درصد قبولی ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

در اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا عوامل بسیار مهمی می‌توانند تاثیرگذار باشند. در ادامه این مطلب با این عوامل بیشتر آشنا خواهید شد. 

بیشتر بخوانید:

سابقه سفرهای خاجی

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که مورد توجه افسران اداره مهاجرت کانادا قرار دارد، سابقه سفرهای خارجی فرد است. در واقع افرادی که به کشورهای مختلف سفر کرده‌اند شانس قبولی بیشتری دارند. زمانی که فردی درخواست پذیرش خود را ارسال کرده باشد و در پاسپورت او سفر به یک کشور خارجی وجود نداشته باشد، این موضوع می‌تواند توجه افسران را به خود جلب کند. آن‌ها با خود اینگونه فکر می‌کنند که فردی که تا به حال به خارج از کشور سفر نکرده چطور می‌تواند بعد از اتمام دوره تحصیل خود به کشورش بازگردد. همین عامل می‌تواند باعث شود تا بسیاری از پرونده‌های پذیرش تحصیلی به این ترتیب رد شوند. 

شرایط سنی

درست است که در برخی از موسسات و آموزشگاه‌ها شرایط سنی خاصی در نظر گرفته نشده است اما، این فاکتور یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار در قبولی ویزای تحصیلی متقاضیان است. بسیاری از افراد با وجود داشتن مدارک کامل و بی عیب و نقص تنها به دلیل نداشتن شرط سنی، نتوانسته‌اند پذیرش دانشگاه‌های این کشور را دریافت کنند. طبق آمار منتشر شده درصد قبولی ویزای تحصیلی کانادا برای افرادی که در بازه سنی 18 تا 24 سال قرار دارند بسیار بیشتر از دیگر افراد است. افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل در مقاطع مختلف کالج، دانشگاه و…. را دارند بهتر است در سنین 18 تا 24 سالگی اقدام کنند تا شانس قبولی ویزای تحصیلی آن‌ها بیشتر باشد. 

تمکن مالی

یکی از موارد مهم برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور کانادا، داشتن تمکن مالی است. این مورد برای دولت کانادا از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع فرد باید از لحاظ مالی به دولت کانادا اثبات کند که توانایی پرداخت هزینه زندگی و هزینه‌های تحصیلی خود را دارد. در اینصورت متقاضی می‌تواند درصد قبولی ویزای تحصیلی کانادا را برای خود افزایش دهد. متقاضی برای اثبات تمکن مالی باید با داشتن یک نامه ترجمه شده که نشان دهنده یک حساب پشتوانه برای دانشجو است، این مورد را به دولت کانادا اثبات کند.
این موضوع تنها برای اخذ پذیرش کشور کانادا اهمیت ندارد، بلکه در پذیرش تحصیلی کشورهای دیگر هم حائز اهمیت است. 

سوابق کاری و سوابق تحصیلی

داشتن سوابق کاری و تحصیلی می‌تواند شانس پذیرش شما را افزایش دهد. سعی کنید در سوابق کاری خود تمام اطلاعات مربوط به شرکت‌هایی که با آن‌ها همکاری داشته‌اید و سوابق بیمه خود را بیان کنید. حتما در سابقه کار خود مهر و تاییدیه شرکت‌های لازم را داشته باشید. هرچه اطلاعاتی که عنوان می‌کنید کوتاه‌تر و کلی‌تر باشد می‌تواند شانس قبولی شما در دانشگاه‌های این کشور را بیشتر کند.
از طرفی داشتن سوابق تحصیلی در دانشگاه‌های معتبر، مقالات، پژوهش‌ها و.. هم می‌تواند شانس پذیرش شما را افزایش دهد. 

مدرک زبان با نمره بالا

در پذیرش برخی از دانشگاه‌های معتبر داشتن مدرک زبان با نمره بالا و تسلط کامل به دو زبان فرانسوی و انگلیسی می‌تواند شانس قبولی دانشجو را افزایش دهد. به طور کلی برای ورود به دانشگاه‌های کشور کانادا، نیاز به مدرک تحصیلی دارید، اما داشتن نمره بالا در مدارک تحصیلی می‌تواند در نوع پذیرش دانشجو تاثیرگذار باشد. 

