معرفی رشته های هنری پردرآمد در کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل و ادامه زندگی است. دانشگاه‌های معتبر، سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالا، رفاه اقتصادی و… همگی دلیل بر آن شده تا بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان ادامه تحصیل در کانادا  را انتخاب کنند. رشته هنر هم یکی از رشته‌های پرطرفداری است که هرسال متقاضی بسیار زیادی برای پذیرش در دانشگاه‌های کشور کانادا دارد. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با رشته های هنری پردرآمد در کانادا و بازار کار هنر در کانادا بیشتر آشنا کنیم. 

بیشتر بخوانید:

مشاغل پردرآمد هنری در کانادا کدامند؟ 

یکی از پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در کشور کانادا، رشته هنر است. دولت کانادا جایگاه خاصی برای افراد دانشجویان رشته‌های هنری در مقاطع مختلف تحصیلی قائل است. دولت کانادا سعی کرده تا با زیرساخت‌های مناسب، ایجاد بازار کار، داشتن حقوق و مزایای مناسب و… دانشجویان این رشته را به سمت خود جذب کند. این کشور به دنبال آن است تا بتواند با ایجاد اشتغال در بخش‌های مختلف رشته‌های هنری، موجب جذب بیشتر نیروی کار در این حوزه شود. در ادامه با رشته های هنری پردرآمد در کانادا بیشتر آشنا خواهید شد. 

موسیقی:

یکی از رشته های هنری پردرآمد در کانادا، رشته موسیقی است. موسیقی حد و مرز مشخصی ندارد، ادامه تحصیل در آن نیاز به دانش و مهارت بسیار بالایی دارد. اگر به دنبال آن هستید تا در رشته موسیقی در کشور کانادا ادامه تحصیل دهید، ابتدا باید ببینید که استعداد و خلاقیت لازم برای یادگیری این رشته را دارید یا نه؟ بازار کار موسیقی در کشور کانادا در صورتی که مهارت لازم را داشته باشید بسیار خوب است و درآمد قابل توجهی دارد. معمولا میزان درآمد افراد شاغل در این حوزه به صورت ساعتی محاسبه می‌شود. اکنون میزان حقوق و درآمد افراد فعال در این حوزه حدود 31 هزار دلار در ساعت است، به طور سالانه حدود 46 تا 64 هزار دلار درآمد خواهند داشت.
فعالیت در این حوزه با وجود درآمد بالایی که دارد می‌تواند معایب بسیاری را به همراه داشته باشد. یکی از معایب فعالیت در حوزه موسیقی، نداشتن بیمه درمانی است. تنها 14 درصد افراد شاغل در این حوزه بیمه درمانی دارند و مابقی افراد باید از بیمه خصوصی استفاده کنند. این موضوع می‌تواند بار مالی بسیار فراوانی را برای فرد به همراه داشته باشد. 

رقص:

یکی از رشته‌ های هنری پردرآمد در کانادا، Dance teacher است. این رشته یکی از رشته‌های پرطرفدار در کشورهای آمریکایی و اروپایی بوده و ورود به آن به هیچ عنوان محدودیت جنسی و سنی ندارد. در حال حاضر مربیان رقص حرفه‌ای در کشور کانادا به طور سالانه حدود 120 هزار دلار درآمد دارند. البته میزان درآمد افراد در این حوزه به میزان مهارت، فعالیت، شهرت و محبوبیت آن‌ها بستگی دارد. 

طراحی داخلی:

یکی از بهترین رشته های هنری پردرآمد در کانادا، طراحی داخلی است. دانشگاه‌های کشور کانادا هرساله تعداد بسیار زیادی از دانشجویان را در این رشته پذیرش می‌کنند. پیش‌نیاز ادامه تحصیل در این رشته می‌تواند تسلط کامل به برنامه‌های مبتدی کامپیوتر و برنامه‌های نقشه‌کشی باشد. البته میزان درآمد و حقوق افراد یکسان نیست، در بسیاری از استان‌ها ممکن است درآمد افراد کمی افزایش پیدا کند. میانگین حقوق افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند حدود 60 هزار دلار تا 180 هزار دلار در ماه است. 

