بهترین کشور برای تحصیل هوش مصنوعی + معرفی دانشگاه ها

آیا تا به حال عبارت هوش مصنوعی به گوشتان خورده است؟ در واقع هوش مصنوعی یکی از گرایش‌های رشته کامپیوتر است  و به هر هوشی که شبیه به هوش انسان باشد گفته می‌شود. به عبارتی دیگر هوش مصنوعی، استفاده از یک کامپیوتر برای شبیه سازی و تقلید از هوش انسان است. امروزه هوش مصنوعی جای خود را در کشورهای توسعه یافته پیدا کرده است، به طوری که در دانشگاه‌های این کشورها رشته هوش مصنوعی به عنوان یک رشته مجزا تدریس می‌شود. اما متاسفانه در کشور ما به این رشته بهای زیادی نمی‌دهند و برای دانشجویان و علاقه‌مندان این رشته ارزش قائل نمی‌شوند. از این رو بسیاری از دانشجویان علاقه‌مند هستند که در دانشگاه‌های خارج از کشور رشته هوش مصنوعی را ادامه دهند. 
اما حالا که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور را دارید، بهترین کشور برای تحصیل هوش مصنوعی کدام است؟ در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با بهترین کشور برای تحصیل هوش مصنوعی بیشتر آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:

معرفی بهترین کشورها برای تحصیل هوش مصنوعی

در میان کشورهای توسعه یافته در جهان، تنها برخی از این دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل در رشته هوش مصنوعی مناسب هستند. ازجمله این کشورها عبارتنداز:

کانادا

این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای جهان تلاش بسیاری در جهت شناخته شدن و مطرح شدن رشته هوش مصنوعی می‌کند. در بسیاری از دانشگاه‌های کشور کانادا این رشته در حال تدریس است و هر ساله دانشجویان بسیاری با توجه به سیستم آموزشی کشور کانادا، دانشگاه‌های این کشور را برای ادامه تحصیل در رشته هوش مصنوعی انتخاب می‌کنند. در واقع می‌توان گفت که بهترین کشور برای هوش مصنوعی در جهان، تحصیل در کشور کانادا است. ازجمله دانشگاه‌های این کشور برای ادامه تحصیل در رشته هوش مصنوعی عبارتنداز:

مک مستر

مک مستر، یکی از دانشکده‌های دولتی کشور کانادا که در رتبه 140 قرار گرفته است. این دانشگاه اکنون 24هزار دانشجو دارد و سالانه تعداد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی را در رشته‌های مختلف پذیرش می‌کند. یکی از رشته‌های جدیدی که در این دانشگاه تدریس می‌شود، رشته هوش مصنوعی است. این دانشگاه با وجود دانشکده‌های بسیاری که دارد ازجمله دانشکده مهندسی، علوم بهداشتی، علوم انسانی، علوم پایه، علوم اجتماعی و…. رشته هوش مصنوعی را هم اخیرا به دانشکده مهندسی اضافه کرده است.

کلگری

یکی از دانشگاه‌های استان آلبرتا، که بیشتر دانشجویان آن را به عنوان دانشگاه‌ نسل جدید می‌شناسند دانشگاه کلگری است. اکنون حدود 31 هزار دانشجو در بیش از 200 رشته تحصیلی در این دانشگاه در حال ادامه تحصیل هستند. این دانشگاه دولتی اکنون رشته هوش مصنوعی را با زیرشاخه‌های مختلفی ازجمله رباتیک، شبکه عصبی، پردازش زبان طبیعی و… را در راستای کار خود قرار داده است.

ویکتوریا

این دانشگاه در شهر ویکتوریا استان بریتیش کلمبیا واقع شده است. سال تاسیس این دانشگاه دولتی به سال 1963 بازمی‌گردد. این دانشگاه به لحاظ سطح علمی که دارد توانسته رتبه 14 را در بین دانشگاه‌های کشور کانادا از آن خود کند.
دانشکده‌ مهندسی این دانشگاه در رشته کامیپوتر توانسته رشته هوش مصنوعی را به عنوان یکی از زیرشاخه‌های خود بپذیرد. اکنون دانشجویان برای اخذ مدرک کارشناسی این رشته می‌توانند در دانشگاه ویکتوریا ادامه تحصیل دهند.

