بررسی هزینه تحصیل در دبیرستان های در کانادا

با وجود اینکه هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا بسیار بالاست، اما والدین ترجیح می‌دهند که فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به این کشور بفرستند. دوره دبیرستان یکی از مهم‌ترین پایه‌های تحصیلی است و دانش‌آموزانی که دبیرستان‌های این کشور را انتخاب می‌کنند راحت‌تر می‌توانند وارد دانشگاه یا کالج شوند. سیستم آموزشی کشور کانادا زیر نظر دولت فدرال و مدیران استانی است، اما در نهایت همگی از خط مشی مشخصی که زیر نظر دولت مرکزی کانادا بوده پیروی می‌کنند.
در ادامه با ما باشید تا با هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا بیشتر آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:

شهریه دبیرستان های کانادا

دبیرستان‌های کشور کانادا با توجه به خدمات و امکاناتی که در اختیار دانش آموز قرار می‌دهند، شهریه‌های متفاوتی دارند. کشور کانادا توانسته یکی از بهترین و کامل‌ترین آموزش‌ها را در دوره دبیرستان داشته باشد. طبق آمار منتشر شده، افرادی که در دبیرستان‌های کشور کانادا ادامه تحصیل داده‌اند در مقایسه با دیگر هم سن و سالان خود سطح علمی و دانش بسیار بالایی دارند.

میزان شهریه دبیرستان‌های کشور کانادا به یک اندازه نیست، با توجه به نوع دبیرستان و امکانات و خدماتی که ارائه می‌دهد شهریه دبیرستان مشخص می‌شود. دبیرستان‌های کشور کانادا به سه دسته دبیرستان‌های دولتی، دبیرستان‌های خصوصی و دبیرستان‌های شبانه‌روزی تقسیم شده‌اند.

دبیرستان دولتی

 یکی از رایج‌ترین و پرتعدادترین دبیرستان‌های کشور کانادا، دبیرستان دولتی است. در واقع تعداد این نوع دبیرستان در کشور کانادا بسیار زیاد است و همه‌ی دانش‌آموزان اعم از بومی و بین‌المللی می‌توانند در این مدارس ادامه تحصیل دهند. ادامه تحصیل در دبیرستان‌های دولتی برای افرادی که ساکن کانادا هستند و اقامت دائم این کشور را دارند رایگان خواهد بود، تنها دانش آموزان بین‌المللی موظف هستند برای ادامه تحصیل در این کشور شهریه بپردازند. میزان شهریه پرداختی سالانه حدود 8 هزار دلار تا 14 هزار دلار است.

دبیرستان خصوصی

 یکی دیگر از دبیرستان‌های کشور کانادا که علاوه بر برنامه روزانه و درسی برای دانش آموزان برنامه‌های تقویتی و کلاس‌های متفاوت دیگری برگزار می‌کند، دبیرستان خصوصی است. تمامی دانش آموزان برای ادامه تحصیل در این مدرسه باید شهریه بپردازند. میزان شهریه این مدارس در مقایسه با مدارس دولتی کمی بالاست.
هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا به نوع استان هم بستگی دارد، در حال حاضر شهریه تحصیل در دبیرستان‌های خصوصی کشور کانادا سالانه بین 15 هزار دلار تا 25 هزار دلار کانادا است.

دبیرستان شبانه‌روزی

 یکی از سخت‌گیرترین مدارس کشور کانادا، مدارس شبانه‌روزی است. در واقع دانش آموزان در محیط مدارس شبانه روزی دوره جدید زندگی خود را آغاز می‌کنند. در این مدارس دانش آموز در طول هفته در خوابگاه خواهد بود و تنها در تعطیلات آخر هفته و دیگر تعطیلات می‌تواند به خارج از خوابگاه برود. به همین دلیل است که دانش آموزان در این نوع مدارس سریع‌تر زبان انگلیسی یا فرانسوی یاد می‌گیرند و به سرعت وارد محیط و فرهنگ جدید می‌شوند.
میزان شهریه پرداختی در این مدارس سالانه حدود 35 تا 45 هزار دلار است.

