مزایای تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی چیست؟

امروزه ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان به یکی از هدف‌های مهم دانشجویان تبدیل شده است. دانشگاه‌های کانادا هم از این قاعده مستثنی نیستند کشور کانادا از سیستم آموزشی سطح بالایی برخوردار است، به همین دلیل بیش از 67 درصد دانشجویان بین‌المللی ترجیح می‌دهند در دانشگاه‌های این کشور به تحصیلات خود ادامه دهند. در این بخش قصد داریم تا علاوه بر آشنایی با مزایای تحصیل در کانادا با معایب تحصیل در کانادا هم شما را آشنا کنیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

مزایای ادامه تحصیل در کانادا

در این بخش با مزایای ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها و مدارس کشور کانادا آشنا می‌شوید:

طبیعت زیبا

کشور کانادا به عنوان دومین کشور پهناور جهان شناخته شده، وسعت کانادا تقریبا 14 برابر کشور فرانسه است. علاوه بر این موضوع طبیعت بکر و زیبای این کشور چهار فصل، توجه همگان را به سمت خود جلب کرده است. جنگل‌های بکر، اسکی، صخره‌های کوهستانی، دریاچه‌های باشکوه و.. همگی نشان‌دهنده طبیعت زیبا و بی مانند کشور کانادا هستند.

چند فرهنگی بودن کانادا

کانادا به عنوان یک کشور Multi Cultural شناخته شده است. تنها دلیل آن هم می‌تواند این موضوع باشد که در این کشور مردمی از ملیت‌های مختلف با یکدیگر زندگی می‌کنند. با وجود اینکه هرکدام از این مردم با توجه به ملیتی که دارند آداب و رسوم و عقاید خاص خود را دارند، اما در کمال آرامش و امنیت در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. یکی از شهرهای شلوغ کانادا که ملیت‌های مختلفی را در خودش جای داده، تورنتو پایتخت تجاری این کشور است. در کشور کانادا مردمی از 72 ملت در حال زندگی در کنار یکدیگر هستند.
در این کشور برخلاف دیگر کشورهای جهان تبعیض قومی و نژادی دیده نمی‌شود. شاید همین موضوع باعث شده تا بسیاری از انگلیسی‎ها، آلمانی‌ها و آمریکایی‌ها تمایل به زندگی در کانادا داشته باشند. به طور کلی یکی از مزایای تحصیل در کانادا آشنایی دانشجویان با ملیت‌ها و زبان‌های مختلف است.

امنیت بالا و سطح رفاه مناسب

در این کشور میزان جرم و جنایت، دزدی و.. بسیار کم است به طوری که به عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای جهان شناخته شده است. این سطح از امنیت طبیعتا سطح رفاه بالایی را می‌تواند با خود به همراه داشته باشد.

تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا

کشور کانادا یکی از معدود کشورهایی در جهان بوده که دانشگاه‌های بسیار معتبری را در خود جای داده است. بسیاری از دانشگاه‌های معتبر این کشور در رنکینگ جهانی دارای رتبه بالایی هستند. همین موضوع باعث شده تا توجه بسیاری از دانشجویان سراسر کشور به سمت ادامه تحصیل در این کشور جلب شود. بهترین اساتید به همراه بهترین سطح سیستم آموزشی باعث شده تا دانشگاه‌های کانادا بتوانند در رنکینگ جهانی رتبه بالایی را کسب کنند.

داشتن فرصت های تحقیقاتی و پیشرفت

این کشور به دلیل داشتن دانشگاه‌ها و اساتید معتبر قطعا می‌تواند فرصت‌های بسیار خوبی را برای ادامه تحصیل در اختیار دانشجو قرار دهد. یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در کانادا می‌تواند فرصت‌های تحقیقاتی دانشجو و پیشرفت در این زمینه باشد.

