تحصیل داروسازی در کانادا : شرایط و هزینه ها

بسیاری از دانشجویان به دنبال آن هستند تا در رشته‌های پزشکی دانشگاه‌های خارج از کشور ادامه تحصیل دهند. کشور کانادا یکی از مقاصد تحصیلی برای دانشجویان است. دانشگاه‌های این کشور به دلیل سطح بالایی که در سیستم آموزشی دارند، توانسته‌اند در رنکینگ‌های جهانی رتبه‌های بالایی را کسب کنند. به همین دلیل تحصیل پزشکی در کانادا محبوب است. در ادامه این مطلب ما را همراهی کنید تا با تحصیل داروسازی در کانادا و شرایط تحصیل در مقاطع مختلف این رشته بیشتر آشنا شوید. 

بیشتر بخوانید:

معرفی رشته داروسازی

یکی از رشته‌های جذاب و پرطرفدار دانشگاه‌های کشور کانادا، رشته داروسازی است. در این رشته متخصصان با توجه به علم، مهارت، دانش و تجربه‌ای که به دست آورده‌اند می‌توانند برای درمان بیماری‌های مختلف دارو بسازند. داروسازان در بخش‌های مختلفی چون ترکیب مواد شیمیایی مختلف برای تولید داروها، نظارت بر نحوه اثر بخشی داروهای مختلف بر بدن افراد، ساخت داروهای جدید متناسب با بیماری های جدید، ارائه توصیه های دارویی مختلف به بیماران، همکاری با سایر افراد در بخش های بهداشتی و درمانی در حال فعالیت هستند. این رشته زیرشاخه‌ها و گرایش‌های بسیاری متنوعی دارد و همین موضوع باعث شده تا افراد در زمینه کسب شغل و جایگاه اجتماعی در با مشکل مواجه نشوند.

شرایط تحصیل داروسازی در کانادا

برای ادامه تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه‌های کشور کانادا، باید بتوانید علاوه بر اخذ پذیرش از دانشگاه ویزای تحصیلی خود را هم دریافت کنید. برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور به مدارک و شرایطی نیاز دارید که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • مدارک شناسایی فرد به همراه پاسپورت معتبر 
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی و داشتن تسلط کامل به زبان 
 • ریز نمرات آخرین دوره تحصیلی به همراه ترجمه 
 • گواهی عدم سو پیشینه 
 • پرداخت تمام هزینه‌های مربوط به اخذ ویزا
 • اثبات تمکن مالی فرد 
 • داشتن یک انگیزه نامه قوی و معتبر 
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر 
 • اسکن آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه آن

اما برای ادامه تحصیل داروسازی در کانادا در مقاطع مختلف به چه مدارکی نیاز دارید؟ در ادامه دوره‌های مختلف و مدارک مورد نیاز را تفکیک خواهیم کرد:

مدارک مورد نیاز برای دوره کارشناسی داروسازی 

 • داشتن یک انگیزه نامه قوی به همراه دو تا سه توصیه نامه 
 • ارسال ریزنمرات دبیرستان 
 • آخرین مدرک تحصیلی فرد 
 • داشتن مدرک دیپلم 
 • تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسوی 
 • پر کردن فرم پذیرش آنلاین 

مدارک مورد نیاز برای دوره کارشناسی ارشد داروسازی 

 • اثبات تمکن مالی 
 • داشتن یک انگیزه نامه قوی و عدم گپ تحصیلی 
 • مدرک زبان معتبر 
 • مدارک مربوط به پایان نامه دوره کارشناسی ارشد 
 • داشتن مدرک کارشناسی مرتبط با رشته داروسازی 
 • ذکر سوابق کاری و تحقیقاتی متقاضی 

مدارک مورد نیاز برای دوره دکترا داروسازی 

 • مدارک مربوط به پایان نامه دوره کارشناسی ارشد 
 • داشتن یک توصیه نامه قوی 
 • عدم گپ تحصیلی 
 • اثبات تمکن مالی 
 • ذکر تمام سوابق کاری، مهارت‌ها، مقالات، پژوهش‌ها و….
 • داشتن مدرک زبان معتبر 

یکی از دغدغه‌ها و چالش‌های بزرگی که دانشجویان بین‌المللی با آن مواجه می‌شوند هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کاناداست. هزینه تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه‌های این کشور در مقایسه با دیگر دانشگاه‌ها چون آمریکا، استرالیا، انگلیس، نیوزلند و.. بسیار کمتر است. به طور میانگین باید سالانه حدود 20 تا 40 هزار دلار در هر ترمی شهریه بپردازید. البته این مقدار شهریه با توجه به نوع دانشگاه و استان مورد نظر متفاوت است. در کنار هزینه تحصیل هزینه زندگی فرد در این کشور هم وجود دارد.

