معرفی کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal

سیستم آموزشی کشور کانادا سطح بسیار بالایی دارد، به طوری که دانشجویان بسیاری از سراسر جهان به دنبال تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور هستند. یکی از کالج‌هایی که بیش از 30 درصد دانشجویان آن را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده، کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal نام دارد. این کالج در استان کبک(استان فرانسوی زبان) کانادا قرار دارد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal و رشته‌های ارائه شده در آن بیشتر آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

بهترین دانشگاه های ونکوور کانادا

دانشگاه های مونترال کانادا

تاریخچه کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal

یکی از کالج‌های خصوصی کشور کانادا که در سال 1959 تاسیس شد، کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal است. این کالج یکی از قدیمی‌ترین و بهترین کالج‌های خصوصی در کشور کاناداست که در استان کبک و در شهر مونترال قرار دارد. کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal که یکی از کالج‌های دو زبانه کشور کاناداست هر ساله دانشجویان بسیاری را برای ادامه تحصیل به سمت خود جذب می‌کند.

اگر بخواهیم به تاریخچه این کالج نگاهی بیندازیم باید بگوییم که موسس آن ژان پل مورین است. این کارآفرین کانادایی به منظور ایجاد فرصت شغلی برای دانشجویان و ساکنین این شهر، کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal را تاسیس نمود.
ژان پل مورین به حوزه مد و فشن علاقه بسیاری داشت، بدین ترتیب اولین مدرسه مد و فشن را در سال 1973 در این کالج تاسیس کرد. در سال 1981 بود که وزارت آموزش و پرورش کبک این کالج را به رسمیت شناخت.

معرفی کالج لسل کانادا

کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal توانست در کشورهای مختلف جهان و در 5 قاره، یک شبکه آموزشی راه اندازی کند. این شبکه دارای 23 پردیس دانشگاهی و موسسه آموزشی، 3000 کارمند است و توانسته حدود 17 هزار دانشجو را مورد پذیرش خود قرار دهد.
کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal یکی از کالج‌های خصوصی و دو زبانه آمریکای شمالی است که 40 درصد دانشجویان آن را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده است.

معرفی کالج لسل کانادا

رشته‌های تحصیلی کالج لسل

در این کالج بیش از 35 برنامه تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. در این کالج گواهینامه، دیپلم و برنامه‌های لیسانس مختلفی در رشته‌های طراحی داخلی، طراحی گرافیک، مد و آشپزی، صوتی و فیلم، طراحی انیمیشن، طراحی گرافیک پیشرفته، هنر و طراحی انیمیشن، هنرهای پخت و شیرینی، مدیریت رویداد، کارآفرینی و مدیریت رستوران، مدیریت تجارت و مهمان نوازی، طراحی بازی و VFX و… به دانشجویان تعلق می‌گیرد.

برخی از رشته‌های ارائه شده به دانشجویان در حوزه مد و فشن است. لیسانس طراحی مد، دیپلم طراحی مد و دیپلم طراحی جواهرات از رشته‌های ارائه شده به دانشجویان می‌باشد.
تمامی رشته‌ها و دروس به صورت آنلاین و حضوری در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

شرایط پذیرش در کالج لسل کانادا

برای پذیرش از این دانشگاه باید علاوه بر داشتن شرایط عمومی ثبت نام در دانشگاه‌های کشور کانادا، از شرایط خاص این دانشگاه هم برخوردار باشید. از شرایط پذیرش در کالج لسل کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدارک زبان انگلیسی و فرانسوی معتبر و مورد پذیرش کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal به شرح زیر می‌باشد:

مدارک زبان انگلیسی
مدرک تافل: نمره 24 در نوشتن، نمره 18 در سایر بخش‌ها
مدرک آیلتس: نمره 6.5 در نوشتن، نمره 6 در سایر بخش‌ها
مدرک کمبریج: حداقل نمره 179
مدرک ECL: کسب رتبه D

مدارک زبان فرانسوی
مدرک TCF tout public, TEFaQ or TEF کسب درجه B2/
مدرک CEFR کسب درجه B2 پیشرفته

هزینه و شهریه تحصیل در کالج لسل

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های کشور کانادا متفاوت است. نوع رشته، نوع دانشگاه، تعداد واحدهای ارائه شده و…. همه از عواملی هستند که می‌توانند روی شهریه و هزینه تحصیل دانشجویان تاثیرگذار باشد.
شهریه تحصیل در کالج لسل برای دانشجویان بین‌المللی هم متفاوت است، شهریه دانشجویان این کالج به طور میانگین 17هزار دلار است. البته نوع رشته می‌تواند میزان شهریه پرداختی را تغییر دهد.

