دانشگاه کنکوردیا کانادا Concordia University

کانادا سرزمین فرصت‌هاست. بسیاری از دانشجویان آرزوی تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را در سر دارند. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای توسعه یافته و پیشرفته کمتر می‌باشد. از طرفی مدارک این دانشگاه‌ها هم از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند، از این رو رقابت بر سر پذیرش در دانشگاه‌های کشور کانادا بسیار بالاست.
این مقدمه کوتاه را عنوان کردیم تا درک بهترین از تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا و مزایای زندگی در این کشور داشته باشید. در ادامه قصد داریم تا اطلاعات جامع و کاملی را درباره دانشگاه کنکوردیا Concordia University در اختیارتان قرار دهیم.

بیشتر بخوانید:

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

بهترین دانشگاه های ونکوور کانادا

دانشگاه های مونترال کانادا

کالج لسل کانادا

معرفی دانشگاه کنکوردیا  Concordia University

دانشگاه کنکوردیا  Concordia University دانشگاهی دولتی و عمومی است که در شهر مونترال استان کبک قرار گرفته است. دانشگاه کنکوردیا در کنار دو دانشگاه مک گیل و بیشاپ قرار دارد و تنها دانشگاه انگلیسی زبان در استان کبک می‌باشد. زبان مردم استان کبک فرانسوی بوده و اما در این دانشگاه تمام دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. ادامه تحصیل در دانشگاه کنکوردیا  Concordia University در کنار دانشگاه مک گیل یک انتخاب عالی برای دانشجویان است.

دانشگاه کنکوردیا در سال 1974 با کالج لویولا ادغام شد و فعالیت خود را آغاز کرد. در سال 2020 نزدیک به 50 هزار دانشجو در این دانشگاه ثبت نام کردند. در حال حاضر نزدیک به 47 هزار دانشجو در این دانشگاه به صورت تمام وقت و پاره وقت در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل می‌باشند.
دانشگاه کنکوردیا  Concordia University دارای دو پردیس در شهر مونترال است. پردیس‌های لاویولا و سر جورج ویلیامز دو پردیس این دانشگاه هستند و هرکدام دارای چندین ساختمان و دپارتمان می‌باشند. دانشگاه کنکوردیا  Concordia University دارای 5 دانشکده(دانشکده هنر و علوم، دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده تحصیلات تکمیلی، دانشکده تجارت جان مولسون، دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر جینا کودی) است که دانشکده تجارت جان مولسون آن در بین 10 دانشکده برتر جهان قرار گرفته است.

در این دانشگاه رشته‌های مختلفی چون تاریخ، روزنامه نگاری، الهیات، تاریخ هنر، فیلم شناسی، زبان شناسی، جامعه شناسی، مهندسی ساختمان، مهندسی هوافضا، مدیریت، بیزینس، فناوری تجارت و….. به دانشجویان ارائه شده است. این رشته‌ها محدود به یک مقطع تحصیلی نیست و در تمام مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شوند.

 دانشگاه کنکوردیا

شرایط اپلای دانشگاه کنکوردیا  Concordia University

پذیرش در این دانشگاه هم مانند دیگر دانشگاه‌های کانادا، دارای شرایط و ضوابط خاصی می‌باشند. از جمله شرایط مورد نیاز برای پذیرش مقطع مقاطع مختلف می‌توان به ارائه مدرک دیپلم 12 ساله، ارائه مدرک زبان معتبر، پیشنهاد تحقیقاتی یا پروپوزال، معرفی نامه، ترجمه تمام مدارک مورد نیاز، انگیزه نامه و توصیه نامه معتبر، رزومه تحصیلی، مقالات علمی معتبر، پایان نامه، نتیجه تحقیقات و…. اشاره کرد.

برای ادامه تحصیل در این دانشگاه لازم است تا تمام مدارک و شرایط را به صورت کامل داشته باشید. تکمیل بودن مدارک می‌تواند موجب تسریع روند اپلای تحصیلی شما شود. پذیرش در این دانشگاه هم به صورت مستقیم و هم به صورت مشروط انجام می‌شود.

ددلاین دانشگاه کنکوردیا  Concordia University در مقاطع مختلف تحصیلی یکسان است. ددلاین اپلای بیشتر رشته‌های تحصیلی در ماه مارس(ترم پاییز) می‌باشد. به همین ترتیب بهتر است دانشجویان بین‌المللی در ماه‌های ژانویه یا فوریه اپلای تحصیلی خود را انجام دهند. رشته‌هایی که نیاز به سوپروایزر یا استاد راهنما دارند در مقایسه با دیگر رشته‌ها ددلاین جلوتری دارند. ددلاین این رشته‌ها در ماه دسامبر می‌باشد.
برخی از رشته‌های تحصیلی که در ماه ژانویه پذیرش ندارند، می‌توانند در ماه ژوئن تا اوایل ماه ژوئیه(پذیرش زمستان) اقدام کنند.