شهریه کلاس های زبان 

اگر قصد ادامه تحصیل و زندگی در کشور کانادا را دارید باید به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی تسلط پیدا کنید. زبان اصلی در بیشتر استان‌های کانادا زبان انگلیسی است و تنها در چند شهر آن به زبان فرانسوی حرف می‌زنند.
البته برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان به هیچ عنوان نیازی به مدرک زبان ندارید. اما در صورت پذیرش باید برای تسلط به زبان انگلیسی در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی در کانادا شرکت کنید.

شهریه کلاس زبان در کشور کانادا با توجه به نوع موسسه و استان مورد نظر متفاوت است. به طور میانگین شهریه کلاس‌های زبان بین 3446 تا 4083 دلار کاناداست.

اما در این میان موسساتی هستند که میزان شهریه آن‌ها به مراتب بسیار کمتر است:

 • Hansa Language Centre
 • McDonald International Academy
 • VanWest College
 • Global Village English Centres, Victoria
 • Language Studies International, Toronto (LSI)
 • Language Studies International, Vancouver (LSI)
 • Tamwood International College, Vancouver
 • Kaplan International English, Toronto
 • Kaplan International English, Vancouver

هزینه برنامه های تکمیلی دبیرستان های کانادا

بیشتر مدارس خصوصی و مدارس شبانه روزی دارای برنامه‌های تکمیلی و اضافی هستند. در کنار برنامه روزانه درسی، برنامه‌های دیگری همچون برنامه‌های ورزشی و موسیقی برای دانش آموزان برگزار می‌شود. این نوع برنامه‌ها جزو برنامه روتین مدرسه نیستند و باید برای شرکت در آن‌ها هزینه جداگانه بپردازید. به این ترتیب دانش‌‌آموز می‌تواند با پرداخت هزینه در برنامه‌های تکمیلی دبیرستان‌های کانادا شرکت کند.

هزینه های زندگی

علاوه بر هزینه تحصیل که والدین باید برای ادامه تحصیل در دبیرستان‌های کانادا بپردازند، باید هزینه زندگی دانشجویی در کانادا را هم در نظر بگیرند:

هزینه خورد و خوراک

هزینه خورد و خوراک در کشور کانادا چندان گران نیست. اما اگر بخواهید هر هفته چندبار به رستوران و فست فود بروید، هزینه آن بسیار سنگین خواهد شد. به همین دلیل است که بسیاری از دانش آموزان ترجیح می‌دهند نهایتا هفته‌ای یک بار یا ماهی سه بار به رستوران بروند. به عنوان مثال یک وعده غذا در رستوران‌های ارزان قیمت کانادا برای هر نفر حدود 14 دلار است. قیمت مواد خوراکی و غذایی در کشور کانادا با توجه به سطح درآمد مردم مناسب است.

هزینه حمل و نقل

برای رفت و آمد در سطح شهر شما می‌توانید از تاکسی، اتوبوس، مترو و… استفاده کنید. البته استفاده از مترو و اتوبوس برای دانش آموزان، بسیار مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. در تهیه بلیط مترو و اتوبوس برای دانش آموزان و دانشجویان تخفیف بسیاری قائل می‌شوند.

هزینه درمان

افرادی که به قصد ادامه تحصیل وارد کشور کانادا می‌شوند از همان ابتدا تحت پوشش بیمه سلامت این کشور قرار می‌گیرند. البته میزان پوشش این بیمه در هریک از استان‌های کانادا کمی متفاوت است.
در کشور کانادا داشتن پزشک خانواده یک امر بسیاری ضروری است، در صورت نداشتن پزشک خانواده هیچگونه خدمات درمانی به شما ارائه نمی‌شود.