سایمون فریزر

یکی از دانشگاه‌های معتبر دولتی کشور کاناداست که در سال 1965 در ونکوور تاسیس شد. این دانشگاه در سال گذشته توانست حدود 38 هزار دانشجو را پذیرش کند. اکنون در این دانشگاه سطح بالا کشور کانادا رشته هوش مصنوعی تدریس می‌شود. رشته هوش مصنوعی توانسته جای خود را در بسیاری از دانشگاه‌های کشورهای توسعه یافته پیدا کند. اکنون امکان تحصیل تا مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان رشته هوش مصنوعی در این دانشگاه فراهم شده است.

آمریکا

در چند دانشگاه این کشور رشته هوش مصنوعی تدریس می‌شود که در ادامه با این دانشگاه‌ها بیشتر آشنا خواهید شد:

انیستیتو فناوری ماساچوست

این دانشگاه که یک دانشگاه خصوصی است در سال 1861 تاسیس شد. پردیس این دانشگاه اکنون در کنار رودخانه چالز قرار گرفته است. این دانشگاه به لحاظ سطح علمی که دارد به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های کشور آمریکا شناخته شده است و در بین دانشگاه‌های کشور آمریکا هم توانسته رتبه 5 را از آن خود کند. در دانشکده علوم دانشگاه ماساچوست در واقع یک بخشی با عنوان مغز و علوم شناختی وجود دارد که هدف آن مطالعه مهندسی معکوس مغز است. در این دانشکده مقاطع مختلفی از کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری در اختیار دانشجویان قرار گرفته است. از این رو علاقه‌مندان به رشته هوش مصنوعی می‌توانند به راحتی در این دانشکده با توجه به مقطع تحصیلی خود، تحصیلاتشان را به اتمام برسانند. در آزمایشگاه این دانشکده بود که برای اولین بار هوش مصنوعی دارای احساس یا همان کیزمت را بوجود آوردند.
در دانشکده فناوری دانشگاه ماساچوست یک آزمایشگاه جداگانه‌ای وجود دارد که تمام تحقیقات مربوط به هوش مصنوعی و علوم آزمایشگاهی مربوط به مغز انسان در آنجا انجام می‌شود. اکنون حدود 21 گروه در زمینه هوش مصنوعی در این آزمایشگاه مشغول به کار هستند. به همین دلیل است که سالانه دانشجویان بسیاری برای ورود به رشته هوش مصنوعی این دانشگاه درخواست خود را ارسال می‌کنند.

کارنگی ملون

این دانشگاه در شهر پیتسبورگ کشور کانادا قرار دارد و تا به این لحظه توانسته رتبه 14 را در رنکینگ جهانی به خود اختصاص دهد. این دانشگاه در رشته علوم مهندسی و علوم کامپیوتر توانسته رتبه علمی بالایی را کسب کند، از این رو می‌توان گفت که در این دو رشته از کیفیت و سطح علمی بسیار بالایی برخوردار است. یکی دیگر از دانشکده‌های کشور آمریکا که توانسته در حوزه هوش مصنوعی اقدامات بسیاری را انجام دهد، دانشگاه کارنگی ملون است. در این دانشگاه در سال 1989 یک وسیله نقلیه تولید و به ثبت رسید. دانشگاه ملون پشتوانه مالی بسیار خوبی دارد به طوری که می‌تواند با تکیه بر منابع مالی خود، رشته هوش مصنوعی را با سرعت بیشتری گسترش دهد. در واقع یکی از اهداف این دانشگاه کاربردی کردن هوش مصنوعی و عامه پسند شدن آن است. اکنون رشته هوش مصنوعی به عنوان ابزاری در اختیار دانشگاه ملون قرار گرفته تا بتواند با کمک آن دنیا را به محیط سالم‌تر و امن‌تری تبدیل کند. در واقع این دانشگاه اولین دانشگاهی در کشور کاناداست که توانسته این رشته را در مقطع کارشناسی ارائه کند.