بورسیه های دانشگاه دانشگاه کنکوردیا  Concordia University

بورسیه‌های تحصیلی تمام هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویان را پوشش خواهد داد. این بورسیه‌های تحصیلی بیشتر برای دانشجویانی می‌باشد که در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در حال ادامه تحصیل هستند. به همین دلیل است که رقابت برای اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه کنکوردیا  Concordia University بسیار بالاست. دانشجویانی که نتوانسته‌اند از طریق موسسه خاص یا دولت کانادا بورسیه تحصیلی خود را دریافت کنند، بهتر است مستقیما درخواست بورسیه تحصیلی خود را به نهادهای دانشگاهی ارائه دهند. در ادامه بورسیه‌های دانشگاه کنکوردیا  Concordia University را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا معرفی خواهیم کرد.

بورسیه‌های مربوط به مقطع کارشناسی:

بورسیه the concordia international scholars، بورسیه the concordia presidential scholarship، جایزه jmsb undergraduate student life awards

بورسیه مربوط به مقطع کارشناسی ارشد و دکتری:

بورسیه concordia merit scholarship، بورسیه concordia international yuition award of excellence، فلوشیپ concordia university doctoral graduate fellowships، بورسیه استانی master’s research scholarship b1z، بورسیه doctoral researche schilarships b2z

Concordia University

مزایای تحصیل در دانشگاه کنکوردیا  Concordia University

ادامه تحصیل در دانشگاه کنکوردیا  Concordia University می‌تواند مزایای بسیاری برای دانشجویان به همراه داشته باشد. ازجمله مزایای تحصیل در این دانشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • این دانشگاه یکی از 50 دانشگاه برتر در آمریکای شمالی می‌باشد، از این رو مدرک دانشگاه کنکوردیا Concordia University از اعتبار بالایی برخوردار است.
  • در این دانشگاه رشته‌هایی که بازار کار خوبی در کبک دارند، ارائه شده است. رشته‌های مهندسی مخابرات، مهندسی عمران و اتوماسیون از رشته‌های پرطرفدار در این دانشگاه می‌باشند.
  • نزدیک به یک پنجم دانشجویان کنکوردیا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در حال تحصیل می‌باشند.
  • حدود 15 درصد دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه از دانشجویان ایرانی هستند.

رنکینگ و افتخارات دانشگاه کنکوردیا

بر اساس آخرین آمار منتشر شده، رتبه جهانی این دانشگاه 522 می‌باشد، دانشگاه کنکوردیا  Concordia University توانسته جایگاه خوبی را در بین سایر دانشگاه‌های جهان کسب کند.
رنک جهانی QS دانشگاه کنکوردیا  Concordia University هم 477 می‌باشد. بر اساس مقاله منتشر شده در times higher education رتبه این دانشگاه بین 601 تا 800 است.
در رتبه‌بندی ARWU جایگاه دانشگاه کنکوردیا Concordia University بین 18 و 19 است.

افتخارات دانشگاه کنکوردیا

کلام آخر

کشور کانادا یکی از جذاب‌ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. این کشور یکی از مرفه‌ترین کشورهای جهان است که رفاه اجتماعی در آن بسیار بالاست. از طرفی بسیاری از دانشجویان بعد از اتمام تحصیلات خود می‌توانند در بازار کار این کشور مشغول به کار شوند. بدین ترتیب می‌توانند اقامت پس از تحصیل خود را از این کشور دریافت کنند. در این بلاگ سعی کردیم تا اصلاعات جامعی را در رابطه با دانشگاه کنکوردیا و شرایط پذیرش در آن در اختیارتان قرار دهیم.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
27 شهریور 1400

شرایط کار دندانپزشکی در کانادا

رشته دندانپزشکی(Dentistry)یکی از شاخه‌های علم پزشکی است که به بررسی بهداشت دهان و دندان، سلامت بافت لثه، تشخیص و درمان بیماری‌های مربوط به این بخش می‌پردازد. البته این رشته تنها محدود به دندان نمی‌شود، افرادی که در این رشته مشغول به تحصیل هستند اطلاعات و علم لازم در زمینه ناحیه گیجگاهی، سر، صورت، فک، سلامت

بهنام فارسی
21 آبان 1400

رشته حقوق در کانادا : شرایط ، هزینه و آینده شغلی

کانادا کشوری است که همه ساله تعداد بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان را به سمت خود جذب می‌کند. برخورداری از بهترین سیستم آموزشی، بهترین دانشگاه‌ها و اساتید، اقتصاد با ثبات و پایدار و… ازجمله مواردی است که باعث شده تا دانشگاه‌های این کشور انتخاب بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان باشد. کشور کانادا در

