هزینه زندگی دانشجویی در کانادا چقدر است؟

سالانه بیش از 190 هزار دانشجو بین‌المللی کشور کانادا را به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. با توجه به بالا بودن سطح علمی دانشگاه‌های کانادا هر سال به تعداد دانشجویان اضافه خواهد شد.

اما برای ادامه تحصیل در  کانادا، دانشجو با هزینه‌های بسیاری روبه‌رو است. دانشجویان باید علاوه بر هزینه‌ زندگی در کانادا، هزینه تحصیل را هم باید بپردازند. اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید، تا انتها این مقاله با ما همراه باشید تا با هزینه زندگی در کانادا بیشتر آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:

هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا شامل چه مواردی است؟

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در حین مهاجرت به کشور کانادا برایتان مطرح می‌شود، هزینه زندگی در کانادا است. اینکه به چه مقدار پول نیاز دارید؟ هزینه ماهانه چقدر می‌شود؟ کدام هزینه‌ها ضروری هستند؟ از کدام هزینه‌های باید چشم پوشی کرد؟ این‌ها سوالاتی هستند که هر فردی قبل از مهاجرت باید از خود بپرسد.
کانادا، در میان سایر کشورهای جهان کشوری گران و لوکس است. این کشور در رتبه 24 گران‌ترین کشورهای جهان قرار گرفته، از طرفی شاخص هزینه زندگی در کانادا به کشورهایی چون آمریکا و انگلیس بسیار نزدیک است. اما هزینه‌ زندگی در کانادا به چند بخش مختلف تقسیم می‌شود که در ادامه با آن‌ها بیشتر آشنا خواهید شد.

هزینه خوابگاه دانشجویی در کانادا یا اجاره خانه

بخش عظیمی از هزینه‌ زندگی در کانادا مربوط به اجاره خانه و هزینه خوابگاه دانشجویی در کانادا است. معمولا در سال اول دانشگاه به دلیل ناآشنا بودن با شیوه زندگی در این کشور، دانشجویان ترجیح می‌دهند در خوابگاه‌ دانشجویی اقامت داشته باشند، تا با محیط، قوانین و فرهنگ کانادا آشنا شوند. هزینه خوابگاه دانشجویی در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی در کانادا سالانه 3000 تا 7500 است، که معمولا در همان روز اول ثبت نام پرداخت شود. بخش‌های آشپزخانه، سرویس بهداشتی، رختشوخانه به صورت مشترک در بین دانشجویان استفاده می‌شود. اما بعد از گذشت یک سال دانشجویان  می‌توانند با همکلاسی‌های خود آپارتمان مستقل از دانشگاه اجاره کنند و هزینه‌های جاری را بین خود سرشکن کنند.
در بعضی از شهرهای کانادا معمولا دانشجویان اتاقی در کنار یک خانواده اجازه می‌کنند. در این شرایط دانشجو باید علاوه بر پرداخت اجاره ماهانه بین 750 تا 950 دلار، مبلغی را به عنوان پیش پرداخت که حدود 200 دلار است را بپردازد. در این شرایط دانشجو می‌تواند علاوه بر تقویت زبان انگلیسی خود با فرهنگ، آداب و رسوم مردم کانادا بیشتر آشنا می‌شود. 
اگر قصد اجاره خانه و آپارتمان مستقل دارید بهترین زمان برای این‌کار فصل زمستان است. در این فصل اجاره آپارتمان‌ها در مقایسه با فصل بهار که به اوج خود می‌رسد، بسیار کمتر است.

هزینه حمل و نقل

در بیشتر شهرهای کانادا از جمله تورنتو و مونترال، اتوبوس‌های دوگانه‌سوز و مترو تمام نقاط شهر را تحت پوشش قرار دادند و به راحتی می‌توانید با استفاده از وسایل نقلیه عمومی در شهر تردد داشته باشید. هزینه بلیط وسایل نقلیه عمومی حدود 3 دلار و هزینه تاکسی به ازای هر کیلومتر 5 دلار است.
اما این هزینه‌ها برای دانشجویان کمی متفاوت است. معمولا دانشجویان خارجی(بین‌المللی) در این کشور می‌توانند از تخفیف دانشجویی استفاده کنند، به این ترتیب برای حمل و نقل هزینه کمتری می‌پردازند.

