آموزش نگارش استادی پلن کانادا + نمونه Study Plan

نمونه استادی پلن کانادا یکی از نیازها و دغدغۀ بیشتر افرادی است که به دنبال اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستند. چرا که مهم‌ترین مدرک برای دریافت ویزای تحصیلی از سوی سفارت کانادا استادی پلن است. پس شما باید متنی حرفه‌ای، جذاب و متقاعدکننده بنویسید که شانس پذیرش‌تان را افزایش دهد. اما استادی پلن چیست؟ در چه قالبی نوشته می‌شود و برای نگارش یک استادی پلن قوی به چه نکاتی باید توجه داشت؟ در این پست نحوۀ نگارش استادی پلن برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا را با جزئیات بررسی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

استادی پلن چیست؟

یکی از مراحل کلیدی برای دریافت ویزای تحصیلی یا همان ویزای دانشجویی کانادا نوشتن استادی پلن (Study Plan) است. نامه‌ای رسمی که باید آن را براساس استانداردهای ادارۀ مهاجرت کانادا خطاب به تصمیم‌گیرنده‌های ویزا بنویسید. با این روش به آفیسری که در رابطه با درخواست ویزای شما تصمیم‌گیری می‌کند می‌گویید که چرا می‌خواهید در کانادا تحصیل کنید. همین‌طور نشان می‌دهید این برنامه چگونه بر آیندۀ تحصیلی و شغلی شما تاثیر می‌گذارد.

در اصل شما به عنوان متقاضی ویزای تحصیلی نامه‌ای می‌نویسید و در آن اهداف تحصیلی، برنامه‌های مطالعاتی و دلایل انتخاب دانشگاه مورد نظر را به‌طور خلاصه و سازمان‌دهی‌شده بیان می‌کنید. همچنین باید در آن به برنامه‌های طولانی‌مدت و اهداف پس از پایان تحصیل خود اشاره کنید. 

چرا باید استادی پلن بنویسیم؟

تحصیل و زندگی در هر کشوری برای آن کشور هزینه‌هایی دارد. بنابراین دانشجویان متقاضی ویزا یا کار باید دلایل‌شان برای مهاجرت را توضیح دهند. در صورتی که بتوانید شایستگی‌های‌تان را ثابت کنید، موفق به دریافت ویزا می‌شوید. استادی پلن مهم‌ترین مدرک برای اثبات این شایستگی‌ها و شامل اظهارات شخصی شما است.

با این متن به مامور ویزا اطمینان می‌دهید هدف و برنامۀ مطالعاتی مشخصی دارید. علاوه بر این توضیح می‌دهید پس از پایان دوران تحصیل برای ادامۀ زندگی به کشور خود بازمی‌گردید؛ حتی اگر قصد ماندن داشته باشید. زیرا از نظر قانونی دانشجویان بین المللی برای اقامت دائم پس از پایان تحصیل باید درخواست جدید به ادارۀ مهاجرت آن کشور ارائه دهند.

ویژگی های یک استادی پلن حرفه ای چیست؟

باید و نبایدهای نگارش استادی پلن اهمیت زیادی دارد. زیرا حتی اگر نامۀ پذیرش از دانشگاه مورد علاقۀ خود در کانادا دریافت کرده باشید، نداشتن استادی پلن خوب ممکن است یکی از دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی شود. 

تکنیک نگارش استادی پلن 

  • متن شخصی و منحصربه‌فرد، براساس داستان واقعی زندگی خود بنویسید. نیاز به جزئیات اضافی نیست. بر این تمرکز کنید که چگونه ادامه تحصیل در کانادا مسیر منطقی تحصیلات آکادمیک فعلی و تجربیات شغلی شما است.
  • از نمونه‌های آماده و جملات کلیشه‌ای استفاده نکنید.
  • اهداف خود را صریح و دقیق بنویسید.
  • از کلمات و عبارت‌های بیش از حد احساسی استفاده نکنید. قرار نیست دربارۀ رویاهای خود بنویسید. توضیح دهید تحصیل در کانادا برای شما چه امتیازاتی خواهد داشت و چه برتری‌های نسبت به تحصیل همان رشته در کشور محل اقامت‌تان دارد.
  • به دستور زبان و انتخاب کلمات توجه کنید. یک متن قوی و بدون غلط تاکیدی بر مهارت‌های زبانی شما است.
  • استادی پلن باید کوتاه و خلاصه باشد. به یاد داشته باشید کمتر از ۸۰۰ واژه فرصت دارید افکارتان را به‌شکلی تاثیرگذار منتقل کنید.
  • صادقانه بنویسید. این یک نامۀ رسمی و سند قانونی حاوی اطلاعات مهمی است، که موفقیت و شکست درخواست ویزای تحصیلی شما به آن بستگی دارد.
  • پیش از ارسال، برای بررسی و ویرایش استادی پلن خود، از افراد باتجربه یا مترجمی با مهارت نگارشی عالی کمک بگیرید.