امکان اخذ بورسیه برای دانشجویان بین المللی

برای ادامه تحصیل در کشور کانادا هم می‌توانید از بورسیه تحصیلی کانادا استفاده کنید. شانس اخذ بورسیه تحصیلی کشور کانادا به مراتب بیش از دیگر کشورهای جهان است. از این رو دانشجویان مستعد، با داشتن بورسیه تحصیلی می‌توانند به راحتی در دانشگاه‌های معتبر این کشور مشغول به تحصیل شوند.

امکان اخذ ویزای همراه تحصیلی برای همسر و فرزندان

یکی از مزایای تحصیل در کانادا آن است که دانشجو می‌تواند در حین تحصیل برای همسر و فرزندان خود ویزای کانادا بگیرد. البته اخذ ویزای همراه دانشجو به مستندات و مدارکی که به افسر پرونده و سفارت تحویل می‌دهید هم بستگی دارد.

امکان کار حین تحصیل

دانشجویان تمام وقت، که در مقاطع مختلف دانشگاه و کالج مشغول به تحصیل هستند می‌توانند به صورت پاره وقت(20 ساعت در هفته) در محیط خارج دانشگاه یا داخل دانشگاه مشغول به کار شوند.

امکان کار تمام وقت همراهان محصل در کانادا

طبق قانون کشور کانادا اگر فردی متاهل باشد و برای ادامه تحصیل به کشور کانادا سفر کند، همسر وی می‌تواند در تمام مدت تحصیل، کار تمام وقت(40 ساعت در هفته) داشته باشد. به این ترتیب با وجود محصل بودن فرد و داشتن کار پاره وقت می‌توانند هزینه‌های زندگی خود را در طول تحصیل تامین کنند. 

هزینه پایین تحصیل
هزینه تحصیل در هر مقطعی در کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای هم رده چون استرالیا، آمریکا و… بسیار ارزان‌تر است.

اجازه کار پس از تحصیل

دانشجویان بین‌المللی در این کشور می‌توانند پس از اتمام تحصیلات خود، قبل از اتمام انقضای استادی پریمیت نسبت به اخذ Post Graduation Work Permit اقدام کنند. البته مدت زمان کار پس از تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی به مقطع تحصیلی آن‌ها بستگی دارد. برای دوره‌های مختلف Post Graduation Work Permit یک ساله، دوساله یا حتی سه ساله هم صادر می‌شود.

امکان اخذ اقامت پس از پایان تحصیلات

بعد از پایان تحصیلات دانشجو در کشور کانادا، دولت کانادا با توجه به مقطع تحصیلی یک زمان مشخصی را در اختیار فرد قرار می‌دهد تا در این مدت زمان بتواند کار مناسبی پیدا کند. در صورتی که کار مناسب و قابل قبولی پیدا کرد می‌تواند برای ادامه زندگی و اخذ ویزای دائم این کشور اقدام کند. در غیراینصورت باید کشور کانادا را ترک کند. 

معایب تحصیل در کانادا چیست؟

زندگی در یک کشور دیگر شاید در ابتدا برای دانشجو کمی سخت باشد. هزینه زندگی دانشجویی در کانادا ، دلتنگی نسبت به خانواده، آب و هوا، فرهنگ متفاوت و… همگی از معایب تحصیل در کانادا هستند. اما ادامه تحصیل در این کشور پیشرفته هم همانند دیگر کشورهای جهان معایب و مزایای خاص خود را دارد.
بهتر است قبل از هرگونه اقدامی مزایای و معایب زندگی در شهرهای مختلف کانادا را بررسی کنید تا بتوانید با بهترین شرایط در دانشگاه‌های این کشور تحصیلات خود را ادامه دهید.  همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله تحصیل آنلاین در کانادا را مطالعه کنید.

بهنام فارسی

بهنام، موسس و مدیرعامل کن‌اپلای و فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه کنکوردیا کانادا، باور دارد که با افزایش تعداد افراد متقاضی به مهاجرت تحصیلی، افراد و مسئولین حوزه‌های مرتبط باید دست به دست هم بدهند، تا این فرایند را برای دانشجویان اینترنشنال، آسان‌تر و ارزان‌تر شود.

