دانشگاه های ارزان کانادا : معرفی دانشگاه ارزان 2022

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در تلاش هستند تا برای ادامه تحصیل، پذیرش یکی از دانشگاه‌های کشور کانادا را دریافت کنند. با ورود به دانشگاه‌های این کشور، فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه و اشتغال به کار در کشور کانادا می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید.
بدیهی است که اگر به فکر مهاجرت هستید، انتخاب رشته در بین دانشگاه های ارزان کانادا یک گزینه مناسب است. کیفیت بالای آموزش در این کشور باعث شده تا دانشگاه‌های کانادا انتخاب اول بسیاری از دانشجویان باشد.
در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با دانشگاه‌های ارزان کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و دانشگاه‌های ارزان این کشور بیشتر آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:

مزایای تحصیل در کانادا چیست؟

ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا می‌تواند مزایای بسیاری را برای دانشجو به همراه داشته باشد. این مزایا باعث شده تا کشور کانادا انتخاب بسیاری از دانشجویان باشد. ازجمله مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هزینه ادامه تحصیل و هزینه زندگی در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای هم رده خود ازجمله استرالیا و آمریکا بسیار بیشتر است.
  • کیفیت آموزش در این کشور بسیار بالاست، بدین ترتیب مدارک دانشگاه‌های آن از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند.
  • زبان بیشتر دانشجویان در این کشور انگلیسی است و بیشتر اساتید به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. این موضوع باعث شده تا دانشجویان نیازی به یادگیری چند زبان نداشته باشند.
  • دانشجویان در حین تحصیل اجازه کار تمام وقت یا پاره وقت را دارند. از طرفی همراهان دانشجویان هم می‌توانند از این امکانات برخوردار شوند.
  • دانشجویان می‌توانند بعد از فارغ‌التحصیلی اقامت دائم این کشور را کسب کنند.

معرفی دانشگاه های ارزان کانادا

این کشور بیش از 640 هزار دانشجوی بین‌المللی دارد، این دانشجویان به دنبال دانشگاه‌هایی هستند که در رنکینگ جهانی رتبه بالایی داشته باشند. در حال حاضر دانشگاه‌های تورنتو، مک گیل، مک مستر و… به عنوان بهترین دانشگاه‌های کانادا معرفی شده‌اند. اما با وجود اعتبار بالایی که دارند، هزینه تحصیل در این دانشگاه‌ها هم بالاست. اگر به دنبال دانشگاه‌های ارزان قیمت کانادا هستید، ما در این بخش قصد داریم تا دانشگاه های ارزان کانادا را به شما معرفی کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دانشگاه گوئلف

 این دانشگاه که یک دانشگاه دولتی بوده در سال 1964 در شهر گوئلف استان انتاریو تاسیس شده است. دانشگاه گوئلف توانسته رتبه 19 را در رنکینگ کشوری و رتبه 450 را در رنکینگ جهانی به خود اختصاص دهد. این دانشگاه بزرگ که 3 پردیس و 7 دانشکده دارد حدود 28 هزار دانشجو را در خود جای داده است. ازجمله رشته‌هایی که برای دانشجویان مقطع کارشناسی در این دانشگاه وجود دارد می‌توان به اقتصاد و کسب و کار، هنر، علوم بیولوژی، علوم فیزیک، مهندسی، علوم انسانی، علوم اجتماعی، دامداری و کشاورزی اشاره کرد.

دانشگاه کنکوردیا

یکی از دانشگاه‌های ارزان کانادا که در استان کبک قرار داد، دانشگاه کنکوردیا است. با توجه به اینکه این دانشگاه در یک استان فرانسوی زبان است اما تمام دروس به زبان انگلیسی در آن تدریس می‌شود. این دانشگاه به عنوان یک موسسه آموزش عمومی جامع در شهر مونترال شناخته شده است. در حال حاضر رشته‌های هنر و علوم، هنر زیبا، مهندسی، کامپیوتر، بازرگانی و… در این دانشگاه تدریس می‌شود. حدود 31 درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند.

دانشگاه سنت بونیفیس

 این دانشگاه فرانسوی زبان در شهر وینیپگ استان منیتوبا قرار گرفته است. این دانشگاه که در سال 1818 تاسیس شده و در رنکینگ جهانی رتبه 78 را به خود اختصاص داده است. برای ادامه تحصیل در این دانشگاه در مقطع کارشناسی باید سالانه 7840 دلار بپردازید. این دانشگاه که یک دانشگاه بسیار کوچک است دارای 1400 دانشجو بوده و به صورت نیمه دولتی اداره می‌شود. ازجمله رشته‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شود می‌توان به رشته‌های هنر، پرستاری، کسب و کار، خدمات اجتماعی، علوم، زبان و مترجمی و آموزش اشاره کرد.