پذیرش از دانشگاه های معتبر 

یکی دیگر از عوامل مهمی که می‌تواند درصد قبولی ویزای تحصیلی کانادا را افزایش دهد آن است که، متقاضی قصد ادامه تحصیل در کدام مقطع دانشگاه را دارد. اگر هدف شما و داشتن یک انگیزه نامه قوی، برای افسر اداره مهاجرت محرز شود در زمان اخذ ویزای تحصیلی با مشکل خاصی روبه‌رو نخواهید شد.
افرادی که یکبار در مقطع کارشناسی تحصیل کرده‌اند و بار دیگر می‌خواهند در مقطع کارشناسی رشته‌ دیگری ادامه تحصیل دهند، ممکن است با شرایط سخت‌تری مواجه شوند. معمولا دولت کانادا به افرادی که برای بار اول در مقطع مورد نظر مشغول به تحصیل می‌شوند بسیار راحت‌تر ویزا تحصیلی خواهند داد.  

عدم نقص در مدارک

هرگونه کم و کاستی در مدارک می‌تواند پروسه اخذ ویزای تحصیلی فرد و درصد قبولی ویزای تحصیلی کانادا را طولانی‌تر کند. مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا عبارتنداز:

 • پاسپورت و مدارک شناسایی به همراه چند قطعه عکس 
 • ریز نمرات تحصیلی 
 • آخرین مدرک تحصیلی  
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با نمره قابل قبول
 • انگیزه نامه قوی 
 • اثبات تمکن مالی 
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر 
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به اخذ ویزای تحصیلی 

بهتر است تمام مدارک خود را به همراه ترجمه، آماده شده و بدون عیب و نقص همراه خود داشته باشید. در غیراینصورت این موضوع می‌تواند به یک عامل مهم در عدم پذیرش ویزای تحصیلی شما تبدیل شود. 

نوشتن استادی پلن خوب

استادی پلن یک برنامه تحصیلی برای افرادی است که قصد ورود به مقطع تحصیلی خاصی دارند. در استادی پلن باید بتوانید هدف و انگیزه خود را به صورت کاملا واضح بیان کنید. در استادی پلن باید برنامه‌های مورد نظر خود را که در آینده قصد انجام آن‌ها را دارید به وضوح و آشکار بیان کنید. هرچه این موضوع برای افسر اداره مهاجرت واضح‌تر باشد، درصد قبولی ویزای تحصیلی کانادا هم افزایش پیدا خواهد کرد.
نوشتن استادی پلن کار دشواری است، در نوشتن آن باید به نکات مهم چون موارد زیر توجه ویژه داشته باشید:

 • سعی کنید یک استادی پلن جذاب و به دور از مطالب غیرواقعی بنویسید. 
 • از فردی که مهارت نوشتاری خوبی در متن فارسی و انگلیسی دارد کمک بگیرید. 
 • به طور خیلی مختصر و کوتاه درباره رویاهای خود در کشور کانادا صحبت کنید. 
 • اندازه استاندارد استادی پلن شما نباید بیش از دو صفحه باشد. 

داشتن توصیه نامه

توصیه نامه تحصیلی که در اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا بسیار موثر است، توصیه نامه با نام ریکامندیشن لتر هم شناخته می‌شود. این توصیه نامه می‌تواند توانایی‌ها و مهارت شخص را ثابت کند. اگر شما هم از آن دسته دانشجویانی هستید که به دنبال جایگاه علمی و آکادمیک می‌باشید، قطعا داشتن یک توصیه نامه پرمحتوا و خوب می‌تواند تاثیر بسیاری روی نحوه پذیرش شما داشته باشد. زمانی که شما توصیه نامه خود را به همراه مدارک ارسال می‌کنید، دولت کانادا تمام موارد آن را مورد بررسی قرار می‌دهد تا صحت و سقم آن کاملا مشخص شود. بهتر است در زمان تهیه توصیه نامه تمام دقت و مهارت خود را به کار بگیرید، هرگونه اشتباه می‌تواند موجب ریجکت شدن ویزای تحصیلی شما شود.  