آیا رشته داروسازی در کانادا بورسیه دارد؟

در واقع یکی از پرهزینه‌ترین رشته‌های پزشکی به شمار می‌رود. تنها دلیل آن هم می‌تواند به خاطر کلاس‌های عملی آن باشد. البته یکی از مزایای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا آن است که شما می‌توانید در حین تحصیل به کار پاره‌وقت یا تمام وقت مشغول شوید. علاوه بر این موضوع می‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی رشته داروسازی استفاده کنید. اخذ بورسیه تحصیلی کانادا می‌تواند تا حدودی فشار مالی وارد شده را بکاهد. برخی از این بورسیه‌ها به صورت نیمه هستند و تنها بخشی از هزینه‌های تحصیل شما را پرداخت می‌کنند، اما برخی دیگر به صورت فاند کامل می‌باشند و تمام هزینه‌های تحصیل را در ازای درخواستی که از شما دارد پرداخت می‌نماید. 

در ادامه با بورسیه تحصیلی برخی از دانشگاه‌های کشور کانادا آشنا خواهید شد:

نام دانشگاه

نوع بورسیه تحصیلی

تورنتو

بورسیه تریلیوم 20 هزار دلار

بورسیه تحصیلات تکمیلی 11 هزار دلار

مانیتوبا

بورسیه فلوشیل کارشناسی ارشد 10 هزار دلار در سال

ساسکاچوان

بورسیه دانشگاه ساسکاچوان  13500 دلار

آلبرتا

بورسیه کارشناسی ارشد 16 هزار دلار در ترم اول

بورسیه آیزاک والتون 26 هزار دلار در هر سال

واترلو

بورسیه کارشناسی ارشد 1800 دلار در هر ترم

بورسیه تریلیوم 20 هزار دلار

بورسیه تحصیلات تکمیلی 11 هزار دلار

 

بهترین دانشگاه های تحصیل داروسازی در کانادا

در کشور کانادا موسسات و دانشگاه‌های معتبر بسیاری وجود دارد که هرساله تعداد بسیاری از دانشجویان را پذیرش می‌کنند. اما بهترین دانشگاه‌های رشته داروسازی، کدام دانشگاه‌ها هستند؟ از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل داروسازی در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

واترلو

یکی از دانشگاه‌های دولتی که رشته‌های پزشکی را هم ارائه داده‌است، دانشگاه واترلو در استان انتاریو قرار دارد. دانشکده پزشکی و داروسازی آن در پنج کیلومتری پردیس اصلی آن قرار گرفته است. دانشگاه واترلو توانسته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا این رشته را ارائه دهد. ازجمله زیرشاخه‌های رشته داروسازی که در این دانشگاه ارائه شده می‌توان به داروسازی مولکولی، سم شناسی و فارماکوکینتیک اشاره کرد. 

البرتا

یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی و دولتی کشور کانادا است که در سال 1908 فعالیت خود را از شهر ادمنتون آغاز کرد. تحصیل در رشته داروسازی این دانشگاه حدود 6 سال طول می‌کشد و دانشجویان می‌توانند تا مقطع دکترا این رشته را ادامه دهند. برای اینکه بتوانید وارد رشته داروسازی دانشگاه آلبرتا شوید باید در رشته‌های شیمی، فیزیک و زیست شناسی علم و مهارت لازم را کسب کرده باشید.
دانشگاه آلبرتا کمی در ورود دانشجویان سخت‌گیری خواهد کرد. داشتن انگیزه‌نامه، توصیه نامه، داشتن نمرات بالا و.. همگی از شرایط ورود به این دانشگاه هستند. علاوه بر این شرایط باید در آزمونGPA حداقل نمره 3 را کسب کنید.