هزینه بیمه درمان و دانشجویی

همه دانشجویان در همان بدو ورود خود به کانادا، تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند. البته نوع بیمه و مدت زمان استفاده از آن با توجه به نوع شهر متفاوت است. معمولا در شهرهای بریتیش کلمبیا، آلبرتا، کبک، لابرادور، مانیتوبا، ساسکاچوان و نیوفاندلند تازمانی که اقامت داشته باشید تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرید. در سایر شهرهای کانادا باید از بیمه خصوصی استفاده کنید که مستلزم پرداخت هزینه است. هزینه بیمه دانشجویان بین‌المللی سالانه 600 تا 1000 دلار است، که در ابتدای سال پرداخت می‌شود.

هزینه خورد و خوراک

یکی از مهم‌ترین هزینه‌های زندگی در کانادا، هزینه خورد و خوراک است. میزان هزینه‌ای که برای خورد و خوراک و موادغذایی پرداخت می‌شود کاملا به شرایط اقامت دانشجو بستگی دارد. اگر دانشجو از خوابگاه استفاده کند معمولا هزینه‌ی بسیار کمی را بابت خورد و خوراک می‌پردازد، اگر در کنار یک خانواده زندگی کند در مقایسه با خوابگاه کمی هزینه‌ها افزایش پیدا می‌کند. اما دانشجویانی که به صورت مستقل از دانشگاه در آپارتمان زندگی می‌کنند، هزینه بیشتری را برای وعده‌های غذایی باید بپردازند. استفاده از غذاهای رستوران، فست‌فود و…. می‌تواند روی هزینه خورد و خوراک دانشجو تاثیر داشته باشد.

هزینه یک وعده غذایی برای هر نفر در رستوران یا فست‌فود حدود 10 الی 25 دلار است. به این ترتیب اگر دانشجو بخواهد هر سه وعده غذایی خود را از رستوران سفارش دهد روزانه حدود 60 دلار هزینه خورد و خوراک آن می‌شود.
از دیگر هزینه‌های مواد غذایی در کانادا می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • آب: 82 دلار
 • شیر یک لیتری:51 دلار
 • نان سفید: 89 دلار
 • 12 عدد تخم مرغ:46 دلار
 • یک کیلو فیله مرغ:29 دلار
 • یک کیلو پنیر: 65 دلار
 • یک کیلو سیب:13 دلار
 • یک کیلو گوشت گوساله:07 دلار
 • یک کیلو موز:74 دلار
 • یک کیلو پرتغال: 02 دلار
 • ……

هزینه تلفن

بزرگترین شرکت ارائه دهنده خدمات تلفن همراه در کانادا شرکتBELL است. بسته‌های مکالمه این شرکت برای دانشجویان بین‌المللی به طور ماهانه حدود 50 تا 120 دلار بوده، کمترین تعرفه مکالمه ماهانه در کانادا حدود 20 دلار است.

هزینه تفریح

کشور کانادا از لحاظ امکانات رفاهی و تفریحی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. در ادامه به برخی از تفریحات و سرگرمی‌ها در این کشور اشاره می‌کنیم:

 • بلیط سینما (2 نفر):27 دلار
 • بلیط تئاتر بهترین صندلی (2 نفر): 142 دلار
 • پینت بال (1 ساعت): 4 دلار
 • بلیط پیست اسکی (همراه با ویدئو و عکس): 300 دلار
 • بلیط باغ وحش: 28 دلار
 • بلیط گردشگری شهر تورنتو: 72 دلار
 • اجاره تجهیزات اسکی (1 روز): 40 دلار
 • بیلیارد، بولینگ (1 ساعت): 6 دلار

هزینه خرید لباس و …

کانادا کشوری است که آب و هوای سرد آن غالب بر آب و هوای گرم و تابستانی آن است. به همین دلیل لباس‌های زمستانی و گرم بیش از لباس‌های تابستانی کاربرد دارد. اگر به دنبال آن هستید تا هزینه زندگی در کانادا را حداقل برسانید، بهتر است لباس‌های گرم و زمستانی را از حراجی‌های پایان فصل بخرید. در این حراجی‌ها می‌توانید با یک سوم مبلغ، لباس‌های زمستانی خود را تهیه کنید. به عنوان مثال قیمت هر شلوار جین حدود 20 دلار، کفش نایک حدود 70 دلار، بوت زمستانی از 70 تا 130 دلار و ….. است.

