ددلاین دانشگاه های کانادا برای اپلای و اخذ ویزا

کشور کانادا همواره یکی از کشورهای پرمتقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی است. بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور هستند. دانشگاه‌های کشور کانادا با توجه به سیستم آموزشی معتبری که دارند در رنکینگ جهانی توانسته‌اند، رتبه‌های خوبی را کسب کنند. در حال حاضر 26 دانشگاه کشور کانادا در رنکینگ جهانی قرار دارند، ادامه تحصیل در این دانشگاه‌ها هم حدود سه تا چهار سال طول می‌کشد.
بسیاری از دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند، در رابطه با ددلاین‌های دانشگاه های کانادا اطلاعات کاملی ندارند. بهتر است قبل از هرگونه اقدامی ددلاین دانشگاه را از وب‌سایت آن چک کنید. در صورتی که ددلاین دانشگاه و رشته مورد نظر با شرایط شما سازگاری داشته باشید می‌توانید نسبت به ادامه تحصیل در دانشگاه و اخذ پذیرش آن اقدام کنید.
اگر شما هم به دنبال ددلاین دانشگاه های کانادا هستید در این مقاله با ما همراه باشید تا علاوه بر زمان شروع سال تحصیلی در کانادا با بهترین زمان ددلاین دانشگاه های کانادا آشنا شوید. 

بیشتر بخوانید:

ددلاین دانشگاه‌های کانادا در پاییز

یکی از پرمتقاضی‌ترین و شلوغ‌ترین ددلاین دانشگاه‌های کانادا، در پاییز است. فرد متقاضی در این دوره می‌تواند به تمام رشته‌های تحصیلی در دانشگاه دسترسی داشته باشد. در واقع دانشگاه‌ها بیشترین پذیرش را در این دوره خواهند داشت. دانشجویانی که در این دوره ثبت نام می‌کنند نسبت به ورودی‌های فصل زمستان چهار تا پنج ماه جلوتر هستند. دانشجویان در این فصل زمان مناسبی برای سازگار شدن با محیط زندگی و آب و هوای کشور کانادا را دارند.
ددلاین دانشگاه‌های کانادا در پاییز در ماه‌های سپتامبر، نوامبر و دسامبر است. افرادی که قصد دارند در این فصل وارد دانشگاه‌های کشور کانادا شوند باید در ماه‌های آگوست تا اکتبر درخواست پذیرش خود را ارسال کنند. البته دانشگاه‌های کانادا در هر استانی ممکن است ددلاین‌های متفاوتی داشته باشد. برای افزایش شانس قبولی خود در دانشگاه، در صورتی که از طرف دانشگاه ایمیلی دریافت کردید بهتر است بدون تاخیر به آن پاسخ دهید.

ددلاین دانشگاه‌های کانادا در زمستان

به ددلاین دانشگاه‌های کانادا در فصل زمستان، پذیرش ژانویه هم گفته می‌شود. معمولا پذیرش در این دوره در ماه‌های ژانویه، فوریه، مارس و آوریل انجام می‌شود. تعداد بسیار کمتری از دانشگاه‌های کانادا در این فصل پذیرش در تمام رشته‌های خود را انجام می‌دهند. پذیرش در زمستان با محدودیت‌هایی در انتخاب رشته همراه است، بسیاری از دانشجویان که نتوانسته‌اند بنا به دلایل مختلف در پذیرش پاییز وارد دانشگاه شوند به جای انتظار یک ساله، ترجیح می‌دهند که در پذیرش زمستان شرکت کنند. ددلاین دانشگاه‌های کانادا در زمستان بین ماه‌های سپتامبر تا نوامبر است، البته شاید این زمان در دانشگاه‌های دیگر کمی متفاوت باشد.  

ددلاین دانشگاه‌های کانادا در بهار

نام دیگر ددلاین دانشگاه های کانادا در بهار، پذیرش می است. در این دوره معمولا کمترین دانشگاهی پذیرش دانشجویان جدید را انجام می‌دهد و در مقایسه با پذیرش در زمستان، برای انتخاب رشته تعداد بسیار کمتری از رشته‌ها در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. از این رو بسیاری از دانشجویان ترجیح می‌دهد در ددلاین‌های زمستان و پاییز شرکت کنند. پذیرش در این دوره در ماه‌های می، ژوئن، ژوئیه و آگوست انجام می‌شود. البته تاریخ ددلاین برخی دانشگاه‌ها با یکدیگر متفاوت است. 

