دانشگاه های ارزان کانادا : معرفی دانشگاه ارزان 2022

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در تلاش هستند تا برای ادامه تحصیل، پذیرش یکی از دانشگاه‌های کشور کانادا را دریافت کنند. با ورود به دانشگاه‌های این کشور، فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه و اشتغال به کار در کشور کانادا می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید.
بدیهی است که اگر به فکر مهاجرت هستید، انتخاب رشته در بین دانشگاه های ارزان کانادا یک گزینه مناسب است. کیفیت بالای آموزش در این کشور باعث شده تا دانشگاه‌های کانادا انتخاب اول بسیاری از دانشجویان باشد.
در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با دانشگاه‌های ارزان کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و دانشگاه‌های ارزان این کشور بیشتر آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:

مزایای تحصیل در کانادا چیست؟

ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا می‌تواند مزایای بسیاری را برای دانشجو به همراه داشته باشد. این مزایا باعث شده تا کشور کانادا انتخاب بسیاری از دانشجویان باشد. ازجمله مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هزینه ادامه تحصیل و هزینه زندگی در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای هم رده خود ازجمله استرالیا و آمریکا بسیار بیشتر است.
  • کیفیت آموزش در این کشور بسیار بالاست، بدین ترتیب مدارک دانشگاه‌های آن از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند.
  • زبان بیشتر دانشجویان در این کشور انگلیسی است و بیشتر اساتید به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. این موضوع باعث شده تا دانشجویان نیازی به یادگیری چند زبان نداشته باشند.
  • دانشجویان در حین تحصیل اجازه کار تمام وقت یا پاره وقت را دارند. از طرفی همراهان دانشجویان هم می‌توانند از این امکانات برخوردار شوند.
  • دانشجویان می‌توانند بعد از فارغ‌التحصیلی اقامت دائم این کشور را کسب کنند.

معرفی دانشگاه های ارزان کانادا

این کشور بیش از 640 هزار دانشجوی بین‌المللی دارد، این دانشجویان به دنبال دانشگاه‌هایی هستند که در رنکینگ جهانی رتبه بالایی داشته باشند. در حال حاضر دانشگاه‌های تورنتو، مک گیل، مک مستر و… به عنوان بهترین دانشگاه‌های کانادا معرفی شده‌اند. اما با وجود اعتبار بالایی که دارند، هزینه تحصیل در این دانشگاه‌ها هم بالاست. اگر به دنبال دانشگاه‌های ارزان قیمت کانادا هستید، ما در این بخش قصد داریم تا دانشگاه های ارزان کانادا را به شما معرفی کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دانشگاه گوئلف

 این دانشگاه که یک دانشگاه دولتی بوده در سال 1964 در شهر گوئلف استان انتاریو تاسیس شده است. دانشگاه گوئلف توانسته رتبه 19 را در رنکینگ کشوری و رتبه 450 را در رنکینگ جهانی به خود اختصاص دهد. این دانشگاه بزرگ که 3 پردیس و 7 دانشکده دارد حدود 28 هزار دانشجو را در خود جای داده است. ازجمله رشته‌هایی که برای دانشجویان مقطع کارشناسی در این دانشگاه وجود دارد می‌توان به اقتصاد و کسب و کار، هنر، علوم بیولوژی، علوم فیزیک، مهندسی، علوم انسانی، علوم اجتماعی، دامداری و کشاورزی اشاره کرد.

دانشگاه کنکوردیا

یکی از دانشگاه‌های ارزان کانادا که در استان کبک قرار داد، دانشگاه کنکوردیا است. با توجه به اینکه این دانشگاه در یک استان فرانسوی زبان است اما تمام دروس به زبان انگلیسی در آن تدریس می‌شود. این دانشگاه به عنوان یک موسسه آموزش عمومی جامع در شهر مونترال شناخته شده است. در حال حاضر رشته‌های هنر و علوم، هنر زیبا، مهندسی، کامپیوتر، بازرگانی و… در این دانشگاه تدریس می‌شود. حدود 31 درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند.

دانشگاه سنت بونیفیس

 این دانشگاه فرانسوی زبان در شهر وینیپگ استان منیتوبا قرار گرفته است. این دانشگاه که در سال 1818 تاسیس شده و در رنکینگ جهانی رتبه 78 را به خود اختصاص داده است. برای ادامه تحصیل در این دانشگاه در مقطع کارشناسی باید سالانه 7840 دلار بپردازید. این دانشگاه که یک دانشگاه بسیار کوچک است دارای 1400 دانشجو بوده و به صورت نیمه دولتی اداره می‌شود. ازجمله رشته‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شود می‌توان به رشته‌های هنر، پرستاری، کسب و کار، خدمات اجتماعی، علوم، زبان و مترجمی و آموزش اشاره کرد.

