تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

هرساله بیش از 200 هزار نفر از سراسر جهان، دانشگاه‌های کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. بسیاری از افرادی که برای ادامه تحصیل به این کشور سفر کرده‌اند، به دلیل وجود شرایط اقتصادی مطلوب ترجیح می‌دهند که بعد از اتمام تحصیلات خود، اقامت دائم بگیرند. بر اساس آخرین آمار منتشر شده، حدود 95 درصد افرادی که در دانشگاه‌های کانادا درس خوانده‌اند، مشغول به کار هستند و بیش از 80 درصد این جمعیت، شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود دارند. کانادا به دلیل داشتن دانشگاه‌هایی با سطح علمی و کیفیت آموزشی بالا و مدارک معتبر به‌عنوان یکی از اعضای گروه G8 شناخته شد. (این گروه شامل کشورهایی است که بیشترین مقدار بودجه دولت خود را به بخش آموزش اختصاص می‌دهند.)
اما برای ادامه تحصیل در کانادا، باید مدارک معتبری ارائه کنید. یکی از مهم‌ترین مدارک، میزان تمکن مالی است. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که تمکن مالی چیست و چرا باید آن را برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا ارائه دهید؟ و میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا را از کجا باید بگیرید؟ برای پاسخ به این سوالات در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. 

بیشتر بخوانید:

تمکن مالی چیست؟

برای گرفتن ویزای تحصیلی در کشور کانادا فرد باید میزان تمکن مالی خود اثبات کند. تمکن مالی همان توانایی فرد برای پرداخت هزینه‌های جاری زندگی است. برای گرفتن ویزای تحصیلی باید گواهی تمکن مالی خود را با مراجعه به بانک موردنظر و با ارائه مدارک موردنیاز گردش حساب 4 تا 6 ماه گذشته دریافت کنید. این گواهی باید به زبان انگلیسی باشد تا بتوانید آن را به دانشگاه‌های کانادا ارائه کنید. در گواهی تمکن مالی، موجودی حساب فرد در همان لحظه هم به ریال و هم به واحد پول کشور کانادا عنوان خواهد شد. در واقع این گواهی میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا را نشان خواهد داد. 

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی در سال 2022 چقدر است؟

معمولا میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا برای هر فردی بستگی به هزینه‌های زندگی، دانشگاه موردنظر و شرایط و امکانات دانشجو دارد. اما به‌طور میانگین میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا برای هر دانشجو سالیانه حدود 16 هزار دلار است که باتوجه‌به امکانات کاهش یا افزایش پیدا خواهد کرد.

هر دانشجو علاوه بر پرداخت هزینه‌های مربوط به تحصیل باید هزینه اقامت و زندگی در آنجا را هم بپردازد که در جدول آن‌ها را بررسی کرده‌ایم:

وضعیت

هزینه زندگی

هزینه شهریه

هزینه بلیت

هزینه کلی

مجرد

10000 دلار

16000 دلار

2000 دلار

28000 دلار

متاهل

14000 دلار

16000 دلار

4000 دلار

34000 دلار

در صورت داشتن فرزند به هزینه کلی حدود 3000 دلار اضافه خواهد شد.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استان کبک کانادا چقدر است؟

یکی از استان‌های فرانسوی زبان کشور کانادا، استان کبک است. هزینه اقامت و تحصیل در این شهر به‌مراتب در مقایسه با سایر استان‌ها بیشتر است. میزان تمکن مالی برای تامین هزینه زندگی دانشجویی در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی در این استان به شرح زیر است:

هزینه زندگی سالیانه هر دانشجو

12000 دلار

هزینه زندگی سالیانه اولین عضو خانواده

6000 دلار

هزینه زندگی سالیانه دومین عضو خانواده زیر 18 سال

5000 دلار

البته این هزینه‌ها باتوجه‌به هزینه شهریه دانشگاه موردنظر متغیر خواهد بود.