ددلاین کالج های کانادا

همانطور که پذیرش در دانشگاه‌های کشور کانادا دارای ددلاین‌های مختلفی است، کالج‌های این کشور هم دارای برای ثبت نام و پذیرش زمان مشخصی دارند. برای پذیرش در کالج‌های کشور کانادا بهتر است 7 ماه قبل از شروع ترم اخذ پذیرش از کالج موردنظرتان را انجام دهید. دانشگاه‌های کشور کانادا ممکن است در هر استانی قوانین متفاوتی داشته باشند. زمان ورود به کالج‌ها هم از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه با ددلاین کالج‌های کانادا بیشتر آشنا خواهید شد:

ترم پاییز: 

ددلاین پاییز کالج‌های کشور کانادا در ماه ژوئن بوده، از طرفی شروع ترم پاییز در ماه سپتامبر است. 

ترم زمستان:

ددلاین ترم زمستان کالج‌های کانادا در ماه اکتبر است و شروع ترم دانشجویان در کالج‌های کشور کانادا از ماه ژانویه خواهد بود. 

ترم بهار:

ددلاین ترم بهار و تابستان دانشجویان در کالج‌های کانادا در ماه فوریه خواهد بود، دانشجویان می‌توانند تحصیلات خود را از ماه می در کالج‌های کانادا آغاز کنند. 

آیا ددلاین دانشگاه های مختلف کانادا متفاوت است؟

با وجود اینکه تاریخ دقیقی برای ددلاین دانشگاه‌ها و کالج‌های کشور کانادا معرفی شده است، اما هر دانشگاهی با توجه به قوانین استان مورد نظر و نوع دانشگاه می‌تواند ددلاین متفاوتی داشته باشد. البته نوع رشته هم در تغییر ددلاین دانشگاه‌های کشور کانادا بی تاثیر نیست. برای اینکه بتوانید تاریخ دقیق ددلاین دانشگاه‌های کشور کانادا را پیدا کنید، می‌توانید به وب‌سایت دانشگاه مراجعه کنید. در وب‌سایت دانشگاه علاوه بر تاریخ دقیق شروع ترم‌های تحصیلی، زمان مناسب ددلاین‌ را عنوان کرده‌اند. 

بررسی بهترین زمان اپلای دانشگاه های کانادا

نوع رشته تحصیلی، دانشگاه مورد نظر و قوانین استانی که دانشگاه در آن قرار گرفته است نمی‌تواند اجازه دهد که برای تمام دانشگاه‌های کشور کانادا ددلاین مشخصی اعلام کرد. معمولا دانشگاه‌های کشور کانادا دارای دو نیم سال تحصیلی هستند. سال تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور از ماه سپتامبر آغاز خواهد شد و تا ماه آوریل یا می ادامه دارد. دانشجویانی که در دانشگاه‌های کشور کانادا ادامه تحصیل می‌دهند باید در هر نیمسال تحصیلی پنج درس که برابر با 15 واحد است را با نمره قابل قبولی پاس کنند. در برخی از دانشگاه‌های کشور کانادا ادامه تحصیل در دو نیم سال بهار و تابستان اجباری است، البته این موضوع تنها در رابطه با برخی از رشته‌ها صدق می‌کند. 

در میان ددلاین‌های مختلفی که دانشگاه‌های کشور کانادا دارند، ترم پاییز یکی از پرمتقاضی‌ترین ترم‌های تحصیلی است. ترم پاییز در دانشگاه‌های کانادا تا اوایل فصل زمستان ادامه خواهد داشت. سپس بعد از تعصیلات دو هفته‌ای کریسمس ترم زمستان آغاز می‌شود. بیشتر دانشجویان به دلیل تعطیلات کریسمس، نداشتن محدودیت در انتخاب رشته ترجیح می‌دهند ترم پاییز را برای ورود به دانشگاه‌های این کشور انتخاب کنند. 

همانطور که می‌دانید پروسه صدور ویزای تحصیلی کانادا ممکن است کمی زمان‌بر باشد، از این رو اگر قصد اخذ پذیرش در دانشگاه‌های کشور کانادا را دارید بهتر است از یک سال قبل نسبت به اخذ درخواست پذیرش از دانشگاه و ویزای تحصیلی خود اقدام کنید. 