بهتر است پذیرش مشروط نگیرید

پذیرش مشروط با عنوان پذیرش موقت هم شناخته می‌شود، در این نوع پذیرش فرد به دلیل شرایط خاص خود مجبور است که پذیرش مشروط دانشگاه‌ را اخذ کند. معمولا دانشگاه‌های کشور کانادا این نوع پذیرش را در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار داده‌اند که تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسوی ندارند. این دانشجویان باید در مدت زمان تعیین شده بتوانند تسلط لازم و کافی را به زبان انگلیسی پیدا کنند. 

کلام آخر

با توجه به شرایط موجود بسیاری از افراد تصمیم به مهاجرت دارند. افراد با توجه به راه‌های ممکن و قانونی از طریق مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، سرمایه‌گذاری و… اقدام به اخذ ویزای کشورهای مختلف را می‌کنند. یکی از بهترین راه‌های مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان، اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور کانادا است. کشور کانادا همواره از لحاظ سطح علمی دانشگاه‌هایش در رتبه بالایی در جهان قرار گرفته است. قطعا ادامه تحصیل در کانادا می‌تواند یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها باشد.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
17 مرداد 1400

بهترین شهر های کانادا برای تحصیل کدامند؟

بیشتر افراد برای ادامه تحصیل در کانادا ، دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا را انتخاب می‌کنند  که از مهم ترین دلایل آن، می توان از سطح بالای سیستم آموزشی و دانشگاه‌های این کشور در رنکینگ جهانی نام برد. کشور کانادا بیش از 80 دانشگاه و 240 کالج دارد و هر ساله حدود 150 هزار دانشجوی بین‌المللی

بهنام فارسی
27 آذر 1400

تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر در جهان است. سطح آموزش بالا در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور، رفاه اقتصادی و… همه باعث شده‌اند تا دانشجویان بسیاری از سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باشند. این کشور با طبیعت زیبا، دانشگاه‌ها، پارک، بناهای تاریخی و دریاچه‌های خود توانسته سالانه حدود 400 هزار

بهنام فارسی
6 مرداد 1400

قوانین کار دانشجویی در کانادا چگونه است؟

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که برای دانشجویان بین‌المللی در کشور کانادا مطرح می‌شود کار دانشجویی است. تحصیل در یک کشور خارجی علاوه بر هزینه تحصیلات می‌تواند هزینه‌های دیگری را هم در برداشته باشد. بیشتر دانشجویان برای آشنایی با محیط زندگی، آداب و رسوم مردم کانادا و کسب درآمد تصمیم می‌گیرند که در حین تحصیل به

بهنام فارسی
11 مرداد 1401

روش های مهاجرت به کانادا : بررسی شرایط و هزینه ها

کانادا مقصد خوبی برای مهاجران است؛ زیرا علاوه بر فرهنگ پذیرای مهاجر، برنامه‌های مهاجرتی متنوعی دارد. بسته به اینکه در چه سنی هستید، چه مدرک تحصیلی و سوابق شغلی دارید، از نظر مهارت‌های زبانی در چه سطحی هستید و میزان سرمایۀ شما چه‌قدر است انتخاب روش مهاجرت متفاوت خواهد بود. در این مطلب دربارۀ روش

18 دقیقه
بهنام فارسی
20 مرداد 1400

آیا تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم ممکن است؟

یکی از امن‌ترین و پرطرفدارترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل و زندگی، کشور کاناداست. دولت کانادا برای پذیرش مهاجرین بیشتر، در سال‌2020 و 2021 طرح‌های خوبی را معرفی کرد. به طوری که در چهار ماه ابتدایی سال 2020 برای 74 هزار مهاجر اقامت دائم کانادا صادر شد. سطح بالای سیستم آموزشی این کشور باعث شده