بریتیش کلمبیا

برای ورود به رشته داروسازی در این دانشگاه به آزمون ورودی PCAT نیازی نیست. شما می‌توانید با GPA 3.67 اجازه ورود به این دانشگاه را اخذ کنید، البته حدود 80 درصد شانس پذیرش شما به مصاحبه حضوریتان بستگی دارد. نوع مصاحبه با دانشجویان به صورت چند مصاحبه کوچک است. در صورت قبول شدن در این مصاحبه‌ها و کامل بودن مدارکتان می‌توانید برای ادامه تحصیل وارد این دانشگاه شوید.
این دانشگاه بیش از یک قرن سابقه آموزش دارد و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان شناخته می‌شود. دانشکده پزشکی آن از لحاظ وسعت به عنوان دومین دانشکده پزشکی کشور کانادا شناخته شده است. در حال حاضر دروس مربوط به رشته داروسازی این دانشگاه در پردیس ونکوور به دانشجویان ارائه می‌شود. 

دالهاوزی

یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی و دولتی نوا اسکوشیا، دانشگاه دالهاوزی است. در حال حاضر رشته داروسازی در این دانشگاه در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در حال ارائه است. دوره کارشناسی این رشته چهار ساله و دوره کارشناسی ارشد آن دو ساله می‌باشد. 

نیوفاندلند

یکی دیگر از دانشگاه‌های معتبر در رشته داروسازی، دانشگاه نیوفاندلند است. این دانشگاه در سال 1925 در استان نیوفاندلند لابرادور فعالیت خود را آغاز کرد. دانشگاه نیوفاندلند به عنوان یکی از دانشگاه‌های معتبر پزشکی کشور کانادا شناخته می‌شود. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته داروسازی را دارند باید پنج سال در این رشته ادامه تحصیل دهند. در این پنج سال باید 44 هفته هم دوره کارآموزی بگذرانند سپس می‌توانند وارد بازار کار این کشور شوند.
ورود به رشته داروسازی این دانشگاه بسیار سخت است، دانشگاه نیوفاندلند هر سال تنها 40 دانشجو را در رشته داروسازی می‌پذیرد. همین امر فضای رقابتی بسیار شدیدی برای دانشجویان ایجاد کرده است. 

تورنتو

تحصیل داروسازی در کانادا در دانشگاه تورنتو نیازی به آزمون PCAT ندارد. تنها پیش نیاز لازم برای ورود به دانشگاه تورنتو دوره فیزیولوژی است که فرد باید برای ورود به رشته داروسازی تا مقطع کارشناسی این رشته ادامه تحصیل دهد. سپس بعد از چند مصاحبه کوتاه و در صورت واجد شرایط بودن می‌تواند وارد این رشته شود.

ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان سالانه 90 نفر را در این رشته پذیرش می‌کند که در این میان تنها 14 نفر آن‌ها دانشجویان بین‌المللی هستند و مابقی آن‌ها دانشجویان بومی کشور کانادا می‌باشند. برای ورود به رشته داروسازی این دانشگاه باید 60 واحد درسی پیش‌نیاز این رشته را قبل از ورود به دانشگاه پاس کنید.
برای ورود به رشته داروسازی دانشگاه ساسکاچوان سه عامل مهم و تاثیرگذار وجود دارد که ورود به این رشته را تحت تاثیر خود قرار داده است. عملکرد تحصیلی فرد، مهارت‌های انتقادی و مصاحبه ویدئویی آن در نتیجه پذیرش دانشجو تاثیر بسیاری خواهد داشت. 

مانیتوبا

دانشگاه مانیتوبا، یکی دیگر از معدود دانشگاه‌هایی که برای ورود به رشته داروسازی در آن به هیچ عنوان نیازی به آزمونPCAT نخواهید داشت. پذیرش دانشجو در این رشته با رقابتی بسیار بالایی همراه است و برای تدریس به دانشجویان از آزمایشگاه‌های شبیه‌سازی شده استفاده می‌کنند تا مهارت تجربی لازم را به دست آورند. 

گرایش های رشته داروسازی در کانادا

یکی از رشته‌های معتبر و پرطرفدار در میان رشته‌های پزشکی، داروسازی است. فارغ‌التحصیلان رشته داروسازی می‌توانند در کشور کانادا آینده شغلی خوبی داشته باشند. حقوق و درآمد بالا، رفاه اقتصادی، جایگاه و ثبات شغلی و… همگی ازجمله مسائلی هستند که باعث شده تا هرساله تعداد بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان برای پذیرش در این رشته درخواست خود را ارسال کنند. از آنجایی که تمام دانشگاه‌های کشور کانادا این رشته را تحت پوشش خود قرار نمی‌دهند، فضای رقابتی بسیار شدیدی بین دانشجویان برای پذیرش در این رشته وجود دارد. 