هزینه تفریح

تفریح و گشت و گذار در کانادا بسیار لذت بخش است. طبیعت بسیار زیبا و بکر این کشور هر ساله توریست‌ها و گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند. ازجمله تفریحات کشور کانادا می‌توان به اسکی، باغ وحش، طبیعت و دریاچه، تئاتر، بدنسازی و باشگاه‌های ورزشی و… اشاره کرد. هرکدام از آن‌ها با توجه به نوع خدماتی که ارائه می‌کنند هزینه متفاوتی دارند.

هزینه پوشاک

کشور کانادا، کشوری است که در بیشتر روزهای سال دارای آب و هوای سرد است. به همین دلیل لباس‌های گرم بیش از لباس‌های تابستانی مورد استفاده شما قرار می‌گیرد. بهترین زمان برای خرید لباس‌های زمستانی در حراجی‌های پایان فصل است که می‌توانید با نصف قیمت لباس‌های مورد نظر خود را خریداری کنید.

تمکن مالی برای تحصیل در دبیرستان های در کانادا

زندگی در یک کشور دیگر همچون کانادا می‌تواند کمی هزینه بر باشد. به همین دلیل است که دولت کانادا برای افرادی که به قصد ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی چون دبیرستان، کالج، دانشگاه و… وارد این کشور می‌شوند، اثبات تمکن مالی را اجباری کرده است. در واقع فرد با ادامه تحصیل در این کشور نباید هزینه اضافی برای دولت کانادا داشته باشد، باید با مدرک معتبر ثابت کند توانایی پرداخت هزینه‌ها در این کشور را دارد. اثبات تمکن مالی در حال حاضر یکی از شروط اصلی ثبت نام در مدارس و دانشگاه‌های کشور کانادا است.

هزینه اخذ پذیرش و ویزا

برای سفر به کانادا باید درخواست پذیرش خود را به صورت آنلاین یا به صورت حضوری و مراجعه به سفارت کشور کانادا ثبت کنید. چندین سال پیش سفارت کانادا در کشور ما(ایران) برای همیشه تعطیل شد، از این رو متقاضیان برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید به صورت آنلاین اقدام کنند. برای ثبت نام آنلاین به مدارک زیر نیاز دارید:

 • ابتدا یک حساب کاربری به اسم خود ایجاد کنید.
 • سپس فرم‌های مورد نیاز را با توجه به اطلاعات خواسته شده پر کنید.
 • هزینه‌های مربوط به انگشت نگاری(85 دلار) و ویزا(150 دلار) است که باید آن را پرداخت کنید.
 • بعد از دریافت تاییدیه باید به یکی از سفارت خانه‌های کانادا در کشورهای همسایه مراجعه کنید تا انگشت نگاری کامل انجام شود.
 • سپس منتظر پاسخ درخواست خود از جانب سفارت کانادا باشید.
 • در صورت قبولی برای ارائه پاسپورت و اخذ ویزا به سفارت مراجعه کنید.
 • در نهایت با خرید یک بلیط پرواز به کشور کانادا سفر کنید.

آیا امکان اخذ بورسیه از دبیرستان های کانادا وجود دارد؟

بسیاری از دانش آموزان به دلیل هزینه‌های بالای تحصیل در کشور کانادا، به دنبال بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان هستند. اما همه‌ی دانش آموزان بین‌المللی نمی‌توانند بورسیه دریافت کنند و بیشتر آن‌ها با هزینه شخصی خود در دبیرستان‌های این کشور ادامه تحصیل می‌دهند.

زمانی که بورسیه به دانش آموز تعلق گرفت باید حتما آن را با دقت چک کند و ببیند که آیا مدرسه مورد نظر آن شامل بورسیه می‌شود یا خیر. نوع بورسیه بسیار مهم است، برخی از این بورسیه‌ها تنها شامل کمک هزینه تحصیل هستند و برخی از آن‌ها تمام هزینه‌های زندگی فرد در کشور کانادا را تحت پوشش خود قرار می‌دهند.

