مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

هر ساله حدود 350 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل به کانادا می‌روند. کیفیت بالای سیستم آموزشی کانادا باعث شده تا بسیاری از دانشجوها، دانشگاه‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. کشور ما هم از این قاعده مستثنی نبوده و در بین 10 کشوری است که بیشترین ویزای تحصیلی کانادا برای آن صادر می‌شود.

برای ادامه تحصیل در کانادا در هر مقطعی، باید ویزای تحصیلی این کشور را داشته باشید. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟ چه کارهایی می‌توان انجام داد تا ویزای تحصیلی، سریع‌تر صادر شود؟ چطور شانس ویزای تحصیلی کانادا را افزایش دهیم؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید در این مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

مدت زمان اخذ پذیرش از دانشگاه چقدر است؟

برای ارسال درخواست پذیرش خود و اخذ پذیرش از دانشگاه موردنظر، بهتر است 6 تا 9 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی در کانادا اقدام کنید. البته این مدت زمان با توجه به کامل بودن یا ناقص بودن مدارکتان ممکن است کمی تغییر کند. به همین دلیل بهتر است در زمان ارسال درخواست خود، تمام مدارکتان کامل باشد.

معمولا دانشگاه‌های کانادا حدود دو هفته تا چهار ماه بعد پاسخ پذیرش را برایتان ایمیل می‌کنند. در این بازه زمانی شما فرصت آن را دارید که تمام مدارک لازم برای ویزای تحصیلی را کامل کنید تا در صورت پذیرش، نقصی در مدارکتان وجود نداشته باشد.

مدت زمان دریافت استادی پریمیت چقدر است؟

برای اینکه بتوانید مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا را کاهش دهید و آن را کوتاه‌تر کنید، باید یک استادی پریمیت (Study Permit) خوب داشته باشید.

شاید در ذهنتان این سوال ایجاد شود که استادی پریمیت چیست؟ چه مدارکی نیاز دارد؟

Study Permit (استادی پریمیت) نوعی ویزا است که با دریافت آن اجازه ورود به کشور کانادا و زندگی در آن را خواهید داشت. معمولا افرادی که قصد ادامه تحصیل و شرکت در دوره‌های آموزشی دارند که ممکن است بیش از 6 ماه طول بکشد، باید ویزای استادی پریمیت دریافت کنند.

میزان اعتبار استادی پریمیت معمولا به اندازه دوره آموزشی و 180 روز اقامت بعد از آن است. دلیل اصلی اعتبار استادی پریمیت به مدت 180 روز بعد از اتمام تحصیلات، به این خاطر است که بتوانید بعد از تمام شدن درستان کار و شغل مناسبی در کانادا پیدا کنید.

در غیر اینصورت باید به کشور خود بازگردید. علاوه بر میزان اعتبار استادی پریمیت، قوانینی در این ویزا لحاظ شده که در صورت رعایت نکردن آن‌ها، تمدید اقامت تحصیلی و ویزای استادی پریمیت شما ممکن است که با مشکل مواجه شود.

مدت زمانی که طول می‌کشد تا استادی پریمیت شما صادر شود، همزمان با صدور ویزای تحصیلی شما است. اما بهتر است 30 روز قبل از تاریخ انقضا Study Permit، نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

مدت زمان دریافت استادی پرمیت

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

به طور معمول، مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بیشتر به کشور مبدا بستگی دارد. طبق آمارهای منتشر شده، مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان ایرانی حدود 11 هفته است که در این میان شرایطی چون انگشت نگاری و… می‌تواند روی این مدت زمان تاثیر داشته باشد.

انگشت نگاری معمولا در یکی از سفارتخانه‌ها یا کنسولگری‌ کانادا انجام می‌شود. اگر تمامی مدارک مورد نیازتان چون پذیرش تحصیلی، نامه استادی پریمیت، گواهی میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا  و… آماده باشند، تنها با انگشت نگاری کار پذیرشتان تمام خواهد شد.

در حال حاضر هم می‌توانید به صورت آنلاین مدارک را برای سفارت ارسال کنید و هم می‌توانید به صورت حضوری به سفارتخانه کانادا در یکی از کشورهای همسایه بروید. چراکه سفارت کانادا از سال ۲۰۱۲ در تهران فعالیت ندارد. البته اگر به صورت آنلاین اقدام کنید، قطعا پاسخ سریع‌تری دریافت خواهید کرد.

