مزایای تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی چیست؟

امروزه ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان به یکی از هدف‌های مهم دانشجویان تبدیل شده است. دانشگاه‌های کانادا هم از این قاعده مستثنی نیستند کشور کانادا از سیستم آموزشی سطح بالایی برخوردار است، به همین دلیل بیش از 67 درصد دانشجویان بین‌المللی ترجیح می‌دهند در دانشگاه‌های این کشور به تحصیلات خود ادامه دهند. در این بخش قصد داریم تا علاوه بر آشنایی با مزایای تحصیل در کانادا با معایب تحصیل در کانادا هم شما را آشنا کنیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

مزایای ادامه تحصیل در کانادا

در این بخش با مزایای ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها و مدارس کشور کانادا آشنا می‌شوید:

طبیعت زیبا

کشور کانادا به عنوان دومین کشور پهناور جهان شناخته شده، وسعت کانادا تقریبا 14 برابر کشور فرانسه است. علاوه بر این موضوع طبیعت بکر و زیبای این کشور چهار فصل، توجه همگان را به سمت خود جلب کرده است. جنگل‌های بکر، اسکی، صخره‌های کوهستانی، دریاچه‌های باشکوه و.. همگی نشان‌دهنده طبیعت زیبا و بی مانند کشور کانادا هستند.

چند فرهنگی بودن کانادا

کانادا به عنوان یک کشور Multi Cultural شناخته شده است. تنها دلیل آن هم می‌تواند این موضوع باشد که در این کشور مردمی از ملیت‌های مختلف با یکدیگر زندگی می‌کنند. با وجود اینکه هرکدام از این مردم با توجه به ملیتی که دارند آداب و رسوم و عقاید خاص خود را دارند، اما در کمال آرامش و امنیت در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. یکی از شهرهای شلوغ کانادا که ملیت‌های مختلفی را در خودش جای داده، تورنتو پایتخت تجاری این کشور است. در کشور کانادا مردمی از 72 ملت در حال زندگی در کنار یکدیگر هستند.
در این کشور برخلاف دیگر کشورهای جهان تبعیض قومی و نژادی دیده نمی‌شود. شاید همین موضوع باعث شده تا بسیاری از انگلیسی‎ها، آلمانی‌ها و آمریکایی‌ها تمایل به زندگی در کانادا داشته باشند. به طور کلی یکی از مزایای تحصیل در کانادا آشنایی دانشجویان با ملیت‌ها و زبان‌های مختلف است.

امنیت بالا و سطح رفاه مناسب

در این کشور میزان جرم و جنایت، دزدی و.. بسیار کم است به طوری که به عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای جهان شناخته شده است. این سطح از امنیت طبیعتا سطح رفاه بالایی را می‌تواند با خود به همراه داشته باشد.

تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا

کشور کانادا یکی از معدود کشورهایی در جهان بوده که دانشگاه‌های بسیار معتبری را در خود جای داده است. بسیاری از دانشگاه‌های معتبر این کشور در رنکینگ جهانی دارای رتبه بالایی هستند. همین موضوع باعث شده تا توجه بسیاری از دانشجویان سراسر کشور به سمت ادامه تحصیل در این کشور جلب شود. بهترین اساتید به همراه بهترین سطح سیستم آموزشی باعث شده تا دانشگاه‌های کانادا بتوانند در رنکینگ جهانی رتبه بالایی را کسب کنند.

داشتن فرصت های تحقیقاتی و پیشرفت

این کشور به دلیل داشتن دانشگاه‌ها و اساتید معتبر قطعا می‌تواند فرصت‌های بسیار خوبی را برای ادامه تحصیل در اختیار دانشجو قرار دهد. یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در کانادا می‌تواند فرصت‌های تحقیقاتی دانشجو و پیشرفت در این زمینه باشد.

امکان اخذ بورسیه برای دانشجویان بین المللی

برای ادامه تحصیل در کشور کانادا هم می‌توانید از بورسیه تحصیلی کانادا استفاده کنید. شانس اخذ بورسیه تحصیلی کشور کانادا به مراتب بیش از دیگر کشورهای جهان است. از این رو دانشجویان مستعد، با داشتن بورسیه تحصیلی می‌توانند به راحتی در دانشگاه‌های معتبر این کشور مشغول به تحصیل شوند.

امکان اخذ ویزای همراه تحصیلی برای همسر و فرزندان

یکی از مزایای تحصیل در کانادا آن است که دانشجو می‌تواند در حین تحصیل برای همسر و فرزندان خود ویزای کانادا بگیرد. البته اخذ ویزای همراه دانشجو به مستندات و مدارکی که به افسر پرونده و سفارت تحویل می‌دهید هم بستگی دارد.

