شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در کالج کانادا چیست؟

کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی که دارد، در بین 10 کشور برتر جهان قرار گرفته است. بیشتر دانشجویان بین‌المللی پس از اتمام تحصیلات خود، تصمیم می‌گیرند برای ادامه زندگی اقامت دائم آن را اخذ کنند. اگر شما هم به دنبال اقامت پس از تحصیل در کانادا هستید، بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم تا راه‌های قانونی که شما می‌توانید پس از اتمام تحصیلات خود از آن طریق در کشور کانادا ماندگار شوید را معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید:

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در کالج کانادا چیست؟

بسیاری از دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود به دنبال اقامت پس از تحصیل در کالج های کانادا هستند. معمولا برای این روش اخذ اقامت راه‌های بسیار متفاوتی پیش روی دانشجویان قرار دارد. دانشجویان باید با توجه به شرایطی که دارند از طریق یکی از این راه‌ها نسبت به اخذ اقامت خود اقدام کنند. معمولا دانشجویان پس از سه سال کار در این کشور می‌توانند اقامت دائم خود را دریافت کنند و بعد از گذشت پنج سال هم پاسپورت کانادایی به آن‌ها تعلق می‌گیرد و به طور رسمی یک شهروند کانادایی می‌شوند.

اخذ اقامت از طریق سیستم اکسپرس اینتری( Express Entry)

Express Entry یک برنامه مهاجرتی برای کانادا نیست، در واقع یک سیستم آنلاین بوده که می‌تواند برنامه‌های اخذ اقامت را مدیریت کند. افرادی که خواهان اقامت در این کشور هستند با ساخت پروفایل و وارد کردن اطلاعات خود، درخواست پذیرش خود را ثبت می‌کنند. این سیستم آنلاین از طریق بررسی و تجزیه اطلاعات افراد، آن‌هایی را که واجد شرایط هستند را طبقه‌بندی می‌کند.

افرادی که درخواست خود را ارسال کرده‌اند درصورت انتخاب شدن از جانب دولت کانادا اطلاعات کامل و مورد نیاز خود را به Express Entry ارسال می‌کنند. سپس باید واجد شرایط یکی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا باشند که در ادامه عنوان می‌کنیم.

Canadian Experience Class

معمولا افرادی از این روش برای اخذ اقامت استفاده می‌کنند که تجربه کار در کشور کانادا را داشته باشند. این تجربه کار باید در یکی از کارهای مدیریتی، حرفه‌ای، تدریس و حرفه‌ای باشد. به این ترتیب فرد می‌تواند هم اقامت خود و هم اقامت خانواده‌اش را دریافت کند. دانشجویان بین‌المللی بعد از اتمام تحصیلات خود در این کشور یک فرجه زمانی مشخص دارند تا به دنبال کار باشند و از این طریق بتوانند اقامت خود را دریافت کنند. دانشجویان می‌توانند با استفاده از این زمان اقدامات لازم برای اخذ اقامت از طریق CEC را انجام دهند.

 Federal Skilled Worker Class

این روش، یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرتی در سال 2020 بوده، افراد ماهر و کاربلد به راحتی می‌توانند از این طریق اقامت زندگی در کانادا را به دست آورند. اگر شما هم تخصص و تجربه بالایی در کار خود دارید و در حوزه کاری خود یک فرد ماهر و حرفه‌ای هستید می‌توانید از این طریق ویزای خود را دریافت کنید. کشور کانادا همواره به دنبال جذب افراد متخصص و ماهر است که بتوانند از مهارت و تخصص آن‌ها در بخش‌ها مختلف کشور استفاده کند. تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک تحصیلی معتبر لازمه اخذ این نوع اقامت کشور کانادا است. Skilled Worker یک نوع ویزای تخصصی برای کارگران ماهر و حرفه‌ای است که دولت فدرال کانادا آن را صادر می‌کند. این افراد می‌توانند از این طریق هم اقامت خود و هم اقامت خانواده خود را دریافت کنند، برای این کار بهتر است از طریق Express Entry اقدام کنید. این راه یکی از بهترین راه‌های اخذ اقامت پس از تحصیل در کالج کانادا است.

Provincial Nominee Programs

در این روش مهاجرت معمولا هر استان برنامه خاص خود را دارد و شما می‌توانید با توجه به برنامه هر استان و مهارت و تخصصی که دارید یکی از آن‌ها را برای اقامت و کار انتخاب کنید. بسیاری از دانشجویان هستند که مهارت آن‌ها در یک استان خاص مورد توجه قرار گرفته است، آن‌ها می‌توانند از این روش اخذ اقامت استفاده کنند. استان‌هایی که از این برنامه پیروی می‌کنند استان‌هایی چون آلبرتا، پرنس ادوارد، مانیتوبا، انتاریو، نیوبرانزویک، نیوفانلند، بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، نورث‌وست و یوکان هستند. این استان‌ها برای دانشجویان خود برنامه‌ی ویژه‌ای در نظر گرفته‌اند تا پس از تحصیل به آن‌ها اقامت دائم این کشور را دهند. 

