بررسی شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

به دلیل وجود دانشگاه‌های معتبر در کشور کانادا، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تحصیل در این کشور را به ادامه تحصیل در سایر کشورهای جهان ترجیح می‌دهند. همواره ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کانادا به عنوان یکی از پرطرفدارترین دوره‌ها شناخته شده است. ازجمله دلایل آن هم می‌توان به امکان دریافت فاند تحصیلی کانادا و بورسیه، اجازه کار در حین تحصیل، امکان همراهی خانواده و… اشاره کرد. در این بخش با ما همراه باشید تا با تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا بیشتر آشنا شوید.  

بیشتر بخوانید:

مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

سطح بالای سیستم آموزشی کشور کانادا باعث شده تا بیش از 600 هزار دانشجوی بین‌المللی در مراکز آموزشی این کشور مشغول به تحصیل شوند. ادامه تحصیل در کانادا مزایای بسیاری دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

تحصیل در دانشگاه‌های معتبر

کشور کانادا دانشگاه‌های بسیار معتبری دارد که در رنکینگ جهانی جز رتبه‌های برتر قرار گرفتند. وجود اساتید مطرح و به نام، کیفیت بالای سیستم آموزشی و… ازجمله عواملی هستند که باعث شده تا این دانشگاه‌ها از اعتبار بالایی برخوردار باشند.

هزینه تحصیل مقرون به صرفه

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا در مقایسه با دیگر کشورهای جهان چون آمریکا، انگلیس و… مقرون به صرفه‌تر است.

کیفیت بالای زندگی

 کانادا به عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای جهان شناخته شده است. اقتصاد پایدار، رفاه بالا و.. باعث شده تا کشور کانادا به یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی تبدیل شود.

آینده شغلی مناسب

 کشور کانادا یکی از معدود کشورهایی در جهان است که برای رشته‌های تحصیلی موجود در دانشگاه‌ها، زیرساخت‌ مناسب دارد. در این کشور شما در هر رشته‌ای که ادامه تحصیل دهید می‌توانید بعد از اتمام تحصیلات کار مناسب با رشته خود داشته باشید.

تسلط به زبان

 در این کشور مردم به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند. در بیشتر استان‌های کشور کانادا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و تنها در چند استان آن مردم به زبان فرانسوی مسلط هستند.

تنوع رشته‌های تحصیلی

 برای ادامه تحصیل در این کشور به هیچ عنوان با محدودیت انتخاب رشته مواجه نمی‌شوید. دانشگاه‌های این کشور رشته‌های بسیار متنوعی را ارائه کرده‌اند.

آشنایی با فرهنگ‌های مختلف

 در کشور کانادا مردم با ملیت‌های مختلف در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. بیشتر تنوع ملیت هم در قشر دانشجویان کانادا است.

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

کشور کانادا دارای دانشگاه‌های معتبر و مطرحی در سطح جهان است. در این بخش می‌خواهیم بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا را در مقطع کارشناسی ارشد به شما معرفی کنیم:

دانشگاه آلبرتا

یکی از معروف‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا در زمینه تحصیل کارشناسی ارشد، دانشگاه آلبرتا است. در حال حاضر بیش از 21 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و از این تعداد 30 درصد آن‌ها دانشجویان بین‌المللی هستند. ازجمله رشته‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شود می‌توان به علوم سیاسی، علوم اجتماعی، معماری، اقتصاد و… اشاره کرد.

دانشگاه کویین

دانشگاه کویین به دلیل سطح آموزشی بالایی که دارد توانسته در بین دانشگاه‌های کشور کانادا رتبه 10 را به خود اختصاص دهد و از طرفی در رنکینگ جهانی رتبه 239 جهان را دارد.

دانشگاه اتاوا

یکی دیگر از دانشگاه‌های مناسب برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، دانشگاه اتاوا است که در پایتخت کشور کانادا قرار دارد. تمامی رشته‌ها در این دانشگاه به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می‌شود.