با توجه به تمام شرایط‌، اخذ ویزای تحصیلی حداکثر تا 15 هفته ممکن است طول بکشد. در برخی مواقع ویزای فرد با توجه به کامل بودن مدارک، در عرض دو هفته صادر می‌شود.

چگونه مدت زمان صدور ویزای تحصیلی را کاهش دهیم؟

با وجود افزایش درخواست پذیرش در دانشگاه‌های کانادا، می‌توان با توجه به چند نکته مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا را کاهش داد.

مدارکتان را تکمیل کنید

تکمیل بودن مدارک مرتبط به اخذ ویزای تحصیلی، می‌تواند روند صدور ویزا را تا مقدار بسیار زیادی کوتاه کند. در صورتی که مدارکتان ناقص باشد، درخواست ویزای شما از سوی سفارت رد خواهد شد و روند اخذ ویزا را طولانی‌تر خواهد کرد.

مدت زمان صدور ویزا

استادی پلن خوبی بنویسید

استادی پلن (Study Plan) برنامه‌ای است که زمان مطالعه، برنامه کلاسی و اهداف شما را مشخص می‌کند. برای داشتن یک استادی پلن خوب باید تا جایی که می‌توانید مختصر، واضح و دقیق بنویسید. در استادی پلن معمولا نیازی نیست که تمام شرح حال و زندگی خود را بنویسید، تنها باید مختصری از اهداف،برنامه کاری و تحصیلی خود را عنوان کنید. برای نوشتن یک استادی پلن خوب همواره باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید:

  • یک استادی پلن خوب، همیشه در یک صفحه و در چند پاراگراف نوشته می‌شود.
  • حتما در نوشتن استادی پلن از زبان انگلیسی استفاده کنید.
  • در استادی پلن نباید از رویاهاتان صحبت کنید، بلکه باید از دلایلی که نتوانستید در کشور خود ادامه تحصیل دهید و هدف از ادامه تحصیل خود در کشور کانادا صحبت کنید. اینکه آیا می‌توانید برای آینده کاری خود کشور کانادا را انتخاب کنید؟

با رعایت این نکات، می‌توانید یک استادی پلن خوب داشته باشید که باعث می‌شود مدت زمان انتظار ویزای تحصیلی شما کوتاه‌تر شود.

قبل از پایان ددلاین هر مرحله سریعا اقدام کنید

هیچ وقت کارهای مربوط به سفارت و صدور ویزا را به فردا موکول نکنید. زمانی که جواب مثبت از جانب دانشگاه دریافت کردید، در اسرع وقت ادامه مراحل صدور ویزای خود را پیگیری کنید.

کلام آخر

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بسته به شرایط کشور مبدا متفاوت است. در کشور ما (ایران)، صدور ویزای تحصیلی کانادا به 15 ماه زمان نیاز دارد. از این رو در این مقاله نکاتی را عنوان کردیم که با توجه به آن‌ها می‌توانید این مدت زمان انتظار را کاهش دهید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
22 مهر 1400

بررسی تحصیل در رشته معماری در کانادا و آینده کاری

یکی از رشته‌های پرطرفدار و پرمتقاضی در دانشگاه‌های کشور کانادا، رشته معماری است. این رشته در بین رشته‌های مهندسی جایگاه و رتبه خود را پیدا کرده و از لحاظ کسب درآمد هم می‌تواند یک شغل پربازده و ایده‌آل باشد. کشور کانادا از آن دسته کشورهایی است که به این رشته بها و جایگاه بالایی داده

10 دقیقه
بهنام فارسی
7 دی 1401

بهترین دانشگاه های مونترال کانادا (شرایط و هزینه پذیرش)

تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا، آرزوی بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است. این کشور با سیستم آموزشی سطح بالا و با کیفیتی که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را در سراسر جهان به خود جلب کند. البته وجود دانشگاه‌های معتبر هم در این امر بی تاثیر نخواهد بود. در این مطلب قصد داریم تا در

12 دقیقه
بهنام فارسی
8 شهریور 1400

معرفی ارزانترین کالج های کانادا برای دانشجویان بین المللی

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کالج‌ها یا دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند، می‌دانند که ادامه تحصیل در یک کشور دیگر می‌تواند با هزینه‌‌های بالایی همراه باشد. این هزینه‌ها علاوه بر هزینه‌ی زندگی، شامل هزینه‌ی دانشگاه و کالج است. هزینه دانشگاه و کالج به عوامل مختلفی چون نوع دانشگاه، نوع رشته مورد نظر و…

