مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

هر ساله حدود 350 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل به کانادا می‌روند. کیفیت بالای سیستم آموزشی کانادا باعث شده تا بسیاری از دانشجوها، دانشگاه‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. کشور ما هم از این قاعده مستثنی نبوده و در بین 10 کشوری است که بیشترین ویزای تحصیلی کانادا برای آن صادر می‌شود.

برای ادامه تحصیل در کانادا در هر مقطعی، باید ویزای تحصیلی این کشور را داشته باشید. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟ چه کارهایی می‌توان انجام داد تا ویزای تحصیلی، سریع‌تر صادر شود؟ چطور شانس ویزای تحصیلی کانادا را افزایش دهیم؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید در این مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

مدت زمان اخذ پذیرش از دانشگاه چقدر است؟

برای ارسال درخواست پذیرش خود و اخذ پذیرش از دانشگاه موردنظر، بهتر است 6 تا 9 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی در کانادا اقدام کنید. البته این مدت زمان با توجه به کامل بودن یا ناقص بودن مدارکتان ممکن است کمی تغییر کند. به همین دلیل بهتر است در زمان ارسال درخواست خود، تمام مدارکتان کامل باشد.

معمولا دانشگاه‌های کانادا حدود دو هفته تا چهار ماه بعد پاسخ پذیرش را برایتان ایمیل می‌کنند. در این بازه زمانی شما فرصت آن را دارید که تمام مدارک لازم برای ویزای تحصیلی را کامل کنید تا در صورت پذیرش، نقصی در مدارکتان وجود نداشته باشد.

مدت زمان دریافت استادی پریمیت چقدر است؟

برای اینکه بتوانید مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا را کاهش دهید و آن را کوتاه‌تر کنید، باید یک استادی پریمیت (Study Permit) خوب داشته باشید.

شاید در ذهنتان این سوال ایجاد شود که استادی پریمیت چیست؟ چه مدارکی نیاز دارد؟

Study Permit (استادی پریمیت) نوعی ویزا است که با دریافت آن اجازه ورود به کشور کانادا و زندگی در آن را خواهید داشت. معمولا افرادی که قصد ادامه تحصیل و شرکت در دوره‌های آموزشی دارند که ممکن است بیش از 6 ماه طول بکشد، باید ویزای استادی پریمیت دریافت کنند.

میزان اعتبار استادی پریمیت معمولا به اندازه دوره آموزشی و 180 روز اقامت بعد از آن است. دلیل اصلی اعتبار استادی پریمیت به مدت 180 روز بعد از اتمام تحصیلات، به این خاطر است که بتوانید بعد از تمام شدن درستان کار و شغل مناسبی در کانادا پیدا کنید.

در غیر اینصورت باید به کشور خود بازگردید. علاوه بر میزان اعتبار استادی پریمیت، قوانینی در این ویزا لحاظ شده که در صورت رعایت نکردن آن‌ها، تمدید اقامت تحصیلی و ویزای استادی پریمیت شما ممکن است که با مشکل مواجه شود.

مدت زمانی که طول می‌کشد تا استادی پریمیت شما صادر شود، همزمان با صدور ویزای تحصیلی شما است. اما بهتر است 30 روز قبل از تاریخ انقضا Study Permit، نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

مدت زمان دریافت استادی پرمیت

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

به طور معمول، مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بیشتر به کشور مبدا بستگی دارد. طبق آمارهای منتشر شده، مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان ایرانی حدود 11 هفته است که در این میان شرایطی چون انگشت نگاری و… می‌تواند روی این مدت زمان تاثیر داشته باشد.

انگشت نگاری معمولا در یکی از سفارتخانه‌ها یا کنسولگری‌ کانادا انجام می‌شود. اگر تمامی مدارک مورد نیازتان چون پذیرش تحصیلی، نامه استادی پریمیت، گواهی میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا  و… آماده باشند، تنها با انگشت نگاری کار پذیرشتان تمام خواهد شد.

در حال حاضر هم می‌توانید به صورت آنلاین مدارک را برای سفارت ارسال کنید و هم می‌توانید به صورت حضوری به سفارتخانه کانادا در یکی از کشورهای همسایه بروید. چراکه سفارت کانادا از سال ۲۰۱۲ در تهران فعالیت ندارد. البته اگر به صورت آنلاین اقدام کنید، قطعا پاسخ سریع‌تری دریافت خواهید کرد.

