عوامل موثر در موفقیت گرفتن پذیرش از دانشگاههای کانادا

هر ساله دانشجویانی از سراسر دنیا متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های کانادا هستند. رنکینگ جهانی خوب، کیفیت بالای آموزش عالی، مناسب‌بودن هزینه‌ها و سبک زندگی منظم و پویا در کانادا دلیل علاقمندی دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در این کشور مهاجرپذیر است. بنابراین برای اینکه در رقابت با سایر دانشجویان شانس بیشتری برای ورود به دانشگاه‌های این کشور داشته باشید، باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید. در این مقاله عوامل موثر در گرفتن پذیرش از دانشگاههای کانادا را برای شما توضیح می‌دهیم.

بیشتر بخوانید:

عوامل موثر در گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا چیست؟

اگر شما هم از افراد خوش‌آتیه‌ای هستید که قصد اپلای برای دانشگاه‌های کشور کانادا را دارید، باید خودتان را برای این فرصت درخشان آماده کنید. در مسیر اخذ ویزای تحصیلی و گرفتن پذیرش از کانادا عوامل موثر زیادی نقش دارند. سن، وقفۀ تحصیلی، رزومۀ قوی، مدراک و گواهی‌نامه‌های مورد نیاز و…

در این مقاله با اشاره به مهم‌ترین نکات این فرایند راه موفقیت و ساختن آینده‌ای مطمئن و پرثمر را برای شما هموارتر می‌کنیم.

تاثیر سن بر پذیرش در دانشگاه‌های کانادا

افراد در دوره‌های مختلفی از زندگی‌شان تصمیم به ادامۀ تحصیل می‌گیرند، یا گزینۀ مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا را انتخاب می‌کنند. از نظر قانونی اگر بالای 18 سال سن داشته باشید، محدودیت سنی برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشور ندارید. گرچه برای فرایند دریافت ویزای دانشجویی کانادا بهترین سن بین 18 تا 23 سالگی است.

بنابراین اگر سن شما بیش از این باشد، ممکن است کار کمی برایتان سخت‌تر شود. اما داشتن رزومه خوب یا انگیزه‌نامۀ قوی می‌تواند به شما کمک کند، تا همچنان برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا شانس خوبی داشته باشید. در ادامه بیشتر دربارۀ این نکات توضیح خواهیم داد.

رزومه کاری و تحصیلی و میزان اثرگذاری آن برای پذیرش از دانشگاه‌های کانادا

فارغ التحصیلان دبیرستان و دانشگاه‌هایی از سراسر دنیا می‌توانند برای تحصیل در کانادا اقدام کنند. متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌ها باید براساس رشتۀ مورد نظرشان رزومه‌ای قوی و حرفه‌ای ارائه دهند.

رزومه (Curriculum Vitae) یا CV برگه‌ای است که در یک نگاه و طی چند دقیقه‌ خلاصه‌ای از فعالیت‌های پیشین و توانایی‌های شما را نشان می‌دهد. معمولا شامل موارد زیر می‌شود:

 • مشخصات فردی و آدرس ایمیل
 • سوابق آکادمیک و آخرین مدرک تحصیلی
 • مدرک زبان مورد تایید دانشگاه‌های کانادا برای اثبات توانایی‌ها و مهارت‌های زبانی
 • تجربیات کاری و سوابق حرفه‌ای
 • پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهش‌های انجام‌شده، اختراع‌ها، کتاب‌ها یا مقالات منتشرشده
 • مهارت، تخصص و گواهینامۀ دوره‌هایی که گذرانده‌اید
 • جوایز یا افتخارات علمی، فرهنگی و ورزشی و…

علاوه بر این در برخی از رشته‌ها ممکن است نیاز به نمرۀ آزمون GRE یا GMAT هم باشد.

نکات نوشتن رزومه قوی

هنگام نگارش رزومه باید به نکات زیادی توجه کنید. استفاده از فونت خوانا و زیبا، اختصار و ساده‌نویسی، رعایت صداقت و نوشتن حرفه‌ای و بدون غلط املایی و گرامری برخی از مهم‌ترین نکات نوشتن رزومۀ تحصیلی خوب است.

