شانس ویزای تحصیلی کانادا را افزایش دهید

برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر، ویزای دانشجویی کانادا نیازی به مصاحبه اجباری ندارد. با این حال اخذ ویزای تحصیلی کانادا آسان نیست و ممکن است به هر دلیلی، هر چند کوچک، ریجکت شوید. صادقانه بگوییم اولویت شما باید اخذ پذیرش از یک دانشگاه خوب و معتبر کانادایی باشد زیرا اخذ ویزای هرچقدر هم سخت باشد اگر مدارک خود را کامل کنید مشکلی نخواهید داشت. در این مقاله قرار است تمامی مواردی که شانس اخذ ویزای شما را افزایش یا کاهش می‌دهند را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

چه عواملی شانس ویزای تحصیلی کانادا را افزایش میدهند؟

عوامل بسیاری هستند که شانس اخذ ویزا افزایش می‌دهند. در ادامه مهمترین عوامل را بررسی می‌کنیم.

زمان درخواست

زمان درخواست شما هم برای پذیرش و هم برای اخذ ویزای تحصیلی مهم است. بهتر است 6 ماه زودتر درخواست خود را برای پذیرش ارسال کنید در این صورت موسسه آموزشی زمان بیشتری را برای بررسی مدارک و نمرات شما و مقایسه با سایر دانشجویان خواهد داشت.

به علاوه احتمال تایید درخواست ویزای شما توسط افسر سفارت، 2 ماه قبل از شروع برنامه‌های دانشگاه بیشتر خواهد بود. اگر زمان درخواست ویزا خیلی نزدیک به شروع ترم باشد احتمال ریجکت ویزا بیشتر می‌شود. حتی ممکن است بررسی درخواست ویزا طول بکشد و کلاس‌های دانشگاه شروع شود.

تمکن مالی

مطمئن شوید میتوانید تمامی مدارک تمکن مالی ویزا تحصیلی کانادا را کامل کرده و به افسر سفارت کانادا تحویل دهید. شما باید شهریه دانشگاه را پرداخت کرده و پول یکسال زندگی خود و همراهانتان را برای یک سال زندگی در کانادا به مدت حداقل 4 تا 6 ماه در حساب خود داشته باشید. بهتر است اسپانسر مالی شما خودتان یا افراد نزدیک مثل والدین یا خواهر و برادر باشد تا شانس اخذ ویزای تحصیلی بیشتر شود.

سن

سن عامل مهمی در پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی نیست زیرا در کانادا اهمیت به سن برای قبولی در دانشگاه نوعی تبعیض است. اما آمارها نشان می‌دهد تنها 10% از افرادی که سن بالایی دارند موفق به اخذ ویزا می‌شوند. پس می‌توان نتیجه گرفت برای دانشجویان بین‌المللی سن عامل مهمی است.

مقطع و رشته انتخابی

آمارها نشان می‌دهد، افرادی که برای دریافت مدرک دوم لیسانس درخواست پذیرش می‌دهند، احتمال ریجکت شدن بالاتری وجود دارد. ازین رو بهتر است که متقاضیان برای مقطع بعدی تحصیلی خود درخواست دهند.

پرداخت شهریه

پرداخت شهریه بعد از پذیرش شانس اخذ ویزا را افزایش می‌دهد. به همین دلیل شما می‌توانید 50% شهریه سال اول دانشگاه یا حتی تمام شهریه سال اول را به طور کامل بپردازید تا شانس اخذ ویزای تحصیلی خود را افزایش دهید.

تسلط به زبان

تسلط به زبان و کسب حداقل نمره در آزمون‌های معتبر آیلتس و تافل از شرایط پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ها است. به علاوه در اخذ ویزا نمره مدرک زبان بسیار مهم است به طوریکه افسر سفارت ممکن است درخواست متقاضیان را به دلیل کامل نبودن مدارک زبان رد کند.

