بهنام فارسی
مهاجرت تحصیلی
فوریه 6, 2022
9 دقیقه زمان مطالعه

کالج زبان کانادا | بهترین کالج های زبان کانادا + هزینه

بهنام فارسی
مهاجرت تحصیلی
فوریه 6, 2022
9 دقیقه زمان مطالعه

کالج زبان کانادا | بهترین کالج های زبان کانادا + هزینه

برای مهاجرت به هرکشوری راه و روش های مختلفی وجود دارد اما برخی از این راه‌ها بخاطر محاسن شان بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند و اصطلاحا راه های طلایی نامیده می‌شوند. یکی از این راه‌ها برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل در رشته‌ی زبان بوده که این حجم از استقبال بدلیل امکانات بالایی است که دولت کانادا در اختیار دانشجویان این رشته قرار داده است. همچنین هزینه تحصیل نسبت به سایر کشورها در کانادا بسیار پایین است، بخاطر روش‌های نوین آموزشی مدارک تحصیلی دانشگاه‌های این کشور در تمام جهان معتبر می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

زبان در کشور کانادا

کانادا اصطلاحا کشوری دو زبانه است. زبان‌های انگلیسی و فرانسوی، زبان‌های اصلی این کشورند. زبان اول انگلیسی بوده و اکثریت مردم به این زبان صحبت می‌کنند و فرانسوی نیز زبان دوم می‌باشد. دوزبانه بودن یعنی  ادارات و موسسات دولتی کانادا به هر دو زبان فوق به انتخاب مردم پاسخگو هستند.

پراکندگی این دو زبان در استان‌ها و شهرهای مختلف این کشور متفاوت است. مثلا شهر کبک و شهرهای همسایه اش، شهر نیوبرانزویک و مانیتوبا از جمله شهرهایی هستند که زبان فرانسوی در آنها رایج‌تر است و اکثریت سکنه‌ی آن‌ها به این زبان صحبت می‌کنند. اگر انتخاب شما برای مهاجرت می‌باشند باید توجه داشته باشید که اغلب دانشگاه ها و …هم بیشتر زبان فرانسوی برایشان اهمیت دارد. البته در ادامه دانشگاه‌هایی که زبان فرانسوی زبان تدریس شان است را تفکیک کرده‌ایم .

البته بجز این دو زبان اصلی زبان‌هایی همچون عربی، چینی و… نیز در کانادا دیده می‌شود ولی در اقلیت قرار دارند.

تحصیل زبان در کالج های کانادا

برای تحصیل زبان در کالج های کانادا ابتدا رشته زبان مد نظرتان را مشخص کنید، چراکه عامل مشخص کننده دانشگاه و شهر و محل کار شما می‌شود. سپس دانشگاه‌هایی که تدریس این رشته را دارند جست و جو کنید و البته به شهرهای دانشگاه‌های مربوطه هم توجه کنید. شما به لیستی از بهترین دانشگاه‌های موجود مربوط به رشته‌ی مدنظرتان، سبک آموزشی و مبلغ مورد نیاز برای تحصیل در آنها نیاز دارید. ما در اینجا گزیده‌ای از این موارد را برای شما آورده‌ایم.

برای انتخاب رشته هم اگه زمینه‌ی قبلی در هیچ رشته ای ندارید با توجه به نیازمندی ها و بازار کار کشور هدفتان انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید.

برای نمونه از جمله مزایای تحصیل در کانادا اخذ اقامت دائم و وجود شغل تضمین شده برای شماست.

کالج زبان انگلیسی در کانادا

زبان انگلیسی در کنار زبان فرانسوی از زبان های رسمی در کاناداست. حتی می‌توان گفت در کانادا افراد بیشتری به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. به همین دلیل آموزش و ارتقا زبان و ادبیات انگلیسی بسیار مهم است. در کانادا حدود 250 موسسه آموزشی برای زبان وجود دارد.

