تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر در جهان است. سطح آموزش بالا در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور، رفاه اقتصادی و… همه باعث شده‌اند تا دانشجویان بسیاری از سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باشند. این کشور با طبیعت زیبا، دانشگاه‌ها، پارک، بناهای تاریخی و دریاچه‌های خود توانسته سالانه حدود 400 هزار دانشجوی بین‌المللی را به سمت خود جذب کند.
اما چگونه می‌توانید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید؟ اخذ اقامت کشور کانادا از راه‌های بسیاری ممکن است اما در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا با تمام قوانین مربوط به تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا و مدارک و شرایط لازم آن بیشتر آشنا شوید. 

بیشتر بخوانید:

آیا امکان تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا وجود دارد؟

کانادا کشوری است که مردم بسیاری را در سراسر جهان مجذوب خود کرده است. در این کشور شما می‌توانید در بهترین دانشگاه‌ها و در بهترین شرایط ممکن ادامه تحصیل دهید و زندگی کنید. بسیاری از افراد برای تعطیلات به کشور کانادا سفر می‌کنند اما با دیدن محیط و شرایط زندگی در این کشور تصمیم می‌گیرند که ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی تبدیل کنند، به این ترتیب می‌توانند در این کشور ماندگار شوند. اما این یک باور نادرست است، چون با این کار تنها 6 ماه بعد از اخذ ویزا می‌توانید در کانادا ماندگار شوید. البته ناگفته نماند که اخذ ویزا از این طریق یکی از بهترین راه و روش‌های تبدیل ویزای توریستی است. اخذ ویزای تحصیلی هم منوط به شرایط زیر خواهد بود:

 • متقاضی باید حتما از جانب دانشگاه، کالج و… پذیرش خود را دریافت کرده باشد. 
 • متقاضیانی که کمتر از 18 سال سن دارند، مشمول این قانون می‌شوند و به راحتی می‌توانند تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا را انجام دهند. 

روش تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا چگونه است؟

در اخذ ویزای توریستی و تبدیل آن به ویزای تحصیلی آنچه بیش از هر موضوع دیگری اهمیت دارد، مدارک کامل و بی عیب و نقص است. داشتن مدارک کامل می‌تواند پروسه اخذ ویزا و تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا را بسیار آسان‌تر کند. در میان مدارک لازم برای ادامه تحصیل در کانادا ، اثبات تمکن مالی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. 

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی

 • اصل پاسپورت به همراه حداقل یک سال اعتبار 
 • یک قطعه عکس با زمینه سفید 
 • شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه 
 • سند ازدواج به همراه ترجمه 
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل 
 • فرم اطلاعات فردی و خانوادگی
 • اثبات تمکن مالی 

مراحل اخذ ویزای توریستی

برای اخذ ویزای توریستی ابتدا باید تمام مدارک لازم را آماده کنید تا بدون کم و کاستی بتوانید نسبت به اخذ ویزای توریستی اقدام کنید. سپس باید اطلاعات مربوط به مشخصات فردی خود را با دقت کامل و بدون اشتباه پر کنید.
ویزای توریستی با هزینه‌هایی همراه است که برای اخذ آن باید به صورت آنلاین یا حضوری این هزینه‌ها را بپردازید. سپس درخواست خود را برای ویزای توریستی ثبت کرده و منتظر پاسخ آن بمانید. 

هزینه اخذ ویزای توریستی

در حال حاضر هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا حدود 300 دلار کانادا است که در زمان اقدام به اخذ ویزای توریستی باید آن را پرداخت کنید.
این مقدار هزینه شامل هزینه سفارت که حدود 185 دلار، هزینه بررسی مدارک 100 دلار، هزینه انگشت نگاری هم 85 دلار است. 

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی در کانادا

 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه 
 • ریزنمرات تحصیلی به همراه ترجمه 
 • داشتن مدرک زبان معتبر با نمره قابل قبول 
 • پاسپورت معتبر 
 • داشتن یک انگیزه‌نامه قوی 
 • اثبات تمکن مالی 

مراحل تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا

اگر قصد دارید که در دوره‌های تحصیلی بیش از 6 ماه در کشور کانادا شرکت کنید، باید نسبت به اخذ مجوز تحصیل خود اقدام کنید. معمولا افرادی که قصد دارند به مدت 6 ماه در کانادا بمانند معمولا اقدام به اخذ ویزای توریستی کانادا می‌کنند. این ویزا 6 ماهه بوده و با آن تنها یک بار حق ورود به خاک کانادا را دارید. اما اگر قصد ادامه تحصیل بیش از 6 ماه را در کشور کانادا دارید، باید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. در صورتی که واجد شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا هستید می‌توانید با پذیرش از کالج‌ها و دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا،  نسبت به تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا اقدام کنید. 