کلام آخر

کانادا به دلیل داشتن سیستم آموزشی معتبر، رفاه اقتصادی، نرخ پایین تورم، امنیت بالا و… به عنوان یکی از محبوب‌ترین کشورهای جهان شناخته می‌شود. زندگی در این کشور می‌تواند یکی از ایده‌آل‌ترین شرایط را برای دانشجویان داشته باشد. بسیاری از دانشجویان ترجیح می‌دهند که پس از اتمام تحصیلات خود با داشتن یک کار مناسب زندگی خود را در این کشور ادامه دهند. زیرساخت‌های مناسب و شرایط زندگی ایده‌آل باعث شده تا بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل جذب دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور شوند. دانشگاه‌های کشور کانادا در جهان از اعتبار بالایی برخوردار هستند، از این رو مدرک تحصیلی آن هم از اعتبار بالایی برخوردار است. در این مقاله سعی کردیم تا شما را با ددلاین دانشگاه های کانادا بیشتر آشنا کنیم، پس اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارید به ددلاین دانشگاه های کانادا بیشتر توجه کنید و بر اساس آن دانشگاه و رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید. 

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
21 آبان 1400

هزینه تحصیل در کالج های کانادا : بررسی کامل

کانادا یکی از زیباترین و پهناورترین کشورهای آمریکای شمالی است، این کشور به دلیل تعداد مهاجرین بالایی که دارد از تنوع فرهنگی و ملیتی بسیار بالایی برخوردار است. سالانه بسیاری از دانشجویان از کشورهای مختلف، دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. البته دولت کانادا توانسته با ایجاد زیرساخت‌های مناسب علاوه

بهنام فارسی
4 شهریور 1401

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2022

گاهی داشتن تخصص و مهارت شما را از سایرین متمایز می‌کند. تخصصی که در تمام دنیا کارآمد باشد، می‌تواند برای‌تان زندگی خوب و بدون دغدغه در کشوری مدرن و با امکانات رفاهی و خدمات اجتماعی عالی بسازد. کانادا کشوری با اقتصاد پویا و فرصت‌های شغلی فراوان است؛ که سالانه متخصصان بین‌ المللی حرفه‌ای را به

12 دقیقه
بهنام فارسی
19 مهر 1400

چطور دیپلم آنلاین کانادا بگیریم؟

در حال حاضر بسیاری از خانواده‌ها که از لحاظ اقتصادی در شرایط مناسبی قرار دارند، خواهان آن هستند تا فرزندشان در مدارس معتبر کشورهای دیگر ازجمله کانادا تحصیل کنند. کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی سطح بسیار بالایی دارد. از این رو بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که این کشور را برای ادامه تحصیل در هر

بهنام فارسی
4 شهریور 1401

بهترین دانشگاه های ونکوور کانادا (شرایط و هزینه پذیرش)

اگر قصد تحصیل در کانادا دارید، احتمالا جزیرۀ زیبای ونکوور یکی از انتخاب‌های محل تحصیل و سکونت شما باشد. گفتنی‌ها دربارۀ بهترین کالج ها و دانشگاه های ونکوور کانادا زیاد است. می‌توانیم نکات زیادی راجع‌به ویژگی‌ها، شرایط پذیرش و شهریه‌های هر یک بنویسیم. بیایید با بررسی جامع بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌های ونکوور شروع کنیم. بیشتر

20 دقیقه
بهنام فارسی
17 اردیبهشت 1401

بهترین دانشگاه های کانادا رشته روانشناسی کدامند؟

همه ما به واسطه حالت روحی و روانی که در شرایط مختلف داشته‌ایم با روانشناس آشنا هستیم. در واقع روانشناس به واسطه علم و دانشی که دارد به دنبال درمان روحی و روانی فرد است. روانشناس سعی می‌کند تا با استفاده از تکنیک‌های مختلف با صحبت کردن و مشاوره، مشکلات را برطرف کند. یک روانشناس

