چطور دیپلم آنلاین کانادا بگیریم؟

در حال حاضر بسیاری از خانواده‌ها که از لحاظ اقتصادی در شرایط مناسبی قرار دارند، خواهان آن هستند تا فرزندشان در مدارس معتبر کشورهای دیگر ازجمله کانادا تحصیل کنند. کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی سطح بسیار بالایی دارد. از این رو بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که این کشور را برای ادامه تحصیل در هر مقطعی انتخاب کنند. بسیاری از دانش آموزان تمایل دارند که علاوه بر ادامه تحصیل در کشور خود، مدرک کشور کانادا را هم داشته باشند. به همین دلیل تحصیلات خود را به صورت آنلاین ادامه می‌دهند، تحصیلات آنلاین این امکان را به دانش آموز می‌دهد که هم در کشور خود تحصیل کند و هم مدرک تحصیلی کشور کانادا را داشته باشد. از این طریق می‎تواند به راحتی در یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور ادامه تحصیل دهد.

اما شاید این سوال برایتان مطرح باشد که برای دیپلم آنلاین کانادا به چه شرایط و مدارکی نیاز دارید؟ آیا می‌توان به راحتی دیپلم آنلاین کانادا را دریافت کنید؟ آیا برای ادامه تحصیل در دانشگاه مشکلی بوجود نمی‌آید؟ تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا با شرایط اخذ دیپلم آنلاین کانادا بیشتر آشنا شوید.  

بیشتر بخوانید:

شرایط ثبت نام انلاین مدارس کانادا چیست؟

تحصیل به صورت آنلاین در مدارس کشور کانادا از جانب سیستم آموزشی این کشور مورد تایید قرار گرفته است. کیفیت آموزش و سطح سیستم آموزشی در روش آنلاین هم همانند روش‌های حضوری بوده و سعی شده تا از کیفیت آن کاسته نشود. در ادامه با شرایط ثبت نام در این دوره بیشتر آشنا خواهید شد:

مدارک موردنیاز

برای تحصیل در مدارس آنلاین کشور کانادا هم همانند سایر مدارس این کشور باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا، ثبت نام در مدرسه و اخذ پذیرش را ارائه دهید. هرچه مدارک شما کامل‌تر و بی عیب و نقص‌تر باشد، پروسه ثبت نام آنلاین مدارس کانادا سریع‌تر انجام می‌شود.
دانش آموز برای ثبت نام در مدارس به مدارک شناسایی خود و مدارک شناسایی والدین نیاز دارد. علاوه بر این موضوع باید بتواند که هزینه تحصیل در کانادا برای یک سال خود را در زمان ثبت نام بپردازد.

مراحل اخذ پذیرش

برای اخذ پذیرش ابتدا باید مدرسه مورد نظر را انتخاب کنید. سپس با ارسال درخواست پذیرش باید منتظر پاسخ از جانب مدرسه بمانید. برای اینکه بتوانید نسبت به درخواست ویزای خود اقدام کنید لازم است، مدرسه مورد نظر درخواست پذیرش شما را قبول کرده باشد. سپس دانش آموز باید مدارک لازم را برای اخذ پذیرش ارائه دهد. ازجمله این مدارک عبارتنداز:

 • ترجمه ریزنمرات پایه قبلی
 • کپی و ترجمه شناسنامه به همراه پاسپورت
 • داشتن فرم قیم به همراه امضا
 • داشتن توصیه نامه از مدرسه قبلی
 • تکمیل فرم Application مدرسه مورد نظر

مراحل اخذ ویزا

برای اینکه دانش آموز بتواند در مدرسه مربوط ثبت نام کند باید ویزای کشور کانادا را داشته باشد. برای اخذ ویزا لازم است که درخواست پذیرش از یکی از مدارس کانادا مورد قبول واقع شود. سپس با همان نامه پذیرش می‌تواند نسبت به اخذ ویزا اقدام کند. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا عبارتنداز:

 • داشتن پاسپورت
 • ترجمه رسمی کارنامه و مدارک شناسایی
 • اطلاعات شخصی والدین
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی(این مورد اجباری نیست)
 • ارائه نمرات و مدارک مربوط به سه سال تحصیلی گذشته