مزایای تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا چیست؟

سطح بالای سیستم آموزشی دانشگاه‌های کشور کانادا، باعث شده تا هر ساله دانشجویان بسیاری این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند. تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی باعث می‌شود تا دانشجویان از مزایای بیشتری بهره‌مند شوند. ادامه تحصیل در کشور کانادا همانند دیگر کشورهای جهان دارای مزایا و معایب بسیاری است که در ادامه با مزایای آن بیشتر آشنا خواهید شد:

 • برای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا، فرقی نمی‌کند که ویزای توریستی داشته باشید یا نه. تنها ظرف مدت 6 ماه تا یک سال تکلیف ویزای شما مشخص می‌شود. 
 • دانشگاه‌های کشور کانادا از استانداردهای بالایی برخوردار هستند، بسیاری از دانشگاه‌های این کشور در بین بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته‌اند. 
 • یکی از مزایای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا آن است که دانشجویان می‌توانند در حین ادامه تحصیل در دانشگاه، کار کنند. دانشجویان بین‌المللی 20 ساعت در هفته و با پایه حقوق 14 دلار کار خود را آغاز می‌کنند. کار در کشور کانادا با ویزای توریستی غیرقانونی است و در صورت آَشکار شدن می‌تواند جرم سنگینی برای فرد داشته باشد. 
 • با تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا می‌توانید شرایط تحصیل برای فرزندان زیر 18 سال خود را مهیا کنید. افرادی که کمتر از 18 سال سن دارند در صورت محصل بودن هرکدام از والدین می‌توانند به صورت کاملا رایگان در این کشور ادامه تحصیل دهند. 
 • تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا راهی است تا بتوانید اقامت دائم و شهروندی کشور کانادا را دریافت کنید. 

کلام آخر

کشور کانادا همواره به عنوان یکی از مقاصد مهم توریستی و تحصیلی در جهان شناخته شده است. بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان به دنبال آن هستند تا بتوانند در یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا ادامه تحصیل دهند. اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا در مقایسه با دیگر کشورها کمی سخت‌تر است، از این رو بسیاری از دانشجویان ترجیح می‌دهند که ابتدا به عنوان توریستی به کانادا سفر کنند، سپس اقدام به اخذ ویزای تحصیلی خواهند کرد.
پس اگر با ویزای توریستی در کشور کانادا هستید و قصد تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا را دارید باید بگوییم که اگر فاقد شرایط تحصیل باشید قطعا نمی‌توانید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی خود اقدام کنید.
اگر قصد سفر به کشور کانادا را دارید یا باید از طریق تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا اقدام کنید یا باید ویزای تحصیلی داشته باشید. 

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
6 مرداد 1400

بهترین شغل های دانشجویی در کانادا : پردرآمد و پاره وقت

دانشجویان بین‌المللی برای کاهش هزینه‌ی تحصیل خود در کشور کانادا، به دنبال کار پاره‌وقت هستند. شاید اولین سوالی که در ارتباط با کار دانشجویی برایتان مطرح شود، میزان حقوق و درآمد آن است. اینکه میزان درآمد کار پاره وقت چقدر است؟ چند ساعت در روز باید کار کرد؟ بهترین شغل‌های دانشجویی در کانادا کدام است؟

10 دقیقه
بهنام فارسی
9 آبان 1400

همه چیز درباره تحصیل پرستاری در کانادا از اخذ پذیرش تا ادامه تحصیل

کشور کانادا یک کشور مهاجرپذیر است و هرساله تعداد بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جذب می‌کند. هزینه تحصیل در کانادا در مقایسه با کشورهای دیگری چون آمریکا، استرالیا و.. بسیار مقرون به صرفه‌تر است. شاید این موضوع دلیلی بر تعداد بالای دانشجویان دانشگاه‌های کشور کانادا باشد. بی شک یکی از رشته‌های پرتقاضا در

بهنام فارسی
17 بهمن 1400

انواع ویزای کانادا : شرایط ، مدارک لازم و هزینه ها

یکی از کشورهای پهناور و مهاجرپذیر آمریکای شمالی، کشور کاناداست. این کشور به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالایی که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جلب کند. در حال حاضر بسیاری از دانشجویان بین‌المللی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا را دارند. برای ادامه تحصیل