دانشگاه منونایت

 این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه خصوصی در شهر وینیپگ استان منیتوبا شناخته شده است. این دانشگاه که در سال 1999 تاسیس شده توانسته رتبه 74 را در رنکینگ کشوری به خود اختصاص دهد. دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه باید سالانه 10 هزار دلار بپردازند.
این دانشگاه از لحاظ وسعت کمی کوچک است به طوری که با یک پردیس خود توانسته 1700 دانشجو را پذیرش کند. دانشگاه منونایت رشته‌های تحصیلی مختلفی ازجمله شیمی، اقتصاد، موسیقی، موزیک درمانی و… را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

 این دانشگاه که به عنوان یکی از دانشگاه‌ های ارزان کانادا شناخته شده است در سال 1925 در استان نیوفاندلند کانادا تاسیس شد. این دانشگاه دارای 5 پردیس و 7 دانشکده است. این دانشگاه توانسته رتبه 24 را در رنکینگ کشوری به خود اختصاص دهد. دانشجویان برای ادامه تحصیل در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد باید 11460 دلار در سال بپردازند. دانشگاه نیوفاندلند توانسته 19 هزار دانشجوی بین‌المللی و بومی را در خود بگنجاند.
از رشته‌های مهمی که در این دانشگاه به دانشجویان ارائه شده است می‌توان به آموزش، مدیریت کسب و کار، پزشکی، پرستاری، دانشکده علوم انسانی، علوم عمومی و… اشاره کرد.

دانشگاه مانیتوبا

 این دانشگاه با عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی شناخته شده است. افتتاح آن به سال 1888 بازمی‌گردد و به عنوان اولین موسسه آموزشی در غرب کانادا شناخته شده است. رشته‌های کشاورزی، معماری، هنر، آموزش، محیط زیست، حرکت شناسی، مددکاری اجتماعی و…. از رشته‌های مهمی هستند که در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.

دانشگاه رایرسون

 دانشگاه رایرسون به عنوان یکی از دانشگاه‌های ارزان کانادا شناخته شده است. این دانشگاه تحقیقاتی در سال 1948 در شهر تورنتو تاسیس شده است. علاوه بر این موضوع دانشگاه رایرسون میزبان بزرگترین مدرسه تجاری در کشور است. رشته مهندسی و معماری، هنر، خدمات اجتماعی، علوم و آموزش در این دانشگاه ارائه شده‌اند. این دانشگاه یکی از معدود دانشگاه‌هایی است که کمترین دانشجویان بین‌المللی را در خود جای داده است. تنها حدود 5 درصد دانشجویان را دانشجویان بین‌‌المللی تشکیل می‌دهند.

ارزانترین دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

در مطلب بالا دانشگاه‌های ارزان کانادا را به شما معرفی کردیم، اما آیا ارزان بودن شهریه تحصیل در این دانشگاه‌ها در مقاطع مختلف متفاوت است؟ در ادامه دانشگاه‌هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا معرفی شده‌اند.

دانشگاه کلگری

 یکی دیگر از دانشگاه های ارزان کانادا که در استان آلبرتا قرار دارد، دانشگاه کلگری است. این دانشگاه توانسته رتبه 8 کشوری و رتبه 188 جهانی را به خود اختصاص دهد.، سال ساخت این دانشگاه به سال 1966 باز می‌گردد.
دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه باید سالانه 3700 دلار شهریه تحصیل خود را بپردازند. این دانشگاه در مقایسه با دیگر دانشگاه‌ها شهریه بسیار ارزانی دارد، از این رو می‌توان آن را به عنوان یکی از دانشگاه‌های ارزان کانادا معرفی کرد. دانشگاه کلگری با 4 پردیس و 14 دانشکده خود دارای بیش از 30 هزار دانشجو است. بیشتر دانشجویان این دانشگاه را علاوه بر ارزان بودن شهریه تحصیل با رشته‌های متنوعی که در مقطع کارشناسی ارشد دارد می‌شناسند.