بهترین مدارس کانادا برای اخذ دیپلم آنلاین کدامند؟

کشور کانادا همانطور که دارای دانشگاه‌های معتبری در جهان است، مدارس بسیار معتبری هم دارد. به طوری که بسیاری از دانش‌آموزان در سراسر جهان ترجیح می‌دهند که به صورت آنلاین در این مدارس ادامه تحصیل دهند. در این مدارس در انتهای دوره به دانش آموز مدرک دیپلم می‌دهند. به این ترتیب دانش آموز با آن دیپلم می‌تواند در دانشگاه‌های معتبر کانادا ادامه تحصیل دهد. دیپلم آنلاین کانادا هم همانند دیپلم حضوری دارای ارزش و اعتبار است. اما از بهترین مدارس کانادا برای اخذ دیپلم آنلاین می‌توان به مدارس زیر اشاره کرد:

 • جیمز مدیسون
 • لورل اسپرینگز
 • آکادمی هالستروم
 • Northstar
 • دبیرستان اکسل
 • Trail Forest
 • Keystone
 • Compuhigh

مزایای اخذ دیپلم آنلاین کانادا چیست؟

اپلای کانادا و اخذ دیپلم آنلاین در مقایسه با تحصیلات حضوری در مدارس کانادا مزایای بسیاری به همراه دارد که در ادامه به این مزایا اشاره خواهیم کرد:

شهریه کمتر

 یکی از دغدغه‌های والدین، شهریه مدارس کشور کانادا است. با توجه به نرخ ارز در کشور ما، این میزان شهریه کمی بالاست. شهریه تحصیل در مدارس آنلاین در مقایسه با مدارس حضوری کمتر است و همین موضوع باعث شده تا افراد بسیاری از این روش استقبال کنند. البته میزان شهریه به نوع مدرسه هم بستگی دارد.

عدم نیاز به پرداخت هزینه های زندگی به دلار

علاوه بر هزینه تحصیل خانواده باید هزینه‌های خورد و خوراک، خوابگاه، اجاره خانه، هزینه رفت و آمد، پول تو جیبی و… دانش آموز را بپردازد. با ثبت نام آنلاین در مدارس کانادا دیگری نیازی به پرداخت هزینه زندگی نیست. همین موضوع می‌تواند هزینه تحصیل دانش آموز را به شدت کاهش دهد.

آسودگی خاطر والدین

 کانادا علاوه بر اینکه سیستم آموزشی بسیار خوبی دارد، به عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای جهان شناخته شده است. در این کشور به قدری میزان جرم و جنایت پایین است که به راحتی می‌توانید در هر ساعتی به تنهایی در خیابان‌های شهر رفت و آمد کنید. با این حال بسیاری از والدین به دلیل وجود مسافت زیاد و دور بودن استرس و نگرانی بسیاری در رابطه با فرزندان خود دارند. تحصیل به صورت آنلاین باعث شده تا والدین آسودگی خاطر بیشتری داشته باشند.

عدم شوک فرهنگی به دانش آموزان

 دانش آموز تا به این سن با فرهنگ کشور خود بزرگ شده و اکنون می‌خواهد به تنهایی وارد یک کشور دیگر با فرهنگی متفاوت شود. این موضوع شاید در ماه‌های ابتدایی یک شوک بسیار بزرگی به دانش آموز وارد کند.

امکان اخذ دیپلم ایران و کانادا به طور همزمان

 در کلاس‌های آنلاین زمان برگزاری کلاس‌ها به عهده دانش آموز است. به همین دلیل دانش آموز می‌تواند هم دیپلم ایران و هم دیپلم کشور کانادا را کسب کند. تنها کافیست یک برنامه ریزی درست و اصولی داشته باشد.

اخذ دیپلم کانادا بدون مدرک زبان

معمولا دانش آموزان مقطع دبستان و دبیرستان نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند. این موضوع به این معنی است که ارائه مدرک زبان برای دانش آموزان اجباری نیست. در برخی دانشگاه‌های کانادا نیز امکان مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد.