بهنام فارسی
14 فروردین 1401

لیست بهترین دانشگاه های کانادا رشته حسابداری

رشته حسابداری به عنوان یکی از زیر شاخه های رشته ریاضی، یکی از کاربردی ترین بخش های مالی است. این رشته در کنترل دارایی ها، برنامه ریزی بودجه، مدیریت مالی و… فوق العاده مهم است. توانایی تصمیم گیری در مورد امور مالی، تحلیل و تجزیه، حل مسئله، نظارت بر حوزه های حسابداری از اهداف تحصیل

بهنام فارسی
10 شهریور 1400

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در کالج کانادا چیست؟

کشور کانادا از لحاظ سیستم آموزشی که دارد، در بین 10 کشور برتر جهان قرار گرفته است. بیشتر دانشجویان بین‌المللی پس از اتمام تحصیلات خود، تصمیم می‌گیرند برای ادامه زندگی اقامت دائم آن را اخذ کنند. اگر شما هم به دنبال اقامت پس از تحصیل در کانادا هستید، بهتر است تا انتهای این مقاله با

بهنام فارسی
7 دی 1400

دانشگاه های هنر کانادا : لیستی از برترین ها

کشور کانادا می‌تواند یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل دانشجویان رشته هنر باشد. در این کشور برای رشته هنر ارزش بسیاری قائل شده‌اند و زیرساخت‌های لازم برای اشتغال فارغ‌التحصیلان را هم فراهم کرده‌اند. در حال حاضر بیش از 300 رشته هنری در دانشگاه‌های این کشور تدریس می‌شود. اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در

15 دقیقه
بهنام فارسی
2 تیر 1400

شرایط سنی تحصیل در کانادا چیست؟

هرساله به تعداد دانشجویان بین‌المللی در کانادا اضافه می‌شود. این کشور علاوه بر یک سیستم آموزشی با کیفیت، امکانات بسیاری را برای دانشجو فراهم می‌کند. تحقیقات، کمک به انتشار مقالات علمی و همکاری های بین‌المللی سه مزیت اصلی دانشگاه‌های کانادا نسبت به سایر کشورهاست. همین مزایا باعث شده اکثر دانشجویان بین‌المللی، کانادا را برای تحصیل

بهنام فارسی
18 مهر 1400

بررسی شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

به دلیل وجود دانشگاه‌های معتبر در کشور کانادا، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تحصیل در این کشور را به ادامه تحصیل در سایر کشورهای جهان ترجیح می‌دهند. همواره ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کانادا به عنوان یکی از پرطرفدارترین دوره‌ها شناخته شده است. ازجمله دلایل آن هم می‌توان به امکان دریافت فاند تحصیلی کانادا

بهنام فارسی
3 شهریور 1401

نمونه پروپوزال انگلیسی برای اپلای مستر +آموزش نگارش

آیا تا به حال اسم پروپوزال را شنیده‌اید؟ دانشجویانی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند قطعا با این نام آشنایی دارند. هر دانشجویی در زمان مواجهه با پروپوزال با این سوالات روبه رو خواهد بود که چگونه باید یک پروپوزال خوب بنویسیم؟ چند درصد می‌تواند در اپلای تحصیلی تاثیرگذار باشد؟ هدف از نوشتن

بهنام فارسی
31 اردیبهشت 1401

دانشگاه های ارزان کانادا : معرفی دانشگاه ارزان 2023

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در تلاش هستند تا برای ادامه تحصیل، پذیرش یکی از دانشگاه‌های کشور کانادا را دریافت کنند. با ورود به دانشگاه‌های این کشور، فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه و اشتغال به کار در کشور کانادا می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. بدیهی است که اگر به فکر مهاجرت هستید، انتخاب رشته