Quebec Experience Program

استان کبک برای اجازه کار دارای یک برنامه مجزا است، این استان به صورت جداگانه ساکنین خود را پذیرش می‌کند. اخذ اجازه کار و زندگی از این طریق بسیار سریع انجام می‌شود، دولت کبک به دانشجویان بین‌المللی و کارگران ماهر و حرفه‌ای اقامت موقت می‌دهد. البته این پروسه زمانی تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم ممکن است چند سال طول بکشد.
تنها افرادی می‌توانند اقامت دائم خود را دریافت کنند که برای حداقل سه سال در این استان تحصیل کرده باشند و یا برای یک سال یک کار تمام وقت را در این استان انجام داده باشند.

ازدواج 

یکی از راه‌های اخذ اقامت دائم کانادا، ازدواج با یک شهروند کانادایی است. شما می‌توانید در زمان حضور خود و در حین تحصیل در این کشور با یک فرد کانادایی ازدواج کنید، البته ازدواج حقیقی و واقعی. اگر قصد دور زدن دولت کانادا را داشته باشید عواقب بسیار سنگینی در انتظارتان خواهد بود.
برای ازدواج، دختر و پسر باید حداقل 18 ساله باشند و همسر کانادایی توانایی پرداخت هزینه‌ی زندگی دو نفر را داشته باشد. صرفا ازدواج کردن با یک فرد کانادایی ملاک نیست، علاوه بر داشتن یک خانه مشترک و زندگی در کنار یکدیگر باید بتواند از پس هزینه‌ زندگی دو نفر در کانادا برآید. اقامت دائم زمانی به فرد داده می‌شود که سه سال از ازدواج زوجین گذشته باشد.

سرمایه گذاری در کانادا

کشور کانادا همواره به داشتن یکی از امن‌ترین و بهترین سیستم‌های مالی و بانکداری دنیا شهرت پیدا کرده است. به همین دلیل سرمایه‌گذاری در این کشور می‌تواند یکی از راه‌های اخذ اقامت دائم کانادا باشد. برای این روش نیازی نیست که شما در کشور کانادا تحصیل کرده باشید، ادامه تحصیل در این کشور تنها به شناخت بهتر فرهنگ، زبان، آداب و رسوم و… کمک می‌کند. برای اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری، هرکدام از استان‌های کانادا برنامه خاص خود را دارند.

 به عنوان مثال اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در استان بریتیش کلمبیا حدود 100 هزار دلار، در استان‌های دیگری چون کبک، ساسکاچوان و منیتوبا به 210 هزار دلار سرمایه نیاز دارید.

اخذ ویزای کار

یکی از رایج‌ترین و بهترین راه‌ها برای اقامت پس از تحصیل در کالج کانادا، اخذ اقامت از طریق کار است. دولت کانادا پس از اتمام تحصیل  به دانشجو اجازه می دهد تا به دنبال کار باشد و بتواند اقامت دائم خود را دریافت کند. اگر در این زمان توانست یک کار مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کند می‌تواند نسبت به اخذ ویزای کار خود اقدام کند. در واقع با استفاده از Post Graduate Work Permit می‌توانید پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور مشغول به کار شوید. البته در اخذ این نوع اقامت محل زندگی شما و دانشگاهی که از آن فارغ‌التحصیل شدید هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

کلام آخر

کانادا یکی از کشورهای پرطرفدار جهان است که سالانه دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان جذب دانشگاه‌های خود می‌کند. سیستم آموزشی سطح بالا و دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبری که دارد ازجمله دلایل جذب دانشجو به این کشور شده است. در این مقاله سعی کردیم تا درباره اقامت پس از تحصیل در کالج کانادا اطلاعات جامعی را در اختیارتان قرار دهیم. با استفاده از این روش‌ها می‌توانید اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل یا پس از اتمام تحصیلات خود در کالج را به دست آورید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله ارزانترین شهرهای کانادا را نیز مطالعه کنید تا بهترین شهر را جهت زندگی، تحصیل انتخاب کنید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
10 مهر 1400

مهمترین دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

اگر شما قصد دارید برای ادامه تحصیل به کشور کانادا سفر کنید، باید ابتدا درخواست پذیرش خود را برای یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور ارسال کنید. در صورت پذیرش درخواست می‌توانید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی خود اقدام کنید. همه‌ی افرادی که برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام می‌کنند، نمی‌توانند از جانب سفارت کانادا ویزا