10 دقیقه
بهنام فارسی
22 مهر 1400

بررسی تحصیل در رشته معماری در کانادا و آینده کاری

یکی از رشته‌های پرطرفدار و پرمتقاضی در دانشگاه‌های کشور کانادا، رشته معماری است. این رشته در بین رشته‌های مهندسی جایگاه و رتبه خود را پیدا کرده و از لحاظ کسب درآمد هم می‌تواند یک شغل پربازده و ایده‌آل باشد. کشور کانادا از آن دسته کشورهایی است که به این رشته بها و جایگاه بالایی داده

10 دقیقه
بهنام فارسی
30 آبان 1401

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا کدامند؟

کشور کانادا یکی از بزرگترین کشورهای مقصد(بعد از آمریکا و استرالیا) برای دانشجویان بین‌المللی است. جمعیت دانشجویان بین‌المللی در این کشور در مقایسه با دهه میلادی گذشته حدود سه برابر بیشتر شده است. کانادا توانست در سال 2019 نزدیک به 400 هزار ویزای دانشجویی صادر کند، این میزان برای کشور کانادا یک رکوردشکنی بزرگ محسوب

بهنام فارسی
31 اردیبهشت 1401

دانشگاه های ارزان کانادا : معرفی دانشگاه ارزان 2022

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در تلاش هستند تا برای ادامه تحصیل، پذیرش یکی از دانشگاه‌های کشور کانادا را دریافت کنند. با ورود به دانشگاه‌های این کشور، فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه و اشتغال به کار در کشور کانادا می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. بدیهی است که اگر به فکر مهاجرت هستید، انتخاب رشته

بهنام فارسی
21 مرداد 1400

هزینه اپلای تحصیلی کانادا چقدر است؟

مهاجرت به یک کشور خارجی می‌تواند هزینه‌های بسیار زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد. کشور کانادا یکی از بهترین و برترین کشورهای مقصد برای افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری دارند. دانشگاه‌های این کشور هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی را پذیرش می‌کند، تنها دلیل آن هم می‌تواند رنکینگ بالای

بهنام فارسی
10 مهر 1400

برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا چه باید کرد؟

همه‌ی افرادی که برای ویزای تحصیلی کشور کانادا اقدام می‌کنند موفق به اخذ ویزا نخواهند شد. در واقع دلایل بسیاری وجود دارد که می‌تواند منجر به ریجکت شدن ویزای تحصیلی فرد شود. یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین این دلایل کامل نبود مدارک فرد متقاضی است. البته دلایلی دیگری هم وجود دارد که در ادامه به

بهنام فارسی
17 مرداد 1400

شرایط تحصیل در کانادا چیست؟

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها، مدارس و کالج‌های کشور کانادا را دارید، باید قبل از اقدام به اخذ پذیرش در رابطه با قوانین پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی اطلاعات کاملی داشته باشید. کشور کانادا، کشوری بسیار قانون‌مندی است، همانطور که سطح کیفت آموزش در این کشور بسیار بالاست. این کشور در مورد رعایت قوانین

بهنام فارسی
13 دی 1400

تحصیل داروسازی در کانادا : شرایط و هزینه ها

بسیاری از دانشجویان به دنبال آن هستند تا در رشته‌های پزشکی دانشگاه‌های خارج از کشور ادامه تحصیل دهند. کشور کانادا یکی از مقاصد تحصیلی برای دانشجویان است. دانشگاه‌های این کشور به دلیل سطح بالایی که در سیستم آموزشی دارند، توانسته‌اند در رنکینگ‌های جهانی رتبه‌های بالایی را کسب کنند. به همین دلیل تحصیل پزشکی در کانادا

12 دقیقه
بهنام فارسی
18 دی 1400

درآمد رشته هوش مصنوعی در کانادا چقدر است؟

کشور کانادا همواره توانسته با ایجاد زیرساخت‌های لازم در رشته‌های مختلف، دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان جذب کند. بسیاری از رشته‌ها که هنوز در کشورهای دیگر معرفی نشده‌اند در کشور کانادا جایگاه خود را پیدا کرده‌اند. رشته هوش مصنوعی هم یکی از این رشته‌ها بوده که توانسته در کشورهای توسعه یافته چون کانادا، آمریکا،

بهنام فارسی
17 مرداد 1400

نحوه استعلام ویزای کانادا برای تشخیص اصالت چگونه است؟

در حال حاضر کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است. کشور کانادا توانسته عنوان دومین کشور بزرگ جهان را از آن خود کند. اکنون این کشور به عنوان یکی از پرطرفدارترین کشورهای مقصد برای ادامه تحصیل دانشجویان شناخته شده است. دانشجویان بسیاری از سراسر جهان به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی، دانشگاه‌های این کشور را

