شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در کالج کانادا چیست؟

کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی که دارد، در بین 10 کشور برتر جهان قرار گرفته است. بیشتر دانشجویان بین‌المللی پس از اتمام تحصیلات خود، تصمیم می‌گیرند برای ادامه زندگی اقامت دائم آن را اخذ کنند. اگر شما هم به دنبال اقامت پس از تحصیل در کانادا هستید، بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم تا راه‌های قانونی که شما می‌توانید پس از اتمام تحصیلات خود از آن طریق در کشور کانادا ماندگار شوید را معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید:

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در کالج کانادا چیست؟

بسیاری از دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود به دنبال اقامت پس از تحصیل در کالج های کانادا هستند. معمولا برای این روش اخذ اقامت راه‌های بسیار متفاوتی پیش روی دانشجویان قرار دارد. دانشجویان باید با توجه به شرایطی که دارند از طریق یکی از این راه‌ها نسبت به اخذ اقامت خود اقدام کنند. معمولا دانشجویان پس از سه سال کار در این کشور می‌توانند اقامت دائم خود را دریافت کنند و بعد از گذشت پنج سال هم پاسپورت کانادایی به آن‌ها تعلق می‌گیرد و به طور رسمی یک شهروند کانادایی می‌شوند.

اخذ اقامت از طریق سیستم اکسپرس اینتری( Express Entry)

Express Entry یک برنامه مهاجرتی برای کانادا نیست، در واقع یک سیستم آنلاین بوده که می‌تواند برنامه‌های اخذ اقامت را مدیریت کند. افرادی که خواهان اقامت در این کشور هستند با ساخت پروفایل و وارد کردن اطلاعات خود، درخواست پذیرش خود را ثبت می‌کنند. این سیستم آنلاین از طریق بررسی و تجزیه اطلاعات افراد، آن‌هایی را که واجد شرایط هستند را طبقه‌بندی می‌کند.

افرادی که درخواست خود را ارسال کرده‌اند درصورت انتخاب شدن از جانب دولت کانادا اطلاعات کامل و مورد نیاز خود را به Express Entry ارسال می‌کنند. سپس باید واجد شرایط یکی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا باشند که در ادامه عنوان می‌کنیم.

Canadian Experience Class

معمولا افرادی از این روش برای اخذ اقامت استفاده می‌کنند که تجربه کار در کشور کانادا را داشته باشند. این تجربه کار باید در یکی از کارهای مدیریتی، حرفه‌ای، تدریس و حرفه‌ای باشد. به این ترتیب فرد می‌تواند هم اقامت خود و هم اقامت خانواده‌اش را دریافت کند. دانشجویان بین‌المللی بعد از اتمام تحصیلات خود در این کشور یک فرجه زمانی مشخص دارند تا به دنبال کار باشند و از این طریق بتوانند اقامت خود را دریافت کنند. دانشجویان می‌توانند با استفاده از این زمان اقدامات لازم برای اخذ اقامت از طریق CEC را انجام دهند.

 Federal Skilled Worker Class

این روش، یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرتی در سال 2020 بوده، افراد ماهر و کاربلد به راحتی می‌توانند از این طریق اقامت زندگی در کانادا را به دست آورند. اگر شما هم تخصص و تجربه بالایی در کار خود دارید و در حوزه کاری خود یک فرد ماهر و حرفه‌ای هستید می‌توانید از این طریق ویزای خود را دریافت کنید. کشور کانادا همواره به دنبال جذب افراد متخصص و ماهر است که بتوانند از مهارت و تخصص آن‌ها در بخش‌ها مختلف کشور استفاده کند. تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک تحصیلی معتبر لازمه اخذ این نوع اقامت کشور کانادا است. Skilled Worker یک نوع ویزای تخصصی برای کارگران ماهر و حرفه‌ای است که دولت فدرال کانادا آن را صادر می‌کند. این افراد می‌توانند از این طریق هم اقامت خود و هم اقامت خانواده خود را دریافت کنند، برای این کار بهتر است از طریق Express Entry اقدام کنید. این راه یکی از بهترین راه‌های اخذ اقامت پس از تحصیل در کالج کانادا است.