در مجموع یک رزومۀ قوی از مهم‌ترین عوامل موثر در گرفتن پذیرش در دانشگاههای کانادا است. این سند باید نشان‌دهندۀ توانمندی‌های علمی و تجربیات گذشتۀ شما باشد. بنابراین لازم است فعالیت‌های خود را به شکلی منظم و متناسب با رشته‌ای که درخواست پذیرش آن را دارید در قالب رزومه آماده کنید.

نمرۀ زبان

بسیاری از دانشگاه‌های کانادا به زبان انگلیسی یا فرانسوی تدریس می‌شوند. درنتیجه انتظار می‌رود دانشجویان متقاضی برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا، که مدرک تحصیلی غیر انگلیسی‌زبان دارند، مدرک زبان TOEFL یا IELTS ارائه کنند. البته شرایط هر دانشگاه برای مقطع تحصیلی خاص متفاوت است.

بنابراین داشتن مدرک زبان برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا، در کنار رزومۀ قوی، شانس شما را برای اخذ ویزا و پذیرش در دانشگاه‌ها بالاتر می‌برد.

در صورتی که مدرک زبان شما تا زمان اپلای آماده نباشد، شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان هم هست. در این حالت می‌توانید از شرایط پذیرش مشروط (کاندیشنال) استفاده کنید. در این شرایط ابتدا برای شرکت در دوره‌های زبان و گرفتن مدرک زبان مورد تایید دانشگاه مورد نظر وارد کشور کاناد می‌شوید. پس از آن برای ادامۀ تحصیل ملزم به ارائۀ این مدرک زبان با نمرۀ مورد نیاز دانشگاه خود هستید.

نقش معدل آخرین مقطع تحصیلی

یکی دیگر از عوامل موثر برای پذیرش دانشگاه‌های کانادا داشتن مدرک تحصیلی معتبر، سوابق تحصیلی و معدل بالا است. بسیاری از دانشگاه‌های این کشور برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی شرط داشتن حداقل نمرۀ 14 را به عنوان معدل آخرین مدرک تحصیلی دارند.

طبیعی است که داشتن معدل پایین روی شانس پذیرش شما اثرگذار است؛ اما روش‌هایی برای جبران معدل پایین هم هست. ارائۀ نمرۀ آزمون GRE یا GMAT، داشتن سوابق کاری و تاکید روی نقاط قوت رزومه از جمله این روش‌ها است.

عوامل موثر در گرفتن پذیرش از دانشگاههای کانادا

ریز نمرات برای پذیرش دانشگاهی

برخی از دانشگاه‌های کانادا ممکن است شرطی مبنی بر ارائه ریزنمرات و گواهی‌ مقاطع تحصیلی شما بگذارند. یا در شرایط پذیرش خود قید کنند که دانشگاه مقاطع قبلی شما باید ریزنمرات رسمی آن مقطع را مستقیما به دانشگاه موردنظر ارسال کنند. این ریز نمرات لازم است به زبان انگلیسی و همراه با ترجمۀ درست و رسمی ارائه شود.

تاثیر گپ تحصیلی بر اخذ پذیرش دانشگاه‌های کانادا

عوامل زیادی باعث فاصله افتادن بین دوره‌های تحصیلی افراد می‌شود. بنابراین سن و گپ تحصیلی یا وقفه تحصیلی به عنوان یکی از عوامل موثر در گرفتن پذیرش از دانشگاههای کانادا همیشه جز دغدغه‌های متقاضیان مهاجرت تحصیلی است.

به طور کلی هر چه فاصلۀ زمانی شما با گرفتن آخرین مدرک تحصیلی کمتر باشد شانس اخذ ویزا و پذیرش از دانشگاه‌های کانادا بالاتر است. با وجود این بسیاری از دانشگاه‌های کانادا دانشجویانی با 2 تا 5 سال گپ تحصیلی را برای دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌پذیرند. البته هر دانشگاه ممکن است شرایط و قوانین مختص خود داشته باشد. در مواردی این فاصله تا 7 سال هم مورد پذیرش قرار می‌گیرد. این مسئله تا حد زیادی بستگی به سیاست‌های دانشگاه، رشتۀ تحصیلی مورد نظر و دلایل گپ تحصیلی شما دارد.

