بهترین دانشگاه های کانادا رشته حقوق کدامند؟

برای دانشجویان و دانش‌پژوهان علاقمند به تحصیل در رشته حقوق در  کانادا، پیدا کردن دانشگاهی مناسب یکی از مراحل ابتدایی و اساسی است. در این مقاله با معرفی ده مورد از بهترین دانشگاه های حقوق کانادا به شما کمک می‌کنیم تا دید بهتری برای انتخاب داشته باشید.

کانادا دانشگاه‌های معتبر و با قدمتی چندین ساله دارد، که برای طیف وسیعی از شاخه‌های علم حقوق دوره تحصیلی برگزار می‌کنند. هر ساله متقاضیانی از سراسر دنیا برای تحصیل و ساختن آینده شغلی ایده‌آل راهی این کشور می‌شوند. اگر شما هم قصد اپلای برای رشته حقوق کانادا را دارید، بهتر است برای شروع نگاهی بیاندازیم به شرایطی که برای این هدف باید آماده کنید.

شرایط تحصیل رشته حقوق در کانادا

دانشکده‌های حقوق در کانادا مدارک متفاوتی را برای اپلای از متقاضیان می‌خواهند. کارنامه مقطع قبلی (حداقل دیپلم)، نمرهLSAT ، گواهینامه زبان (تافل و آیلتس) و انگیزه نامه ازجمله مدارکی هستند که برای تمامی دانشکده‌های حقوق کانادا لازم است.

شرایط تحصیل در کانادا از قوانین این کشور پیروی می‌کند. برای تحصیل رشته حقوق در بهترین دانشگاه های کانادا در مواردی داشتن مدرک دیپلم کافی نیست. معمولا قبل از اپلای برای برخی از گرایش‌های رشته‌ حقوق متقاضی باید مدرک دوره چهارساله کارشناسی را گرفته باشد.

علاوه بر این گذراندن آزمون LSAT یکی دیگر از شروط تحصیل رشته حقوق در کانادا است. داشتن مدرک زبان (تافل یا آیلتس) و همچنین انگیزه نامه‌ای که در آن شرح مختصری از دلایل شما برای تحصیل در این دوره نوشته شده باشد، هم از شرایط دیگر دانشگاه‌های این کشور است.

پذیرش در رشته‌های حقوق و مطالعات حقوقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری افزون بر موارد گفته‌شده نیاز به مدارک بیشتری دارد. داشتن معدل بالا، ارائه پروپوزال، انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه تحصیلی، ارائه مقاله‌های علمی و ریزنمرات زبان برای اثبات مهارت‌های چهارگانۀ زبان از جملۀ این مدارک و امتیازهایی است که شانس شما را برای پذیرش بهترین دانشگاه های حقوق کانادا بالا می‌برد.

بیشتر بخوانید:

بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته حقوق

در ادامه فهرستی از دانشگاه‌های معتبری که بالاترین جایگاه را در رتبه‌بندی دانشگاه‌های حقوق این کشور دارند بخوانید.

یک: دانشگاه تورنتو (University of Toronto)

در صدر جدول رنکینگ دانشگاه‌های کانادا در رشته حقوق نام دانشگاه تورنتو می‌درخشد. برنامه تحصیلی دانشگاه شاخه‌های متنوع این حوزه از جمله تئوری حقوق، حقوق جزایی، حقوق تجارت و حقوق سلامت را دربرمی‌گیرد. به دلیل دوره‌های حقوق سلامت، این موسسه به عنوان یکی از ده مرکز برتر در سطح جهانی شناخته شده است.

دو: دانشگاه مک گیل (McGill University)

جایگاه دوم در رتبه‌بندی QS معمولا به دانشکده‌های حقوق دانشگاه مک گیل کانادا می‌رسد. یکی از معتبرترین مراکز برای دانشجویان بین‌ا‌لمللی و داخلی که به دلیل شهرتش با عنوان هاروارد شمال هم شناخته می‌شود.

مک گیل یکی از قدیمی‌ترین دانشکده‌های حقوق کانادا، واقع در کبک، است که برخی از دروس خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد. معمولا برای رشته‌های حقوق تسلط به دو زبان انگلیسی و فرانسوی در این موسسه به صورت پیش‌نیاز در نظر گرفته می‌شود.

