پذیرش تحصیلی بدون اخذ ویزای تحصیلی کانادا هیچ ارزشی نخواهد داشت.
برای این کار باید ابتدا مدرسه مورد نظر را انتخاب کنید، سپس درخواست پذیرش برای ادامه تحصیل در این مدرسه را از طریق ایمیل به مدرسه ارسال کنید. برای آگاهی از شرایط اخذ پذیرش در مدارس این کشور بهتر است به وب سایت مدرسه مورد نظر مراجعه کنید.

 • تکمیل فرم ارزیابی
 • ارسال آن از طریق ایمیل به مدرسه مربوطه
 • دریافت پاسخ پذیرش از جانب مدرسه
 • در صورت مثبت بودن پاسخ، اقدام به اخذ ویزای تحصیلی

اخذ ویزای تحصیلی

بعد از اینکه پاسخ مثبت نامه پذیرش خود را دریافت کردید، باید نسبت به آماده‌سازی مدارک و اسناد لازم برای ثبت نام در مدرسه اقدام کنید:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • ترجمه تمام مدارک شخصی ازجمله تمام صفحات شناسنامه فرد متقاضی
 • ارائه تمکن مالی برای اثبات پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور
 • ارائه مدارک مربوط به سال‌های تحصیلی قبل به همراه ترجمه آن‌ها
 • داشتن کارت واکسیناسیون
 • نامه رضایت والدین از ادامه تحصیل فرزند خود در کشور کانادا
 • ارائه اطلاعات شخصی والدین به همراه مدارک شناسایی آن‌ها
 • ارائه تمام رسیدهای مربوط به پرداخت شهریه و هزینه‌ها(معمولا شهریه یک سال تحصیلی را ابتدای سال از شما دریافت می‌کنند)

اخذ ویزای همراه دانش آموزی

در بسیاری از موارد والدین ترجیح می‌دهند، فرزند خود را در این سفر همراهی کنند. ویزایی که به همراه دانش آموز تعلق می‌گیرد از نوع ویزای Temporary resident visa است و حداقل دارای 6 ماه اعتبار است. اگر فرزند شما همچنان در حال ادامه تحصیل در این کشور باشد، می‌توانید اعتبار ویزای خود را تمدید کنید.
برای اخذ ویزای همراه دانش آموز، والدین باید مدارک زیر را ارائه کنند:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • نامه پذیرش فرزند خود از مدرسه معتبر
 • اصل و ترجمه مدارک شناسایی فرد
 • فرم‌های مخصوص سفارت
 • اثبات تمکن مالی
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به اخذ ویزا

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند چقدر است؟

ادامه تحصیل در کشور کانادا نیازمند به پرداخت هزینه زندگی و هزینه تحصیل است. والدین باید برای ادامه تحصیل فرزند خود تمام هزینه‌های مربوطه را بپردازند. از هزینه‌های زندگی و هزینه تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه homestay  دانش آموز که معمولا بین 700 تا 1000 دلار است.
 • هزینه تحصیل در مدارس خصوصی کشور کانادا از 14 هزار دلار در سال آغاز می‌شود. این هزینه با توجه به شرایط و امکانات مدرسه افزایش پیدا می‌کند.
 • هزینه تحصیل در مدارس دولتی این کشور برای دانش آموزان بین‌المللی با پرداخت شهریه همراه است، میزان هزینه پرداختی حدود 13 تا 15 هزار دلار در سال است.
 • هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی کشور کانادا با احتساب هزیه خورد و خوراک و تفریح دانش آموزان، از 35 هزار دلار آغاز خواهد شد. این میزان شهریه با توجه به امکانات و خدمات مدرسه افزایش پیدا می‌کند.

شرایط تحصیل رایگان فرزندان در کانادا

دانش آموزان بین‌المللی در مقاطع پیش دبستان، دبیستان و دبیرستان در صورت داشتن شرایط زیر می‌توانند به صورت رایگان در کانادا درس بخوانند:

 • در صورتیکه کودک شهروندی دائم یا اقامت کانادا را داشته باشد.
 • در صورتیکه که یک یا هر دو نفر از والدین شهروندی یا اقامت کانادا را داشته باشند.
 • اگر یک یا هر دو نفر از والدین مجوز کار یا تحصیل در کانادا را داشته باشند.