این رشته گرایش‌های بسیاری مختلفی دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به فرمولاسیون دارو، تولید دارو، دارو شناسی، فارماکوگنوزی، داروسازی فیزیکی، فناوری دارو، مراقبت دارو، شیمی دارویی، داروسازی بالینی، صنایع داروسازی، سم شناسی، داروساز بیمارستان، اقتصاد و مدیریت دارو اشاره کرد. در این میان چند گرایش رشته داروسازی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که در ادامه در رابطه با آن‌ها بیشتر توضیح خواهیم داد:

تولید دارو:

در این دوره دانشجویان با فرآیند و مقدمات اولیه تولید دارو بیشتر آشنا می‌شوند. در واقع در این دوره دانشجو می‌آموزند که چگونه می‌تواند داروهایی تولید کنند که عوارض بسیار کمتری روی بدن داشته باشد. در واقع هدف آن است تا داروهایی تاثیرگذار با عوارض و معایب کم ساخته شود. 

فرمولاسیون دارویی:

یکی از پرطرفدارترین گرایش‌های داروسازی که هر ساله برای ورود به آن درخواست‌های بسیاری وجود دارد، فرمولاسیون دارویی است. در این گرایش دانشجویان با توجه به دانش و علمی که کسب می‌کنند، می‌آموزند که چگونه می‌توانند اشکال مختلف دارویی را با یکدیگر ترکیب کنند و داروهای جدید بسازند. بسیاری از پزشکان این رشته را با عنوان نانو مدیسین یا نانو فناوری دارویی هم می‌شناسند.
دانشجویانی که از این رشته فارغ‌التحصیل می‌شوند، می‌توانند تحت عنوان تحقیق و کنترل کیفیت دارو در آزمایشگاه‌ها و کارخانه‌های تولید دارو مشغول به کار شوند. 

فارماکوگنوزی:

منشا ساخت این دارو شیمیایی نیست و برای ساخت آن از مواد اولیه گیاهی استفاده می‌کنند. دانشجویان در این رشته در بخش‌های مختلف فیتوتراپی، فیتوشیمیایی و… اطلاعات لازم و جامع را کسب می‌کنند. 

داروشناسی:

یکی از گرایش‌هایی که دانشجویان بسیاری ترجیح می‌دهند در آن به تحصیلات خود ادامه دهند، رشته داروشناسی است. همانطور که از نام این رشته پیداست، دانشجو باید با مطالعه به روی داروها بتواند اثرات مثبت و منفی آن را مشخص کند. اینکه پروسه اثرگذاری این داروها روی بدن فرد چگونه می‌تواند باشد و چگونه می‌تواند عوارض و معایب آن را کاهش دهیم، همگی از مباحثی هستند که در این رشته مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

داروسازی بالینی:

دانشجویان در این رشته یاد می‌گیرند که چگونه می‌توانند واکنش‌های بدن را بعد از مصرف دارو مورد بررسی قرار دهند. علاوه بر این با توجه به شرایط جسمانی و روحی فرد مشخص می‌کنند که هر فردی باید چه مقدار از دارو را مصرف کند تا ضمن حفظ سلامت فرد، تاثیرگذار هم باشد. 

صنایع داروسازی:

یکی از پولسازترین گرایش‌های رشته داروسازی، رشته صنایع دارویی است. در واقع می‌توان گفت که این گرایش یکی از مهم‌ترین و بهترین گرایش‌های تاثیرگذار در تولید و بازیابی دارو است. 

مزایای تحصیل داروسازی در کانادا

ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا می‌تواند برای فرد مزایای بسیاری را به همراه داشته باشد. ادامه تحصیل در دانشگاه‌های یک کشور پیشرفته آرزوی بسیاری از دانشجویان است. البته  تحصیل داروسازی در کانادا علاوه بر مزایا معایبی هم دارد، اما در این بخش با مزایای آن بیشتر آشنا خواهید شد:

 • داشتن درآمد بالا و حقوق و مزایای عالی در این رشته باعث شده تا افراد بسیاری برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشور درخواست خود را ارسال کنند. 
 • شهریه دانشگاه‌های کشور کانادا در رشته داروسازی در مقایسه با دیگر رشته‌ها مناسب‌تر است. 
 • بازار کار مناسب و فرصت شغلی ایده‌آل باعث شده تا بعد از فارغ‌التحصیلی دانشجویان موقعیت‌های شغلی بسیاری داشته باشند. 
 • مدرک دانشگاه‌های کانادا به قدری معتبر است که می‌توانید در کشورهای دیگر مشغول به کار شوید. 
 • در کشور کانادا امکان کار کردن به صورت خویش فرما وجود دارد. 
 • ثبات شغلی رشته داروسازی در کشور کانادا باعث شده تا بسیاری از افراد دانشگاه‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. 
 • دانشجو فارغ التحصیل شده بعد از یک مدت زمان کوتاه می‌تواند مشغول به کار شود. 

