شانس ویزای تحصیلی کانادا را افزایش دهید

برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر، ویزای دانشجویی کانادا نیازی به مصاحبه اجباری ندارد. با این حال اخذ ویزای تحصیلی کانادا آسان نیست و ممکن است به هر دلیلی، هر چند کوچک، ریجکت شوید. صادقانه بگوییم اولویت شما باید اخذ پذیرش از یک دانشگاه خوب و معتبر کانادایی باشد زیرا اخذ ویزای هرچقدر هم سخت باشد اگر مدارک خود را کامل کنید مشکلی نخواهید داشت. در این مقاله قرار است تمامی مواردی که شانس اخذ ویزای شما را افزایش یا کاهش می‌دهند را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

چه عواملی شانس ویزای تحصیلی کانادا را افزایش میدهند؟

عوامل بسیاری هستند که شانس اخذ ویزا افزایش می‌دهند. در ادامه مهمترین عوامل را بررسی می‌کنیم.

زمان درخواست

زمان درخواست شما هم برای پذیرش و هم برای اخذ ویزای تحصیلی مهم است. بهتر است 6 ماه زودتر درخواست خود را برای پذیرش ارسال کنید در این صورت موسسه آموزشی زمان بیشتری را برای بررسی مدارک و نمرات شما و مقایسه با سایر دانشجویان خواهد داشت.

به علاوه احتمال تایید درخواست ویزای شما توسط افسر سفارت، 2 ماه قبل از شروع برنامه‌های دانشگاه بیشتر خواهد بود. اگر زمان درخواست ویزا خیلی نزدیک به شروع ترم باشد احتمال ریجکت ویزا بیشتر می‌شود. حتی ممکن است بررسی درخواست ویزا طول بکشد و کلاس‌های دانشگاه شروع شود.

تمکن مالی

مطمئن شوید میتوانید تمامی مدارک تمکن مالی ویزا تحصیلی کانادا را کامل کرده و به افسر سفارت کانادا تحویل دهید. شما باید شهریه دانشگاه را پرداخت کرده و پول یکسال زندگی خود و همراهانتان را برای یک سال زندگی در کانادا به مدت حداقل 4 تا 6 ماه در حساب خود داشته باشید. بهتر است اسپانسر مالی شما خودتان یا افراد نزدیک مثل والدین یا خواهر و برادر باشد تا شانس اخذ ویزای تحصیلی بیشتر شود.

سن

سن عامل مهمی در پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی نیست زیرا در کانادا اهمیت به سن برای قبولی در دانشگاه نوعی تبعیض است. اما آمارها نشان می‌دهد تنها 10% از افرادی که سن بالایی دارند موفق به اخذ ویزا می‌شوند. پس می‌توان نتیجه گرفت برای دانشجویان بین‌المللی سن عامل مهمی است.

مقطع و رشته انتخابی

آمارها نشان می‌دهد، افرادی که برای دریافت مدرک دوم لیسانس درخواست پذیرش می‌دهند، احتمال ریجکت شدن بالاتری وجود دارد. ازین رو بهتر است که متقاضیان برای مقطع بعدی تحصیلی خود درخواست دهند.

پرداخت شهریه

پرداخت شهریه بعد از پذیرش شانس اخذ ویزا را افزایش می‌دهد. به همین دلیل شما می‌توانید 50% شهریه سال اول دانشگاه یا حتی تمام شهریه سال اول را به طور کامل بپردازید تا شانس اخذ ویزای تحصیلی خود را افزایش دهید.

تسلط به زبان

تسلط به زبان و کسب حداقل نمره در آزمون‌های معتبر آیلتس و تافل از شرایط پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ها است. به علاوه در اخذ ویزا نمره مدرک زبان بسیار مهم است به طوریکه افسر سفارت ممکن است درخواست متقاضیان را به دلیل کامل نبودن مدارک زبان رد کند.