طراحی لباس و مد:

یکی از رشته های هنری پردرآمد در کانادا، رشته طراحی مد و لباس است. افراد بسیاری در سراسر جهان به دنبال ادامه تحصیل در این رشته و ورود به دنیای مد و فشن هستند. دانشجویان بعد از اتمام تحصیلات خود می‌توانند به راحتی وارد بازار کار مد و طراحی شوند. در ابتدا ممکن است که حقوق و درآمد فرد کمی پایین باشد، اما با کسب تجربه و همکاری با شرکت‌های معتبر می‌توان این میزان حقوق و درآمد را به 145 هزار دلار در سال افزایش داد. طبق آمار منتشر شده از دولت کانادا میزان حقوق و درآمد افراد شاغل در این حوزه افزایش پیدا خواهد کرد، به طوری که تا سال 2026 حقوق افراد مبتدی در این حوزه به 132 هزار دلار در سال می‌رسد.

تئاتر و سینما:

یکی از رشته‌های هنری پرطرفدار در دیگر کشورهای جهان، بازیگری و تئاتر است. افرادی که تازه فعالیت خود را در این بخش آغاز کرده‌اند درآمد و حقوق خود را به صورت ساعتی دریافت می‌کنند. افراد مبتدی در مقایسه با افراد حرفه‌ای حقوق بسیار پایین‌تری دارند. معمولا حقوق افراد مبتدی 14 دلار در ساعت و بازیگران تئاتر حرفه‌ای 35 دلار به ازای هر ساعت دریافت می‌کنند. البته این تنها حقوق دریافتی بازیگران تئاتر نیست، بازیگران مطرح و به نام کانادایی حدود 68 هزار دلار در ساعت برای بازی در تئاتر دستمزد دریافت می‌کنند.
ورود به حوزه تئاتر با وجود اینکه می‌تواند کمی سخت باشد اما آینده شغلی بسیار خوبی را برای فرد رقم می‌زند. میزان حقوق و دستمزد بازیگران علاوه بر شهرت و محبوبیت آن‌ها به استان مورد نظر هم بستگی دارد. معمولا استان‌های آلبرتا و بریتیش کلمبیا، حقوق و مزایای بالاتری را برای بازیگران در نظر می‌گیرند. 

گرافیک:

بیشتر افراد، رشته هنر در دانشگاه را با رشته گرافیک می‌شناسند. درآمد افراد فعال در این حوزه به جنسیت فرد، میزان مهارت و دانش آن، سوابق کاری فرد و.. بستگی دارد. افراد شاغل در رشته گرافیک در کشور کانادا سالانه بین 34 هزار دلار تا 120 هزار دلار درآمد دارند. البته افرادی که در رشته طراحی گرافیک فعالیت می‌کنند با توجه به نوع شرکت و پروژه، می‌توانند میزان حقوق و درآمد بیشتری داشته باشند. در کشور کانادا حدود 25 درصد از افرادی که طراح گرافیک هستند حقوقی کمتر از 52 هزار دلار در سال دارند.
یکی از نکات قابل توجه در رابطه با افزایش حقوق و درآمد طراحان گرافیک در رابطه با افزایش سابقه کار است. هرچه سابقه کار افراد بیشتر باشد میزان حقوق و درآمد آن‌ها هم افزایش چشمگیری پیدا می‌کنند.  

از دیگر رشته های هنری پردرآمد در کانادا می‌توان به هنرمندان چند رسانه‌ای، طراحان صنعتی، کارگردانی، معماری و… اشاره کرد. 

شرایط استخدام در رشته های هنری در کانادا چیست؟

رشته‌های هنری جزو معدود رشته‌هایی هستند که شاید ورود به آن‌ها برای بیشتر افراد کار آسان و راحتی نباشد. اما دولت کانادا برای استخدام نیرو در این حوزه نیاز به مدارک معتبری دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

در بیشتر موارد از فرد متقاضی دیپلم کالج می‌خواهند، در واقع این دیپلم می‌تواند نشان دهنده یک مدرک معتبر برای استخدام فرد در زمینه هنری باشد. 