نوشتن برنامه تحصیلی (Study plan) خوب

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه، متقاضی باید یک برنامه تحصیلی نوشته و انگیزه و اهداف خود را از تحصیل در کانادا توضیح دهد. متقاضی باید در این انگیزه نامه توضیح دهد چرا قصد دارد در کانادا تحصیل کند؟ چرا در کشور خود درس نمی‌خواند؟ آیا بعد از اتمام تحصیلات کانادا را ترک خواهد کرد؟ نوشتن یک استادی پلن خوب شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا را افزایش می‌دهد.

جنسیت

این ممورد قطعی و درست نیست اما نتایج نشان می‌دهد شانس پذیرش متقاضیان دختر بیشتر از پسران است.

رشته تحصیلی

برخی دانشگاه ها در برخی رشته ها بیشتر متقاضیان بین‌المللی جذب می‌کنند. با تحقیق و انتخاب این رشته‌ها شانس شما برای اخذ پذیرش افزایش می‌یابد. همچنین مقطع تحصیلی انتخابی موثر است برای مثال شانس اخذ ویزای تحصیلی از مقطع کارشناسی برای کارشناسی ارشد بیشتر از زمانی است که یک مدرک کارشناسی دارید و دوباره برای دوره کارشناسی درخواست می‌دهید. 

فاکتورهای منفی در شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

در اخذ ویزای تحصیلی کانادا فاکتورهای منفی نیز وجود دارد که اگر از آنها آگاه باشید در ادامه فاکتورهای منفی را بررسی می‌کنیم.

وقفه تحصیلی

اگر 6 ماه وقفه تحصیلی داشته باشید باید رزومه‌ای تهیه کرده و دلایل وقفه تحصیلی خود را توضیح دهید تا با پذیرش و ویزای تحصیلی شما موافقت شود.

برای دوره کارشناسی تا 5 سال وقفه تحصیلی و کارشناسی ارشد تا 7 سال وقفه قابل قبول است. اما بیشتر از این زمان شانس اخذ ویزا به شدت پایین است.

متقاضی باید ثابت کند در زمان وقفه مشغول به کار در یک شرکت معتبر یا بین‌المللی مرتبط با رشته تحصیلی خود بوده است. مطالعه زبان، شرکت در دوره‌های مرتبط یا بیماری نیز می‌تواند دلایل قابل قبولی برای وقفه تحصیلی باشد.

سوء پیشینه

داشتن سوء پیشینه می‌تواند تا حد زیادی شانس اخذ ویزا تحصیلی کانادا را کاهش دهد.

پرونده های مهاجرتی در جریان

افرادی که پرونده مهاجرتی در جریان دارند شانس کمتری برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارند. این افراد باید به افسر سفارت کانادا ثابت کنند، بعد از پایان تحصیل کانادا را ترک می‌کنند.

ریجکت ویزای قبلی

اگر ویزای قبلی شما ریجکت شده باشد باید مدارک را ارئه داده و حقیقت را بگویید وگرنه تا 5 سال نمی‌توانید برای ویزای کانادا اقدام کنید.

درخواست ویزای تحصیلی کانادا از کشورهای ناپایدار جهان

افرادی که در کشورهایی با دولت‌های ناپایدار زندگی می‌کنند یا در همسایگی کشورهای ناپایدار زندگی می‌کنند به دلایل امنیتی شانس کمتری برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا را دارند.

سایر موارد

  • پذیرش مشروط شانس اخذ ویزا را کاهش می‌دهد.
  • پذیرش از کالج و دانشگاه‌های نامعتبر
  • پذیرش در رشته‌های نامرتبط
  • معدل پایین شانس اخذ ویزا را کاهش می‌دهد.

تحصیل رایگان در کانادا

در این مقاله با شرایط تحصیل رایگان در کانادا و مراحل اخذ بورسیه آشنا شوید.