برای انتخاب بهتر و صرفه جویی در وقت و زمان در ادامه، لیست بورسیه‌های مربوط به دبیرستان‌های کشور کانادا را به شما معرفی می‌کنیم:

 • Viaggio Italiano Scholarship
 • Halsey Fund Scholarship
 • Abbey Road Programs Summer Fellowships & Scholarships
 • The experiment in International Learning Scholarships
 • National Language Security Initiative
 • YFU-USA Key Club/Key Leader Scholarship
 • Define Yourself Scholarship
 • Brandon Goodman Scholarship
 • US State Department Scholarships
 • Vaya an Americana Latina Scholarship
 • CIEE Program Scholarships
 • Yoshi-Hattori Memorial Scholarship
 • Kennedy-Lugar Youth Exchange and Study Abroad Program

کلام آخر

کشور کانادا همواره می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای ادامه تحصیل متقاضیان باشد. در حال حاضر حدود 3 هزار و 419 دبیرستان در کشور کانادا وجود دارد، ظرفیت تمام دبیرستان‌های این کشور زیر پنج هزار نفر است. از طرفی هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا با توجه به نوع آن‌ها متفاوت خواهد بود. اگر قصد تحصیل در کانادا با کمترین هزینه را دارید پیشنهاد می‌کنیم مقاله تحصیل آنلاین در کانادا را نیز مطالعه کنید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
7 آذر 1400

تحصیل دکترا در کانادا : شرایط ، مراحل و هزینه ها

کانادا به دلیل داشتن موسسات آموزشی، مدارس، دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبری که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جلب کند. سالانه بیش از 150 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل وارد این کشور می‌شوند. دانشگاه‌های کشور کانادا هم بیش از 10 هزار رشته دانشگاهی را در مقاطع مختلف تحصیلی در اختیار دانشجویان

12 دقیقه
بهنام فارسی
9 آبان 1400

هزینه زندگی در تورنتو چقدر است؟

یکی از شلوغ‌ترین استان‌های کشور کانادا، استان انتاریو نام دارد. پایتخت این استان شلوغ و پر رفت و آمد شهری به نام تورنتو است یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی است . این شهر که در قسمت جنوب شرقی کانادا قرار گرفته به دلیل جمعیت بالایی که دارد(بالغ بر سه میلیون نفر) به عنوان

بهنام فارسی
3 مرداد 1400

شانس اخذ ویزای کاندیشنال کانادا یا پذیرش مشروط چقدر است؟

هر ساله بسیاری از دانشجویان بین‌المللی موفق به اخذ پذیرش مشروط در کالج ها و دانشگاه های کانادا می‌شوند. اما پذیرش مشروط دقیقاً چیست؟ این نوع پذیرش چه مزایایی دارد؟ در این مقاله نحوه دریافت پذیرش مشروط برای دانشجویان بین المللی را توضیح می دهیم. همچنین تمام نکات مهم درباره شانس اخذ ویزای کاندیشنال و

بهنام فارسی
10 شهریور 1400

زمان شروع کالج های کانادا برای مهاجرت تحصیلی

کالج‌های کشور کانادا هم همانند دانشگاه‌های این کشور از سیستم آموزشی بسیار با کیفیتی برخوردار هستند. در واقع تحصیل در کالج‌های کانادا افراد را برای ورود به بازار کار آماده می‌کنند. در پایان هر دوره مدرک و گواهینامه معتبری به دانشجو داده می‌شود که می‌تواند با استفاده از آن وارد بازار کار شود. کالج‌ها با

بهنام فارسی
30 آبان 1401

تحصیل زیر 18 سال در کانادا : ثبت نام، بورسیه،هزینه

کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین کشورهایی است که بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر جهان، برای ادامه تحصیل آن را انتخاب می‌کنند. سطح آموزشی، زندگی و رفاهی در این کشور بالاست. اگر تصمیم به ادامه تحصیل در کشور کانادا دارید، باید بگوییم که بهترین زمان برای اخذ پذیرش دوره‌های پیش از دانشگاه هستند.

