تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی ممکن است؟

در سال گذشته(2020) دانشگاه‌های کانادا، نزدیک به دو میلیون دانشجو از سراسر جهان در رشته‌های مختلف پذیرش کردند. این آمار نشان داد که پذیرش دانشجوهای بین‌المللی در مقایسه با سال2019، حدود 20 درصد افزایش داشته است. بالا بودن سطح کیفیت و سیستم آموزشی این کشور باعث شده تا، 21 دانشگاه کشور کانادا در بین 50 دانشگاه برتر جهان باشد. از طرفی ارزش دلار کانادا در مقایسه با دلار آمریکا، یورو و پوند بسیار ارزانتر است. به همین دلیل تقاضا برای زندگی و ادامه تحصیل در این کشور بالاست. 
اما آیا تحصیل رایگان در کانادا امکان‌پذیر است؟ آیا می‌توان در مقاطع مختلف به صورت رایگان در این کشور ادامه تحصیل داد؟
 برای پاسخ به این سوالات تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

بررسی شرایط تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی

برای تحصیل رایگان در کانادا باید اقامت این کشور را داشته باشید. کانادا یکی از کشورهایی است که هر ساله تعداد بسیاری از دانشجوها در سراسر جهان، درخواست اقامت تحصیلی این کشور را دارند. برای اینکه بتوانید شانس خود را در گرفتن اقامت تحصیلی بالا ببرید، بهتر است تمکن مالی بالایی داشته باشید و شهریه یک ترم دانشگاه را پیش‌تر پرداخت کنید. اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا دانشجوها می‌توانند به صورت رایگان در این کشور ادامه تحصیل بدهند؟
در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله. همانطور که می‌دانید ادامه تحصیل در کشوری دیگر با هزینه‌های بالایی همراه است. اما اگر دانشجو بتواند بورسیه‌های مخصوص شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در کانادا را دریافت کند، می‌تواند به صورت رایگان ادامه تحصیل دهد. علاوه بر بورسیه‌های مخصوص شهریه دانشگاه و هزینه زندگی، بورسیه‌های دیگری وجود دارند که هرکدام با توجه به نوع دانشگاه متفاوت است.

بررسی شرایط تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی

برای تحصیل رایگان در کانادا باید اقامت این کشور را داشته باشید. کانادا یکی از کشورهایی است که هر ساله تعداد بسیاری از دانشجوها در سراسر جهان، درخواست اقامت تحصیلی این کشور را دارند. برای اینکه بتوانید شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا را بالا ببرید، بهتر است تمکن مالی بالایی داشته باشید و شهریه یک ترم دانشگاه را پیش‌تر پرداخت کنید. اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا دانشجوها می‌توانند به صورت رایگان در این کشور ادامه تحصیل بدهند؟
در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله. همانطور که می‌دانید ادامه تحصیل در کشوری دیگر با هزینه‌های بالایی همراه است. اما اگر دانشجو بتواند بورسیه‌های مخصوص شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در کانادا را دریافت کند، می‌تواند به صورت رایگان ادامه تحصیل دهد. علاوه بر بورسیه‌های مخصوص شهریه دانشگاه و هزینه زندگی، بورسیه‌های دیگری وجود دارند که هرکدام با توجه به نوع دانشگاه متفاوت است.

شرایط سنی تحصیل در کانادا چیست؟

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا شرایط خاصی لازم است که متقاضی باید دارا باشد. یکی از این شرایط سن متقاضی است.

آیا تحصیل در مدارس کانادا رایگان است؟

تحصیل در مدارس کانادا از سن 5 سالگی آغاز می‌شود و تا 17 سالگی ادامه دارد. دانش‌آموز موظف است در این سال‌ها 12 پایه تحصیلی ( 11 پایه در استان کبک)  را با موفقیت پشت‌سر بگذارد تا بتواند در کالج یا دانشگاه به تحصیلات خود ادامه دهد.

در سیستم آموزشی کانادا، چهار مقطع تحصیلی وجود دارد:

مقطع ابتدایی: دانش‌آموزان این مقطع در سنین 6 تا 11 سال هستند. مقطع ابتدایی در سیستم آموزشی کانادا از پایه اول تا ششم است. 