قالب های استادی پلن

استادی پلن کانادا، یا همان نامه‌ای که برای افسر ادارۀ مهاجرت می‌نویسید، معمولا در یکی از دو قالب مرسوم زیر نوشته نمی‌شود.

قالب مقاله

برای اپلای یا درخواست مجوز تحصیل در کانادا نوشتن استادی پلن در قالب مقاله و محدود به یک تا دو صفحه با حدود 800 واژه یکی از روش‌ها است. هدف این روش نوشتن متنی ساده، واقعی و صادقانه برای انتقال اطلاعات ضروری و مهم به افسر ادارۀ مهاجرت است. در چند پاراگراف کوتاه توضیح دهید چرا باید اجازۀ تحصیل در کشور کانادا را به شما بدهد.

قالب پاسخ به سوالات

شیوۀ مرسوم دیگر برای نوشتن استادی پلن کانادا روش پرسش و پاسخ است. در این روش شما به سوالات مهم مسئول یا مسئولین ویزای اداره مهاجرت پاسخ می‌دهید. در واقع با پاسخگویی به این پرسش‌ها اهداف کلی خود از تحصیل رشته‌ای خاص در یکی از دانشگاه‌های کانادا را بیان می‌کنید. در ادامه چند مورد از مهم‌ترین سوالات بخش ویزای تحصیلی ادارۀ مهاجرت کانادا را بررسی می‌کنیم. علاوه بر این به همراه نمونه استادی پلن کانادا تکنیک‌هایی برای جواب‌دادن به سوالات مد نظر آنان پیشنهاد می‌دهیم.

شخصی سازی شده

 از کپی برداری استادی پلن سایر اشخاص خودداری کنید. شما یک فرد منحصر به فرد با نقاط قوت و ضعف خاص هستید که باید هنگام تدوین استادی پلن خود به آنها توجه کنید.

قابل تنظیم

از آنجا که نقاط قوت و ضعف شما در طول زمان تغییر می کند، استادی پلن شما باید منعطف نیر باشد. با مطالعه، مطالبی که باید روی آنها تمرکز کنید تغییر خواهند کرد و استادی پلن شما باید منعکس کننده آن باشد. 

روش نوشتن استادی پلن کانادا

تا اینجا دریافتید که استادی پلن نامه‌ای برای متقاعد کردن افسر ویزای ادارۀ مهاجرت است. اکنون باید دربارۀ نحوۀ نوشتن استادی پلن بیشتر بدانید. پیش از آغاز به این توجه داشته باشید که پلن تحصیلی شما باید دربردارندۀ پاسخ تمام پرسش‌های متداول باشد. این پرسش‌ها را در ادامه بررسی می‌کنیم:

Why do you wish to study in Canada in the program for which you have been accepted? 

پیش از هر چیز باید توضیح دهید چرا می‌خواهید در برنامه‌ای که برای آن پذیرفته شده‌اید در کانادا تحصیل کنید. دلایل جدی خود را به‌دور از کلیشه‌ها بنویسید. معمولا افراد در مواجهه با چنین پرسشی به کیفیت بالای دوره‌های تحصیلات تکمیلی، چندفرهنگی و مهاجرپذیر بودن کانادا، ارزش مدراک تحصیلی دانشگاه‌های این کشور و… اشاره می‌کنند. 

توصیه می‌شود مستقیما سراغ اصل مطلب بروید. ارتباط بین سابقۀ تحصیلی و پژوهشی و اهداف تحصیلی خود را با رشته‌ای که قصد تحصیل در آن دارید شرح دهید. بهتر است آن را مسیر طبیعی سیر مطالعاتی و اهداف شغلی خود بیان کنید.