11 دقیقه
بهنام فارسی
2 آذر 1401

تفاوت کالج با دانشگاه در کانادا و نحوه پذیرش آنها چیست؟

احتمالا شما هم افراد زیادی را می‌شناسید که برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرده‌اند؛ یا همین حالا به فکر مهاجرت تحصیلی به این کشور امریکای شمالی هستند. سفری برای ساختن آینده‌ای موفق و پیمودن مسیر رشد تحصیلی و شغلی. اگر شما هم ابتدای این سفر هیجان‌انگیز هستید و هنوز انتخاب نکرده‌اید برای چه رشته‌ای و

10 دقیقه
بهنام فارسی
18 دی 1400

درآمد رشته هوش مصنوعی در کانادا چقدر است؟

کشور کانادا همواره توانسته با ایجاد زیرساخت‌های لازم در رشته‌های مختلف، دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان جذب کند. بسیاری از رشته‌ها که هنوز در کشورهای دیگر معرفی نشده‌اند در کشور کانادا جایگاه خود را پیدا کرده‌اند. رشته هوش مصنوعی هم یکی از این رشته‌ها بوده که توانسته در کشورهای توسعه یافته چون کانادا، آمریکا،

بهنام فارسی
14 اسفند 1400

بهترین دانشگاه های کانادا رشته زبان انگلیسی

کشور کانادا همواره در زمره کشورهایی قرار گرفته است که هر ساله دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل در کانادا ، درخواست پذیرش خود را به دانشگاه‌های آن ارسال می‌کنند. در واقع رفاه اقتصادی، کیفیت سیستم آموزشی، دانشگاه‌های معتبر و… همه باعث شده‌اند که دانشگاه‌های این کشور انتخاب دانشجویان بین‌المللی باشد. در حال حاضر شرایط اخذ

بهنام فارسی
30 آبان 1401

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا کدامند؟

کشور کانادا یکی از بزرگترین کشورهای مقصد(بعد از آمریکا و استرالیا) برای دانشجویان بین‌المللی است. جمعیت دانشجویان بین‌المللی در این کشور در مقایسه با دهه میلادی گذشته حدود سه برابر بیشتر شده است. کانادا توانست در سال 2019 نزدیک به 400 هزار ویزای دانشجویی صادر کند، این میزان برای کشور کانادا یک رکوردشکنی بزرگ محسوب

بهنام فارسی
30 آبان 1401

تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا

اگر بدنبال تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا هستید، بی شک جایتان اینجاست! کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای اکثر رشته‌ها، خصوصا رشته روانشناسی است. سطح کیفیت خدمات زندگی، آموزشی و فرهنگی، آن را به یکی از محبوبترین مکان تحصیلی تبدیل کرده است. به دلیل اینکه دولت کانادا بر آگاهی و سلامت روان  شهروندان

12 دقیقه
بهنام فارسی
16 اردیبهشت 1401

بهترین رشته های تحصیلی در کانادا در سال 2022

اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا را دارید، شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که بهترین رشته های تحصیلی در کانادا کدام رشته‌ها هستند؟ دانشگاه‌های کشور کانادا از رتبه علمی بسیار بالایی برخودار هستند، از این رو می‌توانند بهترین‌ رشته‌های تحصیلی را ارائه دهند. این کشور توانست در سال 2019

بهنام فارسی
14 فروردین 1401

لیست بهترین دانشگاه های کانادا رشته حسابداری

رشته حسابداری به عنوان یکی از زیر شاخه های رشته ریاضی، یکی از کاربردی ترین بخش های مالی است. این رشته در کنترل دارایی ها، برنامه ریزی بودجه، مدیریت مالی و… فوق العاده مهم است. توانایی تصمیم گیری در مورد امور مالی، تحلیل و تجزیه، حل مسئله، نظارت بر حوزه های حسابداری از اهداف تحصیل

بهنام فارسی
21 آبان 1400

لیست دانشگاه های مهندسی کانادا : معرفی برترین ها

کانادا یکی از کشورهای پرطرفداری است که در قاره آمریکای شمالی قرار گرفته و با توجه به وسعت بالا جمعیت بسیاری کمی دارد. این کشور همواره به عنوان یکی از کشورهای مهاجرپذیر و موفق در زمینه جذب دانشجو در جهان شناخته شده است. از طرفی کشور کانادا در برخی از رشته‌های تحصیلی چون پزشکی، مهندسی