بهنام فارسی
21 آبان 1400

هزینه تحصیل در کالج های کانادا : بررسی کامل

کانادا یکی از زیباترین و پهناورترین کشورهای آمریکای شمالی است، این کشور به دلیل تعداد مهاجرین بالایی که دارد از تنوع فرهنگی و ملیتی بسیار بالایی برخوردار است. سالانه بسیاری از دانشجویان از کشورهای مختلف، دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. البته دولت کانادا توانسته با ایجاد زیرساخت‌های مناسب علاوه

بهنام فارسی
17 بهمن 1400

انواع ویزای کانادا : شرایط ، مدارک لازم و هزینه ها

یکی از کشورهای پهناور و مهاجرپذیر آمریکای شمالی، کشور کاناداست. این کشور به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالایی که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جلب کند. در حال حاضر بسیاری از دانشجویان بین‌المللی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا را دارند. برای ادامه تحصیل

10 دقیقه
بهنام فارسی
30 آبان 1401

تحصیل زیر 18 سال در کانادا : ثبت نام، بورسیه،هزینه

کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین کشورهایی است که بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر جهان، برای ادامه تحصیل آن را انتخاب می‌کنند. سطح آموزشی، زندگی و رفاهی در این کشور بالاست. اگر تصمیم به ادامه تحصیل در کشور کانادا دارید، باید بگوییم که بهترین زمان برای اخذ پذیرش دوره‌های پیش از دانشگاه هستند.

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 دی 1401

لیست دانشگاه های کانادا بر اساس استان و رنکینگ برای اپلای

شاید مدت ها است که فکر شما درگیر ادامه تحصیل در یک کشور دیگر است. امروز ما قصد داریم یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل را به شما معرفی کنیم. دانشگاه های خوب، تحصیلات عالی، موقعیت شغلی مناسب، سطح فرهنگ بالا و … همه از عواملی است که بسیاری از افراد را در سراسر

14 دقیقه
بهنام فارسی
2 بهمن 1400

بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر

همواره انتخاب مقصد برای دانشجویان بین‌المللی با توجه به نوع رشته، یکی از سخت‌ترین تصمیمات است. برای انتخاب کشور و دانشگاه مورد نظر بهتر است با تحقیقات و آگاهی کامل پیش بروید. در این مقاله شما را با بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر آشنا خواهیم کرد، پس تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
9 آبان 1400

بررسی رشته دستیار دندانپزشکی در کانادا از تحصیل تا اشتغال

کشور کانادا یکی از معدود کشورهای جهان بوده که همواره به دنبال جذب نیروی متخصص در بخش پزشکی و پیراپزشکی است. جمعیت سالمند در این کشور رو به افزایش است و همین موضوع می‌تواند امنیت شغلی در حوزه پزشکی را برای افراد فراهم آورد. یکی از رشته‌هایی که تقاضا برای آن در کشور کانادا به

بهنام فارسی
27 شهریور 1400

شرایط کار دندانپزشکی در کانادا

رشته دندانپزشکی(Dentistry)یکی از شاخه‌های علم پزشکی است که به بررسی بهداشت دهان و دندان، سلامت بافت لثه، تشخیص و درمان بیماری‌های مربوط به این بخش می‌پردازد. البته این رشته تنها محدود به دندان نمی‌شود، افرادی که در این رشته مشغول به تحصیل هستند اطلاعات و علم لازم در زمینه ناحیه گیجگاهی، سر، صورت، فک، سلامت

بهنام فارسی
21 آبان 1400

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی کانادا را بشناسید

همانطور که آگاه هستید ادامه تحصیل در کشور کانادا با توجه به سیستم آموزشی پیشرفته‌ای که دارد می‌تواند آرزوی بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان باشد. معمولا والدینی که از لحاظ اقتصادی وضعیت و شرایط مساعدی دارند برای داشتن آینده‌ای درخشان‌تر، فرزند خود را از دوران تحصیلات متوسطه به این کشور می‌فرستند. در اینصورت شانس

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 بهمن 1400

کالج زبان کانادا | بهترین کالج های زبان کانادا + هزینه

برای مهاجرت به هرکشوری راه و روش های مختلفی وجود دارد اما برخی از این راه‌ها بخاطر محاسن شان بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند و اصطلاحا راه های طلایی نامیده می‌شوند. یکی از این راه‌ها برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل در رشته‌ی زبان بوده که این حجم از استقبال بدلیل امکانات بالایی

بهنام فارسی
21 مهر 1400

راهنمای اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا

کانادا کشوری است که به اتحاد خانواده اهمیت زیادی می‌دهد. به این معنی که به دانشجو این فرصت را می‌دهد که خانواده خود را نیز به عنوان همراه به کانادا بیاورد. این کار به میزان زیادی به کم شدن استرس دانشجو کمک می‌کند و از نظر روحی تاثیر مثبتی نیز در فرد می‌گذارد. اگر هم