Provincial Nominee Programs

در این روش مهاجرت معمولا هر استان برنامه خاص خود را دارد و شما می‌توانید با توجه به برنامه هر استان و مهارت و تخصصی که دارید یکی از آن‌ها را برای اقامت و کار انتخاب کنید. بسیاری از دانشجویان هستند که مهارت آن‌ها در یک استان خاص مورد توجه قرار گرفته است، آن‌ها می‌توانند از این روش اخذ اقامت استفاده کنند. استان‌هایی که از این برنامه پیروی می‌کنند استان‌هایی چون آلبرتا، پرنس ادوارد، مانیتوبا، انتاریو، نیوبرانزویک، نیوفانلند، بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، نورث‌وست و یوکان هستند. این استان‌ها برای دانشجویان خود برنامه‌ی ویژه‌ای در نظر گرفته‌اند تا پس از تحصیل به آن‌ها اقامت دائم این کشور را دهند. 

Quebec Experience Program

استان کبک برای اجازه کار دارای یک برنامه مجزا است، این استان به صورت جداگانه ساکنین خود را پذیرش می‌کند. اخذ اجازه کار و زندگی از این طریق بسیار سریع انجام می‌شود، دولت کبک به دانشجویان بین‌المللی و کارگران ماهر و حرفه‌ای اقامت موقت می‌دهد. البته این پروسه زمانی تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم ممکن است چند سال طول بکشد.
تنها افرادی می‌توانند اقامت دائم خود را دریافت کنند که برای حداقل سه سال در این استان تحصیل کرده باشند و یا برای یک سال یک کار تمام وقت را در این استان انجام داده باشند.

ازدواج 

یکی از راه‌های اخذ اقامت دائم کانادا، ازدواج با یک شهروند کانادایی است. شما می‌توانید در زمان حضور خود و در حین تحصیل در این کشور با یک فرد کانادایی ازدواج کنید، البته ازدواج حقیقی و واقعی. اگر قصد دور زدن دولت کانادا را داشته باشید عواقب بسیار سنگینی در انتظارتان خواهد بود.
برای ازدواج، دختر و پسر باید حداقل 18 ساله باشند و همسر کانادایی توانایی پرداخت هزینه‌ی زندگی دو نفر را داشته باشد. صرفا ازدواج کردن با یک فرد کانادایی ملاک نیست، علاوه بر داشتن یک خانه مشترک و زندگی در کنار یکدیگر باید بتواند از پس هزینه‌ زندگی دو نفر در کانادا برآید. اقامت دائم زمانی به فرد داده می‌شود که سه سال از ازدواج زوجین گذشته باشد.

سرمایه گذاری در کانادا

کشور کانادا همواره به داشتن یکی از امن‌ترین و بهترین سیستم‌های مالی و بانکداری دنیا شهرت پیدا کرده است. به همین دلیل سرمایه‌گذاری در این کشور می‌تواند یکی از راه‌های اخذ اقامت دائم کانادا باشد. برای این روش نیازی نیست که شما در کشور کانادا تحصیل کرده باشید، ادامه تحصیل در این کشور تنها به شناخت بهتر فرهنگ، زبان، آداب و رسوم و… کمک می‌کند. برای اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری، هرکدام از استان‌های کانادا برنامه خاص خود را دارند.

 به عنوان مثال اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در استان بریتیش کلمبیا حدود 100 هزار دلار، در استان‌های دیگری چون کبک، ساسکاچوان و منیتوبا به 210 هزار دلار سرمایه نیاز دارید.