بازار کار و درآمد رشته داروسازی در کانادا

رشته داروسازی به طور کلی یکی از رشته‌های پزشکی در کشور کاناداست که موقعیت‌های شغلی بسیاری برای فارغ‌التحصیلان دارد. اما میزان حقوق و درآمد آن به این موضوع بستگی دارد که شما در کدام یک از استان‌های کشور کانادا مشغول به کار هستید. در حال حاضر وضعیت شغلی و بازار کار این رشته در استان‌های بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، منیتوبا، انتاریو و نیوبرانزویک بسیار خوب است. در آینده‌ای نه چندان دور هم بازار کار این رشته در استان‌های آلبرتا، کبک، پرنس ادوارد، نیوفاندلند و نوا اسکوشیا بسیار بهتر خواهد شد. درآمد افراد فعال در این رشته به طور میانگین سالانه 95 هزار دلار خواهد بود، با این حساب داروسازان حدودا ساعتی 50 دلار حقوق دریافت می‌کنند. البته در سال‌های ابتدایی کار داروسازان در این حوزه، میزان حقوق و درآمد به مراتب بسیار کمتر از آن است. در سال‌های ابتدایی میانگین حقوق داروسازان حدود 37 هزار دلار است.
اما داروسازان حرفه‌ای که علاوه بر دانش و مهارت بیشتر دارای تجربه بیشتری هم هستند، به طور میانگین 130 هزار دلار در سال درآمد دارند. البته این میزان حقوق و درآمد با توجه به نوع استان‌ها متفاوت خواهد بود. 

کلام آخر

یکی از رشته‌های پرطرفدار پزشکی، بعد از دندانپزشکی رشته داروسازی است. این رشته در کشور کانادا با توجه به زیرساخت‌های مناسبی که دارد می‌تواند شرایط بسیار خوبی را برای فارغ‌التحصیلان فراهم کند. در این مطلب تمام تلاش خود را کردیم تا علاوه بر آشنایی با رشته داروسازی با شرایط تحصیل داروسازی در کانادا هم بیشتر آشنا شوید. 

پیشنهاد می‌کنیم مقاله تحصیل پرستاری در کانادا را نیز مطالعه کنید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
19 مهر 1400

مزایای تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی چیست؟

امروزه ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان به یکی از هدف‌های مهم دانشجویان تبدیل شده است. دانشگاه‌های کانادا هم از این قاعده مستثنی نیستند کشور کانادا از سیستم آموزشی سطح بالایی برخوردار است، به همین دلیل بیش از 67 درصد دانشجویان بین‌المللی ترجیح می‌دهند در دانشگاه‌های این کشور به تحصیلات خود ادامه دهند. در این

بهنام فارسی
31 اردیبهشت 1401

دانشگاه های ارزان کانادا : معرفی دانشگاه ارزان 2022

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در تلاش هستند تا برای ادامه تحصیل، پذیرش یکی از دانشگاه‌های کشور کانادا را دریافت کنند. با ورود به دانشگاه‌های این کشور، فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه و اشتغال به کار در کشور کانادا می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. بدیهی است که اگر به فکر مهاجرت هستید، انتخاب رشته

بهنام فارسی
21 مهر 1400

شرایط کار پس از تحصیل در کانادا و اخذ ویزای کاری

سیستم آموزشی سطح بالای کشور کانادا باعث شده تا هر ساله عده بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان بین‌المللی، دانشگاه‌ها و مدارس این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. طبق آمار منتشر شده از جانب دولت کانادا سالانه حدود 150 هزار تا 250 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا درخواست