ویزای تحصیلی و مجوز تحصیل چه تفاوتی دارند؟

بسیاری افراد تصور میکنند ویزای تحصیلی و مجوز تحصیلی یکسان هستند. اما این دو با یکدیگر تفاوت دارند. مجوز تحصیل یا study permit به متقاضی اجازه تحصیل در کانادا را می‌دهد. اما ویزا اجازه ورود متقاضی به خاک کانادا است. یعنی اگر دانشجو موفق به اخذ مجوز تحصیل شود ولی ویزای تحصیلی نگیرد نمیتواند وارد خاک کانادا شده و شروع به تحصیل کند.

کلام آخر

شاید اخذ ویزای تحصیلی کانادا آسان نباشد ولی با اگر بتوانید عوامل تاثیرگذاری که بیان کردیم را تا حد امکان فراهم کنید، شانس اخذ ویزای تحصیلی خود را افزایش می‌دهید. اگر شما نیز فاکتورهای دیگری را می‌شناسید که در این مقاله بیان نشد با ما در میان بگذارید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
16 اردیبهشت 1401

تفاوت فاند و بورسیه چیست؟ معرفی انواع کمک هزینه تحصیلی

بیشتر دانشجویان به دنبال آن هستند تا بتوانند در دانشگاه‌های معتبر ادامه تحصیل دهند، به دنبال آن می‌توانند آینده شغلی خوبی داشته باشند. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چگونه می‌توان از فاند تحصیلی یا بورسیه تحصیلی استفاده کرد؟ همانطور که می‌دانید هزینه تحصیل و زندگی در کشورهای دیگر با توجه به

بهنام فارسی
3 شهریور 1401

نمونه پروپوزال انگلیسی برای اپلای مستر +آموزش نگارش

آیا تا به حال اسم پروپوزال را شنیده‌اید؟ دانشجویانی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند قطعا با این نام آشنایی دارند. هر دانشجویی در زمان مواجهه با پروپوزال با این سوالات روبه رو خواهد بود که چگونه باید یک پروپوزال خوب بنویسیم؟ چند درصد می‌تواند در اپلای تحصیلی تاثیرگذار باشد؟ هدف از نوشتن

بهنام فارسی
30 خرداد 1400

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

هرساله بیش از 200 هزار نفر از سراسر جهان، دانشگاه‌های کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. بسیاری از افرادی که برای ادامه تحصیل به این کشور سفر کرده‌اند، به دلیل وجود شرایط اقتصادی مطلوب ترجیح می‌دهند که بعد از اتمام تحصیلات خود، اقامت دائم بگیرند. بر اساس آخرین آمار منتشر شده، حدود 95 درصد

بهنام فارسی
17 بهمن 1400

بازار کار مهندسی کامپیوتر در کانادا چگونه است؟

رشته مهندسی کامپیوتر که با نام Computer Engineering هم شناخته می‌شود، یکی از بهترین رشته‌های تحصیلی در کشور کاناداست. بسیاری از اساتید این رشته را ترکیبی از رشته‌ی برق، الکترونیک و علوم کامپیوتر می‌دانند. در واقع این رشته تحصیلی برخلاف دیگر رشته‌های کامپیوتر چون مهندسی نرم افزار، دارای پیش زمینه‌ای در مهندسی الکترونیک و مهندسی

بهنام فارسی
8 شهریور 1400

معرفی ارزانترین کالج های کانادا برای دانشجویان بین المللی

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کالج‌ها یا دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند، می‌دانند که ادامه تحصیل در یک کشور دیگر می‌تواند با هزینه‌‌های بالایی همراه باشد. این هزینه‌ها علاوه بر هزینه‌ی زندگی، شامل هزینه‌ی دانشگاه و کالج است. هزینه دانشگاه و کالج به عوامل مختلفی چون نوع دانشگاه، نوع رشته مورد نظر و…

10 دقیقه
بهنام فارسی
9 آبان 1400

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا چیست؟

یکی از کشورهای پیشرفته جهان که در همسایگی کشور آمریکا قرار دارد، کاناداست. این کشور به دلیل داشتن شرایط اقتصادی با ثبات، زیرساخت‌های مناسب، سیستم آموزشی با کیفیت و… به عنوان یکی از بهترین و ثروتمندترین کشورهای جهان شناخته شده است. همین امر باعث شده تا دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای ادامه تحصیل دانشگاه‌های