دانشگاه منونایت

 این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه خصوصی در شهر وینیپگ استان منیتوبا شناخته شده است. این دانشگاه که در سال 1999 تاسیس شده توانسته رتبه 74 را در رنکینگ کشوری به خود اختصاص دهد. دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه باید سالانه 10 هزار دلار بپردازند.
این دانشگاه از لحاظ وسعت کمی کوچک است به طوری که با یک پردیس خود توانسته 1700 دانشجو را پذیرش کند. دانشگاه منونایت رشته‌های تحصیلی مختلفی ازجمله شیمی، اقتصاد، موسیقی، موزیک درمانی و… را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

 این دانشگاه که به عنوان یکی از دانشگاه‌ های ارزان کانادا شناخته شده است در سال 1925 در استان نیوفاندلند کانادا تاسیس شد. این دانشگاه دارای 5 پردیس و 7 دانشکده است. این دانشگاه توانسته رتبه 24 را در رنکینگ کشوری به خود اختصاص دهد. دانشجویان برای ادامه تحصیل در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد باید 11460 دلار در سال بپردازند. دانشگاه نیوفاندلند توانسته 19 هزار دانشجوی بین‌المللی و بومی را در خود بگنجاند.
از رشته‌های مهمی که در این دانشگاه به دانشجویان ارائه شده است می‌توان به آموزش، مدیریت کسب و کار، پزشکی، پرستاری، دانشکده علوم انسانی، علوم عمومی و… اشاره کرد.

دانشگاه مانیتوبا

 این دانشگاه با عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی شناخته شده است. افتتاح آن به سال 1888 بازمی‌گردد و به عنوان اولین موسسه آموزشی در غرب کانادا شناخته شده است. رشته‌های کشاورزی، معماری، هنر، آموزش، محیط زیست، حرکت شناسی، مددکاری اجتماعی و…. از رشته‌های مهمی هستند که در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.

دانشگاه رایرسون

 دانشگاه رایرسون به عنوان یکی از دانشگاه‌های ارزان کانادا شناخته شده است. این دانشگاه تحقیقاتی در سال 1948 در شهر تورنتو تاسیس شده است. علاوه بر این موضوع دانشگاه رایرسون میزبان بزرگترین مدرسه تجاری در کشور است. رشته مهندسی و معماری، هنر، خدمات اجتماعی، علوم و آموزش در این دانشگاه ارائه شده‌اند. این دانشگاه یکی از معدود دانشگاه‌هایی است که کمترین دانشجویان بین‌المللی را در خود جای داده است. تنها حدود 5 درصد دانشجویان را دانشجویان بین‌‌المللی تشکیل می‌دهند.

ارزانترین دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

در مطلب بالا دانشگاه‌های ارزان کانادا را به شما معرفی کردیم، اما آیا ارزان بودن شهریه تحصیل در این دانشگاه‌ها در مقاطع مختلف متفاوت است؟ در ادامه دانشگاه‌هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا معرفی شده‌اند.

دانشگاه کلگری

 یکی دیگر از دانشگاه های ارزان کانادا که در استان آلبرتا قرار دارد، دانشگاه کلگری است. این دانشگاه توانسته رتبه 8 کشوری و رتبه 188 جهانی را به خود اختصاص دهد.، سال ساخت این دانشگاه به سال 1966 باز می‌گردد.
دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه باید سالانه 3700 دلار شهریه تحصیل خود را بپردازند. این دانشگاه در مقایسه با دیگر دانشگاه‌ها شهریه بسیار ارزانی دارد، از این رو می‌توان آن را به عنوان یکی از دانشگاه‌های ارزان کانادا معرفی کرد. دانشگاه کلگری با 4 پردیس و 14 دانشکده خود دارای بیش از 30 هزار دانشجو است. بیشتر دانشجویان این دانشگاه را علاوه بر ارزان بودن شهریه تحصیل با رشته‌های متنوعی که در مقطع کارشناسی ارشد دارد می‌شناسند.

