تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

هرساله بیش از 200 هزار نفر از سراسر جهان، دانشگاه‌های کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. بسیاری از افرادی که برای ادامه تحصیل به این کشور سفر کرده‌اند، به دلیل وجود شرایط اقتصادی مطلوب ترجیح می‌دهند که بعد از اتمام تحصیلات خود، اقامت دائم بگیرند. بر اساس آخرین آمار منتشر شده، حدود 95 درصد افرادی که در دانشگاه‌های کانادا درس خوانده‌اند، مشغول به کار هستند و بیش از 80 درصد این جمعیت، شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود دارند. کانادا به دلیل داشتن دانشگاه‌هایی با سطح علمی و کیفیت آموزشی بالا و مدارک معتبر به‌عنوان یکی از اعضای گروه G8 شناخته شد. (این گروه شامل کشورهایی است که بیشترین مقدار بودجه دولت خود را به بخش آموزش اختصاص می‌دهند.)
اما برای ادامه تحصیل در کانادا، باید مدارک معتبری ارائه کنید. یکی از مهم‌ترین مدارک، میزان تمکن مالی است. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که تمکن مالی چیست و چرا باید آن را برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا ارائه دهید؟ و میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا را از کجا باید بگیرید؟ برای پاسخ به این سوالات در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. 

بیشتر بخوانید:

تمکن مالی چیست؟

برای گرفتن ویزای تحصیلی در کشور کانادا فرد باید میزان تمکن مالی خود اثبات کند. تمکن مالی همان توانایی فرد برای پرداخت هزینه‌های جاری زندگی است. برای گرفتن ویزای تحصیلی باید گواهی تمکن مالی خود را با مراجعه به بانک موردنظر و با ارائه مدارک موردنیاز گردش حساب 4 تا 6 ماه گذشته دریافت کنید. این گواهی باید به زبان انگلیسی باشد تا بتوانید آن را به دانشگاه‌های کانادا ارائه کنید. در گواهی تمکن مالی، موجودی حساب فرد در همان لحظه هم به ریال و هم به واحد پول کشور کانادا عنوان خواهد شد. در واقع این گواهی میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا را نشان خواهد داد. 

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی در سال 2022 چقدر است؟

معمولا میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا برای هر فردی بستگی به هزینه‌های زندگی، دانشگاه موردنظر و شرایط و امکانات دانشجو دارد. اما به‌طور میانگین میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا برای هر دانشجو سالیانه حدود 16 هزار دلار است که باتوجه‌به امکانات کاهش یا افزایش پیدا خواهد کرد.

هر دانشجو علاوه بر پرداخت هزینه‌های مربوط به تحصیل باید هزینه اقامت و زندگی در آنجا را هم بپردازد که در جدول آن‌ها را بررسی کرده‌ایم:

وضعیت

هزینه زندگی

هزینه شهریه

هزینه بلیت

هزینه کلی

مجرد

10000 دلار

16000 دلار

2000 دلار

28000 دلار

متاهل

14000 دلار

16000 دلار

4000 دلار

34000 دلار

در صورت داشتن فرزند به هزینه کلی حدود 3000 دلار اضافه خواهد شد.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استان کبک کانادا چقدر است؟

یکی از استان‌های فرانسوی زبان کشور کانادا، استان کبک است. هزینه اقامت و تحصیل در این شهر به‌مراتب در مقایسه با سایر استان‌ها بیشتر است. میزان تمکن مالی برای تامین هزینه زندگی دانشجویی در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی در این استان به شرح زیر است:

هزینه زندگی سالیانه هر دانشجو

12000 دلار

هزینه زندگی سالیانه اولین عضو خانواده

6000 دلار

هزینه زندگی سالیانه دومین عضو خانواده زیر 18 سال

5000 دلار

البته این هزینه‌ها باتوجه‌به هزینه شهریه دانشگاه موردنظر متغیر خواهد بود.