12 دقیقه
بهنام فارسی
16 اردیبهشت 1401

بهترین رشته های تحصیلی در کانادا در سال 2022

اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا را دارید، شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که بهترین رشته های تحصیلی در کانادا کدام رشته‌ها هستند؟ دانشگاه‌های کشور کانادا از رتبه علمی بسیار بالایی برخودار هستند، از این رو می‌توانند بهترین‌ رشته‌های تحصیلی را ارائه دهند. این کشور توانست در سال 2019

بهنام فارسی
30 آبان 1401

تحصیل زیر 18 سال در کانادا : ثبت نام، بورسیه،هزینه

کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین کشورهایی است که بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر جهان، برای ادامه تحصیل آن را انتخاب می‌کنند. سطح آموزشی، زندگی و رفاهی در این کشور بالاست. اگر تصمیم به ادامه تحصیل در کشور کانادا دارید، باید بگوییم که بهترین زمان برای اخذ پذیرش دوره‌های پیش از دانشگاه هستند.

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 مرداد 1400

شرایط تحصیل در کانادا چیست؟

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها، مدارس و کالج‌های کشور کانادا را دارید، باید قبل از اقدام به اخذ پذیرش در رابطه با قوانین پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی اطلاعات کاملی داشته باشید. کشور کانادا، کشوری بسیار قانون‌مندی است، همانطور که سطح کیفت آموزش در این کشور بسیار بالاست. این کشور در مورد رعایت قوانین

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

قوانین کار دانشجویی در کانادا چگونه است؟

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که برای دانشجویان بین‌المللی در کشور کانادا مطرح می‌شود کار دانشجویی است. تحصیل در یک کشور خارجی علاوه بر هزینه تحصیلات می‌تواند هزینه‌های دیگری را هم در برداشته باشد. بیشتر دانشجویان برای آشنایی با محیط زندگی، آداب و رسوم مردم کانادا و کسب درآمد تصمیم می‌گیرند که در حین تحصیل به

بهنام فارسی
9 آبان 1400

هزینه زندگی در تورنتو چقدر است؟

یکی از شلوغ‌ترین استان‌های کشور کانادا، استان انتاریو نام دارد. پایتخت این استان شلوغ و پر رفت و آمد شهری به نام تورنتو است یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی است . این شهر که در قسمت جنوب شرقی کانادا قرار گرفته به دلیل جمعیت بالایی که دارد(بالغ بر سه میلیون نفر) به عنوان

بهنام فارسی
4 مرداد 1400

با ارزانترین شهرهای کانادا برای زندگی و تحصیل آشنا شوید

حدود 80 درصد مردمی که در کانادا زندگی می‌کنند از کیفیت زندگی خود در این کشور راضی هستند. این کشور امکانات و خدمات سطح بالایی را در اختیار مردم قرار می‌دهد، به همین دلیل امید به زندگی در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای جهان بسیار بالاست. کانادا یکی از زیباترین کشورهای آمریکا شمالی است

بهنام فارسی
17 آبان 1401

دانشگاه یورک ویل کانادا (Yorkville University) + شرایط اپلای

دو شهر بزرگ و پرجنب‌وجوش کانادا، تورنتو و ونکوور میزبان بسیاری از مهاجران است. دانشگاه یورک‌ویل دارای پردیس‌هایی در این شهرها است. معمولا یورک‌ویل را با مدرک‌ سریع و دوره‌های کوتاه تحصیلی می‌شناسند. دانشجویان می‌توانند در تمام طول سال بدون وقفه درس بخوانند و یک دورۀ کارشناسی را که معمولا چهار ساله است، در کمتر

بهنام فارسی
8 شهریور 1400

بهترین شهر کانادا برای زندگی و مهاجرت کدام است؟

بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان، دانشگاه‌های کشور کانادا را به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالا برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. در حال حاضر 6 شهر این کشور مهاجرپذیر، در بین 100 شهر برتر جهان قرار دارد. شاید از خودتان بپرسید کدام شهر کانادا برای زندگی بهتر است؟ 6 شهر برتر