10 دقیقه
بهنام فارسی
30 آبان 1401

تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا

اگر بدنبال تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا هستید، بی شک جایتان اینجاست! کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای اکثر رشته‌ها، خصوصا رشته روانشناسی است. سطح کیفیت خدمات زندگی، آموزشی و فرهنگی، آن را به یکی از محبوبترین مکان تحصیلی تبدیل کرده است. به دلیل اینکه دولت کانادا بر آگاهی و سلامت روان  شهروندان

12 دقیقه
بهنام فارسی
17 آبان 1401

دانشگاه یورک ویل کانادا (Yorkville University) + شرایط اپلای

دو شهر بزرگ و پرجنب‌وجوش کانادا، تورنتو و ونکوور میزبان بسیاری از مهاجران است. دانشگاه یورک‌ویل دارای پردیس‌هایی در این شهرها است. معمولا یورک‌ویل را با مدرک‌ سریع و دوره‌های کوتاه تحصیلی می‌شناسند. دانشجویان می‌توانند در تمام طول سال بدون وقفه درس بخوانند و یک دورۀ کارشناسی را که معمولا چهار ساله است، در کمتر

بهنام فارسی
27 شهریور 1400

با انواع مدرسه در کانادا آشنا شوید

کیفیت بالا سیستم آموزشی، رفاه اقتصادی، امکانات آموزشی جدید و مدرن و… همگی از عواملی هستند که باعث شده دانش‌آموزان بسیاری در سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در مدارس این کشور باشند. بسیاری از دانش‌آموزان تمایل دارند که در مدارس این کشور تحصیل کنند، اما با انواع مدرسه در کانادا آشنایی لازم و کافی ندارند.

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

شانس ویزای تحصیلی کانادا را افزایش دهید

برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر، ویزای دانشجویی کانادا نیازی به مصاحبه اجباری ندارد. با این حال اخذ ویزای تحصیلی کانادا آسان نیست و ممکن است به هر دلیلی، هر چند کوچک، ریجکت شوید. صادقانه بگوییم اولویت شما باید اخذ پذیرش از یک دانشگاه خوب و معتبر کانادایی باشد زیرا اخذ ویزای هرچقدر هم سخت باشد

بهنام فارسی
14 فروردین 1401

لیست بهترین دانشگاه های کانادا رشته حسابداری

رشته حسابداری به عنوان یکی از زیر شاخه های رشته ریاضی، یکی از کاربردی ترین بخش های مالی است. این رشته در کنترل دارایی ها، برنامه ریزی بودجه، مدیریت مالی و… فوق العاده مهم است. توانایی تصمیم گیری در مورد امور مالی، تحلیل و تجزیه، حل مسئله، نظارت بر حوزه های حسابداری از اهداف تحصیل

بهنام فارسی
21 آبان 1400

رشته حقوق در کانادا : شرایط ، هزینه و آینده شغلی

کانادا کشوری است که همه ساله تعداد بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان را به سمت خود جذب می‌کند. برخورداری از بهترین سیستم آموزشی، بهترین دانشگاه‌ها و اساتید، اقتصاد با ثبات و پایدار و… ازجمله مواردی است که باعث شده تا دانشگاه‌های این کشور انتخاب بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان باشد. کشور کانادا در

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 اردیبهشت 1401

رشته های ارزان در کانادا برای دانشجویان ایرانی

اگر شما هم قصد مهاجرت به کشور دیگری دارید لازم است، ابتدا در رابطه با کشور مقصد اطلاعات لازم را به دست آورید. از این رو راحت‌تر می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا کشور مناسبی برای مهاجرت است یا نه. در این مقاله قصد داریم تا علاوه بر آشنایی مختصری با کانادا، با رشته های ارزان

10 دقیقه
بهنام فارسی
25 تیر 1401

آموزش نگارش استادی پلن کانادا + نمونه Study Plan

نمونه استادی پلن کانادا یکی از نیازها و دغدغۀ بیشتر افرادی است که به دنبال اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستند. چرا که مهم‌ترین مدرک برای دریافت ویزای تحصیلی از سوی سفارت کانادا استادی پلن است. پس شما باید متنی حرفه‌ای، جذاب و متقاعدکننده بنویسید که شانس پذیرش‌تان را افزایش دهد. اما استادی پلن چیست؟ در