بهنام فارسی
27 شهریور 1401

هزینه ویزای تحصیلی کانادا به تفکیک مراحل

گاهی یک تصمیم مسیر زندگی فرد یا حتی یک خانواده را به‌کلی تغییر می‌دهد. تحصیل در کانادا چنین فرصت بزرگ و فوق‌العاده‌ای است. اما این تغییر چه مقدار هزینه دارد؟ برای تحصیل در کانادا چه‌قدر سرمایه لازم است؟ برای پاسخ این پرسش‌‌هل باید جزئیات مالی تحصیل دانشجویان بین المللی، از جمله هزینۀ تهیه مدارک لازم

بهنام فارسی
23 آبان 1401

فول فاند ارشد کانادا : معرفی بهترین ها و روش اخذ

امروزه افراد زیادی تلاش می کنند که با گرفتن پذیرش دانشگاه های خارج از کشور به کشور های دیگر مهاجرت کنند. این خواسته آن‌ها دلایل متعددی دارد مثل دانشگاه های معتبر، شرایط شغلی بهتر و…دریافت بورسیه یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های ادامه تحصیل است. زیرا با دریافت بورسیه و گرفتن کمک

بهنام فارسی
21 مرداد 1400

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

زندگی در یک کشور دیگر با شرایط اقتصادی و فرهنگی جدید در ابتدا برای هر فردی کمی سخت است. کشور کانادا هم جزو یکی از بهترین مقاصد دانشجویان برای ادامه تحصیل است. این کشور به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی که دارد، هرساله عده بسیاری از دانشجویان از کشورهای مختلف جهان را جذب خود می‌کند.

11 دقیقه
بهنام فارسی
17 آبان 1401

دانشگاه یورک ویل کانادا (Yorkville University) + شرایط اپلای

دو شهر بزرگ و پرجنب‌وجوش کانادا، تورنتو و ونکوور میزبان بسیاری از مهاجران است. دانشگاه یورک‌ویل دارای پردیس‌هایی در این شهرها است. معمولا یورک‌ویل را با مدرک‌ سریع و دوره‌های کوتاه تحصیلی می‌شناسند. دانشجویان می‌توانند در تمام طول سال بدون وقفه درس بخوانند و یک دورۀ کارشناسی را که معمولا چهار ساله است، در کمتر

بهنام فارسی
26 دی 1400

بهترین کشور برای تحصیل هوش مصنوعی + معرفی دانشگاه ها

آیا تا به حال عبارت هوش مصنوعی به گوشتان خورده است؟ در واقع هوش مصنوعی یکی از گرایش‌های رشته کامپیوتر است  و به هر هوشی که شبیه به هوش انسان باشد گفته می‌شود. به عبارتی دیگر هوش مصنوعی، استفاده از یک کامپیوتر برای شبیه سازی و تقلید از هوش انسان است. امروزه هوش مصنوعی جای

بهنام فارسی
21 مرداد 1400

هزینه اپلای تحصیلی کانادا چقدر است؟

مهاجرت به یک کشور خارجی می‌تواند هزینه‌های بسیار زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد. کشور کانادا یکی از بهترین و برترین کشورهای مقصد برای افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری دارند. دانشگاه‌های این کشور هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی را پذیرش می‌کند، تنها دلیل آن هم می‌تواند رنکینگ بالای

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
مدت زمان صدور ویزای تحصیلی فرد چقدر است؟

معمولا این مدت زمان با توجه به نوع ویزا، دانشگاه مورد نظر، محل سکونت و.. متفاوت خواهد بود.

برای تمکن مالی باید گردش مالی چند ماه اخیر را ارسال کنیم؟

معمولا گردش مالی سه تا چهار ماه اخیر را برای اخذ ویزا در نظر می‌‌گیرند.

میزان ریجکت شدن درخواست پذیرش در مقطع دکتری چقدر است؟

میزان ریجکتی در این مقطع حدود 5 درصد است.

کمترین نمره آیلتس برای قبولی در دانشگاه‌ها چند است؟

کمترین نمره تحصیلی مدرک آیلتس برای دانشجویان حدود 6 است.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.