دانشگاه وسترن

یکی از بهترین و موفق‌ترین دانشگاه‌های مناسب برای  تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا، دانشگاه وسترن است. این دانشگاه توانست در سال میلادی گذشته(2020) در بین دانشگاه‌های معتبر جهان، رتبه 121 را به خود اختصاص دهد. رشته‌های مهمی در این دانشگاه وجود دارد و اساتید معتبر و مطرحی در این رشته‌ها مشغول به تدریس هستند.

دانشگاه مونترال

یکی از دانشگاه‌های معروف در نزد ایرانیان برای اپلای کانادا ، دانشگاه مونترال است. در واقع این دانشگاه سالانه تعداد بسیاری زیادی از دانشجویان بین‌المللی را پذیرش می‌کند و همین موضوع باعث شده تا دانشجویان ایرانی بسیاری برای ادامه تحصیل در این دانشگاه درخواست پذیرش دهند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

یکی دیگر از دانشگاه‌های مناسب تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا، دانشگاه بریتیش کلمبیاست. این دانشگاه دارای دو پردیس در شهرهای ونکوور و کلونا است، شخصیت‌های سیاسی بزرگی در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند که ازجمله آن‌ها می‌توان به جاستین ترودو(نخست وزیر فعلی کانادا) اشاره کرد.

دانشگاه تورنتو

این دانشگاه تا به امروز توانسته بیش از 200 مدرک فوق لیسانس و 700 مدرک لیسانس ارائه کند. مدرک دانشگاه تورنتو کانادا به عنوان یکی از معتبرترین مدارک تحصیلی در جهان است.

دانشگاه مک گیل

یکی دیگر از دانشگاه‌های مناسب برای تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا دانشگاه مک گیل است. در این دانشگاه که از سال 1821 فعالیت خود را آغاز کرده بیش از 300 رشته تدریس می‌شود.

دانشگاه مک مستر

 این دانشگاه در زمینی به مساحت 120 هکتار ساخته شده است، از این رو آن را به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه‌های معتبر جهان می‌شناسند. دانشگاه مک مستر دارای دانشکده‌های مختلفی چون علوم اجتماعی، علوم انسانی، مهندسی، تجارت و… است. محققان دانشگاه مک مستر سالانه تحقیقات بسیاری در زمینه پزشکی و کشف داروهای ضدسرطان انجام می‌دهد.

مدارک مورد نیاز

 برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کانادا به مدارک شخصی نیاز است. مدارک لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد کانادا عبارتنداز:

 • فرم پر شده و امضا شده درخواست پذیرش تحصیلی
 • ارائه رسیدهای مربوط به پرداخت هزینه
 • ریزنمرات و آخرین مدرک تحصیلی فرد(در این مقطع به مدرک دوره کارشناسی نیاز است)
 • اسکن تمام صفحات پاسپورت فرد متقاضی
 • توصیه نامه اساتید دوره‌‌ی قبلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • داشتن یک انگیزه نامه حرفه‌ای و بی عیب و نقص
 • تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک زبان دولینگو، آیلتس، تافل یا CAEL
 • رزومه دانشجو
 • اثبات تمکن مالی
 • عکس جدید و رنگی از فرد متقاضی
 • مقالات یا پژوهش‌های انجام شده
 • ترجمه تمام مدارک مورد نیاز ازجمله شناسنامه، پاسپورت، ریزنمرات و…

سطح زبان

 برای ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی تسلط به زبان انگلیسی یک امر بسیار ضروری است. در برخی از دانشگاه‌های این کشور دروس به زبان فرانسوی تدریس می‌شود، از این رو فرد متقاضی باید مدرک زبان فرانسوی داشته باشد. برای ثبت نام در تمام دانشگاه‌های کشور کانادا باید مدرک زبان با نمره قابل قبول 6.5 داشته باشید.