اخذ ویزای کار

یکی از رایج‌ترین و بهترین راه‌ها برای اقامت پس از تحصیل در کالج کانادا، اخذ اقامت از طریق کار است. دولت کانادا پس از اتمام تحصیل  به دانشجو اجازه می دهد تا به دنبال کار باشد و بتواند اقامت دائم خود را دریافت کند. اگر در این زمان توانست یک کار مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کند می‌تواند نسبت به اخذ ویزای کار خود اقدام کند. در واقع با استفاده از Post Graduate Work Permit می‌توانید پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور مشغول به کار شوید. البته در اخذ این نوع اقامت محل زندگی شما و دانشگاهی که از آن فارغ‌التحصیل شدید هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

کلام آخر

کانادا یکی از کشورهای پرطرفدار جهان است که سالانه دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان جذب دانشگاه‌های خود می‌کند. سیستم آموزشی سطح بالا و دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبری که دارد ازجمله دلایل جذب دانشجو به این کشور شده است. در این مقاله سعی کردیم تا درباره اقامت پس از تحصیل در کالج کانادا اطلاعات جامعی را در اختیارتان قرار دهیم. با استفاده از این روش‌ها می‌توانید اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل یا پس از اتمام تحصیلات خود در کالج را به دست آورید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله ارزانترین شهرهای کانادا را نیز مطالعه کنید تا بهترین شهر را جهت زندگی، تحصیل انتخاب کنید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
30 آبان 1400

مدارس برتر کانادا برای مهاجرت تحصیلی کدامند؟

کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان و دانش‌آموزان بین المللی است. بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌های برتر جهان در این کشور قرار دارند. علاوه براین، هزینه زندگی و تحصیل در کانادا معقول است. از طرفی تحصیل در کشوری با دانشجویان از کشورهای مختلف فارغ از ملیت، رنگ و نژاد در فضایی دوستانه باعث

بهنام فارسی
30 آبان 1401

تحصیل زیر 18 سال در کانادا : ثبت نام، بورسیه،هزینه

کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین کشورهایی است که بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر جهان، برای ادامه تحصیل آن را انتخاب می‌کنند. سطح آموزشی، زندگی و رفاهی در این کشور بالاست. اگر تصمیم به ادامه تحصیل در کشور کانادا دارید، باید بگوییم که بهترین زمان برای اخذ پذیرش دوره‌های پیش از دانشگاه هستند.

10 دقیقه
بهنام فارسی
21 مرداد 1400

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

زندگی در یک کشور دیگر با شرایط اقتصادی و فرهنگی جدید در ابتدا برای هر فردی کمی سخت است. کشور کانادا هم جزو یکی از بهترین مقاصد دانشجویان برای ادامه تحصیل است. این کشور به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی که دارد، هرساله عده بسیاری از دانشجویان از کشورهای مختلف جهان را جذب خود می‌کند.

10 دقیقه
بهنام فارسی
4 مرداد 1400

چطور برای اساتید خارجی ایمیل رسمی بنویسیم؟

بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند، باید با پروسه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ها آشنایی داشته باشند. یکی از مراحل این پروسه، دریافت ایمیل با پاسخ مثبت از اساتید خارجی است. یکی از موارد مهم در اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های خارج از کشور ایمیل به اساتید خارجی

بهنام فارسی
17 آبان 1401

دانشگاه یورک ویل کانادا (Yorkville University) + شرایط اپلای

دو شهر بزرگ و پرجنب‌وجوش کانادا، تورنتو و ونکوور میزبان بسیاری از مهاجران است. دانشگاه یورک‌ویل دارای پردیس‌هایی در این شهرها است. معمولا یورک‌ویل را با مدرک‌ سریع و دوره‌های کوتاه تحصیلی می‌شناسند. دانشجویان می‌توانند در تمام طول سال بدون وقفه درس بخوانند و یک دورۀ کارشناسی را که معمولا چهار ساله است، در کمتر