در صورتی که بین رشتۀ مورد نظر و پیشینۀ تحصیلی‌تان مغایرتی باشد، یا قصد تکرار یک مقطع تحصیلی را داشته باشید، پاسخ دقیق و متقاعدکننده به این پرسش اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. تاکید روی ارائۀ دروس یا کارگاه‌های آموزشی رشته‌ای که تمایل به تحصیل در آن دارید در دانشگاه‌های کانادا و دلایل علاقمندی یا احساس نیاز به مطالعه و تحقیق در این رشته می‌تواند موثر باشد.

What is your overall educational goal?

برای بیان اهداف کلی آموزش باید افکارتان را با عمق‌ بیشتری توصیف کنید. دربارۀ رشتۀ مورد علاقه و نحوۀ قرارگیری آن در مسیر یادگیری و همچنین کمک به یافتن شغل دلخواه‌تان بحث کنید.

تحقیق پیرامون نوع صنعت و حوزۀ تخصصی رشتۀ مورد نظر هم می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر دربارۀ تطابق این رشته با مسیر آموزشی-شغلی خود توضیح دهید.

Why are you not pursuing a similar program in your country of residence/citizenship?

یکی از سوالات استادی پلن کانادا این است که چرا برنامه تحصیلی مشابهی را در کشور محل اقامت خود دنبال نمی‌کنید. اشاره به کیفیت آموزشی دانشگاه‌های شناخته‌شده و معتبر کانادا می‌تواند دلیلی منطقی برای این ابهام باشد. گرچه بهتر است به دنبال پاسخ‌های شخصی و جزئی‌تری باشید.

امتیازات ویژۀ تحصیل در رشتۀ دلخواه در دانشگاه‌های کانادا را نسبت به دانشگاه‌های داخل کشور بیان کنید. اما سعی کنید همۀ این موارد را با دید مثبت بنویسید. دسترسی به ابزارهای به‌روز و ضروری برای پژوهش مد نظرتان، یا ارائۀ دوره‌ای خاص در مراکز آموزشی کانادا که در داخل کشورتان نیست، معمولا دلایل بهتر و تاثیرگذارتری هستند.

مثلا اگر رشتۀ تحصیلی شما جز شاخۀ مهندسی یا علوم پایه باشد نبود آزمایشگاه‌های مجهز و دستگاه‌های پیشرفتۀ مورد نیاز برای تحقیق و پژوهش در موضوع مورد علاقه‌تان می‌تواند دلیلی منطقی باشد.

What research have you done into studies in your country of residence/citizenship?

نشان دهید دربارۀ گزینه‌های موجود این رشته و فیلد تحصیلی در کشورتان تحقیق کرده‌اید. دربارۀ تفاوت‌های تحصیل در کانادا با خواندن همان رشته در کشور خود بنویسید و دلایل ترجیح این دانشگاه خاص را توضیح دهید. 

How will this program enhance your employment opportunities in your country of residence/citizenship? What are the job outlooks for the program?

در گام بعدی برای نوشتن نامه‌ به افسر ادارۀ مهاجرت کانادا باید ثابت کنید چگونه این رشته به کسب فرصت‌های شغلی در کشور محل اقامتتان کمک می‌کند؟ چشم‌انداز شغلی این برنامه برای شما چیست؟

در این مرحله می‌توانید دربارۀ موقعیت‌های شغلی مختلفی که در کشورتان شناخته‌اید صحبت کنید. چنان‌چه شغل مطلوبی در کشورتان پیدا کرده باشید، اما امکان تحصیلات مناسب برای آن را ندارید توضیح دهید. بنویسید چگونه ادامه تحصیل در کانادا کمک می‌کند تا برای پذیرش این مسئولیت در کشور خود آماده شوید.

What ties do you have to your country of residence/citizenship?

چه چیزهایی پیوند شما را با کشور مبدا یا کشوری که در آن اقامت دارید حفظ می‌کند؟ در این بخش استادی پلن از روابط عاطفی، رابطه با والدین، فرزندان یا همسر و شریک زندگی‌تان بنویسید. به موضوعاتی اشاره کنید که نشان‌دهندۀ تمایل شما برای بازگشت به کشور مبدا باشد.

What is your parents or guardians immigration status in their current country of residence? What are the financial assets owned by your parents?