بهنام فارسی
4 مرداد 1400

تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی ممکن است؟

در سال گذشته(2020) دانشگاه‌های کانادا، نزدیک به دو میلیون دانشجو از سراسر جهان در رشته‌های مختلف پذیرش کردند. این آمار نشان داد که پذیرش دانشجوهای بین‌المللی در مقایسه با سال2019، حدود 20 درصد افزایش داشته است. بالا بودن سطح کیفیت و سیستم آموزشی این کشور باعث شده تا، 21 دانشگاه کشور کانادا در بین 50

بهنام فارسی
17 دی 1401

لیست دانشگاه های کانادا بر اساس استان و رنکینگ برای اپلای

شاید مدت ها است که فکر شما درگیر ادامه تحصیل در یک کشور دیگر است. امروز ما قصد داریم یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل را به شما معرفی کنیم. دانشگاه های خوب، تحصیلات عالی، موقعیت شغلی مناسب، سطح فرهنگ بالا و … همه از عواملی است که بسیاری از افراد را در سراسر

14 دقیقه
بهنام فارسی
11 مرداد 1401

معرفی فرم های ویزای تحصیلی کانادا + آموزش پر کردن آنها

در زمان اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا، یکی از مهم‌ترین اموری که باید در رابطه با تکمیل آن دقت داشت فرم های ویزای تحصیلی کانادا می‌باشد. در واقع تکمیل درست و به موقع فرم های ویزای تحصیلی کانادا می‌تواند روی شانس پذیرش دانشجو تاثیرگذار باشد. در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با فرم

بهنام فارسی
31 اردیبهشت 1401

دانشگاه های ارزان کانادا : معرفی دانشگاه ارزان 2022

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در تلاش هستند تا برای ادامه تحصیل، پذیرش یکی از دانشگاه‌های کشور کانادا را دریافت کنند. با ورود به دانشگاه‌های این کشور، فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه و اشتغال به کار در کشور کانادا می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. بدیهی است که اگر به فکر مهاجرت هستید، انتخاب رشته

بهنام فارسی
21 مرداد 1400

لیست بهترین رشته های کالج کانادا

یکی از بیشترین دلایلی که موجب مهاجرت افراد به کشور کانادا می‌شود، مهاجرت تحصیلی است. سطح بالای سیستم آموزشی کشور کانادا دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان به سمت خود جذب می‌کند. اما شاید این سوال برایتان مطرح شود که در چه رشته‌هایی می‌توانید در کالج‌های کانادا ادامه تحصیل دهید؟ بسیاری از افراد که به

14 دقیقه
سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
اگر متقاضی موفق به پذیرش در ترم زمستان نشد می‌تواند در ترم بعدی اقدام کند یا باید یک سال از درخواست آن بگذرد؟

اگر زمانی دانشجویی نتوانست در رشته مورد نظر خود پذیرش دریافت کند، می‌تواند در ددلاین ترم بعدی شرکت کند. در این رابطه هیچ محدودیتی برای دانشجو وجود ندارد.

اخذ پذیرش از کالج‌های کشور کانادا زمان‌بر است یا دانشگاه‌های این کشور؟

با توجه به شرایط رقابتی که برای ورود به دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا وجود دارد، قطعا ورود به دانشگاه می‌تواند پروسه زمان‌بر و طولانی‌تری نسبت به ورود به کالج‌های کشور کانادا داشته باشد.

بعد از ارسال درخواست پذیرش چه مدت زمانی طول می‌کشد تا جواب پذیرش شما ارسال شود؟

معمولا ارسال جواب پذیرش در ترم پاییز کمی طولانی‌تر از ترم‌های دیگر است، تنها دلیل آن هم می‌تواند شلوغی ترم پاییز و تعداد بالای متقاضیان باشد. به طور کلی مدت زمان پاسخ‌دهی به استاد مورد نظر و تعداد متقاضیان آن بستگی دارد. در ترم زمستان پروسه پاسخ‌دهی کمی کوتاه‌تر خواهد بود.

آیا همه رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های کانادا در همه‌ی ترم‌ها ارائه می‌شود؟

خیر، تنها در ترم پاییز است که تمامی رشته‌های دانشگاهی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. در ترم بهار و زمستان تعداد کمتری از رشته‌ها در اختیار دانشجویان قرار دارد.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.