مقطع راهنمایی: دانش‌آموزان حاضر در این مقطع تحصیلی در سنین 12 تا 14 سال هستند، دانش‌آموز در این مقطع پایه هفتم تا نهم را سپری می کنند.

مقطع دبیرستان: دانش آموزان مقطع دبیرستان در سنین 15 تا 17 سال هستند و در این مقطع پایه‌های دهم تا دوازدهم را می‌گذارنند.

کالج یا دانشگاه: در سن 18 سالگی دانش‌آموز می‌تواند انتخاب کند که در کالج یا دانشگاه تحصیلات خود را ادامه دهد.

 

تحصیل رایگان در کانادا تنها برای افرادی امکان‌پذیر است که اقامت دائم کانادا را داشته باشند و یا والدین آن ها در کانادا مشغول به کار و یا تحصیل باشند. در سیستم آموزشی کشور کانادا مدارس به دو بخش تقسیم می‌شوند:

مدارس دولتی

مدارس دولتی، برای آن دسته افرادی است که ساکن کانادا هستند و اقامت دائم این کشور را دارند. این مدارس با بودجه دولتی و طبق قوانین و ضوابط دولت اداره می‌شود.
در این مدارس، همانند مدارس بین‌المللی دانش آموزان خارجی می‌توانند با پرداخت هزینه(12 تا 15 دلار) تحصیلات خود را ادامه دهد. معمولا بهترین و معتبرترین مدارس دولتی کانادا در گران‌قیمت‌ترین مناطق کشور قرار دارند.

مدارس بین المللی

بیشتر دانش‌آموزان بین‌المللی(خارجی) برای ادامه تحصیل این مدارس را انتخاب می‌کنند. به طور میانگین برای تحصیل در چنین مدارسی، باید سالانه 12 تا 18 هزار دلار پرداخت کنید. مدارس بین‌المللی عموما به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کنند.

 

شرایط تحصیل رایگان در کانادا در مقطع کارشناسی

برای تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در کانادا، دانشجویان نیاز به اخذ بورسیه تحصیلی کانادا دارند. معمولا برای کشور ما(ایران) اخذ بورسیه دانشجویی و فاند تحصیلی کمی مشکل است. افرادی که دوره کالج خود را در این کشور گذرانده باشند، راحت‌تر می‌توانند بورسیه تحصیلی کانادا را دریافت کنند. از طرفی شهروندانی که مقیم کانادا هستند ویا اقامت دائم را دارند، می‌توانند به صورت رایگان در دانشگاه‌های دولتی به تحصیلات خود ادامه دهند.

دانشجوهای مقطع کارشناسی می‌توانند بعد از گذشت دو ترم با معدل بالا از دانشگاه مربوطه تقاضا بورسیه کنند. معمولا بورسیه دانشجوهای بین‌المللی حدود دو تا پنج هزار دلار است. یکی دیگر از راه‌های کاهش هزینه تحصیل، انتخاب دانشگاه‌های ارزانتر است. ازجمله دانشگاه‌هایی که در مقایسه با دیگر دانشگاه‌های کانادا، شهریه پایینی دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه نیوفاندلند (Memorial University Of Newfoundland)
 • دانشگاه پرنس ادوارد (University Of Prince Edward Island)
 • دانشگاه آلبرتا کنکوردیا (Concordia University College Alberta)
 • دانشگاه آتباسکا (Athabasca University)
 • دانشگاه ساسکاچوان (Saskatchewan university)
 • دانشگاه سانتا (University de Saint – Boniface)
 • دانشگاه دومینیکن (Dominican University)

یکی از عمده دلایلی که بیشتر افراد، کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند پایین بودن هزینه‌های تحصیل در این کشور است. ارزش دلار کانادا در مقایسه با دلار آمریکا کمتر بوده و این امر دانشجویان را به ادامه تحصیل در این کشور تشویق می‌کند. علاوه بر این موضوع، دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان می‌توانند، با مدرک کارشناسی در کشور کانادا مشغول به کار شوند.

درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های کانادا بسیار بالاست. به همین دلیل بیشتر دانشگاه‌ها شرط پذیرش دانشجو را داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر (آیلتس6) را عنوان کرده اند.

شرایط تحصیل رایگان در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

از آنجایی که مدت زمان تحصیل در مقطع ارشد کوتاه تر از دوره‌ی کارشناسی می باشد، تحصیل در این رشته عمدتا هزینه ی‌ تحصیل کمتری را برای دانشجویان اینترنشنال خواهد داشت. اما در این مقطع هم می‌توان به صورت رایگان در دانشگاه‌های معتبر کانادا ادامه تحصیل داد. برای اینکه بتوانید بورسیه از دانشگاه‌های کانادا را داشته باشید ضروری است که مقالات علمی و پژوهشی، نمرات بالا، معدل بالا و نمره زبان بالا داشته باشید. در اینصورت می‌توانید از جانب استاد یا دانشگاه مورد نظر بورسیه دریافت کنید.

طول دوره‌ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا به نوع رشته و دانشگاه مورد نظر بستگی دارد، تحصیل در این مقطع حدود 2 سال طول می‌کشد. بعد از آن به دانشجو فرصت می‌دهند تا در کشور کانادا متناسب با تحصیلات خود به دنبال یک شغل باشد. در صورت پیدا نکردن کار مناسب، دانشجو بعد از اتمام تحصیلات به کشور خود بازمی‌گردد.

شرایط تحصیل رایگان در کانادا در مقطع دکتری

مقطع دکتری در سیستم آموزشی کانادا حدود سه تا پنج سال طول می‌کشد. در این مقطع دانشجو باید پروژه و مقالاتی را تحویل دانشگاه دهد که ممکن است از لحاظ مالی هزینه سنگینی را دربر داشته باشد. اما اگر دانشجو از لحاظ بار علمی در سطح بالایی قرار داشته باشد، می‌تواند از دانشگاه یا اساتید کمک هزینه تحصیلی دریافت کند. خوشبختانه دولت کانادا، شرایطی را مهیا کرده که دانشجویان مقطع دکتری هم بتوانند به صورت رایگان به تحصیلات خود ادامه دهند. از جمله این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن مدرک آیلتس 7
 • پیدا کردن یک سوپروایزر
 • داشتن مقالات بین المللی و ISI
 • کتب چاپ شده و شرکت در کنفرانس های بین المللی
 • معمولا افرادی که از مقاطع پایین‌تر (کالج، کارشناسی) در این کشور تحصیل کرده‌اند به راحتی می‌توانند بورسیه دریافت کنند.

اخذ بورسیه تحصیلی برای کاهش هزینه های تحصیلی کانادا

ادامه تحصیل در کشور کانادا با هزینه بالایی همراه است. این کشور هم به لحاظ داشتن سیستم آموزشی سطح بالا و قوی، هرساله تعداد زیادی دانشجو از سراسر جهان می‌پذیرد. اما کشور کانادا بورسیه‌های مختلفی را برای دانشجویان مهیا کرده است. این بورسیه‌ها باعث می‌شود علاوه بر اینکه هزینه‌های تحصیلی آن‌ها کاهش پیدا کند به نوعی تحصیل رایگان در کانادا به آن‌ها تعلق بگیرد. در ادامه با این بورسیه ها آشنا خواهید شد.

Scholarships  – اسکولارشیپ
این نوع بورسیه با توجه به شرایط تحصیلی و درسی دانشجو به آن تعلق می‌گیرد. از جمله شرایط دریافت این بورسیه داشتن مدرک زبان نمره بالا، مقالات علمی و معدل بالا است. این نوع بورسیه معمولا از جانب دانشگاه، منابع دولتی و شرکت‌های خصوصی به دانشجو تعلق می‌گیرد.

Grants  و Bursaries  – گرنت و برسری
این نوع بورسیه بدون در نظر گرفتن بار علمی، بیشتر برای رفع نیازهای مالی به دانشجو تعلق می‌گیرد.