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
پست های مرتبط
بهنام فارسی
27 شهریور 1401

هزینه ویزای تحصیلی کانادا به تفکیک مراحل

گاهی یک تصمیم مسیر زندگی فرد یا حتی یک خانواده را به‌کلی تغییر می‌دهد. تحصیل در کانادا چنین فرصت بزرگ و فوق‌العاده‌ای است. اما این تغییر چه مقدار هزینه دارد؟ برای تحصیل در کانادا چه‌قدر سرمایه لازم است؟ برای پاسخ این پرسش‌‌هل باید جزئیات مالی تحصیل دانشجویان بین المللی، از جمله هزینۀ تهیه مدارک لازم

بهنام فارسی
27 شهریور 1400

معرفی بهترین رشته های کالج کانادا

سطح سیستم آموزشی کشور کانادا بسیار بالاست. این موضوع باعث شده تا بسیاری از دانشجویان ایرانی و دانشجویان سایر کشورهای جهان، دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در کالج‌‌های کانادا و مهاجرت به این کشور پیشرفته را دارید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

بهنام فارسی
13 دی 1400

درصد قبولی ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

در اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا عوامل بسیار مهمی می‌توانند تاثیرگذار باشند. در ادامه این مطلب با این عوامل بیشتر آشنا خواهید شد.  بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا مهاجرت تحصیلی به کانادا اپلای کانادا ویزای تحصیلی کانادا سابقه سفرهای خاجی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که مورد توجه افسران اداره مهاجرت کانادا قرار دارد، سابقه سفرهای

بهنام فارسی
4 شهریور 1401

بهترین دانشگاه های ونکوور کانادا (شرایط و هزینه پذیرش)

اگر قصد تحصیل در کانادا دارید، احتمالا جزیرۀ زیبای ونکوور یکی از انتخاب‌های محل تحصیل و سکونت شما باشد. گفتنی‌ها دربارۀ بهترین کالج ها و دانشگاه های ونکوور کانادا زیاد است. می‌توانیم نکات زیادی راجع‌به ویژگی‌ها، شرایط پذیرش و شهریه‌های هر یک بنویسیم. بیایید با بررسی جامع بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌های ونکوور شروع کنیم. بیشتر

20 دقیقه
بهنام فارسی
9 آذر 1400

معرفی بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته معماری

یکی از رشته‌های پرطرفدار کشور کانادا، رشته معماری است. ادامه تحصیل در این رشته می‌تواند آینده شغلی بسیار خوبی را برای فرد دانشجو رقم زند. در واقع رشته معماری یک نقطه مشترک بین رشته هنر و مهندسی است. بهترین دانشگاه های کانادا در حال حاضر با بهترین اساتید و سیستم آموزشی در حال ارائه دروس

بهنام فارسی
8 شهریور 1400

تحصیل دندانپزشکی در کانادا : شرایط و هزینه ها

یکی از پرطرفدارترین شاخه‌های پزشکی، دندانپزشکی است. هرساله دانشگاه‌های کانادا علاوه بر دانشجویان بومی، دانشجویان بین‌المللی بسیاری را از سراسر جهان برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا پذیرش می‌کند. اساس، معیار و تعداد دانشجویان پذیرش شده در این رشته با سایر رشته‌های تحصیلی تفاوت بسیاری دارد. اگر قصد تحصیل دندانپزشکی در کانادا را دارید با ما

بهنام فارسی
17 خرداد 1401

پذیرش دانشگاه کانادا از صفر تا صد

خوشبختانه برای ایرانی ها شرایط ویزای تحصیلی کانادا اخیرا در مقایسه با بقیه کشورها مطلوب بوده است. مدرسه ها و دانشگاه های کانادا با در نظر گرفتن  مقطع تحصیلی منتخب محصل شرایط مختلفی را برای او لحاظ می کنند.  بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا مهاجرت تحصیلی به کانادا اپلای کانادا ویزای تحصیلی کانادا مراحل کلی