نوشتن برنامه تحصیلی (Study plan) خوب

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه، متقاضی باید یک برنامه تحصیلی نوشته و انگیزه و اهداف خود را از تحصیل در کانادا توضیح دهد. متقاضی باید در این انگیزه نامه توضیح دهد چرا قصد دارد در کانادا تحصیل کند؟ چرا در کشور خود درس نمی‌خواند؟ آیا بعد از اتمام تحصیلات کانادا را ترک خواهد کرد؟ نوشتن یک استادی پلن خوب شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا را افزایش می‌دهد.

جنسیت

این ممورد قطعی و درست نیست اما نتایج نشان می‌دهد شانس پذیرش متقاضیان دختر بیشتر از پسران است.

رشته تحصیلی

برخی دانشگاه ها در برخی رشته ها بیشتر متقاضیان بین‌المللی جذب می‌کنند. با تحقیق و انتخاب این رشته‌ها شانس شما برای اخذ پذیرش افزایش می‌یابد. همچنین مقطع تحصیلی انتخابی موثر است برای مثال شانس اخذ ویزای تحصیلی از مقطع کارشناسی برای کارشناسی ارشد بیشتر از زمانی است که یک مدرک کارشناسی دارید و دوباره برای دوره کارشناسی درخواست می‌دهید. 

فاکتورهای منفی در شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

در اخذ ویزای تحصیلی کانادا فاکتورهای منفی نیز وجود دارد که اگر از آنها آگاه باشید در ادامه فاکتورهای منفی را بررسی می‌کنیم.

وقفه تحصیلی

اگر 6 ماه وقفه تحصیلی داشته باشید باید رزومه‌ای تهیه کرده و دلایل وقفه تحصیلی خود را توضیح دهید تا با پذیرش و ویزای تحصیلی شما موافقت شود.

برای دوره کارشناسی تا 5 سال وقفه تحصیلی و کارشناسی ارشد تا 7 سال وقفه قابل قبول است. اما بیشتر از این زمان شانس اخذ ویزا به شدت پایین است.

متقاضی باید ثابت کند در زمان وقفه مشغول به کار در یک شرکت معتبر یا بین‌المللی مرتبط با رشته تحصیلی خود بوده است. مطالعه زبان، شرکت در دوره‌های مرتبط یا بیماری نیز می‌تواند دلایل قابل قبولی برای وقفه تحصیلی باشد.

سوء پیشینه

داشتن سوء پیشینه می‌تواند تا حد زیادی شانس اخذ ویزا تحصیلی کانادا را کاهش دهد.

پرونده های مهاجرتی در جریان

افرادی که پرونده مهاجرتی در جریان دارند شانس کمتری برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارند. این افراد باید به افسر سفارت کانادا ثابت کنند، بعد از پایان تحصیل کانادا را ترک می‌کنند.

ریجکت ویزای قبلی

اگر ویزای قبلی شما ریجکت شده باشد باید مدارک را ارئه داده و حقیقت را بگویید وگرنه تا 5 سال نمی‌توانید برای ویزای کانادا اقدام کنید.

درخواست ویزای تحصیلی کانادا از کشورهای ناپایدار جهان

افرادی که در کشورهایی با دولت‌های ناپایدار زندگی می‌کنند یا در همسایگی کشورهای ناپایدار زندگی می‌کنند به دلایل امنیتی شانس کمتری برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا را دارند.

سایر موارد

  • پذیرش مشروط شانس اخذ ویزا را کاهش می‌دهد.
  • پذیرش از کالج و دانشگاه‌های نامعتبر
  • پذیرش در رشته‌های نامرتبط
  • معدل پایین شانس اخذ ویزا را کاهش می‌دهد.

تحصیل رایگان در کانادا

در این مقاله با شرایط تحصیل رایگان در کانادا و مراحل اخذ بورسیه آشنا شوید.