هزینه برق، آب و …

از دیگر هزینه‌های زندگی در کانادا می‌توان به هزینه آب و برق اشاره کرد. معمولا این هزینه برای آپارتمان‌های دو خوابه حدود 50 دلار و آپارتمان‌های 4 خوابه حدود 100 دلار است. هزینه آب و برق برای خانه‌های مستقل ویلایی بسیار بیشتر از آپارتمان‌های معمولی بوده، هزینه آب و برق خانه‌های ویلایی حدود 120 دلار در ماه است.

هزینه اینترنت

شاید از خودتان بپرسید هزینه استفاده از اینترنت در کانادا چگونه است؟ افراد مقیم کشور کانادا، هر ساله هزینه بسیار زیادی را برای اینترنت پرداخت می‌کنند. تعرفه‌های اینترنت کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای جهان کمی بالاتر است، در کشور کانادا هزینه 2 گیگ اینترنت ماهانه برابر با 45 دلار است. در حالی که در کشورهای دیگر چون کره، انگلیس، هلند، دانمارک با این تعرفه اینترنت به صورت نامحدود عرضه می‌شود.  

ایمیل به اساتید خارجی

اصول مکاتبه و ارسال ایمیل به اساتید خارجی چیست؟

هزینه های تحصیل چه تاثیری روی هزینه های زندگی دانشجویی دارد؟

برای تحصیل در یک کشور دیگر، هزینه‌ی بسیار زیادی باید بپردازید. معمولا افرادی که در کانادا زندگی می‌کنند به صورت رایگان می‌توانند در دانشگاه ادامه تحصیل بدهند، اما برای دانشجویان بین‌المللی تحصیل در دانشگاه‌های کانادا با پرداخت هزینه و شهریه همراه است. اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارید باید علاوه بر هزینه‌های زندگی، از هزینه‌های تحصیل هم آگاه باشید.

شهریه دانشگاه

شهریه دانشگاه‌های کشور کانادا معمولا برای افرادی که اقامت دائم داشته باشند رایگان است، اما دانشجویانی که اقامت تحصیلی دارند باید شهریه دانشگاه را بپردازند. معمولا شهریه هر دانشگاهی با توجه به شهر، نوع اقامت و سطح علمی دانشگاه متفاوت است. به عنوان مثال شهریه دانشگاه‌های شهر تورنتو و ونکوور در مقایسه با دانشگاه‌های شهرهای ارزان‌تری چون جانز، منکتن بسیار بیشتر است. تحصیل رایگان در کانادا با دریافت بورسیه نیز امکان پذیر است.

هزینه خرید کتاب، جزوه و لوازم التحریر

هزینه خرید کتاب و لوازم درسی در هر رشته تحصیلی با دیگر رشته‌ها متفاوت است. اما به طور میانگین هر دانشجو در کشور کانادا برای خرید کتاب، لوازم التحریر و جزوه باید هر سال حدود 2000 دلار هزینه کند.

آیا هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است؟

هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا با توجه به امکانات رفاهی و خدماتشان بسیار متفاوت است. به همین دلیل مالیات هر شهری با شهر دیگر تفاوت دارد. به عنوان مثال: هزینه‌ی زندگی در شهر تورنتو کانادا بسیار بیشتر از هزینه‌ی زندگی در منکتن است. برای آشنایی با هزینه زندگی در دیگر شهرهای کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
( همه‌ی قیمت‌ها به دلار کانادا محاسبه شده است)

ونکوور

اجاره آپارتمان در مرکز شهر: 1,447
میانگین اجاره خانه مستقل: 1,470, 265
هزینه ماهانه بلیط حمل و نقل عمومی: 91
اینترنت ماهانه: 64

کلگری

اجاره آپارتمان در مرکز شهر:  1,205
میانگین اجاره خانه مستقل: 491,394
هزینه ماهانه بلیط حمل و نقل عمومی: 97
اینترنت ماهانه: 61

وینیپگ  

اجاره آپارتمان در مرکز شهر: 956
میانگین اجاره خانه مستقل: 300,011
هزینه ماهانه بلیط حمل و نقل عمومی: 92
اینترنت ماهانه: 60

رجینا

اجاره آپارتمان در مرکز شهر: 1,018
میانگین اجاره خانه مستقل: 320,000
هزینه ماهانه بلیط حمل و نقل عمومی: 83
اینترنت ماهانه: 55