دانشگاه ساسکاچوان

 این دانشگاه دولتی در سال 1907 در شهر ساسکاچوان تاسیس شده است. این دانشگاه در رنکینگ کشوری توانسته جایگاه 16 را به خود اختصاص دهد. شهریه ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه 4360 دلار در سال است. این دانشگاه با 26 هزار دانشجو دارای 18 دانشکده بوده، از این رو دانشجویان با محدودیت انتخاب رشته روبه‌رو نخواهند بود.
دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند در بیش از 80 رشته مختلف در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

دانشگاه سایمون فریزر

 دانشگاه سایمون فریزر که در سال 1965 فعالیت خود را آغاز کرده است یک دانشگاه دولتی بوده که در شهر برنابی استان بریتیش کلمبیا تاسیس شد. این دانشگاه در رنکینگ کشوری در جایگاه 10 و در رنکینگ جهانی در جایگاه 350  قرار گرفته است. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه را دارند باید سالانه 3750 دلار شهریه بپردازند.
این دانشگاه 3 پردیس و 8 دانشکده دارد و توانسته حدود 30 هزار دانشجو را در خود جای دهد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا شمالی

 این دانشگاه دولتی در شهر پرنس جورج استان بریتیش کلمبیا قرار گرفته است. سال تاسیس این دانشگاه به سال 1990 بازمی‌گردد، دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای 6 دانشکده و 5 پردیس بوده و توانسته در رنکینگ کشور کانادا رتبه 46 را کسب کند. هزینه ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه حدود 3300 دلار در سال می‌باشد. در این دانشگاه حدود 4 هزار دانشجو مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های مدیریت ناتوانی، مطالعات ملیتی، زبان انگلیسی، مشاوره پزشکی، آموزش، توسعه اقتصادی، علوم سلامت جامعه، کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار مشغول به تحصیل هستند.

کلام آخر

بسیاری از دانشجویان ادامه تحصیل در کشور کانادا را به دیگر کشورهای جهان ترجیح می‌دهند. سیستم آموزشی قوی و با کیفیت، هزینه تحصیل و هزینه زندگی مناسب و… باعث شده تا توجه بسیاری از دانشجویان به سمت ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور جلب شود. افزایش هزینه تحصیل و هزینه زندگی در کشور کانادا باعث شده تا بسیاری از افراد به سمت ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ارزان قیمت این کشور بروند. برخی تصور می‌کنند دانشگاه‌های ارزان قیمت کشور کانادا، سطح علمی لازم را ندارند. در صورتی که هیچ تفاوتی در نحوه آموزش در دانشگاه‌های ارزان قیمت و گران قیمت وجود ندارد. در این مطلب سعی کردیم تا شما را با دانشگاه‌های ارزان‌قیمت کشور کانادا بیشتر آشنا کنیم.

سوالات متداولبه طور کلی برای ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه‌های کشور کانادا نیاز به مدرک زبان دارید. در صورت ورود به کالج می‌توانید در کشور کانادا در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی شرکت کنید.

در صورتی که دارای شرایط مناسب باشند، بورسیه تحصیلی دانشجو را می‌پذیرند. اخذ بورسیه تحصیلی به هیچ عنوان ارتباطی با دانشگاه‌های ارزان در کانادا نخواهد داشت.

سیستم آموزشی کشور کانادا در تمام دانشگاه‌های خصوصی و دولتی یکسان است و هیچ تفاوتی در اعتبار مدارک آن‌ها وجود ندارد.

به طور کلی نمی‌توان هزینه مشخصی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در نظر گرفت. هزینه تحصیل با توجه به شرایط دانشجو، نوع رشته، نوع دانشگاه و… متفاوت است. در حالی که هزینه زندگی هم با توجه به شیوه زندگی دانشجو متفاوت خواهد بود.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
17 مرداد 1400

بهترین شهر های کانادا برای تحصیل کدامند؟

بیشتر افراد برای ادامه تحصیل در کانادا ، دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا را انتخاب می‌کنند  که از مهم ترین دلایل آن، می توان از سطح بالای سیستم آموزشی و دانشگاه‌های این کشور در رنکینگ جهانی نام برد. کشور کانادا بیش از 80 دانشگاه و 240 کالج دارد و هر ساله حدود 150 هزار دانشجوی بین‌المللی

بهنام فارسی
18 دی 1400

درآمد رشته هوش مصنوعی در کانادا چقدر است؟

کشور کانادا همواره توانسته با ایجاد زیرساخت‌های لازم در رشته‌های مختلف، دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان جذب کند. بسیاری از رشته‌ها که هنوز در کشورهای دیگر معرفی نشده‌اند در کشور کانادا جایگاه خود را پیدا کرده‌اند. رشته هوش مصنوعی هم یکی از این رشته‌ها بوده که توانسته در کشورهای توسعه یافته چون کانادا، آمریکا،