Loans  – وام برای دانشجویان کانادایی
این نوع وام دانشجویی که از طریق بانک‌های خصوصی به دانشجو داده می‌شود، همان وامی است که به دانشجویان کانادایی می‌دهند. دانشجویان بین‌المللی که قصد دارند از این وام استفاده کند، باید همان نرخ سودی را پرداخت کنند که یک دانشجو کانادایی در صورت گرفتن وام پرداخت می‌کند. 

Research Assistantships (RA)  – دستیار تحقیق
این بورسیه تنها برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است. در این بورسیه دانشجویان باید در مقالات تحقیقی و پژوهشی که ارتباطی به پایان‌نامه آن‌ها ندارد به، اساتید دانشگاه کمک کنند.

Teaching Assistants (TA)   – دستیار تدریس
این بورسیه معمولا از جانب استاد به دانشجو تعلق می‌گیرد. دانشجویانی که بارعلمی بالا و نمره زبان بالایی داشته باشند، می‌توانند به عنوان دستیار استاد در تدریس و آموزش کمک کنند. دانشجو به ازای هرساعت کار دانشجویی در کنار استاد مبلغی را دریافت می‌کند که می‌تواند بخشی از هزینه‌های تحصیلی را کاهش دهد.

کلام اخر

ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کانادا با هزینه‌های بالایی همراه است. اما نگران نباشید همانطور که در مقاله عنوان شد، دانشجویان بین‌المللی در صورت داشتن شرایط لازم، امکان تحصیل رایگان در کانادا را دارند.  تحصیل رایگان در کانادا، برای دانشجویان بین‌المللی کار راحتی نیست. اگر واجد شرایط هستید، فرصت را از دست ندهید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
27 شهریور 1400

شرایط کار دندانپزشکی در کانادا

رشته دندانپزشکی(Dentistry)یکی از شاخه‌های علم پزشکی است که به بررسی بهداشت دهان و دندان، سلامت بافت لثه، تشخیص و درمان بیماری‌های مربوط به این بخش می‌پردازد. البته این رشته تنها محدود به دندان نمی‌شود، افرادی که در این رشته مشغول به تحصیل هستند اطلاعات و علم لازم در زمینه ناحیه گیجگاهی، سر، صورت، فک، سلامت

بهنام فارسی
9 آبان 1400

بررسی رشته دستیار دندانپزشکی در کانادا از تحصیل تا اشتغال

کشور کانادا یکی از معدود کشورهای جهان بوده که همواره به دنبال جذب نیروی متخصص در بخش پزشکی و پیراپزشکی است. جمعیت سالمند در این کشور رو به افزایش است و همین موضوع می‌تواند امنیت شغلی در حوزه پزشکی را برای افراد فراهم آورد. یکی از رشته‌هایی که تقاضا برای آن در کشور کانادا به

بهنام فارسی
4 شهریور 1401

ویزای استارتاپ کانادا : بررسی کامل شرایط و هزینه ها

یکی از روش‌های منحصربه‌فرد برای مهاجرت به کانادا ویزای استارتاپی است. گرچه راه‌اندازی استارتاپ در کشور خارجی، با قوانین بین المللی ناآشنا، می‌تواند کمی دلهره‌آور باشد، اما اگر برای هدف‌تان جدی باشید می‌توانید با این روش اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. زندگی در کشور خوش‌آب‌وهوا با طبیعتی چشم‌نواز و فرهنگ مدرن ‌حتما ارزش این

11 دقیقه
بهنام فارسی
13 آذر 1400

معرفی رشته های هنری پردرآمد در کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل و ادامه زندگی است. دانشگاه‌های معتبر، سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالا، رفاه اقتصادی و… همگی دلیل بر آن شده تا بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان ادامه تحصیل در کانادا  را انتخاب کنند. رشته هنر هم یکی از رشته‌های پرطرفداری است که هرسال متقاضی

بهنام فارسی
21 آبان 1400

لیست دانشگاه های مهندسی کانادا : معرفی برترین ها

کانادا یکی از کشورهای پرطرفداری است که در قاره آمریکای شمالی قرار گرفته و با توجه به وسعت بالا جمعیت بسیاری کمی دارد. این کشور همواره به عنوان یکی از کشورهای مهاجرپذیر و موفق در زمینه جذب دانشجو در جهان شناخته شده است. از طرفی کشور کانادا در برخی از رشته‌های تحصیلی چون پزشکی، مهندسی