بهنام فارسی
17 مهر 1401

معرفی کالج سنتنیال کانادا Centennial college Toronto

کانادا یکی از کشورهای پیشرفته است که توانسته از نظر جایگاه علمی رتبه بالایی را کسب کند. همچنین این کشور در بین دیگر کشورهای جهان در بخش آموزش و پرورش جایگاه بالایی دارد. بسیاری از دانشجویان به دلیل سیستم آموزشی قوی و سطح بالایی که دارند این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب

بهنام فارسی
17 مرداد 1400

بهترین شهر های کانادا برای تحصیل کدامند؟

بیشتر افراد برای ادامه تحصیل در کانادا ، دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا را انتخاب می‌کنند  که از مهم ترین دلایل آن، می توان از سطح بالای سیستم آموزشی و دانشگاه‌های این کشور در رنکینگ جهانی نام برد. کشور کانادا بیش از 80 دانشگاه و 240 کالج دارد و هر ساله حدود 150 هزار دانشجوی بین‌المللی

بهنام فارسی
14 فروردین 1401

لیست بهترین دانشگاه های کانادا رشته حسابداری

رشته حسابداری به عنوان یکی از زیر شاخه های رشته ریاضی، یکی از کاربردی ترین بخش های مالی است. این رشته در کنترل دارایی ها، برنامه ریزی بودجه، مدیریت مالی و… فوق العاده مهم است. توانایی تصمیم گیری در مورد امور مالی، تحلیل و تجزیه، حل مسئله، نظارت بر حوزه های حسابداری از اهداف تحصیل

بهنام فارسی
18 دی 1400

درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا چقدر است؟

بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا با اخذ اقامت تحصیلی به دیگر کشورهای جهان سفر کنند و تحصیلات خود را در دانشگاه‌های معتبر آن به اتمام برسانند. کشور کانادا هم یکی از بهترین کشورهایی است که مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. دانشگاه‌های معتبر این کشور به همراه سیستم آموزشی که دارند، توانسته‌اند

بهنام فارسی
11 خرداد 1400

بررسی زمان شروع و پایان سال تحصیلی در کانادا

کانادا با ۶۴۲ هزار دانشجوی خارجی، سومین مقصد برتر برای دانشجویان بین‌المللی در جهان است. سالانه صدها دانشجوی خارجی با هدف یک آینده بهتر، به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند تا در دانشگاه‌های برتر این کشور تحصیل کنند. دانشگاه‌های کانادا از محبوب‌ترین دانشگاه‌های جهان شناخته می‌شوند که علاوه بر سطح علمی و دانش به‌روز، از استانداردهای

بهنام فارسی
4 مرداد 1400

با ارزانترین شهرهای کانادا برای زندگی و تحصیل آشنا شوید

حدود 80 درصد مردمی که در کانادا زندگی می‌کنند از کیفیت زندگی خود در این کشور راضی هستند. این کشور امکانات و خدمات سطح بالایی را در اختیار مردم قرار می‌دهد، به همین دلیل امید به زندگی در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای جهان بسیار بالاست. کانادا یکی از زیباترین کشورهای آمریکا شمالی است

بهنام فارسی
18 مهر 1400

بررسی شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

به دلیل وجود دانشگاه‌های معتبر در کشور کانادا، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تحصیل در این کشور را به ادامه تحصیل در سایر کشورهای جهان ترجیح می‌دهند. همواره ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کانادا به عنوان یکی از پرطرفدارترین دوره‌ها شناخته شده است. ازجمله دلایل آن هم می‌توان به امکان دریافت فاند تحصیلی کانادا

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
در کدامیک از استان‌های کانادا می‌توان به راحتی اقامت گرفت؟

استان نوا اسکوشیا، یکی از استان‌هایی است که به راحتی می‌توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید. شرایط تحصیل برای دانشجویان در این استان به مراتب بسیار آسان‌تر از سایر استان‌های کانادا است.

آیا داشتن مدرک زبان فرانسوی برای اقامت در کبک لازم است؟

بله، کبک استانی فرانسوی زبان است و برای ادامه تحصیل یا زندگی در آن لازم است که به زبان فرانسوی تسلط کامل داشته باشد

آیا می‌توان برای فرزندان هم اقامت گرفت؟

بله درصورتی که نام فرزندان زیر 19 سال را در فرم درخواست خود ذکر کرده باشید، می‌توانید اقامت آن‌ها را هم اخذ کنید.

اگر درخواست پذیرش اقامت فرد رد شود، می‌تواند باز هم درخواست دهد؟

بله، در هر صورت فرد می‌تواند با برطرف کردن مشکلات و موانع موجود، درخواست خود را بار دیگر ارسال کند

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.