شرایط تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویانی که بورسیه دارند، چگونه است؟

درصورتی‌که از طرف دانشگاه‌های معتبر و موسسات آموزشی معتبر کشور کانادا بورسیه داشته باشید، باز هم به ارائه گواهی تمکن مالی نیاز دارید. در واقع این گواهی نشان‌دهنده توانایی پرداخت هزینه‌ها از جانب فرد است و وضعیت اقتصادی و مالی فرد را برای سفارت کانادا و اجازه ورود به این کشور نشان می‌دهد.

گرفتن بورسیه از دانشگاه‌های معتبر کانادا به دو صورت امکان‌پذیر است:

 1. بورسیه فول فاند تحصیلی: در بورسیه فول فاند، معمولا دانشجو باید در یکی از رشته‌های مهندسی، بهداشت، علوم اجتماعی، علوم طبیعی و علوم انسانی تحصیل کند. همچنین علاوه بر رشته تحصیلی باید بتواند در این رشته‌ها نمره زبان و معدل بالایی کسب کند یا بتواند مقاله یا پژوهش‌های علمی ارائه دهد. در این صورت است که دانشگاه تمامی هزینه‌های تحصیل، زندگی، تحقیقات و یک حقوق ماهانه را برای دانشجو در نظر خواهد گرفت. معمولا در این نوع بورسیه هم به ارائه گواهی تمکن مالی نیاز خواهید داشت.
 1. بورسیه تحصیلی: در بورسیه تحصیلی فرد باید برای نشان دادن وضعیت مالی و توانایی پرداخت هزینه‌های مربوطه، تمکن مالی خود را ارائه دهد. در این نوع بورسیه، فرد می‌تواند پس از اتمام دوره تحصیلات خود به دنبال کار باشد تا اقامت دائم دریافت کند.

روش‌های اثبات تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا چگونه است؟

روش‌هایی که می‌توان با استفاده از آن میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا در سال 2022 را اثبات کرد، عبارت‌اند از:

 • ارائه چک بانکی که قابلیت تبدیل به دلار در کشور کانادا را دارد
 • ارائه گواهی تمکن مالی که نشان‌دهنده حمایت دانشجو از جانب والدین یا همسر است
 • داشتن یک حساب بانکی معتبر در کشور کانادا و داشتن یک موجودی معقول برای زندگی یک فرد در این کشور
 • داشتن بورسیه تحصیلی از یک مرکز آموزشی معتبر در کانادا
 • در صورت تاهل دانشجو، ارائه مدارک املاک و مستغلات آن
 • ارائه گواهی تمکن مالی در 4 تا 6 ماه گذشته. در صورتی که گردش حساب بالا باشد بهتر است علاوه بر موجودی گردش حساب را نیز ارائه دهید.

این موارد از جمله مواردی هستند که در وب‌سایت دولتی کشور کانادا برای اثبات میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا سال 2022 عنوان شده است.

اصولا نامه تمکن مالی از بانک‌ها به انگلیسی است و شما نیاز به ترجمه این نامه نخواهید داشت.

نکات مهم استعلام تمکن مالی توسط سفارت کانادا

اثبات میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا بسیار مهم است. به همین دلیل در حین ارائه گواهی تمکن مالی به سفارت کانادا، به جزئیاتی چون میزان گردش مالی، موجودی حساب، مقدار ورودی و خروجی حساب در بازه زمانی 4 تا 6 ماه گذشته توجه بسیاری می‌شود.

ازاین‌رو بهتر است از حساب بازی و ساخت موجودی کاذب برای حسابتان جدا خودداری کنید، در این صورت کارشناس سفارت به‌راحتی می‌تواند درخواست شما برای ویزای تحصیلی را رد کند. تنها باید یک گواهی تمکن مالی معتبر از یکی از بانک‌های خود که حساب مالی و گردش روزانه به نسبت بالایی دارد را به سفارت ارائه کنید.