سه: دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)

دانشکده حقوق آلارد در بریتیش کلمبیا بیش از هفت دهه قدمت دارد و افراد شناخته‌شده و رهبران سیاسی و وکلای بزرگی را آموزش داده است.

این دانشگاه در ونکوور و در ساحل غربی کانادا قرار دارد. دانشجویان علاوه بر اینکه آموزش‌های پایه‌ای حقوق را فرامی‌گیرند، شرایط کار وکالت در سراسر این کشور را به‌دست می‌آورند. از دوره‌های اصلی دانشکده حقوق UBC به مالیات و حقوق عمومی می‌توان اشاره کرد.

چهار: دانشگاه مونترال (University of Montreal)

یکی از بهترین دانشگاه های حقوق کانادا، دانشکده حقوق مدنی دانشگاه مونترال است. معمولا دانشجویان بین المللی فرانسوی‌زبان این دانشگاه را انتخاب می‌کنند؛ زیرا طیف وسیعی از دوره‌های حقوقی به زبان فرانسوی دارد. با وجود این همچنان دوره‌هایی مانند قانون تجارت در این موسسه به زبان انگلیسی ارائه می‌شود.

پنج: دانشگاه اوتاوا (University of Ottawa)

دانشکده حقوق دانشگاه اتاوا در طی سالیان رنکینگ بالای خود را حفظ کرده است. این دانشگاه دوزبانه در کانادا دوره‌های حقوقی شگفت‌انگیزی دارد که بعضی به زبان فرانسوی، برخی انگلیسی و بقیه به صورت ترکیبی ارائه می‌شوند.

بنابراین اگر علاقمند به خواندن قانون تجارت و سرمایه‌گذاری بین المللی، قانون اسناد رسمی (فقط به زبان فرانسوی)، پایداری جهانی و حقوق محیط زیست هستید این موسسه انتخاب خوبی است.

یکی از امتیازات دانشگاه اوتاوا امکان تحصیل در پایتخت کشور است، که مسلما فرصت‌های درخشانی برای فعالیت حرفه‌ای دانشجویان فراهم می‌کند.

شش: دانشگاه یورک (York University)

در میان فهرست بهترین دانشگاه های حقوق کانادا نام دانشکده Osgoode Hall به چشم می‌خورد. این دانشکده در سال 1889 تاسیس شده و امروزه دوره‌های متنوع حقوق، مثل قانون تجارت یا حقوق عمومی را برگزار می‌کند.

دانشکده حقوق Osgoode Hall دانشگاه یورک به عنوان یکی از ده مدرسه برتر برای حل‌وفصل اختلافات جایگزین و مالکیت فکری شناخته می‌شود. این مرکز با دوره‌های آموزشی متنوع و آینده‌دار دانشجویان را برای حضور در مشاغل حقوقی آماده می‌کند.

هفت: دانشگاه کویین (Queen’s University)

دانشکده حقوق دانشگاه کوئین در کینگستون انتاریو قرار دارد. این دانشکده از سال 1861 شروع به کار کرده و جایگاه ویژه‌اش در بین معتبرترین دانشگاه های حقوق کانادا هنوز برجا است. 

طول دوره کارشناسی تمام‌وقت حقوق سه سال و دوره پاره‌وقت آن در دانشگاه کویین کانادا شش سال است. شاید برای‌تان جالب باشد بدانید دانشجویان تحصیلات تکمیلی، که دوره LLM را می‌گذرانند، می‌توانند بخشی از دورۀ خود را در قلعه‌ای در انگلستان بخوانند.

علاوه براین دانشگاه کویین دوره‌هایی در زمینه اندیشه سیاسی و حقوقی برای دوستداران فلسفه حقوق و نظریه حقوقی دارد.

هشت: دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)

دانشکده حقوق در دانشگاه آلبرتا سومین دانشکده حقوقی قدیمی در کشور کانادا است. برخی از دوره‌های کارشناسی این موسسه به صورت پایان‌نامه‌ای ارائه می‌شود، که برای ادامه تحصیل مناسب‌تر هستند. در حالی که دوره‌های coursework فارغ‌التحصیلان را برای ورود به بازار کار آماده می‌کند.  

بنابراین اگر مایل به اخذ مدرک دوره‌های حقوق انرژی در کانادا هستید، تحصیل در پایتخت نفتی این کشور آیندۀ شغلی خوبی برای شما دارد.