گاهی لازم است استادی پلن شما توضیحاتی دربارۀ وضعیت مهاجرت والدین یا سرپرست‌تان در کشوری که در آن اقامت دارید داشته باشد. همچنین به دارایی‌های مالی آن‌ها اشاره کنید. گواهی موجودی بانکی، صورت‌حساب‌های بانکی، سرمایه‌گذاری و هر سند دیگری که نشان از دارایی‌های متعلق به والدین یا قیم شما باشد را ذکر کنید.

Do you have a travel history? Please mention about your previous travels. In the case that you do not have the same, please share your parents or siblings travel history.

اگر در گذشته سابقۀ سفر دارید، دربارۀ آن‌ها کمی توضیح دهید. در غیر این صورت سابقۀ سفر والدین یا خواهر و برادرهای‌تان را بنویسید. این بخش از نامۀ شما می‌تواند شانس پذیرش ویزای تحصیلی کانادا را افزایش دهد.

Who is sponsoring your education and why are they sponsoring your education?

یکی دیگر از سوالاتی که در نمونه استادی پلن کانادا هست، در رابطه با حامی مالی است. باید برای آفیسر ادارۀ مهاجرت کانادا توضیح دهید چه‌کسی از آموزش شما پشتیبانی می‌کند. لیستی تهیه کنید از افرادی که حمایت مالی آن‌ها را در مسیر آموزش خود دارید. همچنین باید دربارۀ دلایل حمایت آن‌ها هم توضیح دهید.

Provide details of your education history – dates when the course started and ended, the name and address of the school

جزئیات تاریخچۀ تحصیل‌تان شامل تاریخ هر دوره و مراکز آموزشی قبلی هم یکی از عوامل موثر در اخذ ویزای تحصیلی کانادا است.

در بخش پایانی استادی پلن باید جزئیات تمام مدارسی که در آن‌ها تحصیل کرده‌اید را بنویسید. جزئیاتی مانند تاریخ شروع و پایان، نام و نشانی کامل موسسه‌ها اهمیت دارد. اگر سابقۀ تحصیل در دانشگاه دارید باید دربارۀ مقاطع تحصیلی گذرانده‌شده هم بنویسید. 

سوابق کاری را هم در همین قسمت به اشتراک بگذارید. هر شغل یا فعالیت داوطلبانه‌ای که انجام‌ داده‌اید را ذکر کنید. نشان دهید چگونه این تجربیات به برنامۀ تحصیلی دلخواه و اهداف کلی شما مرتبط است و چه نقشی در مسیر شما داشته.

نمونه استادی پلن کانادا

به عنوان نمونه استادی پلن برای ویزای تحصیلی کانادا به تصویر زیر دقت کنید. این مثال برنامۀ تحصیلی یک دانشجوی چینی با مدرک کارشناسی رشتۀ حقوق را نشان می‌دهد. نامه به منظور ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت منابع انسانی در یکی از دانشگاه‌های کانادا نوشته شده است. اهداف تحصیلی و شغلی، دلایل علاقمندی، پیوندهای عاطفی با خانواده و کشور مبدا و سایر نکات مربوط به نگارش استادی پلن مناسب در این متن رعایت شده. 

نمونه استادی پلن ارائه شده در سایت دانشگاه کنکوردیا

EXAMPLE:

Introduction
Name, age, nationality, academic and professional background

My career goal
My career goal is …

Why I chose Université Laval
I have chosen to take the XXX program at Université Laval in Canada because of the level
of quality of the program, facilities, and laboratories and because of the expertise of the
teaching staff …
The XXX program is not offered in my home country or The quality of the XXX programs
in my home country does not meet my level of expectation and will not enable me to
gain a top‐quality international education because [explain the reasons] …
To stand out in the job market [field and country] and reach my career goals, a top‐quality
education, such as a Université Laval education, is required …

How I plan to find a job in my home country
When I come back to my home country, I will be able to use my degree in [field of
study] from one of the best universities in Canada. The degree will help me stand out
Study Plan Template
among other candidates and secure a job as a [title of anticipated job] with
organizations such as …
In my home country, job prospects in my field of study [specify] are promising [or
excellent] [explain: expanding sector, shortage of qualified workers, significant need
due to economic growth, etc.] …
I have already worked for an organization in this field, and the organization is willing to
hire me when I return [promise of a job] …
I already have a job in this field, and my employer has granted me leave without pay [or
has temporarily laid me off, given me time off with pay, etc.] for my studies in Canada.
Attached is a letter confirming this …
If you are going back to school or changing fields, this must also be noted and
explained.