در واقع این شما هستید که باید تلاش کنید تا دلیل قانع‌کننده‌ای برای این مسئله ارائه دهید. برخی از این دلایل که معمولا قابل قبول هستند چنین است:

 • تلاش برای بهبود نمره تحصیلی
 • شرایط خاص خانوادگی (که باید صادقانه و منسجم آن را شرح دهید)
 • مسائل شغلی (دلایلی که ثابت کند شما نیاز به کار یا کسب تجربه در حوزۀ فعالیت‌تان داشته‌اید)

داشتن مقالات تحقیقاتی و پژوهشی

اگر برای مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا درخواست پذیرش داشته باشید، ارائۀ مقالۀ علمی معتبر شانس موفقیت شما را بالاتر می‎‌برد. از آن‌جا که دانشجویان مقطع کارشناسی عموما درس‌های پایه‌ای و مبانی دروس رشتۀ خود را می‌خوانند انتظار مقالۀ پژوهشی در این دوره کمتر است. نقش مقاله در پذیرش برای رشته‌های مقطع دکتری در دانشگاه‌های کانادا پررنگ‌تر می‌شود.

مقاله‌های باکیفیت توجه استادها را به خود جلب می‌کند. توانایی‌های‌تان را در زمینۀ تحقیق و پژوهش نشان می‌دهد و شما را به‌عنوان متخصص و فردی صاحب‌نظر در رشته‌ تحصیلی‌تان معرفی می‌کند.

گرچه بسیاری از دانشگاه‌های کانادا شرط داشتن مقالۀ علمی برای متقاضیان دکترا را الزامی نمی‌دانند؛ اما ارائه آن یکی از عوامل موثر در گرفتن پذیرش دانشگاه‌های کانادا است.

عوامل موثر در گرفتن پذیرش از دانشگاههای کانادا

داشتن توصیه نامه از یک استاد

توصیه‌نامه یا ریکامندیشن لتر (Recommendation Letter) از مدارک مهم برای اپلای در دانشگاه‌های کانادا است. نوشتن توصیه‌نامۀ استاندارد و حرفه‌ای نقش مهمی در بالا بردن احتمال پذیرش شما دارد. به زبان ساده توصیه‌نامه یک نامۀ اداری و رسمی دارای سربرگ دانشگاه، از سوی استاد یا کارفرما است؛ که در آن به‌اختصار برخی از نقاط قوت و توانمندی‌های شما بیان می‌شود. برخی از مهم‌ترین دلایل موثر بودن توصیه‌نامه در شانس پذیرش از دانشگاه‌های کانادا به شرح زیر است:

 • تائید اخلاق، سطح دانش و مهارت‌های شما در حوزۀ فعالیت‌تان
 • تضمین و نشان‌دادن اعتبار شما نزد استاد، کارفرما یا مدیری که در کنارشان فعالیت داشته‌اید
 • انتقال بخشی از توانایی‌ها و مهارت‌های شما که در قالب مدارک معتبر قابل اثبات و ارائه نبوده است

نوشتن انگیزه‌نامه خوب راه گرفتن پذیرش تحصیلی از کانادا

ارائه انگیزه‌نامه تحصیلی یا SOP (Statement of Purpose) یکی از شرایط پذیرش دانشگاه‌های کانادا است. به‌ویژه برای مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا. برای این منظور لازم است نامه‌ای برای دانشگاه مورد نظر ارسال کنید. در این نامه به‌طور شفاف، دقیق و موثر دربارۀ شخصیت، دیدگاه‌ها، سوابق تحصیلی و تجربیات حرفه‌ای و اهداف‌تان برای درخواست پذیرش از دانشگاه بنویسید.