11 دقیقه
بهنام فارسی
18 دی 1400

درآمد رشته هوش مصنوعی در کانادا چقدر است؟

کشور کانادا همواره توانسته با ایجاد زیرساخت‌های لازم در رشته‌های مختلف، دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان جذب کند. بسیاری از رشته‌ها که هنوز در کشورهای دیگر معرفی نشده‌اند در کشور کانادا جایگاه خود را پیدا کرده‌اند. رشته هوش مصنوعی هم یکی از این رشته‌ها بوده که توانسته در کشورهای توسعه یافته چون کانادا، آمریکا،

بهنام فارسی
16 اردیبهشت 1401

بهترین رشته های تحصیلی در کانادا در سال 2022

اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا را دارید، شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که بهترین رشته های تحصیلی در کانادا کدام رشته‌ها هستند؟ دانشگاه‌های کشور کانادا از رتبه علمی بسیار بالایی برخودار هستند، از این رو می‌توانند بهترین‌ رشته‌های تحصیلی را ارائه دهند. این کشور توانست در سال 2019

بهنام فارسی
17 آبان 1401

دانشگاه یورک ویل کانادا (Yorkville University) + شرایط اپلای

دو شهر بزرگ و پرجنب‌وجوش کانادا، تورنتو و ونکوور میزبان بسیاری از مهاجران است. دانشگاه یورک‌ویل دارای پردیس‌هایی در این شهرها است. معمولا یورک‌ویل را با مدرک‌ سریع و دوره‌های کوتاه تحصیلی می‌شناسند. دانشجویان می‌توانند در تمام طول سال بدون وقفه درس بخوانند و یک دورۀ کارشناسی را که معمولا چهار ساله است، در کمتر

بهنام فارسی
21 آبان 1400

رشته حقوق در کانادا : شرایط ، هزینه و آینده شغلی

کانادا کشوری است که همه ساله تعداد بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان را به سمت خود جذب می‌کند. برخورداری از بهترین سیستم آموزشی، بهترین دانشگاه‌ها و اساتید، اقتصاد با ثبات و پایدار و… ازجمله مواردی است که باعث شده تا دانشگاه‌های این کشور انتخاب بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان باشد. کشور کانادا در

10 دقیقه
بهنام فارسی
20 مرداد 1400

دانشگاه های کانادا : لیست بهترین دانشگاه های 2022

سیستم آموزشی سطح بالا، شرایط زندگی و اقتصادی مناسب ازجمله معیارهایی است که دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان، به تحصیل در کشور کانادا تشویق می‌کند. تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا همواره آرزوی بسیاری از دانشجویان است. بیش از 90 درصد کسانی که از دانشگاه‌های کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند اکنون در بهترین سمت‌ها مشغول به

11 دقیقه
بهنام فارسی
21 مهر 1400

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند چه شرایطی دارد؟

یکی از مرفه‌ترین کشورهایی که ادامه تحصیل در آن آرزوی بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان است، کشور کاناداست. این کشور سیستم آموزشی با کیفیتی دارد و توانسته با دانشگاه‌ها و مدارس معتبر خود در سراسر جهان، سالانه تعداد بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان را به سمت خود جذب کند. امروزه بسیاری از خانواده‌ها

بهنام فارسی
27 آذر 1400

تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر در جهان است. سطح آموزش بالا در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور، رفاه اقتصادی و… همه باعث شده‌اند تا دانشجویان بسیاری از سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باشند. این کشور با طبیعت زیبا، دانشگاه‌ها، پارک، بناهای تاریخی و دریاچه‌های خود توانسته سالانه حدود 400 هزار

بهنام فارسی
21 مرداد 1400

لیست بهترین رشته های کالج کانادا

یکی از بیشترین دلایلی که موجب مهاجرت افراد به کشور کانادا می‌شود، مهاجرت تحصیلی است. سطح بالای سیستم آموزشی کشور کانادا دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان به سمت خود جذب می‌کند. اما شاید این سوال برایتان مطرح شود که در چه رشته‌هایی می‌توانید در کالج‌های کانادا ادامه تحصیل دهید؟ بسیاری از افراد که به

