بهترین شهر کانادا برای زندگی و مهاجرت کدام است؟

بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان، دانشگاه‌های کشور کانادا را به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالا برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. در حال حاضر 6 شهر این کشور مهاجرپذیر، در بین 100 شهر برتر جهان قرار دارد. شاید از خودتان بپرسید کدام شهر کانادا برای زندگی بهتر است؟ 6 شهر برتر این کشور کدامند؟ برای پاسخ به سوالات در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید تا با بهترین شهر کانادا برای زندگی آشنا شوید.  

بیشتر بخوانید:

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی کدامند؟

برای اینکه بهترین شهرهای کشور کانادا را بشناسید، لازم است که جوانب مختلفی چون فرصت‌های شغلی، هزینه زندگی، آب و هوا، تفریحات و سرگرمی‌ها و…. آن شهر را مورد بررسی قرار دهید. در ادامه شهرهایی را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توان آن را به عنوان زیباترین شهرهای کانادا برای تحصیل و زندگی معرفی کرد.

ونکوور

یکی از بهترین و زیباترین شهرهای کانادا، ونکوور است. ونکوور بزرگترین شهر استان بریتیش کلمبیا بوده و به عنوان سومین شهر بزرگ کانادا شناخته می‌شود. مساحت این شهر حدود 115 کیلومتر مربع بوده و جمعیت آن بیش از 2.5 میلیون نفر است، 44 درصد این جمعیت مهاجران کشورهای آسیای شرقی هستند. این شهر ازجمله شهرهای چند ملیتی کانادا به شمار می‌رود، به همین دلیل بیشتر مردم به زبانی غیر از زبان انگلیسی تسلط دارند.

فرصت های شغلی

شهر ونکوور یکی از بهترین شهرهای، استان بریتیش کلمبیا بوده و از سطح اقتصادی بسیار بالایی برخوردار است. در این شهر فرصت‌های شغلی بسیار خوبی برای بومیان و مهاجران وجود دارد. مردم ونکوور می‌توانند در بخش‌های صید ماهی، گردشگری، مالی، سینما و فیلم، فناوری، ارتباطات، ساخت و ساز ساختمان، جنگلداری و معدن مشغول به کار شوند.

هزینه زندگی

برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در این شهر باید ماهانه 2.080 دلار کانادا پرداخت کنید. با وجود این اجاره خانه، قیمت خرید خانه در این شهر بسیار بالاست. برای خرید یک خانه خوب هم حداقل باید 1.029.000 دلار کانادا بپردازید، البته این مبلغ با توجه به منطقه و نوع خانه افزایش پیدا خواهد کرد.

از دیگر هزینه‌های زندگی در این شهر می‌توان به خرید موادغذایی برای خانه(ماهانه 315 دلار)، هزینه حمل و نقل عمومی در سطح شهر با اتوبوس(ماهانه 75 تا 95 دلار) و هزینه حمل و نقل با تاکسی(ماهانه 75 دلار) اشاره کرد.
به طور میانگین هزینه‌ی زندگی در شهر ونکوور سالانه حدود 40.680 هزار دلار کانادا است.

آب و هوای ونکوور

این شهر به دلیل اینکه در مجاورت دریا قرار گرفته، دارای آب و هوای مرطوبی است. مجاورت با دریا باعث شده تا در طول فصل زمستان، از هوای سردتری برخوردار باشد. 

تورنتو

شهر تورنتو از لحاظ ملیتی یکی از شلوغ‌ترین شهرهای کانادا است، به طوری که بیش از نیمی از ساکنان این شهر از بومیان کانادا نیستند. تورنتو با مساحتی بالغ بر 63 کیلومتر مربع و با جمعیت 2.93 میلیون نفر، به عنوان بزرگترین شهر کانادا شناخته شده است.

فرصت های شغلی

فرصت‌های شغلی بسیاری برای افراد در زمینه‌ی مالی، فیلم و سینما، رسانه، کسب و کار، مهندسی، بیوتکنولوژی و آی تی در شهر تورنتو وجود دارد.

