مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا کدامند؟

کشور کانادا یکی از بزرگترین کشورهای مقصد(بعد از آمریکا و استرالیا) برای دانشجویان بین‌المللی است. جمعیت دانشجویان بین‌المللی در این کشور در مقایسه با دهه میلادی گذشته حدود سه برابر بیشتر شده است. کانادا توانست در سال 2019 نزدیک به 400 هزار ویزای دانشجویی صادر کند، این میزان برای کشور کانادا یک رکوردشکنی بزرگ محسوب می‌شود.

کانادا هر ساله به دلیل بالا بودن کیفیت سیستم آموزشی و داشتن دانشگاه‌های معتبر، دانشجویان بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند. اما شاید این سوال برایتان مطرح شود که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا چه مدارکی نیاز دارید؟ برای پاسخ به این سوال، پیشنهاد می‌کنیم تا انتها مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا 

دانشجو برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق اخذ ویزای تحصیلی، ابتدا باید از یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا نامه پذیرش داشته باشد. سپس مدارک مورد نیاز را به همراه نامه پذیرش برای سفارت کانادا ارسال می‌کند.
اما شاید این سوال برایتان پیش‌ بیاید که چه مدارکی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیاز دارید؟

به طور کلی مدارک را میتوان به دسته های زیر تقسیم کرد:

 • مدارک هویتی
 • مدارک شغلی
 • مدارک مالی و ملکی
 • سایر مدارک

ازجمله مدارکی که برای گرفتن ویزای تحصیلی مورد نیاز است، می‌توان به موراد زیر اشاره کرد: 

پاسپورت معتبر

برای مهاجرت به هر کشوری ابتدا باید پاسپورت معتبر برای خروج از کشور داشته باشید. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در حین گرفتن پاسپورت باید به آن توجه کرد، تاریخ انقضا پاسپورت است. تطابق تاریخ انقضا پاسپورت با، مدت زمان اقامت تحصیلی فرد در کانادا بسیار مهم است. اگر شما قصد دارید برای یک دوره 4 ساله در کانادا اقامت تحصیلی داشته باشید، پاسپورت شما باید حداقل تا سپتامبر سال بعدی آن انقضا داشته باشد.

مدرک پذیرش از دانشگاه

اگر می‌خواهید از طریق اقامت تحصیلی به کانادا سفر کنید باید از یک دانشگاه معتبر، نامه پذیرش داشته باشید. معمولا دانشجو نامه پذیرش خود را برای دانشگاه ایمیل می‌کند و در صورت گرفتن پاسخ مثبت، می‌تواند مراحل بعدی ویزای تحصیلی را انجام دهد.
 دقت کنید که، موسسه آموزشی یا دانشگاهی که انتخاب کرده‌اید از جانب دولت کانادا به رسمیت شناخته شده باشد.

مدارک تمکن مالی

یکی دیگر از مهم‌ترین مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا داشتن گواهی تمکن مالی است. برای اخذ ویزای تحصیلی باید درباره وضعیت مالی خود مدارکی را ارائه دهید، تا به دولت کانادا ثابت شود که توانایی مالی برای ادامه تحصیل و زندگی در کانادا را دارید. طبق اطلاعات منتشر شده در سایت سازمان مهاجرت کانادا، دانشجو برای اقامت در این کشور و ادامه تحصیل، سالانه به 10 هزار دلار نیاز دارد. علاوه بر این موضوع دانشجو باید از لحاظ مالی ثابت کند که، توانایی پرداخت بلیط بازگشت به کشورش را دارد. در صورتی که گواهی دانشجو برای تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، از نظر کشور کانادا مورد قبول باشد، می‌تواند مراحل بعدی مربوط به اخذ ویزای تحصیلی خود را انجام دهد.
تمام مدارک مربوط به گواهی تمکن مالی باید به صورت ترجمه شده، به سفارت ارسال شود.

عکس پاسپورتی

اگر به صورت حضوری(آفلاین) برای اخذ ویزا اقدام کرده‌اید، تنها دو قطعه عکس استاندارد نیاز دارید. اما اگر به صورت آنلاین برای ویزای تحصیلی اقدام کرده‌اید، باید کپی دیجیتال از عکس خود را تا حجم 4mb ارائه دهید. 