How I am funding my studies
As I am aware of the high cost of living and studying in Canada, I plan to support myself
and pay my tuition fees through … [give details about your funds].

 Sincerely,
 My Name
 My Name
 1000 George Street
My City, My Country

Enclosures:
-Offer of admission from Université Laval
-CAQ e‐notice of issuance (or, if applicable, proof of CAQ application)
-Résumé
-Proof of financial support
-If you have already started your studies at Université Laval (proof of enrolment
in past semesters, proof of payment, and transcripts)
-Diplomas of degrees already obtained
-Letter of recommendation from employer(s)
-Proof of ties to your country (houses in your name, job offer, family, etc.)
-Available job postings (3 to 5) for jobs you could apply for when you go back
home
-Etc.

 

تفاوت کاورلتر و استادی پلن چیست؟

به‌طور کلی می‌توان گفت کاور لتر (cover letter) کمی مختصر و کوتاه‌تر از استادی پلن است. معمولا در یک یا دو پارگراف خطاب به فردی نوشته می‌شود که می‌خواهد رزومۀ شما را بخواند. با این متن شما به خوانندۀ رزومه می‌گویید چه کسی هستید و چه صلاحیت‌هایی دارید و چرا فکر می‌کنید بهترین گزینه برای کسب موقعیت تحصیلی یا شغلی مورد نظر هستید. به زبان ساده بیان می‌کنید رزومۀ شما شامل چه اطلاعاتی است.

به بیانی دیگر کاور لتر خلاصه‌ای از رزومه است که تجربیات، نقاط قوت و ضعف و انتظارات شما را نشان می‌دهد. در نهایت با تشکر و قدردانی بابت مطالعۀ رزومه‌تان به پایان می‌رسد.

کلام آخر

در این پست به مهم‌ترین نکات و نمونه استادی پلن کانادا پرداختیم. حالا می‌دانید برای نگارش پلن تحصیلی کانادا باید اهداف آموزشی و دلایل انتخاب گزینۀ تحصیل در کانادا را به‌طور خلاصه و دقیق بنویسید. همچنین مشخص‌کردن زمان تقریبی اقامت در کانادا روی رای نهایی افسر ادارۀ مهاجرت موثر است. در انتها تشکر از شخصی که نامۀ شما را می‌خواند هم جز اصول نگارش استادی پلن موفق است. 

سوالات متداول

استادی پلن یا برنامۀ تحصیلی نوعی نامۀ اداری است که برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا باید همراه با سایر مدارک به ادارۀ مهاجرت این کشور ارائه دهید. در این نامه اهداف تحصیلی، پیشینۀ آموزشی و پژوهشی و دلایل انتخاب رشتۀ مورد نظر در یکی از دانشگاه‌های کانادا را توضیح می‌دهید.

پلن تحصیلی شما باید مختصر، واقعی و صادقانه باشد. در آن به تمام سوابق تحصیلی، شغلی و اهداف آیندۀ خود اشاره کنید. همچنین تحصیل در رشتۀ مورد نظر در دانشگاه‌های کانادا را به عنوان مسیر طبیعی رشد علمی خود نشان دهید. تاکید بر قصد بازگشت به کشور مبدا و داشتن برنامۀ زمانی مشخص برای اقامت در کانادا هم نقش زیادی در افزایش شانس پذیرش استادی پلن‌تان دارد.

استادی پلن نامه‌ای رسمی خطاب به مسئول ادارۀ مهاجرت کانادا است و معمولا در یک یا حداکثر دو صفحه برای بیان اهداف کلی اپلای تحصیلی نوشته می‌شود. کاور لتر کوتاه‌تر است و معمولا در یک یا دو پاراگراف خطاب به شخصی که رزومۀ شما را بررسی می‌کند نگارش می‌شود. کاور لتر شامل لیستی از مدارک موجود در رزومه هم هست.

هر ساله متقاضیان زیادی برای ویزای تحصیلی کانادا اپلای می‌کنند. استادی پلن مناسب می‌تواند شما را نسبت به رقبای‌تان برجسته‌تر کند. این نامه با اثبات شایستگی‌های شما شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا را بالاتر می‌برد. به همین دلیل باید آن را دقیق، تاثیرگذار، بدون غلط و صادقانه بنویسید. 