بهنام فارسی
21 مهر 1400

راهنمای اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا

کانادا کشوری است که به اتحاد خانواده اهمیت زیادی می‌دهد. به این معنی که به دانشجو این فرصت را می‌دهد که خانواده خود را نیز به عنوان همراه به کانادا بیاورد. این کار به میزان زیادی به کم شدن استرس دانشجو کمک می‌کند و از نظر روحی تاثیر مثبتی نیز در فرد می‌گذارد. اگر هم

بهنام فارسی
17 خرداد 1401

پذیرش دانشگاه کانادا از صفر تا صد

خوشبختانه برای ایرانی ها شرایط ویزای تحصیلی کانادا اخیرا در مقایسه با بقیه کشورها مطلوب بوده است. مدرسه ها و دانشگاه های کانادا با در نظر گرفتن  مقطع تحصیلی منتخب محصل شرایط مختلفی را برای او لحاظ می کنند.  بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا مهاجرت تحصیلی به کانادا اپلای کانادا ویزای تحصیلی کانادا مراحل کلی

11 دقیقه
بهنام فارسی
21 مرداد 1400

لیست بهترین رشته های کالج کانادا

یکی از بیشترین دلایلی که موجب مهاجرت افراد به کشور کانادا می‌شود، مهاجرت تحصیلی است. سطح بالای سیستم آموزشی کشور کانادا دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان به سمت خود جذب می‌کند. اما شاید این سوال برایتان مطرح شود که در چه رشته‌هایی می‌توانید در کالج‌های کانادا ادامه تحصیل دهید؟ بسیاری از افراد که به

14 دقیقه
بهنام فارسی
17 دی 1401

لیست دانشگاه های کانادا بر اساس استان و رنکینگ برای اپلای

شاید مدت ها است که فکر شما درگیر ادامه تحصیل در یک کشور دیگر است. امروز ما قصد داریم یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل را به شما معرفی کنیم. دانشگاه های خوب، تحصیلات عالی، موقعیت شغلی مناسب، سطح فرهنگ بالا و … همه از عواملی است که بسیاری از افراد را در سراسر

14 دقیقه
بهنام فارسی
17 آبان 1401

دانشگاه یورک ویل کانادا (Yorkville University) + شرایط اپلای

دو شهر بزرگ و پرجنب‌وجوش کانادا، تورنتو و ونکوور میزبان بسیاری از مهاجران است. دانشگاه یورک‌ویل دارای پردیس‌هایی در این شهرها است. معمولا یورک‌ویل را با مدرک‌ سریع و دوره‌های کوتاه تحصیلی می‌شناسند. دانشجویان می‌توانند در تمام طول سال بدون وقفه درس بخوانند و یک دورۀ کارشناسی را که معمولا چهار ساله است، در کمتر

بهنام فارسی
30 آبان 1401

تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا

اگر بدنبال تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا هستید، بی شک جایتان اینجاست! کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای اکثر رشته‌ها، خصوصا رشته روانشناسی است. سطح کیفیت خدمات زندگی، آموزشی و فرهنگی، آن را به یکی از محبوبترین مکان تحصیلی تبدیل کرده است. به دلیل اینکه دولت کانادا بر آگاهی و سلامت روان  شهروندان

12 دقیقه
بهنام فارسی
17 دی 1401

دانشگاه Nyit کانادا ونکوور + شرایط اپلای

تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان و داشتن مدرک معتبر از دانشگاه‌های امریکایی رویای بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور است. دانشگاه NYIT یا موسسه فناوری نیویورک یکی از مشهورترین و پرافتخارترین دانشگاه‌های جهان است؛ که چندین شعبه در ایالات متحده و کشورهای دیگر دارد. یکی از پردیس‌های NYIT در شهر زیبای ونکوور قرار