    برای گرفتن عکس پاسپورتی باید به چند نکته توجه کنید:

 1. عکسی که ارسال می‌کنید باید برای 6 ماه اخیر باشد.
 2. عکس باید تمام‌رخ در زمینه روشن و سفید گرفته شود تا چهره فرد کاملا مشخص باشد.
 3. عکس باید بدون عینک و کلاه باشد.
 4. خانم‌ها می‌توانند هم عکس باحجاب و هم عکس بی حجاب داشته باشند.
 5. حداقل اندازه عکس برای پاسپورت، 45mm x 35mm است.

مدرک آزمون زبان

مدرک زبان برای درخواست ویزای کانادا اجباری نیست، اما یکی از مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا به شمار می‌رود. برای گرفتن ویزای تحصیلی به مدرک زبان (TOEFL) و (IELTS)نیاز دارید، از طرفی حداقل نمره مدرک زبان باید 6 باشد تا از جانب اداره مهاجرت کانادا مورد قبول واقع شود. نمره کمتر از 6 عدم تسلط شما به زبان انگلیسی را نشان می‌دهد. البته امکان اخذ پذیرش کانادا بدون مدرک زبان هم وجود دارد.

آزمایشات پزشکی

یکی دیگر از مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا، آزمایشات پزشکی است. برای این کار بهتر است یک هفته قبل از درخواست ویزا، وقت ویزیت پزشک را مشخص کنید.
پزشک مورد نظر از همه لحاظ سلامت جسمی شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورت نیاز شما را برای انجام آزمایش به آزمایشگاه می‌فرستد.
زمانی که پزشک معاینه شما را انجام داد، بعد از ارزیابی، نتایج را به سازمان تابعیت و مهاجرت کانادا (CIC) ارسال می‌کند. این سازمان امور مربوط به مهاجرت و اخذ ویزا را در کشور کانادا به عهده دارد.  اگرچه اکثریت دانشجویان بین الملل نیاز به انجام آزمایشات پزشکی ندارند.

مدارک عدم سوء پیشینه

یکی دیگر از مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا که ارائه آن برای فرد اختیاری است، گواهی عدم سوء پیشینه است. برای گرفتن این گواهی باید به اداره پلیس مراجعه کنید و اسکن مدارک عدم سوئ پیشینه را برای اخذ ویزای تحصیلی ارسال کنید.  

انگیزه نامه

اگر قصد گرفتن ویزای تحصیلی کانادا را دارید، باید در نامه‌ای انگیزه خود را از سفر به کشور کانادا و ادامه تحصیل در آن بیان کنید. معمولا هرکسی با یک هدف مشخص تصمیم می‌گیرد تا، برای ادامه تحصیل یا زندگی به کشور دیگری سفر کند. در انگیزه نامه باید قید کنید که چرا این موسسه آموزشی را انتخاب کردید و هدف شما برای آینده‌تان چیست.
نوشتن انگیزه نامه تنها در بخش چک لیست ویزای تحصیلی عنوان شده است. داشتن آن برای اخذ ویزای تحصیلی الزامی نیست، اما در سفارت کانادا می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی روی روند اخذ ویزای تحصیلی شما داشته باشد.

سایر مدارک مورد نیاز

از دیگر مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه ریزنمرات آخرین مقطع تحصیلی
 • ارائه ترجمه کارت پایان خدمت، سند ازدواج و شناسنامه
 • رزومه کاری دانشجو

مدارک لازم برای ویزای دانش آموزی کانادا

دانش آموزان در مقاطع دبستان و متوسطه نیز می‌توانند در مدارس کانادا تحصیل کنند. برای اخذ ویزای دانش آموزی مدارک زیر نیاز است:

 • مدارک هویتی متقاضی، سرپرست متقاضی و تمام اعضای خانواده
 • مدارک سوابق شغلی والدین
 • مدارک تحصیلی دانش آموز
 • مدارک مالی سرپرست برای اثبات تمکن مالی
 • تکمیا فرم های لازم برای اخذ ویزا
 • کپی صفحه اول پاسپورت دانش آموز
 • ترجمه ریز نمرات پایه های قبلی
 • توصیه نامه از محل تحصیل قبلی
 • تکمیا فرم سرپرست یا قیم با امضای او
 • تکمیا فرم های مدرسه برای ارسال و بررسی درخواست