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد در سال 1638  در شهر کمبریج ماساچوست تاسیس شد. یکی از دانشگاه‌های کانادا که ارزش تجاری بسیار بالایی دارد و به دلیل سطح علمی بالایی که دارد در جهان شناخته شده است. یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته هوش مصنوعی کشور آمریکاست، هر سال تعداد بسیاری از افراد برای تحصیل در این رشته وارد دانشگاه می‌شوند. یکی از معروف‌ترین دانشکده‎های هاروارد که رشته هوش مصنوعی در حال حاضر در آنجا تدریس می‌شود، دانشکده مهندسی و علوم مهندسی آن است. البته موسسه علوم محاسبات کاربردی هم تحت نظارت این دانشکده در حال آموزش و تدریس هوش مصنوعی می‌باشد.
این دانشگاه در حال حاضر در مناطق مختلف مشغول به همکاری با دیگر دانشکده‌ها است. میزان تحقیقات در رابطه با رشته هوش مصنوعی در این دانشکده به قدری بالاست که آن را به عنوان معتبرترین دانشگاه در این زمینه معرفی می‌کنند.

انگلستان

یکی از کشورهایی که تدریس رشته هوش مصنوعی را در رشته‌های دانشگاهی خود قرار داده است، کشور انگلستان است. اکنون در سه دانشگاه معتبر آکسفورد، کمبریج و امپریال کالج این رشته تدریس می‌شود.

آکسفورد

این دانشگاه اکنون به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور انگلستان شناخته می‌شود. قدمت این دانشگاه با توجه به اولین اسناد ثبت شده در این دانشگاه مشخص می‌شود، اولین اسناد مربوط به این دانشگاه به سال 1096 میلادی بازمی‌گردد. در حال حاضر دارای چهار دانشکده است، رشته هوش مصنوعی در دانشکده جدید آن قرار گرفته و دانشجویان بسیاری در این دانشکده در حال فعالیت هستند تا بتوانند حوزه هوش مصنوعی را بیش از آنچه که هست گسترش دهند. این دانشکده در سال 2019 تاسیس شد و در کنار آن رشته هوش مصنوعی رشته تغییرات اقلیمی هم تدریس می‌شود.

کمبریج

این دانشگاه به عنوان دومین دانشگاه قدیمی کشور انگلیستان شناخته می‌شود. سال تاسیس آن به سال 1209 بازمی‌گردد، از این رو از لحاظ رتبه می‌توان آن را به عنوان سومین دانشگاه قدیمی جهان معرفی کرد. هر سال دانشگاه کمبریج در رشته‌های علوم انسانی، علوم اجتماعی، پزشکی، علوم زیستی، فناوری، علوم طبیعی، کامپیوتر و هوش مصنوعی دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان پذیرش می‌کند.

امپریال کالج

یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی لندن، امپریال کالج است که تمرکز اصلی آن روی حوزه‌های فناوری، علوم، پزشکی و تجارت است. در حال حاضر بیش از 59 درصد دانشجویان در حال تحصیل این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند. دانشگاه امپریال دارای چهار دانشکده تجارت، پزشکی، علوم طبیعی و مهندسی است. رشته هوش مصنوعی که در این دانشگاه در حال ارائه می‎باشد در زمره رشته‌های مهندسی قرار گرفته است.  