10 دقیقه
بهنام فارسی
10 شهریور 1400

زمان شروع کالج های کانادا برای مهاجرت تحصیلی

کالج‌های کشور کانادا هم همانند دانشگاه‌های این کشور از سیستم آموزشی بسیار با کیفیتی برخوردار هستند. در واقع تحصیل در کالج‌های کانادا افراد را برای ورود به بازار کار آماده می‌کنند. در پایان هر دوره مدرک و گواهینامه معتبری به دانشجو داده می‌شود که می‌تواند با استفاده از آن وارد بازار کار شود. کالج‌ها با

بهنام فارسی
10 مهر 1400

برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا چه باید کرد؟

همه‌ی افرادی که برای ویزای تحصیلی کشور کانادا اقدام می‌کنند موفق به اخذ ویزا نخواهند شد. در واقع دلایل بسیاری وجود دارد که می‌تواند منجر به ریجکت شدن ویزای تحصیلی فرد شود. یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین این دلایل کامل نبود مدارک فرد متقاضی است. البته دلایلی دیگری هم وجود دارد که در ادامه به

بهنام فارسی
10 مهر 1400

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مک گیل کانادا

اگر شما هم دانشجو هستید یا قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را دارید، بی شک یکی از آرزوهای شما ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کاناداست. دانشگاه‌های این کشور از سطح سیستم آموزشی بالایی برخوردار هستند و با امکانات رفاهی و شرایط اقتصادی مناسبی که دارند، دانشجو می‌تواند یک زندگی ایده‌آل را در این کشور تجربه

بهنام فارسی
18 دی 1400

درآمد رشته هوش مصنوعی در کانادا چقدر است؟

کشور کانادا همواره توانسته با ایجاد زیرساخت‌های لازم در رشته‌های مختلف، دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان جذب کند. بسیاری از رشته‌ها که هنوز در کشورهای دیگر معرفی نشده‌اند در کشور کانادا جایگاه خود را پیدا کرده‌اند. رشته هوش مصنوعی هم یکی از این رشته‌ها بوده که توانسته در کشورهای توسعه یافته چون کانادا، آمریکا،

بهنام فارسی
17 مرداد 1400

بهترین شهر های کانادا برای تحصیل کدامند؟

بیشتر افراد برای ادامه تحصیل در کانادا ، دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا را انتخاب می‌کنند  که از مهم ترین دلایل آن، می توان از سطح بالای سیستم آموزشی و دانشگاه‌های این کشور در رنکینگ جهانی نام برد. کشور کانادا بیش از 80 دانشگاه و 240 کالج دارد و هر ساله حدود 150 هزار دانشجوی بین‌المللی

بهنام فارسی
23 آبان 1401

فول فاند ارشد کانادا : معرفی بهترین ها و روش اخذ

امروزه افراد زیادی تلاش می کنند که با گرفتن پذیرش دانشگاه های خارج از کشور به کشور های دیگر مهاجرت کنند. این خواسته آن‌ها دلایل متعددی دارد مثل دانشگاه های معتبر، شرایط شغلی بهتر و…دریافت بورسیه یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های ادامه تحصیل است. زیرا با دریافت بورسیه و گرفتن کمک

بهنام فارسی
21 مرداد 1400

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

زندگی در یک کشور دیگر با شرایط اقتصادی و فرهنگی جدید در ابتدا برای هر فردی کمی سخت است. کشور کانادا هم جزو یکی از بهترین مقاصد دانشجویان برای ادامه تحصیل است. این کشور به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی که دارد، هرساله عده بسیاری از دانشجویان از کشورهای مختلف جهان را جذب خود می‌کند.

10 دقیقه
بهنام فارسی
4 مرداد 1400

چطور برای اساتید خارجی ایمیل رسمی بنویسیم؟

بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند، باید با پروسه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ها آشنایی داشته باشند. یکی از مراحل این پروسه، دریافت ایمیل با پاسخ مثبت از اساتید خارجی است. یکی از موارد مهم در اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های خارج از کشور ایمیل به اساتید خارجی

بهنام فارسی
7 آذر 1400

تحصیل دکترا در کانادا : شرایط ، مراحل و هزینه ها

کانادا به دلیل داشتن موسسات آموزشی، مدارس، دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبری که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جلب کند. سالانه بیش از 150 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل وارد این کشور می‌شوند. دانشگاه‌های کشور کانادا هم بیش از 10 هزار رشته دانشگاهی را در مقاطع مختلف تحصیلی در اختیار دانشجویان