مراحل ویزای تحصیلی برای تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

اولین مدرکی که فرد متقاضی نیاز دارد تا با داشتن آن برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کند، نامه پذیرش یا همان Acceptance letter است. در واقع این نامه همان پاسخ مثبت دانشگاه به درخواست پذیرش شما است. در ادامه با مراحل اخذ پذیرش ویزای تحصیلی تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا بیشتر آشنا خواهید شد:

 • مراجعه به وب سایت دانشگاه و کسب اطلاعات کامل و بیشتر در رابطه با پذیرش دانشجویان
 • تکمیل آنلاین فرم‌های مورد نیاز
 • ترجمه مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه
 • پرداخت هزینه‌‌های مربوطه ازجمله هزینه ادمیشن فی(حدود 100 تا 200 دلار کانادا)
 • بررسی و ارزیابی مدارک ارسال شده از جانب مسئولین دانشگاه
 • ارسال مثبت یا منفی بودن درخواست پذیرش
 • اقدام برای اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا
 • پرداخت هزینه‌های مرتبط با اخر ویزا
 • مراجعه به سفارت و انگشت نگاری
 • در نهایت دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا

عوامل تاثیر گذار در مورد اخذ ویزای تحصیلی

تمکن مالی

 اثبات تمکن مالی به این ترتیب است که یک نامه رسمی و ترجمه شده از جانب بانک مورد نظر به شما ارائه می‌شود، این نامه که به زبان انگلیسی ترجمه شده است نشان دهنده‌ی اثبات تمکن مالی فرد است. در واقع فرد باید بتواند از پس هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور برآید، از این رو داشتن یک پشتوانه مالی می‌تواند نشان دهنده این موضوع باشد. در این نامه اطلاعاتی در رابطه با میزان موجودی حساب، گردش حساب در 6 ماه اخیر، میانگین میزان واریزی و خروجی، تاریخ افتتاح حساب و… وجود دارد.
افسر پرونده شما موجودی حسابتان را با توجه به نرخ دلار کانادا محاسبه می‌کند. در حال حاضر سفارت کانادا حداقل تمکن مالی برای فرد را 12 هزار دلار کانادا در نظر گرفته است.

گپ تحصیلی

یکی از دلایلی که ممکن است اخذ پذیرش فرد متقاضی را به تعویق بیندازد، وجود گپ تحصیلی است. اگر بین دو دوره تحصیلی فاصله زیادی ایجاد شود، فرد متقاضی از نظر دولت کانادا صلاحیت ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را ندارد. گپ تحصیلی نشان دهنده به روز نبودن اطلاعات فرد است. برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بهتر است بیش از 4 سال گپ تحصیلی نداشته باشید.

 

برنامه های تحصیلی ارائه شده در تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کانادا برنامه‌های تحصیلی مختلفی دارند. در ادامه با برنامه‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد کانادا بیشتر آشنا می‌شوید:

 • MA (Master of Arts MA): مربوط به کارشناسی ارشد هنر و علوم انسانی بوده است.
 • MS (Master of Science): مربوط به کارشناسی ارشد علوم پزشکی و علوم پایه است.
 • MFA (Master of Fine Arts): مربوط به دوره‌های کارشناسی ارشد هنرهای زیبا است.
 • MBA (Master of Business Administration): مربوط به کارشناسی ارشد مدیریت و کسب و کار است.
 • MENG (Master of Engineering): مربوط به برنامه کارشناسی ارشد مهندسی است.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