بهنام فارسی
23 آبان 1401

فول فاند ارشد کانادا : معرفی بهترین ها و روش اخذ

امروزه افراد زیادی تلاش می کنند که با گرفتن پذیرش دانشگاه های خارج از کشور به کشور های دیگر مهاجرت کنند. این خواسته آن‌ها دلایل متعددی دارد مثل دانشگاه های معتبر، شرایط شغلی بهتر و…دریافت بورسیه یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های ادامه تحصیل است. زیرا با دریافت بورسیه و گرفتن کمک

بهنام فارسی
17 بهمن 1400

انواع ویزای کانادا : شرایط ، مدارک لازم و هزینه ها

یکی از کشورهای پهناور و مهاجرپذیر آمریکای شمالی، کشور کاناداست. این کشور به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالایی که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جلب کند. در حال حاضر بسیاری از دانشجویان بین‌المللی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا را دارند. برای ادامه تحصیل

10 دقیقه
بهنام فارسی
27 شهریور 1401

معرفی کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal

سیستم آموزشی کشور کانادا سطح بسیار بالایی دارد، به طوری که دانشجویان بسیاری از سراسر جهان به دنبال تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور هستند. یکی از کالج‌هایی که بیش از 30 درصد دانشجویان آن را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده، کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal نام دارد. این کالج در استان کبک(استان فرانسوی

بهنام فارسی
27 شهریور 1400

معرفی بهترین رشته های کالج کانادا

سطح سیستم آموزشی کشور کانادا بسیار بالاست. این موضوع باعث شده تا بسیاری از دانشجویان ایرانی و دانشجویان سایر کشورهای جهان، دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در کالج‌‌های کانادا و مهاجرت به این کشور پیشرفته را دارید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

بهنام فارسی
8 شهریور 1400

معرفی ارزانترین کالج های کانادا برای دانشجویان بین المللی

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کالج‌ها یا دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند، می‌دانند که ادامه تحصیل در یک کشور دیگر می‌تواند با هزینه‌‌های بالایی همراه باشد. این هزینه‌ها علاوه بر هزینه‌ی زندگی، شامل هزینه‌ی دانشگاه و کالج است. هزینه دانشگاه و کالج به عوامل مختلفی چون نوع دانشگاه، نوع رشته مورد نظر و…

10 دقیقه
بهنام فارسی
11 مرداد 1401

عوامل موثر در موفقیت گرفتن پذیرش از دانشگاههای کانادا

هر ساله دانشجویانی از سراسر دنیا متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های کانادا هستند. رنکینگ جهانی خوب، کیفیت بالای آموزش عالی، مناسب‌بودن هزینه‌ها و سبک زندگی منظم و پویا در کانادا دلیل علاقمندی دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در این کشور مهاجرپذیر است. بنابراین برای اینکه در رقابت با سایر دانشجویان شانس بیشتری برای ورود به دانشگاه‌های این

10 دقیقه
بهنام فارسی
20 مرداد 1400

آیا تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم ممکن است؟

یکی از امن‌ترین و پرطرفدارترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل و زندگی، کشور کاناداست. دولت کانادا برای پذیرش مهاجرین بیشتر، در سال‌2020 و 2021 طرح‌های خوبی را معرفی کرد. به طوری که در چهار ماه ابتدایی سال 2020 برای 74 هزار مهاجر اقامت دائم کانادا صادر شد. سطح بالای سیستم آموزشی این کشور باعث شده

بهنام فارسی
9 آبان 1400

هزینه زندگی در تورنتو چقدر است؟

یکی از شلوغ‌ترین استان‌های کشور کانادا، استان انتاریو نام دارد. پایتخت این استان شلوغ و پر رفت و آمد شهری به نام تورنتو است یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی است . این شهر که در قسمت جنوب شرقی کانادا قرار گرفته به دلیل جمعیت بالایی که دارد(بالغ بر سه میلیون نفر) به عنوان

بهنام فارسی
2 بهمن 1400

بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر

همواره انتخاب مقصد برای دانشجویان بین‌المللی با توجه به نوع رشته، یکی از سخت‌ترین تصمیمات است. برای انتخاب کشور و دانشگاه مورد نظر بهتر است با تحقیقات و آگاهی کامل پیش بروید. در این مقاله شما را با بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر آشنا خواهیم کرد، پس تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
14 اسفند 1400

بهترین دانشگاه های کانادا رشته زبان انگلیسی

کشور کانادا همواره در زمره کشورهایی قرار گرفته است که هر ساله دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل در کانادا ، درخواست پذیرش خود را به دانشگاه‌های آن ارسال می‌کنند. در واقع رفاه اقتصادی، کیفیت سیستم آموزشی، دانشگاه‌های معتبر و… همه باعث شده‌اند که دانشگاه‌های این کشور انتخاب دانشجویان بین‌المللی باشد. در حال حاضر شرایط اخذ