10 دقیقه
بهنام فارسی
25 تیر 1401

آموزش نگارش استادی پلن کانادا + نمونه Study Plan

نمونه استادی پلن کانادا یکی از نیازها و دغدغۀ بیشتر افرادی است که به دنبال اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستند. چرا که مهم‌ترین مدرک برای دریافت ویزای تحصیلی از سوی سفارت کانادا استادی پلن است. پس شما باید متنی حرفه‌ای، جذاب و متقاعدکننده بنویسید که شانس پذیرش‌تان را افزایش دهد. اما استادی پلن چیست؟ در

14 دقیقه
بهنام فارسی
2 تیر 1400

مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان

بیش از 7000 موسسه آموزشی، آژانس‌های دولتی و سازمان‌های مختلف در سراسر جهان نمرات آیلتس را برای تشخیص تسلط فرد به زبان انگلیسی معتبر می‌دانند. برای مهاجرت تحصیلی به کانادا باید در آزمون‌های زبان مثل آیلتس و تافل شرکت کنید. این آزمون‌ها سطح زبان متقاضی را مشخص می‌کند. متاسفانه همه متقاضیان، حتی کسانی که کاملا

بهنام فارسی
17 اردیبهشت 1401

رشته های ارزان در کانادا برای دانشجویان ایرانی

اگر شما هم قصد مهاجرت به کشور دیگری دارید لازم است، ابتدا در رابطه با کشور مقصد اطلاعات لازم را به دست آورید. از این رو راحت‌تر می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا کشور مناسبی برای مهاجرت است یا نه. در این مقاله قصد داریم تا علاوه بر آشنایی مختصری با کانادا، با رشته های ارزان

10 دقیقه
بهنام فارسی
13 دی 1400

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان : شرایط و هزینه ها

کشور کانادا در شمالی‌ترین نقطه آمریکا قرار گرفته است. این کشور با وسعت زیادی که دارد، جمعیت بسیار کمی را در خود گنجانده است. کشور کانادا دارای 10 استان است که هرکدام از این استان‌ها با چهارچوب و قوانین خاص خود اداره می‌شوند. سیستم آموزشی قوی و سطح بالای این کشور باعث شده تا دانش‌آموزان

11 دقیقه
بهنام فارسی
2 بهمن 1400

اپلای تحصیلی مهندسی کامپیوتر کانادا از صفر تا صد

کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر است که هرساله علاوه بر توریست و گردشگر، دانشجویان بسیاری را پذیرش می‌کند. سطح بالای سیستم آموزشی، رفاه اقتصادی، آرامش و… همه باعث شده‌اند تا افراد بسیاری خواهان زندگی و ادامه تحصیل در کانادا باشند. دانشگاه‌های این کشور از سطح علمی بالایی برخوردار هستند و همین امر باعث شده تا

بهنام فارسی
13 دی 1400

تحصیل داروسازی در کانادا : شرایط و هزینه ها

بسیاری از دانشجویان به دنبال آن هستند تا در رشته‌های پزشکی دانشگاه‌های خارج از کشور ادامه تحصیل دهند. کشور کانادا یکی از مقاصد تحصیلی برای دانشجویان است. دانشگاه‌های این کشور به دلیل سطح بالایی که در سیستم آموزشی دارند، توانسته‌اند در رنکینگ‌های جهانی رتبه‌های بالایی را کسب کنند. به همین دلیل تحصیل پزشکی در کانادا

12 دقیقه
بهنام فارسی
14 فروردین 1401

تحصیل در کانادا با سن بالا ممکن است؟

کسانی که خواهان تحصیل کردن در کانادا می باشند، می بایست این مسئله را مورد توجه قرار دهند که بعضی از کالج های این کشور در مقایسه با دانشگاه های دایر در کشور کانادا شرایط پذیرش تحصیلی کم درد سرتر و ساده تری داشته و در برابر سن شخص متقاضی حساسیت زیادی بروز نمی دهند

بهنام فارسی
10 مهر 1400

برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا چه باید کرد؟

همه‌ی افرادی که برای ویزای تحصیلی کشور کانادا اقدام می‌کنند موفق به اخذ ویزا نخواهند شد. در واقع دلایل بسیاری وجود دارد که می‌تواند منجر به ریجکت شدن ویزای تحصیلی فرد شود. یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین این دلایل کامل نبود مدارک فرد متقاضی است. البته دلایلی دیگری هم وجود دارد که در ادامه به