کشور کانادا علاوه بر اینکه از سیستم آموزشی بسیار خوبی برخوردار است، هزینه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناس ارشد هم در مقایسه با سایر کشورهای انگلیسی زبان بسیار کمتر است. البته هزینه تحصیل در این مقطع با توجه به نوع استان، دانشگاه انتخابی و نوع رشته می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال رشته‌های زیر شاخته پزشکی، مهندسی، مدیریت در مقایسه با رشته‌های علوم انسانی و علوم پایه هزینه بالاتری دارند. اما به طور میانگین هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا حدود14 تا 21 هزار دلار است.
این میزان شهریه در رشته‌های مهمی چون پزشکی و…. ممکن است تا 100 هزار دلار هم افزایش پیدا کند. هزینه دقیق تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا در زمان ثبت نام دانشگاه مشخص خواهد شد. برای کسب اطلاع دقیق از شهریه تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

کلام آخر

همواره ادامه تحصیل و زندگی در کشور کانادا آرزوی بسیاری از دانشجویان است. از این رو با تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد کشور کانادا می‌توانید وارد بازار کار این کشور شوید و اقامت دائم خود را برای زندگی در این کشور دریافت کنید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
10 مهر 1400

برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا چه باید کرد؟

همه‌ی افرادی که برای ویزای تحصیلی کشور کانادا اقدام می‌کنند موفق به اخذ ویزا نخواهند شد. در واقع دلایل بسیاری وجود دارد که می‌تواند منجر به ریجکت شدن ویزای تحصیلی فرد شود. یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین این دلایل کامل نبود مدارک فرد متقاضی است. البته دلایلی دیگری هم وجود دارد که در ادامه به

بهنام فارسی
14 اسفند 1400

بهترین دانشگاه های کانادا رشته مدیریت کدامند؟

همواره یکی از پولسازترین و بهترین رشته‌های تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا، رشته مدیریت است. درآمد افراد شاغل در این حوزه در کشورهای پیشرفته در مقایسه با دیگر کشورها کمی بالاتر است. دانشگاه‌های کشور کانادا توانسته‌اند خود را به بالاترین نقطه در موفقیت و آموزش عالی رشته‌های مدیریتی برسانند. در ادامه این مطلب قصد

بهنام فارسی
23 آبان 1401

روش اخذ فاند و فول فاند دکترا کانادا

ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور می‌تواند هزینه مالی سنگینی برای دانشجو ایجاد کند. از این رو بیشتر دانشجویان به دنبال آن هستند راهی پیدا کنند تا بخشی از هزینه تحصیل و زندگی آن‌ها را پوشش دهد. اخذ بورسیه یا فاند تحصیلی یکی از بهترین راه‌هایی است که دانشجویان با دریافت آن می‌توانند زندگی

بهنام فارسی
2 آذر 1401

تفاوت کالج با دانشگاه در کانادا و نحوه پذیرش آنها چیست؟

احتمالا شما هم افراد زیادی را می‌شناسید که برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرده‌اند؛ یا همین حالا به فکر مهاجرت تحصیلی به این کشور امریکای شمالی هستند. سفری برای ساختن آینده‌ای موفق و پیمودن مسیر رشد تحصیلی و شغلی. اگر شما هم ابتدای این سفر هیجان‌انگیز هستید و هنوز انتخاب نکرده‌اید برای چه رشته‌ای و

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 اردیبهشت 1401

بهترین دانشگاه های کانادا رشته روانشناسی کدامند؟

همه ما به واسطه حالت روحی و روانی که در شرایط مختلف داشته‌ایم با روانشناس آشنا هستیم. در واقع روانشناس به واسطه علم و دانشی که دارد به دنبال درمان روحی و روانی فرد است. روانشناس سعی می‌کند تا با استفاده از تکنیک‌های مختلف با صحبت کردن و مشاوره، مشکلات را برطرف کند. یک روانشناس

11 دقیقه
بهنام فارسی
31 اردیبهشت 1401

دانشگاه های ارزان کانادا : معرفی دانشگاه ارزان 2022

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در تلاش هستند تا برای ادامه تحصیل، پذیرش یکی از دانشگاه‌های کشور کانادا را دریافت کنند. با ورود به دانشگاه‌های این کشور، فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه و اشتغال به کار در کشور کانادا می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. بدیهی است که اگر به فکر مهاجرت هستید، انتخاب رشته