ویزای تحصیلی و مجوز تحصیل چه تفاوتی دارند؟

بسیاری افراد تصور میکنند ویزای تحصیلی و مجوز تحصیلی یکسان هستند. اما این دو با یکدیگر تفاوت دارند. مجوز تحصیل یا study permit به متقاضی اجازه تحصیل در کانادا را می‌دهد. اما ویزا اجازه ورود متقاضی به خاک کانادا است. یعنی اگر دانشجو موفق به اخذ مجوز تحصیل شود ولی ویزای تحصیلی نگیرد نمیتواند وارد خاک کانادا شده و شروع به تحصیل کند.

کلام آخر

شاید اخذ ویزای تحصیلی کانادا آسان نباشد ولی با اگر بتوانید عوامل تاثیرگذاری که بیان کردیم را تا حد امکان فراهم کنید، شانس اخذ ویزای تحصیلی خود را افزایش می‌دهید. اگر شما نیز فاکتورهای دیگری را می‌شناسید که در این مقاله بیان نشد با ما در میان بگذارید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
17 مرداد 1400

شرایط تحصیل در کانادا چیست؟

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها، مدارس و کالج‌های کشور کانادا را دارید، باید قبل از اقدام به اخذ پذیرش در رابطه با قوانین پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی اطلاعات کاملی داشته باشید. کشور کانادا، کشوری بسیار قانون‌مندی است، همانطور که سطح کیفت آموزش در این کشور بسیار بالاست. این کشور در مورد رعایت قوانین

بهنام فارسی
10 مهر 1400

مهمترین دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

اگر شما قصد دارید برای ادامه تحصیل به کشور کانادا سفر کنید، باید ابتدا درخواست پذیرش خود را برای یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور ارسال کنید. در صورت پذیرش درخواست می‌توانید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی خود اقدام کنید. همه‌ی افرادی که برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام می‌کنند، نمی‌توانند از جانب سفارت کانادا ویزا

بهنام فارسی
27 شهریور 1401

معرفی کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal

سیستم آموزشی کشور کانادا سطح بسیار بالایی دارد، به طوری که دانشجویان بسیاری از سراسر جهان به دنبال تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور هستند. یکی از کالج‌هایی که بیش از 30 درصد دانشجویان آن را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده، کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal نام دارد. این کالج در استان کبک(استان فرانسوی

بهنام فارسی
30 آبان 1401

تحصیل زیر 18 سال در کانادا : ثبت نام، بورسیه،هزینه

کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین کشورهایی است که بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر جهان، برای ادامه تحصیل آن را انتخاب می‌کنند. سطح آموزشی، زندگی و رفاهی در این کشور بالاست. اگر تصمیم به ادامه تحصیل در کشور کانادا دارید، باید بگوییم که بهترین زمان برای اخذ پذیرش دوره‌های پیش از دانشگاه هستند.

10 دقیقه
بهنام فارسی
4 مرداد 1400

چطور برای اساتید خارجی ایمیل رسمی بنویسیم؟

بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند، باید با پروسه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ها آشنایی داشته باشند. یکی از مراحل این پروسه، دریافت ایمیل با پاسخ مثبت از اساتید خارجی است. یکی از موارد مهم در اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های خارج از کشور ایمیل به اساتید خارجی

بهنام فارسی
17 اردیبهشت 1401

بهترین دانشگاه های کانادا رشته روانشناسی کدامند؟

همه ما به واسطه حالت روحی و روانی که در شرایط مختلف داشته‌ایم با روانشناس آشنا هستیم. در واقع روانشناس به واسطه علم و دانشی که دارد به دنبال درمان روحی و روانی فرد است. روانشناس سعی می‌کند تا با استفاده از تکنیک‌های مختلف با صحبت کردن و مشاوره، مشکلات را برطرف کند. یک روانشناس

11 دقیقه
بهنام فارسی
17 بهمن 1400

انواع ویزای کانادا : شرایط ، مدارک لازم و هزینه ها

یکی از کشورهای پهناور و مهاجرپذیر آمریکای شمالی، کشور کاناداست. این کشور به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالایی که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جلب کند. در حال حاضر بسیاری از دانشجویان بین‌المللی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا را دارند. برای ادامه تحصیل