برای اخذ پذیرش در کانادا در مقطع کارشناسی باید نمره آیلتس شما بالای 6 باشد. تحصیل در کالج زبان کانادا و گذراندن دوره‌های زبان در کانادا کمک می‌کند برای اخذ پذیرش در مقاطع بالاتر شانس بیشتری داشته باشید. تمام خدماتی که به سایر دانشجویان ارائه می‌شود برای دانشجویان رشته زبان در کانادا نیز ارائه می‌شود مانند:

 • حمل و نقل عمومی
 • خدمات اقامتی
 • خدمات مشاوره
 • امکان شرکت در گروه های هنری و ورزشی 
 • امکان شرکت در اردوهای دانشجویی
 • امکان عضویت در کتابخانه
 • و …

کالج زبان فرانسوی در کانادا

زبان فرانسوی یک زبان جذاب برای دانشجویان بین المللی برای یادگیری است. به همین دلیل بسیاری افراد تصمیم میگیرند برای تحصیل در کانادا رشته زبان فرانسوی را انتخاب کنند. این زبان در طول سال‌ها جایگاه خود را در کانادا حفظ کرده و یکی از دو زبان رسمی کشور است. در بسیاری از شهرها و استان های کانادا مثل کبک مردم به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید و می‌خواهید یک زبان جدید یاد بگیرید، تحصیل در رشته زبان فرانسوی در کالج های زبان کانادا یک موقعیت عالی برای تحصیل در موسسات با رتبه بالا بوده و در نهایت امکان کار و حتی اخذ  اقامت کانادا را خواهید داشت.

شرایط پذیرش تحصیلی رشته زبان در کالج های کانادا

برای افرادی که قصد شرکت در دوره های زبان زیر6 ماه را دارند ویزای کوتاه مدت یا همان ویزای توریستی کفایت می‌کند، اما بالای 6 ماه نیازمند ویزای تحصیلی می‌باشد.

سن

جالب است بدانید افراد درسن زیر 18 سالگی نسبت به بالای 18 سال ها از شانس بالاتری برای مهاجرت به کانادا برخوردارند این به دغدغه ای تبدیل شده که در مهاجرت به سایرکشور‌ها مطرح نیست. اما خوشبختانه علاوه بر افراد 17 و 18 ساله امکان تحصیل برای آنهایی که مدرک کارشناسی‌شان را به تازگی دریافت کرده اند وجود دارد.این دسته از افراد احتمالا حدود 22 سال سن دارند و حتی افراد بالای 25 سال با شرایط و اهداف خاص هم امکان مهاجرت تحصیلی را پیدا می‌کنند.

زبان

برای تحصیل معمولا دو رشته آموزش زبان انگلیسی و رشته ادبیات انگلیسی بیشتر در معرض انتخاب هستند. به طور کلی برای مهاجرت تحصیلی یک سطحی از تسلط به زبان کشور هدف مورد نیاز است. رشته‌ی زبان شناسی هم در کانادا از جمله رشته هایی است که شغل های پر درامدی دارد مثل: مترجم زبان اشاره، استاد دانشگاه و…

مدارک لازم

می‌توان گفت مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کالج های کانادا تقریبا با سایر رشته‌های تحصیلی مشترک است و صرفا با توجه به درخواست دانشگاه یا محل کار و… می‌تواند کمی متفاوت شود. به این ترتیب گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر در کانادا و سپس دریافت ویزا لازم است. پس باید ترجمه مدرک تحصیلی فعلی خود را آماده کنید و معدل خود را بررسی کنید. حداقل معدل مورد نیاز را که 12 و 13 به ترتیب برای کالج و دانشگاه بوده را دارا هستید یا خیر. در صورت دارا بودن سراغ گام بعدی بروید.
اما یکی از مواردی که در پیشبرد مراحل مهاجرت شما و سرعت بخشیدن به آن موثر است نوشتن انگیزه نامه می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم برای تهیه آن بصورت حرفه ای هزینه و زمان صرف کنید.
اگر از سایر اساتید پیشین خود توصیه نامه به همراه داشته باشید شانس بیشتری پیدا می‌کنید. مدارک نام برده شده مدارک اولیه مورد نیاز شما می‌باشند؛ پس از جمع آوری به دانشگاه هدف درخواست بدهید و بعد درخواست ویزا داشته باشید.

طول دوره تحصیل در کالج زبان کانادا چقدر است؟

دوره های زبان در کانادا برای تقویت و سطح دانشجو در 8 سطح ارائه میشود. قبل از شروع دوره یک آزمون تعیین سطح از دانشجو گرفته می‌شود و با توجه به سطح دانشجو طول دوره زبان مشخص می‌شود.