بهنام فارسی
18 دی 1400

درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا چقدر است؟

بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا با اخذ اقامت تحصیلی به دیگر کشورهای جهان سفر کنند و تحصیلات خود را در دانشگاه‌های معتبر آن به اتمام برسانند. کشور کانادا هم یکی از بهترین کشورهایی است که مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. دانشگاه‌های معتبر این کشور به همراه سیستم آموزشی که دارند، توانسته‌اند

بهنام فارسی
4 شهریور 1401

بهترین دانشگاه های ونکوور کانادا (شرایط و هزینه پذیرش)

اگر قصد تحصیل در کانادا دارید، احتمالا جزیرۀ زیبای ونکوور یکی از انتخاب‌های محل تحصیل و سکونت شما باشد. گفتنی‌ها دربارۀ بهترین کالج ها و دانشگاه های ونکوور کانادا زیاد است. می‌توانیم نکات زیادی راجع‌به ویژگی‌ها، شرایط پذیرش و شهریه‌های هر یک بنویسیم. بیایید با بررسی جامع بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌های ونکوور شروع کنیم. بیشتر

20 دقیقه
بهنام فارسی
2 بهمن 1400

بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر

همواره انتخاب مقصد برای دانشجویان بین‌المللی با توجه به نوع رشته، یکی از سخت‌ترین تصمیمات است. برای انتخاب کشور و دانشگاه مورد نظر بهتر است با تحقیقات و آگاهی کامل پیش بروید. در این مقاله شما را با بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر آشنا خواهیم کرد، پس تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
7 آذر 1400

تحصیل دکترا در کانادا : شرایط ، مراحل و هزینه ها

کانادا به دلیل داشتن موسسات آموزشی، مدارس، دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبری که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جلب کند. سالانه بیش از 150 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل وارد این کشور می‌شوند. دانشگاه‌های کشور کانادا هم بیش از 10 هزار رشته دانشگاهی را در مقاطع مختلف تحصیلی در اختیار دانشجویان

12 دقیقه
سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا چقدر باید باشد؟

علاوه بر پرداخت شهریه، باید هزینه یک سال زندگی خود و همراهانتان را در کانادا در حسابتان داشته باشید. اگر بیشتر از این مبلغ در حسابتان موجود باشد شانس اخذ ویزای تحصیلی افزایش می‌یابد.

چه زمانی برای دریافت ویزای همراهان باید اقدام کرد؟

بهتر است بعد از اخذ ویزای تحصیلی متقاضی همراهان اقدام به اخذ ویزای کاری کنند. در غیر اینصورت شانس اخذ ویزای تحصیلی متقاضی کاهش می‌یابد.

آیا سن متقاضی در اخذ ویزای تحصیلی موثر است؟

طبق قوانین کانادا سن نباید در اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی موثر باشد ولی آمارها نشان می‌دهد اکثر افرادی که سن بالایی دارند موفق شانس کمتری برای دریافت ویزا دارند.

آیا وضعیت تاهل شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا را کاهش می‌دهد؟

خیر اگر همسر فرد متقاضی همزمان اقدام به درخواست ویزای کار یا بازدید کننده نکند، وضعیت تاهل تاثیر منفی در اخذ ویزای تحصیلی ندارد.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

دیدگاه فربد واحدی:

کلا شانس ویزای تحصیلی کانادا چقدره؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه الهه میرزایی:

بعد از ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیکار باید کرد؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه بنیامین حقیری:

ایا ویزای تحصیلی کانادا مصاحبه دارد و ممکن است شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا را کاهش دهد؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه شهرام فضلی:

سلام در شانس ویزای تحصیلی کانادا انگیزه نامه هم موثره؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه یگانه حاتمی:

انتخاب دانشگاه یا کالج چقدر در شانس ویزای تحصیلی تاثیر داره؟

پاسخ به این دیدگاه
ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.