امکان کار حین تحصیل

دانشجویان تمام وقت، که در مقاطع مختلف دانشگاه و کالج مشغول به تحصیل هستند می‌توانند به صورت پاره وقت(20 ساعت در هفته) در محیط خارج دانشگاه یا داخل دانشگاه مشغول به کار شوند.

امکان کار تمام وقت همراهان محصل در کانادا

طبق قانون کشور کانادا اگر فردی متاهل باشد و برای ادامه تحصیل به کشور کانادا سفر کند، همسر وی می‌تواند در تمام مدت تحصیل، کار تمام وقت(40 ساعت در هفته) داشته باشد. به این ترتیب با وجود محصل بودن فرد و داشتن کار پاره وقت می‌توانند هزینه‌های زندگی خود را در طول تحصیل تامین کنند. 

هزینه پایین تحصیل
هزینه تحصیل در هر مقطعی در کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای هم رده چون استرالیا، آمریکا و… بسیار ارزان‌تر است.

اجازه کار پس از تحصیل

دانشجویان بین‌المللی در این کشور می‌توانند پس از اتمام تحصیلات خود، قبل از اتمام انقضای استادی پریمیت نسبت به اخذ Post Graduation Work Permit اقدام کنند. البته مدت زمان کار پس از تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی به مقطع تحصیلی آن‌ها بستگی دارد. برای دوره‌های مختلف Post Graduation Work Permit یک ساله، دوساله یا حتی سه ساله هم صادر می‌شود.

امکان اخذ اقامت پس از پایان تحصیلات

بعد از پایان تحصیلات دانشجو در کشور کانادا، دولت کانادا با توجه به مقطع تحصیلی یک زمان مشخصی را در اختیار فرد قرار می‌دهد تا در این مدت زمان بتواند کار مناسبی پیدا کند. در صورتی که کار مناسب و قابل قبولی پیدا کرد می‌تواند برای ادامه زندگی و اخذ ویزای دائم این کشور اقدام کند. در غیراینصورت باید کشور کانادا را ترک کند. 

معایب تحصیل در کانادا چیست؟

زندگی در یک کشور دیگر شاید در ابتدا برای دانشجو کمی سخت باشد. هزینه زندگی دانشجویی در کانادا ، دلتنگی نسبت به خانواده، آب و هوا، فرهنگ متفاوت و… همگی از معایب تحصیل در کانادا هستند. اما ادامه تحصیل در این کشور پیشرفته هم همانند دیگر کشورهای جهان معایب و مزایای خاص خود را دارد.
بهتر است قبل از هرگونه اقدامی مزایای و معایب زندگی در شهرهای مختلف کانادا را بررسی کنید تا بتوانید با بهترین شرایط در دانشگاه‌های این کشور تحصیلات خود را ادامه دهید.  همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله تحصیل آنلاین در کانادا را مطالعه کنید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
9 آبان 1400

هزینه زندگی در تورنتو چقدر است؟

یکی از شلوغ‌ترین استان‌های کشور کانادا، استان انتاریو نام دارد. پایتخت این استان شلوغ و پر رفت و آمد شهری به نام تورنتو است یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی است . این شهر که در قسمت جنوب شرقی کانادا قرار گرفته به دلیل جمعیت بالایی که دارد(بالغ بر سه میلیون نفر) به عنوان

بهنام فارسی
9 آبان 1400

معرفی بهترین مدارس آنلاین کانادا

اگر قصد مهاجرت به یک کشور دیگر را دارید، بی شک کشور کانادا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. سیستم آموزشی این کشور در مقاطع تحصیلی مختلف پیشرفت بسیاری داشته است، از این رو بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان در سراسر جهان خواهان اپلای کانادا و ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های کانادا هستند.

بهنام فارسی
9 آذر 1400

معرفی بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته معماری

یکی از رشته‌های پرطرفدار کشور کانادا، رشته معماری است. ادامه تحصیل در این رشته می‌تواند آینده شغلی بسیار خوبی را برای فرد دانشجو رقم زند. در واقع رشته معماری یک نقطه مشترک بین رشته هنر و مهندسی است. بهترین دانشگاه های کانادا در حال حاضر با بهترین اساتید و سیستم آموزشی در حال ارائه دروس