شرایط اخذ اقامت بعد از اتمام تحصیل فرزند چیست؟

دانش آموز بعد از اتمام تحصیلات خود در مدارس کشور کانادا باید نسبت به ادامه تحصیل در کالج یا دانشگاه‌های این کشور اقدام کند. در غیر اینصورت ویزای تحصیلی فرد و ویزای همراه دانش آموز تمدید نخواهد شد و باید کشور کانادا را به مقصد کشور خود ترک کنند.
بسیاری از دانش آموزان با توجه به سیستم آموزشی و کیفیت زندگی در کانادا، ترجیح می‌دهند که برای ادامه تحصیل کالج و دانشگاه‌های همین کشور را انتخاب کنند. ورود به دانشگاه‌های کانادا برای افرادی که در مدارس این کشور ادامه تحصیل داده‌اند به مراتب بسیار راحت‌تر خواهد بود.

کلام آخر

همواره یکی از راه‌های اخذ اقامت کشور کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند است. ادامه تحصیل در یک کشور دیگر می‌تواند آرزوی بسیاری از والدین باشد. با وجود اینکه ممکن است از لحاظ اقتصادی هزینه سنگینی را برای والدین در بر داشته باشد، اما می‌تواند آینده خوب و درخشانی را برای دانش آموز رقم بزند. ادامه تحصیل در بهترین مدارس کشور کانادا با سیستم آموزشی سطح بالا می‌تواند در آینده شغلی فرد تاثیر چشمگیری داشته باشد. همچنین با شروع پاندمی کرونا امکان تحصیل آنلاین در کانادا وجود دارد که می‌تواند تا حد زیادی از هزینه‌های تحصیل بکاهد.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
14 فروردین 1401

تحصیل در کانادا با سن بالا ممکن است؟

کسانی که خواهان تحصیل کردن در کانادا می باشند، می بایست این مسئله را مورد توجه قرار دهند که بعضی از کالج های این کشور در مقایسه با دانشگاه های دایر در کشور کانادا شرایط پذیرش تحصیلی کم درد سرتر و ساده تری داشته و در برابر سن شخص متقاضی حساسیت زیادی بروز نمی دهند

بهنام فارسی
8 شهریور 1400

بهترین شهر کانادا برای زندگی و مهاجرت کدام است؟

بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان، دانشگاه‌های کشور کانادا را به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالا برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. در حال حاضر 6 شهر این کشور مهاجرپذیر، در بین 100 شهر برتر جهان قرار دارد. شاید از خودتان بپرسید کدام شهر کانادا برای زندگی بهتر است؟ 6 شهر برتر

بهنام فارسی
2 آذر 1401

تفاوت کالج با دانشگاه در کانادا و نحوه پذیرش آنها چیست؟

احتمالا شما هم افراد زیادی را می‌شناسید که برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرده‌اند؛ یا همین حالا به فکر مهاجرت تحصیلی به این کشور امریکای شمالی هستند. سفری برای ساختن آینده‌ای موفق و پیمودن مسیر رشد تحصیلی و شغلی. اگر شما هم ابتدای این سفر هیجان‌انگیز هستید و هنوز انتخاب نکرده‌اید برای چه رشته‌ای و

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 بهمن 1400

کالج زبان کانادا | بهترین کالج های زبان کانادا + هزینه

برای مهاجرت به هرکشوری راه و روش های مختلفی وجود دارد اما برخی از این راه‌ها بخاطر محاسن شان بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند و اصطلاحا راه های طلایی نامیده می‌شوند. یکی از این راه‌ها برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل در رشته‌ی زبان بوده که این حجم از استقبال بدلیل امکانات بالایی