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
9 آبان 1400

همه چیز درباره تحصیل پرستاری در کانادا از اخذ پذیرش تا ادامه تحصیل

کشور کانادا یک کشور مهاجرپذیر است و هرساله تعداد بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جذب می‌کند. هزینه تحصیل در کانادا در مقایسه با کشورهای دیگری چون آمریکا، استرالیا و.. بسیار مقرون به صرفه‌تر است. شاید این موضوع دلیلی بر تعداد بالای دانشجویان دانشگاه‌های کشور کانادا باشد. بی شک یکی از رشته‌های پرتقاضا در

بهنام فارسی
7 خرداد 1401

بهترین دانشگاه های کانادا رشته حقوق کدامند؟

برای دانشجویان و دانش‌پژوهان علاقمند به تحصیل در رشته حقوق در  کانادا، پیدا کردن دانشگاهی مناسب یکی از مراحل ابتدایی و اساسی است. در این مقاله با معرفی ده مورد از بهترین دانشگاه های حقوق کانادا به شما کمک می‌کنیم تا دید بهتری برای انتخاب داشته باشید. کانادا دانشگاه‌های معتبر و با قدمتی چندین ساله

بهنام فارسی
21 آبان 1400

هزینه تحصیل در کالج های کانادا : بررسی کامل

کانادا یکی از زیباترین و پهناورترین کشورهای آمریکای شمالی است، این کشور به دلیل تعداد مهاجرین بالایی که دارد از تنوع فرهنگی و ملیتی بسیار بالایی برخوردار است. سالانه بسیاری از دانشجویان از کشورهای مختلف، دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. البته دولت کانادا توانسته با ایجاد زیرساخت‌های مناسب علاوه

بهنام فارسی
13 آذر 1400

بهترین دانشگاه های کانادا برای پزشکی کدامند؟

افراد بسیاری از سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در کانادا هستند. کشور کانادا یکی از بهترین کشورهایی است که می‌تواند به عنوان مقصد تحصیلی بسیاری از دانشجویان انتخاب شود. این کشور در رشته‌های پزشکی دارای بهترین دانشگاه‌ها می‌باشد، بهترین امکانات و تجهیزات آموزشی در رشته پزشکی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. از این رو

بهنام فارسی
27 آذر 1400

دانشگاه های گرافیک کانادا : معرفی و بررسی شرایط تحصیل

یکی از بزرگترین و وسیع‌ترین کشورهای جهان که هر سال مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی بوده، کشور کاناداست. این کشور با سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالای خود توانسته در رقابت با کشورهای پیشرفته‌ای چون انگلیس، آمریکا، استرالیا و.. قرار بگیرد. دانشگاه‌های معتبر این کشور تقریبا توانسته‌اند امکان تحصیل در رشته‌های مختلف را در

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 مرداد 1400

شرایط تحصیل در کانادا چیست؟

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها، مدارس و کالج‌های کشور کانادا را دارید، باید قبل از اقدام به اخذ پذیرش در رابطه با قوانین پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی اطلاعات کاملی داشته باشید. کشور کانادا، کشوری بسیار قانون‌مندی است، همانطور که سطح کیفت آموزش در این کشور بسیار بالاست. این کشور در مورد رعایت قوانین

بهنام فارسی
17 دی 1401

دانشگاه Nyit کانادا ونکوور + شرایط اپلای

تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان و داشتن مدرک معتبر از دانشگاه‌های امریکایی رویای بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور است. دانشگاه NYIT یا موسسه فناوری نیویورک یکی از مشهورترین و پرافتخارترین دانشگاه‌های جهان است؛ که چندین شعبه در ایالات متحده و کشورهای دیگر دارد. یکی از پردیس‌های NYIT در شهر زیبای ونکوور قرار

12 دقیقه
بهنام فارسی
19 مهر 1400

چطور دیپلم آنلاین کانادا بگیریم؟

در حال حاضر بسیاری از خانواده‌ها که از لحاظ اقتصادی در شرایط مناسبی قرار دارند، خواهان آن هستند تا فرزندشان در مدارس معتبر کشورهای دیگر ازجمله کانادا تحصیل کنند. کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی سطح بسیار بالایی دارد. از این رو بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که این کشور را برای ادامه تحصیل در هر