بهنام فارسی
8 شهریور 1400

معرفی ارزانترین کالج های کانادا برای دانشجویان بین المللی

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کالج‌ها یا دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند، می‌دانند که ادامه تحصیل در یک کشور دیگر می‌تواند با هزینه‌‌های بالایی همراه باشد. این هزینه‌ها علاوه بر هزینه‌ی زندگی، شامل هزینه‌ی دانشگاه و کالج است. هزینه دانشگاه و کالج به عوامل مختلفی چون نوع دانشگاه، نوع رشته مورد نظر و…

10 دقیقه
بهنام فارسی
6 مرداد 1400

شانس ویزای تحصیلی کانادا را افزایش دهید

برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر، ویزای دانشجویی کانادا نیازی به مصاحبه اجباری ندارد. با این حال اخذ ویزای تحصیلی کانادا آسان نیست و ممکن است به هر دلیلی، هر چند کوچک، ریجکت شوید. صادقانه بگوییم اولویت شما باید اخذ پذیرش از یک دانشگاه خوب و معتبر کانادایی باشد زیرا اخذ ویزای هرچقدر هم سخت باشد

بهنام فارسی
11 خرداد 1400

بررسی زمان شروع و پایان سال تحصیلی در کانادا

کانادا با ۶۴۲ هزار دانشجوی خارجی، سومین مقصد برتر برای دانشجویان بین‌المللی در جهان است. سالانه صدها دانشجوی خارجی با هدف یک آینده بهتر، به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند تا در دانشگاه‌های برتر این کشور تحصیل کنند. دانشگاه‌های کانادا از محبوب‌ترین دانشگاه‌های جهان شناخته می‌شوند که علاوه بر سطح علمی و دانش به‌روز، از استانداردهای

بهنام فارسی
27 شهریور 1400

با انواع مدرسه در کانادا آشنا شوید

کیفیت بالا سیستم آموزشی، رفاه اقتصادی، امکانات آموزشی جدید و مدرن و… همگی از عواملی هستند که باعث شده دانش‌آموزان بسیاری در سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در مدارس این کشور باشند. بسیاری از دانش‌آموزان تمایل دارند که در مدارس این کشور تحصیل کنند، اما با انواع مدرسه در کانادا آشنایی لازم و کافی ندارند.

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

همه چیز درباره تحصیل در کالج های کانادا از مراحل پذیرش تا هزینه ها

کشور کانادا تا سال گذشته(2020) هر ماه میزبان 25 تا 35 هزار مهاجر از کشورهای مختلف جهان بوده، اما از ماه مارس سال 2020 این آمار کاهش چشمگیری پیدا کرده است. از طرفی سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالای کشور کانادا باعث شده تا بسیاری از دانشگاه‌ها، کالج‌ها و مدارس این کشور گزینه انتخابی

بهنام فارسی
30 آبان 1400

مدارس برتر کانادا برای مهاجرت تحصیلی کدامند؟

کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان و دانش‌آموزان بین المللی است. بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌های برتر جهان در این کشور قرار دارند. علاوه براین، هزینه زندگی و تحصیل در کانادا معقول است. از طرفی تحصیل در کشوری با دانشجویان از کشورهای مختلف فارغ از ملیت، رنگ و نژاد در فضایی دوستانه باعث

بهنام فارسی
17 مرداد 1400

بهترین شهر های کانادا برای تحصیل کدامند؟

بیشتر افراد برای ادامه تحصیل در کانادا ، دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا را انتخاب می‌کنند  که از مهم ترین دلایل آن، می توان از سطح بالای سیستم آموزشی و دانشگاه‌های این کشور در رنکینگ جهانی نام برد. کشور کانادا بیش از 80 دانشگاه و 240 کالج دارد و هر ساله حدود 150 هزار دانشجوی بین‌المللی

بهنام فارسی
19 مهر 1400

چطور دیپلم آنلاین کانادا بگیریم؟

در حال حاضر بسیاری از خانواده‌ها که از لحاظ اقتصادی در شرایط مناسبی قرار دارند، خواهان آن هستند تا فرزندشان در مدارس معتبر کشورهای دیگر ازجمله کانادا تحصیل کنند. کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی سطح بسیار بالایی دارد. از این رو بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که این کشور را برای ادامه تحصیل در هر

بهنام فارسی
22 مهر 1400

بررسی تحصیل در رشته معماری در کانادا و آینده کاری

یکی از رشته‌های پرطرفدار و پرمتقاضی در دانشگاه‌های کشور کانادا، رشته معماری است. این رشته در بین رشته‌های مهندسی جایگاه و رتبه خود را پیدا کرده و از لحاظ کسب درآمد هم می‌تواند یک شغل پربازده و ایده‌آل باشد. کشور کانادا از آن دسته کشورهایی است که به این رشته بها و جایگاه بالایی داده