اتاوا

اجاره آپارتمان در مرکز شهر: 1,189
میانگین اجاره خانه مستقل: 383,793
هزینه ماهانه بلیط حمل و نقل عمومی: 103
اینترنت ماهانه: 51

تورنتو

اجاره آپارتمان در مرکز شهر:  1,423
میانگین اجاره خانه مستقل: 1,200,000
هزینه ماهانه بلیط حمل و نقل عمومی: 141.50
اینترنت ماهانه: 55

مونترال

اجاره آپارتمان در مرکز شهر: 916
میانگین اجاره خانه مستقل: 325,900
هزینه ماهانه بلیط حمل و نقل عمومی: 82
اینترنت ماهانه: 51

کبک

اجاره آپارتمان در مرکز شهر: 731
میانگین اجاره خانه مستقل: 240,000
هزینه ماهانه بلیط حمل و نقل عمومی: 85.60
اینترنت ماهانه: 53

همیلتون

اجاره آپارتمان در مرکز شهر:  925
میانگین اجاره خانه مستقل: 500,183
هزینه ماهانه بلیط حمل و نقل عمومی: 101.2
اینترنت ماهانه: 62

هلیفکس

اجاره آپارتمان در مرکز شهر: 893
میانگین اجاره خانه مستقل: 360,586
هزینه ماهانه بلیط حمل و نقل عمومی: 78
اینترنت ماهانه: 80

منکتن

اجاره آپارتمان در مرکز شهر: 662
میانگین اجاره خانه مستقل: 178,200
هزینه ماهانه بلیط حمل و نقل عمومی: 62
اینترنت ماهانه: 54

سینت جانز

اجاره آپارتمان در مرکز شهر: 843
میانگین اجاره خانه مستقل: 245,751
هزینه ماهانه بلیط حمل و نقل عمومی: 70
اینترنت ماهانه: 67.40

شارلت تاون

اجاره آپارتمان در مرکز شهر: 700
میانگین اجاره خانه مستقل: 313,000
هزینه ماهانه بلیط حمل و نقل عمومی: 65
اینترنت ماهانه: 90

کلام آخر

در این مطلب هزینه زندگی در کانادا را بررسی کردیم، هزینه‌هایی که دانشجو علاوه برهزینه تحصیل در کشور کانادا، باید برای ادامه زندگی در این کشور بپردازید. اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید بهتر است قبل از هرچیزی از هزینه‌های آن آگاه باشید تا بتوانید علاوه بر زندگی راحت، تحصیلاتتان را با موفقیت پشت سر بگذارید. در صورتی که تمکن مالی بالایی ندارید بهتر است تحصیل در ارزانترین شهرهای کانادا را انتخاب کنید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
23 آبان 1401

روش اخذ فاند و فول فاند دکترا کانادا

ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور می‌تواند هزینه مالی سنگینی برای دانشجو ایجاد کند. از این رو بیشتر دانشجویان به دنبال آن هستند راهی پیدا کنند تا بخشی از هزینه تحصیل و زندگی آن‌ها را پوشش دهد. اخذ بورسیه یا فاند تحصیلی یکی از بهترین راه‌هایی است که دانشجویان با دریافت آن می‌توانند زندگی

بهنام فارسی
21 مرداد 1400

هزینه اپلای تحصیلی کانادا چقدر است؟

مهاجرت به یک کشور خارجی می‌تواند هزینه‌های بسیار زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد. کشور کانادا یکی از بهترین و برترین کشورهای مقصد برای افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری دارند. دانشگاه‌های این کشور هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی را پذیرش می‌کند، تنها دلیل آن هم می‌تواند رنکینگ بالای

بهنام فارسی
9 آذر 1400

معرفی بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته معماری

یکی از رشته‌های پرطرفدار کشور کانادا، رشته معماری است. ادامه تحصیل در این رشته می‌تواند آینده شغلی بسیار خوبی را برای فرد دانشجو رقم زند. در واقع رشته معماری یک نقطه مشترک بین رشته هنر و مهندسی است. بهترین دانشگاه های کانادا در حال حاضر با بهترین اساتید و سیستم آموزشی در حال ارائه دروس