دانشگاه ساسکاچوان

 این دانشگاه دولتی در سال 1907 در شهر ساسکاچوان تاسیس شده است. این دانشگاه در رنکینگ کشوری توانسته جایگاه 16 را به خود اختصاص دهد. شهریه ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه 4360 دلار در سال است. این دانشگاه با 26 هزار دانشجو دارای 18 دانشکده بوده، از این رو دانشجویان با محدودیت انتخاب رشته روبه‌رو نخواهند بود.
دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند در بیش از 80 رشته مختلف در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

دانشگاه سایمون فریزر

 دانشگاه سایمون فریزر که در سال 1965 فعالیت خود را آغاز کرده است یک دانشگاه دولتی بوده که در شهر برنابی استان بریتیش کلمبیا تاسیس شد. این دانشگاه در رنکینگ کشوری در جایگاه 10 و در رنکینگ جهانی در جایگاه 350  قرار گرفته است. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه را دارند باید سالانه 3750 دلار شهریه بپردازند.
این دانشگاه 3 پردیس و 8 دانشکده دارد و توانسته حدود 30 هزار دانشجو را در خود جای دهد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا شمالی

 این دانشگاه دولتی در شهر پرنس جورج استان بریتیش کلمبیا قرار گرفته است. سال تاسیس این دانشگاه به سال 1990 بازمی‌گردد، دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای 6 دانشکده و 5 پردیس بوده و توانسته در رنکینگ کشور کانادا رتبه 46 را کسب کند. هزینه ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه حدود 3300 دلار در سال می‌باشد. در این دانشگاه حدود 4 هزار دانشجو مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های مدیریت ناتوانی، مطالعات ملیتی، زبان انگلیسی، مشاوره پزشکی، آموزش، توسعه اقتصادی، علوم سلامت جامعه، کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار مشغول به تحصیل هستند.

کلام آخر

بسیاری از دانشجویان ادامه تحصیل در کشور کانادا را به دیگر کشورهای جهان ترجیح می‌دهند. سیستم آموزشی قوی و با کیفیت، هزینه تحصیل و هزینه زندگی مناسب و… باعث شده تا توجه بسیاری از دانشجویان به سمت ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور جلب شود. افزایش هزینه تحصیل و هزینه زندگی در کشور کانادا باعث شده تا بسیاری از افراد به سمت ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ارزان قیمت این کشور بروند. برخی تصور می‌کنند دانشگاه‌های ارزان قیمت کشور کانادا، سطح علمی لازم را ندارند. در صورتی که هیچ تفاوتی در نحوه آموزش در دانشگاه‌های ارزان قیمت و گران قیمت وجود ندارد. در این مطلب سعی کردیم تا شما را با دانشگاه‌های ارزان‌قیمت کشور کانادا بیشتر آشنا کنیم.

سوالات متداولبه طور کلی برای ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه‌های کشور کانادا نیاز به مدرک زبان دارید. در صورت ورود به کالج می‌توانید در کشور کانادا در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی شرکت کنید.

در صورتی که دارای شرایط مناسب باشند، بورسیه تحصیلی دانشجو را می‌پذیرند. اخذ بورسیه تحصیلی به هیچ عنوان ارتباطی با دانشگاه‌های ارزان در کانادا نخواهد داشت.

سیستم آموزشی کشور کانادا در تمام دانشگاه‌های خصوصی و دولتی یکسان است و هیچ تفاوتی در اعتبار مدارک آن‌ها وجود ندارد.

به طور کلی نمی‌توان هزینه مشخصی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در نظر گرفت. هزینه تحصیل با توجه به شرایط دانشجو، نوع رشته، نوع دانشگاه و… متفاوت است. در حالی که هزینه زندگی هم با توجه به شیوه زندگی دانشجو متفاوت خواهد بود.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
18 دی 1400

درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا چقدر است؟

بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا با اخذ اقامت تحصیلی به دیگر کشورهای جهان سفر کنند و تحصیلات خود را در دانشگاه‌های معتبر آن به اتمام برسانند. کشور کانادا هم یکی از بهترین کشورهایی است که مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. دانشگاه‌های معتبر این کشور به همراه سیستم آموزشی که دارند، توانسته‌اند

بهنام فارسی
9 آبان 1400

معرفی بهترین مدارس آنلاین کانادا

اگر قصد مهاجرت به یک کشور دیگر را دارید، بی شک کشور کانادا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. سیستم آموزشی این کشور در مقاطع تحصیلی مختلف پیشرفت بسیاری داشته است، از این رو بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان در سراسر جهان خواهان اپلای کانادا و ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های کانادا هستند.