با توجه به تمام شرایط‌، اخذ ویزای تحصیلی حداکثر تا 15 هفته ممکن است طول بکشد. در برخی مواقع ویزای فرد با توجه به کامل بودن مدارک، در عرض دو هفته صادر می‌شود.

چگونه مدت زمان صدور ویزای تحصیلی را کاهش دهیم؟

با وجود افزایش درخواست پذیرش در دانشگاه‌های کانادا، می‌توان با توجه به چند نکته مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا را کاهش داد.

مدارکتان را تکمیل کنید

تکمیل بودن مدارک مرتبط به اخذ ویزای تحصیلی، می‌تواند روند صدور ویزا را تا مقدار بسیار زیادی کوتاه کند. در صورتی که مدارکتان ناقص باشد، درخواست ویزای شما از سوی سفارت رد خواهد شد و روند اخذ ویزا را طولانی‌تر خواهد کرد.

مدت زمان صدور ویزا

استادی پلن خوبی بنویسید

استادی پلن (Study Plan) برنامه‌ای است که زمان مطالعه، برنامه کلاسی و اهداف شما را مشخص می‌کند. برای داشتن یک استادی پلن خوب باید تا جایی که می‌توانید مختصر، واضح و دقیق بنویسید. در استادی پلن معمولا نیازی نیست که تمام شرح حال و زندگی خود را بنویسید، تنها باید مختصری از اهداف،برنامه کاری و تحصیلی خود را عنوان کنید. برای نوشتن یک استادی پلن خوب همواره باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید:

  • یک استادی پلن خوب، همیشه در یک صفحه و در چند پاراگراف نوشته می‌شود.
  • حتما در نوشتن استادی پلن از زبان انگلیسی استفاده کنید.
  • در استادی پلن نباید از رویاهاتان صحبت کنید، بلکه باید از دلایلی که نتوانستید در کشور خود ادامه تحصیل دهید و هدف از ادامه تحصیل خود در کشور کانادا صحبت کنید. اینکه آیا می‌توانید برای آینده کاری خود کشور کانادا را انتخاب کنید؟

با رعایت این نکات، می‌توانید یک استادی پلن خوب داشته باشید که باعث می‌شود مدت زمان انتظار ویزای تحصیلی شما کوتاه‌تر شود.

قبل از پایان ددلاین هر مرحله سریعا اقدام کنید

هیچ وقت کارهای مربوط به سفارت و صدور ویزا را به فردا موکول نکنید. زمانی که جواب مثبت از جانب دانشگاه دریافت کردید، در اسرع وقت ادامه مراحل صدور ویزای خود را پیگیری کنید.

کلام آخر

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بسته به شرایط کشور مبدا متفاوت است. در کشور ما (ایران)، صدور ویزای تحصیلی کانادا به 15 ماه زمان نیاز دارد. از این رو در این مقاله نکاتی را عنوان کردیم که با توجه به آن‌ها می‌توانید این مدت زمان انتظار را کاهش دهید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
13 دی 1400

تحصیل داروسازی در کانادا : شرایط و هزینه ها

بسیاری از دانشجویان به دنبال آن هستند تا در رشته‌های پزشکی دانشگاه‌های خارج از کشور ادامه تحصیل دهند. کشور کانادا یکی از مقاصد تحصیلی برای دانشجویان است. دانشگاه‌های این کشور به دلیل سطح بالایی که در سیستم آموزشی دارند، توانسته‌اند در رنکینگ‌های جهانی رتبه‌های بالایی را کسب کنند. به همین دلیل تحصیل پزشکی در کانادا

12 دقیقه
بهنام فارسی
19 مهر 1400

بررسی هزینه تحصیل در دبیرستان های در کانادا

با وجود اینکه هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا بسیار بالاست، اما والدین ترجیح می‌دهند که فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به این کشور بفرستند. دوره دبیرستان یکی از مهم‌ترین پایه‌های تحصیلی است و دانش‌آموزانی که دبیرستان‌های این کشور را انتخاب می‌کنند راحت‌تر می‌توانند وارد دانشگاه یا کالج شوند. سیستم آموزشی کشور کانادا زیر

بهنام فارسی
4 مرداد 1400

با ارزانترین شهرهای کانادا برای زندگی و تحصیل آشنا شوید

حدود 80 درصد مردمی که در کانادا زندگی می‌کنند از کیفیت زندگی خود در این کشور راضی هستند. این کشور امکانات و خدمات سطح بالایی را در اختیار مردم قرار می‌دهد، به همین دلیل امید به زندگی در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای جهان بسیار بالاست. کانادا یکی از زیباترین کشورهای آمریکا شمالی است