10 دقیقه
بهنام فارسی
8 شهریور 1400

بهترین شهر کانادا برای زندگی و مهاجرت کدام است؟

بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان، دانشگاه‌های کشور کانادا را به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالا برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. در حال حاضر 6 شهر این کشور مهاجرپذیر، در بین 100 شهر برتر جهان قرار دارد. شاید از خودتان بپرسید کدام شهر کانادا برای زندگی بهتر است؟ 6 شهر برتر

بهنام فارسی
18 دی 1400

درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا چقدر است؟

بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا با اخذ اقامت تحصیلی به دیگر کشورهای جهان سفر کنند و تحصیلات خود را در دانشگاه‌های معتبر آن به اتمام برسانند. کشور کانادا هم یکی از بهترین کشورهایی است که مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. دانشگاه‌های معتبر این کشور به همراه سیستم آموزشی که دارند، توانسته‌اند

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

قوانین کار دانشجویی در کانادا چگونه است؟

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که برای دانشجویان بین‌المللی در کشور کانادا مطرح می‌شود کار دانشجویی است. تحصیل در یک کشور خارجی علاوه بر هزینه تحصیلات می‌تواند هزینه‌های دیگری را هم در برداشته باشد. بیشتر دانشجویان برای آشنایی با محیط زندگی، آداب و رسوم مردم کانادا و کسب درآمد تصمیم می‌گیرند که در حین تحصیل به

بهنام فارسی
17 مرداد 1400

بهترین زمان اپلای دانشگاه های کانادا چه موقع است؟

کشور کانادا یکی از کشورهای محبوب دانشجویان در سراسر جهان است. سیستم آموزشی با کیفیت و بار علمی بالای دانشگاه‌ها و موسسات این کشور، باعث شده تا نام آن در بین پنج کشور برتر جهان از لحاظ سطح علمی قرار بگیرد. این کشور تا به امروز توانسته پذیرش بیش از 642 هزار دانشجوی بین‌المللی را

بهنام فارسی
2 تیر 1400

شرایط سنی تحصیل در کانادا چیست؟

هرساله به تعداد دانشجویان بین‌المللی در کانادا اضافه می‌شود. این کشور علاوه بر یک سیستم آموزشی با کیفیت، امکانات بسیاری را برای دانشجو فراهم می‌کند. تحقیقات، کمک به انتشار مقالات علمی و همکاری های بین‌المللی سه مزیت اصلی دانشگاه‌های کانادا نسبت به سایر کشورهاست. همین مزایا باعث شده اکثر دانشجویان بین‌المللی، کانادا را برای تحصیل

بهنام فارسی
17 آبان 1401

دانشگاه یورک ویل کانادا (Yorkville University) + شرایط اپلای

دو شهر بزرگ و پرجنب‌وجوش کانادا، تورنتو و ونکوور میزبان بسیاری از مهاجران است. دانشگاه یورک‌ویل دارای پردیس‌هایی در این شهرها است. معمولا یورک‌ویل را با مدرک‌ سریع و دوره‌های کوتاه تحصیلی می‌شناسند. دانشجویان می‌توانند در تمام طول سال بدون وقفه درس بخوانند و یک دورۀ کارشناسی را که معمولا چهار ساله است، در کمتر

بهنام فارسی
21 آبان 1400

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی کانادا را بشناسید

همانطور که آگاه هستید ادامه تحصیل در کشور کانادا با توجه به سیستم آموزشی پیشرفته‌ای که دارد می‌تواند آرزوی بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان باشد. معمولا والدینی که از لحاظ اقتصادی وضعیت و شرایط مساعدی دارند برای داشتن آینده‌ای درخشان‌تر، فرزند خود را از دوران تحصیلات متوسطه به این کشور می‌فرستند. در اینصورت شانس