بهنام فارسی
17 مهر 1401

دانشگاه کنکوردیا کانادا Concordia University

کانادا سرزمین فرصت‌هاست. بسیاری از دانشجویان آرزوی تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را در سر دارند. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای توسعه یافته و پیشرفته کمتر می‌باشد. از طرفی مدارک این دانشگاه‌ها هم از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند، از این رو رقابت بر سر پذیرش در دانشگاه‌های کشور

بهنام فارسی
17 بهمن 1400

بازار کار مهندسی کامپیوتر در کانادا چگونه است؟

رشته مهندسی کامپیوتر که با نام Computer Engineering هم شناخته می‌شود، یکی از بهترین رشته‌های تحصیلی در کشور کاناداست. بسیاری از اساتید این رشته را ترکیبی از رشته‌ی برق، الکترونیک و علوم کامپیوتر می‌دانند. در واقع این رشته تحصیلی برخلاف دیگر رشته‌های کامپیوتر چون مهندسی نرم افزار، دارای پیش زمینه‌ای در مهندسی الکترونیک و مهندسی

بهنام فارسی
21 مهر 1400

راهنمای اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا

کانادا کشوری است که به اتحاد خانواده اهمیت زیادی می‌دهد. به این معنی که به دانشجو این فرصت را می‌دهد که خانواده خود را نیز به عنوان همراه به کانادا بیاورد. این کار به میزان زیادی به کم شدن استرس دانشجو کمک می‌کند و از نظر روحی تاثیر مثبتی نیز در فرد می‌گذارد. اگر هم

بهنام فارسی
19 مهر 1400

بررسی هزینه تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا

کشور کانادا از آن دسته کشورهایی است که هر ساله توجه عده بسیاری از توریست‌ها، گردشگران، دانشجویان، دانش آموزان، سرمایه گذاران و.. را به سمت خود جلب می‌کند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به دلیل داشتن سیستم آموزشی سطح بالا و با کیفیت، قصد دارید برای ادامه تحصیل به کانادا

بهنام فارسی
8 شهریور 1400

معرفی ارزانترین کالج های کانادا برای دانشجویان بین المللی

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کالج‌ها یا دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند، می‌دانند که ادامه تحصیل در یک کشور دیگر می‌تواند با هزینه‌‌های بالایی همراه باشد. این هزینه‌ها علاوه بر هزینه‌ی زندگی، شامل هزینه‌ی دانشگاه و کالج است. هزینه دانشگاه و کالج به عوامل مختلفی چون نوع دانشگاه، نوع رشته مورد نظر و…

10 دقیقه
بهنام فارسی
22 شهریور 1401

بهترین دانشگاه های مونترال کانادا (شرایط و هزینه پذیرش)

تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا، آرزوی بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است. این کشور با سیستم آموزشی سطح بالا و با کیفیتی که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را در سراسر جهان به خود جلب کند. البته وجود دانشگاه‌های معتبر هم در این امر بی تاثیر نخواهد بود. در این مطلب قصد داریم تا در

10 دقیقه
بهنام فارسی
11 خرداد 1400

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

هر ساله حدود 350 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل به کانادا می‌روند. کیفیت بالای سیستم آموزشی کانادا باعث شده تا بسیاری از دانشجوها، دانشگاه‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. کشور ما هم از این قاعده مستثنی نبوده و در بین 10 کشوری است که بیشترین ویزای تحصیلی کانادا برای آن صادر می‌شود.

بهنام فارسی
25 تیر 1401

نمونه استادی پلن کانادا + آموزش نگارش

نمونه استادی پلن کانادا یکی از نیازها و دغدغۀ بیشتر افرادی است که به دنبال اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستند. چرا که مهم‌ترین مدرک برای دریافت ویزای تحصیلی از سوی سفارت کانادا استادی پلن است. پس شما باید متنی حرفه‌ای، جذاب و متقاعدکننده بنویسید که شانس پذیرش‌تان را افزایش دهد. اما استادی پلن چیست؟ در

10 دقیقه
بهنام فارسی
4 شهریور 1401

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2022

گاهی داشتن تخصص و مهارت شما را از سایرین متمایز می‌کند. تخصصی که در تمام دنیا کارآمد باشد، می‌تواند برای‌تان زندگی خوب و بدون دغدغه در کشوری مدرن و با امکانات رفاهی و خدمات اجتماعی عالی بسازد. کانادا کشوری با اقتصاد پویا و فرصت‌های شغلی فراوان است؛ که سالانه متخصصان بین‌ المللی حرفه‌ای را به

12 دقیقه
بهنام فارسی
26 دی 1400

بهترین کشور برای تحصیل هوش مصنوعی + معرفی دانشگاه ها

آیا تا به حال عبارت هوش مصنوعی به گوشتان خورده است؟ در واقع هوش مصنوعی یکی از گرایش‌های رشته کامپیوتر است  و به هر هوشی که شبیه به هوش انسان باشد گفته می‌شود. به عبارتی دیگر هوش مصنوعی، استفاده از یک کامپیوتر برای شبیه سازی و تقلید از هوش انسان است. امروزه هوش مصنوعی جای