بهنام فارسی
2 آذر 1401

تفاوت کالج با دانشگاه در کانادا و نحوه پذیرش آنها چیست؟

احتمالا شما هم افراد زیادی را می‌شناسید که برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرده‌اند؛ یا همین حالا به فکر مهاجرت تحصیلی به این کشور امریکای شمالی هستند. سفری برای ساختن آینده‌ای موفق و پیمودن مسیر رشد تحصیلی و شغلی. اگر شما هم ابتدای این سفر هیجان‌انگیز هستید و هنوز انتخاب نکرده‌اید برای چه رشته‌ای و

10 دقیقه
بهنام فارسی
27 شهریور 1401

معرفی کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal

سیستم آموزشی کشور کانادا سطح بسیار بالایی دارد، به طوری که دانشجویان بسیاری از سراسر جهان به دنبال تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور هستند. یکی از کالج‌هایی که بیش از 30 درصد دانشجویان آن را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده، کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal نام دارد. این کالج در استان کبک(استان فرانسوی

بهنام فارسی
2 بهمن 1400

بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر

همواره انتخاب مقصد برای دانشجویان بین‌المللی با توجه به نوع رشته، یکی از سخت‌ترین تصمیمات است. برای انتخاب کشور و دانشگاه مورد نظر بهتر است با تحقیقات و آگاهی کامل پیش بروید. در این مقاله شما را با بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر آشنا خواهیم کرد، پس تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
13 دی 1400

درصد قبولی ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

در اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا عوامل بسیار مهمی می‌توانند تاثیرگذار باشند. در ادامه این مطلب با این عوامل بیشتر آشنا خواهید شد.  بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا مهاجرت تحصیلی به کانادا اپلای کانادا ویزای تحصیلی کانادا سابقه سفرهای خاجی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که مورد توجه افسران اداره مهاجرت کانادا قرار دارد، سابقه سفرهای

بهنام فارسی
19 مهر 1400

چطور دیپلم آنلاین کانادا بگیریم؟

در حال حاضر بسیاری از خانواده‌ها که از لحاظ اقتصادی در شرایط مناسبی قرار دارند، خواهان آن هستند تا فرزندشان در مدارس معتبر کشورهای دیگر ازجمله کانادا تحصیل کنند. کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی سطح بسیار بالایی دارد. از این رو بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که این کشور را برای ادامه تحصیل در هر

بهنام فارسی
14 اسفند 1400

بهترین دانشگاه های کانادا رشته مدیریت کدامند؟

همواره یکی از پولسازترین و بهترین رشته‌های تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا، رشته مدیریت است. درآمد افراد شاغل در این حوزه در کشورهای پیشرفته در مقایسه با دیگر کشورها کمی بالاتر است. دانشگاه‌های کشور کانادا توانسته‌اند خود را به بالاترین نقطه در موفقیت و آموزش عالی رشته‌های مدیریتی برسانند. در ادامه این مطلب قصد

بهنام فارسی
21 مهر 1400

راهنمای اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا

کانادا کشوری است که به اتحاد خانواده اهمیت زیادی می‌دهد. به این معنی که به دانشجو این فرصت را می‌دهد که خانواده خود را نیز به عنوان همراه به کانادا بیاورد. این کار به میزان زیادی به کم شدن استرس دانشجو کمک می‌کند و از نظر روحی تاثیر مثبتی نیز در فرد می‌گذارد. اگر هم

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
آیا دانشگاه کنکوردیا خوابگاه دارد؟

بله، این دانشگاه برای دانشجویان اتاق‌های تک نفره، دو نفره یا سوئیت فراهم کرده است. دانشجویان تنها باید هزینه غذای هر وعده را در هر ترم و در دو قسط پرداخت کنند.

آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه کنکوردیا وجود دارد؟

همانطور که در این بلاگ عنوان کردیم امکان اخذ بورسیه تحصیلی در این دانشگاه وجود دارد. اما اخذ بورسیه شرایط رقابتی را بین دانشجویان ایجاد می‌کند، از این رو دانشجویان باید برای اخذ بورسیه تحصیلی شرایط خاص و منحصر به فردی داشته باشند.

رنک جهانی و رتبه دانشگاه کنکوردیا Concordia University چند می‌باشد؟

دانشگاه کنکوردیا  Concordia University در رنک جهانی رتبه 522 و در بین دانشگاه‌های کانادا رتبه 22 را دارد.

دانشگاه کنکوردیا در کدام استان کبک قرار گرفته است؟

این دانشگاه در شهر مونترال استان کبک قرار دارد.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.