روسیه

کشور روسیه یکی از معدود کشورهایی در جهان است که دنبال گسترش رشته هوش مصنوعی در دانشگاه‌های کشورش و در جهان است. از این رو دولت روسیه به دنبال معرفی بیشتر این رشته از سال 2017 تا 2019 تدریس این رشته را در بیش از 50 دانشگاه در داخل کشورش به اجرا رساند. در واقع تدریس برنامه‌های تخصصی رشته هوش مصنوعی در دانشگاه‌ها به عنوان یک رشته مجزا در نظر گرفته شد دانشگاه‌های کشور روسیه در حال حاضر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این رشته دانشجو می‌پذیرد.

کلام آخر

رشته هوش مصنوعی یکی از رشته‌های جدیدی است که شاید بسیاری از دانشجویان هنوز با آن آشنا نشده باشند. در این مقاله سعی کردیم تا علاوه بر آشنایی با رشته هوش مصنوعی بهترین کشور برای تحصیل هوش مصنوعی را به شما معرفی کنیم.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا از سایت کن اپلای را نیز مطالعه کنید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
17 دی 1401

لیست دانشگاه های کانادا بر اساس استان و رنکینگ برای اپلای

شاید مدت ها است که فکر شما درگیر ادامه تحصیل در یک کشور دیگر است. امروز ما قصد داریم یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل را به شما معرفی کنیم. دانشگاه های خوب، تحصیلات عالی، موقعیت شغلی مناسب، سطح فرهنگ بالا و … همه از عواملی است که بسیاری از افراد را در سراسر

14 دقیقه
بهنام فارسی
30 آبان 1401

تحصیل زیر 18 سال در کانادا : ثبت نام، بورسیه،هزینه

کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین کشورهایی است که بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر جهان، برای ادامه تحصیل آن را انتخاب می‌کنند. سطح آموزشی، زندگی و رفاهی در این کشور بالاست. اگر تصمیم به ادامه تحصیل در کشور کانادا دارید، باید بگوییم که بهترین زمان برای اخذ پذیرش دوره‌های پیش از دانشگاه هستند.

10 دقیقه
بهنام فارسی
31 اردیبهشت 1401

دانشگاه های ارزان کانادا : معرفی دانشگاه ارزان 2022

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در تلاش هستند تا برای ادامه تحصیل، پذیرش یکی از دانشگاه‌های کشور کانادا را دریافت کنند. با ورود به دانشگاه‌های این کشور، فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه و اشتغال به کار در کشور کانادا می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. بدیهی است که اگر به فکر مهاجرت هستید، انتخاب رشته

بهنام فارسی
18 مهر 1400

بررسی شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

به دلیل وجود دانشگاه‌های معتبر در کشور کانادا، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تحصیل در این کشور را به ادامه تحصیل در سایر کشورهای جهان ترجیح می‌دهند. همواره ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کانادا به عنوان یکی از پرطرفدارترین دوره‌ها شناخته شده است. ازجمله دلایل آن هم می‌توان به امکان دریافت فاند تحصیلی کانادا

بهنام فارسی
2 آذر 1401

تفاوت کالج با دانشگاه در کانادا و نحوه پذیرش آنها چیست؟

احتمالا شما هم افراد زیادی را می‌شناسید که برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرده‌اند؛ یا همین حالا به فکر مهاجرت تحصیلی به این کشور امریکای شمالی هستند. سفری برای ساختن آینده‌ای موفق و پیمودن مسیر رشد تحصیلی و شغلی. اگر شما هم ابتدای این سفر هیجان‌انگیز هستید و هنوز انتخاب نکرده‌اید برای چه رشته‌ای و

10 دقیقه
بهنام فارسی
21 مهر 1400

راهنمای اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا

کانادا کشوری است که به اتحاد خانواده اهمیت زیادی می‌دهد. به این معنی که به دانشجو این فرصت را می‌دهد که خانواده خود را نیز به عنوان همراه به کانادا بیاورد. این کار به میزان زیادی به کم شدن استرس دانشجو کمک می‌کند و از نظر روحی تاثیر مثبتی نیز در فرد می‌گذارد. اگر هم