شرایط تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویانی که بورسیه دارند، چگونه است؟

درصورتی‌که از طرف دانشگاه‌های معتبر و موسسات آموزشی معتبر کشور کانادا بورسیه داشته باشید، باز هم به ارائه گواهی تمکن مالی نیاز دارید. در واقع این گواهی نشان‌دهنده توانایی پرداخت هزینه‌ها از جانب فرد است و وضعیت اقتصادی و مالی فرد را برای سفارت کانادا و اجازه ورود به این کشور نشان می‌دهد.

گرفتن بورسیه از دانشگاه‌های معتبر کانادا به دو صورت امکان‌پذیر است:

 1. بورسیه فول فاند تحصیلی: در بورسیه فول فاند، معمولا دانشجو باید در یکی از رشته‌های مهندسی، بهداشت، علوم اجتماعی، علوم طبیعی و علوم انسانی تحصیل کند. همچنین علاوه بر رشته تحصیلی باید بتواند در این رشته‌ها نمره زبان و معدل بالایی کسب کند یا بتواند مقاله یا پژوهش‌های علمی ارائه دهد. در این صورت است که دانشگاه تمامی هزینه‌های تحصیل، زندگی، تحقیقات و یک حقوق ماهانه را برای دانشجو در نظر خواهد گرفت. معمولا در این نوع بورسیه هم به ارائه گواهی تمکن مالی نیاز خواهید داشت.
 1. بورسیه تحصیلی: در بورسیه تحصیلی فرد باید برای نشان دادن وضعیت مالی و توانایی پرداخت هزینه‌های مربوطه، تمکن مالی خود را ارائه دهد. در این نوع بورسیه، فرد می‌تواند پس از اتمام دوره تحصیلات خود به دنبال کار باشد تا اقامت دائم دریافت کند.

روش‌های اثبات تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا چگونه است؟

روش‌هایی که می‌توان با استفاده از آن میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا در سال 2022 را اثبات کرد، عبارت‌اند از:

 • ارائه چک بانکی که قابلیت تبدیل به دلار در کشور کانادا را دارد
 • ارائه گواهی تمکن مالی که نشان‌دهنده حمایت دانشجو از جانب والدین یا همسر است
 • داشتن یک حساب بانکی معتبر در کشور کانادا و داشتن یک موجودی معقول برای زندگی یک فرد در این کشور
 • داشتن بورسیه تحصیلی از یک مرکز آموزشی معتبر در کانادا
 • در صورت تاهل دانشجو، ارائه مدارک املاک و مستغلات آن
 • ارائه گواهی تمکن مالی در 4 تا 6 ماه گذشته. در صورتی که گردش حساب بالا باشد بهتر است علاوه بر موجودی گردش حساب را نیز ارائه دهید.

این موارد از جمله مواردی هستند که در وب‌سایت دولتی کشور کانادا برای اثبات میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا سال 2022 عنوان شده است.

اصولا نامه تمکن مالی از بانک‌ها به انگلیسی است و شما نیاز به ترجمه این نامه نخواهید داشت.

نکات مهم استعلام تمکن مالی توسط سفارت کانادا

اثبات میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا بسیار مهم است. به همین دلیل در حین ارائه گواهی تمکن مالی به سفارت کانادا، به جزئیاتی چون میزان گردش مالی، موجودی حساب، مقدار ورودی و خروجی حساب در بازه زمانی 4 تا 6 ماه گذشته توجه بسیاری می‌شود.

ازاین‌رو بهتر است از حساب بازی و ساخت موجودی کاذب برای حسابتان جدا خودداری کنید، در این صورت کارشناس سفارت به‌راحتی می‌تواند درخواست شما برای ویزای تحصیلی را رد کند. تنها باید یک گواهی تمکن مالی معتبر از یکی از بانک‌های خود که حساب مالی و گردش روزانه به نسبت بالایی دارد را به سفارت ارائه کنید.