14 دقیقه
بهنام فارسی
9 آبان 1400

بررسی رشته دستیار دندانپزشکی در کانادا از تحصیل تا اشتغال

کشور کانادا یکی از معدود کشورهای جهان بوده که همواره به دنبال جذب نیروی متخصص در بخش پزشکی و پیراپزشکی است. جمعیت سالمند در این کشور رو به افزایش است و همین موضوع می‌تواند امنیت شغلی در حوزه پزشکی را برای افراد فراهم آورد. یکی از رشته‌هایی که تقاضا برای آن در کشور کانادا به

بهنام فارسی
13 آذر 1400

معرفی رشته های هنری پردرآمد در کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل و ادامه زندگی است. دانشگاه‌های معتبر، سیستم آموزشی با کیفیت و سطح بالا، رفاه اقتصادی و… همگی دلیل بر آن شده تا بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان ادامه تحصیل در کانادا  را انتخاب کنند. رشته هنر هم یکی از رشته‌های پرطرفداری است که هرسال متقاضی

بهنام فارسی
2 آذر 1401

تفاوت کالج با دانشگاه در کانادا و نحوه پذیرش آنها چیست؟

احتمالا شما هم افراد زیادی را می‌شناسید که برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرده‌اند؛ یا همین حالا به فکر مهاجرت تحصیلی به این کشور امریکای شمالی هستند. سفری برای ساختن آینده‌ای موفق و پیمودن مسیر رشد تحصیلی و شغلی. اگر شما هم ابتدای این سفر هیجان‌انگیز هستید و هنوز انتخاب نکرده‌اید برای چه رشته‌ای و

10 دقیقه
سوالات متداول
سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور
qa-shape
آیا پس از فارغ‌التحصیلی می‌توان اقامت دائم دریافت کرد؟

بله، درصورتی که در یک شرکت یا سازمان معتبر مشغول به کار شوید، می‌توانید اقامت دائم کانادا را با توجه به شرایط ذکر شده دریافت کنید.

هزینه تحصیل در کانادا پایین است، آیا هزینه زندگی هم مانند هزینه تحصیل است؟

خیر، هزینه زندگی در کانادا برخلاف هزینه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور کمی بالاست. از این رو باید بیشتر توجه و تمرکز خود را روی مدیریت هزینه‌های زندگی در این کشور قرار دهید. البته کار حین تحصیل هم می‌تواند کمک بسیار خوبی باشد.

در دانشگاه‌های کشور کانادا به چه زبان‌های صحبت می‌کنند؟

بیشتر دانشگاه‌ها در حال حاضر دروس خود را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. اما برخی از استان‌ها هستند که با زبان فرانسوی صحبت می‌کنند، طبیعی است که در دانشگاه‌های این استان‌ها به زبان فرانسوی صحبت کنند.

آیا امکان کار در حین تحصیل در محیط خارج از دانشگاه وجود دارد؟

بله، در حین تحصیل اگر دانشجوی تمام وقت باشید می‌توانید هم در خارج از دانشگاه و هم در داخل دانشگاه مشغول به کار شوید.

سوالات شما

شما میتوانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید و یا به منظور پاسخگویی به سوالات خود اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید.

ازما بپرسید!

شما میتوانید دیدگاه و سوالات خود را در قسمت زیر برای ما ارسال کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

نام شما* ایمیل شما*
آدرس ایمیل شما مننتشر نمی شود. دیدگاه شما

همین حالا وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید رزرو رایگان
همین حالا شروع کن!

شما می توانید زمان و روز مورد نظر خود را برای مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی و بهترین مسیر پیشرفت تحصیل ی را به شما ارائه دهند.

رزرو مشاوره رایگان
مشاوران مجرب و حرفه‌ای

با رزرو وقت مشاوره رایگان فرآیند پذیرش تحصیلی خود را همین حالا شروع کن.

بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی شما

مشاوران حرفه‌ای ما در تلاش هستند تا به آنچه‌ که لایق آن هستید برسید.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به کشور کانادا در خبرنامه ما عضو شوید.
کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به شرکت کن‌اپلای می‌باشد.