مدارک لازم برای پذیرش در کالج های کانادا

 • ترجمه مدرک دیپلم و ریزنمرات دبیرستان به صورت اسکن شده
 • پاسپورت معتبر
 • مدرک زبان معتبر
 • پر کردن اپلیکیشن کالج مورد نظر
 • ارائه تمکن مالی
 • و …

مدارک لازم برای ویزای همراه تحصیلی کانادا

همراهان متقاضی باید با اخذ ویزای همراه تحصیلی یا ویزای همراه توریستی به کانادا سفر کنند. بهترین حالت این است که ابتدا متقاضی ویزای تحصیلی خود را بگیرد سپس همراهان اقدام به اخذ ویزای توریستی یا ویزای همراه تحصیلی کنند. اما برای اخذ ویزای همراه تحصیلی چه مدارکی نیاز است:

 • کپی تمام صفحات پاسپورت
 • ارائه شناسنامه به همراه ترجمه رسمی
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • تکمیل فرم اطلاعاتی
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • دو قطعه عکس
 • ترجمه مدارک شغلی و تحصیلی
 • ترجمه سند ازدواج
 • ارائه دعوتنامه

انواع ویزای همراه تحصیلی کانادا

ویزای همراه دانشجویی

اگر متقاضی اخذ ویزای تحصیلی همسر یا فرزند داشته باشد میتواند همسر خود و فرزندان تحت تکلف خود را به کانادا ببرد. در این شرایط همسر میتواند با ویزای توریستی یا همراه کاری وارد کانادا شود و فرزندان نیز میتوانند مجوز تحصیل در کانادا را بگیرند.

ویزای همراه دانش آموزی

والدین میتوانند برای فرزندان خود که 5 تا 18 سال سن دارند از مدارس کانادا پذیرش بگیرند تا بهتر تحصیل کنند و آینده تحصیلی بهتری داشته باشند. تحصیل در مدارس کانادا راه را برای تحصیل در دانشگاه‌ها ساده تر میکند. در این شرایط یکی یا هر دو والد میتوانند همراه با فرزند خود برای مراقبت بیشتر به کانادا مهاجرت کنند و مشغول به کار شوند.

در چه صورت ویزای تحصیلی کانادا ریجکت می‌شود؟

ریجکت شدن به این معنی است که مدارک ارسالی شما برای اخذ ویزای تحصیلی بنا‌بر دلایلی که در نامه ارسالی به شما ذکر می‌شود، به مرحله تصمیم‌گیری در اداره مهاجرت کانادا نرسیده است.

 بعد از اینکه مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا را به اداره مهاجرت این کشور ارسال کردید، پس از بررسی‌های لازم پاسخ را برایتان ارسال می‌کنند. در صورتی که پاسخ اداره مهاجرت کانادا مثبت باشد، لیبل مخصوص روی پاسپورت زده می‌شود. اما درصورت ریجکت ویزای کانادا هیچ لیبل و مهری روی پاسپورت شما نمی‌زنند. زمانی که اداره مهاجرت کانادا یک درخواست را ریجکت می‌کند، به هیچ عنوان هزینه‌های پرداخت شده را استرداد نخواهد کرد.

 ازجمله دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشخص نبودن هدف سفر و نداشتن پذیرش از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی معتبر کانادا
 • نداشتن گواهی تمکن مالی قانع کننده برای اداره مهاجرت کانادا
 • نداشتن سابقه سفرهای خارجی به سایر کشورهای جهان
 • سابقه بیماری خاص دانشجو( این مورد در کشورهایی مهم است که تست پزشکی برای اخذ ویزای تحصیلی یکی از شرایط لازم می‌باشد.)
 • مدارک مخدوش، جعلی و سواستفاده از اعتماد دولت کانادا
 • روابط سیاسی بین کشورهای مبدا و مقصد
 • عضویت در گروه‌های خاص و سیاسی

کلام آخر

دانشجو برای ادامه تحصیل در کشور کانادا و اخذ ویزای تحصیلی به مدارک معتبری نیاز دارد. در صورت عدم ارائه کامل مدارک به اداره مهاجرت کانادا، ویزای تحصیلی برای دانشجو صادر نمی‌شود. در این مقاله سعی کردیم تا علاوه بر معرفی مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا دلایلی که منجر به ریجکت شدن ویزا می‌شوند را عنوان کنیم. 