 • سطح 1 تا 7 :برای هر سطح بین 7 هفته تا دو ماه 
 • سطح 8 : 7 هفته تا دو ماه
 • سطح 8 دوره بلند مدت : 14 هفته

اما بازار کار رشته ی زبان در کشور کانادا چطور است؟

در کارهایی مثل تفسیر و ترجمه و آموزش زبان پیشنهاد کاری وجود دارد. و برای استفاده از این پیشنهاد‌های کاری شما نیازمند مدرک لیسانس و بالاتر داشته باشید.

معرفی کالج های زبان در کانادا

با توجه به همان موضوع پراکندگی دو زبان اصلی در این کشور کالج های زبان و بهترینشان را نام می‌بریم:

بیان شد اغلب جمعیت استان کبک فرانسوی زبان هستند و درنتیجه زبان تدریس در کالج هایشان هم فرانسوی می‌باشد. اما کالج های شهرمونترال در این استان اغلب برنامه ریزی و تدریس خود را با زبان انگلیسی پیش می‌برند.
 از جمله آنها: دانشگاه کنکوردیا، دانشگاه مک گیل و در شهرشربروک هم دانشگاه بیشاپ تدریس به زبان انگلیسی دارد. البته در برخی استان‌های دیگر مثل دانشگاه مونکتون واقع در شهر نیوبرونزویک و دانشگاه سنت آن واقع در نووا اسکاشیا به زبان فرانسوی تدریس دارند.

اسامی برترین کالج های زبان

SSLC کانادا

در این کالج علاوه بر آموزش جهت دریافت مدرک دوره‌های آموزشی برای ورود به مشاغل را هم برای دانشجویانش فراهم می‌کند. در شهرهای سوری، ویکتوریا، ونکوور، تورنتو می‌باشد.

ILAC کانادا

یکی از شرایط خاصی که این دانشگاه برای دانشجویانش فراهم کرده این است که می‌توانند با یک خانواده بومی در کشور کانادا در طول دوره تحصیل زندگی کنند و این کالج در شهر ونکوور واقع شده است.

ILSC کانادا

هردو زبان فرانسه و انگلیسی را ارائه می‌دهد و در شهر تورنتو واقع شده است.

Home Language International کانادا

این دانشگاه به دانشجویانش این امکان را می‌دهد که به همراه استاد درس زبانشان درفضا و مکانی شبیه به خانواده قرار گرفته، به این سبک با گفت و گوی دائمی زبان را به شیوه ای کار آمدتر و نوین‌‌تر بیاموزند. شعب این کالج در شهرهای ونکوور و تورنتو واقع است.

مهاجرت به کانادا از طریق کالج زبان

راه های قانونی برای اقدام به درخواست ویزا و… برای افرادی که قصد ادامه تحصیل یا شروع تحصیل در رشته های زبان کالج های زبان کانادا را دارند وجود دارد. شهروندان کشورهای اروپایی با ویزای توریستی هم می‌توانند تحصیل کمتر از 6 ماه را در کانادا تجربه کنند. سایرین برای مهاجرت نیازمند دریافت ویزای تحصیلی کانادا خواهند بود.

دوره های متفاوتی در زمینه ها و مقدمه‌های مختلفی ارائه می‌شود، مثلا دوره‌های زبان مختص به ورود برای سایر رشته ها مثل:

 • دوره های آموزشی تخصصی کادر بهداشت و درمان
 • دوره های قبل از ورود به دانشگاه یا کالج زبان
 • دوره جنرال زبان انگلسیی در کانادا
 • دوره های مختص آزمون کمبریج
 • دوره های آموزشی بیزینس

هزینه های مهاجرت به کانادا از طریق کالج زبان

هزینه های اپلای و اخذ ویزای تحصیلی مانند سایر رشته‌ها است. شما باید هزینه اپلیکیشن فی، هزینه های اخذ ویزای تحصیلی، سفر به کانادا و … را به طور کامل پرداخت کنید که در مقاله هزینه تحصیلی اپلای کانادا به طور کامل توضیح داده‌ایم.اما شهریه کالج زبان کانادا با توجه به طول دوره متفییر خواهد بود.

 • برای یک دوره 12 هفته‌ای زبان انگلیسی در تورنتو باید حدود 35000 دلار پرداخت کنید.
 • برای یک دوره 12 هفته ای زبان انگلیسی در ونکوور باید حدود 4000 دلار پرداخت کنید.
 • برای یک دوره 12 هفته ای زبان فرانسوی در مونترال باید حدود 3500 دلار پرداخت کنید.
 • برای یک دوره 12 هفته ای زبان فرانسوی در کلگری باید حدود 3400 دلار پرداخت کنید.