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای ادامه تحصیل در این کالج از وام و بورسیه تحصیلی استفاده کنند. علاوه بر شهریه کالج، هزینه زندگی دانشجویان هم شامل اجاره خانه، خورد و خوراک، حمل و نقل و… می‌شود. برای هر دانشجو میانگین سالانه 10 هزار دلار کانادا هزینه زندگی در این کشور در نظر گرفته شده است.

هزینه و شهریه تحصیل در کالج لسل

مراحل اخذ پذیرش

ادامه تحصیل در کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal فرصتی طلایی را برای حضور در بازار کار این کشور برای دانشجویان مهیا می‌کند. این کالج هر ساله دانشجویان بسیاری را که به دنبال دیپلم، گواهینامه دوره‌های مختلف و… را پذیرش می‌کند. بسیاری از دانشجویان بین‌المللی برای ورود سریع‌تر به بازار کار کشور کانادا، ترجیح می‌دهند که در کالج‌های این کشور ادامه تحصیل دهند.

برای ادامه تحصیل در کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal ابتدا باید برای اخذ پذیرش از کالج اقدام کرد. برای پذیرش از این کالج دانشجویان به مدارک زیر نیاز دارند:

 • فرم کامل درخواست پذیرش
 • شناسنامه
 • پرداخت هزینه‌های پذیرش تحصیلی
 • مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
 • گزارش سوابق تحصیلی
 • ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی و فرانسوی
 • اثبات مهارت کافی در زبان انگلیسی و فرانسوی

گواهی‌های ارائه شده توسط کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal

گواهی‌های ارائه شده در این کالج به سه دسته تقسیم می‌شوند. مدرک دیپلم تحصیلات دانشگاهی، گواهی تحصیلات دانشگاهی و دیپلم تحصیلات شغلی از گواهینامه‌های ارائه شده توسط این کالج به دانشجویان است.

بورسیه‌های کالج لسل

کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal هم مانند برخی از کالج‌ها و دانشگاه‌های کشور کانادا، پذیرش دانشجویان را با بورسیه انجام می‌دهد. دولت کانادا برای دانشجویانی که در این دانشگاه ادامه تحصیل می‌دهند، بورسیه‌هایی را در نظر گرفته است. این بورسیه‌ها متعلق به دانشجویانی است که سوابق تحصیلات عالی داشته باشند و در برنامه‌های ورزشی و خلاقانه شرکت کنند. این کالج دارای دو نوع بورسیه است:

 • بورسیه تحصیلی استعداد درخشان
  این بورسیه تحصیلی تنها به دانشجویان بین‌المللی تعلق می‌گیرد که تمام وقت باشند. سوابق تحصیلی درخشان این دانشجویان باعث می‌شود تا بورسیه 20 درصد هزینه‌های شهریه را تحت پوشش قرار دهد.
 • بورسیه تحصیلی ورودی دانشجویان بین‌المللی
  مبلغ این بورسیه تحصیلی حدود 5 تا 10 هزار دلار می‌باشد. در این میان بورسیه تحصیلی 5 هزار دلاری به دانشجویان جدیدی تعلق می‌گیرد که در برنامه‌های دیپلم مشغول به فعالیت می‌باشند و بورسیه 10 هزار دلاری هم به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که به دنبال تحصیل در رشته‌های مختلف کالج هستند.

بورسیه‌های کالج لسل

رنک کالج لسل کانادا

با توجه به آمار و رتبه‌بندی منتشر شده در سال 2021 در وب‌سایت webometrics   عنوان شده است، رتبه این کالج در کشور کانادا 202 می‌باشد و رتبه آن در رنک جهانی 12166 اعلام شده است.

کلام آخر

در این بلاگ به وطر کامل و جامع کالج لسل کانادارا معرفی کردیم. این کالج یکی از بهترین و قدیمی‌ترین کالج‌های کشور کاناداست که توانسته دانشجویان بسیاری را به خود جلب کند. از این رو تحصیل در چنین کالجی می‌تواند آینده شغلی بسیاری خوبی را برای فارغ‌التحصیلان در کانادا رقم بزند.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
6 مرداد 1400

شانس ویزای تحصیلی کانادا را افزایش دهید

برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر، ویزای دانشجویی کانادا نیازی به مصاحبه اجباری ندارد. با این حال اخذ ویزای تحصیلی کانادا آسان نیست و ممکن است به هر دلیلی، هر چند کوچک، ریجکت شوید. صادقانه بگوییم اولویت شما باید اخذ پذیرش از یک دانشگاه خوب و معتبر کانادایی باشد زیرا اخذ ویزای هرچقدر هم سخت باشد

بهنام فارسی
17 مهر 1401

دانشگاه کنکوردیا کانادا Concordia University

کانادا سرزمین فرصت‌هاست. بسیاری از دانشجویان آرزوی تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را در سر دارند. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای توسعه یافته و پیشرفته کمتر می‌باشد. از طرفی مدارک این دانشگاه‌ها هم از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند، از این رو رقابت بر سر پذیرش در دانشگاه‌های کشور