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
18 دی 1400

درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا چقدر است؟

بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا با اخذ اقامت تحصیلی به دیگر کشورهای جهان سفر کنند و تحصیلات خود را در دانشگاه‌های معتبر آن به اتمام برسانند. کشور کانادا هم یکی از بهترین کشورهایی است که مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. دانشگاه‌های معتبر این کشور به همراه سیستم آموزشی که دارند، توانسته‌اند

بهنام فارسی
20 مرداد 1400

آیا تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم ممکن است؟

یکی از امن‌ترین و پرطرفدارترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل و زندگی، کشور کاناداست. دولت کانادا برای پذیرش مهاجرین بیشتر، در سال‌2020 و 2021 طرح‌های خوبی را معرفی کرد. به طوری که در چهار ماه ابتدایی سال 2020 برای 74 هزار مهاجر اقامت دائم کانادا صادر شد. سطح بالای سیستم آموزشی این کشور باعث شده

بهنام فارسی
21 آبان 1400

هزینه تحصیل در کالج های کانادا : بررسی کامل

کانادا یکی از زیباترین و پهناورترین کشورهای آمریکای شمالی است، این کشور به دلیل تعداد مهاجرین بالایی که دارد از تنوع فرهنگی و ملیتی بسیار بالایی برخوردار است. سالانه بسیاری از دانشجویان از کشورهای مختلف، دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. البته دولت کانادا توانسته با ایجاد زیرساخت‌های مناسب علاوه

بهنام فارسی
11 مرداد 1401

عوامل موثر در موفقیت گرفتن پذیرش از دانشگاههای کانادا

هر ساله دانشجویانی از سراسر دنیا متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های کانادا هستند. رنکینگ جهانی خوب، کیفیت بالای آموزش عالی، مناسب‌بودن هزینه‌ها و سبک زندگی منظم و پویا در کانادا دلیل علاقمندی دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در این کشور مهاجرپذیر است. بنابراین برای اینکه در رقابت با سایر دانشجویان شانس بیشتری برای ورود به دانشگاه‌های این

10 دقیقه
بهنام فارسی
4 مرداد 1400

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا چقدر است؟

سالانه بیش از 190 هزار دانشجو بین‌المللی کشور کانادا را به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. با توجه به بالا بودن سطح علمی دانشگاه‌های کانادا هر سال به تعداد دانشجویان اضافه خواهد شد. اما برای ادامه تحصیل در  کانادا، دانشجو با هزینه‌های بسیاری روبه‌رو است. دانشجویان باید علاوه بر هزینه‌ زندگی در کانادا،

بهنام فارسی
7 آذر 1400

تحصیل دکترا در کانادا : شرایط ، مراحل و هزینه ها

کانادا به دلیل داشتن موسسات آموزشی، مدارس، دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبری که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جلب کند. سالانه بیش از 150 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل وارد این کشور می‌شوند. دانشگاه‌های کشور کانادا هم بیش از 10 هزار رشته دانشگاهی را در مقاطع مختلف تحصیلی در اختیار دانشجویان

12 دقیقه
بهنام فارسی
13 دی 1400

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان : شرایط و هزینه ها

کشور کانادا در شمالی‌ترین نقطه آمریکا قرار گرفته است. این کشور با وسعت زیادی که دارد، جمعیت بسیار کمی را در خود گنجانده است. کشور کانادا دارای 10 استان است که هرکدام از این استان‌ها با چهارچوب و قوانین خاص خود اداره می‌شوند. سیستم آموزشی قوی و سطح بالای این کشور باعث شده تا دانش‌آموزان

11 دقیقه
بهنام فارسی
4 مرداد 1400

با ارزانترین شهرهای کانادا برای زندگی و تحصیل آشنا شوید

حدود 80 درصد مردمی که در کانادا زندگی می‌کنند از کیفیت زندگی خود در این کشور راضی هستند. این کشور امکانات و خدمات سطح بالایی را در اختیار مردم قرار می‌دهد، به همین دلیل امید به زندگی در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای جهان بسیار بالاست. کانادا یکی از زیباترین کشورهای آمریکا شمالی است