بهنام فارسی
21 مهر 1400

راهنمای اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا

کانادا کشوری است که به اتحاد خانواده اهمیت زیادی می‌دهد. به این معنی که به دانشجو این فرصت را می‌دهد که خانواده خود را نیز به عنوان همراه به کانادا بیاورد. این کار به میزان زیادی به کم شدن استرس دانشجو کمک می‌کند و از نظر روحی تاثیر مثبتی نیز در فرد می‌گذارد. اگر هم

بهنام فارسی
10 شهریور 1400

زمان شروع کالج های کانادا برای مهاجرت تحصیلی

کالج‌های کشور کانادا هم همانند دانشگاه‌های این کشور از سیستم آموزشی بسیار با کیفیتی برخوردار هستند. در واقع تحصیل در کالج‌های کانادا افراد را برای ورود به بازار کار آماده می‌کنند. در پایان هر دوره مدرک و گواهینامه معتبری به دانشجو داده می‌شود که می‌تواند با استفاده از آن وارد بازار کار شود. کالج‌ها با

بهنام فارسی
18 مهر 1400

بررسی شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

به دلیل وجود دانشگاه‌های معتبر در کشور کانادا، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تحصیل در این کشور را به ادامه تحصیل در سایر کشورهای جهان ترجیح می‌دهند. همواره ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کانادا به عنوان یکی از پرطرفدارترین دوره‌ها شناخته شده است. ازجمله دلایل آن هم می‌توان به امکان دریافت فاند تحصیلی کانادا

بهنام فارسی
4 مرداد 1400

تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی ممکن است؟

در سال گذشته(2020) دانشگاه‌های کانادا، نزدیک به دو میلیون دانشجو از سراسر جهان در رشته‌های مختلف پذیرش کردند. این آمار نشان داد که پذیرش دانشجوهای بین‌المللی در مقایسه با سال2019، حدود 20 درصد افزایش داشته است. بالا بودن سطح کیفیت و سیستم آموزشی این کشور باعث شده تا، 21 دانشگاه کشور کانادا در بین 50

بهنام فارسی
11 مرداد 1401

معرفی فرم های ویزای تحصیلی کانادا + آموزش پر کردن آنها

در زمان اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا، یکی از مهم‌ترین اموری که باید در رابطه با تکمیل آن دقت داشت فرم های ویزای تحصیلی کانادا می‌باشد. در واقع تکمیل درست و به موقع فرم های ویزای تحصیلی کانادا می‌تواند روی شانس پذیرش دانشجو تاثیرگذار باشد. در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با فرم

بهنام فارسی
24 اردیبهشت 1401

تحصیل فیزیوتراپی در کانادا : بررسی شرایط و هزینه ها

کانادا شامل استانداردهای بالای آموزشی بوده و این کشور دارای پنج دانشگاه معتبر جهانی است. اما شغل فیزیوتراپی با کد شغلی NOC 3142 در کشور کانادا شامل برنامه ریزی و ارزیابی بیمارها و اجرای برنامه‌های درمانی مختص هر شخص جهت مراقبت، بهبود یا باز یافتن عملکرد اولیه و حرکات بدنی شخص، التیام درد و پیش

بهنام فارسی
13 آذر 1400

بهترین دانشگاه های کانادا برای پزشکی کدامند؟

افراد بسیاری از سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در کانادا هستند. کشور کانادا یکی از بهترین کشورهایی است که می‌تواند به عنوان مقصد تحصیلی بسیاری از دانشجویان انتخاب شود. این کشور در رشته‌های پزشکی دارای بهترین دانشگاه‌ها می‌باشد، بهترین امکانات و تجهیزات آموزشی در رشته پزشکی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. از این رو

بهنام فارسی
17 بهمن 1400

کالج زبان کانادا | بهترین کالج های زبان کانادا + هزینه

برای مهاجرت به هرکشوری راه و روش های مختلفی وجود دارد اما برخی از این راه‌ها بخاطر محاسن شان بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند و اصطلاحا راه های طلایی نامیده می‌شوند. یکی از این راه‌ها برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل در رشته‌ی زبان بوده که این حجم از استقبال بدلیل امکانات بالایی