هزینه زندگی

شهر تورنتو گران‌ترین شهر کانادا است، هزینه زندگی در آن در مقایسه با سایر شهرهای دیگر بسیار بالاست. هزینه حمل و نقل عمومی ماهانه(146 دلار)، هزینه مدرسه برای دانش‌آموزان بین‌المللی ماهانه(1.977 دلار)، هزینه اجاره یک خانه یک خوابه ماهانه حدود (2.270 دلار) است. 
به طور متوسط هزینه زندگی در این شهر گران‌قیمت، سالانه 45.380 دلار است.

آب و هوای تورنتو

شهر تورنتو در کشور کانادا معمولا دارای دو فصل تابستان و زمستان است. در فصل گرما فستیوال‌ها و جشنواره‌های بسیاری در برگزار می‌شود.

کلگری

شهر کلگری یکی از بهترین شهر کانادا برای زندگی است، این شهر در استان آلبرتا قرار دارد و با جمعیت 1.3 میلیون نفری خود به عنوان بزرگترین شهر آلبرتا معرفی شده است. مساحت شهر کلگری 825 کیلومتر مربع بوده و به عنوان چهارمین شهر بزرگ کانادا شناخته می‌شود. مهاجران بسیاری این شهر را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند. تنها دلیل آن را هم می‌توان مالیات کم، نرخ جرم بسیار پایین و… عنوان کرد.

فرصت های شغلی

افراد ساکن این شهر می‌توانند در بخش‌های آی تی، معماری، گردشگری، زمین‌شناسی، کارهای تولیدی، ساخت و ساز، رسانه، هنرهای عالی، برنامه‌ریزی شهری، مراقبت‌های بهداشتی، نفت و گاز، مالی، کشاورزی مشغول به کار شوند.

هزینه زندگی

هزینه زندگی در شهر کلگری همانند شهرهای تورنتو، ونکوور کمی بالاست. برای اجاره یک خانه باید ماهانه 750 تا 1000 دلار بپردازید، هزینه حمل و نقل با وسایل عمومی ماهانه (106 دلار)، هزینه یک ساعت تاکسی(29 دلار)، هزینه اینترنت ماهانه(50 تا 70 دلار) است. به طور میانگین هزینه زندگی در این شهر سالانه 33.855 دلار است.

آب و هوای کلگری

یکی از بهترین و خوش‌ آب و هواترین شهرهای کشور کانادا که چهار فصل بوده، شهر کلگری است. آب و هوای این شهر خشک و خنک است، مانند سایر شهرهای چهارفصل زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرمی دارد.

مونترال

یکی از زیباترین شهرهای کانادا که مردم در آن به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند، مونترال است. شهر مونترال که به پایتخت فرهنگی کشور کانادا معروف است با مساحت 431 کیلومتر مربع، جمعیتی بالغ بر 1.7 میلیون نفر را درون خود جای داده است.
این شهر علاوه بر اینکه به عنوان دومین شهر پرجمعیت کانادا شناخته شده، پرجمعیت‌ترین شهر استان کبک است.

فرصت های شغلی

از فرصت‌های شغلی موجود در شهر مونترال می‌توان به بخش‌های فناوری، تجارت، مالی، داروسازی، مد و فشن، گردشگری، غذا و.. اشاره کرد.

هزینه زندگی

مونترال از نظر هزینه اجاره خانه و خرید خانه در مقایسه با شهرهای تورنتو و ونکوور کمی ارزان‌تر است. برای اجاره خانه در این شهر باید ماهانه 1200 دلار برای یک آپارتمان تک‌خوابه و 2000هزار دلار برای یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر بپردازید.

آب و هوای مونترال

شهر مونترال دارای آب و هوای بسیار خاصی است. تابستان دلنشین و زمستان پر از ورزش های زمستانی از ویژگی های شهر مونترال هست.

اتاوا

بهترین شهر کانادا برای زندگی و پایتخت این کشور، شهر اتاوا است. این شهر در نزدیکی شهر مونترال قرار گرفته است و مردم آن قادرند به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت کنند. در نظرسنجی که از مردم گرفته شده، شهر اتاوا همواره به عنوان یکی از بهترین شهرهای کانادا معرفی شده است. بسیاری از مردم، این شهر را به عنوان یکی از شهرهای لوکس و گران کانادا می‌شناسند. درآمد بالای افراد، سطح بالای شاخص سلامت، دسترسی آسان به تمامی امکانات و خدمات و… باعث شده تا به عنوان یکی از بهترین شهرهای کانادا معرفی شود.
این شهر به عنوان چهارمین شهر پرجمعیت کشور کانادا شناخته شده است. در مساحتی بالغ بر 2.790 کیلومتر مربع جمعیتی بالغ بر 934 هزار نفر دارد.