بهنام فارسی
17 آبان 1401

دانشگاه یورک ویل کانادا (Yorkville University) + شرایط اپلای

دو شهر بزرگ و پرجنب‌وجوش کانادا، تورنتو و ونکوور میزبان بسیاری از مهاجران است. دانشگاه یورک‌ویل دارای پردیس‌هایی در این شهرها است. معمولا یورک‌ویل را با مدرک‌ سریع و دوره‌های کوتاه تحصیلی می‌شناسند. دانشجویان می‌توانند در تمام طول سال بدون وقفه درس بخوانند و یک دورۀ کارشناسی را که معمولا چهار ساله است، در کمتر

بهنام فارسی
19 مهر 1400

مزایای تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی چیست؟

امروزه ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان به یکی از هدف‌های مهم دانشجویان تبدیل شده است. دانشگاه‌های کانادا هم از این قاعده مستثنی نیستند کشور کانادا از سیستم آموزشی سطح بالایی برخوردار است، به همین دلیل بیش از 67 درصد دانشجویان بین‌المللی ترجیح می‌دهند در دانشگاه‌های این کشور به تحصیلات خود ادامه دهند. در این

بهنام فارسی
19 مهر 1400

بررسی هزینه تحصیل در دبیرستان های در کانادا

با وجود اینکه هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا بسیار بالاست، اما والدین ترجیح می‌دهند که فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به این کشور بفرستند. دوره دبیرستان یکی از مهم‌ترین پایه‌های تحصیلی است و دانش‌آموزانی که دبیرستان‌های این کشور را انتخاب می‌کنند راحت‌تر می‌توانند وارد دانشگاه یا کالج شوند. سیستم آموزشی کشور کانادا زیر

بهنام فارسی
9 آبان 1400

معرفی بهترین مدارس آنلاین کانادا

اگر قصد مهاجرت به یک کشور دیگر را دارید، بی شک کشور کانادا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. سیستم آموزشی این کشور در مقاطع تحصیلی مختلف پیشرفت بسیاری داشته است، از این رو بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان در سراسر جهان خواهان اپلای کانادا و ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های کانادا هستند.

بهنام فارسی
8 شهریور 1400

تحصیل دندانپزشکی در کانادا : شرایط و هزینه ها

یکی از پرطرفدارترین شاخه‌های پزشکی، دندانپزشکی است. هرساله دانشگاه‌های کانادا علاوه بر دانشجویان بومی، دانشجویان بین‌المللی بسیاری را از سراسر جهان برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا پذیرش می‌کند. اساس، معیار و تعداد دانشجویان پذیرش شده در این رشته با سایر رشته‌های تحصیلی تفاوت بسیاری دارد. اگر قصد تحصیل دندانپزشکی در کانادا را دارید با ما

بهنام فارسی
21 مرداد 1400

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

زندگی در یک کشور دیگر با شرایط اقتصادی و فرهنگی جدید در ابتدا برای هر فردی کمی سخت است. کشور کانادا هم جزو یکی از بهترین مقاصد دانشجویان برای ادامه تحصیل است. این کشور به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی که دارد، هرساله عده بسیاری از دانشجویان از کشورهای مختلف جهان را جذب خود می‌کند.

10 دقیقه
بهنام فارسی
7 دی 1401

بهترین دانشگاه های مونترال کانادا (شرایط و هزینه پذیرش)

تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا، آرزوی بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است. این کشور با سیستم آموزشی سطح بالا و با کیفیتی که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را در سراسر جهان به خود جلب کند. البته وجود دانشگاه‌های معتبر هم در این امر بی تاثیر نخواهد بود. در این مطلب قصد داریم تا در

12 دقیقه
بهنام فارسی
30 خرداد 1400

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

هرساله بیش از 200 هزار نفر از سراسر جهان، دانشگاه‌های کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. بسیاری از افرادی که برای ادامه تحصیل به این کشور سفر کرده‌اند، به دلیل وجود شرایط اقتصادی مطلوب ترجیح می‌دهند که بعد از اتمام تحصیلات خود، اقامت دائم بگیرند. بر اساس آخرین آمار منتشر شده، حدود 95 درصد

بهنام فارسی
4 شهریور 1401

بهترین دانشگاه های ونکوور کانادا (شرایط و هزینه پذیرش)

اگر قصد تحصیل در کانادا دارید، احتمالا جزیرۀ زیبای ونکوور یکی از انتخاب‌های محل تحصیل و سکونت شما باشد. گفتنی‌ها دربارۀ بهترین کالج ها و دانشگاه های ونکوور کانادا زیاد است. می‌توانیم نکات زیادی راجع‌به ویژگی‌ها، شرایط پذیرش و شهریه‌های هر یک بنویسیم. بیایید با بررسی جامع بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌های ونکوور شروع کنیم. بیشتر