بهنام فارسی
16 اردیبهشت 1401

بهترین رشته های تحصیلی در کانادا در سال 2022

اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا را دارید، شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که بهترین رشته های تحصیلی در کانادا کدام رشته‌ها هستند؟ دانشگاه‌های کشور کانادا از رتبه علمی بسیار بالایی برخودار هستند، از این رو می‌توانند بهترین‌ رشته‌های تحصیلی را ارائه دهند. این کشور توانست در سال 2019

بهنام فارسی
21 آبان 1400

هزینه تحصیل در کالج های کانادا : بررسی کامل

کانادا یکی از زیباترین و پهناورترین کشورهای آمریکای شمالی است، این کشور به دلیل تعداد مهاجرین بالایی که دارد از تنوع فرهنگی و ملیتی بسیار بالایی برخوردار است. سالانه بسیاری از دانشجویان از کشورهای مختلف، دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. البته دولت کانادا توانسته با ایجاد زیرساخت‌های مناسب علاوه

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

همه چیز درباره تحصیل در کالج های کانادا از مراحل پذیرش تا هزینه ها

کشور کانادا تا سال گذشته(2020) هر ماه میزبان 25 تا 35 هزار مهاجر از کشورهای مختلف جهان بوده، اما از ماه مارس سال 2020 این آمار کاهش چشمگیری پیدا کرده است. از طرفی سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالای کشور کانادا باعث شده تا بسیاری از دانشگاه‌ها، کالج‌ها و مدارس این کشور گزینه انتخابی

بهنام فارسی
17 مهر 1401

معرفی کالج سنتنیال کانادا Centennial college Toronto

کانادا یکی از کشورهای پیشرفته است که توانسته از نظر جایگاه علمی رتبه بالایی را کسب کند. همچنین این کشور در بین دیگر کشورهای جهان در بخش آموزش و پرورش جایگاه بالایی دارد. بسیاری از دانشجویان به دلیل سیستم آموزشی قوی و سطح بالایی که دارند این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب

بهنام فارسی
19 مهر 1400

بررسی هزینه تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا

کشور کانادا از آن دسته کشورهایی است که هر ساله توجه عده بسیاری از توریست‌ها، گردشگران، دانشجویان، دانش آموزان، سرمایه گذاران و.. را به سمت خود جلب می‌کند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به دلیل داشتن سیستم آموزشی سطح بالا و با کیفیت، قصد دارید برای ادامه تحصیل به کانادا

بهنام فارسی
20 مرداد 1400

آیا تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم ممکن است؟

یکی از امن‌ترین و پرطرفدارترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل و زندگی، کشور کاناداست. دولت کانادا برای پذیرش مهاجرین بیشتر، در سال‌2020 و 2021 طرح‌های خوبی را معرفی کرد. به طوری که در چهار ماه ابتدایی سال 2020 برای 74 هزار مهاجر اقامت دائم کانادا صادر شد. سطح بالای سیستم آموزشی این کشور باعث شده

بهنام فارسی
11 مرداد 1401

عوامل موثر در موفقیت گرفتن پذیرش از دانشگاههای کانادا

هر ساله دانشجویانی از سراسر دنیا متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های کانادا هستند. رنکینگ جهانی خوب، کیفیت بالای آموزش عالی، مناسب‌بودن هزینه‌ها و سبک زندگی منظم و پویا در کانادا دلیل علاقمندی دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در این کشور مهاجرپذیر است. بنابراین برای اینکه در رقابت با سایر دانشجویان شانس بیشتری برای ورود به دانشگاه‌های این

10 دقیقه
سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا به چه نمره زبانی نیاز داریم؟

برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا به نمره آیلتس 6.5 یا 7 نیاز دارید.

برای ورود به دانشگاه‌های کانادا باید معدل آخرین مدرک تحصیلی چند باشد؟

برای ورود به تعداد بسیار محدودی از دانشگاه‌ها معدل 14 و برای دیگر دانشگاه‌ها معدل 16 نیاز است.

آیا در دوره‌های تحصیلی یک ساله، فرد اجازه کار پس از تحصیل را دارد؟

در دوره‌های تحصیلی یک ساله فرد می‌تواند تا یک سال پس از تحصیل هم در کشور کانادا ادامه تحصیل دهد. اما در دوره‌های تحصیلی دو سال به بالا فرد می‌تواند به مدت سه سال کار کند.

انگشت نگاری که برای اخذ ویزا انجام می‌شود تا چه مدت زمانی اعتبار دارند؟

معمولا این انگشت نگاری‌ها تا 10 سال بعد از اخذ ویزا اعتبار خواهند داشت.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.