فرصت های شغلی

شهر اتاوا در واقع یکی از اصلی‌ترین مراکزی است که با مرکز فناوری در آمریکای شمالی در ارتباط است. متوسط میزان حقوق و دستمزد در این کشور سالانه 60 تا 70 هزار دلار کانادا است. ازجمله مشاغل موجود در شهر اتاوا می‌توان به بخش‌های تجارت، مالی، بیمه، مشاور املاک، فناوری، سلامتی اشاره کرد.

هزینه زندگی

همانطور که گفتیم این شهر به عنوان سومین شهر گران و لوکس کانادا شناخته شده است. اجاره خانه در این شهر گران ماهانه 2000 هزار دلار کانادا است. با توجه به این میزان اجاره می‌توان گفت قیمت خرید خانه در شهر اتاوا کانادا که بهترین شهر کانادا برای زندگی است، 3 تا 5 هزار دلار به ازای هر متر مربع است.
از دیگر هزینه‌های زندگی در این شهر می‌توان به هزینه حمل و نقل عمومی(ماهانه117 دلار)، هزینه خرید ماشین(23 هزار دلار) اشاره کرد.

آب و هوای اتاوا

اتاوا آب و هوای بسیار دلنشینی دارد. آب و هوای این شهر قاره‌ای و مرطوب بوده، تابستان‌های بسیار گرم و مرطوب و زمستان‌های بسیار سردی دارد.

کلام آخر

کشور کانادا یکی از کشورهایی است که آمار مهاجرت آن، همیشه بالاترین سرانه مهاجرت را نشان می‌دهد. اکنون با شناخت شهرهای پرطرفدار کشور کانادا می‌توانید یکی از آن‌ها را به عنوان، بهترین شهر کانادا برای زندگی انتخاب کنید. اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید حتما تمام جوانب آن را اعم از (فرصت‌های شغلی، هزینه زندگی، شرایط آب و هوایی و…) را مد نظر قرار دهید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله ارزانترین شهرهای کانادا را نیز بخوانید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
27 آذر 1400

دانشگاه های گرافیک کانادا : معرفی و بررسی شرایط تحصیل

یکی از بزرگترین و وسیع‌ترین کشورهای جهان که هر سال مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی بوده، کشور کاناداست. این کشور با سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالای خود توانسته در رقابت با کشورهای پیشرفته‌ای چون انگلیس، آمریکا، استرالیا و.. قرار بگیرد. دانشگاه‌های معتبر این کشور تقریبا توانسته‌اند امکان تحصیل در رشته‌های مختلف را در

10 دقیقه
بهنام فارسی
1 آذر 1400

ددلاین دانشگاه های کانادا برای اپلای و اخذ ویزا

کشور کانادا همواره یکی از کشورهای پرمتقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی است. بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور هستند. دانشگاه‌های کشور کانادا با توجه به سیستم آموزشی معتبری که دارند در رنکینگ جهانی توانسته‌اند، رتبه‌های خوبی را کسب کنند. در حال حاضر 26 دانشگاه کشور کانادا در رنکینگ

بهنام فارسی
10 شهریور 1400

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در کالج کانادا چیست؟

کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی که دارد، در بین 10 کشور برتر جهان قرار گرفته است. بیشتر دانشجویان بین‌المللی پس از اتمام تحصیلات خود، تصمیم می‌گیرند برای ادامه زندگی اقامت دائم آن را اخذ کنند. اگر شما هم به دنبال اقامت پس از تحصیل در کانادا هستید، بهتر است تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
20 مرداد 1400

دانشگاه های کانادا : لیست بهترین دانشگاه های 2022

سیستم آموزشی سطح بالا، شرایط زندگی و اقتصادی مناسب ازجمله معیارهایی است که دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان، به تحصیل در کشور کانادا تشویق می‌کند. تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا همواره آرزوی بسیاری از دانشجویان است. بیش از 90 درصد کسانی که از دانشگاه‌های کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند اکنون در بهترین سمت‌ها مشغول به

