تفاوت فاند و بورسیه چیست؟ معرفی انواع کمک هزینه تحصیلی

بیشتر دانشجویان به دنبال آن هستند تا بتوانند در دانشگاه‌های معتبر ادامه تحصیل دهند، به دنبال آن می‌توانند آینده شغلی خوبی داشته باشند. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چگونه می‌توان از فاند تحصیلی یا بورسیه تحصیلی استفاده کرد؟
همانطور که می‌دانید هزینه تحصیل و زندگی در کشورهای دیگر با توجه به شرایط اقتصادی موجود کمی بالاست، از این رو افراد به دنبال کاهش هزینه هستند تا بتوانند در دانشگاه‌های معتبرتری ادامه تحصیل دهند.
فاند و بورسیه تحصیلی یکی از راه‌هایی است که می‌توانید با کمک آن‌ها هزینه تحصیل و زندگی در کشور مقصد را به شدت کاهش دهید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به طور کامل و مفصل با فاند و بورسیه تحصیلی آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:

فاند چیست؟ بررسی تفاوت بورسیه و فاند 

برای اینکه بهتر بتوانید تفاوت بین فاندینگ و بورسیه تحصیلی را درک کنید، لازم است که تعریف واضح و روشنی از هردوی آن‌ها داشته باشید.
بورسیه تحصیلی در واقع به کمک هزینه‌ای گفته می‌شود که از جانب دانشگاه، مراکز آموزشی و…. به دانشجویان ارائه می‌شود. معمولا بورسیه‌های تحصیلی بازگشتی ندارند و دانشجو وظیفه‌ای در قبال بازگشت وجه دریافتی نخواهد داشت. بورسیه‌های تحصیلی را افراد خیر، دانشگاه‌ها، موسسات آموزشی، ارگان‌های دولتی و…. به دانشجویان ارائه می‌کنند. این بورسیه تحصیلی به دانشجویانی که توانایی مالی خوبی ندارند و دانشجویان نخبه تعلق می‌گیرد.

اما فاند تحصیلی یا همان فاندینگ تعریف بسیار متفاوتی از بورسیه تحصیلی دارد. در فاندینگ استاد مورد نظر شهریه تحصیل شما را می‌پردازد. متقاضی برای فاند تحصیلی باید رزومه خود را برای استاد ارسال کند. در صورتی که رزومه و مدارک ارسال شده مورد تایید باشد، با توجه به اختیارات و شرایطی که دولت کانادا در اختیارش قرار داده است می‌تواند بخشی از شهریه دانشجو را بپردازد. در اینصورت فاندینگ دانشجو انجام می‌شود. 

اما فاند تحصیلی هم با توجه به شرایطی که اساتید دارند به دو دسته تقسیم شده است. full fund و half fund  دو فاند تحصیلی هستند که با توجه به شرایط دانشجو، نوع رشته، دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

بورسیه تحصیلی با فاندینگ تفاوت بسیاری دارد. در واقع در بورسیه تحصیلی با توجه به شایستگی دانشجو در اختیارش قرار می‌گیرد. شرایط دریافت بورسیه تحصیلی با فاند تحصیلی متفاوت است، در اخذ بورسیه تحصیلی معدل دانشجو، سطح علمی دانشجو و… از اهمیت بالایی برخوردار است. افرادی که خواهان دریافت بورسیه تحصیلی هستند باید بتوانند در آزمون‌های مربوطه نمرات لازم را کسب کنند. در واقع آزمون‌های GRE ،GMAT  و… می‌توانند سطح علمی دانشجویان را نشان دهند.

تفاوت اسکالرشیپ و فلوشیپ چیست؟

اسکالرشیپ و فلوشیپ هم با وجود اینکه مفهوم و معنی یکسانی دارند اما دارای تفاوت‌های بسیاری هستند. این تفاوت‌ها عبارتنداز:

 • اسکالرشیپ به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در سطوح بالا قرار دارند در حالی که فلوشیپ تنها به دانشجویانی با تجربه که سابقه کار علمی دارد تعلق می‌گیرد.
 • اسکالرشیپ هم برای دانشجویانی که در مقاطع پایین تحصیلی قرار دارند هم امکان‌پذیر است در حالی که فلوشیپ اینگونه نیست.
 • اسکالرشیپ یک کمک مالی در دسترس است در حالی که این مورد درباره فلوشیپ صدق نخواهد کرد.
 • اسکالرشیپ همیشه همراه با کمک مالی است. درواقع هزینه زندگی، هزینه تحصیل و… در اسکالرشیپ پرداخت می‌شود. اما در فلوشیپ اینگونه نیست، گاهی کمک مالی است و گاهی خبری از کمک مال نیست.