ممکن است شرکت در یک کنفرانس، دوره و کارگاه آموزشی، انجام یک پژوهش یا تجربیات کاری پیشین شما انگیزه‌ای برای تحصیل در رشتۀ درخواستی‌تان باشد. نوشتن این موارد در قالب متنی داستانی و صادقانه که نشان‌دهندۀ اشتیاق شما باشد می‌تواند روی نظر اعضای کمیتۀ پذیرش دانشگاه تاثیر بگذارد.

چنان‌چه قصد دریافت بورسیۀ تحصیلی داشته باشید نوشتن چنین انگیزه‌نامۀ قوی و موثری شانس شما را افزایش می‌دهد. یک انگیزه‌نامۀ خوب می‌تواند بسیاری از ضعف‌های رزومۀ شما را جبران و ارزش نقاط قوت شما را برجسته‌تر کند.

تمکن مالی برای تحصیل در کانادا

بسیاری از دانشگاه‌های این کشور بورسیه‌هایی برای تحصیل رایگان در کانادا دارند. چنان‌چه رزومۀ قوی دارید می‌توانید برای کسب بورسیه مستقیما با دانشگاه مکاتبه کنید و برای اخذ بورسیه تحصیلی درخواست بفرستید.

از سویی دیگر هزینه تحصیل در کانادا نسبت به سایر کشورهای انگلیسی‌زبان مانند امریکا، انگلستان و استرالیا کمتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است. بنابراین می‌توانید با پرداخت هزینه مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های کانادا شوید.

علاوه بر هزینه‌های تحصیل باید هزینه‌های زندگی در کانادا را هم در نظر بگیرید. هزینه‌های زندگی در کانادا وابسته به شهر محل سکونت، عادت‌ها و سبک زندگی شما و سایر عوامل می‌تواند متغیر باشد.

خوب است یادآوری کنیم که برای گرفتن ویزای دانشجویی کانادا گرفتن گواهی تمکن مالی هم الزامی است. به این معنا که باید ثابت کنید توانایی مالی برای هزینۀ زندگی در کانادا و تحصیل در این کشور را دارید. در حال حاضر علاوه بر شهریه دانشگاه و هزینه اقامت، حداقل 10 هزار دلار کانادا به ازای هر سال اقامت نیاز است.

عضویت در گروه‌های ورزشی، اجتماعی و … به عنوان یکی از عوامل موثر در گرفتن پذیرش از دانشگاههای کانادا

دانشگاه‌ها معمولا تعداد زیادی رزومه و درخواست برای تحصیل دریافت می‌کنند. نمایش دستاوردها، افتخارات و فعالیت‌های فوق برنامه از مواردی است که می‌تواند رزومۀ شما را نسبت به رقبایتان برجسته‌تر کند.

علاوه بر آن‌چه دربارۀ سوابق علمی و پژوهشی در رزومه گفته‌شد، عضویت در گروه‌های ورزشی، اجتماعی و فرهنگی و… می‌تواند روی نتیجۀ فرایند پذیرش از دانشگاه‌های کانادا اثرگذار باشد. بنابراین تا جای امکان در رزومه به علایق، سرگرمی‌ها، فعالیت‌های هنری، ورزشی و افتخاراتی که ممکن است روی نظر کمیتۀ پذیرش دانشگاه تاثیر بگذارد اشاره کنید.

این فعالیت‌ها در کنار دانش علمی و مهارت‌های فنی که اغلب با عنوان «مهارت‌های سخت» شناخته‌ می‌شوند، نشان از «مهارت‌های نرم» شما دارد. این ویژگی‌ها نشان می‌دهد که شما توانایی حل مسئله، کار تیمی و خلاقیت دارید. بنابراین از این بخش از باارزش رزومۀ خود برای اثبات توانایی‌های‌تان غافل نشوید.

عوامل موثر در موفقیت اخذ ویزای تحصیلی چیست؟

داشتن رزومۀ قوی، سوابق پژوهشی، مدرک تحصیلی معتبر با داشتن معدل و ریز نمرات سطح بالا و مدارک زبان مورد تایید دانشگاه‌های کشور کانادا می‌توانند از عوامل موثر بر افزایش شانس ویزای تحصیلی کانادا باشد.