برخی فکر می‌کنند میتوانند پولی را قرض گرفته در حساب خود قرار دهند و بعد از مهاجرت تحصیلی آن را از حساب خود خارج کنند. اما همچنان امکان استعلام از بانک وجود دارد و این کار باعث دردسرهای بعدی خواهد شد.

امکان اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون تمکن مالی وجود دارد؟

متاسفانه خیر شما باید تمکن مالی را داشته باشید. البته اگر موفق به دریافت فول فاند شوید یا بورسیه‌ای بگیرید که بخشی از هزینه‌های شما را پوشش دهد در صورت اثبات می‌توانید از آن به عنوان تمکن مالی یا بخشی از تمکن مالی خود استفاده کنید.

اسپانسر ویزای تحصیلی کانادا چه شرایطی باید داشته باشد؟

اسپانسر شخصی است که متعهد میشد هزینه‌ها و مخارج تحصیل و زندگی شما در کانادا را بپردازد. قطعا اسپانسر باید از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشد و دلیل قانع‌کننده‌ای جهت اینکه اسپانسر شماست را داشته باشد. به همین دلیل بهتر است یکی از اقوام نزدیک و درجه یک اسپانسر شما شود.

اسپانسر می‌تواند همسر، والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ شما باشد. اینکه اسپانسر در ایران، کانادا یا حتی کشور دیگری زندگی می‌کند نیز مهم نیست. فقط کافیست تمکن مالی و توانایی اسپانسر شدن را طبق قوانین کانادا اثبات کند. البته اینکه اسپانسر شما در کانادا زندگی کند می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کرده یا امکان رد ویزای تحصیلی را افزایش دهد پس باید دقت بیشتری داشته باشید.

رد ویزای تحصیلی کانادا به دلیل عدم اثبات تمکن مالی

ممکن است با اینکه سعی کردید همه چیز درست پیش برود و تمکن مالی خوبی نیز داشتید، ویزای تحصیلی شما به دلایل زیر رد شود :

 • منبع پول شما مشخص نیست.
 • متقاضی در کشور خود از شرایط اقتصادی پایداری برخوردار نیست.
 • مجموع عوامل موثر در شرایط مالی و اقتصادی متقاضی منطقی به نظر نمیرسد.

آیا میتوان از سهام برای اثبات تمکن مالی استفاده کرد؟

خیر اموالی مثل سهام، ارز دیجیتال و … نوسان زیادی دارند و می‌توانند پس از مدتی به شدت افت کنند. به همین دلیل این قبیل سرمایه‌ها برای اثبات تمکن مالی مناسب نیست.

نکات مهم در اثبات تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

بهتراست موارد زیر را در اثبات تمکن مالی در نظر داشته باشید.

باید ثابت کنید توانایی تامین هزینه های خود را دارید

محصل باید بتوانید تمام هزینه های تحصیل خود شامل شهریه  دانشگاه و هزینه یک سال زندگی خود و همراهان خود در کانادا شامل هزینه مسکن، خوراک، درمان، حمل و نقل، پوشاک و … را در حساب خود داشته باشید یا ثابت کند می‌تواند بدون مشکل این هزینه‌ها را تامین کند.

باید ثابت کنید از وضعیت اقتصادی خوبی برخوردارید

هنگام بررسی پرونده شما آفیسر فقط تمکن مالی برای سال اول زندگیتان در کانادا را بررسی میکند. بااین حال وضعیت اقتصادی شما و خانواده‌تان نیز بررسی می‌شود تا مطمئن شوند پس از یک سال از پس هزینه‌های خود و همراهانتان برخواهید آمد. پس داشتن وضعیت اقتصادی خوب خود یا خانواده‌تان می‌تواند یک فاکتور مثبت باشد.

باید منابع تامین مالی شما مشخص باشد

با توجه به کشوری که متقاضی در آن زندگی می‌کند میزان سختگیری نسبت به منابع مالی متفاوت است. از آنجا ه ایران جزو کشورهایی است که کانادا سختگیری بیشتری نسبت به آن اعمال می‌کند بهتر است منابع درآمد و دارایی‌های شما کاملا مشخص باشد تا در روند اخذ ویزای تحصیلی خود به مشکلی برنخورید.