بهنام فارسی
21 آبان 1400

لیست دانشگاه های مهندسی کانادا : معرفی برترین ها

کانادا یکی از کشورهای پرطرفداری است که در قاره آمریکای شمالی قرار گرفته و با توجه به وسعت بالا جمعیت بسیاری کمی دارد. این کشور همواره به عنوان یکی از کشورهای مهاجرپذیر و موفق در زمینه جذب دانشجو در جهان شناخته شده است. از طرفی کشور کانادا در برخی از رشته‌های تحصیلی چون پزشکی، مهندسی

بهنام فارسی
16 اردیبهشت 1401

تفاوت فاند و بورسیه چیست؟ معرفی انواع کمک هزینه تحصیلی

بیشتر دانشجویان به دنبال آن هستند تا بتوانند در دانشگاه‌های معتبر ادامه تحصیل دهند، به دنبال آن می‌توانند آینده شغلی خوبی داشته باشند. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چگونه می‌توان از فاند تحصیلی یا بورسیه تحصیلی استفاده کرد؟ همانطور که می‌دانید هزینه تحصیل و زندگی در کشورهای دیگر با توجه به

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

قوانین کار دانشجویی در کانادا چگونه است؟

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که برای دانشجویان بین‌المللی در کشور کانادا مطرح می‌شود کار دانشجویی است. تحصیل در یک کشور خارجی علاوه بر هزینه تحصیلات می‌تواند هزینه‌های دیگری را هم در برداشته باشد. بیشتر دانشجویان برای آشنایی با محیط زندگی، آداب و رسوم مردم کانادا و کسب درآمد تصمیم می‌گیرند که در حین تحصیل به

بهنام فارسی
4 شهریور 1401

بهترین دانشگاه های ونکوور کانادا (شرایط و هزینه پذیرش)

اگر قصد تحصیل در کانادا دارید، احتمالا جزیرۀ زیبای ونکوور یکی از انتخاب‌های محل تحصیل و سکونت شما باشد. گفتنی‌ها دربارۀ بهترین کالج ها و دانشگاه های ونکوور کانادا زیاد است. می‌توانیم نکات زیادی راجع‌به ویژگی‌ها، شرایط پذیرش و شهریه‌های هر یک بنویسیم. بیایید با بررسی جامع بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌های ونکوور شروع کنیم. بیشتر

20 دقیقه
بهنام فارسی
10 شهریور 1400

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در کالج کانادا چیست؟

کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی که دارد، در بین 10 کشور برتر جهان قرار گرفته است. بیشتر دانشجویان بین‌المللی پس از اتمام تحصیلات خود، تصمیم می‌گیرند برای ادامه زندگی اقامت دائم آن را اخذ کنند. اگر شما هم به دنبال اقامت پس از تحصیل در کانادا هستید، بهتر است تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
14 فروردین 1401

تحصیل در کانادا با سن بالا ممکن است؟

کسانی که خواهان تحصیل کردن در کانادا می باشند، می بایست این مسئله را مورد توجه قرار دهند که بعضی از کالج های این کشور در مقایسه با دانشگاه های دایر در کشور کانادا شرایط پذیرش تحصیلی کم درد سرتر و ساده تری داشته و در برابر سن شخص متقاضی حساسیت زیادی بروز نمی دهند

بهنام فارسی
3 شهریور 1401

نمونه پروپوزال انگلیسی برای اپلای مستر +آموزش نگارش

آیا تا به حال اسم پروپوزال را شنیده‌اید؟ دانشجویانی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند قطعا با این نام آشنایی دارند. هر دانشجویی در زمان مواجهه با پروپوزال با این سوالات روبه رو خواهد بود که چگونه باید یک پروپوزال خوب بنویسیم؟ چند درصد می‌تواند در اپلای تحصیلی تاثیرگذار باشد؟ هدف از نوشتن