بهنام فارسی
13 آذر 1400

بهترین دانشگاه های کانادا برای پزشکی کدامند؟

افراد بسیاری از سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در کانادا هستند. کشور کانادا یکی از بهترین کشورهایی است که می‌تواند به عنوان مقصد تحصیلی بسیاری از دانشجویان انتخاب شود. این کشور در رشته‌های پزشکی دارای بهترین دانشگاه‌ها می‌باشد، بهترین امکانات و تجهیزات آموزشی در رشته پزشکی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. از این رو

بهنام فارسی
30 آبان 1401

تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا

اگر بدنبال تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا هستید، بی شک جایتان اینجاست! کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای اکثر رشته‌ها، خصوصا رشته روانشناسی است. سطح کیفیت خدمات زندگی، آموزشی و فرهنگی، آن را به یکی از محبوبترین مکان تحصیلی تبدیل کرده است. به دلیل اینکه دولت کانادا بر آگاهی و سلامت روان  شهروندان

12 دقیقه
بهنام فارسی
21 آبان 1400

لیست دانشگاه های مهندسی کانادا : معرفی برترین ها

کانادا یکی از کشورهای پرطرفداری است که در قاره آمریکای شمالی قرار گرفته و با توجه به وسعت بالا جمعیت بسیاری کمی دارد. این کشور همواره به عنوان یکی از کشورهای مهاجرپذیر و موفق در زمینه جذب دانشجو در جهان شناخته شده است. از طرفی کشور کانادا در برخی از رشته‌های تحصیلی چون پزشکی، مهندسی

بهنام فارسی
18 دی 1400

درآمد رشته هوش مصنوعی در کانادا چقدر است؟

کشور کانادا همواره توانسته با ایجاد زیرساخت‌های لازم در رشته‌های مختلف، دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان جذب کند. بسیاری از رشته‌ها که هنوز در کشورهای دیگر معرفی نشده‌اند در کشور کانادا جایگاه خود را پیدا کرده‌اند. رشته هوش مصنوعی هم یکی از این رشته‌ها بوده که توانسته در کشورهای توسعه یافته چون کانادا، آمریکا،

بهنام فارسی
11 خرداد 1400

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

هر ساله حدود 350 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل به کانادا می‌روند. کیفیت بالای سیستم آموزشی کانادا باعث شده تا بسیاری از دانشجوها، دانشگاه‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. کشور ما هم از این قاعده مستثنی نبوده و در بین 10 کشوری است که بیشترین ویزای تحصیلی کانادا برای آن صادر می‌شود.

بهنام فارسی
19 مهر 1400

چطور دیپلم آنلاین کانادا بگیریم؟

در حال حاضر بسیاری از خانواده‌ها که از لحاظ اقتصادی در شرایط مناسبی قرار دارند، خواهان آن هستند تا فرزندشان در مدارس معتبر کشورهای دیگر ازجمله کانادا تحصیل کنند. کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی سطح بسیار بالایی دارد. از این رو بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که این کشور را برای ادامه تحصیل در هر

بهنام فارسی
4 شهریور 1401

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2022

گاهی داشتن تخصص و مهارت شما را از سایرین متمایز می‌کند. تخصصی که در تمام دنیا کارآمد باشد، می‌تواند برای‌تان زندگی خوب و بدون دغدغه در کشوری مدرن و با امکانات رفاهی و خدمات اجتماعی عالی بسازد. کانادا کشوری با اقتصاد پویا و فرصت‌های شغلی فراوان است؛ که سالانه متخصصان بین‌ المللی حرفه‌ای را به

12 دقیقه
بهنام فارسی
16 اردیبهشت 1401

بهترین رشته های تحصیلی در کانادا در سال 2022

اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا را دارید، شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که بهترین رشته های تحصیلی در کانادا کدام رشته‌ها هستند؟ دانشگاه‌های کشور کانادا از رتبه علمی بسیار بالایی برخودار هستند، از این رو می‌توانند بهترین‌ رشته‌های تحصیلی را ارائه دهند. این کشور توانست در سال 2019