معمولا از معلمان هنر، مدرک دانشگاهی یا دیپلم معتبری که مرتبط با رشته تحصیلی آن‌ها باشد دریاتف می‌کنند. 

مجموعه آثار هر هنرمندی نشان دهنده توانایی و استعداد آن است. این استعداد، مهارت، شناخت و آگاهی با تجربه و ادامه تحصیل در کالج های کانادا یا دانشگاه به دست خواهد آمد. 

یکی از مزایای زندگی در کشور کانادا و ادامه تحصیل در رشته‌های هنری، این موضوع بوده که فرد برای فعالیت در این رشته نیاز به مجوز خاصی ندارد. برای کار کردن تنها کافیست مکان و جایگاه شغلی خود را پیدا کند.

آیا مهاجرت از طریق رشته های هنری به کانادا ممکن است؟

رشته هنر هم همانند دیگر رشته‌ها در دانشگاه‌های کشور کانادا از اهمیت بالایی برخوردار است. برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی در این رشته می‌توانید همانند دیگر رشته‌ها عمل کنید. رفاه اقتصادی، بازار کار مناسب و… همه باعث شده‌اند تا دانشجویان این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند. از آنجایی که کشور کانادا به نیروی کار فعال در حوزه هنری نیاز دارد، پذیرش دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه های هنر کانادا به راحتی انجام می‌شود.  

کلام آخر

کشور کانادا در سال‌های اخیر به دلیل شرایط اقتصادی، رفاهی، آموزشی و… که دارد توانسته دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان به سمت خود جذب کند. در این مقاله سعی کردیم تا شما را با رشته های هنری پردرآمد در کانادا و بازار کار رشته‌های هنری در کشور کانادا بیشتر آشنا کنیم. 

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
9 آبان 1400

همه چیز درباره تحصیل پرستاری در کانادا از اخذ پذیرش تا ادامه تحصیل

کشور کانادا یک کشور مهاجرپذیر است و هرساله تعداد بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جذب می‌کند. هزینه تحصیل در کانادا در مقایسه با کشورهای دیگری چون آمریکا، استرالیا و.. بسیار مقرون به صرفه‌تر است. شاید این موضوع دلیلی بر تعداد بالای دانشجویان دانشگاه‌های کشور کانادا باشد. بی شک یکی از رشته‌های پرتقاضا در

بهنام فارسی
13 دی 1400

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان : شرایط و هزینه ها

کشور کانادا در شمالی‌ترین نقطه آمریکا قرار گرفته است. این کشور با وسعت زیادی که دارد، جمعیت بسیار کمی را در خود گنجانده است. کشور کانادا دارای 10 استان است که هرکدام از این استان‌ها با چهارچوب و قوانین خاص خود اداره می‌شوند. سیستم آموزشی قوی و سطح بالای این کشور باعث شده تا دانش‌آموزان

11 دقیقه
بهنام فارسی
2 بهمن 1400

بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر

همواره انتخاب مقصد برای دانشجویان بین‌المللی با توجه به نوع رشته، یکی از سخت‌ترین تصمیمات است. برای انتخاب کشور و دانشگاه مورد نظر بهتر است با تحقیقات و آگاهی کامل پیش بروید. در این مقاله شما را با بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر آشنا خواهیم کرد، پس تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
30 آبان 1401

تحصیل زیر 18 سال در کانادا : ثبت نام، بورسیه،هزینه

کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین کشورهایی است که بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر جهان، برای ادامه تحصیل آن را انتخاب می‌کنند. سطح آموزشی، زندگی و رفاهی در این کشور بالاست. اگر تصمیم به ادامه تحصیل در کشور کانادا دارید، باید بگوییم که بهترین زمان برای اخذ پذیرش دوره‌های پیش از دانشگاه هستند.