بررسی شرایط اخذ فاند

اخذ فاند تحصیلی هم به شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد، در واقع دریافت فاند تحصیلی رابطه مستقیمی با قوانین دانشگاه یا سازمان مورد نظر دارد. در صورت داشتن این شرایط می‌توانید نسبت به فاندینگ خود اقدام کنید:

 • ارائه ریزنمرات تحصیلی به همراه معدل آخرین مقطع تحصیلی
 • داشتن برنامه تحصیلی مشخص
 • داشتن توصیه نامه اساتید و انگیزه نامه
 • نمره زبان قابل قبول به همراه مدرک معتبر زبان(آیلتس)
 • مقالات و پژوهش‌های علمی
 • اثبات تمکن مالی دانشجو
 • ارائه جوایز و اختراعات ثبت شده
 • مدارک شناسایی دانشجو(پاسپورت، شناسنامه و..)

لازم است به این نکته توجه داشته باشید که تمام مدارک مربوطه باید به صورت رسمی ترجمه شده در اختیار سازمان یا دانشگاه قرار بگیرد.

فول فاند چیست؟

فول فاند نوعی از کمک هزینه تحصیلی است که تمامی هزینه‌های دانشجو اعم از هزینه تحصیل، شهریه، هزینه زندگی و … را پوشش می‌دهد. این نوع بورسیه برای دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد. البته امکان اخذ فول فاند در دوره دکتری و ارشد بیشتر است. با این حال باید بگوییم رقابت برای این نوع فاند زیاد است.

بررسی شرایط اخذ فول فاند

در فول فاند تحصیلی تمام هزینه‌های زندگی فرد، هزینه تحصیل در دانشگاه، هزینه اقامت، هزینه سفر و…. پرداخت خواهد شد. از این رو نیازی نیست دانشجو هزینه‌ای بابت این موارد بپردازد. بیشتر دانشجویانی که موفق می‌شوند فول فاند تحصیلی دریافت کنند، تا پایان تحصیلات خود هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند. این موضوع می‌تواند مزایا و فواید بسیاری را برای فرد به همراه داشته باشد. برای اخذ فول فاند تحصیلی باید با برنامه‌ریزی چند ساله پیش بروید، داشتن یک برنامه مشخص و فراهم کردن مدارک لازم می‌تواند شانس اخذ فول فاند شما را بیش از قبل کند. بسیاری از دانشجویان بر این باورند که شاید بتوانند با ثبت اختراع، شرکت در دوره‌ها و همایش‌های مختلف، شرکت در پروژه‌های تحقیقاتی، فعالیت‌های دانشگاهی و… یک رزومه پربار و غنی بسازند. هرچه رزومه شما قوی‌تر باشد قطعا شانس فاندینگ شما هم افزایش پیدا می‌کند.
اخذ فول فاند برای دانشجویان بین‌المللی کمی سخت است، ایجاد فضای رقابتی و پیشی گرفتن دانشجویان از یکدیگر باعث شده تا بیشتر دانشجویان با برنامه‌ریزی بلند مدت به دنبال فول فاند تحصیلی باشند. اساتید و دانشگاه‌ها برای دانشجویان چندین مصاحبه آنلاین در اسکایپ ترتیب می‌دهند تا میزان تسلط و توانایی دانشجویان از نزدیک سنجیده شود. به همین دلیل بهتر است با روحیه رقابتی و قوی در مصاحبه‌ها شرکت کنید. برخی از دانشجویان با وجود اینکه مدارکشان کامل است و رزومه پرباری دارند، اما در مصاحبه‌های حضوری نمی‌توانند موفق عمل کنند و همین موضوع عاملی برای عدم دریافت فاند آن‌ها خواهد شد.

پیشنهاد میکنمی مقاله فاند و فول فاند ارشد کانادا از بلاگ کن اپلای را نیز بخوانید.

بررسی شرایط اخذ اسکالرشیپ

این نوع بورسیه تحصیلی با توجه به وضعیت تحصیل فرد و شرایط تحصیلی آن ارائه می‌شود. شرکت‌های دولتی، خصوصی و دانشگاه‌ها تنها مجاز هستند که این نوع بورسیه تحصیلی را ارائه دهند. اخذ آن باید علاوه بر معدل بالا، نمره زبان بالایی داشته باشید.

بررسی شرایط اخذ فلوشیپ

یک رقابت بزرگ بین دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد دکتری وجود دارد، افرادی که در این رقابت با سایر دانشجویان پیروز شوند موفق به اخذ فلوشیپ خواهند شد. در واقع به دانشجویانی فلوشیپ تعلق می‌گیرد که بتوانند مثل یک پژوهشگر یک پژوهش تاثیرگذار یا مثل یک نویسنده یک کتاب مفید را منتشر کنند.  
معمولا افرادی که ایده‌ی ناب و با ارزشی دارند، می‌توانند از فلوشیپ به عنوان کمک مالی استفاده کنند. برای عملی کردن ایده‌های خاص خود می‌توانید از فلوشیپ استفاده کنید.

بررسی شرایط اخذ جایزه دانشجویی

جایزه دانشجویی یا همان award معمولا به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که با استعداد باشند و بتوانند در طول دوران تحصیل نمرات بالا و معدل خوبی کسب کنند. میزان جایزه دانشجویی با توجه به شرایط دانشجو و دانشگاه مورد نظر ممکن است متفاوت باشد. معمولا موسسات، خیریه‌ها و… که به دنبال منفعتی برای خود هستند از این راه دانشجویان نخبه را جذب خواهند کرد.

بررسی اخذ فاندهای Finaancial و Tuition grant

این نوع فاندهای تحصیلی معمولا برای کمک به دانشجویانی است که از بضاعت مالی خوبی برخوردار نیستند. در واقع این نوع کمک مالی با اخذ تعهد از دانشجو در رابطه با اتمام تحصیلاتش تعلق می‌گیرد.

بررسی اخذ فاند waiver

این نوع فاند در واقع کمک مالی است که در راستای هزینه خوابگاه، هزینه بازدید علمی، هزینه واحد درسی به دانشجو تعلق می‌گیرد. البته مستقیما به دانشجو پرداخت نمی‌شود، دانشجویان با دریافت این کمک مالی تنها بخشی از هزینه‌ها را کاهش می‌دهند. معمولا در بیشتر کشورها، دانشگاه با توجه به شرایط دانشجو و با توجه به نیازی که دارد آن را پرداخت می‌کند.

بررسی شرایط اخذ فاند Grant

این نوع بورسیه معمولا برای زمانی است که دانشجویان نیاز مالی دارند، دانشجویان بین‌المللی کمتر از این نوع بورسیه استفاده می‌کنند. برای اخذ این بورسیه نیازی به داشتن صلاحیت علمی خاصی نیست.

بررسی شرایط اخذ فاند دستیار پژوهش

در این بخش دانشجویان می‌توانند با انجام فعالیت‌های پژوهشی استاد، حقوق مشخصی را به صورت ماهانه دریافت کنند. دانشجویان در این نوع فاند تحصیلی به صورت مداوم در آزمایشگاه‌ها، کنفرانس‌ها، همایش‌ها و…. حضور دارند. این نوع فاند تحصیلی به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می‌گیرد، در این دوره باید به دنبال استادی باشند که نیاز به یک دستیار آموزشی داشته باشد. اخذ این فاند تحصیلی هم دارای مزایای بسیاری است، شما مجبور به تدریس نیستید از این رو وقت و زمان بیشتری برای مطالعه و تحقیق خواهید داشت.

مقالات بیشتر برای مطالعه:

بررسی شرایط اخذ دستیار آموزشی

هزینه تحصیل دانشجویانی که این نوع فاند تحصیلی را دریافت می‌کنند از طرف استاد پرداخت می‌شود. دانشجویان کلاس‌ها، آزمایشگاه و… را در کنار استاد مدیریت می‌کنند. در برخی موارد دانشجو می‌تواند در حل تمرین، برگزاری امتحان، جلسات رفع اشکال و…. به استاد کمک کند.

بررسی شرایط اخذ وام دانشجویی

وام دانشجویی تنها به دانشجویان بین‌المللی تعلق نمی‌گیرد بلکه تمام دانشجویان می‌توانند از آن استفاده کنند. نرخ سود و ضرر این نوع وام برای همه دانشجویان یکسان خواهد بود. تنها تفاوت آن در نوع بانک است، دانشجویان بین‌المللی باید از طریق بانک‌های خصوصی برای اخذ وام دانشجویی اقدام کنند.

کلام آخر

با این تفاسیر می‌توانیم بگوییم که بورسیه تحصیلی خود نوعی فاند محسوب می‌شود. فاند یک اصطلاح کلی است که تمام هزینه‌های مالی را در بر می‌گیرد اما در مقابل بورسیه تحصیلی کانادا بر اساس موقعیت و شرایط دانشجو پرداخت می‌شود. در این مقاله سعی کردیم تا تمام فاندها و بورسیه‌های تحصیلی را به وضوح برای شما بیان کنیم.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
21 مهر 1400

راهنمای اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا

کانادا کشوری است که به اتحاد خانواده اهمیت زیادی می‌دهد. به این معنی که به دانشجو این فرصت را می‌دهد که خانواده خود را نیز به عنوان همراه به کانادا بیاورد. این کار به میزان زیادی به کم شدن استرس دانشجو کمک می‌کند و از نظر روحی تاثیر مثبتی نیز در فرد می‌گذارد. اگر هم

بهنام فارسی
4 شهریور 1401

بهترین دانشگاه های ونکوور کانادا (شرایط و هزینه پذیرش)

اگر قصد تحصیل در کانادا دارید، احتمالا جزیرۀ زیبای ونکوور یکی از انتخاب‌های محل تحصیل و سکونت شما باشد. گفتنی‌ها دربارۀ بهترین کالج ها و دانشگاه های ونکوور کانادا زیاد است. می‌توانیم نکات زیادی راجع‌به ویژگی‌ها، شرایط پذیرش و شهریه‌های هر یک بنویسیم. بیایید با بررسی جامع بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌های ونکوور شروع کنیم. بیشتر

20 دقیقه
بهنام فارسی
17 اردیبهشت 1401

بهترین دانشگاه های کانادا رشته روانشناسی کدامند؟

همه ما به واسطه حالت روحی و روانی که در شرایط مختلف داشته‌ایم با روانشناس آشنا هستیم. در واقع روانشناس به واسطه علم و دانشی که دارد به دنبال درمان روحی و روانی فرد است. روانشناس سعی می‌کند تا با استفاده از تکنیک‌های مختلف با صحبت کردن و مشاوره، مشکلات را برطرف کند. یک روانشناس

11 دقیقه
بهنام فارسی
19 مهر 1400

مزایای تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی چیست؟

امروزه ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان به یکی از هدف‌های مهم دانشجویان تبدیل شده است. دانشگاه‌های کانادا هم از این قاعده مستثنی نیستند کشور کانادا از سیستم آموزشی سطح بالایی برخوردار است، به همین دلیل بیش از 67 درصد دانشجویان بین‌المللی ترجیح می‌دهند در دانشگاه‌های این کشور به تحصیلات خود ادامه دهند. در این

بهنام فارسی
4 شهریور 1401

ویزای استارتاپ کانادا : بررسی کامل شرایط و هزینه ها

یکی از روش‌های منحصربه‌فرد برای مهاجرت به کانادا ویزای استارتاپی است. گرچه راه‌اندازی استارتاپ در کشور خارجی، با قوانین بین المللی ناآشنا، می‌تواند کمی دلهره‌آور باشد، اما اگر برای هدف‌تان جدی باشید می‌توانید با این روش اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. زندگی در کشور خوش‌آب‌وهوا با طبیعتی چشم‌نواز و فرهنگ مدرن ‌حتما ارزش این

11 دقیقه
بهنام فارسی
21 مهر 1400

شرایط کار پس از تحصیل در کانادا و اخذ ویزای کاری

سیستم آموزشی سطح بالای کشور کانادا باعث شده تا هر ساله عده بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان بین‌المللی، دانشگاه‌ها و مدارس این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. طبق آمار منتشر شده از جانب دولت کانادا سالانه حدود 150 هزار تا 250 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا درخواست

بهنام فارسی
17 بهمن 1400

انواع ویزای کانادا : شرایط ، مدارک لازم و هزینه ها

یکی از کشورهای پهناور و مهاجرپذیر آمریکای شمالی، کشور کاناداست. این کشور به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالایی که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جلب کند. در حال حاضر بسیاری از دانشجویان بین‌المللی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا را دارند. برای ادامه تحصیل

10 دقیقه
بهنام فارسی
18 دی 1400

درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا چقدر است؟

بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا با اخذ اقامت تحصیلی به دیگر کشورهای جهان سفر کنند و تحصیلات خود را در دانشگاه‌های معتبر آن به اتمام برسانند. کشور کانادا هم یکی از بهترین کشورهایی است که مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. دانشگاه‌های معتبر این کشور به همراه سیستم آموزشی که دارند، توانسته‌اند

بهنام فارسی
27 آذر 1400

دانشگاه های گرافیک کانادا : معرفی و بررسی شرایط تحصیل

یکی از بزرگترین و وسیع‌ترین کشورهای جهان که هر سال مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی بوده، کشور کاناداست. این کشور با سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالای خود توانسته در رقابت با کشورهای پیشرفته‌ای چون انگلیس، آمریکا، استرالیا و.. قرار بگیرد. دانشگاه‌های معتبر این کشور تقریبا توانسته‌اند امکان تحصیل در رشته‌های مختلف را در

10 دقیقه
بهنام فارسی
27 شهریور 1401

معرفی کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal

سیستم آموزشی کشور کانادا سطح بسیار بالایی دارد، به طوری که دانشجویان بسیاری از سراسر جهان به دنبال تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور هستند. یکی از کالج‌هایی که بیش از 30 درصد دانشجویان آن را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده، کالج لسل کانادا Lasalle College Montreal نام دارد. این کالج در استان کبک(استان فرانسوی

بهنام فارسی
3 مرداد 1400

شانس اخذ ویزای کاندیشنال کانادا یا پذیرش مشروط چقدر است؟

هر ساله بسیاری از دانشجویان بین‌المللی موفق به اخذ پذیرش مشروط در کالج ها و دانشگاه های کانادا می‌شوند. اما پذیرش مشروط دقیقاً چیست؟ این نوع پذیرش چه مزایایی دارد؟ در این مقاله نحوه دریافت پذیرش مشروط برای دانشجویان بین المللی را توضیح می دهیم. همچنین تمام نکات مهم درباره شانس اخذ ویزای کاندیشنال و

بهنام فارسی
10 مهر 1400

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مک گیل کانادا

اگر شما هم دانشجو هستید یا قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را دارید، بی شک یکی از آرزوهای شما ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کاناداست. دانشگاه‌های این کشور از سطح سیستم آموزشی بالایی برخوردار هستند و با امکانات رفاهی و شرایط اقتصادی مناسبی که دارند، دانشجو می‌تواند یک زندگی ایده‌آل را در این کشور تجربه

بهنام فارسی
1 دی 1401

مشاوره تحصیلی در کانادا از صفر تا صد

هنگام شروع هر سفر مهم‌ترین مسئله یافتن بهترین مسیر است؛ به‌ویژه اگر سفرتان به قصد ساختن آینده‌ای درخشان باشد. تحصیل در کانادا تصمیم ارزشمند و سرنوشت‌سازی است. چه کسی بهتر از مشاوری باتجربه، کارآزموده و آشنا با قوانین مهاجرتی می‌تواند شما را در مسیر درست هدایت کند؟! اما پیش از مشاوره تحصیلی در کانادا نکاتی

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

شانس ویزای تحصیلی کانادا را افزایش دهید

برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر، ویزای دانشجویی کانادا نیازی به مصاحبه اجباری ندارد. با این حال اخذ ویزای تحصیلی کانادا آسان نیست و ممکن است به هر دلیلی، هر چند کوچک، ریجکت شوید. صادقانه بگوییم اولویت شما باید اخذ پذیرش از یک دانشگاه خوب و معتبر کانادایی باشد زیرا اخذ ویزای هرچقدر هم سخت باشد

بهنام فارسی
17 خرداد 1401

پذیرش دانشگاه کانادا از صفر تا صد

خوشبختانه برای ایرانی ها شرایط ویزای تحصیلی کانادا اخیرا در مقایسه با بقیه کشورها مطلوب بوده است. مدرسه ها و دانشگاه های کانادا با در نظر گرفتن  مقطع تحصیلی منتخب محصل شرایط مختلفی را برای او لحاظ می کنند.  بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا مهاجرت تحصیلی به کانادا اپلای کانادا ویزای تحصیلی کانادا مراحل کلی

11 دقیقه
بهنام فارسی
13 دی 1400

درصد قبولی ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

در اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا عوامل بسیار مهمی می‌توانند تاثیرگذار باشند. در ادامه این مطلب با این عوامل بیشتر آشنا خواهید شد.  بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا مهاجرت تحصیلی به کانادا اپلای کانادا ویزای تحصیلی کانادا سابقه سفرهای خاجی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که مورد توجه افسران اداره مهاجرت کانادا قرار دارد، سابقه سفرهای

بهنام فارسی
13 دی 1400

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان : شرایط و هزینه ها

کشور کانادا در شمالی‌ترین نقطه آمریکا قرار گرفته است. این کشور با وسعت زیادی که دارد، جمعیت بسیار کمی را در خود گنجانده است. کشور کانادا دارای 10 استان است که هرکدام از این استان‌ها با چهارچوب و قوانین خاص خود اداره می‌شوند. سیستم آموزشی قوی و سطح بالای این کشور باعث شده تا دانش‌آموزان

11 دقیقه
بهنام فارسی
10 مهر 1400

برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا چه باید کرد؟

همه‌ی افرادی که برای ویزای تحصیلی کشور کانادا اقدام می‌کنند موفق به اخذ ویزا نخواهند شد. در واقع دلایل بسیاری وجود دارد که می‌تواند منجر به ریجکت شدن ویزای تحصیلی فرد شود. یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین این دلایل کامل نبود مدارک فرد متقاضی است. البته دلایلی دیگری هم وجود دارد که در ادامه به

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
شرایط دریافت بورسیه تحصیلی چیست؟

دانشجوی پذیرفته شده یا دانشجوی در حال تحصیل در یکی از دانشگاه‌‏های کانادا باشید. داشتن معدل حداقل ۱۷ و بالاتر برای انواع مقاطع تحصیلی (در صورت قوی بودن رزومه و سابقه تحقیقاتی امکان دریافت بورسیه با معدل پایین‌‏تر هم وجود دارد). داشتن نمره آیلتس حداقل ۶.۵ و یا نمرات معادل آن در بیشتر رشته‌‏ها، داشتن مقالات علمی چاپ شده در ژورنال‏‌های معتبر خارجی و داخلی (برای مقاطع تحصیلات تکمیلی)

آیا بعد از ورود به کشور کانادا می‌توان درخواست بورسیه کرد؟

بله، می‌توانید از شرکت‌ها، سازمان‌ها، دانشگاه مورد نظر یا حتی اساتید درخواست بورسیه تحصیلی دریافت کنید. معمولا بخشی از انجام پروژه را به عهده دانشجو قرار می‌دهند، در قبال آن هزینه تحصیل دانشجو را می‌پردازند.

برای دریافت اسکالرشیپ به مدرک زبان نیاز است؟

به طور کلی برای ورود به دانشگاه‌های کشور کانادا لازم است که مدرک زبان قابل قبول و معتبر داشته باشید.

آیا کسب رتبه خوب در کنکور می‌تواند عاملی برای دریافت بورسیه تحصیلی باشد؟

خیر، کسب رتبه بالا در کنکور به هیچ عنوان تاثیری در اخذ بورسیه نخواهد داشت. تنها داشتن معدل بالا، نمره زبان بالا، سوابق تحصیلی و پژوهشی و… می‌تواند روی شانس اخذ بورسیه تاثیرگذار باشد.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

دیدگاه آذر ترکاشوند:

تفاوت فاند، کمک مالی، فلوشیپ و بورسیه چیست؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه رنگرز:

حالا این بورسیه ها بر چه اساسی ارائه میشن؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه پدرام ابطحی:

گرنت از چه نوعیه؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه جهانگیر اشکوری:

اسکولارشیپ همونیه که بر اساس شایستگیه؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه خشایار خوش‌منش:

آیا بورسیه ها مشمول مالیات میشه؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه زروان:

چرا باید برای گرفتن فاند و بورسیه تلاش کرد اصلا؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه ستایش:

درباره جایزه لوران کمی توضیح میدید؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه جعفریان:

لطفا چند مورد از بهترین بورسیه های کانادا رو معرفی کنید

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه شاهین سرمد:

چه معدلی برای بورسیه تحصیلی در کانادا لازم است؟

پاسخ به این دیدگاه
دیدگاه اصلانی:

آیا گرفتن بورسیه تحصیلی در کانادا برای دانشجویان بین المللی سخت است؟

پاسخ به این دیدگاه
ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.