سخن آخر

حالا می‌دانید که میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا چیست و چگونه باید آن را تهیه کرد. این موضوع برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا بسیار مهم است و با ارائه یک تمکن مالی خوب و معتبر، می‌توانید به‌راحتی ویزای تحصیلی خود را بگیرید. در این مقاله نکاتی را عنوان کردیم تا باتوجه‌به آن‌ها می‌توانید از رد شدن تمکن مالی در سفارت کانادا جلوگیری کنید. البته نکات دیگری مانند اطلاع از زمان شروع سال تحصیلی در کانادا ، نوشتن استادی پلن و … نیز وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
8 شهریور 1400

معرفی ارزانترین کالج های کانادا برای دانشجویان بین المللی

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کالج‌ها یا دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند، می‌دانند که ادامه تحصیل در یک کشور دیگر می‌تواند با هزینه‌‌های بالایی همراه باشد. این هزینه‌ها علاوه بر هزینه‌ی زندگی، شامل هزینه‌ی دانشگاه و کالج است. هزینه دانشگاه و کالج به عوامل مختلفی چون نوع دانشگاه، نوع رشته مورد نظر و…

10 دقیقه
بهنام فارسی
11 مرداد 1401

عوامل موثر در موفقیت گرفتن پذیرش از دانشگاههای کانادا

هر ساله دانشجویانی از سراسر دنیا متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های کانادا هستند. رنکینگ جهانی خوب، کیفیت بالای آموزش عالی، مناسب‌بودن هزینه‌ها و سبک زندگی منظم و پویا در کانادا دلیل علاقمندی دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در این کشور مهاجرپذیر است. بنابراین برای اینکه در رقابت با سایر دانشجویان شانس بیشتری برای ورود به دانشگاه‌های این

10 دقیقه
بهنام فارسی
23 آبان 1401

فول فاند ارشد کانادا : معرفی بهترین ها و روش اخذ

امروزه افراد زیادی تلاش می کنند که با گرفتن پذیرش دانشگاه های خارج از کشور به کشور های دیگر مهاجرت کنند. این خواسته آن‌ها دلایل متعددی دارد مثل دانشگاه های معتبر، شرایط شغلی بهتر و…دریافت بورسیه یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های ادامه تحصیل است. زیرا با دریافت بورسیه و گرفتن کمک

بهنام فارسی
7 آذر 1400

تحصیل دکترا در کانادا : شرایط ، مراحل و هزینه ها

کانادا به دلیل داشتن موسسات آموزشی، مدارس، دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبری که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جلب کند. سالانه بیش از 150 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل وارد این کشور می‌شوند. دانشگاه‌های کشور کانادا هم بیش از 10 هزار رشته دانشگاهی را در مقاطع مختلف تحصیلی در اختیار دانشجویان

12 دقیقه
بهنام فارسی
30 آبان 1401

تحصیل زیر 18 سال در کانادا : ثبت نام، بورسیه،هزینه

کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین کشورهایی است که بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر جهان، برای ادامه تحصیل آن را انتخاب می‌کنند. سطح آموزشی، زندگی و رفاهی در این کشور بالاست. اگر تصمیم به ادامه تحصیل در کشور کانادا دارید، باید بگوییم که بهترین زمان برای اخذ پذیرش دوره‌های پیش از دانشگاه هستند.