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

بهترین شغل های دانشجویی در کانادا : پردرآمد و پاره وقت

دانشجویان بین‌المللی برای کاهش هزینه‌ی تحصیل خود در کشور کانادا، به دنبال کار پاره‌وقت هستند. شاید اولین سوالی که در ارتباط با کار دانشجویی برایتان مطرح شود، میزان حقوق و درآمد آن است. اینکه میزان درآمد کار پاره وقت چقدر است؟ چند ساعت در روز باید کار کرد؟ بهترین شغل‌های دانشجویی در کانادا کدام است؟

10 دقیقه
بهنام فارسی
13 آذر 1400

معرفی رشته های هنری پردرآمد در کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل و ادامه زندگی است. دانشگاه‌های معتبر، سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالا، رفاه اقتصادی و… همگی دلیل بر آن شده تا بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان ادامه تحصیل در کانادا  را انتخاب کنند. رشته هنر هم یکی از رشته‌های پرطرفداری است که هرسال متقاضی

بهنام فارسی
19 مهر 1400

چطور دیپلم آنلاین کانادا بگیریم؟

در حال حاضر بسیاری از خانواده‌ها که از لحاظ اقتصادی در شرایط مناسبی قرار دارند، خواهان آن هستند تا فرزندشان در مدارس معتبر کشورهای دیگر ازجمله کانادا تحصیل کنند. کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی سطح بسیار بالایی دارد. از این رو بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که این کشور را برای ادامه تحصیل در هر

بهنام فارسی
19 مهر 1400

بررسی هزینه تحصیل در دبیرستان های در کانادا

با وجود اینکه هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا بسیار بالاست، اما والدین ترجیح می‌دهند که فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به این کشور بفرستند. دوره دبیرستان یکی از مهم‌ترین پایه‌های تحصیلی است و دانش‌آموزانی که دبیرستان‌های این کشور را انتخاب می‌کنند راحت‌تر می‌توانند وارد دانشگاه یا کالج شوند. سیستم آموزشی کشور کانادا زیر

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

شانس ویزای تحصیلی کانادا را افزایش دهید

برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر، ویزای دانشجویی کانادا نیازی به مصاحبه اجباری ندارد. با این حال اخذ ویزای تحصیلی کانادا آسان نیست و ممکن است به هر دلیلی، هر چند کوچک، ریجکت شوید. صادقانه بگوییم اولویت شما باید اخذ پذیرش از یک دانشگاه خوب و معتبر کانادایی باشد زیرا اخذ ویزای هرچقدر هم سخت باشد

بهنام فارسی
11 خرداد 1400

بررسی زمان شروع و پایان سال تحصیلی در کانادا

کانادا با ۶۴۲ هزار دانشجوی خارجی، سومین مقصد برتر برای دانشجویان بین‌المللی در جهان است. سالانه صدها دانشجوی خارجی با هدف یک آینده بهتر، به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند تا در دانشگاه‌های برتر این کشور تحصیل کنند. دانشگاه‌های کانادا از محبوب‌ترین دانشگاه‌های جهان شناخته می‌شوند که علاوه بر سطح علمی و دانش به‌روز، از استانداردهای

بهنام فارسی
17 آبان 1401

دانشگاه یورک ویل کانادا (Yorkville University) + شرایط اپلای

دو شهر بزرگ و پرجنب‌وجوش کانادا، تورنتو و ونکوور میزبان بسیاری از مهاجران است. دانشگاه یورک‌ویل دارای پردیس‌هایی در این شهرها است. معمولا یورک‌ویل را با مدرک‌ سریع و دوره‌های کوتاه تحصیلی می‌شناسند. دانشجویان می‌توانند در تمام طول سال بدون وقفه درس بخوانند و یک دورۀ کارشناسی را که معمولا چهار ساله است، در کمتر

بهنام فارسی
1 دی 1401

مشاوره تحصیلی در کانادا از صفر تا صد

هنگام شروع هر سفر مهم‌ترین مسئله یافتن بهترین مسیر است؛ به‌ویژه اگر سفرتان به قصد ساختن آینده‌ای درخشان باشد. تحصیل در کانادا تصمیم ارزشمند و سرنوشت‌سازی است. چه کسی بهتر از مشاوری باتجربه، کارآزموده و آشنا با قوانین مهاجرتی می‌تواند شما را در مسیر درست هدایت کند؟! اما پیش از مشاوره تحصیلی در کانادا نکاتی