12 دقیقه
بهنام فارسی
24 اردیبهشت 1401

تحصیل فیزیوتراپی در کانادا : بررسی شرایط و هزینه ها

کانادا شامل استانداردهای بالای آموزشی بوده و این کشور دارای پنج دانشگاه معتبر جهانی است. اما شغل فیزیوتراپی با کد شغلی NOC 3142 در کشور کانادا شامل برنامه ریزی و ارزیابی بیمارها و اجرای برنامه‌های درمانی مختص هر شخص جهت مراقبت، بهبود یا باز یافتن عملکرد اولیه و حرکات بدنی شخص، التیام درد و پیش

بهنام فارسی
9 آبان 1400

همه چیز درباره تحصیل پرستاری در کانادا از اخذ پذیرش تا ادامه تحصیل

کشور کانادا یک کشور مهاجرپذیر است و هرساله تعداد بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جذب می‌کند. هزینه تحصیل در کانادا در مقایسه با کشورهای دیگری چون آمریکا، استرالیا و.. بسیار مقرون به صرفه‌تر است. شاید این موضوع دلیلی بر تعداد بالای دانشجویان دانشگاه‌های کشور کانادا باشد. بی شک یکی از رشته‌های پرتقاضا در

بهنام فارسی
20 مرداد 1400

دانشگاه های کانادا : لیست بهترین دانشگاه های 2022

سیستم آموزشی سطح بالا، شرایط زندگی و اقتصادی مناسب ازجمله معیارهایی است که دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان، به تحصیل در کشور کانادا تشویق می‌کند. تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا همواره آرزوی بسیاری از دانشجویان است. بیش از 90 درصد کسانی که از دانشگاه‌های کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند اکنون در بهترین سمت‌ها مشغول به

11 دقیقه
بهنام فارسی
17 مرداد 1400

شرایط تحصیل در کانادا چیست؟

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها، مدارس و کالج‌های کشور کانادا را دارید، باید قبل از اقدام به اخذ پذیرش در رابطه با قوانین پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی اطلاعات کاملی داشته باشید. کشور کانادا، کشوری بسیار قانون‌مندی است، همانطور که سطح کیفت آموزش در این کشور بسیار بالاست. این کشور در مورد رعایت قوانین

بهنام فارسی
21 آبان 1400

هزینه تحصیل در کالج های کانادا : بررسی کامل

کانادا یکی از زیباترین و پهناورترین کشورهای آمریکای شمالی است، این کشور به دلیل تعداد مهاجرین بالایی که دارد از تنوع فرهنگی و ملیتی بسیار بالایی برخوردار است. سالانه بسیاری از دانشجویان از کشورهای مختلف، دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. البته دولت کانادا توانسته با ایجاد زیرساخت‌های مناسب علاوه

بهنام فارسی
2 بهمن 1400

اپلای تحصیلی مهندسی کامپیوتر کانادا از صفر تا صد

کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر است که هرساله علاوه بر توریست و گردشگر، دانشجویان بسیاری را پذیرش می‌کند. سطح بالای سیستم آموزشی، رفاه اقتصادی، آرامش و… همه باعث شده‌اند تا افراد بسیاری خواهان زندگی و ادامه تحصیل در کانادا باشند. دانشگاه‌های این کشور از سطح علمی بالایی برخوردار هستند و همین امر باعث شده تا

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
آیا دانشجویان ایرانی هم می‌توانند، به صورت رایگان در کانادا ادامه تحصیل دهند؟

بله دانشجویان ایرانی هم همانند سایر کشورهای جهان، درصورت داشتن شرایط مورد نظر به صورت رایگان ادامه تحصیل دهند.

برای تحصیل رایگان در کانادا در مقطع دکترا داشتن آیلتس 5 کافیست؟

خیر، نمره آیلتس برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا باید حداقل 6 باشد.

با نمره آیلتس 8 می‌توان در یکی از دانشگاه‌های معتبر مونترال ادامه تحصیل داد؟

برای ادامه تحصیل در یکی از بهترین نقاط کانادا(مونترال) علاوه بر آیلتس به مدارک دیگری نیاز دارید. گرفتن بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های مونترال کار سختی است

در صورت نداشتن مدرک زبان، شرایط تحصیل در دانشگاه‌های کانادا به چه صورت است؟

برای پاسخ به این سوال به مقاله مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان در سایت مراجعه کنید.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.