10 دقیقه
بهنام فارسی
2 آذر 1401

تفاوت کالج با دانشگاه در کانادا و نحوه پذیرش آنها چیست؟

احتمالا شما هم افراد زیادی را می‌شناسید که برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرده‌اند؛ یا همین حالا به فکر مهاجرت تحصیلی به این کشور امریکای شمالی هستند. سفری برای ساختن آینده‌ای موفق و پیمودن مسیر رشد تحصیلی و شغلی. اگر شما هم ابتدای این سفر هیجان‌انگیز هستید و هنوز انتخاب نکرده‌اید برای چه رشته‌ای و

10 دقیقه
بهنام فارسی
11 مرداد 1401

معرفی فرم های ویزای تحصیلی کانادا + آموزش پر کردن آنها

در زمان اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا، یکی از مهم‌ترین اموری که باید در رابطه با تکمیل آن دقت داشت فرم های ویزای تحصیلی کانادا می‌باشد. در واقع تکمیل درست و به موقع فرم های ویزای تحصیلی کانادا می‌تواند روی شانس پذیرش دانشجو تاثیرگذار باشد. در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با فرم

بهنام فارسی
18 مهر 1400

بررسی شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

به دلیل وجود دانشگاه‌های معتبر در کشور کانادا، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تحصیل در این کشور را به ادامه تحصیل در سایر کشورهای جهان ترجیح می‌دهند. همواره ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کانادا به عنوان یکی از پرطرفدارترین دوره‌ها شناخته شده است. ازجمله دلایل آن هم می‌توان به امکان دریافت فاند تحصیلی کانادا

بهنام فارسی
24 اردیبهشت 1401

تحصیل فیزیوتراپی در کانادا : بررسی شرایط و هزینه ها

کانادا شامل استانداردهای بالای آموزشی بوده و این کشور دارای پنج دانشگاه معتبر جهانی است. اما شغل فیزیوتراپی با کد شغلی NOC 3142 در کشور کانادا شامل برنامه ریزی و ارزیابی بیمارها و اجرای برنامه‌های درمانی مختص هر شخص جهت مراقبت، بهبود یا باز یافتن عملکرد اولیه و حرکات بدنی شخص، التیام درد و پیش

بهنام فارسی
14 اسفند 1400

بهترین دانشگاه های کانادا رشته مدیریت کدامند؟

همواره یکی از پولسازترین و بهترین رشته‌های تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا، رشته مدیریت است. درآمد افراد شاغل در این حوزه در کشورهای پیشرفته در مقایسه با دیگر کشورها کمی بالاتر است. دانشگاه‌های کشور کانادا توانسته‌اند خود را به بالاترین نقطه در موفقیت و آموزش عالی رشته‌های مدیریتی برسانند. در ادامه این مطلب قصد

بهنام فارسی
17 آبان 1401

دانشگاه یورک ویل کانادا (Yorkville University) + شرایط اپلای

دو شهر بزرگ و پرجنب‌وجوش کانادا، تورنتو و ونکوور میزبان بسیاری از مهاجران است. دانشگاه یورک‌ویل دارای پردیس‌هایی در این شهرها است. معمولا یورک‌ویل را با مدرک‌ سریع و دوره‌های کوتاه تحصیلی می‌شناسند. دانشجویان می‌توانند در تمام طول سال بدون وقفه درس بخوانند و یک دورۀ کارشناسی را که معمولا چهار ساله است، در کمتر

بهنام فارسی
27 آذر 1400

دانشگاه های گرافیک کانادا : معرفی و بررسی شرایط تحصیل

یکی از بزرگترین و وسیع‌ترین کشورهای جهان که هر سال مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی بوده، کشور کاناداست. این کشور با سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالای خود توانسته در رقابت با کشورهای پیشرفته‌ای چون انگلیس، آمریکا، استرالیا و.. قرار بگیرد. دانشگاه‌های معتبر این کشور تقریبا توانسته‌اند امکان تحصیل در رشته‌های مختلف را در

10 دقیقه
بهنام فارسی
2 بهمن 1400

اپلای تحصیلی مهندسی کامپیوتر کانادا از صفر تا صد

کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر است که هرساله علاوه بر توریست و گردشگر، دانشجویان بسیاری را پذیرش می‌کند. سطح بالای سیستم آموزشی، رفاه اقتصادی، آرامش و… همه باعث شده‌اند تا افراد بسیاری خواهان زندگی و ادامه تحصیل در کانادا باشند. دانشگاه‌های این کشور از سطح علمی بالایی برخوردار هستند و همین امر باعث شده تا