بهنام فارسی
11 مرداد 1401

عوامل موثر در موفقیت گرفتن پذیرش از دانشگاههای کانادا

هر ساله دانشجویانی از سراسر دنیا متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های کانادا هستند. رنکینگ جهانی خوب، کیفیت بالای آموزش عالی، مناسب‌بودن هزینه‌ها و سبک زندگی منظم و پویا در کانادا دلیل علاقمندی دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در این کشور مهاجرپذیر است. بنابراین برای اینکه در رقابت با سایر دانشجویان شانس بیشتری برای ورود به دانشگاه‌های این

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 مرداد 1400

شرایط تحصیل در کانادا چیست؟

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها، مدارس و کالج‌های کشور کانادا را دارید، باید قبل از اقدام به اخذ پذیرش در رابطه با قوانین پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی اطلاعات کاملی داشته باشید. کشور کانادا، کشوری بسیار قانون‌مندی است، همانطور که سطح کیفت آموزش در این کشور بسیار بالاست. این کشور در مورد رعایت قوانین

بهنام فارسی
30 آبان 1400

مدارس برتر کانادا برای مهاجرت تحصیلی کدامند؟

کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان و دانش‌آموزان بین المللی است. بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌های برتر جهان در این کشور قرار دارند. علاوه براین، هزینه زندگی و تحصیل در کانادا معقول است. از طرفی تحصیل در کشوری با دانشجویان از کشورهای مختلف فارغ از ملیت، رنگ و نژاد در فضایی دوستانه باعث

بهنام فارسی
8 شهریور 1400

بهترین شهر کانادا برای زندگی و مهاجرت کدام است؟

بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان، دانشگاه‌های کشور کانادا را به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالا برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. در حال حاضر 6 شهر این کشور مهاجرپذیر، در بین 100 شهر برتر جهان قرار دارد. شاید از خودتان بپرسید کدام شهر کانادا برای زندگی بهتر است؟ 6 شهر برتر

بهنام فارسی
17 اردیبهشت 1401

بهترین دانشگاه های کانادا رشته روانشناسی کدامند؟

همه ما به واسطه حالت روحی و روانی که در شرایط مختلف داشته‌ایم با روانشناس آشنا هستیم. در واقع روانشناس به واسطه علم و دانشی که دارد به دنبال درمان روحی و روانی فرد است. روانشناس سعی می‌کند تا با استفاده از تکنیک‌های مختلف با صحبت کردن و مشاوره، مشکلات را برطرف کند. یک روانشناس

11 دقیقه
بهنام فارسی
17 بهمن 1400

بازار کار مهندسی کامپیوتر در کانادا چگونه است؟

رشته مهندسی کامپیوتر که با نام Computer Engineering هم شناخته می‌شود، یکی از بهترین رشته‌های تحصیلی در کشور کاناداست. بسیاری از اساتید این رشته را ترکیبی از رشته‌ی برق، الکترونیک و علوم کامپیوتر می‌دانند. در واقع این رشته تحصیلی برخلاف دیگر رشته‌های کامپیوتر چون مهندسی نرم افزار، دارای پیش زمینه‌ای در مهندسی الکترونیک و مهندسی

بهنام فارسی
2 بهمن 1400

اپلای تحصیلی مهندسی کامپیوتر کانادا از صفر تا صد

کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر است که هرساله علاوه بر توریست و گردشگر، دانشجویان بسیاری را پذیرش می‌کند. سطح بالای سیستم آموزشی، رفاه اقتصادی، آرامش و… همه باعث شده‌اند تا افراد بسیاری خواهان زندگی و ادامه تحصیل در کانادا باشند. دانشگاه‌های این کشور از سطح علمی بالایی برخوردار هستند و همین امر باعث شده تا