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

شانس ویزای تحصیلی کانادا را افزایش دهید

برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر، ویزای دانشجویی کانادا نیازی به مصاحبه اجباری ندارد. با این حال اخذ ویزای تحصیلی کانادا آسان نیست و ممکن است به هر دلیلی، هر چند کوچک، ریجکت شوید. صادقانه بگوییم اولویت شما باید اخذ پذیرش از یک دانشگاه خوب و معتبر کانادایی باشد زیرا اخذ ویزای هرچقدر هم سخت باشد

بهنام فارسی
4 مرداد 1400

تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی ممکن است؟

در سال گذشته(2020) دانشگاه‌های کانادا، نزدیک به دو میلیون دانشجو از سراسر جهان در رشته‌های مختلف پذیرش کردند. این آمار نشان داد که پذیرش دانشجوهای بین‌المللی در مقایسه با سال2019، حدود 20 درصد افزایش داشته است. بالا بودن سطح کیفیت و سیستم آموزشی این کشور باعث شده تا، 21 دانشگاه کشور کانادا در بین 50

بهنام فارسی
8 شهریور 1400

معرفی ارزانترین کالج های کانادا برای دانشجویان بین المللی

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کالج‌ها یا دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند، می‌دانند که ادامه تحصیل در یک کشور دیگر می‌تواند با هزینه‌‌های بالایی همراه باشد. این هزینه‌ها علاوه بر هزینه‌ی زندگی، شامل هزینه‌ی دانشگاه و کالج است. هزینه دانشگاه و کالج به عوامل مختلفی چون نوع دانشگاه، نوع رشته مورد نظر و…

10 دقیقه
بهنام فارسی
16 اردیبهشت 1401

تفاوت فاند و بورسیه چیست؟ معرفی انواع کمک هزینه تحصیلی

بیشتر دانشجویان به دنبال آن هستند تا بتوانند در دانشگاه‌های معتبر ادامه تحصیل دهند، به دنبال آن می‌توانند آینده شغلی خوبی داشته باشند. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چگونه می‌توان از فاند تحصیلی یا بورسیه تحصیلی استفاده کرد؟ همانطور که می‌دانید هزینه تحصیل و زندگی در کشورهای دیگر با توجه به

بهنام فارسی
14 فروردین 1401

لیست بهترین دانشگاه های کانادا رشته حسابداری

رشته حسابداری به عنوان یکی از زیر شاخه های رشته ریاضی، یکی از کاربردی ترین بخش های مالی است. این رشته در کنترل دارایی ها، برنامه ریزی بودجه، مدیریت مالی و… فوق العاده مهم است. توانایی تصمیم گیری در مورد امور مالی، تحلیل و تجزیه، حل مسئله، نظارت بر حوزه های حسابداری از اهداف تحصیل

بهنام فارسی
21 آبان 1400

لیست دانشگاه های مهندسی کانادا : معرفی برترین ها

کانادا یکی از کشورهای پرطرفداری است که در قاره آمریکای شمالی قرار گرفته و با توجه به وسعت بالا جمعیت بسیاری کمی دارد. این کشور همواره به عنوان یکی از کشورهای مهاجرپذیر و موفق در زمینه جذب دانشجو در جهان شناخته شده است. از طرفی کشور کانادا در برخی از رشته‌های تحصیلی چون پزشکی، مهندسی

بهنام فارسی
27 شهریور 1401

معرفی کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal

سیستم آموزشی کشور کانادا سطح بسیار بالایی دارد، به طوری که دانشجویان بسیاری از سراسر جهان به دنبال تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور هستند. یکی از کالج‌هایی که بیش از 30 درصد دانشجویان آن را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده، کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal نام دارد. این کالج در استان کبک(استان فرانسوی

بهنام فارسی
23 آبان 1401

روش اخذ فاند و فول فاند دکترا کانادا

ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور می‌تواند هزینه مالی سنگینی برای دانشجو ایجاد کند. از این رو بیشتر دانشجویان به دنبال آن هستند راهی پیدا کنند تا بخشی از هزینه تحصیل و زندگی آن‌ها را پوشش دهد. اخذ بورسیه یا فاند تحصیلی یکی از بهترین راه‌هایی است که دانشجویان با دریافت آن می‌توانند زندگی