برخی فکر می‌کنند میتوانند پولی را قرض گرفته در حساب خود قرار دهند و بعد از مهاجرت تحصیلی آن را از حساب خود خارج کنند. اما همچنان امکان استعلام از بانک وجود دارد و این کار باعث دردسرهای بعدی خواهد شد.

امکان اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون تمکن مالی وجود دارد؟

متاسفانه خیر شما باید تمکن مالی را داشته باشید. البته اگر موفق به دریافت فول فاند شوید یا بورسیه‌ای بگیرید که بخشی از هزینه‌های شما را پوشش دهد در صورت اثبات می‌توانید از آن به عنوان تمکن مالی یا بخشی از تمکن مالی خود استفاده کنید.

اسپانسر ویزای تحصیلی کانادا چه شرایطی باید داشته باشد؟

اسپانسر شخصی است که متعهد میشد هزینه‌ها و مخارج تحصیل و زندگی شما در کانادا را بپردازد. قطعا اسپانسر باید از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشد و دلیل قانع‌کننده‌ای جهت اینکه اسپانسر شماست را داشته باشد. به همین دلیل بهتر است یکی از اقوام نزدیک و درجه یک اسپانسر شما شود.

اسپانسر می‌تواند همسر، والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ شما باشد. اینکه اسپانسر در ایران، کانادا یا حتی کشور دیگری زندگی می‌کند نیز مهم نیست. فقط کافیست تمکن مالی و توانایی اسپانسر شدن را طبق قوانین کانادا اثبات کند. البته اینکه اسپانسر شما در کانادا زندگی کند می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کرده یا امکان رد ویزای تحصیلی را افزایش دهد پس باید دقت بیشتری داشته باشید.

رد ویزای تحصیلی کانادا به دلیل عدم اثبات تمکن مالی

ممکن است با اینکه سعی کردید همه چیز درست پیش برود و تمکن مالی خوبی نیز داشتید، ویزای تحصیلی شما به دلایل زیر رد شود :

 • منبع پول شما مشخص نیست.
 • متقاضی در کشور خود از شرایط اقتصادی پایداری برخوردار نیست.
 • مجموع عوامل موثر در شرایط مالی و اقتصادی متقاضی منطقی به نظر نمیرسد.

آیا میتوان از سهام برای اثبات تمکن مالی استفاده کرد؟

خیر اموالی مثل سهام، ارز دیجیتال و … نوسان زیادی دارند و می‌توانند پس از مدتی به شدت افت کنند. به همین دلیل این قبیل سرمایه‌ها برای اثبات تمکن مالی مناسب نیست.

نکات مهم در اثبات تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

بهتراست موارد زیر را در اثبات تمکن مالی در نظر داشته باشید.

باید ثابت کنید توانایی تامین هزینه های خود را دارید

محصل باید بتوانید تمام هزینه های تحصیل خود شامل شهریه  دانشگاه و هزینه یک سال زندگی خود و همراهان خود در کانادا شامل هزینه مسکن، خوراک، درمان، حمل و نقل، پوشاک و … را در حساب خود داشته باشید یا ثابت کند می‌تواند بدون مشکل این هزینه‌ها را تامین کند.

باید ثابت کنید از وضعیت اقتصادی خوبی برخوردارید

هنگام بررسی پرونده شما آفیسر فقط تمکن مالی برای سال اول زندگیتان در کانادا را بررسی میکند. بااین حال وضعیت اقتصادی شما و خانواده‌تان نیز بررسی می‌شود تا مطمئن شوند پس از یک سال از پس هزینه‌های خود و همراهانتان برخواهید آمد. پس داشتن وضعیت اقتصادی خوب خود یا خانواده‌تان می‌تواند یک فاکتور مثبت باشد.

باید منابع تامین مالی شما مشخص باشد

با توجه به کشوری که متقاضی در آن زندگی می‌کند میزان سختگیری نسبت به منابع مالی متفاوت است. از آنجا ه ایران جزو کشورهایی است که کانادا سختگیری بیشتری نسبت به آن اعمال می‌کند بهتر است منابع درآمد و دارایی‌های شما کاملا مشخص باشد تا در روند اخذ ویزای تحصیلی خود به مشکلی برنخورید.