بهنام فارسی
11 مرداد 1401

عوامل موثر در موفقیت گرفتن پذیرش از دانشگاههای کانادا

هر ساله دانشجویانی از سراسر دنیا متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های کانادا هستند. رنکینگ جهانی خوب، کیفیت بالای آموزش عالی، مناسب‌بودن هزینه‌ها و سبک زندگی منظم و پویا در کانادا دلیل علاقمندی دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در این کشور مهاجرپذیر است. بنابراین برای اینکه در رقابت با سایر دانشجویان شانس بیشتری برای ورود به دانشگاه‌های این

10 دقیقه
بهنام فارسی
26 دی 1400

بهترین کشور برای تحصیل هوش مصنوعی + معرفی دانشگاه ها

آیا تا به حال عبارت هوش مصنوعی به گوشتان خورده است؟ در واقع هوش مصنوعی یکی از گرایش‌های رشته کامپیوتر است  و به هر هوشی که شبیه به هوش انسان باشد گفته می‌شود. به عبارتی دیگر هوش مصنوعی، استفاده از یک کامپیوتر برای شبیه سازی و تقلید از هوش انسان است. امروزه هوش مصنوعی جای

بهنام فارسی
7 دی 1400

دانشگاه های هنر کانادا : لیستی از برترین ها

کشور کانادا می‌تواند یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل دانشجویان رشته هنر باشد. در این کشور برای رشته هنر ارزش بسیاری قائل شده‌اند و زیرساخت‌های لازم برای اشتغال فارغ‌التحصیلان را هم فراهم کرده‌اند. در حال حاضر بیش از 300 رشته هنری در دانشگاه‌های این کشور تدریس می‌شود. اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در

15 دقیقه
بهنام فارسی
4 مرداد 1400

با ارزانترین شهرهای کانادا برای زندگی و تحصیل آشنا شوید

حدود 80 درصد مردمی که در کانادا زندگی می‌کنند از کیفیت زندگی خود در این کشور راضی هستند. این کشور امکانات و خدمات سطح بالایی را در اختیار مردم قرار می‌دهد، به همین دلیل امید به زندگی در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای جهان بسیار بالاست. کانادا یکی از زیباترین کشورهای آمریکا شمالی است

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

همه چیز درباره تحصیل در کالج های کانادا از مراحل پذیرش تا هزینه ها

کشور کانادا تا سال گذشته(2020) هر ماه میزبان 25 تا 35 هزار مهاجر از کشورهای مختلف جهان بوده، اما از ماه مارس سال 2020 این آمار کاهش چشمگیری پیدا کرده است. از طرفی سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالای کشور کانادا باعث شده تا بسیاری از دانشگاه‌ها، کالج‌ها و مدارس این کشور گزینه انتخابی

بهنام فارسی
17 مرداد 1400

بهترین شهر های کانادا برای تحصیل کدامند؟

بیشتر افراد برای ادامه تحصیل در کانادا ، دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا را انتخاب می‌کنند  که از مهم ترین دلایل آن، می توان از سطح بالای سیستم آموزشی و دانشگاه‌های این کشور در رنکینگ جهانی نام برد. کشور کانادا بیش از 80 دانشگاه و 240 کالج دارد و هر ساله حدود 150 هزار دانشجوی بین‌المللی

بهنام فارسی
1 آذر 1400

ددلاین دانشگاه های کانادا برای اپلای و اخذ ویزا

کشور کانادا همواره یکی از کشورهای پرمتقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی است. بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور هستند. دانشگاه‌های کشور کانادا با توجه به سیستم آموزشی معتبری که دارند در رنکینگ جهانی توانسته‌اند، رتبه‌های خوبی را کسب کنند. در حال حاضر 26 دانشگاه کشور کانادا در رنکینگ