بهنام فارسی
22 مهر 1400

بررسی تحصیل در رشته معماری در کانادا و آینده کاری

یکی از رشته‌های پرطرفدار و پرمتقاضی در دانشگاه‌های کشور کانادا، رشته معماری است. این رشته در بین رشته‌های مهندسی جایگاه و رتبه خود را پیدا کرده و از لحاظ کسب درآمد هم می‌تواند یک شغل پربازده و ایده‌آل باشد. کشور کانادا از آن دسته کشورهایی است که به این رشته بها و جایگاه بالایی داده

10 دقیقه
بهنام فارسی
21 مهر 1400

شرایط کار پس از تحصیل در کانادا و اخذ ویزای کاری

سیستم آموزشی سطح بالای کشور کانادا باعث شده تا هر ساله عده بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان بین‌المللی، دانشگاه‌ها و مدارس این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. طبق آمار منتشر شده از جانب دولت کانادا سالانه حدود 150 هزار تا 250 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا درخواست

بهنام فارسی
21 آبان 1400

لیست دانشگاه های مهندسی کانادا : معرفی برترین ها

کانادا یکی از کشورهای پرطرفداری است که در قاره آمریکای شمالی قرار گرفته و با توجه به وسعت بالا جمعیت بسیاری کمی دارد. این کشور همواره به عنوان یکی از کشورهای مهاجرپذیر و موفق در زمینه جذب دانشجو در جهان شناخته شده است. از طرفی کشور کانادا در برخی از رشته‌های تحصیلی چون پزشکی، مهندسی

بهنام فارسی
19 مهر 1400

بررسی هزینه تحصیل در دبیرستان های در کانادا

با وجود اینکه هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا بسیار بالاست، اما والدین ترجیح می‌دهند که فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به این کشور بفرستند. دوره دبیرستان یکی از مهم‌ترین پایه‌های تحصیلی است و دانش‌آموزانی که دبیرستان‌های این کشور را انتخاب می‌کنند راحت‌تر می‌توانند وارد دانشگاه یا کالج شوند. سیستم آموزشی کشور کانادا زیر

بهنام فارسی
8 شهریور 1400

بهترین شهر کانادا برای زندگی و مهاجرت کدام است؟

بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان، دانشگاه‌های کشور کانادا را به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالا برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. در حال حاضر 6 شهر این کشور مهاجرپذیر، در بین 100 شهر برتر جهان قرار دارد. شاید از خودتان بپرسید کدام شهر کانادا برای زندگی بهتر است؟ 6 شهر برتر

بهنام فارسی
26 دی 1400

بهترین کشور برای تحصیل هوش مصنوعی + معرفی دانشگاه ها

آیا تا به حال عبارت هوش مصنوعی به گوشتان خورده است؟ در واقع هوش مصنوعی یکی از گرایش‌های رشته کامپیوتر است  و به هر هوشی که شبیه به هوش انسان باشد گفته می‌شود. به عبارتی دیگر هوش مصنوعی، استفاده از یک کامپیوتر برای شبیه سازی و تقلید از هوش انسان است. امروزه هوش مصنوعی جای

بهنام فارسی
11 مرداد 1401

روش های مهاجرت به کانادا : بررسی شرایط و هزینه ها

کانادا مقصد خوبی برای مهاجران است؛ زیرا علاوه بر فرهنگ پذیرای مهاجر، برنامه‌های مهاجرتی متنوعی دارد. بسته به اینکه در چه سنی هستید، چه مدرک تحصیلی و سوابق شغلی دارید، از نظر مهارت‌های زبانی در چه سطحی هستید و میزان سرمایۀ شما چه‌قدر است انتخاب روش مهاجرت متفاوت خواهد بود. در این مطلب دربارۀ روش

18 دقیقه
بهنام فارسی
7 آذر 1400

تحصیل دکترا در کانادا : شرایط ، مراحل و هزینه ها

کانادا به دلیل داشتن موسسات آموزشی، مدارس، دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبری که دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جلب کند. سالانه بیش از 150 هزار دانشجو برای ادامه تحصیل وارد این کشور می‌شوند. دانشگاه‌های کشور کانادا هم بیش از 10 هزار رشته دانشگاهی را در مقاطع مختلف تحصیلی در اختیار دانشجویان

12 دقیقه
بهنام فارسی
4 شهریور 1401

ویزای استارتاپ کانادا : بررسی کامل شرایط و هزینه ها

یکی از روش‌های منحصربه‌فرد برای مهاجرت به کانادا ویزای استارتاپی است. گرچه راه‌اندازی استارتاپ در کشور خارجی، با قوانین بین المللی ناآشنا، می‌تواند کمی دلهره‌آور باشد، اما اگر برای هدف‌تان جدی باشید می‌توانید با این روش اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. زندگی در کشور خوش‌آب‌وهوا با طبیعتی چشم‌نواز و فرهنگ مدرن ‌حتما ارزش این