12 دقیقه
بهنام فارسی
4 مرداد 1400

تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی ممکن است؟

در سال گذشته(2020) دانشگاه‌های کانادا، نزدیک به دو میلیون دانشجو از سراسر جهان در رشته‌های مختلف پذیرش کردند. این آمار نشان داد که پذیرش دانشجوهای بین‌المللی در مقایسه با سال2019، حدود 20 درصد افزایش داشته است. بالا بودن سطح کیفیت و سیستم آموزشی این کشور باعث شده تا، 21 دانشگاه کشور کانادا در بین 50

بهنام فارسی
2 تیر 1400

شرایط سنی تحصیل در کانادا چیست؟

هرساله به تعداد دانشجویان بین‌المللی در کانادا اضافه می‌شود. این کشور علاوه بر یک سیستم آموزشی با کیفیت، امکانات بسیاری را برای دانشجو فراهم می‌کند. تحقیقات، کمک به انتشار مقالات علمی و همکاری های بین‌المللی سه مزیت اصلی دانشگاه‌های کانادا نسبت به سایر کشورهاست. همین مزایا باعث شده اکثر دانشجویان بین‌المللی، کانادا را برای تحصیل

بهنام فارسی
11 مرداد 1401

معرفی فرم های ویزای تحصیلی کانادا + آموزش پر کردن آنها

در زمان اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا، یکی از مهم‌ترین اموری که باید در رابطه با تکمیل آن دقت داشت فرم های ویزای تحصیلی کانادا می‌باشد. در واقع تکمیل درست و به موقع فرم های ویزای تحصیلی کانادا می‌تواند روی شانس پذیرش دانشجو تاثیرگذار باشد. در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با فرم

بهنام فارسی
21 آبان 1400

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی کانادا را بشناسید

همانطور که آگاه هستید ادامه تحصیل در کشور کانادا با توجه به سیستم آموزشی پیشرفته‌ای که دارد می‌تواند آرزوی بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان باشد. معمولا والدینی که از لحاظ اقتصادی وضعیت و شرایط مساعدی دارند برای داشتن آینده‌ای درخشان‌تر، فرزند خود را از دوران تحصیلات متوسطه به این کشور می‌فرستند. در اینصورت شانس

10 دقیقه
بهنام فارسی
13 دی 1400

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان : شرایط و هزینه ها

کشور کانادا در شمالی‌ترین نقطه آمریکا قرار گرفته است. این کشور با وسعت زیادی که دارد، جمعیت بسیار کمی را در خود گنجانده است. کشور کانادا دارای 10 استان است که هرکدام از این استان‌ها با چهارچوب و قوانین خاص خود اداره می‌شوند. سیستم آموزشی قوی و سطح بالای این کشور باعث شده تا دانش‌آموزان

11 دقیقه
بهنام فارسی
17 بهمن 1400

تحصیل در رشته هوش مصنوعی در کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهایی است که در قاره آمریکای شمالی قرار دارد و از 13 استان تشکیل شده است. در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی  توانسته به عنوان یکی از بهترین کشورهای این منطقه معرفی شود. آمار مهاجرت تحصیلی به این کشور بسیار بالاست، دولت کانادا هرساله تعداد بسیاری از دانشجویان را

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
برای تحصیل در کشور کانادا حتما باید استادی پریمیت داشته باشم؟

بله، برای تحصیل در دوره‌هایی که بیش از 6 ماه طول می‌کشد باید استادی پریمیت داشته باشید.

از طریق ویزای تحصیلی می‌توان اقامت دائم کانادا گرفت؟

بله، بعد از اتمام تحصیلات خود، حدود 180 روز زمان دارید تا دنبال کار باشید. در صورتی که کار پیدا کنید و استخدام شوید، می‌توانید اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید.

چند ماه زمان لازم است تا ویزای تحصیلی کانادا صادر شود؟

معمولا تا 15 ماه ویزای تحصیلیتان آماده خواهد شد. اما این پروسه بسته به شرایط کشور و دانشجو ممکن است تغییر کند و کوتاه‌تر شود.

آیا با آیلتس 6 می‌توان ویزای تحصیلی کانادا گرفت؟

هرچه نمره آیلتس شما بالاتر باشد، شانس قبولیتان هم به مراتب بالاتر خواهد رفت.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.