بهنام فارسی
18 دی 1400

درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا چقدر است؟

بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا با اخذ اقامت تحصیلی به دیگر کشورهای جهان سفر کنند و تحصیلات خود را در دانشگاه‌های معتبر آن به اتمام برسانند. کشور کانادا هم یکی از بهترین کشورهایی است که مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. دانشگاه‌های معتبر این کشور به همراه سیستم آموزشی که دارند، توانسته‌اند

بهنام فارسی
21 مهر 1400

شرایط کار پس از تحصیل در کانادا و اخذ ویزای کاری

سیستم آموزشی سطح بالای کشور کانادا باعث شده تا هر ساله عده بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان بین‌المللی، دانشگاه‌ها و مدارس این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. طبق آمار منتشر شده از جانب دولت کانادا سالانه حدود 150 هزار تا 250 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا درخواست

بهنام فارسی
22 مهر 1400

بررسی تحصیل در رشته معماری در کانادا و آینده کاری

یکی از رشته‌های پرطرفدار و پرمتقاضی در دانشگاه‌های کشور کانادا، رشته معماری است. این رشته در بین رشته‌های مهندسی جایگاه و رتبه خود را پیدا کرده و از لحاظ کسب درآمد هم می‌تواند یک شغل پربازده و ایده‌آل باشد. کشور کانادا از آن دسته کشورهایی است که به این رشته بها و جایگاه بالایی داده

10 دقیقه
بهنام فارسی
13 آذر 1400

معرفی رشته های هنری پردرآمد در کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل و ادامه زندگی است. دانشگاه‌های معتبر، سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالا، رفاه اقتصادی و… همگی دلیل بر آن شده تا بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان ادامه تحصیل در کانادا  را انتخاب کنند. رشته هنر هم یکی از رشته‌های پرطرفداری است که هرسال متقاضی

بهنام فارسی
9 آذر 1400

معرفی بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته معماری

یکی از رشته‌های پرطرفدار کشور کانادا، رشته معماری است. ادامه تحصیل در این رشته می‌تواند آینده شغلی بسیار خوبی را برای فرد دانشجو رقم زند. در واقع رشته معماری یک نقطه مشترک بین رشته هنر و مهندسی است. بهترین دانشگاه های کانادا در حال حاضر با بهترین اساتید و سیستم آموزشی در حال ارائه دروس

بهنام فارسی
17 مرداد 1400

بهترین زمان اپلای دانشگاه های کانادا چه موقع است؟

کشور کانادا یکی از کشورهای محبوب دانشجویان در سراسر جهان است. سیستم آموزشی با کیفیت و بار علمی بالای دانشگاه‌ها و موسسات این کشور، باعث شده تا نام آن در بین پنج کشور برتر جهان از لحاظ سطح علمی قرار بگیرد. این کشور تا به امروز توانسته پذیرش بیش از 642 هزار دانشجوی بین‌المللی را

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
آیا برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ارزان قیمت هم نیاز به مدرک زبان است؟

به طور کلی برای ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه‌های کشور کانادا نیاز به مدرک زبان دارید. در صورت ورود به کالج می‌توانید در کشور کانادا در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی شرکت کنید.

آیا دانشگاه‌های ارزان کشور کانادا هم بورسیه تحصیلی دانشجویان را می‌پذیرند؟

در صورتی که دارای شرایط مناسب باشند، بورسیه تحصیلی دانشجو را می‌پذیرند. اخذ بورسیه تحصیلی به هیچ عنوان ارتباطی با دانشگاه‌های ارزان در کانادا نخواهد داشت.

آیا مدرک فارغ‌التحصیلی دانشگاه‌های ارزان قیمت معتبر نیست؟

سیستم آموزشی کشور کانادا در تمام دانشگاه‌های خصوصی و دولتی یکسان است و هیچ تفاوتی در اعتبار مدارک آن‌ها وجود ندارد.

هزینه زندگی و ادامه تحصیل در کشور کانادا چقدر است؟

به طور کلی نمی‌توان هزینه مشخصی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در نظر گرفت. هزینه تحصیل با توجه به شرایط دانشجو، نوع رشته، نوع دانشگاه و… متفاوت است. در حالی که هزینه زندگی هم با توجه به شیوه زندگی دانشجو متفاوت خواهد بود.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.