بهنام فارسی
21 مهر 1400

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند چه شرایطی دارد؟

یکی از مرفه‌ترین کشورهایی که ادامه تحصیل در آن آرزوی بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان است، کشور کاناداست. این کشور سیستم آموزشی با کیفیتی دارد و توانسته با دانشگاه‌ها و مدارس معتبر خود در سراسر جهان، سالانه تعداد بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان را به سمت خود جذب کند. امروزه بسیاری از خانواده‌ها

بهنام فارسی
11 خرداد 1400

بررسی زمان شروع و پایان سال تحصیلی در کانادا

کانادا با ۶۴۲ هزار دانشجوی خارجی، سومین مقصد برتر برای دانشجویان بین‌المللی در جهان است. سالانه صدها دانشجوی خارجی با هدف یک آینده بهتر، به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند تا در دانشگاه‌های برتر این کشور تحصیل کنند. دانشگاه‌های کانادا از محبوب‌ترین دانشگاه‌های جهان شناخته می‌شوند که علاوه بر سطح علمی و دانش به‌روز، از استانداردهای

بهنام فارسی
10 شهریور 1400

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در کالج کانادا چیست؟

کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی که دارد، در بین 10 کشور برتر جهان قرار گرفته است. بیشتر دانشجویان بین‌المللی پس از اتمام تحصیلات خود، تصمیم می‌گیرند برای ادامه زندگی اقامت دائم آن را اخذ کنند. اگر شما هم به دنبال اقامت پس از تحصیل در کانادا هستید، بهتر است تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
7 دی 1401

بهترین دانشگاه های مونترال کانادا (شرایط و هزینه پذیرش)

تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا، آرزوی بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است. این کشور با سیستم آموزشی سطح بالا و با کیفیتی که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را در سراسر جهان به خود جلب کند. البته وجود دانشگاه‌های معتبر هم در این امر بی تاثیر نخواهد بود. در این مطلب قصد داریم تا در

12 دقیقه
بهنام فارسی
17 بهمن 1400

انواع ویزای کانادا : شرایط ، مدارک لازم و هزینه ها

یکی از کشورهای پهناور و مهاجرپذیر آمریکای شمالی، کشور کاناداست. این کشور به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالایی که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جلب کند. در حال حاضر بسیاری از دانشجویان بین‌المللی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا را دارند. برای ادامه تحصیل

10 دقیقه
بهنام فارسی
18 دی 1400

درآمد رشته هوش مصنوعی در کانادا چقدر است؟

کشور کانادا همواره توانسته با ایجاد زیرساخت‌های لازم در رشته‌های مختلف، دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان جذب کند. بسیاری از رشته‌ها که هنوز در کشورهای دیگر معرفی نشده‌اند در کشور کانادا جایگاه خود را پیدا کرده‌اند. رشته هوش مصنوعی هم یکی از این رشته‌ها بوده که توانسته در کشورهای توسعه یافته چون کانادا، آمریکا،

بهنام فارسی
17 دی 1401

لیست دانشگاه های کانادا بر اساس استان و رنکینگ برای اپلای

شاید مدت ها است که فکر شما درگیر ادامه تحصیل در یک کشور دیگر است. امروز ما قصد داریم یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل را به شما معرفی کنیم. دانشگاه های خوب، تحصیلات عالی، موقعیت شغلی مناسب، سطح فرهنگ بالا و … همه از عواملی است که بسیاری از افراد را در سراسر

14 دقیقه
سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
برای تحصیل در کشور کانادا حتما باید استادی پریمیت داشته باشم؟

بله، برای تحصیل در دوره‌هایی که بیش از 6 ماه طول می‌کشد باید استادی پریمیت داشته باشید.

از طریق ویزای تحصیلی می‌توان اقامت دائم کانادا گرفت؟

بله، بعد از اتمام تحصیلات خود، حدود 180 روز زمان دارید تا دنبال کار باشید. در صورتی که کار پیدا کنید و استخدام شوید، می‌توانید اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید.

چند ماه زمان لازم است تا ویزای تحصیلی کانادا صادر شود؟

معمولا تا 15 ماه ویزای تحصیلیتان آماده خواهد شد. اما این پروسه بسته به شرایط کشور و دانشجو ممکن است تغییر کند و کوتاه‌تر شود.

آیا با آیلتس 6 می‌توان ویزای تحصیلی کانادا گرفت؟

هرچه نمره آیلتس شما بالاتر باشد، شانس قبولیتان هم به مراتب بالاتر خواهد رفت.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.