20 دقیقه
بهنام فارسی
23 آبان 1401

فول فاند ارشد کانادا : معرفی بهترین ها و روش اخذ

امروزه افراد زیادی تلاش می کنند که با گرفتن پذیرش دانشگاه های خارج از کشور به کشور های دیگر مهاجرت کنند. این خواسته آن‌ها دلایل متعددی دارد مثل دانشگاه های معتبر، شرایط شغلی بهتر و…دریافت بورسیه یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های ادامه تحصیل است. زیرا با دریافت بورسیه و گرفتن کمک

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
ریجکت شدن و رفیوزال در اخذ ویزای تحصیلی مشابه یکدیگر هستند؟

خیر، در ریجکت شدن مدارک دانشجو به دلیل داشتن نقص، کم و کاستی به مرحله تصمیم‌گیری اداره مهاجرت کانادا نمی‎رسد. اما در ویزای رفیوز شده، مدارک دانشجو در مرحله تصمیم‌گیری رد می‌شود.

ریجکت شدن و رفیوزال در اخذ ویزای تحصیلی مشابه یکدیگر هستند؟

خیر، در ریجکت شدن مدارک دانشجو به دلیل داشتن نقص، کم و کاستی به مرحله تصمیم‌گیری اداره مهاجرت کانادا نمی‎رسد. اما در ویزای رفیوز شده، مدارک دانشجو در مرحله تصمیم‌گیری رد می‌شود.

گواهی تمکن مالی ارائه شده باید برای چند ماه پیش باشد؟

معمولا گواهی تمکن که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا ارائه می‎‌شود، باید برای 4 تا 6 ماه گذشته باشد. در غیر اینصورت می‌تواند یکی از دلایل ریجکت شدن ویزا در اداره مهاجرت کانادا شود.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

این هزینه بسیار متغیر است، اما هزینه اولیه ویزای دانشجویی برای هر فردی حدود 150 دلار است. این میزان با توجه به سایر هزینه‌ها افزایش پیدا می‌کند.

دانشجویانی که متاهل هستند هم می‌توانند برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند و با خانواده به کانادا بروند؟

بله، به همسر دانشجو ویزای کاری اهیا خواهد شد. همچنین فرزندان دانشجو نیز می توانند به صورت رایگان در مدارس این کشور تحصیل کنند.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

دیدگاه صنم عزیزی:

برای ویزای تحصیلی باید مصاحبه هم انجام بشه؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه امیر:

برای ویزاهای دیگه چطور؟ مثلا ویزای توریستی یا استارتاپ؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه هلیا بهبهانی:

ترجمه مدارک تحصیلی باید هم انگلیسی باشه هم فرانسوی؟ تاریخ ترجمه چطور؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه فرزاد کیایی:

ترجمه مدارک باید مهر دادگستری داشته باشه؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه المیرا:

همه صفحات ترجمه باید مهر دادگستری بخوره؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه مهدی حسینی:

منظور از پروپروزال تحقیقاتی چیه؟ حتما باید ارائه بدیم؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه حامد فضلی:

برای ویزای توریستی کانادا چه مدارکی لازمه

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه حسن جمیدی:

بین مدارک ویزای تحصیلی کانادا رزومه هم باید ارائه بدیم؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه مرجان:

انگیزه نامه رو چطور باید بنویسیم؟ لطف میکنید آموزشش رو بذارید؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه پژمان:

مدارک تمکن مالی که میتونیم ارائه کنیم رو هم اشاره میکنید لطفا؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه فرهاد یراحی:

تست مدیکال کانادا چجوریه؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه احمدرضا:

با توجه به جوابی که به کامنت آقا فرهاد دادید یه سوال برام پیش اومد. اگر چه بیماری داشته باشیم ویزامون رد میشه؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه هانی ساجدی:

مدت اعتبار گواهی سو پیشینه چقدره؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه آسیه:

اگه درخواست ویزای تحصیلیمون ریجکت شد باید چیکار کنیم؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه بنفشه نوری:

چطور باید مدرک سو پیشینه بگیریم؟

پاسخ به این دیدگاه
ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.