سخن آخر

حالا می‌دانید که میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا چیست و چگونه باید آن را تهیه کرد. این موضوع برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا بسیار مهم است و با ارائه یک تمکن مالی خوب و معتبر، می‌توانید به‌راحتی ویزای تحصیلی خود را بگیرید. در این مقاله نکاتی را عنوان کردیم تا باتوجه‌به آن‌ها می‌توانید از رد شدن تمکن مالی در سفارت کانادا جلوگیری کنید. البته نکات دیگری مانند اطلاع از زمان شروع سال تحصیلی در کانادا ، نوشتن استادی پلن و … نیز وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
19 مهر 1400

چطور دیپلم آنلاین کانادا بگیریم؟

در حال حاضر بسیاری از خانواده‌ها که از لحاظ اقتصادی در شرایط مناسبی قرار دارند، خواهان آن هستند تا فرزندشان در مدارس معتبر کشورهای دیگر ازجمله کانادا تحصیل کنند. کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی سطح بسیار بالایی دارد. از این رو بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که این کشور را برای ادامه تحصیل در هر

بهنام فارسی
17 مرداد 1400

شرایط تحصیل در کانادا چیست؟

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها، مدارس و کالج‌های کشور کانادا را دارید، باید قبل از اقدام به اخذ پذیرش در رابطه با قوانین پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی اطلاعات کاملی داشته باشید. کشور کانادا، کشوری بسیار قانون‌مندی است، همانطور که سطح کیفت آموزش در این کشور بسیار بالاست. این کشور در مورد رعایت قوانین

بهنام فارسی
13 آذر 1400

بهترین دانشگاه های کانادا برای پزشکی کدامند؟

افراد بسیاری از سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در کانادا هستند. کشور کانادا یکی از بهترین کشورهایی است که می‌تواند به عنوان مقصد تحصیلی بسیاری از دانشجویان انتخاب شود. این کشور در رشته‌های پزشکی دارای بهترین دانشگاه‌ها می‌باشد، بهترین امکانات و تجهیزات آموزشی در رشته پزشکی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. از این رو

بهنام فارسی
17 مرداد 1400

نحوه استعلام ویزای کانادا برای تشخیص اصالت چگونه است؟

در حال حاضر کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است. کشور کانادا توانسته عنوان دومین کشور بزرگ جهان را از آن خود کند. اکنون این کشور به عنوان یکی از پرطرفدارترین کشورهای مقصد برای ادامه تحصیل دانشجویان شناخته شده است. دانشجویان بسیاری از سراسر جهان به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی، دانشگاه‌های این کشور را

بهنام فارسی
17 مرداد 1400

بهترین شهر های کانادا برای تحصیل کدامند؟

بیشتر افراد برای ادامه تحصیل در کانادا ، دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا را انتخاب می‌کنند  که از مهم ترین دلایل آن، می توان از سطح بالای سیستم آموزشی و دانشگاه‌های این کشور در رنکینگ جهانی نام برد. کشور کانادا بیش از 80 دانشگاه و 240 کالج دارد و هر ساله حدود 150 هزار دانشجوی بین‌المللی

بهنام فارسی
13 دی 1400

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان : شرایط و هزینه ها

کشور کانادا در شمالی‌ترین نقطه آمریکا قرار گرفته است. این کشور با وسعت زیادی که دارد، جمعیت بسیار کمی را در خود گنجانده است. کشور کانادا دارای 10 استان است که هرکدام از این استان‌ها با چهارچوب و قوانین خاص خود اداره می‌شوند. سیستم آموزشی قوی و سطح بالای این کشور باعث شده تا دانش‌آموزان