10 دقیقه
بهنام فارسی
1 تیر 1400

کار دانشجویی در کانادا

تحصیل در کشور کانادا به دلیل داشتن سیستم آموزشی معتبر و سطح بالای دانشگاه‌هایش، آرزوی بسیاری از دانشجویان است. تنها در سال 2019 حدود 400 هزار دانشجو از سراسر کشور برای ادامه تحصیل وارد کشور کانادا شدند، بیشتر این دانشجویان از کشورهایی چون نیجریه، ایران، فرانسه، کره جنوبی، ژاپن، برزیل، هند و آمریکا بودند. دانشجویان

10 دقیقه
بهنام فارسی
21 آبان 1400

هزینه تحصیل در کالج های کانادا : بررسی کامل

کانادا یکی از زیباترین و پهناورترین کشورهای آمریکای شمالی است، این کشور به دلیل تعداد مهاجرین بالایی که دارد از تنوع فرهنگی و ملیتی بسیار بالایی برخوردار است. سالانه بسیاری از دانشجویان از کشورهای مختلف، دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. البته دولت کانادا توانسته با ایجاد زیرساخت‌های مناسب علاوه

بهنام فارسی
7 آذر 1400

تحصیل دکترا در کانادا : شرایط ، مراحل و هزینه ها

کانادا به دلیل داشتن موسسات آموزشی، مدارس، دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبری که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جلب کند. سالانه بیش از 150 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل وارد این کشور می‌شوند. دانشگاه‌های کشور کانادا هم بیش از 10 هزار رشته دانشگاهی را در مقاطع مختلف تحصیلی در اختیار دانشجویان

12 دقیقه
بهنام فارسی
24 اردیبهشت 1401

تحصیل فیزیوتراپی در کانادا : بررسی شرایط و هزینه ها

کانادا شامل استانداردهای بالای آموزشی بوده و این کشور دارای پنج دانشگاه معتبر جهانی است. اما شغل فیزیوتراپی با کد شغلی NOC 3142 در کشور کانادا شامل برنامه ریزی و ارزیابی بیمارها و اجرای برنامه‌های درمانی مختص هر شخص جهت مراقبت، بهبود یا باز یافتن عملکرد اولیه و حرکات بدنی شخص، التیام درد و پیش

بهنام فارسی
17 مهر 1401

معرفی کالج سنتنیال کانادا Centennial college Toronto

کانادا یکی از کشورهای پیشرفته است که توانسته از نظر جایگاه علمی رتبه بالایی را کسب کند. همچنین این کشور در بین دیگر کشورهای جهان در بخش آموزش و پرورش جایگاه بالایی دارد. بسیاری از دانشجویان به دلیل سیستم آموزشی قوی و سطح بالایی که دارند این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب

بهنام فارسی
18 مهر 1400

بررسی شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

به دلیل وجود دانشگاه‌های معتبر در کشور کانادا، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تحصیل در این کشور را به ادامه تحصیل در سایر کشورهای جهان ترجیح می‌دهند. همواره ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کانادا به عنوان یکی از پرطرفدارترین دوره‌ها شناخته شده است. ازجمله دلایل آن هم می‌توان به امکان دریافت فاند تحصیلی کانادا

بهنام فارسی
27 شهریور 1400

شرایط کار دندانپزشکی در کانادا

رشته دندانپزشکی(Dentistry)یکی از شاخه‌های علم پزشکی است که به بررسی بهداشت دهان و دندان، سلامت بافت لثه، تشخیص و درمان بیماری‌های مربوط به این بخش می‌پردازد. البته این رشته تنها محدود به دندان نمی‌شود، افرادی که در این رشته مشغول به تحصیل هستند اطلاعات و علم لازم در زمینه ناحیه گیجگاهی، سر، صورت، فک، سلامت

بهنام فارسی
20 مرداد 1400

آیا تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم ممکن است؟

یکی از امن‌ترین و پرطرفدارترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل و زندگی، کشور کاناداست. دولت کانادا برای پذیرش مهاجرین بیشتر، در سال‌2020 و 2021 طرح‌های خوبی را معرفی کرد. به طوری که در چهار ماه ابتدایی سال 2020 برای 74 هزار مهاجر اقامت دائم کانادا صادر شد. سطح بالای سیستم آموزشی این کشور باعث شده