14 دقیقه
بهنام فارسی
17 بهمن 1400

انواع ویزای کانادا : شرایط ، مدارک لازم و هزینه ها

یکی از کشورهای پهناور و مهاجرپذیر آمریکای شمالی، کشور کاناداست. این کشور به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالایی که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جلب کند. در حال حاضر بسیاری از دانشجویان بین‌المللی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا را دارند. برای ادامه تحصیل

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 بهمن 1400

کالج زبان کانادا | بهترین کالج های زبان کانادا + هزینه

برای مهاجرت به هرکشوری راه و روش های مختلفی وجود دارد اما برخی از این راه‌ها بخاطر محاسن شان بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند و اصطلاحا راه های طلایی نامیده می‌شوند. یکی از این راه‌ها برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل در رشته‌ی زبان بوده که این حجم از استقبال بدلیل امکانات بالایی

بهنام فارسی
17 اردیبهشت 1401

بهترین دانشگاه های کانادا رشته روانشناسی کدامند؟

همه ما به واسطه حالت روحی و روانی که در شرایط مختلف داشته‌ایم با روانشناس آشنا هستیم. در واقع روانشناس به واسطه علم و دانشی که دارد به دنبال درمان روحی و روانی فرد است. روانشناس سعی می‌کند تا با استفاده از تکنیک‌های مختلف با صحبت کردن و مشاوره، مشکلات را برطرف کند. یک روانشناس

11 دقیقه
بهنام فارسی
16 اردیبهشت 1401

بهترین رشته های تحصیلی در کانادا در سال 2022

اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا را دارید، شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که بهترین رشته های تحصیلی در کانادا کدام رشته‌ها هستند؟ دانشگاه‌های کشور کانادا از رتبه علمی بسیار بالایی برخودار هستند، از این رو می‌توانند بهترین‌ رشته‌های تحصیلی را ارائه دهند. این کشور توانست در سال 2019

بهنام فارسی
11 مرداد 1401

معرفی فرم های ویزای تحصیلی کانادا + آموزش پر کردن آنها

در زمان اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا، یکی از مهم‌ترین اموری که باید در رابطه با تکمیل آن دقت داشت فرم های ویزای تحصیلی کانادا می‌باشد. در واقع تکمیل درست و به موقع فرم های ویزای تحصیلی کانادا می‌تواند روی شانس پذیرش دانشجو تاثیرگذار باشد. در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با فرم

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
ارزان ترین دبیرستان‌های کشور کانادا، کدام دبیرستان‌ها هستند؟

دبیرستان‌های Burnaby School، Calgary Board of Education، Coquitlam School District و Edmonton Public School از ارزان‌ترین دبیرستان‌های این کشور هستند.

ادامه تحصیل در دبیرستان‌های شبانه روزی کانادا چه مزایایی می‌تواند داشته باشد؟

آمادگی بیشتر برای زندگی، تقویت روحیه مشارکتی، کارگروهی، آشنایی با آداب و رسوم ملت‌های مختلف، یادگیری بهتر زبان انگلیسی یا فرانسوی ازجمله مزایای تحصیل در مدارس شبانه روزی کشور کانادا است.

بهترین زمان برای پذیرش از دانشگاه‌های کشور کانادا چه زمانی است؟

معمولا بهتر است 8 تا 12 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی جدید، نسبت به ثبت نام و پذیرش خود اقدام کنید. دبیرستان‌های کشور کانادا در فصل پاییز بین ماه‌های سپتامبر تا دسامبر و فصل زمستان بین ماه‌های ژانویه تا ژوئن دانش‌آموز می‌پذیرند.

آیا بعد از فارغ‌التحصیلی امکان اقامت در این کشور وجود دارد؟

بله، درصورتی که بتوانید به کالج یا دانشگاه بروید امکان اخذ اقامت تحصیلی و در نهایت اقامت دائم برای فرد متقاضی وجود دارد.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.