آیا امکان تحصیل در دانشگاه‌های کانادا با دیپلم آنلاین کانادا وجود دارد؟

تحصیل در مدارس آنلاین کشور کانادا نمی‌تواند مانعی برای ورود به دانشگاه‌های معتبر این کشور و اخذ فاند تحصیلی کانادا باشد. افرادی که به صورت آنلاین به ادامه تحصیل می‌پردازند هم، همانند دیگر افراد از تمامی امکانات مربوط به ورود به دانشگاه در کشور کانادا بهره‌مند خواهند شد. هیچ فرقی بین آن‌ها وجود ندارد، دانش آموزان می‌توانند پس از پایان دوره تحصیلی و کسب مدرک دیپلم با توجه به نمراتی که کسب کرده‌اند یکی از دانشگاه‌های کشور کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.
علاوه بر این موضوع می‌توانند در کنار تحصیل در دانشگاه مشغول به کارهای پاره وقت و تمام وقت شوند و از این رو یک منبع درآمد مشخص را برای خود داشته باشند.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تا علاوه براینکه شما را با تحصیلات آنلاین در مدارس کشور کانادا آشنا کنیم توضیحاتی درباره نحوه اخذ دیپلم آنلاین کانادا هم ارائه دهیم. کشور کانادا به دلیل سیستم آموزشی که دارد هر ساله تعداد بسیار زیادی دانش آموز و دانشجو را در مدارس و دانشگاه‌های خود پذیرش می‌کند. اگر به دنبال ادامه تحصیل در مدارس کانادا هستید و شرایط ثبت نام حضوری را ندارید، می‌توانید از تحصیلات آنلاین و دیپلم آنلاین کانادا استفاده کنید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
17 مرداد 1400

نحوه استعلام ویزای کانادا برای تشخیص اصالت چگونه است؟

در حال حاضر کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است. کشور کانادا توانسته عنوان دومین کشور بزرگ جهان را از آن خود کند. اکنون این کشور به عنوان یکی از پرطرفدارترین کشورهای مقصد برای ادامه تحصیل دانشجویان شناخته شده است. دانشجویان بسیاری از سراسر جهان به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی، دانشگاه‌های این کشور را

بهنام فارسی
20 مرداد 1400

آیا تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم ممکن است؟

یکی از امن‌ترین و پرطرفدارترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل و زندگی، کشور کاناداست. دولت کانادا برای پذیرش مهاجرین بیشتر، در سال‌2020 و 2021 طرح‌های خوبی را معرفی کرد. به طوری که در چهار ماه ابتدایی سال 2020 برای 74 هزار مهاجر اقامت دائم کانادا صادر شد. سطح بالای سیستم آموزشی این کشور باعث شده

بهنام فارسی
11 مرداد 1401

عوامل موثر در موفقیت گرفتن پذیرش از دانشگاههای کانادا

هر ساله دانشجویانی از سراسر دنیا متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های کانادا هستند. رنکینگ جهانی خوب، کیفیت بالای آموزش عالی، مناسب‌بودن هزینه‌ها و سبک زندگی منظم و پویا در کانادا دلیل علاقمندی دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در این کشور مهاجرپذیر است. بنابراین برای اینکه در رقابت با سایر دانشجویان شانس بیشتری برای ورود به دانشگاه‌های این

10 دقیقه
بهنام فارسی
4 مرداد 1400

تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی ممکن است؟

در سال گذشته(2020) دانشگاه‌های کانادا، نزدیک به دو میلیون دانشجو از سراسر جهان در رشته‌های مختلف پذیرش کردند. این آمار نشان داد که پذیرش دانشجوهای بین‌المللی در مقایسه با سال2019، حدود 20 درصد افزایش داشته است. بالا بودن سطح کیفیت و سیستم آموزشی این کشور باعث شده تا، 21 دانشگاه کشور کانادا در بین 50

بهنام فارسی
27 آذر 1400

دانشگاه های گرافیک کانادا : معرفی و بررسی شرایط تحصیل

یکی از بزرگترین و وسیع‌ترین کشورهای جهان که هر سال مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی بوده، کشور کاناداست. این کشور با سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالای خود توانسته در رقابت با کشورهای پیشرفته‌ای چون انگلیس، آمریکا، استرالیا و.. قرار بگیرد. دانشگاه‌های معتبر این کشور تقریبا توانسته‌اند امکان تحصیل در رشته‌های مختلف را در