ارزانترین کالج ها برای تحصیل زبان در کانادا

ابتدا تعدادی از موسسات زبان کانادا که نسبت به سایرین هزینه کمتری را دریافت می‌کنند را نام می‌بریم:

موسسات واقع در تورنتو

 • Kaplan International English
 • Language Studies International

موسسات ونکوور

 • Kaplan International English
 • Tamwood International Internatio
 • Language Studies International

آموزش دوره های زبان در کشور کانادا هفتگی محاسبه می‌شود. هم از نظر برنامه هم هزینه، بنابراین وقتی در جست وجوی برآورد قیمت ها هستید آمار بصورت هفتگی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

کلام آخر

از آنجایی که مهاجرت یعنی انتقال دائمی مکان جغرافیایی زندگی امری حساس و حائز اهمیت می‌باشد نیازمند تحقیق و برنامه‌ریزی اصولی و طولانی مدت می‌باشد. در این امر حتما باید از افراد و موسسات معتبر مربوط به این امر و تعدادی از ساکنان کشور مقصد مشاوره و راهنمایی گرفت. باید به قوانین و شرایط بروزرسانی شده در تاریخ مدنظرتان در رابطه با شرایط سنی و تحصیلی‌تان بطور دقیق کامل آگاه باشید. سعی کنید تمام قوانین مربوط به معافیت از یک سری موارد که باعث اتلاف وقت می‌شود و هم چنین یک سری مواردی که تحت عنوان موارد طلایی وجود دارند را هم مورد توجه قرار دهید.

بهنام فارسی

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید

سوالات متداول

سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور

برای آموزش زبان در کشور کانادا ویزای موقت کفایت می‌کند ؟
بله، اگر قصد تحصیل در دوره های آموزش زبان که بصورت کمتر از 6 ماه ارائه می‌شوند را دارید ویزای موقت برای شما کفایت می‌کند و می‌توانید اقدام به مهاجرت کنید.
برای تحصیل در کانادا باید به هر دو زبان اصلی این کشور مسلط بود؟
خیر، گفتیم کانادا اصطلاحا کشوری دو زبانه است و این بدان معناست که ادارات و موسسات دولتی این کشور موظفند به هردو زبان انگلیسی و فرانسه به انتخاب مراجعه کنندگان پاسخگو باشند. اما در کل زبان انگلیسی از نظر درصد جمعیت غالب تر بوده و درمناطق بیشتری رواج دارد ولی بازهم با توجه به پراکندگی این دو زبان در مناطق مختلف کانادا و منطقه هدف خودتان می‌توانید انتخاب کنید که به کدام یک از زبانها مسلط شوید.
بازار کار رشته ی زبان در کشور کانادا چطور می‌باشد و شامل مشاغل پر درآمد هم می‌شود؟
پیشنهادهای کاری متعددی برای این رشته در کشور کانادا وجود دارد و برای شرکت در آنها حداقل نیازمند مدرک لیسانس می‌باشید. در رابطه با مشاغل پر درآمد مربوط به رشته زبان جست جویی در رابطه با رشته زبان‌شناسی هم داشته باشید.
هزینه موسسات زبان در کانادا چطور است؟
درکل در مقایسه با سایر کشور های ارائه دهنده آموزش کانادا هزینه ی مناسب‌تری دارد و محاسنی همچون مورد قبول بودن مدرکی که از کانادا دریافت می‌کنید، برای سایر نقاط جهان به آن برتری می‌دهد. اما در رابطه با هزینه باید بدانید طبق برنامه آموزشی کالج های زبانشان که بصورت هفتگی است هزینه هم هفتگی محاسبه می‌شود و لیستی از کم هزینه ترین موسسات زبان کانادا در بالا آورده شد

دیدگاه‌های شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید

همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیلی را به شما ارائه دهند.

مشاوران مجرب و حرفه‌ای

مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

CanApply Newsletter Icon

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه "کن‌اپلای" علاوه بر دریافت اخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشورکانادا، از 50 دلار تخفیف ویژه کاربران نیز بهره‌مند شوید
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌ باشد.