تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی ممکن است؟

در سال گذشته(2020) دانشگاه‌های کانادا، نزدیک به دو میلیون دانشجو از سراسر جهان در رشته‌های مختلف پذیرش کردند. این آمار نشان داد که پذیرش دانشجوهای بین‌المللی در مقایسه با سال2019، حدود 20 درصد افزایش داشته است. بالا بودن سطح کیفیت و سیستم آموزشی این کشور باعث شده تا، 21 دانشگاه کشور کانادا در بین 50 دانشگاه برتر جهان باشد. از طرفی ارزش دلار کانادا در مقایسه با دلار آمریکا، یورو و پوند بسیار ارزانتر است. به همین دلیل تقاضا برای زندگی و ادامه تحصیل در این کشور بالاست. 
اما آیا تحصیل رایگان در کانادا امکان‌پذیر است؟ آیا می‌توان در مقاطع مختلف به صورت رایگان در این کشور ادامه تحصیل داد؟
 برای پاسخ به این سوالات تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

بررسی شرایط تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی

برای تحصیل رایگان در کانادا باید اقامت این کشور را داشته باشید. کانادا یکی از کشورهایی است که هر ساله تعداد بسیاری از دانشجوها در سراسر جهان، درخواست اقامت تحصیلی این کشور را دارند. برای اینکه بتوانید شانس خود را در گرفتن اقامت تحصیلی بالا ببرید، بهتر است تمکن مالی بالایی داشته باشید و شهریه یک ترم دانشگاه را پیش‌تر پرداخت کنید. اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا دانشجوها می‌توانند به صورت رایگان در این کشور ادامه تحصیل بدهند؟
در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله. همانطور که می‌دانید ادامه تحصیل در کشوری دیگر با هزینه‌های بالایی همراه است. اما اگر دانشجو بتواند بورسیه‌های مخصوص شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در کانادا را دریافت کند، می‌تواند به صورت رایگان ادامه تحصیل دهد. علاوه بر بورسیه‌های مخصوص شهریه دانشگاه و هزینه زندگی، بورسیه‌های دیگری وجود دارند که هرکدام با توجه به نوع دانشگاه متفاوت است.

بررسی شرایط تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی

برای تحصیل رایگان در کانادا باید اقامت این کشور را داشته باشید. کانادا یکی از کشورهایی است که هر ساله تعداد بسیاری از دانشجوها در سراسر جهان، درخواست اقامت تحصیلی این کشور را دارند. برای اینکه بتوانید شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا را بالا ببرید، بهتر است تمکن مالی بالایی داشته باشید و شهریه یک ترم دانشگاه را پیش‌تر پرداخت کنید. اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا دانشجوها می‌توانند به صورت رایگان در این کشور ادامه تحصیل بدهند؟
در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله. همانطور که می‌دانید ادامه تحصیل در کشوری دیگر با هزینه‌های بالایی همراه است. اما اگر دانشجو بتواند بورسیه‌های مخصوص شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در کانادا را دریافت کند، می‌تواند به صورت رایگان ادامه تحصیل دهد. علاوه بر بورسیه‌های مخصوص شهریه دانشگاه و هزینه زندگی، بورسیه‌های دیگری وجود دارند که هرکدام با توجه به نوع دانشگاه متفاوت است.

شرایط سنی تحصیل در کانادا چیست؟

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا شرایط خاصی لازم است که متقاضی باید دارا باشد. یکی از این شرایط سن متقاضی است.

آیا تحصیل در مدارس کانادا رایگان است؟

تحصیل در مدارس کانادا از سن 5 سالگی آغاز می‌شود و تا 17 سالگی ادامه دارد. دانش‌آموز موظف است در این سال‌ها 12 پایه تحصیلی ( 11 پایه در استان کبک)  را با موفقیت پشت‌سر بگذارد تا بتواند در کالج یا دانشگاه به تحصیلات خود ادامه دهد.

در سیستم آموزشی کانادا، چهار مقطع تحصیلی وجود دارد:

مقطع ابتدایی: دانش‌آموزان این مقطع در سنین 6 تا 11 سال هستند. مقطع ابتدایی در سیستم آموزشی کانادا از پایه اول تا ششم است. 

مقطع راهنمایی: دانش‌آموزان حاضر در این مقطع تحصیلی در سنین 12 تا 14 سال هستند، دانش‌آموز در این مقطع پایه هفتم تا نهم را سپری می کنند.

مقطع دبیرستان: دانش آموزان مقطع دبیرستان در سنین 15 تا 17 سال هستند و در این مقطع پایه‌های دهم تا دوازدهم را می‌گذارنند.

کالج یا دانشگاه: در سن 18 سالگی دانش‌آموز می‌تواند انتخاب کند که در کالج یا دانشگاه تحصیلات خود را ادامه دهد.

 

تحصیل رایگان در کانادا تنها برای افرادی امکان‌پذیر است که اقامت دائم کانادا را داشته باشند و یا والدین آن ها در کانادا مشغول به کار و یا تحصیل باشند. در سیستم آموزشی کشور کانادا مدارس به دو بخش تقسیم می‌شوند:

مدارس دولتی

مدارس دولتی، برای آن دسته افرادی است که ساکن کانادا هستند و اقامت دائم این کشور را دارند. این مدارس با بودجه دولتی و طبق قوانین و ضوابط دولت اداره می‌شود.
در این مدارس، همانند مدارس بین‌المللی دانش آموزان خارجی می‌توانند با پرداخت هزینه(12 تا 15 دلار) تحصیلات خود را ادامه دهد. معمولا بهترین و معتبرترین مدارس دولتی کانادا در گران‌قیمت‌ترین مناطق کشور قرار دارند.

مدارس بین المللی

بیشتر دانش‌آموزان بین‌المللی(خارجی) برای ادامه تحصیل این مدارس را انتخاب می‌کنند. به طور میانگین برای تحصیل در چنین مدارسی، باید سالانه 12 تا 18 هزار دلار پرداخت کنید. مدارس بین‌المللی عموما به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کنند.

 

شرایط تحصیل رایگان در کانادا در مقطع کارشناسی

برای تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در کانادا، دانشجویان نیاز به اخذ بورسیه تحصیلی کانادا دارند. معمولا برای کشور ما(ایران) اخذ بورسیه دانشجویی و فاند تحصیلی کمی مشکل است. افرادی که دوره کالج خود را در این کشور گذرانده باشند، راحت‌تر می‌توانند بورسیه تحصیلی کانادا را دریافت کنند. از طرفی شهروندانی که مقیم کانادا هستند ویا اقامت دائم را دارند، می‌توانند به صورت رایگان در دانشگاه‌های دولتی به تحصیلات خود ادامه دهند.

دانشجوهای مقطع کارشناسی می‌توانند بعد از گذشت دو ترم با معدل بالا از دانشگاه مربوطه تقاضا بورسیه کنند. معمولا بورسیه دانشجوهای بین‌المللی حدود دو تا پنج هزار دلار است. یکی دیگر از راه‌های کاهش هزینه تحصیل، انتخاب دانشگاه‌های ارزانتر است. ازجمله دانشگاه‌هایی که در مقایسه با دیگر دانشگاه‌های کانادا، شهریه پایینی دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه نیوفاندلند (Memorial University Of Newfoundland)
 • دانشگاه پرنس ادوارد (University Of Prince Edward Island)
 • دانشگاه آلبرتا کنکوردیا (Concordia University College Alberta)
 • دانشگاه آتباسکا (Athabasca University)
 • دانشگاه ساسکاچوان (Saskatchewan university)
 • دانشگاه سانتا (University de Saint – Boniface)
 • دانشگاه دومینیکن (Dominican University)

یکی از عمده دلایلی که بیشتر افراد، کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند پایین بودن هزینه‌های تحصیل در این کشور است. ارزش دلار کانادا در مقایسه با دلار آمریکا کمتر بوده و این امر دانشجویان را به ادامه تحصیل در این کشور تشویق می‌کند. علاوه بر این موضوع، دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان می‌توانند، با مدرک کارشناسی در کشور کانادا مشغول به کار شوند.

درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های کانادا بسیار بالاست. به همین دلیل بیشتر دانشگاه‌ها شرط پذیرش دانشجو را داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر (آیلتس6) را عنوان کرده اند.

شرایط تحصیل رایگان در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

از آنجایی که مدت زمان تحصیل در مقطع ارشد کوتاه تر از دوره‌ی کارشناسی می باشد، تحصیل در این رشته عمدتا هزینه ی‌ تحصیل کمتری را برای دانشجویان اینترنشنال خواهد داشت. اما در این مقطع هم می‌توان به صورت رایگان در دانشگاه‌های معتبر کانادا ادامه تحصیل داد. برای اینکه بتوانید بورسیه از دانشگاه‌های کانادا را داشته باشید ضروری است که مقالات علمی و پژوهشی، نمرات بالا، معدل بالا و نمره زبان بالا داشته باشید. در اینصورت می‌توانید از جانب استاد یا دانشگاه مورد نظر بورسیه دریافت کنید.

طول دوره‌ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا به نوع رشته و دانشگاه مورد نظر بستگی دارد، تحصیل در این مقطع حدود 2 سال طول می‌کشد. بعد از آن به دانشجو فرصت می‌دهند تا در کشور کانادا متناسب با تحصیلات خود به دنبال یک شغل باشد. در صورت پیدا نکردن کار مناسب، دانشجو بعد از اتمام تحصیلات به کشور خود بازمی‌گردد.

شرایط تحصیل رایگان در کانادا در مقطع دکتری

مقطع دکتری در سیستم آموزشی کانادا حدود سه تا پنج سال طول می‌کشد. در این مقطع دانشجو باید پروژه و مقالاتی را تحویل دانشگاه دهد که ممکن است از لحاظ مالی هزینه سنگینی را دربر داشته باشد. اما اگر دانشجو از لحاظ بار علمی در سطح بالایی قرار داشته باشد، می‌تواند از دانشگاه یا اساتید کمک هزینه تحصیلی دریافت کند. خوشبختانه دولت کانادا، شرایطی را مهیا کرده که دانشجویان مقطع دکتری هم بتوانند به صورت رایگان به تحصیلات خود ادامه دهند. از جمله این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن مدرک آیلتس 7
 • پیدا کردن یک سوپروایزر
 • داشتن مقالات بین المللی و ISI
 • کتب چاپ شده و شرکت در کنفرانس های بین المللی
 • معمولا افرادی که از مقاطع پایین‌تر (کالج، کارشناسی) در این کشور تحصیل کرده‌اند به راحتی می‌توانند بورسیه دریافت کنند.

اخذ بورسیه تحصیلی برای کاهش هزینه های تحصیلی کانادا

ادامه تحصیل در کشور کانادا با هزینه بالایی همراه است. این کشور هم به لحاظ داشتن سیستم آموزشی سطح بالا و قوی، هرساله تعداد زیادی دانشجو از سراسر جهان می‌پذیرد. اما کشور کانادا بورسیه‌های مختلفی را برای دانشجویان مهیا کرده است. این بورسیه‌ها باعث می‌شود علاوه بر اینکه هزینه‌های تحصیلی آن‌ها کاهش پیدا کند به نوعی تحصیل رایگان در کانادا به آن‌ها تعلق بگیرد. در ادامه با این بورسیه ها آشنا خواهید شد.

Scholarships  – اسکولارشیپ
این نوع بورسیه با توجه به شرایط تحصیلی و درسی دانشجو به آن تعلق می‌گیرد. از جمله شرایط دریافت این بورسیه داشتن مدرک زبان نمره بالا، مقالات علمی و معدل بالا است. این نوع بورسیه معمولا از جانب دانشگاه، منابع دولتی و شرکت‌های خصوصی به دانشجو تعلق می‌گیرد.

Grants  و Bursaries  – گرنت و برسری
این نوع بورسیه بدون در نظر گرفتن بار علمی، بیشتر برای رفع نیازهای مالی به دانشجو تعلق می‌گیرد.

Loans  – وام برای دانشجویان کانادایی
این نوع وام دانشجویی که از طریق بانک‌های خصوصی به دانشجو داده می‌شود، همان وامی است که به دانشجویان کانادایی می‌دهند. دانشجویان بین‌المللی که قصد دارند از این وام استفاده کند، باید همان نرخ سودی را پرداخت کنند که یک دانشجو کانادایی در صورت گرفتن وام پرداخت می‌کند. 

Research Assistantships (RA)  – دستیار تحقیق
این بورسیه تنها برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است. در این بورسیه دانشجویان باید در مقالات تحقیقی و پژوهشی که ارتباطی به پایان‌نامه آن‌ها ندارد به، اساتید دانشگاه کمک کنند.

Teaching Assistants (TA)   – دستیار تدریس
این بورسیه معمولا از جانب استاد به دانشجو تعلق می‌گیرد. دانشجویانی که بارعلمی بالا و نمره زبان بالایی داشته باشند، می‌توانند به عنوان دستیار استاد در تدریس و آموزش کمک کنند. دانشجو به ازای هرساعت کار دانشجویی در کنار استاد مبلغی را دریافت می‌کند که می‌تواند بخشی از هزینه‌های تحصیلی را کاهش دهد.

کلام اخر

ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کانادا با هزینه‌های بالایی همراه است. اما نگران نباشید همانطور که در مقاله عنوان شد، دانشجویان بین‌المللی در صورت داشتن شرایط لازم، امکان تحصیل رایگان در کانادا را دارند.  تحصیل رایگان در کانادا، برای دانشجویان بین‌المللی کار راحتی نیست. اگر واجد شرایط هستید، فرصت را از دست ندهید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
4 شهریور 1401

بهترین دانشگاه های ونکوور کانادا (شرایط و هزینه پذیرش)

اگر قصد تحصیل در کانادا دارید، احتمالا جزیرۀ زیبای ونکوور یکی از انتخاب‌های محل تحصیل و سکونت شما باشد. گفتنی‌ها دربارۀ بهترین کالج ها و دانشگاه های ونکوور کانادا زیاد است. می‌توانیم نکات زیادی راجع‌به ویژگی‌ها، شرایط پذیرش و شهریه‌های هر یک بنویسیم. بیایید با بررسی جامع بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌های ونکوور شروع کنیم. بیشتر

20 دقیقه
بهنام فارسی
1 دی 1401

مشاوره تحصیلی در کانادا از صفر تا صد

هنگام شروع هر سفر مهم‌ترین مسئله یافتن بهترین مسیر است؛ به‌ویژه اگر سفرتان به قصد ساختن آینده‌ای درخشان باشد. تحصیل در کانادا تصمیم ارزشمند و سرنوشت‌سازی است. چه کسی بهتر از مشاوری باتجربه، کارآزموده و آشنا با قوانین مهاجرتی می‌تواند شما را در مسیر درست هدایت کند؟! اما پیش از مشاوره تحصیلی در کانادا نکاتی

بهنام فارسی
21 مهر 1400

شرایط کار پس از تحصیل در کانادا و اخذ ویزای کاری

سیستم آموزشی سطح بالای کشور کانادا باعث شده تا هر ساله عده بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان بین‌المللی، دانشگاه‌ها و مدارس این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. طبق آمار منتشر شده از جانب دولت کانادا سالانه حدود 150 هزار تا 250 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا درخواست

بهنام فارسی
30 آبان 1401

تحصیل زیر 18 سال در کانادا : ثبت نام، بورسیه،هزینه

کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین کشورهایی است که بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر جهان، برای ادامه تحصیل آن را انتخاب می‌کنند. سطح آموزشی، زندگی و رفاهی در این کشور بالاست. اگر تصمیم به ادامه تحصیل در کشور کانادا دارید، باید بگوییم که بهترین زمان برای اخذ پذیرش دوره‌های پیش از دانشگاه هستند.

10 دقیقه
بهنام فارسی
27 آذر 1400

دانشگاه های گرافیک کانادا : معرفی و بررسی شرایط تحصیل

یکی از بزرگترین و وسیع‌ترین کشورهای جهان که هر سال مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی بوده، کشور کاناداست. این کشور با سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالای خود توانسته در رقابت با کشورهای پیشرفته‌ای چون انگلیس، آمریکا، استرالیا و.. قرار بگیرد. دانشگاه‌های معتبر این کشور تقریبا توانسته‌اند امکان تحصیل در رشته‌های مختلف را در

10 دقیقه
بهنام فارسی
10 مهر 1400

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مک گیل کانادا

اگر شما هم دانشجو هستید یا قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را دارید، بی شک یکی از آرزوهای شما ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کاناداست. دانشگاه‌های این کشور از سطح سیستم آموزشی بالایی برخوردار هستند و با امکانات رفاهی و شرایط اقتصادی مناسبی که دارند، دانشجو می‌تواند یک زندگی ایده‌آل را در این کشور تجربه

بهنام فارسی
9 آبان 1400

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا چیست؟

یکی از کشورهای پیشرفته جهان که در همسایگی کشور آمریکا قرار دارد، کاناداست. این کشور به دلیل داشتن شرایط اقتصادی با ثبات، زیرساخت‌های مناسب، سیستم آموزشی با کیفیت و… به عنوان یکی از بهترین و ثروتمندترین کشورهای جهان شناخته شده است. همین امر باعث شده تا دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای ادامه تحصیل دانشگاه‌های

12 دقیقه
بهنام فارسی
14 اسفند 1400

بهترین دانشگاه های کانادا رشته مدیریت کدامند؟

همواره یکی از پولسازترین و بهترین رشته‌های تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا، رشته مدیریت است. درآمد افراد شاغل در این حوزه در کشورهای پیشرفته در مقایسه با دیگر کشورها کمی بالاتر است. دانشگاه‌های کشور کانادا توانسته‌اند خود را به بالاترین نقطه در موفقیت و آموزش عالی رشته‌های مدیریتی برسانند. در ادامه این مطلب قصد

بهنام فارسی
14 فروردین 1401

لیست بهترین دانشگاه های کانادا رشته حسابداری

رشته حسابداری به عنوان یکی از زیر شاخه های رشته ریاضی، یکی از کاربردی ترین بخش های مالی است. این رشته در کنترل دارایی ها، برنامه ریزی بودجه، مدیریت مالی و… فوق العاده مهم است. توانایی تصمیم گیری در مورد امور مالی، تحلیل و تجزیه، حل مسئله، نظارت بر حوزه های حسابداری از اهداف تحصیل

بهنام فارسی
4 شهریور 1401

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2022

گاهی داشتن تخصص و مهارت شما را از سایرین متمایز می‌کند. تخصصی که در تمام دنیا کارآمد باشد، می‌تواند برای‌تان زندگی خوب و بدون دغدغه در کشوری مدرن و با امکانات رفاهی و خدمات اجتماعی عالی بسازد. کانادا کشوری با اقتصاد پویا و فرصت‌های شغلی فراوان است؛ که سالانه متخصصان بین‌ المللی حرفه‌ای را به

12 دقیقه
بهنام فارسی
16 اردیبهشت 1401

تفاوت فاند و بورسیه چیست؟ معرفی انواع کمک هزینه تحصیلی

بیشتر دانشجویان به دنبال آن هستند تا بتوانند در دانشگاه‌های معتبر ادامه تحصیل دهند، به دنبال آن می‌توانند آینده شغلی خوبی داشته باشند. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چگونه می‌توان از فاند تحصیلی یا بورسیه تحصیلی استفاده کرد؟ همانطور که می‌دانید هزینه تحصیل و زندگی در کشورهای دیگر با توجه به

بهنام فارسی
19 مهر 1400

بررسی هزینه تحصیل در دبیرستان های در کانادا

با وجود اینکه هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا بسیار بالاست، اما والدین ترجیح می‌دهند که فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به این کشور بفرستند. دوره دبیرستان یکی از مهم‌ترین پایه‌های تحصیلی است و دانش‌آموزانی که دبیرستان‌های این کشور را انتخاب می‌کنند راحت‌تر می‌توانند وارد دانشگاه یا کالج شوند. سیستم آموزشی کشور کانادا زیر

بهنام فارسی
10 شهریور 1400

زمان شروع کالج های کانادا برای مهاجرت تحصیلی

کالج‌های کشور کانادا هم همانند دانشگاه‌های این کشور از سیستم آموزشی بسیار با کیفیتی برخوردار هستند. در واقع تحصیل در کالج‌های کانادا افراد را برای ورود به بازار کار آماده می‌کنند. در پایان هر دوره مدرک و گواهینامه معتبری به دانشجو داده می‌شود که می‌تواند با استفاده از آن وارد بازار کار شود. کالج‌ها با

بهنام فارسی
30 آبان 1401

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا کدامند؟

کشور کانادا یکی از بزرگترین کشورهای مقصد(بعد از آمریکا و استرالیا) برای دانشجویان بین‌المللی است. جمعیت دانشجویان بین‌المللی در این کشور در مقایسه با دهه میلادی گذشته حدود سه برابر بیشتر شده است. کانادا توانست در سال 2019 نزدیک به 400 هزار ویزای دانشجویی صادر کند، این میزان برای کشور کانادا یک رکوردشکنی بزرگ محسوب

بهنام فارسی
11 مرداد 1401

عوامل موثر در موفقیت گرفتن پذیرش از دانشگاههای کانادا

هر ساله دانشجویانی از سراسر دنیا متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های کانادا هستند. رنکینگ جهانی خوب، کیفیت بالای آموزش عالی، مناسب‌بودن هزینه‌ها و سبک زندگی منظم و پویا در کانادا دلیل علاقمندی دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در این کشور مهاجرپذیر است. بنابراین برای اینکه در رقابت با سایر دانشجویان شانس بیشتری برای ورود به دانشگاه‌های این

10 دقیقه
بهنام فارسی
17 مرداد 1400

شرایط تحصیل در کانادا چیست؟

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها، مدارس و کالج‌های کشور کانادا را دارید، باید قبل از اقدام به اخذ پذیرش در رابطه با قوانین پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی اطلاعات کاملی داشته باشید. کشور کانادا، کشوری بسیار قانون‌مندی است، همانطور که سطح کیفت آموزش در این کشور بسیار بالاست. این کشور در مورد رعایت قوانین

بهنام فارسی
21 آبان 1400

لیست دانشگاه های مهندسی کانادا : معرفی برترین ها

کانادا یکی از کشورهای پرطرفداری است که در قاره آمریکای شمالی قرار گرفته و با توجه به وسعت بالا جمعیت بسیاری کمی دارد. این کشور همواره به عنوان یکی از کشورهای مهاجرپذیر و موفق در زمینه جذب دانشجو در جهان شناخته شده است. از طرفی کشور کانادا در برخی از رشته‌های تحصیلی چون پزشکی، مهندسی

بهنام فارسی
13 دی 1400

تحصیل داروسازی در کانادا : شرایط و هزینه ها

بسیاری از دانشجویان به دنبال آن هستند تا در رشته‌های پزشکی دانشگاه‌های خارج از کشور ادامه تحصیل دهند. کشور کانادا یکی از مقاصد تحصیلی برای دانشجویان است. دانشگاه‌های این کشور به دلیل سطح بالایی که در سیستم آموزشی دارند، توانسته‌اند در رنکینگ‌های جهانی رتبه‌های بالایی را کسب کنند. به همین دلیل تحصیل پزشکی در کانادا

12 دقیقه
سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
آیا دانشجویان ایرانی هم می‌توانند، به صورت رایگان در کانادا ادامه تحصیل دهند؟

بله دانشجویان ایرانی هم همانند سایر کشورهای جهان، درصورت داشتن شرایط مورد نظر به صورت رایگان ادامه تحصیل دهند.

برای تحصیل رایگان در کانادا در مقطع دکترا داشتن آیلتس 5 کافیست؟

خیر، نمره آیلتس برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا باید حداقل 6 باشد.

با نمره آیلتس 8 می‌توان در یکی از دانشگاه‌های معتبر مونترال ادامه تحصیل داد؟

برای ادامه تحصیل در یکی از بهترین نقاط کانادا(مونترال) علاوه بر آیلتس به مدارک دیگری نیاز دارید. گرفتن بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های مونترال کار سختی است

در صورت نداشتن مدرک زبان، شرایط تحصیل در دانشگاه‌های کانادا به چه صورت است؟

برای پاسخ به این سوال به مقاله مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان در سایت مراجعه کنید.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.