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

قوانین کار دانشجویی در کانادا چگونه است؟

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که برای دانشجویان بین‌المللی در کشور کانادا مطرح می‌شود کار دانشجویی است. تحصیل در یک کشور خارجی علاوه بر هزینه تحصیلات می‌تواند هزینه‌های دیگری را هم در برداشته باشد. بیشتر دانشجویان برای آشنایی با محیط زندگی، آداب و رسوم مردم کانادا و کسب درآمد تصمیم می‌گیرند که در حین تحصیل به

بهنام فارسی
1 آذر 1400

ددلاین دانشگاه های کانادا برای اپلای و اخذ ویزا

کشور کانادا همواره یکی از کشورهای پرمتقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی است. بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور هستند. دانشگاه‌های کشور کانادا با توجه به سیستم آموزشی معتبری که دارند در رنکینگ جهانی توانسته‌اند، رتبه‌های خوبی را کسب کنند. در حال حاضر 26 دانشگاه کشور کانادا در رنکینگ

بهنام فارسی
24 اردیبهشت 1401

تحصیل فیزیوتراپی در کانادا : بررسی شرایط و هزینه ها

کانادا شامل استانداردهای بالای آموزشی بوده و این کشور دارای پنج دانشگاه معتبر جهانی است. اما شغل فیزیوتراپی با کد شغلی NOC 3142 در کشور کانادا شامل برنامه ریزی و ارزیابی بیمارها و اجرای برنامه‌های درمانی مختص هر شخص جهت مراقبت، بهبود یا باز یافتن عملکرد اولیه و حرکات بدنی شخص، التیام درد و پیش

بهنام فارسی
27 شهریور 1400

شرایط کار دندانپزشکی در کانادا

رشته دندانپزشکی(Dentistry)یکی از شاخه‌های علم پزشکی است که به بررسی بهداشت دهان و دندان، سلامت بافت لثه، تشخیص و درمان بیماری‌های مربوط به این بخش می‌پردازد. البته این رشته تنها محدود به دندان نمی‌شود، افرادی که در این رشته مشغول به تحصیل هستند اطلاعات و علم لازم در زمینه ناحیه گیجگاهی، سر، صورت، فک، سلامت

بهنام فارسی
17 دی 1401

لیست دانشگاه های کانادا بر اساس استان و رنکینگ برای اپلای

شاید مدت ها است که فکر شما درگیر ادامه تحصیل در یک کشور دیگر است. امروز ما قصد داریم یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل را به شما معرفی کنیم. دانشگاه های خوب، تحصیلات عالی، موقعیت شغلی مناسب، سطح فرهنگ بالا و … همه از عواملی است که بسیاری از افراد را در سراسر

14 دقیقه
بهنام فارسی
11 مرداد 1401

روش های مهاجرت به کانادا : بررسی شرایط و هزینه ها

کانادا مقصد خوبی برای مهاجران است؛ زیرا علاوه بر فرهنگ پذیرای مهاجر، برنامه‌های مهاجرتی متنوعی دارد. بسته به اینکه در چه سنی هستید، چه مدرک تحصیلی و سوابق شغلی دارید، از نظر مهارت‌های زبانی در چه سطحی هستید و میزان سرمایۀ شما چه‌قدر است انتخاب روش مهاجرت متفاوت خواهد بود. در این مطلب دربارۀ روش

18 دقیقه
بهنام فارسی
4 مرداد 1400

تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی ممکن است؟

در سال گذشته(2020) دانشگاه‌های کانادا، نزدیک به دو میلیون دانشجو از سراسر جهان در رشته‌های مختلف پذیرش کردند. این آمار نشان داد که پذیرش دانشجوهای بین‌المللی در مقایسه با سال2019، حدود 20 درصد افزایش داشته است. بالا بودن سطح کیفیت و سیستم آموزشی این کشور باعث شده تا، 21 دانشگاه کشور کانادا در بین 50

بهنام فارسی
18 مهر 1400

بررسی شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

به دلیل وجود دانشگاه‌های معتبر در کشور کانادا، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تحصیل در این کشور را به ادامه تحصیل در سایر کشورهای جهان ترجیح می‌دهند. همواره ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کانادا به عنوان یکی از پرطرفدارترین دوره‌ها شناخته شده است. ازجمله دلایل آن هم می‌توان به امکان دریافت فاند تحصیلی کانادا