11 دقیقه
بهنام فارسی
2 بهمن 1400

بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر

همواره انتخاب مقصد برای دانشجویان بین‌المللی با توجه به نوع رشته، یکی از سخت‌ترین تصمیمات است. برای انتخاب کشور و دانشگاه مورد نظر بهتر است با تحقیقات و آگاهی کامل پیش بروید. در این مقاله شما را با بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر آشنا خواهیم کرد، پس تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
30 آبان 1401

تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا

اگر بدنبال تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا هستید، بی شک جایتان اینجاست! کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای اکثر رشته‌ها، خصوصا رشته روانشناسی است. سطح کیفیت خدمات زندگی، آموزشی و فرهنگی، آن را به یکی از محبوبترین مکان تحصیلی تبدیل کرده است. به دلیل اینکه دولت کانادا بر آگاهی و سلامت روان  شهروندان

12 دقیقه
بهنام فارسی
21 مهر 1400

راهنمای اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا

کانادا کشوری است که به اتحاد خانواده اهمیت زیادی می‌دهد. به این معنی که به دانشجو این فرصت را می‌دهد که خانواده خود را نیز به عنوان همراه به کانادا بیاورد. این کار به میزان زیادی به کم شدن استرس دانشجو کمک می‌کند و از نظر روحی تاثیر مثبتی نیز در فرد می‌گذارد. اگر هم

بهنام فارسی
16 اردیبهشت 1401

بهترین رشته های تحصیلی در کانادا در سال 2022

اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا را دارید، شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که بهترین رشته های تحصیلی در کانادا کدام رشته‌ها هستند؟ دانشگاه‌های کشور کانادا از رتبه علمی بسیار بالایی برخودار هستند، از این رو می‌توانند بهترین‌ رشته‌های تحصیلی را ارائه دهند. این کشور توانست در سال 2019

بهنام فارسی
13 دی 1400

تحصیل داروسازی در کانادا : شرایط و هزینه ها

بسیاری از دانشجویان به دنبال آن هستند تا در رشته‌های پزشکی دانشگاه‌های خارج از کشور ادامه تحصیل دهند. کشور کانادا یکی از مقاصد تحصیلی برای دانشجویان است. دانشگاه‌های این کشور به دلیل سطح بالایی که در سیستم آموزشی دارند، توانسته‌اند در رنکینگ‌های جهانی رتبه‌های بالایی را کسب کنند. به همین دلیل تحصیل پزشکی در کانادا

12 دقیقه
بهنام فارسی
4 شهریور 1401

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2022

گاهی داشتن تخصص و مهارت شما را از سایرین متمایز می‌کند. تخصصی که در تمام دنیا کارآمد باشد، می‌تواند برای‌تان زندگی خوب و بدون دغدغه در کشوری مدرن و با امکانات رفاهی و خدمات اجتماعی عالی بسازد. کانادا کشوری با اقتصاد پویا و فرصت‌های شغلی فراوان است؛ که سالانه متخصصان بین‌ المللی حرفه‌ای را به

12 دقیقه
بهنام فارسی
23 آبان 1401

روش اخذ فاند و فول فاند دکترا کانادا

ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور می‌تواند هزینه مالی سنگینی برای دانشجو ایجاد کند. از این رو بیشتر دانشجویان به دنبال آن هستند راهی پیدا کنند تا بخشی از هزینه تحصیل و زندگی آن‌ها را پوشش دهد. اخذ بورسیه یا فاند تحصیلی یکی از بهترین راه‌هایی است که دانشجویان با دریافت آن می‌توانند زندگی

بهنام فارسی
11 مرداد 1401

روش های مهاجرت به کانادا : بررسی شرایط و هزینه ها

کانادا مقصد خوبی برای مهاجران است؛ زیرا علاوه بر فرهنگ پذیرای مهاجر، برنامه‌های مهاجرتی متنوعی دارد. بسته به اینکه در چه سنی هستید، چه مدرک تحصیلی و سوابق شغلی دارید، از نظر مهارت‌های زبانی در چه سطحی هستید و میزان سرمایۀ شما چه‌قدر است انتخاب روش مهاجرت متفاوت خواهد بود. در این مطلب دربارۀ روش