11 دقیقه
بهنام فارسی
6 مرداد 1400

شانس ویزای تحصیلی کانادا را افزایش دهید

برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر، ویزای دانشجویی کانادا نیازی به مصاحبه اجباری ندارد. با این حال اخذ ویزای تحصیلی کانادا آسان نیست و ممکن است به هر دلیلی، هر چند کوچک، ریجکت شوید. صادقانه بگوییم اولویت شما باید اخذ پذیرش از یک دانشگاه خوب و معتبر کانادایی باشد زیرا اخذ ویزای هرچقدر هم سخت باشد

بهنام فارسی
30 آبان 1401

تحصیل زیر 18 سال در کانادا : ثبت نام، بورسیه،هزینه

کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین کشورهایی است که بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر جهان، برای ادامه تحصیل آن را انتخاب می‌کنند. سطح آموزشی، زندگی و رفاهی در این کشور بالاست. اگر تصمیم به ادامه تحصیل در کشور کانادا دارید، باید بگوییم که بهترین زمان برای اخذ پذیرش دوره‌های پیش از دانشگاه هستند.

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 بهمن 1400

انواع ویزای کانادا : شرایط ، مدارک لازم و هزینه ها

یکی از کشورهای پهناور و مهاجرپذیر آمریکای شمالی، کشور کاناداست. این کشور به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالایی که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جلب کند. در حال حاضر بسیاری از دانشجویان بین‌المللی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا را دارند. برای ادامه تحصیل

10 دقیقه
بهنام فارسی
14 اسفند 1400

بهترین دانشگاه های کانادا رشته زبان انگلیسی

کشور کانادا همواره در زمره کشورهایی قرار گرفته است که هر ساله دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل در کانادا ، درخواست پذیرش خود را به دانشگاه‌های آن ارسال می‌کنند. در واقع رفاه اقتصادی، کیفیت سیستم آموزشی، دانشگاه‌های معتبر و… همه باعث شده‌اند که دانشگاه‌های این کشور انتخاب دانشجویان بین‌المللی باشد. در حال حاضر شرایط اخذ

بهنام فارسی
30 آبان 1400

مدارس برتر کانادا برای مهاجرت تحصیلی کدامند؟

کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان و دانش‌آموزان بین المللی است. بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌های برتر جهان در این کشور قرار دارند. علاوه براین، هزینه زندگی و تحصیل در کانادا معقول است. از طرفی تحصیل در کشوری با دانشجویان از کشورهای مختلف فارغ از ملیت، رنگ و نژاد در فضایی دوستانه باعث

بهنام فارسی
17 بهمن 1400

تحصیل در رشته هوش مصنوعی در کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهایی است که در قاره آمریکای شمالی قرار دارد و از 13 استان تشکیل شده است. در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی  توانسته به عنوان یکی از بهترین کشورهای این منطقه معرفی شود. آمار مهاجرت تحصیلی به این کشور بسیار بالاست، دولت کانادا هرساله تعداد بسیاری از دانشجویان را

بهنام فارسی
27 آذر 1400

دانشگاه های گرافیک کانادا : معرفی و بررسی شرایط تحصیل

یکی از بزرگترین و وسیع‌ترین کشورهای جهان که هر سال مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی بوده، کشور کاناداست. این کشور با سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالای خود توانسته در رقابت با کشورهای پیشرفته‌ای چون انگلیس، آمریکا، استرالیا و.. قرار بگیرد. دانشگاه‌های معتبر این کشور تقریبا توانسته‌اند امکان تحصیل در رشته‌های مختلف را در

10 دقیقه
بهنام فارسی
10 شهریور 1400

زمان شروع کالج های کانادا برای مهاجرت تحصیلی

کالج‌های کشور کانادا هم همانند دانشگاه‌های این کشور از سیستم آموزشی بسیار با کیفیتی برخوردار هستند. در واقع تحصیل در کالج‌های کانادا افراد را برای ورود به بازار کار آماده می‌کنند. در پایان هر دوره مدرک و گواهینامه معتبری به دانشجو داده می‌شود که می‌تواند با استفاده از آن وارد بازار کار شود. کالج‌ها با