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

همه چیز درباره تحصیل در کالج های کانادا از مراحل پذیرش تا هزینه ها

کشور کانادا تا سال گذشته(2020) هر ماه میزبان 25 تا 35 هزار مهاجر از کشورهای مختلف جهان بوده، اما از ماه مارس سال 2020 این آمار کاهش چشمگیری پیدا کرده است. از طرفی سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالای کشور کانادا باعث شده تا بسیاری از دانشگاه‌ها، کالج‌ها و مدارس این کشور گزینه انتخابی

بهنام فارسی
10 مهر 1400

برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا چه باید کرد؟

همه‌ی افرادی که برای ویزای تحصیلی کشور کانادا اقدام می‌کنند موفق به اخذ ویزا نخواهند شد. در واقع دلایل بسیاری وجود دارد که می‌تواند منجر به ریجکت شدن ویزای تحصیلی فرد شود. یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین این دلایل کامل نبود مدارک فرد متقاضی است. البته دلایلی دیگری هم وجود دارد که در ادامه به

بهنام فارسی
17 مرداد 1400

شرایط تحصیل در کانادا چیست؟

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها، مدارس و کالج‌های کشور کانادا را دارید، باید قبل از اقدام به اخذ پذیرش در رابطه با قوانین پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی اطلاعات کاملی داشته باشید. کشور کانادا، کشوری بسیار قانون‌مندی است، همانطور که سطح کیفت آموزش در این کشور بسیار بالاست. این کشور در مورد رعایت قوانین

بهنام فارسی
2 بهمن 1400

بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر

همواره انتخاب مقصد برای دانشجویان بین‌المللی با توجه به نوع رشته، یکی از سخت‌ترین تصمیمات است. برای انتخاب کشور و دانشگاه مورد نظر بهتر است با تحقیقات و آگاهی کامل پیش بروید. در این مقاله شما را با بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر آشنا خواهیم کرد، پس تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
21 آبان 1400

لیست دانشگاه های مهندسی کانادا : معرفی برترین ها

کانادا یکی از کشورهای پرطرفداری است که در قاره آمریکای شمالی قرار گرفته و با توجه به وسعت بالا جمعیت بسیاری کمی دارد. این کشور همواره به عنوان یکی از کشورهای مهاجرپذیر و موفق در زمینه جذب دانشجو در جهان شناخته شده است. از طرفی کشور کانادا در برخی از رشته‌های تحصیلی چون پزشکی، مهندسی

بهنام فارسی
7 دی 1401

بهترین دانشگاه های مونترال کانادا (شرایط و هزینه پذیرش)

تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا، آرزوی بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است. این کشور با سیستم آموزشی سطح بالا و با کیفیتی که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را در سراسر جهان به خود جلب کند. البته وجود دانشگاه‌های معتبر هم در این امر بی تاثیر نخواهد بود. در این مطلب قصد داریم تا در

12 دقیقه
بهنام فارسی
9 آبان 1400

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا چیست؟

یکی از کشورهای پیشرفته جهان که در همسایگی کشور آمریکا قرار دارد، کاناداست. این کشور به دلیل داشتن شرایط اقتصادی با ثبات، زیرساخت‌های مناسب، سیستم آموزشی با کیفیت و… به عنوان یکی از بهترین و ثروتمندترین کشورهای جهان شناخته شده است. همین امر باعث شده تا دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای ادامه تحصیل دانشگاه‌های

12 دقیقه
بهنام فارسی
16 اردیبهشت 1401

تفاوت فاند و بورسیه چیست؟ معرفی انواع کمک هزینه تحصیلی

بیشتر دانشجویان به دنبال آن هستند تا بتوانند در دانشگاه‌های معتبر ادامه تحصیل دهند، به دنبال آن می‌توانند آینده شغلی خوبی داشته باشند. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چگونه می‌توان از فاند تحصیلی یا بورسیه تحصیلی استفاده کرد؟ همانطور که می‌دانید هزینه تحصیل و زندگی در کشورهای دیگر با توجه به

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
کدام یک از افراد معروف و به نام از کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal شده‌اند؟

دنیس گاگنون، ترویس تادئو، آناستازیا رادویچ، ماری سنت پیر، آنی هورث و توماس تایت از این کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal فارغ‌التحصیل شده‌اند.

آیا می‌توان با پذیرش مشروط در این کالج ادامه تحصیل داد؟

پذیرش مشروط تنها محدود به چند دانشگاه و کالج در کانادا است که کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal شامل آن نیست.

آیا رشته هتلداری و گردشگری هم در این کالج تدریس می‌شود؟

رشته‌های هتلداری، گردگشگری، مدیریت خدمات غذایی، آشپز حرفه‌ای و مدیریت خانه سالمندان از رشته‌های هتلداری و گردشگری در این کالج هستند.

شهریه تحصیل در این کالج چقدر است؟

شهریه تحصیل در این کالج با توجه به نوع رشته متفاوت است.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.