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 مرداد 1400

نحوه استعلام ویزای کانادا برای تشخیص اصالت چگونه است؟

در حال حاضر کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است. کشور کانادا توانسته عنوان دومین کشور بزرگ جهان را از آن خود کند. اکنون این کشور به عنوان یکی از پرطرفدارترین کشورهای مقصد برای ادامه تحصیل دانشجویان شناخته شده است. دانشجویان بسیاری از سراسر جهان به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی، دانشگاه‌های این کشور را

بهنام فارسی
11 مرداد 1401

عوامل موثر در موفقیت گرفتن پذیرش از دانشگاههای کانادا

هر ساله دانشجویانی از سراسر دنیا متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های کانادا هستند. رنکینگ جهانی خوب، کیفیت بالای آموزش عالی، مناسب‌بودن هزینه‌ها و سبک زندگی منظم و پویا در کانادا دلیل علاقمندی دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در این کشور مهاجرپذیر است. بنابراین برای اینکه در رقابت با سایر دانشجویان شانس بیشتری برای ورود به دانشگاه‌های این

10 دقیقه
بهنام فارسی
1 آذر 1400

ددلاین دانشگاه های کانادا برای اپلای و اخذ ویزا

کشور کانادا همواره یکی از کشورهای پرمتقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی است. بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور هستند. دانشگاه‌های کشور کانادا با توجه به سیستم آموزشی معتبری که دارند در رنکینگ جهانی توانسته‌اند، رتبه‌های خوبی را کسب کنند. در حال حاضر 26 دانشگاه کشور کانادا در رنکینگ

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

بهترین شغل های دانشجویی در کانادا : پردرآمد و پاره وقت

دانشجویان بین‌المللی برای کاهش هزینه‌ی تحصیل خود در کشور کانادا، به دنبال کار پاره‌وقت هستند. شاید اولین سوالی که در ارتباط با کار دانشجویی برایتان مطرح شود، میزان حقوق و درآمد آن است. اینکه میزان درآمد کار پاره وقت چقدر است؟ چند ساعت در روز باید کار کرد؟ بهترین شغل‌های دانشجویی در کانادا کدام است؟

10 دقیقه
سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا چقدر باید باشد؟

علاوه بر پرداخت شهریه، باید هزینه یک سال زندگی خود و همراهانتان را در کانادا در حسابتان داشته باشید. اگر بیشتر از این مبلغ در حسابتان موجود باشد شانس اخذ ویزای تحصیلی افزایش می‌یابد.

چه زمانی برای دریافت ویزای همراهان باید اقدام کرد؟

بهتر است بعد از اخذ ویزای تحصیلی متقاضی همراهان اقدام به اخذ ویزای کاری کنند. در غیر اینصورت شانس اخذ ویزای تحصیلی متقاضی کاهش می‌یابد.

آیا سن متقاضی در اخذ ویزای تحصیلی موثر است؟

طبق قوانین کانادا سن نباید در اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی موثر باشد ولی آمارها نشان می‌دهد اکثر افرادی که سن بالایی دارند موفق شانس کمتری برای دریافت ویزا دارند.

آیا وضعیت تاهل شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا را کاهش می‌دهد؟

خیر اگر همسر فرد متقاضی همزمان اقدام به درخواست ویزای کار یا بازدید کننده نکند، وضعیت تاهل تاثیر منفی در اخذ ویزای تحصیلی ندارد.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

دیدگاه فربد واحدی:

کلا شانس ویزای تحصیلی کانادا چقدره؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه الهه میرزایی:

بعد از ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیکار باید کرد؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه بنیامین حقیری:

ایا ویزای تحصیلی کانادا مصاحبه دارد و ممکن است شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا را کاهش دهد؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه شهرام فضلی:

سلام در شانس ویزای تحصیلی کانادا انگیزه نامه هم موثره؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه یگانه حاتمی:

انتخاب دانشگاه یا کالج چقدر در شانس ویزای تحصیلی تاثیر داره؟

پاسخ به این دیدگاه
ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.