بهنام فارسی
17 دی 1401

لیست دانشگاه های کانادا بر اساس استان و رنکینگ برای اپلای

شاید مدت ها است که فکر شما درگیر ادامه تحصیل در یک کشور دیگر است. امروز ما قصد داریم یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل را به شما معرفی کنیم. دانشگاه های خوب، تحصیلات عالی، موقعیت شغلی مناسب، سطح فرهنگ بالا و … همه از عواملی است که بسیاری از افراد را در سراسر

14 دقیقه
بهنام فارسی
27 شهریور 1400

با انواع مدرسه در کانادا آشنا شوید

کیفیت بالا سیستم آموزشی، رفاه اقتصادی، امکانات آموزشی جدید و مدرن و… همگی از عواملی هستند که باعث شده دانش‌آموزان بسیاری در سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در مدارس این کشور باشند. بسیاری از دانش‌آموزان تمایل دارند که در مدارس این کشور تحصیل کنند، اما با انواع مدرسه در کانادا آشنایی لازم و کافی ندارند.

بهنام فارسی
2 آذر 1401

تفاوت کالج با دانشگاه در کانادا و نحوه پذیرش آنها چیست؟

احتمالا شما هم افراد زیادی را می‌شناسید که برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرده‌اند؛ یا همین حالا به فکر مهاجرت تحصیلی به این کشور امریکای شمالی هستند. سفری برای ساختن آینده‌ای موفق و پیمودن مسیر رشد تحصیلی و شغلی. اگر شما هم ابتدای این سفر هیجان‌انگیز هستید و هنوز انتخاب نکرده‌اید برای چه رشته‌ای و

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 دی 1401

دانشگاه Nyit کانادا ونکوور + شرایط اپلای

تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان و داشتن مدرک معتبر از دانشگاه‌های امریکایی رویای بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور است. دانشگاه NYIT یا موسسه فناوری نیویورک یکی از مشهورترین و پرافتخارترین دانشگاه‌های جهان است؛ که چندین شعبه در ایالات متحده و کشورهای دیگر دارد. یکی از پردیس‌های NYIT در شهر زیبای ونکوور قرار

12 دقیقه
سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
مدت‌زمان لازم برای اثبات میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

معمولا تا روز مصاحبه با سفارت کانادا برای ارائه گواهی تمکن مالی و گردش حساب 4 الی 6 ماه گذشته فرصت دارید. بعد از اخذ تمکن مالی در بانک این گواهی تنها یک ماه اعتبار خواهد داشت.

آیا داشتن حساب بانکی در کانادا مراحل اثبات تمکن مالی را ساده‌تر می‌کند؟

تمکن مالی نشان دهنده وضعیت اقتصادی و توانایی مالی فرد برای ادامه زندگی در کشور کانادا است. داشتن حساب بانکی در این کشور باتوجه‌به مقدار موجودی که در آن وجود دارد و گردش مالی که دارد، شاید بتواند کمی شرایط اثبات تمکن مالی را تعدیل کند.

آیا اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون تمکن مالی ممکن است؟

خیر، اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا، منوط به ارائه تمکن مالی فرد به سفارت است.

آیا می‌توان پس از اثبات تمکن مالی مبلغی را که در حساب واریز کرده‌ایم خارج کنیم؟

معمولا پس از اثبات تمکن مالی و صدور ویزا می‌توانید مبلغ را برداشت کنید.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

دیدگاه amirparsa:

so useful

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه سپهر تاجبخش:

این جدولا و عددا فقط واسه تمکن مالی تحصیلی کاناداست؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه زینب رحیمی:

با توجه به توضیحات اگر فاند بگیریم مبلغ فاند از تمکن مالیمون کم میشه؟

پاسخ به این دیدگاه
ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.