بهنام فارسی
24 اردیبهشت 1401

تحصیل فیزیوتراپی در کانادا : بررسی شرایط و هزینه ها

کانادا شامل استانداردهای بالای آموزشی بوده و این کشور دارای پنج دانشگاه معتبر جهانی است. اما شغل فیزیوتراپی با کد شغلی NOC 3142 در کشور کانادا شامل برنامه ریزی و ارزیابی بیمارها و اجرای برنامه‌های درمانی مختص هر شخص جهت مراقبت، بهبود یا باز یافتن عملکرد اولیه و حرکات بدنی شخص، التیام درد و پیش

بهنام فارسی
17 مرداد 1400

شرایط تحصیل در کانادا چیست؟

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها، مدارس و کالج‌های کشور کانادا را دارید، باید قبل از اقدام به اخذ پذیرش در رابطه با قوانین پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی اطلاعات کاملی داشته باشید. کشور کانادا، کشوری بسیار قانون‌مندی است، همانطور که سطح کیفت آموزش در این کشور بسیار بالاست. این کشور در مورد رعایت قوانین

بهنام فارسی
21 آبان 1400

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی کانادا را بشناسید

همانطور که آگاه هستید ادامه تحصیل در کشور کانادا با توجه به سیستم آموزشی پیشرفته‌ای که دارد می‌تواند آرزوی بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان باشد. معمولا والدینی که از لحاظ اقتصادی وضعیت و شرایط مساعدی دارند برای داشتن آینده‌ای درخشان‌تر، فرزند خود را از دوران تحصیلات متوسطه به این کشور می‌فرستند. در اینصورت شانس

10 دقیقه
بهنام فارسی
21 مرداد 1400

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

زندگی در یک کشور دیگر با شرایط اقتصادی و فرهنگی جدید در ابتدا برای هر فردی کمی سخت است. کشور کانادا هم جزو یکی از بهترین مقاصد دانشجویان برای ادامه تحصیل است. این کشور به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی که دارد، هرساله عده بسیاری از دانشجویان از کشورهای مختلف جهان را جذب خود می‌کند.

10 دقیقه
بهنام فارسی
6 مرداد 1400

همه چیز درباره تحصیل در کالج های کانادا از مراحل پذیرش تا هزینه ها

کشور کانادا تا سال گذشته(2020) هر ماه میزبان 25 تا 35 هزار مهاجر از کشورهای مختلف جهان بوده، اما از ماه مارس سال 2020 این آمار کاهش چشمگیری پیدا کرده است. از طرفی سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالای کشور کانادا باعث شده تا بسیاری از دانشگاه‌ها، کالج‌ها و مدارس این کشور گزینه انتخابی

بهنام فارسی
4 مرداد 1400

چطور برای اساتید خارجی ایمیل رسمی بنویسیم؟

بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند، باید با پروسه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ها آشنایی داشته باشند. یکی از مراحل این پروسه، دریافت ایمیل با پاسخ مثبت از اساتید خارجی است. یکی از موارد مهم در اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های خارج از کشور ایمیل به اساتید خارجی

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
آیا می‌توان بدون حضور والدین در این کشور ادامه تحصیل داد؟

بله، در صورتی که در کشور کانادا یک قیم قانونی داشته باشید بدون حضور والدین هم دولت کانادا اجازه ادامه تحصیل به شما را خواهد داد.

حداقل سن مورد نیاز برای اخذ ویزای دانش آموزی چقدر است؟

حداقل سن برای دانش آموزان دختر و پسر 10 سال است. در صورت داشتن این شرط می‌توان نسبت به اخذ ویزای دانش آموزی اقدام کرد.

آیا برای ادامه تحصیل در مدارس کشور کانادا به مدرک زبان نیاز است؟

خیر، تنها برای ادامه تحصیل در مقطع کالج و دانشگاه به مدرک زبان نیاز دارید.

آیا می‌توان با مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند اقامت دائم اخذ کرد؟

معمولا بعد از اتمام تحصیلات در مدرسه باید نسبت به ثبت نام در دانشگاه یا کالج‌های معتبر کانادا اقدام کنید. در صورتی که پس از تحصیلات خود در دانشگاه توانستید کار مناسب با رشته خود پیدا کنید، می‌توانید اقامت دائم خود را کسب کنید.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.