بهنام فارسی
21 مهر 1400

شرایط کار پس از تحصیل در کانادا و اخذ ویزای کاری

سیستم آموزشی سطح بالای کشور کانادا باعث شده تا هر ساله عده بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان بین‌المللی، دانشگاه‌ها و مدارس این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. طبق آمار منتشر شده از جانب دولت کانادا سالانه حدود 150 هزار تا 250 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا درخواست

بهنام فارسی
10 شهریور 1400

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در کالج کانادا چیست؟

کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی که دارد، در بین 10 کشور برتر جهان قرار گرفته است. بیشتر دانشجویان بین‌المللی پس از اتمام تحصیلات خود، تصمیم می‌گیرند برای ادامه زندگی اقامت دائم آن را اخذ کنند. اگر شما هم به دنبال اقامت پس از تحصیل در کانادا هستید، بهتر است تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
20 مرداد 1400

آیا تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم ممکن است؟

یکی از امن‌ترین و پرطرفدارترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل و زندگی، کشور کاناداست. دولت کانادا برای پذیرش مهاجرین بیشتر، در سال‌2020 و 2021 طرح‌های خوبی را معرفی کرد. به طوری که در چهار ماه ابتدایی سال 2020 برای 74 هزار مهاجر اقامت دائم کانادا صادر شد. سطح بالای سیستم آموزشی این کشور باعث شده

بهنام فارسی
11 خرداد 1400

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

هر ساله حدود 350 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل به کانادا می‌روند. کیفیت بالای سیستم آموزشی کانادا باعث شده تا بسیاری از دانشجوها، دانشگاه‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. کشور ما هم از این قاعده مستثنی نبوده و در بین 10 کشوری است که بیشترین ویزای تحصیلی کانادا برای آن صادر می‌شود.

بهنام فارسی
19 مهر 1400

بررسی هزینه تحصیل در دبیرستان های در کانادا

با وجود اینکه هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا بسیار بالاست، اما والدین ترجیح می‌دهند که فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به این کشور بفرستند. دوره دبیرستان یکی از مهم‌ترین پایه‌های تحصیلی است و دانش‌آموزانی که دبیرستان‌های این کشور را انتخاب می‌کنند راحت‌تر می‌توانند وارد دانشگاه یا کالج شوند. سیستم آموزشی کشور کانادا زیر

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
مدت‌زمان لازم برای اثبات میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

معمولا تا روز مصاحبه با سفارت کانادا برای ارائه گواهی تمکن مالی و گردش حساب 4 الی 6 ماه گذشته فرصت دارید. بعد از اخذ تمکن مالی در بانک این گواهی تنها یک ماه اعتبار خواهد داشت.

آیا داشتن حساب بانکی در کانادا مراحل اثبات تمکن مالی را ساده‌تر می‌کند؟

تمکن مالی نشان دهنده وضعیت اقتصادی و توانایی مالی فرد برای ادامه زندگی در کشور کانادا است. داشتن حساب بانکی در این کشور باتوجه‌به مقدار موجودی که در آن وجود دارد و گردش مالی که دارد، شاید بتواند کمی شرایط اثبات تمکن مالی را تعدیل کند.

آیا اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون تمکن مالی ممکن است؟

خیر، اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا، منوط به ارائه تمکن مالی فرد به سفارت است.

آیا می‌توان پس از اثبات تمکن مالی مبلغی را که در حساب واریز کرده‌ایم خارج کنیم؟

معمولا پس از اثبات تمکن مالی و صدور ویزا می‌توانید مبلغ را برداشت کنید.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

دیدگاه amirparsa:

so useful

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه سپهر تاجبخش:

این جدولا و عددا فقط واسه تمکن مالی تحصیلی کاناداست؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه زینب رحیمی:

با توجه به توضیحات اگر فاند بگیریم مبلغ فاند از تمکن مالیمون کم میشه؟

پاسخ به این دیدگاه
ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.