نه: دانشگاه وسترن (Western University)

دانشگاه وسترن کانادا در انتاریو واقع شده و براساس رتبه‌بندی آموزش عالی تایمز در میان برترین دانشکده‌های حقوق کانادا قرار گرفته است. بیشترین شهرت و اعتبار این موسسه برای حوزه حقوق تجارت به‌دست آمده. بنابراین اگر می‌خواهید این رشته را در یکی از بهترین دانشگاه های حقوق کانادا بخوانید این گزینه را در فهرست گزینه‌های برتر خود جای دهید.

ده: دانشگاه حقوق دالهوزی (Dalhousie University (Schulich School of Law))

این دانشکده حقوقی معتبر در استان زیبای نوا اسکوشیا کانادا قرار دارد. اما تنها امتیاز آن مناظر دیدنی‌اش نیست. دانشگاه دالهوزی در سال 2022 در میان 15 دانشگاه برتر کانادا قرار گرفت.

دانشکده حقوق Dalhousie محل مناسبی برای تحقیق و تحصیل در حوزه‌های بین رشته‌ای است. طیف وسیعی موضوعات از تاریخ، جرم‌شناسی، حقوق، انسان‌شناسی حقوقی، اقتصاد سیاسی، ارتباطات جمعی، نظریه سیاسی و جامعه‌شناسی برای دانش‌پژوهانی از سراسر دنیا در دانشگاه حقوق دالهوزی ارائه می‌شود.

تحصیل در بهترین دانشگاه های حقوق کانادا

در این مقاله به معرفی معتبرترین دانشگاه‌های حقوق در کانادا پرداختیم. کشوری با قدیمی‌ترین دانشکده‌های حقوقی که فرصت تحقیق و پژوهش در رشته‌ها و دوره‌های متعدد و متنوع را برای علاقمندان به علم حقوق فراهم کرده است. از این رو تحصیل در کانادا فرصت‌های درخشانی برای دانشجویان بین المللی دارد.

آن‌چه خواندید دانشگاه‌های معتبر کانادا با رنکینگ بالا در سال‌های اخیر بود. به این فهرست می‌توان نام دانشگاه‌های دیگری را هم اضافه کرد؛ مانند دانشگاه کلگری، دانشگاه کارلتون، دانشگاه ویکتوریا و…  

پیشنهاد میکنیم مقاله بهترین دانشگاه های کانادا رشته تربیت بدنی را از وبلاگ کن اپلای نیز مطالعه کنید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
10 شهریور 1400

زمان شروع کالج های کانادا برای مهاجرت تحصیلی

کالج‌های کشور کانادا هم همانند دانشگاه‌های این کشور از سیستم آموزشی بسیار با کیفیتی برخوردار هستند. در واقع تحصیل در کالج‌های کانادا افراد را برای ورود به بازار کار آماده می‌کنند. در پایان هر دوره مدرک و گواهینامه معتبری به دانشجو داده می‌شود که می‌تواند با استفاده از آن وارد بازار کار شود. کالج‌ها با

بهنام فارسی
17 دی 1401

لیست دانشگاه های کانادا بر اساس استان و رنکینگ برای اپلای

شاید مدت ها است که فکر شما درگیر ادامه تحصیل در یک کشور دیگر است. امروز ما قصد داریم یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل را به شما معرفی کنیم. دانشگاه های خوب، تحصیلات عالی، موقعیت شغلی مناسب، سطح فرهنگ بالا و … همه از عواملی است که بسیاری از افراد را در سراسر

14 دقیقه
بهنام فارسی
4 مرداد 1400

تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی ممکن است؟

در سال گذشته(2020) دانشگاه‌های کانادا، نزدیک به دو میلیون دانشجو از سراسر جهان در رشته‌های مختلف پذیرش کردند. این آمار نشان داد که پذیرش دانشجوهای بین‌المللی در مقایسه با سال2019، حدود 20 درصد افزایش داشته است. بالا بودن سطح کیفیت و سیستم آموزشی این کشور باعث شده تا، 21 دانشگاه کشور کانادا در بین 50

بهنام فارسی
4 شهریور 1401

بهترین دانشگاه های ونکوور کانادا (شرایط و هزینه پذیرش)