مطابقت تحصیلی بین رشته تحصیلی مورد نظر و سوابق تحصیلی پیشین دانشجو هم فاکتور موثری بر شانس ویزای تحصیلی کانادا یا ریجکتی آن است.

کلام آخر

دانشگاه‌های برتر کانادا در میان برترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی جای دارد. بسیاری از فارغ‌التحصیلان ایرانی هم برای ادامۀ تحصیل در کانادا اقدام می‌کنند. در این مقاله تلاش کردیم برخی از شاخص‌ترین عوامل موثر در گرفتن پذیرش از دانشگاههای کانادا را بررسی کنیم.

امیدواریم با کمک این راهنما بتوانید در مدتی کوتاه رزومۀ خوب و مدارک مورد نیاز را تهیه کنید و یک گام به آیندۀ درخشان پیش روی خود نزدیک‌تر شوید.

 

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
6 مرداد 1400

بهترین شغل های دانشجویی در کانادا : پردرآمد و پاره وقت

دانشجویان بین‌المللی برای کاهش هزینه‌ی تحصیل خود در کشور کانادا، به دنبال کار پاره‌وقت هستند. شاید اولین سوالی که در ارتباط با کار دانشجویی برایتان مطرح شود، میزان حقوق و درآمد آن است. اینکه میزان درآمد کار پاره وقت چقدر است؟ چند ساعت در روز باید کار کرد؟ بهترین شغل‌های دانشجویی در کانادا کدام است؟

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 مرداد 1400

بهترین شهر های کانادا برای تحصیل کدامند؟

بیشتر افراد برای ادامه تحصیل در کانادا ، دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا را انتخاب می‌کنند  که از مهم ترین دلایل آن، می توان از سطح بالای سیستم آموزشی و دانشگاه‌های این کشور در رنکینگ جهانی نام برد. کشور کانادا بیش از 80 دانشگاه و 240 کالج دارد و هر ساله حدود 150 هزار دانشجوی بین‌المللی

بهنام فارسی
21 آبان 1400

رشته حقوق در کانادا : شرایط ، هزینه و آینده شغلی

کانادا کشوری است که همه ساله تعداد بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان را به سمت خود جذب می‌کند. برخورداری از بهترین سیستم آموزشی، بهترین دانشگاه‌ها و اساتید، اقتصاد با ثبات و پایدار و… ازجمله مواردی است که باعث شده تا دانشگاه‌های این کشور انتخاب بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان باشد. کشور کانادا در

10 دقیقه
بهنام فارسی
8 شهریور 1400

تحصیل دندانپزشکی در کانادا : شرایط و هزینه ها

یکی از پرطرفدارترین شاخه‌های پزشکی، دندانپزشکی است. هرساله دانشگاه‌های کانادا علاوه بر دانشجویان بومی، دانشجویان بین‌المللی بسیاری را از سراسر جهان برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا پذیرش می‌کند. اساس، معیار و تعداد دانشجویان پذیرش شده در این رشته با سایر رشته‌های تحصیلی تفاوت بسیاری دارد. اگر قصد تحصیل دندانپزشکی در کانادا را دارید با ما

بهنام فارسی
4 مرداد 1400

با ارزانترین شهرهای کانادا برای زندگی و تحصیل آشنا شوید

حدود 80 درصد مردمی که در کانادا زندگی می‌کنند از کیفیت زندگی خود در این کشور راضی هستند. این کشور امکانات و خدمات سطح بالایی را در اختیار مردم قرار می‌دهد، به همین دلیل امید به زندگی در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای جهان بسیار بالاست. کانادا یکی از زیباترین کشورهای آمریکا شمالی است

بهنام فارسی
30 خرداد 1400

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

هرساله بیش از 200 هزار نفر از سراسر جهان، دانشگاه‌های کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. بسیاری از افرادی که برای ادامه تحصیل به این کشور سفر کرده‌اند، به دلیل وجود شرایط اقتصادی مطلوب ترجیح می‌دهند که بعد از اتمام تحصیلات خود، اقامت دائم بگیرند. بر اساس آخرین آمار منتشر شده، حدود 95 درصد