بهنام فارسی
25 تیر 1401

آموزش نگارش استادی پلن کانادا + نمونه Study Plan

نمونه استادی پلن کانادا یکی از نیازها و دغدغۀ بیشتر افرادی است که به دنبال اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستند. چرا که مهم‌ترین مدرک برای دریافت ویزای تحصیلی از سوی سفارت کانادا استادی پلن است. پس شما باید متنی حرفه‌ای، جذاب و متقاعدکننده بنویسید که شانس پذیرش‌تان را افزایش دهد. اما استادی پلن چیست؟ در

14 دقیقه
بهنام فارسی
14 اسفند 1400

بهترین دانشگاه های کانادا رشته زبان انگلیسی

کشور کانادا همواره در زمره کشورهایی قرار گرفته است که هر ساله دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل در کانادا ، درخواست پذیرش خود را به دانشگاه‌های آن ارسال می‌کنند. در واقع رفاه اقتصادی، کیفیت سیستم آموزشی، دانشگاه‌های معتبر و… همه باعث شده‌اند که دانشگاه‌های این کشور انتخاب دانشجویان بین‌المللی باشد. در حال حاضر شرایط اخذ

بهنام فارسی
27 شهریور 1401

معرفی کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal

سیستم آموزشی کشور کانادا سطح بسیار بالایی دارد، به طوری که دانشجویان بسیاری از سراسر جهان به دنبال تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور هستند. یکی از کالج‌هایی که بیش از 30 درصد دانشجویان آن را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده، کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal نام دارد. این کالج در استان کبک(استان فرانسوی

بهنام فارسی
14 اسفند 1400

بهترین دانشگاه های کانادا رشته مدیریت کدامند؟

همواره یکی از پولسازترین و بهترین رشته‌های تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا، رشته مدیریت است. درآمد افراد شاغل در این حوزه در کشورهای پیشرفته در مقایسه با دیگر کشورها کمی بالاتر است. دانشگاه‌های کشور کانادا توانسته‌اند خود را به بالاترین نقطه در موفقیت و آموزش عالی رشته‌های مدیریتی برسانند. در ادامه این مطلب قصد

بهنام فارسی
8 شهریور 1400

تحصیل دندانپزشکی در کانادا : شرایط و هزینه ها

یکی از پرطرفدارترین شاخه‌های پزشکی، دندانپزشکی است. هرساله دانشگاه‌های کانادا علاوه بر دانشجویان بومی، دانشجویان بین‌المللی بسیاری را از سراسر جهان برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا پذیرش می‌کند. اساس، معیار و تعداد دانشجویان پذیرش شده در این رشته با سایر رشته‌های تحصیلی تفاوت بسیاری دارد. اگر قصد تحصیل دندانپزشکی در کانادا را دارید با ما

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
درآمد افراد متخصص در حوزه هوش مصنوعی چقدر است؟

درآمد هوش مصنوعی در کانادا حدود 120 هزار دلار در سال و در کشوری چون آمریکا حدود 130 هزار دلار در سال می‌باشد.

برای ادامه تحصیل در این رشته باید به کدام زبان‌ها تسلط داشته باشید؟

زبان‌های java ،Python ،Lisp ،Prolog و C++ در واقع از مهم‌ترین و اصلی‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی در رشته هوش مصنوعی است.

فارغ‌التحصیلات این رشته در چه جایگاهی می‌توانند مشغول به کار شوند؟

این افراد می‌توانند در رشته‌های آمار گیر، متخصص منابع انسانی، تحلیلگر بازار، متخصص اپیدمیولوژی، کار درمانگر، توسعه دهنده نرم افزار، سونوگرافی پزشکی تشخیصی و مفسر و مترجم مشغول به کار شوند.

شرایط بازار کار رشته هوش مصنوعی چگونه است؟

در حال حاضر این رشته با قدرت بسیاری در حال رشد و پیشرفت در بازارهای جهانی است. بسیاری از کارشناسان این حوزه پیش‌بینی کرده‌اند که تا سال 2025 تحول عظیمی در این حوزه ایجاد می‌شود

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.