بهنام فارسی
27 شهریور 1401

هزینه ویزای تحصیلی کانادا به تفکیک مراحل

گاهی یک تصمیم مسیر زندگی فرد یا حتی یک خانواده را به‌کلی تغییر می‌دهد. تحصیل در کانادا چنین فرصت بزرگ و فوق‌العاده‌ای است. اما این تغییر چه مقدار هزینه دارد؟ برای تحصیل در کانادا چه‌قدر سرمایه لازم است؟ برای پاسخ این پرسش‌‌هل باید جزئیات مالی تحصیل دانشجویان بین المللی، از جمله هزینۀ تهیه مدارک لازم

بهنام فارسی
2 آذر 1401

تفاوت کالج با دانشگاه در کانادا و نحوه پذیرش آنها چیست؟

احتمالا شما هم افراد زیادی را می‌شناسید که برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرده‌اند؛ یا همین حالا به فکر مهاجرت تحصیلی به این کشور امریکای شمالی هستند. سفری برای ساختن آینده‌ای موفق و پیمودن مسیر رشد تحصیلی و شغلی. اگر شما هم ابتدای این سفر هیجان‌انگیز هستید و هنوز انتخاب نکرده‌اید برای چه رشته‌ای و

10 دقیقه
بهنام فارسی
19 مهر 1400

مزایای تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی چیست؟

امروزه ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان به یکی از هدف‌های مهم دانشجویان تبدیل شده است. دانشگاه‌های کانادا هم از این قاعده مستثنی نیستند کشور کانادا از سیستم آموزشی سطح بالایی برخوردار است، به همین دلیل بیش از 67 درصد دانشجویان بین‌المللی ترجیح می‌دهند در دانشگاه‌های این کشور به تحصیلات خود ادامه دهند. در این

بهنام فارسی
11 مرداد 1401

لیست دانشگاه های کانادا برای اپلای

شاید مدت ها است که فکر شما درگیر ادامه تحصیل در یک کشور دیگر است. امروز ما قصد داریم یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل را به شما معرفی کنیم. دانشگاه های خوب، تحصیلات عالی، موقعیت شغلی مناسب، سطح فرهنگ بالا و … همه از عواملی است که بسیاری از افراد را در سراسر

13 دقیقه
بهنام فارسی
30 آبان 1401

تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا

اگر بدنبال تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا هستید، بی شک جایتان اینجاست! کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای اکثر رشته‌ها، خصوصا رشته روانشناسی است. سطح کیفیت خدمات زندگی، آموزشی و فرهنگی، آن را به یکی از محبوبترین مکان تحصیلی تبدیل کرده است. به دلیل اینکه دولت کانادا بر آگاهی و سلامت روان  شهروندان

12 دقیقه
بهنام فارسی
21 مرداد 1400

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

زندگی در یک کشور دیگر با شرایط اقتصادی و فرهنگی جدید در ابتدا برای هر فردی کمی سخت است. کشور کانادا هم جزو یکی از بهترین مقاصد دانشجویان برای ادامه تحصیل است. این کشور به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی که دارد، هرساله عده بسیاری از دانشجویان از کشورهای مختلف جهان را جذب خود می‌کند.

10 دقیقه
سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
آیا برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ارزان قیمت هم نیاز به مدرک زبان است؟

به طور کلی برای ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه‌های کشور کانادا نیاز به مدرک زبان دارید. در صورت ورود به کالج می‌توانید در کشور کانادا در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی شرکت کنید.

آیا دانشگاه‌های ارزان کشور کانادا هم بورسیه تحصیلی دانشجویان را می‌پذیرند؟

در صورتی که دارای شرایط مناسب باشند، بورسیه تحصیلی دانشجو را می‌پذیرند. اخذ بورسیه تحصیلی به هیچ عنوان ارتباطی با دانشگاه‌های ارزان در کانادا نخواهد داشت.

آیا مدرک فارغ‌التحصیلی دانشگاه‌های ارزان قیمت معتبر نیست؟

سیستم آموزشی کشور کانادا در تمام دانشگاه‌های خصوصی و دولتی یکسان است و هیچ تفاوتی در اعتبار مدارک آن‌ها وجود ندارد.

هزینه زندگی و ادامه تحصیل در کشور کانادا چقدر است؟

به طور کلی نمی‌توان هزینه مشخصی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در نظر گرفت. هزینه تحصیل با توجه به شرایط دانشجو، نوع رشته، نوع دانشگاه و… متفاوت است. در حالی که هزینه زندگی هم با توجه به شیوه زندگی دانشجو متفاوت خواهد بود.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.