بهنام فارسی
27 شهریور 1401

هزینه ویزای تحصیلی کانادا به تفکیک مراحل

گاهی یک تصمیم مسیر زندگی فرد یا حتی یک خانواده را به‌کلی تغییر می‌دهد. تحصیل در کانادا چنین فرصت بزرگ و فوق‌العاده‌ای است. اما این تغییر چه مقدار هزینه دارد؟ برای تحصیل در کانادا چه‌قدر سرمایه لازم است؟ برای پاسخ این پرسش‌‌هل باید جزئیات مالی تحصیل دانشجویان بین المللی، از جمله هزینۀ تهیه مدارک لازم

بهنام فارسی
19 مهر 1400

بررسی هزینه تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا

کشور کانادا از آن دسته کشورهایی است که هر ساله توجه عده بسیاری از توریست‌ها، گردشگران، دانشجویان، دانش آموزان، سرمایه گذاران و.. را به سمت خود جلب می‌کند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به دلیل داشتن سیستم آموزشی سطح بالا و با کیفیت، قصد دارید برای ادامه تحصیل به کانادا

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
استادی پلن چیست؟

استادی پلن یا برنامۀ تحصیلی نوعی نامۀ اداری است که برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا باید همراه با سایر مدارک به ادارۀ مهاجرت این کشور ارائه دهید. در این نامه اهداف تحصیلی، پیشینۀ آموزشی و پژوهشی و دلایل انتخاب رشتۀ مورد نظر در یکی از دانشگاه‌های کانادا را توضیح می‌دهید.

مهم‌ترین ویژگی‌های استادی پلن حرفه‌ای برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

پلن تحصیلی شما باید مختصر، واقعی و صادقانه باشد. در آن به تمام سوابق تحصیلی، شغلی و اهداف آیندۀ خود اشاره کنید. همچنین تحصیل در رشتۀ مورد نظر در دانشگاه‌های کانادا را به عنوان مسیر طبیعی رشد علمی خود نشان دهید. تاکید بر قصد بازگشت به کشور مبدا و داشتن برنامۀ زمانی مشخص برای اقامت در کانادا هم نقش زیادی در افزایش شانس پذیرش استادی پلن‌تان دارد.

تفاوت استادی پلن با کاور لتر چیست؟

استادی پلن نامه‌ای رسمی خطاب به مسئول ادارۀ مهاجرت کانادا است و معمولا در یک یا حداکثر دو صفحه برای بیان اهداف کلی اپلای تحصیلی نوشته می‌شود. کاور لتر کوتاه‌تر است و معمولا در یک یا دو پاراگراف خطاب به شخصی که رزومۀ شما را بررسی می‌کند نگارش می‌شود. کاور لتر شامل لیستی از مدارک موجود در رزومه هم هست.

چرا نوشتن یک استادی پلن حرفه‌ای اهمیت دارد؟

هر ساله متقاضیان زیادی برای ویزای تحصیلی کانادا اپلای می‌کنند. استادی پلن مناسب می‌تواند شما را نسبت به رقبای‌تان برجسته‌تر کند. این نامه با اثبات شایستگی‌های شما شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا را بالاتر می‌برد. به همین دلیل باید آن را دقیق، تاثیرگذار، بدون غلط و صادقانه بنویسید.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

دیدگاه هلما اکبری:

استادی پلن چند کلمه باید باشه؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه علی میرزایی:

هزینه نوشتن استادی پلن توسط متخصص چقدر میشه؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه ارسلان نهاوندی:

ویژگی های یک استادی پلن حرفه ای چیه؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه بهتاش کلباسی:

مهمترین سوالایی که باید در استادی پلن به اونها جواب بدیم چیه؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه بهرخ شریف:

لطفا به طور خلاصه بگید چه اطلاعاتی باید در برنامه مطالعاتی بنویسیم.

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه کرمانی:

اصلا چرا استادی پلن باید نوشت؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه کرمانی:

چه نکاتی رو باید در متن و املای استادی پلن رعایت کنیم؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه پرتو:

آیا نوشتن برنامه تحصیلی برای کانادا اجباری است؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه تينا بیگی:

آیا SOP همون استادی پلن هستش؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه مجد:

چگونه می توانم از ریجکت شدن ویزای دانشجویی در کانادا جلوگیری کنم؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه دارا تقی زاده:

تفاوت استادی پلن و انگیزه نامه چیست؟

پاسخ به این دیدگاه
ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.