بهنام فارسی
30 خرداد 1400

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

هرساله بیش از 200 هزار نفر از سراسر جهان، دانشگاه‌های کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. بسیاری از افرادی که برای ادامه تحصیل به این کشور سفر کرده‌اند، به دلیل وجود شرایط اقتصادی مطلوب ترجیح می‌دهند که بعد از اتمام تحصیلات خود، اقامت دائم بگیرند. بر اساس آخرین آمار منتشر شده، حدود 95 درصد

بهنام فارسی
19 مهر 1400

مزایای تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی چیست؟

امروزه ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان به یکی از هدف‌های مهم دانشجویان تبدیل شده است. دانشگاه‌های کانادا هم از این قاعده مستثنی نیستند کشور کانادا از سیستم آموزشی سطح بالایی برخوردار است، به همین دلیل بیش از 67 درصد دانشجویان بین‌المللی ترجیح می‌دهند در دانشگاه‌های این کشور به تحصیلات خود ادامه دهند. در این

بهنام فارسی
7 دی 1400

دانشگاه های هنر کانادا : لیستی از برترین ها

کشور کانادا می‌تواند یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل دانشجویان رشته هنر باشد. در این کشور برای رشته هنر ارزش بسیاری قائل شده‌اند و زیرساخت‌های لازم برای اشتغال فارغ‌التحصیلان را هم فراهم کرده‌اند. در حال حاضر بیش از 300 رشته هنری در دانشگاه‌های این کشور تدریس می‌شود. اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در

15 دقیقه
بهنام فارسی
4 مرداد 1400

با ارزانترین شهرهای کانادا برای زندگی و تحصیل آشنا شوید

حدود 80 درصد مردمی که در کانادا زندگی می‌کنند از کیفیت زندگی خود در این کشور راضی هستند. این کشور امکانات و خدمات سطح بالایی را در اختیار مردم قرار می‌دهد، به همین دلیل امید به زندگی در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای جهان بسیار بالاست. کانادا یکی از زیباترین کشورهای آمریکا شمالی است

بهنام فارسی
19 مهر 1400

چطور دیپلم آنلاین کانادا بگیریم؟

در حال حاضر بسیاری از خانواده‌ها که از لحاظ اقتصادی در شرایط مناسبی قرار دارند، خواهان آن هستند تا فرزندشان در مدارس معتبر کشورهای دیگر ازجمله کانادا تحصیل کنند. کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی سطح بسیار بالایی دارد. از این رو بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که این کشور را برای ادامه تحصیل در هر

بهنام فارسی
11 مرداد 1401

روش های مهاجرت به کانادا : بررسی شرایط و هزینه ها

کانادا مقصد خوبی برای مهاجران است؛ زیرا علاوه بر فرهنگ پذیرای مهاجر، برنامه‌های مهاجرتی متنوعی دارد. بسته به اینکه در چه سنی هستید، چه مدرک تحصیلی و سوابق شغلی دارید، از نظر مهارت‌های زبانی در چه سطحی هستید و میزان سرمایۀ شما چه‌قدر است انتخاب روش مهاجرت متفاوت خواهد بود. در این مطلب دربارۀ روش

18 دقیقه
سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
بیشتر درآمد در رشته‌های هنری مربوط به کدام رشته‌ها است؟

در حال حاضر طراح مد، طراح گرافیک و.. از میزان درآمد بالاتری برخوردار هستند.

آیا ادامه تحصیل در رشته‌های هنری در کشور کانادا سخت است؟

ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا رشته‌های هنری می‌تواند کاری طاقت فرسا باشد.

بهترین دانشگاه‌های هنر کانادا کدامند؟

دانشگاه‌های آلبرتا، کنکوردیا، امیلی کار و کالج‌های نوا اسکوشیا و جورج براون از بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر در کانادا هستند.

آیا رشته هنرمندان رسانه هم جز رشته‌های هنری محسوب می‌شود؟

بله، این دسته از افراد مدل‌ها و تصاویر را به صورت دو بعدی و سه بعدی به تصویر می‌کشند.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.