بهنام فارسی
27 شهریور 1400

با انواع مدرسه در کانادا آشنا شوید

کیفیت بالا سیستم آموزشی، رفاه اقتصادی، امکانات آموزشی جدید و مدرن و… همگی از عواملی هستند که باعث شده دانش‌آموزان بسیاری در سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در مدارس این کشور باشند. بسیاری از دانش‌آموزان تمایل دارند که در مدارس این کشور تحصیل کنند، اما با انواع مدرسه در کانادا آشنایی لازم و کافی ندارند.

بهنام فارسی
14 اسفند 1400

بهترین دانشگاه های کانادا رشته مدیریت کدامند؟

همواره یکی از پولسازترین و بهترین رشته‌های تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا، رشته مدیریت است. درآمد افراد شاغل در این حوزه در کشورهای پیشرفته در مقایسه با دیگر کشورها کمی بالاتر است. دانشگاه‌های کشور کانادا توانسته‌اند خود را به بالاترین نقطه در موفقیت و آموزش عالی رشته‌های مدیریتی برسانند. در ادامه این مطلب قصد

بهنام فارسی
4 شهریور 1401

ویزای استارتاپ کانادا : بررسی کامل شرایط و هزینه ها

یکی از روش‌های منحصربه‌فرد برای مهاجرت به کانادا ویزای استارتاپی است. گرچه راه‌اندازی استارتاپ در کشور خارجی، با قوانین بین المللی ناآشنا، می‌تواند کمی دلهره‌آور باشد، اما اگر برای هدف‌تان جدی باشید می‌توانید با این روش اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. زندگی در کشور خوش‌آب‌وهوا با طبیعتی چشم‌نواز و فرهنگ مدرن ‌حتما ارزش این

11 دقیقه
بهنام فارسی
30 آبان 1401

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا کدامند؟

کشور کانادا یکی از بزرگترین کشورهای مقصد(بعد از آمریکا و استرالیا) برای دانشجویان بین‌المللی است. جمعیت دانشجویان بین‌المللی در این کشور در مقایسه با دهه میلادی گذشته حدود سه برابر بیشتر شده است. کانادا توانست در سال 2019 نزدیک به 400 هزار ویزای دانشجویی صادر کند، این میزان برای کشور کانادا یک رکوردشکنی بزرگ محسوب

بهنام فارسی
20 مرداد 1400

دانشگاه های کانادا : لیست بهترین دانشگاه های 2022

سیستم آموزشی سطح بالا، شرایط زندگی و اقتصادی مناسب ازجمله معیارهایی است که دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان، به تحصیل در کشور کانادا تشویق می‌کند. تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا همواره آرزوی بسیاری از دانشجویان است. بیش از 90 درصد کسانی که از دانشگاه‌های کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند اکنون در بهترین سمت‌ها مشغول به

11 دقیقه
بهنام فارسی
19 مهر 1400

بررسی هزینه تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا

کشور کانادا از آن دسته کشورهایی است که هر ساله توجه عده بسیاری از توریست‌ها، گردشگران، دانشجویان، دانش آموزان، سرمایه گذاران و.. را به سمت خود جلب می‌کند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به دلیل داشتن سیستم آموزشی سطح بالا و با کیفیت، قصد دارید برای ادامه تحصیل به کانادا

بهنام فارسی
10 مهر 1400

برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا چه باید کرد؟

همه‌ی افرادی که برای ویزای تحصیلی کشور کانادا اقدام می‌کنند موفق به اخذ ویزا نخواهند شد. در واقع دلایل بسیاری وجود دارد که می‌تواند منجر به ریجکت شدن ویزای تحصیلی فرد شود. یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین این دلایل کامل نبود مدارک فرد متقاضی است. البته دلایلی دیگری هم وجود دارد که در ادامه به