10 دقیقه
بهنام فارسی
25 تیر 1401

آموزش نگارش استادی پلن کانادا + نمونه Study Plan

نمونه استادی پلن کانادا یکی از نیازها و دغدغۀ بیشتر افرادی است که به دنبال اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستند. چرا که مهم‌ترین مدرک برای دریافت ویزای تحصیلی از سوی سفارت کانادا استادی پلن است. پس شما باید متنی حرفه‌ای، جذاب و متقاعدکننده بنویسید که شانس پذیرش‌تان را افزایش دهد. اما استادی پلن چیست؟ در

14 دقیقه
بهنام فارسی
17 اردیبهشت 1401

بهترین دانشگاه های کانادا رشته روانشناسی کدامند؟

همه ما به واسطه حالت روحی و روانی که در شرایط مختلف داشته‌ایم با روانشناس آشنا هستیم. در واقع روانشناس به واسطه علم و دانشی که دارد به دنبال درمان روحی و روانی فرد است. روانشناس سعی می‌کند تا با استفاده از تکنیک‌های مختلف با صحبت کردن و مشاوره، مشکلات را برطرف کند. یک روانشناس

11 دقیقه
بهنام فارسی
19 مهر 1400

بررسی هزینه تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا

کشور کانادا از آن دسته کشورهایی است که هر ساله توجه عده بسیاری از توریست‌ها، گردشگران، دانشجویان، دانش آموزان، سرمایه گذاران و.. را به سمت خود جلب می‌کند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به دلیل داشتن سیستم آموزشی سطح بالا و با کیفیت، قصد دارید برای ادامه تحصیل به کانادا

بهنام فارسی
9 آذر 1400

معرفی بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته معماری

یکی از رشته‌های پرطرفدار کشور کانادا، رشته معماری است. ادامه تحصیل در این رشته می‌تواند آینده شغلی بسیار خوبی را برای فرد دانشجو رقم زند. در واقع رشته معماری یک نقطه مشترک بین رشته هنر و مهندسی است. بهترین دانشگاه های کانادا در حال حاضر با بهترین اساتید و سیستم آموزشی در حال ارائه دروس

بهنام فارسی
2 بهمن 1400

بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر

همواره انتخاب مقصد برای دانشجویان بین‌المللی با توجه به نوع رشته، یکی از سخت‌ترین تصمیمات است. برای انتخاب کشور و دانشگاه مورد نظر بهتر است با تحقیقات و آگاهی کامل پیش بروید. در این مقاله شما را با بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر آشنا خواهیم کرد، پس تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
27 آذر 1400

دانشگاه های گرافیک کانادا : معرفی و بررسی شرایط تحصیل

یکی از بزرگترین و وسیع‌ترین کشورهای جهان که هر سال مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی بوده، کشور کاناداست. این کشور با سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالای خود توانسته در رقابت با کشورهای پیشرفته‌ای چون انگلیس، آمریکا، استرالیا و.. قرار بگیرد. دانشگاه‌های معتبر این کشور تقریبا توانسته‌اند امکان تحصیل در رشته‌های مختلف را در

10 دقیقه
سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
اساس دروس رشته داروسازی بر چه دروسی استوار است؟

فیزیک، زیست شناسی، آناتومی، فیزیولوژی از دروس مهم و پایه رشته داروسازی هستند.

طول دوره رشته داروسازی در دانشگاه‌های کشور کانادا چند سال است؟

معمولا ادامه تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه‌های کشور کانادا حدود 4 تا 5 سال طول می‌کشد.

آیا بعد از فارغ‌التحصیلی از این رشته می‌توان در کشور کانادا مشغول به کار شد؟

بله، معمولا دانشجویان بعد از پایان تحصیلات و گذراندن دوره‌های آموزشی مربوطه، می‌توانند در مراکز درمانی و بخش‌های مختلف مرتبط با رشته داروسازی مشغول به کار شوند.

آیا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی رشته داروسازی به مدرک زبان نیاز است؟

بله، به طور کلی برای ادامه تحصیل در هر رشته‌ای و در دانشگاه‌های کشور کانادا، به مدرک زبان و تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسوی نیاز دارید.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.