بهنام فارسی
2 بهمن 1400

بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر

همواره انتخاب مقصد برای دانشجویان بین‌المللی با توجه به نوع رشته، یکی از سخت‌ترین تصمیمات است. برای انتخاب کشور و دانشگاه مورد نظر بهتر است با تحقیقات و آگاهی کامل پیش بروید. در این مقاله شما را با بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته کامپیوتر آشنا خواهیم کرد، پس تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
4 مرداد 1400

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا چقدر است؟

سالانه بیش از 190 هزار دانشجو بین‌المللی کشور کانادا را به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. با توجه به بالا بودن سطح علمی دانشگاه‌های کانادا هر سال به تعداد دانشجویان اضافه خواهد شد. اما برای ادامه تحصیل در  کانادا، دانشجو با هزینه‌های بسیاری روبه‌رو است. دانشجویان باید علاوه بر هزینه‌ زندگی در کانادا،

بهنام فارسی
18 مهر 1400

بررسی شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

به دلیل وجود دانشگاه‌های معتبر در کشور کانادا، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تحصیل در این کشور را به ادامه تحصیل در سایر کشورهای جهان ترجیح می‌دهند. همواره ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کانادا به عنوان یکی از پرطرفدارترین دوره‌ها شناخته شده است. ازجمله دلایل آن هم می‌توان به امکان دریافت فاند تحصیلی کانادا

بهنام فارسی
19 مهر 1400

بررسی هزینه تحصیل در دبیرستان های در کانادا

با وجود اینکه هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا بسیار بالاست، اما والدین ترجیح می‌دهند که فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به این کشور بفرستند. دوره دبیرستان یکی از مهم‌ترین پایه‌های تحصیلی است و دانش‌آموزانی که دبیرستان‌های این کشور را انتخاب می‌کنند راحت‌تر می‌توانند وارد دانشگاه یا کالج شوند. سیستم آموزشی کشور کانادا زیر

بهنام فارسی
14 فروردین 1401

لیست بهترین دانشگاه های کانادا رشته حسابداری

رشته حسابداری به عنوان یکی از زیر شاخه های رشته ریاضی، یکی از کاربردی ترین بخش های مالی است. این رشته در کنترل دارایی ها، برنامه ریزی بودجه، مدیریت مالی و… فوق العاده مهم است. توانایی تصمیم گیری در مورد امور مالی، تحلیل و تجزیه، حل مسئله، نظارت بر حوزه های حسابداری از اهداف تحصیل

بهنام فارسی
13 آذر 1400

بهترین دانشگاه های کانادا برای پزشکی کدامند؟

افراد بسیاری از سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در کانادا هستند. کشور کانادا یکی از بهترین کشورهایی است که می‌تواند به عنوان مقصد تحصیلی بسیاری از دانشجویان انتخاب شود. این کشور در رشته‌های پزشکی دارای بهترین دانشگاه‌ها می‌باشد، بهترین امکانات و تجهیزات آموزشی در رشته پزشکی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. از این رو

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
در کدامیک از استان‌های کانادا می‌توان به راحتی اقامت گرفت؟

استان نوا اسکوشیا، یکی از استان‌هایی است که به راحتی می‌توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید. شرایط تحصیل برای دانشجویان در این استان به مراتب بسیار آسان‌تر از سایر استان‌های کانادا است.

آیا داشتن مدرک زبان فرانسوی برای اقامت در کبک لازم است؟

بله، کبک استانی فرانسوی زبان است و برای ادامه تحصیل یا زندگی در آن لازم است که به زبان فرانسوی تسلط کامل داشته باشد

آیا می‌توان برای فرزندان هم اقامت گرفت؟

بله درصورتی که نام فرزندان زیر 19 سال را در فرم درخواست خود ذکر کرده باشید، می‌توانید اقامت آن‌ها را هم اخذ کنید.

اگر درخواست پذیرش اقامت فرد رد شود، می‌تواند باز هم درخواست دهد؟

بله، در هر صورت فرد می‌تواند با برطرف کردن مشکلات و موانع موجود، درخواست خود را بار دیگر ارسال کند

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.