18 دقیقه
بهنام فارسی
18 دی 1400

درآمد رشته هوش مصنوعی در کانادا چقدر است؟

کشور کانادا همواره توانسته با ایجاد زیرساخت‌های لازم در رشته‌های مختلف، دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان جذب کند. بسیاری از رشته‌ها که هنوز در کشورهای دیگر معرفی نشده‌اند در کشور کانادا جایگاه خود را پیدا کرده‌اند. رشته هوش مصنوعی هم یکی از این رشته‌ها بوده که توانسته در کشورهای توسعه یافته چون کانادا، آمریکا،

بهنام فارسی
17 آبان 1401

دانشگاه یورک ویل کانادا (Yorkville University) + شرایط اپلای

دو شهر بزرگ و پرجنب‌وجوش کانادا، تورنتو و ونکوور میزبان بسیاری از مهاجران است. دانشگاه یورک‌ویل دارای پردیس‌هایی در این شهرها است. معمولا یورک‌ویل را با مدرک‌ سریع و دوره‌های کوتاه تحصیلی می‌شناسند. دانشجویان می‌توانند در تمام طول سال بدون وقفه درس بخوانند و یک دورۀ کارشناسی را که معمولا چهار ساله است، در کمتر

بهنام فارسی
17 بهمن 1400

کالج زبان کانادا | بهترین کالج های زبان کانادا + هزینه

برای مهاجرت به هرکشوری راه و روش های مختلفی وجود دارد اما برخی از این راه‌ها بخاطر محاسن شان بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند و اصطلاحا راه های طلایی نامیده می‌شوند. یکی از این راه‌ها برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل در رشته‌ی زبان بوده که این حجم از استقبال بدلیل امکانات بالایی

بهنام فارسی
10 مهر 1400

برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا چه باید کرد؟

همه‌ی افرادی که برای ویزای تحصیلی کشور کانادا اقدام می‌کنند موفق به اخذ ویزا نخواهند شد. در واقع دلایل بسیاری وجود دارد که می‌تواند منجر به ریجکت شدن ویزای تحصیلی فرد شود. یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین این دلایل کامل نبود مدارک فرد متقاضی است. البته دلایلی دیگری هم وجود دارد که در ادامه به

بهنام فارسی
17 دی 1401

دانشگاه Nyit کانادا ونکوور + شرایط اپلای

تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان و داشتن مدرک معتبر از دانشگاه‌های امریکایی رویای بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور است. دانشگاه NYIT یا موسسه فناوری نیویورک یکی از مشهورترین و پرافتخارترین دانشگاه‌های جهان است؛ که چندین شعبه در ایالات متحده و کشورهای دیگر دارد. یکی از پردیس‌های NYIT در شهر زیبای ونکوور قرار

12 دقیقه
بهنام فارسی
9 آبان 1400

معرفی بهترین مدارس آنلاین کانادا

اگر قصد مهاجرت به یک کشور دیگر را دارید، بی شک کشور کانادا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. سیستم آموزشی این کشور در مقاطع تحصیلی مختلف پیشرفت بسیاری داشته است، از این رو بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان در سراسر جهان خواهان اپلای کانادا و ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های کانادا هستند.

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
بهترین شهر کانادا برای کار کدام است؟

شهرهایی چون کیچینر، کلونا، گولف و… بهترین شهرهای کشور کانادا برای کار در کنار هزینه‌های پایین زندگی هستند.

کدام شهر گران‌ترین شهر کانادا برای زندگی است؟

شهر ونکوور و تورنتو یکی از گران‌ترین شهرهای کانادا هستند.

خوش آب و هواترین استان کانادا، کدام استان است؟

استان بریتیش کلمبیا یکی از خوش آب و هواترین استان‌های این کشور است.

کدام شهرها، جزو شهرهای ارزان کانادا هستند؟

کیچر، لندن، شربروک، مونکتون و.. ازجمله شهرهای ارزان این کشور هستند.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.