بهنام فارسی
14 فروردین 1401

تحصیل در کانادا با سن بالا ممکن است؟

کسانی که خواهان تحصیل کردن در کانادا می باشند، می بایست این مسئله را مورد توجه قرار دهند که بعضی از کالج های این کشور در مقایسه با دانشگاه های دایر در کشور کانادا شرایط پذیرش تحصیلی کم درد سرتر و ساده تری داشته و در برابر سن شخص متقاضی حساسیت زیادی بروز نمی دهند

بهنام فارسی
25 تیر 1401

نمونه استادی پلن کانادا + آموزش نگارش

نمونه استادی پلن کانادا یکی از نیازها و دغدغۀ بیشتر افرادی است که به دنبال اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستند. چرا که مهم‌ترین مدرک برای دریافت ویزای تحصیلی از سوی سفارت کانادا استادی پلن است. پس شما باید متنی حرفه‌ای، جذاب و متقاعدکننده بنویسید که شانس پذیرش‌تان را افزایش دهد. اما استادی پلن چیست؟ در

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 خرداد 1401

پذیرش دانشگاه کانادا از صفر تا صد

خوشبختانه برای ایرانی ها شرایط ویزای تحصیلی کانادا اخیرا در مقایسه با بقیه کشورها مطلوب بوده است. مدرسه ها و دانشگاه های کانادا با در نظر گرفتن  مقطع تحصیلی منتخب محصل شرایط مختلفی را برای او لحاظ می کنند.  بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا مهاجرت تحصیلی به کانادا اپلای کانادا ویزای تحصیلی کانادا مراحل کلی

11 دقیقه
بهنام فارسی
21 مرداد 1400

هزینه اپلای تحصیلی کانادا چقدر است؟

مهاجرت به یک کشور خارجی می‌تواند هزینه‌های بسیار زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد. کشور کانادا یکی از بهترین و برترین کشورهای مقصد برای افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری دارند. دانشگاه‌های این کشور هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی را پذیرش می‌کند، تنها دلیل آن هم می‌تواند رنکینگ بالای

بهنام فارسی
13 دی 1400

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان : شرایط و هزینه ها

کشور کانادا در شمالی‌ترین نقطه آمریکا قرار گرفته است. این کشور با وسعت زیادی که دارد، جمعیت بسیار کمی را در خود گنجانده است. کشور کانادا دارای 10 استان است که هرکدام از این استان‌ها با چهارچوب و قوانین خاص خود اداره می‌شوند. سیستم آموزشی قوی و سطح بالای این کشور باعث شده تا دانش‌آموزان

11 دقیقه
سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
آیا سن و گپ تحصیلی مانع پذیرش در دانشگاه‌های کانادا می‌شود؟

خیر. به‌طور معمول دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا محدودیت سنی ندارد و در هر سنی شانس اخذ پذیرش دارید. علاوه بر این راه‌هایی برای جبران گپ تحصیلی هم هست؛ از جمله داشتن رزومه و انگیزه‌نامۀ قوی، نمره زبان بالا و سوابق کاری.

آیا بدون مقاله می‌توان برای مقطع دکترا اپلای کرد؟

بله. برخی از دانشگاه‌های کانادا شرط داشتن مقاله ندارند. اما مقاله‌های پژوهشی معتبر شانس پذیرش را افزایش می‌دهند. با وجود این برای بعضی از دانشگاه‌ها داشتن رزومۀ قوی، سوابق تحصیلی معتبر و درخشان و نمره زبان بالا برای فرایند اپلای کافی است.

معمولا در توصیه‌نامه‌ها به چه مواردی اشاره می‌شود؟

دانش علمی، مهارت‌ها، ویژگی‌های اخلاقی و همچنین توانمندی‌های دانشجو که با گواهی‌نامه و مدرک قابل اثبات نیست.

آیا عضویت در گروه‌های ورزشی، هنری، فرهنگی و... بر افزایش شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا تاثیرگذار است؟

بله. این نوع فعالیت‌ها نشان‌دهندۀ مهارت‌های نرم شما از جمله مهارت حل مسئله و روحیۀ کار تیمی است. بنابراین اشاره به آن‌ها در رزومه موثر است.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.