اگر قصد تحصیل در کانادا دارید، احتمالا جزیرۀ زیبای ونکوور یکی از انتخاب‌های محل تحصیل و سکونت شما باشد. گفتنی‌ها دربارۀ بهترین کالج ها و دانشگاه های ونکوور کانادا زیاد است. می‌توانیم نکات زیادی راجع‌به ویژگی‌ها، شرایط پذیرش و شهریه‌های هر یک بنویسیم. بیایید با بررسی جامع بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌های ونکوور شروع کنیم. بیشتر

20 دقیقه
بهنام فارسی
21 آبان 1400

لیست دانشگاه های مهندسی کانادا : معرفی برترین ها

کانادا یکی از کشورهای پرطرفداری است که در قاره آمریکای شمالی قرار گرفته و با توجه به وسعت بالا جمعیت بسیاری کمی دارد. این کشور همواره به عنوان یکی از کشورهای مهاجرپذیر و موفق در زمینه جذب دانشجو در جهان شناخته شده است. از طرفی کشور کانادا در برخی از رشته‌های تحصیلی چون پزشکی، مهندسی

بهنام فارسی
25 تیر 1401

آموزش نگارش استادی پلن کانادا + نمونه Study Plan

نمونه استادی پلن کانادا یکی از نیازها و دغدغۀ بیشتر افرادی است که به دنبال اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستند. چرا که مهم‌ترین مدرک برای دریافت ویزای تحصیلی از سوی سفارت کانادا استادی پلن است. پس شما باید متنی حرفه‌ای، جذاب و متقاعدکننده بنویسید که شانس پذیرش‌تان را افزایش دهد. اما استادی پلن چیست؟ در

14 دقیقه
بهنام فارسی
21 مهر 1400

راهنمای اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا

کانادا کشوری است که به اتحاد خانواده اهمیت زیادی می‌دهد. به این معنی که به دانشجو این فرصت را می‌دهد که خانواده خود را نیز به عنوان همراه به کانادا بیاورد. این کار به میزان زیادی به کم شدن استرس دانشجو کمک می‌کند و از نظر روحی تاثیر مثبتی نیز در فرد می‌گذارد. اگر هم

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

شانس ویزای تحصیلی کانادا را افزایش دهید

برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر، ویزای دانشجویی کانادا نیازی به مصاحبه اجباری ندارد. با این حال اخذ ویزای تحصیلی کانادا آسان نیست و ممکن است به هر دلیلی، هر چند کوچک، ریجکت شوید. صادقانه بگوییم اولویت شما باید اخذ پذیرش از یک دانشگاه خوب و معتبر کانادایی باشد زیرا اخذ ویزای هرچقدر هم سخت باشد

بهنام فارسی
10 شهریور 1400

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در کالج کانادا چیست؟

کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی که دارد، در بین 10 کشور برتر جهان قرار گرفته است. بیشتر دانشجویان بین‌المللی پس از اتمام تحصیلات خود، تصمیم می‌گیرند برای ادامه زندگی اقامت دائم آن را اخذ کنند. اگر شما هم به دنبال اقامت پس از تحصیل در کانادا هستید، بهتر است تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
8 شهریور 1400

تحصیل دندانپزشکی در کانادا : شرایط و هزینه ها

یکی از پرطرفدارترین شاخه‌های پزشکی، دندانپزشکی است. هرساله دانشگاه‌های کانادا علاوه بر دانشجویان بومی، دانشجویان بین‌المللی بسیاری را از سراسر جهان برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا پذیرش می‌کند. اساس، معیار و تعداد دانشجویان پذیرش شده در این رشته با سایر رشته‌های تحصیلی تفاوت بسیاری دارد. اگر قصد تحصیل دندانپزشکی در کانادا را دارید با ما

بهنام فارسی
9 آبان 1400

هزینه زندگی در تورنتو چقدر است؟

یکی از شلوغ‌ترین استان‌های کشور کانادا، استان انتاریو نام دارد. پایتخت این استان شلوغ و پر رفت و آمد شهری به نام تورنتو است یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی است . این شهر که در قسمت جنوب شرقی کانادا قرار گرفته به دلیل جمعیت بالایی که دارد(بالغ بر سه میلیون نفر) به عنوان

بهنام فارسی
11 خرداد 1400

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

هر ساله حدود 350 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل به کانادا می‌روند. کیفیت بالای سیستم آموزشی کانادا باعث شده تا بسیاری از دانشجوها، دانشگاه‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. کشور ما هم از این قاعده مستثنی نبوده و در بین 10 کشوری است که بیشترین ویزای تحصیلی کانادا برای آن صادر می‌شود.