بهنام فارسی
21 مهر 1400

شرایط کار پس از تحصیل در کانادا و اخذ ویزای کاری

سیستم آموزشی سطح بالای کشور کانادا باعث شده تا هر ساله عده بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان بین‌المللی، دانشگاه‌ها و مدارس این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. طبق آمار منتشر شده از جانب دولت کانادا سالانه حدود 150 هزار تا 250 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا درخواست

بهنام فارسی
2 تیر 1400

مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان

بیش از 7000 موسسه آموزشی، آژانس‌های دولتی و سازمان‌های مختلف در سراسر جهان نمرات آیلتس را برای تشخیص تسلط فرد به زبان انگلیسی معتبر می‌دانند. برای مهاجرت تحصیلی به کانادا باید در آزمون‌های زبان مثل آیلتس و تافل شرکت کنید. این آزمون‌ها سطح زبان متقاضی را مشخص می‌کند. متاسفانه همه متقاضیان، حتی کسانی که کاملا

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

قوانین کار دانشجویی در کانادا چگونه است؟

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که برای دانشجویان بین‌المللی در کشور کانادا مطرح می‌شود کار دانشجویی است. تحصیل در یک کشور خارجی علاوه بر هزینه تحصیلات می‌تواند هزینه‌های دیگری را هم در برداشته باشد. بیشتر دانشجویان برای آشنایی با محیط زندگی، آداب و رسوم مردم کانادا و کسب درآمد تصمیم می‌گیرند که در حین تحصیل به

بهنام فارسی
21 آبان 1400

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی کانادا را بشناسید

همانطور که آگاه هستید ادامه تحصیل در کشور کانادا با توجه به سیستم آموزشی پیشرفته‌ای که دارد می‌تواند آرزوی بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان باشد. معمولا والدینی که از لحاظ اقتصادی وضعیت و شرایط مساعدی دارند برای داشتن آینده‌ای درخشان‌تر، فرزند خود را از دوران تحصیلات متوسطه به این کشور می‌فرستند. در اینصورت شانس

10 دقیقه
بهنام فارسی
2 بهمن 1400

بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر

همواره انتخاب مقصد برای دانشجویان بین‌المللی با توجه به نوع رشته، یکی از سخت‌ترین تصمیمات است. برای انتخاب کشور و دانشگاه مورد نظر بهتر است با تحقیقات و آگاهی کامل پیش بروید. در این مقاله شما را با بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر آشنا خواهیم کرد، پس تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
10 شهریور 1400

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در کالج کانادا چیست؟

کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی که دارد، در بین 10 کشور برتر جهان قرار گرفته است. بیشتر دانشجویان بین‌المللی پس از اتمام تحصیلات خود، تصمیم می‌گیرند برای ادامه زندگی اقامت دائم آن را اخذ کنند. اگر شما هم به دنبال اقامت پس از تحصیل در کانادا هستید، بهتر است تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
9 آبان 1400

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا چیست؟

یکی از کشورهای پیشرفته جهان که در همسایگی کشور آمریکا قرار دارد، کاناداست. این کشور به دلیل داشتن شرایط اقتصادی با ثبات، زیرساخت‌های مناسب، سیستم آموزشی با کیفیت و… به عنوان یکی از بهترین و ثروتمندترین کشورهای جهان شناخته شده است. همین امر باعث شده تا دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای ادامه تحصیل دانشگاه‌های

12 دقیقه
سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
کدامیک از شهرهای کانادا برای دانشجو هزینه‌های بالاتری در‌بر دارد؟

معمولا شهرهای تورنتو و ونکوور از جمله شهرهای گران کانادا هستند.

با توجه به این هزینه‌ها میزان حقوق یک فرد برای داشتن یک زندگی آرام در کانادا باید چه مقدار باشد؟

حقوق معمولی در کانادا حدود 39 هزار دلار در سال است.

میزان هزینه در کدام شهرهای کانادا کمتر است؟

کبک، مونترال، همیتلتون، باری، انتاریو ازجمله شهرهایی هستند که میزان هزینه در آن‌ها به مراتب کمتر از سایر شهرها است.

با تمام شدن دانشگاه و تا زمان پیدا کردن کار بیمه به فرد تعلق می‌گیرد؟

با توجه به مدت زمان اقامتی که دارید بیمه به شما تعلق می‌گیرد، در غیر اینصورت باید از بیمه خصوصی استفاده کنید.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.