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 بهمن 1400

انواع ویزای کانادا : شرایط ، مدارک لازم و هزینه ها

یکی از کشورهای پهناور و مهاجرپذیر آمریکای شمالی، کشور کاناداست. این کشور به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالایی که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جلب کند. در حال حاضر بسیاری از دانشجویان بین‌المللی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا را دارند. برای ادامه تحصیل

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 دی 1401

لیست دانشگاه های کانادا بر اساس استان و رنکینگ برای اپلای

شاید مدت ها است که فکر شما درگیر ادامه تحصیل در یک کشور دیگر است. امروز ما قصد داریم یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل را به شما معرفی کنیم. دانشگاه های خوب، تحصیلات عالی، موقعیت شغلی مناسب، سطح فرهنگ بالا و … همه از عواملی است که بسیاری از افراد را در سراسر

14 دقیقه
بهنام فارسی
17 اردیبهشت 1401

بهترین دانشگاه های کانادا رشته روانشناسی کدامند؟

همه ما به واسطه حالت روحی و روانی که در شرایط مختلف داشته‌ایم با روانشناس آشنا هستیم. در واقع روانشناس به واسطه علم و دانشی که دارد به دنبال درمان روحی و روانی فرد است. روانشناس سعی می‌کند تا با استفاده از تکنیک‌های مختلف با صحبت کردن و مشاوره، مشکلات را برطرف کند. یک روانشناس

11 دقیقه
بهنام فارسی
4 شهریور 1401

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2022

گاهی داشتن تخصص و مهارت شما را از سایرین متمایز می‌کند. تخصصی که در تمام دنیا کارآمد باشد، می‌تواند برای‌تان زندگی خوب و بدون دغدغه در کشوری مدرن و با امکانات رفاهی و خدمات اجتماعی عالی بسازد. کانادا کشوری با اقتصاد پویا و فرصت‌های شغلی فراوان است؛ که سالانه متخصصان بین‌ المللی حرفه‌ای را به

12 دقیقه
بهنام فارسی
18 مهر 1400

بررسی شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

به دلیل وجود دانشگاه‌های معتبر در کشور کانادا، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تحصیل در این کشور را به ادامه تحصیل در سایر کشورهای جهان ترجیح می‌دهند. همواره ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کانادا به عنوان یکی از پرطرفدارترین دوره‌ها شناخته شده است. ازجمله دلایل آن هم می‌توان به امکان دریافت فاند تحصیلی کانادا

بهنام فارسی
27 شهریور 1401

هزینه ویزای تحصیلی کانادا به تفکیک مراحل

گاهی یک تصمیم مسیر زندگی فرد یا حتی یک خانواده را به‌کلی تغییر می‌دهد. تحصیل در کانادا چنین فرصت بزرگ و فوق‌العاده‌ای است. اما این تغییر چه مقدار هزینه دارد؟ برای تحصیل در کانادا چه‌قدر سرمایه لازم است؟ برای پاسخ این پرسش‌‌هل باید جزئیات مالی تحصیل دانشجویان بین المللی، از جمله هزینۀ تهیه مدارک لازم

بهنام فارسی
10 شهریور 1400

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در کالج کانادا چیست؟

کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی که دارد، در بین 10 کشور برتر جهان قرار گرفته است. بیشتر دانشجویان بین‌المللی پس از اتمام تحصیلات خود، تصمیم می‌گیرند برای ادامه زندگی اقامت دائم آن را اخذ کنند. اگر شما هم به دنبال اقامت پس از تحصیل در کانادا هستید، بهتر است تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
13 دی 1400

تحصیل داروسازی در کانادا : شرایط و هزینه ها

بسیاری از دانشجویان به دنبال آن هستند تا در رشته‌های پزشکی دانشگاه‌های خارج از کشور ادامه تحصیل دهند. کشور کانادا یکی از مقاصد تحصیلی برای دانشجویان است. دانشگاه‌های این کشور به دلیل سطح بالایی که در سیستم آموزشی دارند، توانسته‌اند در رنکینگ‌های جهانی رتبه‌های بالایی را کسب کنند. به همین دلیل تحصیل پزشکی در کانادا