بهنام فارسی
4 مرداد 1400

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا چقدر است؟

سالانه بیش از 190 هزار دانشجو بین‌المللی کشور کانادا را به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. با توجه به بالا بودن سطح علمی دانشگاه‌های کانادا هر سال به تعداد دانشجویان اضافه خواهد شد. اما برای ادامه تحصیل در  کانادا، دانشجو با هزینه‌های بسیاری روبه‌رو است. دانشجویان باید علاوه بر هزینه‌ زندگی در کانادا،

بهنام فارسی
11 مرداد 1401

عوامل موثر در موفقیت گرفتن پذیرش از دانشگاههای کانادا

هر ساله دانشجویانی از سراسر دنیا متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های کانادا هستند. رنکینگ جهانی خوب، کیفیت بالای آموزش عالی، مناسب‌بودن هزینه‌ها و سبک زندگی منظم و پویا در کانادا دلیل علاقمندی دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در این کشور مهاجرپذیر است. بنابراین برای اینکه در رقابت با سایر دانشجویان شانس بیشتری برای ورود به دانشگاه‌های این

10 دقیقه
بهنام فارسی
21 آبان 1400

هزینه تحصیل در کالج های کانادا : بررسی کامل

کانادا یکی از زیباترین و پهناورترین کشورهای آمریکای شمالی است، این کشور به دلیل تعداد مهاجرین بالایی که دارد از تنوع فرهنگی و ملیتی بسیار بالایی برخوردار است. سالانه بسیاری از دانشجویان از کشورهای مختلف، دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. البته دولت کانادا توانسته با ایجاد زیرساخت‌های مناسب علاوه

بهنام فارسی
4 مرداد 1400

با ارزانترین شهرهای کانادا برای زندگی و تحصیل آشنا شوید

حدود 80 درصد مردمی که در کانادا زندگی می‌کنند از کیفیت زندگی خود در این کشور راضی هستند. این کشور امکانات و خدمات سطح بالایی را در اختیار مردم قرار می‌دهد، به همین دلیل امید به زندگی در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای جهان بسیار بالاست. کانادا یکی از زیباترین کشورهای آمریکا شمالی است

بهنام فارسی
2 بهمن 1400

بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر

همواره انتخاب مقصد برای دانشجویان بین‌المللی با توجه به نوع رشته، یکی از سخت‌ترین تصمیمات است. برای انتخاب کشور و دانشگاه مورد نظر بهتر است با تحقیقات و آگاهی کامل پیش بروید. در این مقاله شما را با بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر آشنا خواهیم کرد، پس تا انتهای این مقاله با

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
آیا رنکینگ دانشگاه‌های کشور کانادا می‌تواند روی ورود به بازار کار این کشور تاثیرگذار باشد؟

نظر هم در شانس ورود به بازار کار تاثیرگذار خواهد بود.

آیا می‌توان به صورت رایگان در مقطع کارشنایی ارشد کانادا ادامه تحصیل داد؟

بله، در صورتی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی شده باشید می‌توانید به صورت رایگان یا با پرداخت بخشی از هزینه تحصیل در دانشگاه ادامه تحصیل دهید. البته نوع بورسیه در پرداخت هزینه‌ها بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

رشته‌های پرطرفدار مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های کانادا کدام هستند؟

علوم بازرگانی، علوم کامپیوتر، علوم تغذیه، منابع انسانی، پرستاری، کتابداری و…ازجمله پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی هستند.

چگونه می‌توان هزینه‌ دوره کارشناسی ارشد را کاهش داد؟

با کار دانشجویی می‌تواند بخشی از هزینه‌های زندگی و تحصیل را پوشش داد. اما همواره هزینه تحصیلات به عوامل بسیاری چون نوع دانشگاه، شهر محل سکونت و… بستگی دارد.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.