11 دقیقه
بهنام فارسی
18 مهر 1400

بررسی شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

به دلیل وجود دانشگاه‌های معتبر در کشور کانادا، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تحصیل در این کشور را به ادامه تحصیل در سایر کشورهای جهان ترجیح می‌دهند. همواره ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کانادا به عنوان یکی از پرطرفدارترین دوره‌ها شناخته شده است. ازجمله دلایل آن هم می‌توان به امکان دریافت فاند تحصیلی کانادا

بهنام فارسی
17 اردیبهشت 1401

بهترین دانشگاه های کانادا رشته روانشناسی کدامند؟

همه ما به واسطه حالت روحی و روانی که در شرایط مختلف داشته‌ایم با روانشناس آشنا هستیم. در واقع روانشناس به واسطه علم و دانشی که دارد به دنبال درمان روحی و روانی فرد است. روانشناس سعی می‌کند تا با استفاده از تکنیک‌های مختلف با صحبت کردن و مشاوره، مشکلات را برطرف کند. یک روانشناس

11 دقیقه
بهنام فارسی
2 تیر 1400

مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان

بیش از 7000 موسسه آموزشی، آژانس‌های دولتی و سازمان‌های مختلف در سراسر جهان نمرات آیلتس را برای تشخیص تسلط فرد به زبان انگلیسی معتبر می‌دانند. برای مهاجرت تحصیلی به کانادا باید در آزمون‌های زبان مثل آیلتس و تافل شرکت کنید. این آزمون‌ها سطح زبان متقاضی را مشخص می‌کند. متاسفانه همه متقاضیان، حتی کسانی که کاملا

بهنام فارسی
18 دی 1400

درآمد رشته هوش مصنوعی در کانادا چقدر است؟

کشور کانادا همواره توانسته با ایجاد زیرساخت‌های لازم در رشته‌های مختلف، دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان جذب کند. بسیاری از رشته‌ها که هنوز در کشورهای دیگر معرفی نشده‌اند در کشور کانادا جایگاه خود را پیدا کرده‌اند. رشته هوش مصنوعی هم یکی از این رشته‌ها بوده که توانسته در کشورهای توسعه یافته چون کانادا، آمریکا،

بهنام فارسی
27 آذر 1400

تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر در جهان است. سطح آموزش بالا در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور، رفاه اقتصادی و… همه باعث شده‌اند تا دانشجویان بسیاری از سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باشند. این کشور با طبیعت زیبا، دانشگاه‌ها، پارک، بناهای تاریخی و دریاچه‌های خود توانسته سالانه حدود 400 هزار

بهنام فارسی
2 بهمن 1400

اپلای تحصیلی مهندسی کامپیوتر کانادا از صفر تا صد

کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر است که هرساله علاوه بر توریست و گردشگر، دانشجویان بسیاری را پذیرش می‌کند. سطح بالای سیستم آموزشی، رفاه اقتصادی، آرامش و… همه باعث شده‌اند تا افراد بسیاری خواهان زندگی و ادامه تحصیل در کانادا باشند. دانشگاه‌های این کشور از سطح علمی بالایی برخوردار هستند و همین امر باعث شده تا

سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
آیا پس از فارغ‌التحصیلی می‌توان اقامت دائم دریافت کرد؟

بله، درصورتی که در یک شرکت یا سازمان معتبر مشغول به کار شوید، می‌توانید اقامت دائم کانادا را با توجه به شرایط ذکر شده دریافت کنید.

هزینه تحصیل در کانادا پایین است، آیا هزینه زندگی هم مانند هزینه تحصیل است؟

خیر، هزینه زندگی در کانادا برخلاف هزینه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور کمی بالاست. از این رو باید بیشتر توجه و تمرکز خود را روی مدیریت هزینه‌های زندگی در این کشور قرار دهید. البته کار حین تحصیل هم می‌تواند کمک بسیار خوبی باشد.

در دانشگاه‌های کشور کانادا به چه زبان‌های صحبت می‌کنند؟

بیشتر دانشگاه‌ها در حال حاضر دروس خود را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. اما برخی از استان‌ها هستند که با زبان فرانسوی صحبت می‌کنند، طبیعی است که در دانشگاه‌های این استان‌ها به زبان فرانسوی صحبت کنند.

آیا امکان کار در حین تحصیل در محیط خارج از دانشگاه وجود دارد؟

بله، در حین تحصیل اگر دانشجوی تمام وقت باشید می‌توانید هم در خارج از دانشگاه و هم در داخل دانشگاه مشغول به کار شوید.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.