12 دقیقه
بهنام فارسی
8 شهریور 1400

معرفی ارزانترین کالج های کانادا برای دانشجویان بین المللی

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کالج‌ها یا دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند، می‌دانند که ادامه تحصیل در یک کشور دیگر می‌تواند با هزینه‌‌های بالایی همراه باشد. این هزینه‌ها علاوه بر هزینه‌ی زندگی، شامل هزینه‌ی دانشگاه و کالج است. هزینه دانشگاه و کالج به عوامل مختلفی چون نوع دانشگاه، نوع رشته مورد نظر و…

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 بهمن 1400

بازار کار مهندسی کامپیوتر در کانادا چگونه است؟

رشته مهندسی کامپیوتر که با نام Computer Engineering هم شناخته می‌شود، یکی از بهترین رشته‌های تحصیلی در کشور کاناداست. بسیاری از اساتید این رشته را ترکیبی از رشته‌ی برق، الکترونیک و علوم کامپیوتر می‌دانند. در واقع این رشته تحصیلی برخلاف دیگر رشته‌های کامپیوتر چون مهندسی نرم افزار، دارای پیش زمینه‌ای در مهندسی الکترونیک و مهندسی

بهنام فارسی
30 خرداد 1400

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

هرساله بیش از 200 هزار نفر از سراسر جهان، دانشگاه‌های کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. بسیاری از افرادی که برای ادامه تحصیل به این کشور سفر کرده‌اند، به دلیل وجود شرایط اقتصادی مطلوب ترجیح می‌دهند که بعد از اتمام تحصیلات خود، اقامت دائم بگیرند. بر اساس آخرین آمار منتشر شده، حدود 95 درصد

بهنام فارسی
8 شهریور 1400

بهترین شهر کانادا برای زندگی و مهاجرت کدام است؟

بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان، دانشگاه‌های کشور کانادا را به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالا برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. در حال حاضر 6 شهر این کشور مهاجرپذیر، در بین 100 شهر برتر جهان قرار دارد. شاید از خودتان بپرسید کدام شهر کانادا برای زندگی بهتر است؟ 6 شهر برتر

بهنام فارسی
14 اسفند 1400

بهترین دانشگاه های کانادا رشته مدیریت کدامند؟

همواره یکی از پولسازترین و بهترین رشته‌های تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا، رشته مدیریت است. درآمد افراد شاغل در این حوزه در کشورهای پیشرفته در مقایسه با دیگر کشورها کمی بالاتر است. دانشگاه‌های کشور کانادا توانسته‌اند خود را به بالاترین نقطه در موفقیت و آموزش عالی رشته‌های مدیریتی برسانند. در ادامه این مطلب قصد

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
ساعت کلاسی در مدارس حضوری کانادا با مدارس آنلاین یکی است؟

یکی از مزایا مدارس آنلاین، نداشتن محدودیت در زمان برگزاری کلاس‌ها است. دانش آموز خود می‌تواند روز و زمان برگزاری کلاس را انتخاب کند. کلاس‌های حضوری این مدارس معمولا از ساعت 8 صبح تا 3 عصر است.

شروع سال تحصیلی در کانادا از چه زمانی است و یک سال تحصیلی چقدر زمان می‌برد؟

معمولا هر سال تحصیلی در کشور کانادا حدود 190 روز است، البته در استان کبک که کمی متفاوت از سایر استان‌های کانادا است هر سال تحصیلی حدود 180 روز خواهد بود. سال تحصیلی مدارس کشور کانادا از ماه سپتامبر آغاز خواهد شد.

آیا می‌توان در دو مدرسه همزمان تحصیل کرد؟

بله، اگر به صورت آنلاین در مدارس کشور کانادا ثبت نام کنید، هیچ مانعی برای ادامه تحصیل در کشور خود نخواهید داشت.

آیا تفاوتی در ورود به دانشگاه بین فارغ‌التحصیلان آنلاین و حضوری است؟

خیر، در زمان ورود به دانشگاه و انتخاب رشته مورد نظر هیچ تفاوتی بین افرادی که به صورت آنلاین تحصیل کرده‌اند و افرادی که به صورت حضوری در مدارس کانادا درس خوانده‌اند وجود ندارد.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.