بهنام فارسی
31 اردیبهشت 1401

دانشگاه های ارزان کانادا : معرفی دانشگاه ارزان 2022

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در تلاش هستند تا برای ادامه تحصیل، پذیرش یکی از دانشگاه‌های کشور کانادا را دریافت کنند. با ورود به دانشگاه‌های این کشور، فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه و اشتغال به کار در کشور کانادا می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. بدیهی است که اگر به فکر مهاجرت هستید، انتخاب رشته

بهنام فارسی
1 آذر 1400

ددلاین دانشگاه های کانادا برای اپلای و اخذ ویزا

کشور کانادا همواره یکی از کشورهای پرمتقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی است. بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور هستند. دانشگاه‌های کشور کانادا با توجه به سیستم آموزشی معتبری که دارند در رنکینگ جهانی توانسته‌اند، رتبه‌های خوبی را کسب کنند. در حال حاضر 26 دانشگاه کشور کانادا در رنکینگ

بهنام فارسی
3 مرداد 1400

شانس اخذ ویزای کاندیشنال کانادا یا پذیرش مشروط چقدر است؟

هر ساله بسیاری از دانشجویان بین‌المللی موفق به اخذ پذیرش مشروط در کالج ها و دانشگاه های کانادا می‌شوند. اما پذیرش مشروط دقیقاً چیست؟ این نوع پذیرش چه مزایایی دارد؟ در این مقاله نحوه دریافت پذیرش مشروط برای دانشجویان بین المللی را توضیح می دهیم. همچنین تمام نکات مهم درباره شانس اخذ ویزای کاندیشنال و

بهنام فارسی
21 مرداد 1400

هزینه اپلای تحصیلی کانادا چقدر است؟

مهاجرت به یک کشور خارجی می‌تواند هزینه‌های بسیار زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد. کشور کانادا یکی از بهترین و برترین کشورهای مقصد برای افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری دارند. دانشگاه‌های این کشور هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی را پذیرش می‌کند، تنها دلیل آن هم می‌تواند رنکینگ بالای

بهنام فارسی
17 بهمن 1400

بازار کار مهندسی کامپیوتر در کانادا چگونه است؟

رشته مهندسی کامپیوتر که با نام Computer Engineering هم شناخته می‌شود، یکی از بهترین رشته‌های تحصیلی در کشور کاناداست. بسیاری از اساتید این رشته را ترکیبی از رشته‌ی برق، الکترونیک و علوم کامپیوتر می‌دانند. در واقع این رشته تحصیلی برخلاف دیگر رشته‌های کامپیوتر چون مهندسی نرم افزار، دارای پیش زمینه‌ای در مهندسی الکترونیک و مهندسی

بهنام فارسی
17 مهر 1401

معرفی کالج سنتنیال کانادا Centennial college Toronto

کانادا یکی از کشورهای پیشرفته است که توانسته از نظر جایگاه علمی رتبه بالایی را کسب کند. همچنین این کشور در بین دیگر کشورهای جهان در بخش آموزش و پرورش جایگاه بالایی دارد. بسیاری از دانشجویان به دلیل سیستم آموزشی قوی و سطح بالایی که دارند این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
آیا دانشگاه‌های کشور کانادا برای تحصیل در رشته حقوق مناسب است؟

بله. دانشکده‌های حقوق کشور کانادا جز معتبرترین، قدیمی‌ترین و بهترین دانشگاه های حقوق در جهان هستند.

زبان تحصیل رشته حقوق در دانشگاه‌های کانادا چیست؟

برخی از دانشگاه‌های کانادا دوره‌های تحصیلی خود در مقاطع متفاوت را به زبان انگلیسی، فرانسوی یا ترکیبی از این دو زبان برگزار می‌کنند.

کدام‌یک از دانشگاه‌های کشور کانادا برای رشته حقوق مناسب‌تر است؟

دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل، دانشکده حقوق آلارد بریتیش کلمبیا و بسیاری از دانشگاه‌های برتر این کشور سالانه مقصد دانشجویان بین المللی است.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.